kwin_effects - en to sl translation catalogue (180 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
sl: Moč zamegljevanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
sl: Lahek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
sl: Močan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
sl: Moč šuma:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sl: Izberite položaj za zajem barve z levim klikom ali pritiskom tipke Enter.
    Kliknite z desno ali pritisnite Escape za preklic.

en: Show Desktop Grid
sl: Pokaži mrežo na namizju

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
sl: Zgoraj

en: Top-Right
sl: Zgoraj desno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
sl: Desno

en: Bottom-Right
sl: Spodaj desno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
sl: Spodaj

en: Bottom-Left
sl: Spodaj levo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
sl: Levo

en: Top-Left
sl: Zgoraj levo

en: Center
sl: V sredini

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
sl: Videz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
sl: Pozivnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
sl: Samodejen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
sl: Po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutRowsLabel)
en: N&umber of rows:
sl: Število vrstic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
sl: Poravnava ime&na namizja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAddRemove)
en: Show buttons to alter count of virtual desktops
sl: Pokaži gumbe za spremembo števila navideznih namizij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Grid layout mode:
sl: Način razporeda mreže:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Closest
sl: Najbližji

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
sl: Naravno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: None
sl: Noben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Windows layout:
sl: Razpored oken:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
sl: Vklop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
sl: Moč:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
sl: Priključki in plošče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
sl: Namizje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
sl: Držite se nad okni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
sl: Po skupini okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
sl: Celozaslonska okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
sl: Trajanje:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
sl: Privzeto

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en:  milliseconds
sl:  ms

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
sl: Animirano odpiranje okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
sl: Rob vrtenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
sl: Kot vrtenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
sl: Razdalja:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
sl: Animacija zapiranja okna

en: Toggle Invert Effect
sl: Preklopi obrat učinka

en: Toggle Invert Effect on Window
sl: Preklopi obrat učinka za okno

en: Invert Screen Colors
sl: Obrni barve zaslona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
sl: Prelij v črnino (samo celozaslonska pozdravna okna)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
sl: Trajanje animacije:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
sl: Privzeto

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: milliseconds
sl: ms

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
sl: Velikost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
sl: Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
sl: &Višina:

en: Toggle Mouse Click Effect
sl: Preklopi učinek klika miške

[ctx: Left mouse button]
en: Left
sl: Levi

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
sl: Srednji

[ctx: Right mouse button]
en: Right
sl: Desni

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
sl: Osnovne nastavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
sl: Barva za levi gumb miške:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
sl: Barva za srednji gumb miške:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
sl: Barva za desni gumb miške:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
sl: Napredne nastavitve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
sl: Obroči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
sl: Širina črte:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
sl:  piksel

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
sl:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
sl: Trajanje obroča:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
sl: Polmer obroča:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
sl: Število obročev:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
sl: Besedilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
sl: Pisava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
sl: Pokaži besedilo:

en: Clear All Mouse Marks
sl: Počisti vse oznake miške

en: Clear Last Mouse Mark
sl: Počisti zadnjo oznako miške

en: Clear Mouse Marks
sl: Počisti oznake miške

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
sl[0]:  piksel
sl[1]:  piksla
sl[2]:  piksli
sl[3]:  pikslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
sl: Ši&rina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
sl: &Barva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
sl: Z miško rišete tako, da držite tipki Shift in AltGr in premikate miško.

[ctx: @label]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Toggle Overview
sl: Preklopi pregled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode)
en: Layout mode:
sl: Način razporeda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_BlurBackground)
en: Blur background:
sl: Zamegli ozadje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
sl: Prezri skrčena okna:

en: Delete Virtual Desktop
sl: Zbriši navidezno namizje

en: Add Virtual Desktop
sl: Dodaj navidezno namizje

en: No matching windows
sl: Ni ustreznih oken

en: Drag Down To Close
sl: Povleci dol za zaprtje

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
sl: Zapri okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
sl: Merilo pri odpiranju okna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
sl: Merilo pri zapiranju okna:

[ctx: Notification caption that a screenshot got saved to file]
en: Screenshot
sl: Zaslonska slika

[ctx: Notification with path to screenshot file]
en: Screenshot saved to %1
sl: Zaslonska slika shranjena v %1

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sl: Izberite okno za zajem zaslonske slike z levim klikom ali pritiskom tipke Enter.
    Pritisnite Escape ali desni klik za preklic.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sl: Ustvarite zaslonsko sliko z levim klikom ali pritiskom tipke Enter.
    Kliknite z desno ali pritisnite Escape za preklic.

[ctx: @label]
en: Paint Duration
sl: Trajanje obarvanja

[ctx: @label]
en: Paint Amount
sl: Količina obarvanja

[ctx: @label]
en: Current FPS
sl: Trenutno sličic na sekundo

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
sl: Največ sličic na sekundo

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
sl: Ta učinek ni primerjalni preizkus

en: Toggle Show Paint
sl: Preklapljaj prikaz barve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
sl: Razmik med namizji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
sl: Vodoravno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
sl: Navpično:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
sl: Oddrsaj ozadje namizja

en: Toggle Thumbnail for Current Window
sl: Preklopi sličico za trenutno okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
sl: Največja širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
sl: Razmik:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
sl:  slikovnih točk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
sl: M&otnost:

en: Toggle Tiles Editor
sl: Preklopi urejevalnik sličic

en: Padding:
sl: Polnilo:

en: Load Layout...
sl: Naloži razpored...

en: Close
sl: Zapri

en: Split Horizontally
sl: Razcepi vodoravno

en: Split Vertically
sl: Razcepi navpično

en: Add Floating Tile
sl: Dodaj plavajočo sličico

en: Delete
sl: Zbriši

en: Track mouse
sl: Sledi miški

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
sl: Sproži efekt z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
sl: Tipkovna bilžnjica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
sl: Spremenilniki tipk:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
sl: Prosojnost

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
sl: Splošne nastavitve prosojnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
sl: Spustna polja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
sl: Motno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
sl: Pogovorna okna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
sl: Prozorno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
sl: Meniji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
sl: Premikajoča se okna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
sl: Nedejavna okna:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
sl: Prosojnost menijev nastavi neodvisno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
sl: Spustni meniji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
sl: Pojavni meniji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
sl: Odcepljeni meniji:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
sl: Preklopi predstavitev oken (trenutno namizje)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
sl: Preklopi predstavitev oken (vsa namizja)

en: Toggle Present Windows (Window class)
sl: Preklopi predstavitev oken (razred Windows)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
sl: Preklopi predstavitev oken (razred oken na trenutnem namizju)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
sl: Prezri skrčena okna

en: No Matches
sl: Ni zadetkov

en: No Windows
sl: Ni oken

en: Filter windows…
sl: Filtriraj okna…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
sl: Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
sl: Togo&st:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
sl: Upor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
sl: Faktor pre&mikanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
sl: Majaj med premikanjem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
sl: Majaj med spreminjanjem velikosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
sl: Omogoči napredni način

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
sl: Majavost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
sl: Nizka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
sl: Visoka

en: Move Zoomed Area to Left
sl: Približano območje pomakni v levo

en: Move Zoomed Area to Right
sl: Približano območje pomakni v desno

en: Move Zoomed Area Upwards
sl: Približano območje pomakni navzgor

en: Move Zoomed Area Downwards
sl: Približano območje pomakni navzdol

en: Move Mouse to Focus
sl: Miško premakni v žarišče

en: Move Mouse to Center
sl: Miško premakni v sredino

en: Move Left
sl: Premakni levo

en: Move Right
sl: Premakni desno

en: Move Up
sl: Premakni gor

en: Move Down
sl: Premakni dol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
sl: Pri približanju ali oddaljevanju spremeni približanje za določen faktor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
sl: Faktor približanja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
sl: Omogoči sledenje mesta v žarišču. Da to deluje, mora vsak program imeti omogočeno QAccessible ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
sl: Omogoči sledenje žarišču

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
sl: Omogoči sledenje mesta v žarišču. Da to deluje, mora vsak program imeti omogočeno QAccessible ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
sl: Omogoči sledenje žarišču besedilnega kazalnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
sl: Kazalka miške:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
sl: Vidnost kazalka miške.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
sl: Merilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
sl: Ohrani

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
sl: Skrij

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
sl: Sledi premikanju miške.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
sl: Sorazmerno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
sl: Sredinsko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
sl: S potiskanjem

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
sl: Onemogočeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
sl: Sledenje miški:
