kcmkwm - en to si translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveT
en: Activate
si: සක්‍රීය

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
si: මෙම පේළියේදී අක්‍රීය අභ්‍යන්තර කවුළුව වෙත ('අභ්‍යන්තර' යනු: මාතෘකා තීරුව හෝ රාමුව නොවන.) මත ස්ක්‍රෝල් හැසිරීම රුචිකරණය කල හැක).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Scroll
si: ස්ක්‍රෝල්

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllKey)
en: Meta
si: මෙටා

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Move
si: ගෙනයන්න

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Resize
si: ප්‍රමාණය යළි සකසන්න

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i
en: Raise
si: නැංවීම

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Lower
si: අවම

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Minimize
si: කුඩා කරන්න

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
si: මෙම පේළියේදී ඔබට මාතෘකා තීරුව හෝ රාමුව මත මධ්‍ය ක්ලික් හැසිරීම රුචිකරණය කල හැක.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Random
si: අහබු ලෙස

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Centered
si: මැදට

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUtilityWindowsForInactive)
en: When turned on, utility windows (tool windows, torn-off menus,...) of inactive applications will be hidden and will be shown only when the application becomes active. Note that applications have to mark the windows with the proper window type for this feature to work.
si: සක්‍රීය කල විට අක්‍රීය යෙදුම් වල උපයෝගීතාඅ කවුළු (මෙවලම් කවුළු, ඉරා-දමම නෙමු,...) සඟවනු ඇති අතර යෙදුම සක්‍රීය කල විට පමණක් දිස්වේ. මෙම විශේෂාංගය ක්‍රියාත්මක වීම සඳහා කවුළු නිසි කවුළු වර්ගයක් මගින් ලකුණු කල යුතු බව සලකන්න.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUtilityWindowsForInactive)
en: Hide utility windows for inactive applications
si: අක්‍රීය යෙදුම් සඳහා උපයෝගීතා කවුළු සඟවන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ActiveMouseScreen)
en: Active screen follows &mouse
si: සක්‍රීය තිරය මවුසය හඹායයි (&m)

en: &Focus
si: නාඹිගත (&F)

en: Window Behavior Configuration Module
si: කවුළු හැසිරීම් සැකසුම් මොඩියුලය

en: (c) 1997 - 2002 KWin and KControl Authors
si: (c) 1997 - 2002 KWin හා KControl කතෲවරු

en: &Titlebar Actions
si: මාතෘකා තීරු ක්‍රියා (&T)

en: Window Actio&ns
si: කවුළු ක්‍රියාවන් (&n)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand)
en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
si: මාතෘකා තීරුව මත <em>ද්විත්ව</em> ක්ලික් ක්‍රියාව.

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Shade
si: පැහැය වෙනස් කරන්න

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Close
si: වසන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Active
si: සක්‍රීය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Inactive
si: අක්‍රීය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowSnapLabel)
en: &Window snap zone:
si: කවුළු ස්නැප් කලාප (&W):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, centerSnaplabel)
en: &Center snap zone:
si: මධ්‍ය ස්නැප් කලාපය (&C):
