kcm_kwindesktop - en to ru translation catalogue (17 entries)

[ctx: A numbered name for virtual desktops]
en: Desktop %1 | Desktop %1
ru[0]: Рабочий стол %1
ru[1]: Рабочий стол %1
ru[2]: Рабочий стол %1
ru[3]: Рабочий стол %1

en: There was an error connecting to the compositor.
ru: Ошибка при подключении к компоновщику.

en: There was an error saving the settings to the compositor.
ru: Ошибка при сохранении параметров в компоновщике.

en: There was an error requesting information from the compositor.
ru: Ошибка при выполнении запроса информации из компоновщика.

[ctx: @text:label Number of rows, label associated to a number input field]
en: Rows:
ru: Рядов:

[ctx: @action:button]
en: Add Desktop
ru: Добавить рабочий стол

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename
ru: Переименовать

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm new name
ru: Подтвердить переименование

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
ru: Удалить

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
ru: Параметры рабочих столов были изменены другим приложением. При сохранении параметров в этом окне будут проигнорированы сторонние изменения.

en: Row %1
ru: Строка %1

en: Options:
ru: Параметры:

en: Navigation wraps around
ru: С переходом по циклу

en: Show animation when switching:
ru: Анимация при переключении:

en: Show on-screen display when switching:
ru: Показывать экранное уведомление при переключении:

en: %1 ms
ru: %1 мс

en: Show desktop layout indicators
ru: Схематический обзор всех рабочих столов
