kcmkwinrules - en to sk translation catalogue (150 entries)

en: Window Rules
sk: Pravidlá okna

en: Author
sk: Autor

en: <p><h1>Window-specific Settings</h1> Here you can customize window settings specifically only for some windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
sk: <p><h1>Špecifické nastavenie okna</h1> Tu môžete upraviť nastavenia iba pre niektoré okná.</p> <p>Uvedomte si, že toto nastavenie sa prejaví iba v prípade, že ako správcu okien používate KWin. Ak používate iného správcu okien, prečítajte si jeho dokumentáciu ako zmeniť správanie okien.</p>

en: Copy of %1
sk: Kópia %1

en: Application settings for %1
sk: Nastavenie aplikácie pre %1

en: Window settings for %1
sk: Nastavenie okna pre %1

en: KWinRules KCM launcher
sk: Spúšťač KWinRules KCM

en: KWin id of the window for special window settings.
sk: Kwin Id okna pre špeciálne nastavenia okna.

en: Whether the settings should affect all windows of the application.
sk: Či má nastavenie ovplyvniť všetky okná aplikácie.

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
sk: Tento nástroj nie je určený na priame spustenie.

[ctx: Window caption for the application wide rules dialog]
en: Edit Application-Specific Settings
sk: Upraviť špecifické nastavenia aplikácie

en: Edit Window-Specific Settings
sk: Upraviť špecifické nastavenia okna

en: Unimportant
sk: Nedôležité

en: Exact Match
sk: Presná zhoda

en: Substring Match
sk: Zhoda s podreťazcom

en: Regular Expression
sk: Regulárny výraz

en: Apply Initially
sk: Aplikovať na začiatku

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
sk: Vlastnosť okna bude nastavená na zadanú hodnotu až po vytvorení okna.
    Žiadne ďalšie zmeny nebudú ovplyvnené.

en: Apply Now
sk: Aplikovať teraz

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
sk: Vlastnosť okna bude okamžite nastavená na zadanú hodnotu a nebude ovplyvnená neskôr
    (táto akcia bude následne vymazaná).

en: Remember
sk: Zapamätať

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
sk: Hodnota vlastnosti okna sa zapamätá a pri každom vytvorení okna sa použije posledná zapamätaná hodnota.

en: Do Not Affect
sk: Neovplyvňovať

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
sk: Vlastnosť okna nebude ovplyvnená, preto bude použitá predvolená manipulácia.
    Zadaním tejto možnosti zablokujete účinnosť všeobecnejších nastavení okna.

en: Force
sk: Vynútiť

en: The window property will be always forced to the given value.
sk: Vlastnosť okna bude vždy vynútená na zadanú hodnotu.

en: Force Temporarily
sk: Vynútiť dočasne

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
sk: Vlastnosť okna bude vynútená na zadanú hodnotu, kým nebude skryté
    (táto akcia sa po skrytí okna odstráni).

en: Select File
sk: Vybrať súbor

en: KWin Rules (*.kwinrule)
sk: Pravidlá KWin (*.kwinrule)

en: No rules for specific windows are currently set
sk: Žiadne pravidlá pre konkrétne okná nie sú aktuálne nastavené

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add New...</interface> button below to add some
sk: Kliknite na tlačidlo <interface>Pridať nové...</interface> nižšie a pridajte nejaké

en: Select the rules to export
sk: Vybrať pravidlá na export

en: Unselect All
sk: Nevybrať žiadne

en: Select All
sk: Vybrať všetky

en: Save Rules
sk: Uložiť pravidlá

en: Add New...
sk: Pridať nový...

en: Import...
sk: Importovať...

en: Cancel Export
sk: Zrušiť export

en: Export...
sk: Exportovať...

en: Edit
sk: Upraviť

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Import Rules
sk: Pravidlá importu

en: Export Rules
sk: Exportovať pravidlo

en: None selected
sk: Žiadne vybraté

en: All selected
sk: Všetky vybraté

en: %1 selected | %1 selected
sk[0]: %1 vybraté
sk[1]: %1 vybraté
sk[2]: %1 vybratých

en: No window properties changed
sk: Nezmenili sa žiadne vlastnosti okna

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
sk: Kliknutím na tlačidlo <interface>Pridať vlastnosť...</interface> nižšie pridáte niektoré vlastnosti okna, ktoré budú ovplyvnené pravidlom

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Add Property...
sk: Pridať vlastnosť...

en: Detect Window Properties
sk: Zistiť vlastnosti okna

en: Instantly
sk: Okamžite

en: After %1 second | After %1 seconds
sk[0]: Po %1 sekunde
sk[1]: Po %1 sekundách
sk[2]: Po %1 sekundách

en: Add property to the rule
sk: Pridať vlastnosť tomuto pravidlu

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Settings for %1
sk: Nastavenie pre %1

en: New window settings
sk: Nové nastavenia okna

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
sk: Zadali ste, že trieda okna nie je dôležitá.
    To znamená, že nastavenie sa použije na okná zo všetkých aplikácií. Ak naozaj chcete použiť všeobecné nastavenie, odporúča sa obmedziť aspoň typy okien, aby sa zabránilo zmenám špeciálnych okien.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
sk: Niektoré aplikácie nastavia po spustení svoju vlastnú geometriu, čím prepíšu pôvodné nastavenia veľkosti a polohy. Ak chcete tieto nastavenia vynútiť, vynútite tiež vlastnosť „%1“ na „Áno“.

en: Description
sk: Popis

en: Window matching
sk: Zhoda okna

en: Window class (application)
sk: Trieda okna (aplikácia)

en: Match whole window class
sk: Zodpovedá celej triede okna

en: Whole window class
sk: Zodpovedá celej triede okna

en: Window types
sk: Typy okien:

en: Window role
sk: Úloha okna:

en: Window title
sk: Titulok okna:

en: Machine (hostname)
sk: Počítač (hostiteľ):

en: Position
sk: Pozícia

en: Size & Position
sk: Veľkosť a poloha

en: Size
sk: Veľkosť

en: Maximized horizontally
sk: Maximalizované horizontálne

en: Maximized vertically
sk: Maximalizované vertikálne

en: Virtual Desktop
sk: Virtuálna plocha

en: Virtual Desktops
sk: Virtuálne pracovné plochy

en: Activities
sk: Aktivity

en: Screen
sk: Obrazovka

en: Fullscreen
sk: Celá obrazovka

en: Minimized
sk: Minimalizované

en: Shaded
sk: Zabalené

en: Initial placement
sk: Počiatočné umiestnenie

en: Ignore requested geometry
sk: Ignorovať požadovanú geometriu

en: Windows can ask to appear in a certain position.
    By default this overrides the placement strategy
    what might be nasty if the client abuses the feature
    to unconditionally popup in the middle of your screen.
sk: Okná sa môžu opýtať na objavenie na určitej pozícii.
    Predvolene to potlačuje stratégiu umiestnenia
    čo môže byť nepríjemné ak klient zneužije funkciu
    na nečakaný popup v strede vašej obrazovky.

en: Minimum Size
sk: Minimálna veľkosť

en: Maximum Size
sk: Maximálna veľkosť

en: Obey geometry restrictions
sk: Riadiť sa obmedzenou geometriou

en: Eg. terminals or video players can ask to keep a certain aspect ratio
    or only grow by values larger than one
    (eg. by the dimensions of one character).
    This may be pointless and the restriction prevents arbitrary dimensions
    like your complete screen area.
sk: Napr. terminály alebo video prehrávače sa môžu opýtať či zachovať
    pomer strán alebo iba zväčšiť hodnoty väčšie ako jeden
    (napr. rozmermi jedného znaku).
    Toto môže byť zbytočné a obmedzenie neumožňuje ľubovoľné rozmery
    ako vaša celá plocha obrazovky.

en: Keep above other windows
sk: Držať nad ostatnými oknami

en: Arrangement & Access
sk: Usporiadanie a prístup

en: Keep below other windows
sk: Držať pod ostatnými oknami

en: Skip taskbar
sk: Neuvádzať v paneli úloh

en: Window shall (not) appear in the taskbar.
sk: Okno bude/nebude zobrazené v paneli úloh.

en: Skip pager
sk: Neuvádzať v prepínači plôch

en: Window shall (not) appear in the manager for virtual desktops
sk: Okno sa zobrazí/nezobrazí v správcovi virtuálnych plôch

en: Skip switcher
sk: Neuvádzať v prepínači okien

en: Window shall (not) appear in the Alt+Tab list
sk: Okno sa zobrazí/nezobrazi v zozname Alt+Tab

en: Shortcut
sk: Skratka

en: No titlebar and frame
sk: Žiadne záhlavie a rám

en: Appearance & Fixes
sk: Vzhľad a opravy

en: Titlebar color scheme
sk: Farebná schéma záhlavia

en: Active opacity
sk: Aktívna nepriehľadnosť

en: Inactive opacity
sk: Neaktívna nepriehľadnosť

en: Focus stealing prevention
sk: Úroveň prevencie kradnutia zamerania

en: KWin tries to prevent windows from taking the focus
    ("activate") while you're working in another window,
    but this may sometimes fail or superact.
    "None" will unconditionally allow this window to get the focus while
    "Extreme" will completely prevent it from taking the focus.
sk: KWin sa snaží zabraňovať oknám získanie fokusu
    ("aktivácie") kým pracujete v inom okne,
    ale toto môže niekedy zlyhať alebo nefungovať.
    "Žiadne" bezpodmienečne povolí tomuto okno získať fokus kým
    "Extrémne" úplne zabráni získanie fokusu.

en: Focus protection
sk: Ochrana zamerania

en: This controls the focus protection of the currently active window.
    None will always give the focus away,
    Extreme will keep it.
    Otherwise it's interleaved with the stealing prevention
    assigned to the window that wants the focus.
sk: Toto ovláda ochranu zamerania aktuálne aktívneho okna.
    Žiadne vždy nechá zrušiť zameranie,
    Extrémne ho nechá.
    Inak je to prekrývané s prevenciou kradnutia
    priradené k oknu, ktoré chce zameranie.

en: Accept focus
sk: Akceptovať zameranie

en: Windows may prevent to get the focus (activate) when being clicked.
    On the other hand you might wish to prevent a window
    from getting focused on a mouse click.
sk: Okná môžu zabraňovať získanie fokusu (aktivácia) po ich kliknutí.
    Na druhej strane si môžete želať zabránenie oknu získanie
    fokusu pri kliknutí myšou.

en: Ignore global shortcuts
sk: Ignorovať globálne skratky

en: When used, a window will receive
    all keyboard inputs while it is active, including Alt+Tab etc.
    This is especially interesting for emulators or virtual machines.
    
    Be warned:
    you won't be able to Alt+Tab out of the window
    nor use any other global shortcut (such as Alt+F2 to show KRunner)
    while it's active!
sk: Ak je použití, okno získa
    všetky klávesové vstupy kým je aktívne, vrátane Alt+Tab atď.
    Toto je zaujímavé hlavne pre emulátory alebo virtuálne počítače.
    
    Pozor:
    nebudete schopní použiť Alt+Tab mimo okna
    ani použiť inú globálnu skratku (ako Alt+F2 na spustenie KRunnera)
    kým je to aktívne!

en: Closeable
sk: Zatvoriteľné

en: Set window type
sk: Nastaviť typ okna

en: Desktop file name
sk: Názov súboru plochy

en: Block compositing
sk: Blokovať kompozíciu

en: Window class not available
sk: Trieda okna nedostupná

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
sk: Táto aplikácia neposkytuje triedu pre svoje okno, takže KWin ju nemôže použiť na porovnanie a použitie akýchkoľvek pravidiel. Ak napriek tomu chcete použiť nejaké pravidlá, skúste namiesto toho porovnať iné vlastnosti, napríklad názov okna.<nl/><nl/>Prosím, zvážte nahlásenie tejto chyby vývojárom aplikácie.

en: All Window Types
sk: Všetky typy okien

en: Normal Window
sk: Normálne okno

en: Dialog Window
sk: Dialógové okno

en: Utility Window
sk: Nástrojové okno

en: Dock (panel)
sk: Dok (panel)

en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: Torn-Off Menu
sk: Odtrhnutá ponuka

en: Splash Screen
sk: Úvodná obrazovka

en: Desktop
sk: Plocha

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone Menubar
sk: Samostatná ponuka

en: On Screen Display
sk: Zobrazenie na obrazovke

en: All Desktops
sk: Všetky plochy

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
sk: Sprístupniť okno na všetkých plochách

en: All Activities
sk: Všetky aktivity

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
sk: Sprístupniť okno vo všetkých aktivitách

en: Default
sk: Štandardné

en: No Placement
sk: Bez umiestnenia

en: Minimal Overlapping
sk: Minimálne prekrývanie

en: Maximized
sk: Maximalizované

en: Centered
sk: V strede

en: Random
sk: Náhodné

en: In Top-Left Corner
sk: V ľavom hornom rohu

en: Under Mouse
sk: Pod myšou

en: On Main Window
sk: Na hlavné okno

en: None
sk: Žiadny

en: Low
sk: Nízka

en: Normal
sk: Normálna

en: High
sk: Vysoká

en: Extreme
sk: Extrémna

en: Unmanaged window
sk: Nespravované okno

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
sk: Nepodarilo sa zistiť vlastnosti okna. Okno nespravuje KWin.
