kwin - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Desktop Effects
ru: Эффекты рабочего стола

en: Vlad Zahorodnii
ru: Влад Загородний

en: Author: %1
    License: %2
ru: Автор: %1
    Лицензия: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
ru: Показать или скрыть видео

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
ru: Настроить...

en: This module lets you configure desktop effects.
ru: Этот модуль позволяет настроить эффекты рабочего стола Plasma.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
ru: Совет: способ запуска эффекта обычно находится в параметрах эффекта.

en: Configure Filter
ru: Настроить фильтр

en: Exclude unsupported effects
ru: Скрыть неподдерживаемые эффекты

en: Exclude internal effects
ru: Скрыть внутренние эффекты

en: Get New Desktop Effects...
ru: Загрузить эффекты...
