kcmkwinrules - en to sr translation catalogue (64 entries)

en: <p><h1>Window-specific Settings</h1> Here you can customize window settings specifically only for some windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
sr: <h1>Посебне поставке за прозор</h1><p>Овде можете прилагодити поставке прозора специјално за неке одређене прозоре.</p><p>Ова постава је на снази само ако користите К‑вин као менаџер прозора. Ако користите други менаџер, погледајте његову документацију за подешавање понашања прозора.</p>

en: Application settings for %1
sr: Програмске поставке за „%1“

en: Window settings for %1
sr: Прозорске поставке за „%1“

[ctx: Window caption for the application wide rules dialog]
en: Edit Application-Specific Settings
sr: Уређивање посебних поставки за програм

en: KWin
sr: К‑вин

en: KWin helper utility
sr: Помоћна алатка за К‑вин

en: Whether the settings should affect all windows of the application.
sr: Да ли поставке утичу на све прозоре истог програма.

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
sr: Ова помоћна алатка не би требало да се позива директно.

en: Unimportant
sr: неважно

en: Exact Match
sr: тачно поклапање

en: Substring Match
sr: поклапање подниске

en: Regular Expression
sr: регуларни израз

en: Do Not Affect
sr: без утицаја

en: Apply Initially
sr: примени на почетку

en: Remember
sr: запамти

en: Force
sr: наметни

en: Apply Now
sr: примени сада

en: Force Temporarily
sr: наметни привремено

en: KWin Rules (*.kwinrule)
sr: К‑винова правила (*.kwinrule)

en: Yes
sr: да

en: No
sr: не

en: Edit
sr: Уреди

en: Delete
sr: &Обриши

en: Import Rules
sr: Увоз правила

en: Export Rules
sr: Извоз правила

en: Edit Window-Specific Settings
sr: Уреди посебне поставке за прозор

en: Settings for %1
sr: Поставке класе %1

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
sr: Задали сте класу прозора као неважну.
    Ово значи да се поставке могу применити на прозоре свих програма. Ако стварно желите да направите опште поставке, препоручљиво је да барем ограничите типове прозора како бисте избегли посебне типове.

en: Screen
sr: Екран

en: Windows can ask to appear in a certain position.
    By default this overrides the placement strategy
    what might be nasty if the client abuses the feature
    to unconditionally popup in the middle of your screen.
sr: <p>Прозори могу затражити да се појаве на одређеном месту. Подразумевано ово потискује стратегију постављања, што може бити незгодно када клијент злоупотребљава ту могућност да би безусловно искакао посред екрана.</p>

en: Obey geometry restrictions
sr: Поштуј ограничења геометрије

en: Eg. terminals or video players can ask to keep a certain aspect ratio
    or only grow by values larger than one
    (eg. by the dimensions of one character).
    This may be pointless and the restriction prevents arbitrary dimensions
    like your complete screen area.
sr: <p>Неки програми, као што су терминали или видео плејери, могу тражити да задрже одређену пропорцију или да се увећавају у тачно одређеним корацима (нпр. за величину једног знака). Ова ограничења некада могу бити преоштра, спречавајући вас да изаберете произвољне димензије попут подручја целог екрана.</p>

en: Window shall (not) appear in the taskbar.
sr: Да ли ће се прозор јављати у траци задатака.

en: Window shall (not) appear in the manager for virtual desktops
sr: Да ли ће се прозор јављати у менаџеру виртуелних површи.

en: Window shall (not) appear in the Alt+Tab list
sr: Да ли ће се прозор јављати у списку на Alt+Tab.

en: Shortcut
sr: Пречица

en: KWin tries to prevent windows from taking the focus
    ("activate") while you're working in another window,
    but this may sometimes fail or superact.
    "None" will unconditionally allow this window to get the focus while
    "Extreme" will completely prevent it from taking the focus.
sr: <p>К‑вин се труди да спречи прозоре да одузимају фокус („активирају се“) док радите у другом прозор, али то некада може не успети или претерати. Избор <i>никакво</i> ће овом прозору дозволити да безусловно узима фокус, док ће га <i>екстремно</i> потпуно спречити да то чини.</p>

en: Focus protection
sr: Заштита фокуса

en: This controls the focus protection of the currently active window.
    None will always give the focus away,
    Extreme will keep it.
    Otherwise it's interleaved with the stealing prevention
    assigned to the window that wants the focus.
sr: Ово одређује заштиту фокуса тренутно активног прозора.
    Вредност „никакво“ ће увек предати фокус,
    а „екстремно“ ће га задржати.
    Иначе се разматра у спрези са заштитом од крађе
    додељеној прозору који захтева фокус.

en: Windows may prevent to get the focus (activate) when being clicked.
    On the other hand you might wish to prevent a window
    from getting focused on a mouse click.
sr: <p>Прозор могу спречити добијање фокуса (активацију) када се кликне на њих. С друге стране, можда ви желите да спречите неки прозор да добије фокус на клик мишем.</p>

en: Ignore global shortcuts
sr: Игнориши глобалне пречице

en: When used, a window will receive
    all keyboard inputs while it is active, including Alt+Tab etc.
    This is especially interesting for emulators or virtual machines.
    
    Be warned:
    you won't be able to Alt+Tab out of the window
    nor use any other global shortcut (such as Alt+F2 to show KRunner)
    while it's active!
sr: <p>Ако се ово попуни, прозор ће добијати све уносе са тастатуре док је активан, укључујући и Alt+Tab и сл. Ово је посебно од користи за емулаторе или виртуелне машине.</p><p><b>Пажња</b>: Док је ово активно нећете моћи да искочите из прозора Alt+Tab‑ом, нити да употребите било коју другу глобалну пречицу (нпр. Alt+F2 за дозивање К‑извођача).</p>

en: Block compositing
sr: Блокирај слагање

en: Normal Window
sr: нормалан прозор

en: Dialog Window
sr: дијалог-прозор

en: Utility Window
sr: приручни прозор

en: Dock (panel)
sr: сидриште (панел)

en: Toolbar
sr: трака алатки

en: Torn-Off Menu
sr: отцепљен мени

en: Splash Screen
sr: уводни екран

en: Desktop
sr: површ

note: i18n("Unmanaged Window")   },  deprecated
en: Standalone Menubar
sr: самостална трака менија

en: All Desktops
sr: Све површи

en: All Activities
sr: Све активности

en: Default
sr: подразумевано

en: No Placement
sr: без постављања

en: Centered
sr: центрирано

en: Random
sr: насумично

en: Under Mouse
sr: испод миша

en: On Main Window
sr: на главном прозору

en: Low
sr: ниско

en: Normal
sr: нормално

en: High
sr: високо

en: Extreme
sr: екстремно
