kcmkwinrules - en to sl translation catalogue (154 entries)

en: Copy of %1
sl: Kopija od %1

en: Application settings for %1
sl: Programske nastavitve za %1

en: Window settings for %1
sl: Okenske nastavitve za %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Unimportant
sl: Nepomembno

[ctx: @item:inlistbox]
en: Exact match
sl: Točno ujemanje

[ctx: @item:inlistbox]
en: Substring match
sl: Ujemanje po podniza

[ctx: @item:inlistbox]
en: Regular expression
sl: Regularni izraz

[ctx: @item:inlistbox This is a noun]
en: Match
sl: Ujemanje

en: Apply initially
sl: Uveljavi na začetku

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
sl: Lastnost okna bo nastavljena na dano vrednost šele potem, ko je okno ustvarjeno.
    Nadaljnje spremembe nanj ne bodo vplivale.

en: Apply now
sl: Uveljavi sedaj

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
sl: Lastnost okna bo takoj nastavljena na dano vrednost in kasneje ni mogoče več vplivati nanjo
    (to dejanje bo kasneje izbrisano).

en: Remember
sl: Zapomni si

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
sl: Vrednost lastnosti okna bo shranjeno in vsakič ko bo okno ustvarjeno, bo uporabljena zadnja shranjena vrednost.

en: Do not affect
sl: Ne vplivaj

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
sl: To ne bo vplivalo na lastnost okna in zato bo uporabljeno privzeto ravnanje.
    Če določite to, bo blokirano uveljavljanje več splošnih nastavitev oken.

en: Force
sl: Vsili

en: The window property will be always forced to the given value.
sl: Lastnost okna bo vedno prisilno postavljena na dano vrednost.

en: Force temporarily
sl: Vsili začasno

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
sl: Lastnost okna bo prisilno postavljena na dano vrednost, dokler ni skrita
    (to dejanje bo izbrisano, potem ko je okno skrito).

en: Settings for %1
sl: Nastavitve za %1

en: New window settings
sl: Nove okenske nastavitve

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
sl: Za okenski razred ste navedli, da je nepomemben.
    To pomeni, da se bodo nastavitve verjetno prenesle na okna vseh programov. Če zares želite ustvariti splošne nastavitve, potem je dobro, da vsaj omejite okenske vrste, da se izognete posebnim okenskim vrstam.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
sl: Nekateri programi po zagonu nastavijo svojo geometrijo in ne glede na vaše začetne nastavitve velikosti in položaja. Za uveljavitev teh nastavitev prisilite tudi lastnost "%1" na "Da".

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
sl: Berljivost je lahko otežena z izjemno nizkimi vrednostmi neprosojnosti. Pri 0% postane okno nevidno.

en: Description
sl: Opis

en: Window matching
sl: Ujemanje oken

en: Window class (application)
sl: Razred okna (program)

en: Match whole window class
sl: Ujemi celotni okenski razred

en: Whole window class
sl: Ujemi celotni okenski razred

en: Window types
sl: Vrste oken

en: Window role
sl: Vloga okna

en: Window title
sl: Naslov okna

en: Machine (hostname)
sl: Računalnik (gostiteljsko ime)

en: Window tag
sl: Oznaka okna

en: Has parent window
sl: Ima nadrejeno okno

en: Position
sl: Položaj

en: Size & Position
sl: Velikost in položaj

en: Size
sl: Velikost

en: Maximized horizontally
sl: Razpeto vodoravno

en: Maximized vertically
sl: Razpeto navpično

en: Virtual desktop
sl: Navidezno namizje

en: Virtual desktops
sl: Navidezna namizja

en: Activities
sl: Dejavnosti

en: Screen
sl: Zaslon

en: Fullscreen
sl: Celotni zaslon

en: Minimized
sl: Skrčeno

en: Initial placement
sl: Začetna postavitev

en: Ignore requested geometry
sl: Prezri zahtevano geometrijo

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications can set their own geometry, overriding the window manager preferences. Setting this property overrides their placement requests.<nl/><nl/>This affects <interface>Size</interface> and <interface>Position</interface> but not <interface>Maximized</interface> or <interface>Fullscreen</interface> states.<nl/><nl/>Note that the position can also be used to map to a different <interface>Screen</interface>
sl: Nekatere aplikacije lahko nastavijo svojo geometrijo in preglasijo preference upravitelja oken. Nastavitev te lastnosti preglasi njihove zahteve za postavitev.<nl/><nl/>To vpliva na vmesnike <interface>Velikost</interface> in <interface>Pozicijo</interface> ne pa na vmesnike stanja <interface>Razpeto</interface> ali <interface>Celotni zaslon</interface>.<nl/><nl/>Upoštevajte, da položaj lahko uporabite tudi za preslikavo na drug <interface>Zaslon</interface>

en: Minimum Size
sl: Najmanjša velikost

en: Maximum Size
sl: Največja velikost

en: Obey geometry restrictions
sl: Drži se omejitev geometrije

[ctx: @info:tooltip]
en: Some apps like video players or terminals can ask KWin to constrain them to certain aspect ratios or only grow by values larger than the dimensions of one character. Use this property to ignore such restrictions and allow those windows to be resized to arbitrary sizes.<nl/><nl/>This can be helpful for windows that can't quite fit the full screen area when maximized.
sl: Nekatere aplikacije kot so predvajalniki videa ali terminali lahko prosijo KWin za omejitve razmerja stranic ali pa spreminjanje velikosti v korakih večjih od ene velikosti znaka). Uporabi to lastnost, za spregled take omejitve in dovoli oknom, da se preoblikujejo v poljubno velikost, ki se morda popolnoma ne prilega celotni velikosti zaslona pri največjem povečanju.

en: Keep above other windows
sl: Drži nad drugimi okni

en: Arrangement & Access
sl: Razporeditev in dostop

en: Keep below other windows
sl: Drži pod drugimi okni

en: Skip taskbar
sl: Preskoči opravilno vrstico

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Task Manager.
sl: Kontrolira ali se okno pojavlja v upravljalniku dejavnosti.

en: Skip pager
sl: Preskoči pozivnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Virtual Desktop manager.
sl: Kontrolira ali se okno pojavi v upravljalniku navideznih namizij.

en: Skip switcher
sl: Preskoči preklapljanje

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the <shortcut>Alt+Tab</shortcut> window list.
sl: Kontrolira ali se okno pojavi v <shortcut>Alt+Tab</shortcut> seznamu oken.

en: Shortcut
sl: Bližnjica

en: No titlebar and frame
sl: Brez naslovne vrstice in okvirja

en: Appearance & Fixes
sl: Videz in popravki

en: Titlebar color scheme
sl: Barvna shema naslovne vrstice

en: Active opacity
sl: Aktivna neprosojnost

en: Inactive opacity
sl: Neaktivna neprosojnost

en: Focus stealing prevention
sl: Preprečevanje kraje osredotočenosti

[ctx: @info:tooltip]
en: KWin tries to prevent windows that were opened without direct user action from raising themselves and taking focus while you're currently interacting with another window. This property can be used to change the level of focus stealing prevention applied to individual windows and apps.<nl/><nl/>Here's what will happen to a window opened without your direct action at each level of focus stealing prevention:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None:</emphasis> The window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but  in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> The window will only be raised and focused if it belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> The window will never be raised and focused.</item></list>
sl: Kwin poskuša preprečiti, da bi se okna, ki so bila odprta brez neposrednega dejanja uporabnikov, dvignila in se osredotočala, medtem ko trenutno komunicirate z drugim oknom. To lastnost lahko uporabite za spremembo stopnje preprečevanja kraje ostrenja, ki se uporablja za posamezna okna in aplikacije.<nl/><nl/>Tu je, seznam dogajanj, kaj se bo zgodilo z oknom, ki se bo odprlo brez neposrednega ukrepanja na vsaki ravni preprečevanja kraje osredotočenosti:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Brez:</emphasis> Okno se bo dvignilo in bo osredotočeno.</item><item><emphasis strong='true'>Nizko:</emphasis> Preprečevanje osredotočenosti bo izvedeno, a v situaciji, ki jo KWin šteje kot dvoumno, bo okno dvignjeno in osredotočeno.</item><item><emphasis strong='true'>Normalno:</emphasis> Preprečevanje osredotočenosti bo izvedeno, a v situaciji, ki jo KWin šteje kot dvoumno, okno <emphasis>ne bo</emphasis> dvignjeno in osredotočeno.</item><item><emphasis strong='true'>Visoko:</emphasis> Okno bo dvignjeno in osredotočeno, če pripada isti aplikaciji kot trenutno osredotočeno okno.</item><item><emphasis strong='true'>Ekstremno:</emphasis> Okno ne bo nikoli dvignjeno in osredotočeno.</item></list>

en: Focus protection
sl: Zaščita žarišča

[ctx: @info:tooltip]
en: This property controls the focus protection level of the currently active window. It is used to override the focus stealing prevention applied to new windows that are opened without your direct action.<nl/><nl/>Here's what happens to new windows that are opened without your direct action at each level of focus protection while the window with this property applied to it has focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: Newly-opened windows always raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> Newly-opened windows will only raise themselves and take focus if they belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> Newly-opened windows never raise themselves and take focus.</item></list>
sl: Ta lastnost nadzoruje raven zaščite osredotočenosti trenutno aktivnega okna. Uporablja se za preglasitev preprečevanja kraje osredotočenosti, ki se uporablja za nova okna, ki se odprejo brez vašega neposrednega dejanja.<nl/><nl/>Tu je, seznam dogajanj, kaj se bo zgodilo z oknom, ki se bo odprlo brez neposrednega ukrepanja na vsaki ravni preprečevanja kraje osredotočenosti:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Brez:</emphasis> Novo okno se bo vedno dvignilo in bo prevzelo osredotočenost.</item><item><emphasis strong='true'>Nizko:</emphasis> Preprečevanje osredotočenosti bo izvedeno na novo odprtem oknu, a v situaciji, ki jo KWin šteje kot dvoumno, bo okno dvignjeno in osredotočeno.</item><item><emphasis strong='true'>Normalno:</emphasis> Preprečevanje osredotočenosti na novem oknu bo izvedeno, a v situaciji, ki jo KWin šteje kot dvoumno, okno <emphasis>ne bo</emphasis> dvignjeno in osredotočeno.</item><item><emphasis strong='true'>Visoko:</emphasis> Novo odprto okno bo dvignjeno in osredotočeno, če pripada isti aplikaciji kot trenutno osredotočeno okno.</item><item><emphasis strong='true'>Ekstremno:</emphasis> Novo odprto okno ne bo nikoli dvignjeno in prevzelo osredotočenost.</item></list>

en: Accept focus
sl: Sprejmi osredotočenost

en: Controls whether or not the window becomes focused when clicked.
sl: Kontrolira ali to okno postane osredotočeno, kadar kliknemo nanj.

en: Ignore global shortcuts
sl: Prezri globalne bližnjice

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this property to prevent global keyboard shortcuts from working while the window is focused. This can be useful for apps like emulators or virtual machines that handle some of the same shortcuts themselves.<nl/><nl/>Note that you won't be able to <shortcut>Alt+Tab</shortcut> out of the window or use any other global shortcuts such as <shortcut>Alt+Space</shortcut> to activate KRunner.
sl: Uporabite to lastnost, da preprečite, da bi bližnjice globalne tipkovnice delovale, ko je okno osredotočeno. To je lahko koristno za aplikacije, kot so emulatorji ali virtualni stroji, ki upravljajo z nekaterimi enakimi bližnjicami.<nl/><nl/>Upoštevajte, da ne boste mogli uporabiti bližnjic kot so <shortcut>Alt+Tab</shortcut> iz okna ali katerekoli globalne bližnjice kot je <shortcut>Alt+preslednica</shortcut> za aktiviranje KRunnerja.

en: Closeable
sl: Možno zapreti

en: Desktop file name
sl: Ime namizja

en: Block compositing
sl: Blokiraj skladnjo 3D

en: Layer
sl: Plast

en: Adaptive sync
sl: Prilagodljiva sinhronizacija

en: Allow tearing
sl: Dovoljuj trganje

en: Hide from screenshots and screen recordings
sl: Skrij iz posnetkov in video snemanj zaslona

en: Window class not available
sl: Razred okna ni na voljo

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
sl: Ta aplikacija ne zagotavlja razreda za okno, zato ga Kwin ne more uporabiti in uporabiti njegova pravila. Če kljub temu želite uporabiti nekatera pravila namesto tega poskusite uskladiti druge lastnosti, kot je naslov okna.<nl/><nl/>Prosimo, razmislite o poročanju o tej napaki razvijalcem aplikacije.

en: All window types
sl: Vse vrste oken

en: Normal window
sl: Običajno okno

en: Dialog window
sl: Pogovorno okno

en: Utility window
sl: Okno s pripomočki

en: Dock (panel)
sl: Sidrišče (pult)

en: Toolbar
sl: Orodna vrstica

en: Torn-off menu
sl: Odtrgani meni

en: Splash screen
sl: Pozdravno okno

en: Desktop
sl: Namizje

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone menubar
sl: Samostojna menijska vrstica

en: On-screen display
sl: Prikaz na zaslonu

en: All desktops
sl: Vsa namizja

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
sl: Zagotovi razpoložljivost okna na vseh namizjih

en: All activities
sl: Vse dejavnosti

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
sl: Zagotovi razpoložljivost okna na vseh dejavnostih

en: Default
sl: Privzeto

en: No placement
sl: Brez postavitve

en: Minimal overlapping
sl: Minimalno prekrivanje

en: Maximized
sl: Razpeto

en: Centered
sl: Usredinjeno

en: Random
sl: Naključno

en: In top-left corner
sl: V zgornjem levem kotu

en: Under mouse
sl: Pod miško

en: On main window
sl: Na glavnem oknu

en: None
sl: Brez

en: Low
sl: Nizko

en: Normal
sl: Običajno

en: High
sl: Visoko

en: Extreme
sl: Zelo visoko

en: Below
sl: Spodaj

en: Above
sl: Zgoraj

en: Notification
sl: Obvestilo

en: Popup
sl: Pojavno okno

en: Critical notification
sl: Kritično obvestilo

en: Overlay
sl: Prekritje

en: Unmanaged window
sl: Neupravljano okno

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
sl: Ni bilo mogoče zaznati lastnosti okna. Okna ne upravlja KWin.

en: Select File
sl: Izberi datoteko

en: KWin Rules (*.kwinrule)
sl: Pravila KWin (*.kwinrule)

en: Add New…
sl: Dodaj novo…

en: Import…
sl: Uvozi…

en: Cancel Export
sl: Prekliči izvoz

en: Export…
sl: Izvoz…

en: No rules for specific windows are currently set
sl: Trenutno ni določenih pravil za določena okna

[ctx: @info]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add some
sl: Kliknite gumb <interface>Dodaj novo...</interface>, da bi dodali nekaj

en: Select the rules to export
sl: Izberite pravila za izvoz

en: Unselect All
sl: Prekliči vse izbire

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Save Rules
sl: Shrani pravila

en: Edit
sl: Uredi

en: Duplicate
sl: Duplikat

en: Delete
sl: Izbriši

en: Import Rules
sl: Uvoz pravil

en: Export Rules
sl: Izvozi pravila

en: None selected
sl: Nobene izbrane

en: All selected
sl: Vse izbrane

en: %1 selected | %1 selected
sl[0]: %1 izbrana
sl[1]: %1 izbrani
sl[2]: %1 izbrane
sl[3]: %1 izbranih

en: No window properties changed
sl: Nobena lastnost okna ni spremenjena

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
sl: Kliknite gumb <interface>Dodaj lastnost...</interface> spodaj za dodajanje nekaj lastnosti okna na katere bodo vplivala pravila

en: Add Property...
sl: Dodaj lastnost...

en: Detect Window Properties
sl: Zaznaj lastnosti okna

en: Instantly
sl: Trenutno

en: After %1 second | After %1 seconds
sl[0]: Po %1 sekundi
sl[1]: Po %1 sekundah
sl[2]: Po %1 sekundah
sl[3]: Po %1 sekundah

en: Add property to the rule
sl: Dodal lastnost pravilu

[ctx: @info:placeholder]
en: No properties left to add
sl: Nobena lastnost ni ostala za dodajanje

[ctx: @info:placeholder %1 is a filter text introduced by the user]
en: No properties match "%1"
sl: Nobena lastnost ne ustreza "%1"

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne
