kwin_effects - en to sk translation catalogue (178 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
sk: Sila rozmazania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
sk: Slabá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
sk: Silná

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
sk: Sila šumu:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sk: Vyberte polohu pre výber farby ľavým klikom alebo enterom.
    Escape alebo pravý klik na zrušenie.

en: Show Desktop Grid
sk: Zobraziť plochy v mriežke

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
sk: Zakázané

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
sk: Hore

en: Top-Right
sk: Vpravo hore

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
sk: Vpravo

en: Bottom-Right
sk: Vpravo dole

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
sk: Dole

en: Bottom-Left
sk: Vľavo dole

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
sk: Vľavo

en: Top-Left
sk: Vľavo hore

en: Center
sk: V strede

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
sk: Vzhľad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
sk: Prepínač plôch

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
sk: Automatický

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
sk: Vlastný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutRowsLabel)
en: N&umber of rows:
sk: Počet riadkov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
sk: Zarovnanie &názvu plochy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAddRemove)
en: Show buttons to alter count of virtual desktops
sk: Zobraziť tlačidlá na zmenu počtu virtuálnych plôch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Grid layout mode:
sk: Režim rozloženia mriežky:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Closest
sk: Najbližšie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
sk: Prirodzený

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: None
sk: Žiadne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Windows layout:
sk: Rozloženie okien:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
sk: Aktivácia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
sk: Sila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
sk: Stmavenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
sk: Doky a panely

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
sk: Plocha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
sk: Držať nad oknami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
sk: Podľa skupiny okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
sk: Okná na celú obrazovku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
sk: Trvanie:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
sk: Predvolené

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en:  milliseconds
sk:  milisekúnd

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
sk: Animácia otvárania okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
sk: Hrana rotácie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
sk: Uhol rotácie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
sk: Vzdialenosť:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
sk: Animácia zatvorenia okna

en: Toggle Invert Effect
sk: Zapnúť efekt inverzie

en: Toggle Invert Effect on Window
sk: Zapnúť efekt inverzie na okno

en: Invert Screen Colors
sk: Invertovať farby obrazovky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
sk: Miznúť do čiernej (iba celoobrazovkové splash screeny)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
sk: Trvanie animácie:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
sk: Štandardné

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: milliseconds
sk: milisekundy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
sk: Veľkosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
sk: Ší&rka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
sk: &Výška:

en: Toggle Mouse Click Effect
sk: Prepnúť efekt kliknutia myši

[ctx: Left mouse button]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
sk: Stred

[ctx: Right mouse button]
en: Right
sk: Vpravo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
sk: Základné nastavenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
sk: Farba ľavého tlačidla myši:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
sk: Farba stredného tlačidla myši:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
sk: Farba pravého tlačidla myši:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
sk: Pokročilé nastavenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
sk: Prstence

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
sk: Šírka čiary:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
sk:  msek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
sk: Trvanie prstenca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
sk: Polomer prstenca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
sk: Počet prstencov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
sk: Písmo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
sk: Ukázať text:

en: Clear All Mouse Marks
sk: Vyčistiť všetky stopy myši

en: Clear Last Mouse Mark
sk: Vyčistiť poslednú stopu myši

en: Clear Mouse Marks
sk: Vyčistiť stopy myši

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
sk[0]:  pixel
sk[1]:  pixely
sk[2]:  pixelov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
sk: Ší&rka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
sk: &Farba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
sk: Kreslite môžete myšou držaním kláves Shift+Meta a pohybom myšou.

[ctx: @label]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Toggle Overview
sk: Prepnúť prehľad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode)
en: Layout mode:
sk: Režim rozloženia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_BlurBackground)
en: Blur background:
sk: Rozmazať pozadie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
sk: Ignorovať minimalizované okná:

en: Delete Virtual Desktop
sk: Vymazať virtuálnu plochu

en: Add Virtual Desktop
sk: Pridať virtuálnu plochu

en: No matching windows
sk: Žiadne zhodné okná

en: Drag Down To Close
sk: Ťahaním nadol zatvoríte

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
sk: Zatvoriť okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
sk: Mierka okna pri otvorení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
sk: Mierka okna pri zatvorení:

[ctx: Notification caption that a screenshot got saved to file]
en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

[ctx: Notification with path to screenshot file]
en: Screenshot saved to %1
sk: Snímka obrazovky uložená do %1

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sk: Vyberte okno na snímku obrazovky ľavým klikom alebo enterom.
    Escape alebo pravý klik na zrušenie.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sk: Vytvoriť snímku obrazovky ľavým klikom alebo enterom.
    Escape alebo pravý klik na zrušenie.

[ctx: @label]
en: Paint Duration
sk: Trvanie kreslenia

[ctx: @label]
en: Paint Amount
sk: Množstvo kreslenia

[ctx: @label]
en: Current FPS
sk: Aktuálne FPS

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
sk: Maximálne FPS

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
sk: Tento efekt nie je benchmark

en: Toggle Show Paint
sk: Prepnúť zobrazenie farby

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
sk: Medzera medzi plochami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
sk: Horizontálne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
sk: Vertikálne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
sk: Posúvať pozadie plochy

en: Toggle Thumbnail for Current Window
sk: Zapnúť náhľad pre aktuálne okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
sk: Ma&ximálna šírka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
sk: &Medzery:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
sk:  pixelov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
sk: &Nepriehľadnosť:

en: Padding:
sk: Výplň:

en: Load Layout...
sk: Načítať rozloženie...

en: Close
sk: Zavrieť

en: Split Horizontally
sk: Rozdeliť horizontálne

en: Split Vertically
sk: Rozdeliť vertikálne

en: Add Floating Tile
sk: Pridanie plávajúcej dlaždice

en: Delete
sk: Vymazať

en: Track mouse
sk: Sledovanie myši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
sk: Spustiť efekt s:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
sk: Klávesová skratka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
sk: Modifikátory:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
sk: Priesvitnosť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
sk: Všeobecné nastavenie priesvitnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
sk: Rozbaľovacie zoznamy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
sk: Nepriehľadný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
sk: Dialógy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
sk: Priehľadný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
sk: Ponuky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
sk: Pri presune okien:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
sk: Neaktívne okná:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
sk: Nastaviť priesvitnosť ponuky samostatne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
sk: Rozbaľovacie ponuky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
sk: Vyskakovacie ponuky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
sk: Odtrhnuté ponuky:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
sk: Zapnúť efekt súčasné okná (aktuálna plocha)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
sk: Zapnúť efekt súčasné okná (všetky plochy)

en: Toggle Present Windows (Window class)
sk: Zapnúť efekt súčasné okná (trieda okna)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
sk: Prepínanie prítomných okien (trieda okien na aktuálnej pracovnej ploche)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
sk: Ignorovať &minimalizované okná

en: No Matches
sk: Žiadne zhody

en: No Windows
sk: Žiadne okná

en: Filter windows…
sk: Filtrovať okná...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
sk: Pokročilé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
sk: &Tuhosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
sk: Ťa&hanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
sk: &Faktor pohybu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
sk: Zvlniť pri &presune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
sk: Zvlniť pri zmene &veľkosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
sk: Povoliť &pokročilý režim

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
sk: Zvl&nenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
sk: Menej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
sk: Viac

en: Move Zoomed Area to Left
sk: Presunúť priblíženú oblasť vľavo

en: Move Zoomed Area to Right
sk: Presunúť priblíženú oblasť vpravo

en: Move Zoomed Area Upwards
sk: Presunúť priblíženú oblasť hore

en: Move Zoomed Area Downwards
sk: Presunúť priblíženú oblasť dolu

en: Move Mouse to Focus
sk: Posunúť myš na zameranie

en: Move Mouse to Center
sk: Posunúť myš na stred

en: Move Left
sk: Posunúť doľava

en: Move Right
sk: Posunúť doprava

en: Move Up
sk: Posunúť hore

en: Move Down
sk: Posunúť dolu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
sk: Pri priblížení a oddialení zmení mierku podľa zadaného faktoru zväčšenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
sk: Faktor zväčšenia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
sk: Povolí sledovanie zameraného umiestnenia. Táto funkcia vyžaduje povolenie QAccessible na každú aplikáciu ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
sk: Povoliť sledovanie zamerania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
sk: Povolí sledovanie zameraného umiestnenia. Táto funkcia vyžaduje povolenie QAccessible pre každú aplikáciu („export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON = 1“).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
sk: Povoliť sledovanie textových kurzorov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
sk: Kurzor myši:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
sk: Viditeľnosť kurzora myši.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
sk: Roztiahnuť

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
sk: Ponechať

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
sk: Skryť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
sk: Sledovať pohyb myši.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
sk: Proporcionálne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
sk: Na stred

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
sk: Tlačiť

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
sk: Zakázané

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
sk: Sledovanie myši:
