kcmkwinscreenedges - en to si translation catalogue (9 entries)

en: No Action
si: ක්‍රියාවක් නොමැත

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
si: තිරයේ සීමාවට එරෙහිව මවුසය ඔබා ඇති විටවැඩතලය වෙනස් කරන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
si: සීමාවේදී වැඩතලය මාරු කරන්න (%S)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Only When Moving Windows
si: කවුළු ගමන් කරන විට පමණක්

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Always Enabled
si: සැමවිටම සක්‍රීයයි

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
si: ක්‍රියාව ආරම්භයට පෙර මවුසය තිර සීමාවට එරෙහිව එබිය යුතු කාල සීමාව

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
si: සක්‍රීයකරණ පමාව (%A):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
si: එක් ක්‍රියාවකට පසු තවත් ක්‍රියාවක් ඇති වීම සඳහා අවශ්‍ය කාලය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
si: ප්‍රති සක්‍රීයකරණ පමාව (%R):
