kcm_kwindesktop - en to ro translation catalogue (18 entries)

[ctx: A numbered name for virtual desktops]
en: Desktop %1 | Desktop %1
ro[0]: Biroul %1
ro[1]: Biroul %1
ro[2]: Biroul %1

en: There was an error connecting to the compositor.
ro: A avut loc o eroare în timpul conectării la compozitor.

en: There was an error saving the settings to the compositor.
ro: A avut loc o eroare în timpul salvării configurărilor pentru compozitor.

en: There was an error requesting information from the compositor.
ro: A avut loc o eroare în timpul cererii informațiilor de la compozitor.

en: This module lets you configure the navigation, number and layout of virtual desktops.
ro: Acest modul vă permite să configurați navigarea, numărul și aranjamentul birourilor virtuale.

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename
ro: Redenumește

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm new name
ro: Confirmă noua denumire

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
ro: Elimină

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
ro: Birourile virtuale au fost modificate în afara acestei aplicații de configurare. Salvarea acum va suprascrie modificările.

en: Row %1
ro: Rândul %1

[ctx: @action:button]
en: Add
ro: Adaugă

en: 1 Row | %1 Rows
ro[0]: 1 rând
ro[1]: %1 rânduri
ro[2]: %1 de rânduri

en: Options:
ro: Opțiuni:

en: Navigation wraps around
ro: Navigarea o ia de la capăt

en: Show animation when switching:
ro: Arată animație la schimbare:

en: Show on-screen display when switching:
ro: Arată afișaj pe ecran la schimbare:

en: Show desktop layout indicators
ro: Arată indicatorii de așezare a birourilor

en: Virtual Desktops
ro: Birouri virtuale
