kwin_clients - en to si translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
si: සැකසුම් සංවාදය

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
si: මාතෘකා එල්ලය (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
si: වම

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
si: මධ්‍යය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
si: දකුණ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
si: කවුළු දාරය මාතෘකා තීරු වර්ණයෙන්ම ඇඳීමට ඇවැසි නම් මෙය තෝරන්න. එසේ නොවේනම් පසුබිම් වර්ණයෙන්ම ඇඳේ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
si: වර්ණ කල කවුළු දාර

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
si: මවුසය ඒමතට ආවිට බොත්තම් අව පැහැවීමටත්, ඉවතට ගිය විට නැවත පෙර තත්වයට පත්වීමටත් මෙය තෝරන්න.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
si: සජීවීකරණය කල බොත්තම්
