kwin_effects - en to sr@ijekavian translation catalogue (291 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
sr@ijekavian: слаб

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
sr@ijekavian: јак

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sr@ijekavian: Изаберите положај за хватање боје левим кликом или Enter‑ом.
    Escape или десни клик за одустајање.

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
sr@ijekavian: Прикажи површ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawWindowCaptions) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WindowTitle)
en: Display window &titles
sr@ijekavian: &Наслови прозора

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Zoom
sr@ijekavian: Увеличање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_zPosition)
en: Define how far away the windows should appear
sr@ijekavian: На којој даљини ће се прозори појављивати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Near
sr@ijekavian: близу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Far
sr@ijekavian: далеко

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animation
sr@ijekavian: Анимација

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateSwitch)
en: Animate switch
sr@ijekavian: Анимирај пребацивање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateStart)
en: Animation on tab box open
sr@ijekavian: Анимација при отварању језичака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateStop)
en: Animation on tab box close
sr@ijekavian: Анимација при затварању језичака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
sr@ijekavian: Трајање анимације:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_RotationDuration) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
sr@ijekavian: подразумијевано

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en:  milliseconds
sr@ijekavian:  милисекунди

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Reflection)
en: Reflections
sr@ijekavian: Одсјаји

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rear color
sr@ijekavian: Боја позади

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Front color
sr@ijekavian: Боја сприједа

en: Desktop Cube
sr@ijekavian: Коцка површи

en: Desktop Cylinder
sr@ijekavian: Ваљак површи

en: Desktop Sphere
sr@ijekavian: Сфера површи

[ctx: @title:tab Basic Settings]
en: Basic
sr@ijekavian: Основно

[ctx: @title:tab Advanced Settings]
en: Advanced
sr@ijekavian: Напредно

en: KWin
sr@ijekavian: К‑вин

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
sr@ijekavian: Језичак 1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Background
sr@ijekavian: Позадина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Background color:
sr@ijekavian: Боја позадине:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Wallpaper:
sr@ijekavian: Тапет:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
sr@ijekavian: Активација

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
sr@ijekavian: Изглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisplayDesktopName)
en: Display desktop name
sr@ijekavian: Прикажи име површи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Reflection)
en: Reflection
sr@ijekavian: Одсјај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rotation duration:
sr@ijekavian: Трајање ротације:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ZOrdering)
en: Windows hover above cube
sr@ijekavian: Прозори лебде над коцком

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Opacity
sr@ijekavian: Непрозирност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
sr@ijekavian: прозирно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
sr@ijekavian: непрозирно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpacityDesktopOnly)
en: Do not change opacity of windows
sr@ijekavian: Не мијењај непрозирност прозора

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
sr@ijekavian: Језичак 2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Caps
sr@ijekavian: Базе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Caps)
en: Show caps
sr@ijekavian: Прикажи базе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, capColorLabel)
en: Cap color:
sr@ijekavian: Боја базе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TexturedCaps)
en: Display image on caps
sr@ijekavian: Слика на базама

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_ZPosition)
en: Define how far away the object should appear
sr@ijekavian: На којој даљини ће се објекат појавити

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Additional Options
sr@ijekavian: Додатне опције

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CloseOnMouseRelease)
en: If enabled the effect will be deactivated after rotating the cube with the mouse,
    otherwise it will remain active
sr@ijekavian: Ако је укључено, ефекат ће бити деактивиран по обртању коцке мишем, иначе ће остати активан.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseOnMouseRelease)
en: Close after mouse dragging
sr@ijekavian: Затвори по превлачењу мишем

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBox)
en: Use this effect for walking through the desktops
sr@ijekavian: Користи овај ефекат за шетање кроз површи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InvertKeys)
en: Invert cursor keys
sr@ijekavian: Изврни курсорске тастере

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InvertMouse)
en: Invert mouse
sr@ijekavian: Изврни миш

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capDeformationGroupBox)
en: Sphere Cap Deformation
sr@ijekavian: Деформација полова сфере

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, capDeformationSphereLabel)
en: Sphere
sr@ijekavian: сфера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, capDeformationPlaneLabel)
en: Plane
sr@ijekavian: раван

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DontSlideStickyWindows)
en: Do not animate windows on all desktops
sr@ijekavian: Не анимирај прозоре на свим површима

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RotationDuration)
en:  msec
sr@ijekavian:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DontSlidePanels)
en: Do not animate panels
sr@ijekavian: Не анимирај панеле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UsePagerLayout)
en: Use pager layout for animation
sr@ijekavian: Анимација према распореду листача

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWindowMoving)
en: Start animation when moving windows towards screen edges
sr@ijekavian: Започни анимацију на помијерање прозора ка ивицама екрана

en: Show Desktop Grid
sr@ijekavian: Прикажи мрежу површи

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
sr@ijekavian: искључено

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Top
sr@ijekavian: горе

en: Top-Right
sr@ijekavian: горе десно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Right
sr@ijekavian: десно

en: Bottom-Right
sr@ijekavian: доље десно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bottom
sr@ijekavian: доље

en: Bottom-Left
sr@ijekavian: доље лијево

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Left
sr@ijekavian: лијево

en: Top-Left
sr@ijekavian: горе лијево

en: Center
sr@ijekavian: средина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom &duration:
sr@ijekavian: Трајање &увеличања:

[ctx: Duration of zoom]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ZoomDuration)
en: Default
sr@ijekavian: подразумијевано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Border wid&th:
sr@ijekavian: &Ширина ивица:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
sr@ijekavian: Поравнање &имена површи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Layout mode:
sr@ijekavian: &Распоред:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Pager
sr@ijekavian: листач

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Automatic
sr@ijekavian: аутоматски

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Custom
sr@ijekavian: посебно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutRowsLabel)
en: N&umber of rows:
sr@ijekavian: Број &врста:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PresentWindows)
en: Use Present Windows effect to layout the windows
sr@ijekavian: Распоређивање прозора кроз ефекат присутних прозора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAddRemove)
en: Show buttons to alter count of virtual desktops
sr@ijekavian: Дугмад за мењање броја виртуелних површи

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Blur
sr@ijekavian: Замућење

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Blurs the background behind semi-transparent windows
sr@ijekavian: Замућује позадину иза полупровидних прозора

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Color Picker
sr@ijekavian: Хватач боје

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Supports picking a color
sr@ijekavian: Подржава хватање боје

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Background contrast
sr@ijekavian: Позадински контраст

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Improve contrast and readability behind semi-transparent windows
sr@ijekavian: Побољшава контраст и читљивост иза полупровидних прозора

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Cover Switch
sr@ijekavian: Проточно пребацивање

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Display a Cover Flow effect for the alt+tab window switcher
sr@ijekavian: Ефекат „протицања омотâ“ при пребацивању прозора Alt+Tab‑ом

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Desktop Cube
sr@ijekavian: Коцка површи

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Display each virtual desktop on a side of a cube
sr@ijekavian: Пресликава виртуелне површи на странице коцке

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Desktop Cube Animation
sr@ijekavian: Анимација коцке површи

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Animate desktop switching with a cube
sr@ijekavian: Пребацивање површи анимирано кроз коцку

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Desktop Grid
sr@ijekavian: Мрежа површи

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Zoom out so all desktops are displayed side-by-side in a grid
sr@ijekavian: Умањите тако да се све површи поређају једна до друге у мрежи

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Dim Inactive
sr@ijekavian: Пригушени неактивни

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Darken inactive windows
sr@ijekavian: Затамњује неактивне прозоре

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Fall Apart
sr@ijekavian: Распад

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Closed windows fall into pieces
sr@ijekavian: Затворени прозори се распарчавају

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Flip Switch
sr@ijekavian: Преклопно пребацивање

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Flip through windows that are in a stack for the alt+tab window switcher
sr@ijekavian: Листајте кроз наслагане прозоре при пребацивању прозора Alt+Tab‑ом

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Glide
sr@ijekavian: Улетање

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Highlight Window
sr@ijekavian: Истицање прозора

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Highlight the appropriate window when hovering over taskbar entries
sr@ijekavian: Истицање одговарајућих прозора при лебдјењу над ставкама у траци задатака

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Invert
sr@ijekavian: Извртање

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Inverts the color of the desktop and windows
sr@ijekavian: Изврће боју површи и прозора

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Kscreen
sr@ijekavian: К‑екран

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Helper Effect for KScreen
sr@ijekavian: Помоћни ефекат за К‑екран

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Looking Glass
sr@ijekavian: Лупа

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: A screen magnifier that looks like a fisheye lens
sr@ijekavian: Увеличавач екрана налик рибљем оку

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Magic Lamp
sr@ijekavian: Магична лампа

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Simulate a magic lamp when minimizing windows
sr@ijekavian: Симулира магичну лампу при минимизовању прозора

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Magnifier
sr@ijekavian: Увеличавач

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Magnify the section of the screen that is near the mouse cursor
sr@ijekavian: Увеличајте дио екрана у близини показивача миша

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Mouse Click Animation
sr@ijekavian: Анимација на клик мишем

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Creates an animation whenever a mouse button is clicked. This is useful for screenrecordings/presentations
sr@ijekavian: Анимација сваки пут када се притисне дугме миша. Корисно при снимањима екрана и излагањима

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Mouse Mark
sr@ijekavian: Траг миша

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Allows you to draw lines on the desktop
sr@ijekavian: Омогућава вам цртање линија на површи

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Present Windows
sr@ijekavian: Присутни прозори

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Zoom out until all opened windows can be displayed side-by-side
sr@ijekavian: Умањите тако да се могу приказати сви прозори један до другог

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Resize Window
sr@ijekavian: Промена величине прозора

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Resizes windows with a fast texture scale instead of updating contents
sr@ijekavian: Промена величине прозора брзим текстурним скалирањем уместо ажурирањем садржаја

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Screen Edge
sr@ijekavian: Ивица екрана

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Highlights a screen edge when approaching
sr@ijekavian: Истиче ивицу екрана при приближавању

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Screenshot
sr@ijekavian: Снимак екрана

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Sheet
sr@ijekavian: Лист

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Make modal dialogs smoothly fly in and out when they are shown or hidden
sr@ijekavian: Модални дијалози глатко улијећу и излећу при појављивању и сакривању

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Show FPS
sr@ijekavian: Кадрови/секунди

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Display KWin's performance in the corner of the screen
sr@ijekavian: Приказује перформансе К‑вина у углу екрана

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Show Paint
sr@ijekavian: Приказ исцртавања

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Highlight areas of the desktop that have been recently updated
sr@ijekavian: Истиче дијелове површи који су недавно ажурирани

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Slide
sr@ijekavian: Клизање

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Slide Back
sr@ijekavian: Клизање уназад

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Slide back windows when another window is raised
sr@ijekavian: Клиза уназад прозоре када се подигне други прозор

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Sliding popups
sr@ijekavian: Клизајући искакачи

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Sliding animation for Plasma popups
sr@ijekavian: Анимирано клизање за плазма искакаче

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Snap Helper
sr@ijekavian: Помоћник пријањања

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Help you locate the center of the screen when moving a window
sr@ijekavian: Помаже вам да уочите средиште екрана при помијерању прозора

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Startup Feedback
sr@ijekavian: Одзив при покретању

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Helper effect for startup feedback
sr@ijekavian: Помоћни ефекат за одзив при покретању

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Thumbnail Aside
sr@ijekavian: Сличица постранце

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Display window thumbnails on the edge of the screen
sr@ijekavian: Сличице прозора при ивици екрана

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Touch Points
sr@ijekavian: Додирне тачке

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Visualize touch points
sr@ijekavian: Визуелизовање додирних тачака

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Track Mouse
sr@ijekavian: Праћење миша

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Display a mouse cursor locating effect when activated
sr@ijekavian: Ефекат лоцирања показивача миша када се активира

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Window Geometry
sr@ijekavian: Геометрија прозора

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Display window geometries on move/resize
sr@ijekavian: Приказ геометрије прозора при померању и промени величине

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Wobbly Windows
sr@ijekavian: Лелујајући прозори

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Deform windows while they are moving
sr@ijekavian: Прозори се деформишу при премијештању

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Zoom
sr@ijekavian: Увеличање

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Magnify the entire desktop
sr@ijekavian: Увеличајте цијелу површ

en: Toggle Flip Switch (Current desktop)
sr@ijekavian: Пребацивање листањем (текућа површ)

en: Toggle Flip Switch (All desktops)
sr@ijekavian: Пребацивање листањем (све површи)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flip animation duration:
sr@ijekavian: Трајање анимације листања:

[ctx: Duration of flip animation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
sr@ijekavian: подразумијевано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Angle:
sr@ijekavian: Угао:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Horizontal position of front:
sr@ijekavian: Водоравни положај фронта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Vertical position of front:
sr@ijekavian: Усправни положај фронта:

en: Toggle Invert Effect
sr@ijekavian: Ефекат извртања

en: Toggle Invert Effect on Window
sr@ijekavian: Ефекат извртања на прозору

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
sr@ijekavian: Утапање до црног (само уводни екрани преко целог екрана)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Radius:
sr@ijekavian: &Полупречник:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: milliseconds
sr@ijekavian: милисекунди

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
sr@ijekavian: Величина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
sr@ijekavian: &Ширина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
sr@ijekavian: &Висина:

en: Toggle Mouse Click Effect
sr@ijekavian: Пребаци ефекта клика мишем

[ctx: Left mouse button]
en: Left
sr@ijekavian: лијево

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
sr@ijekavian: средње

[ctx: Right mouse button]
en: Right
sr@ijekavian: десно

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
sr@ijekavian: Основне поставке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
sr@ijekavian: Боја за лијево дугме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
sr@ijekavian: Боја за средње дугме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
sr@ijekavian: Боја за десно дугме:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
sr@ijekavian: Напредне поставке

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
sr@ijekavian: Прстенови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
sr@ijekavian: Дебљина линије:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel |  pixels
sr@ijekavian[0]:  пиксел
sr@ijekavian[1]:  пиксела
sr@ijekavian[2]:  пиксела
sr@ijekavian[3]:  пиксел

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
sr@ijekavian: Трајање прстена:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
sr@ijekavian: Полупречник прстена:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
sr@ijekavian: Број прстенова:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
sr@ijekavian: Текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
sr@ijekavian: Фонт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
sr@ijekavian: Прикажи текст:

en: Clear All Mouse Marks
sr@ijekavian: Очисти све трагове миша

en: Clear Last Mouse Mark
sr@ijekavian: Очисти посљедњи траг миша

en: Clear Mouse Marks
sr@ijekavian: Очисти трагове миша

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
sr@ijekavian: &Ширина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
sr@ijekavian: &Боја:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
sr@ijekavian: Цртајте мишем тако што држите тастере Shift+Meta и помијерате га.

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
sr@ijekavian: Присутни прозори (текућа површ)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
sr@ijekavian: Присутни прозори (све површи)

en: Toggle Present Windows (Window class)
sr@ijekavian: Присутни прозори (класа прозора)

en: Filter:
    %1
sr@ijekavian: Филтер:
    %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Natural Layout Settings
sr@ijekavian: Поставке природног распореда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FillGaps)
en: Fill &gaps
sr@ijekavian: Попуњавај &зазоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Faster
sr@ijekavian: брже

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Nicer
sr@ijekavian: љепше

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Windows
sr@ijekavian: Прозори

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Left button:
sr@ijekavian: Лијево дугме:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftBut
en: No action
sr@ijekavian: без радње

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftBut
en: Activate window
sr@ijekavian: активира прозор

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftBut
en: End effect
sr@ijekavian: окончава ефекат

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow)
en: Bring window to current desktop
sr@ijekavian: доводи прозор на текућу површ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow)
en: Send window to all desktops
sr@ijekavian: шаље прозор на све површи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow)
en: (Un-)Minimize window
sr@ijekavian: минимизује и обнавља прозор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Middle button:
sr@ijekavian: Средње дугме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Right button:
sr@ijekavian: Десно дугме:

[ctx: @title:group actions when clicking on desktop]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Desktop
sr@ijekavian: Површ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonDesktop) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonDesktop) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonDesktop)
en: Show desktop
sr@ijekavian: приказује површ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Layout mode:
sr@ijekavian: Распоред:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawWindowIcons)
en: Display window &icons
sr@ijekavian: &Иконице прозора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
sr@ijekavian: Игнориши &минимизоване прозоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPanel)
en: Show &panels
sr@ijekavian: Прикажи &панеле

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
sr@ijekavian: природан

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Regular Grid
sr@ijekavian: правилна мрежа

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Flexible Grid
sr@ijekavian: флексибилна мрежа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowClosingWindows)
en: Provide buttons to close the windows
sr@ijekavian: Дугмад за затварање прозора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TextureScale)
en: Scale window
sr@ijekavian: Скалирај прозор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Outline)
en: Show outline
sr@ijekavian: Прикажи оквир

[ctx: Notification caption that a screenshot got saved to file]
en: Screenshot
sr@ijekavian: Снимак екрана

[ctx: Notification with path to screenshot file]
en: Screenshot saved to %1
sr@ijekavian: Снимак екрана сачуван у %1

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sr@ijekavian: Изаберите прозор за снимак екрана левим кликом или Enter‑ом.
    Escape или десни клик за одустајање.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sr@ijekavian: Направите снимак екрана левим кликом или Enter‑ом.
    Escape или десни клик за одустајање.

en: This effect is not a benchmark
sr@ijekavian: Овај ефекат није одмеравање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text position:
sr@ijekavian: Положај текста:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Inside Graph
sr@ijekavian: унутар графика

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Nowhere
sr@ijekavian: нигдје

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Top Left
sr@ijekavian: горе лијево

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Top Right
sr@ijekavian: горе десно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Bottom Left
sr@ijekavian: доље лијево

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Bottom Right
sr@ijekavian: доље десно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text font:
sr@ijekavian: Фонт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Text color:
sr@ijekavian: Боја текста:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Text alpha:
sr@ijekavian: Алфа текста:

en: Toggle Thumbnail for Current Window
sr@ijekavian: Сличица за текући прозор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
sr@ijekavian: Највећа &ширина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
sr@ijekavian: &Размак:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
sr@ijekavian:  пиксела

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
sr@ijekavian: &Непрозирност:

en: Track mouse
sr@ijekavian: Прати миш

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
sr@ijekavian: Провидност

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
sr@ijekavian: Опште поставке прозирности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
sr@ijekavian: Искачући спискови:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
sr@ijekavian: Дијалози:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
sr@ijekavian: Менији:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
sr@ijekavian: Премјештани прозори:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
sr@ijekavian: Неактивни прозори:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
sr@ijekavian: Засебна непрозирност за меније

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
sr@ijekavian: Падајући менији:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
sr@ijekavian: Искачући менији:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
sr@ijekavian: Отцепљени менији:

en: Toggle window geometry display (effect only)
sr@ijekavian: Приказ геометрије прозора (само ефекат)

en: Toggle KWin composited geometry display
sr@ijekavian: Приказ К‑винове сложене геометрије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Move)
en: Display for moving windows
sr@ijekavian: Приказ за прозоре током помијерања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Resize)
en: Display for resizing windows
sr@ijekavian: Приказ за прозоре током промјене величине

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
sr@ijekavian: Напредно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
sr@ijekavian: &Крутост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
sr@ijekavian: &Отпор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
sr@ijekavian: &Фактор покрета:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
sr@ijekavian: Лелујање при &помијерању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
sr@ijekavian: Лелујање при промјени &величине

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
sr@ijekavian: &Напредни режим

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
sr@ijekavian: &Лелујавост

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
sr@ijekavian: мања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
sr@ijekavian: већа

en: Move Zoomed Area to Left
sr@ijekavian: Помјери зону увеличања улијево

en: Move Zoomed Area to Right
sr@ijekavian: Помјери зону увеличања удесно

en: Move Zoomed Area Upwards
sr@ijekavian: Помјери зону увеличања нагоре

en: Move Zoomed Area Downwards
sr@ijekavian: Помјери зону увеличања надоље

en: Move Mouse to Focus
sr@ijekavian: Помјери миш на фокус

en: Move Mouse to Center
sr@ijekavian: Помјери миш на средину

en: Move Left
sr@ijekavian: Помјери улијево

en: Move Right
sr@ijekavian: Помјери удесно

en: Move Up
sr@ijekavian: Помјери нагоре

en: Move Down
sr@ijekavian: Помјери надоље

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
sr@ijekavian: За увеличање и умањење користи се овдје задат фактор.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
sr@ijekavian: Фактор увеличања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
sr@ijekavian: Праћење фокуса активно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
sr@ijekavian: Показивач миша:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
sr@ijekavian: Видљивост показивача миша.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
sr@ijekavian: скалирај

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
sr@ijekavian: задржи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
sr@ijekavian: сакриј

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
sr@ijekavian: Прати се помијерање миша.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
sr@ijekavian: пропорционално

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
sr@ijekavian: центрирано

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
sr@ijekavian: гурано

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
sr@ijekavian: искључено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
sr@ijekavian: Праћење миша:
