kwin - en to sl translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
sl: Namizni učinki

en: Author: %1
    License: %2
sl: Avtor: %1
    Licenca: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
sl: Prikaži/skrij video

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
sl: Nastavi...

en: This module lets you configure desktop effects.
sl: Ta modul omogoča nastavljanje namiznih učinkov.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
sl: Namig: Če želite izvedeti ali nastaviti, kako aktivirati učinek, poglejte nastavitve učinka.

en: Configure Filter
sl: Nastavi filter

en: Exclude unsupported effects
sl: Izvzemi nepodprte učinke

en: Exclude internal effects
sl: Izvzemi notranje učinke

en: Get New Desktop Effects...
sl: Pridobi nove namizne učinke...
