kcmkwindecoration - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: More actions for this window
ro: Acțiuni suplimentare pentru această fereastră

en: Application menu
ro: Meniul aplicației

en: On all desktops
ro: Pe toate birourile

en: Minimize
ro: Minimizează

en: Maximize
ro: Maximizează

en: Close
ro: Închide

en: Context help
ro: Ajutor contextual

en: Shade
ro: Strânge

en: Keep below other windows
ro: Ține sub alte ferestre

en: Keep above other windows
ro: Ține deasupra altor ferestre

en: Window Decorations
ro: Decorații fereastră

en: Author
ro: Autor

[ctx: %1 is the name of a border size]
en: Theme's default (%1)
ro: Implicită a tematicii (%1)

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
ro: Arată toate tematicile disponibile în sistem (și care e cea actuală)

en: The requested theme "%1" is already set as the window decoration theme.
ro: Tematica cerută „%1” e stabilită deja ca tematică pentru decorațiunile ferestrelor.

en: Successfully applied the cursor theme %1 to your current Plasma session
ro: Tematica pentru cursor %1 a fost aplicată cu succes la sesiunea Plasma actuală

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
ro: Tematica „%1” nu a putut fi găsită. Tematica trebuie să fie una dintre următoarele opțiuni: %2

en: You have the following KWin window decoration themes on your system:
ro: Aveți următoarele tematici pentru decorații de fereastră KWin în sistem:

en: Titlebar
ro: Bară de titlu

en: Drop button here to remove it
ro: Lăsați butonul aici pentru a-l elimina

en: Drag buttons between here and the titlebar
ro: Trageți butoane între aici și bara de titlu

en: This module lets you configure the window decorations.
ro: Acest modul vă permite să configurați decorațiile ferestrelor.

[ctx: tab label]
en: Theme
ro: Tematică

[ctx: tab label]
en: Titlebar Buttons
ro: Butoane pe bara de titlu

[ctx: Selector label]
en: Window border size:
ro: Dimensiunea conturului ferestrei:

[ctx: button text]
en: Get New Window Decorations...
ro: Obține decorații de fereastră noi...

[ctx: checkbox label]
en: Close windows by double clicking the menu button
ro: Închide ferestrele prin dublu clic pe butonul de meniu

[ctx: popup tip]
en: Click and hold on the menu button to show the menu.
ro: Apăsați și țineți pe butonul meniului pentru a arăta meniul.

[ctx: checkbox label]
en: Show titlebar button tooltips
ro: Arată indicii pentru butoanele barei de titlu

en: Edit %1 Theme
ro: Modifică tematica %1

en: No Borders
ro: Fără contur

en: No Side Borders
ro: Fără contur lateral

en: Tiny
ro: Minuscul

en: Large
ro: Mare

en: Very Large
ro: Foarte mare

en: Huge
ro: Imens

en: Very Huge
ro: Foarte imens

en: Oversized
ro: Supradimensionat
