kwin - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
ro: Efecte de birou

en: Author: %1
    License: %2
ro: Autor: %1
    Licență: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
ro: Arată/ascunde video

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
ro: Configurează...

en: This module lets you configure desktop effects.
ro: Acest modul vă permite să configurați efectele biroului.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
ro: Sfat: Pentru a afla sau configura cum se activează un efect, intrați în configurările efectului.

en: Configure Filter
ro: Configurează filtru

en: Exclude unsupported effects
ro: Exclude efectele nesusținute

en: Exclude internal effects
ro: Exclude efectele interne

en: Get New Desktop Effects...
ro: Obține efecte de birou noi...
