kwin - en to sl translation catalogue (8 entries)

en: Some legacy X11 apps require the ability to read keystrokes typed in other apps for certain features, such as handling global keyboard shortcuts. This is allowed by default. However other features may require the ability to read all keys, and this is disabled by default for security reasons. If you need to use such apps, you can choose your preferred balance of security and functionality here.
sl: Nekatere podedovane aplikacije X11 zahtevajo možnost branja pritiskov tipk, vnesenih v drugih aplikacijah, za nekatere funkcije, kot je upravljanje z globalnimi bližnjicami na tipkovnici. To je privzeto dovoljeno. Vendar pa lahko druge funkcije zahtevajo možnost branja vseh ključev, kar je iz varnostnih razlogov privzeto onemogočeno. Če že morate uporabljati takšne aplikacije, lahko tukaj izberete želeno razmerje med varnostjo in funkcionalnostjo.

en: Allow legacy X11 apps to read keystrokes typed in all apps:
sl: Dovolite, da tradicionalne aplikacije X11 prebirajo tipke, vtipkane v vseh aplikacijah:

en: Never
sl: Nikoli

en: Only Meta, Control, Alt and Shift keys
sl: Samo tipke Meta, kontrolka, Alt in dvigalka

en: As above, plus any key typed while the Control, Alt, or Meta keys are pressed
sl: Kot zgoraj in katerikoli pritisnjena tipka s hkratnim pritiskom tipke Control, Alt ali Meta

en: Always
sl: Vedno

en: Additionally include mouse buttons
sl: Dodatno vključi miškine gumbe

en: Note that using this setting will reduce system security to that of the X11 session by permitting malicious software to steal passwords and spy on the text that you type. Make sure you understand and accept this risk.
sl: Upoštevajte, da bo ta nastavitev zmanjšala varnost sistema seje X11, ker dovoljuje zlonamernim programom krajo gesel in vohunjenje za besedilom, ki ga tipkate. Prepričajte se, če razumete in sprejemate to tveganje.
