kcmkwinrules - en to sr@latin translation catalogue (63 entries)

en: <p><h1>Window-specific Settings</h1> Here you can customize window settings specifically only for some windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
sr@latin: <h1>Posebne postavke za prozor</h1><p>Ovde možete prilagoditi postavke prozora specijalno za neke određene prozore.</p><p>Ova postava je na snazi samo ako koristite KWin kao menadžer prozora. Ako koristite drugi menadžer, pogledajte njegovu dokumentaciju za podešavanje ponašanja prozora.</p>

en: Application settings for %1
sr@latin: Programske postavke za „%1“

en: Window settings for %1
sr@latin: Prozorske postavke za „%1“

[ctx: Window caption for the application wide rules dialog]
en: Edit Application-Specific Settings
sr@latin: Uređivanje posebnih postavki za program

en: KWin helper utility
sr@latin: Pomoćna alatka za KWin

en: Whether the settings should affect all windows of the application.
sr@latin: Da li postavke utiču na sve prozore istog programa.

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
sr@latin: Ova pomoćna alatka ne bi trebalo da se poziva direktno.

en: Unimportant
sr@latin: nevažno

en: Exact Match
sr@latin: tačno poklapanje

en: Substring Match
sr@latin: poklapanje podniske

en: Regular Expression
sr@latin: regularni izraz

en: Do Not Affect
sr@latin: bez uticaja

en: Apply Initially
sr@latin: primeni na početku

en: Remember
sr@latin: zapamti

en: Force
sr@latin: nametni

en: Apply Now
sr@latin: primeni sada

en: Force Temporarily
sr@latin: nametni privremeno

en: KWin Rules (*.kwinrule)
sr@latin: KWinova pravila (*.kwinrule)

en: Yes
sr@latin: da

en: No
sr@latin: ne

en: Edit
sr@latin: Uredi

en: Delete
sr@latin: &Obriši

en: Import Rules
sr@latin: Uvoz pravila

en: Export Rules
sr@latin: Izvoz pravila

en: Edit Window-Specific Settings
sr@latin: Uredi posebne postavke za prozor

en: Settings for %1
sr@latin: Postavke klase %1

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
sr@latin: Zadali ste klasu prozora kao nevažnu.
    Ovo znači da se postavke mogu primeniti na prozore svih programa. Ako stvarno želite da napravite opšte postavke, preporučljivo je da barem ograničite tipove prozora kako biste izbegli posebne tipove.

en: Screen
sr@latin: Ekran

en: Windows can ask to appear in a certain position.
    By default this overrides the placement strategy
    what might be nasty if the client abuses the feature
    to unconditionally popup in the middle of your screen.
sr@latin: <p>Prozori mogu zatražiti da se pojave na određenom mestu. Podrazumevano ovo potiskuje strategiju postavljanja, što može biti nezgodno kada klijent zloupotrebljava tu mogućnost da bi bezuslovno iskakao posred ekrana.</p>

en: Obey geometry restrictions
sr@latin: Poštuj ograničenja geometrije

en: Eg. terminals or video players can ask to keep a certain aspect ratio
    or only grow by values larger than one
    (eg. by the dimensions of one character).
    This may be pointless and the restriction prevents arbitrary dimensions
    like your complete screen area.
sr@latin: <p>Neki programi, kao što su terminali ili video plejeri, mogu tražiti da zadrže određenu proporciju ili da se uvećavaju u tačno određenim koracima (npr. za veličinu jednog znaka). Ova ograničenja nekada mogu biti preoštra, sprečavajući vas da izaberete proizvoljne dimenzije poput područja celog ekrana.</p>

en: Window shall (not) appear in the taskbar.
sr@latin: Da li će se prozor javljati u traci zadataka.

en: Window shall (not) appear in the manager for virtual desktops
sr@latin: Da li će se prozor javljati u menadžeru virtuelnih površi.

en: Window shall (not) appear in the Alt+Tab list
sr@latin: Da li će se prozor javljati u spisku na Alt+Tab.

en: Shortcut
sr@latin: Prečica

en: KWin tries to prevent windows from taking the focus
    ("activate") while you're working in another window,
    but this may sometimes fail or superact.
    "None" will unconditionally allow this window to get the focus while
    "Extreme" will completely prevent it from taking the focus.
sr@latin: <p>KWin se trudi da spreči prozore da oduzimaju fokus („aktiviraju se“) dok radite u drugom prozor, ali to nekada može ne uspeti ili preterati. Izbor <i>nikakvo</i> će ovom prozoru dozvoliti da bezuslovno uzima fokus, dok će ga <i>ekstremno</i> potpuno sprečiti da to čini.</p>

en: Focus protection
sr@latin: Zaštita fokusa

en: This controls the focus protection of the currently active window.
    None will always give the focus away,
    Extreme will keep it.
    Otherwise it's interleaved with the stealing prevention
    assigned to the window that wants the focus.
sr@latin: Ovo određuje zaštitu fokusa trenutno aktivnog prozora.
    Vrednost „nikakvo“ će uvek predati fokus,
    a „ekstremno“ će ga zadržati.
    Inače se razmatra u sprezi sa zaštitom od krađe
    dodeljenoj prozoru koji zahteva fokus.

en: Windows may prevent to get the focus (activate) when being clicked.
    On the other hand you might wish to prevent a window
    from getting focused on a mouse click.
sr@latin: <p>Prozor mogu sprečiti dobijanje fokusa (aktivaciju) kada se klikne na njih. S druge strane, možda vi želite da sprečite neki prozor da dobije fokus na klik mišem.</p>

en: Ignore global shortcuts
sr@latin: Ignoriši globalne prečice

en: When used, a window will receive
    all keyboard inputs while it is active, including Alt+Tab etc.
    This is especially interesting for emulators or virtual machines.
    
    Be warned:
    you won't be able to Alt+Tab out of the window
    nor use any other global shortcut (such as Alt+F2 to show KRunner)
    while it's active!
sr@latin: <p>Ako se ovo popuni, prozor će dobijati sve unose sa tastature dok je aktivan, uključujući i Alt+Tab i sl. Ovo je posebno od koristi za emulatore ili virtuelne mašine.</p><p><b>Pažnja</b>: Dok je ovo aktivno nećete moći da iskočite iz prozora Alt+Tabom, niti da upotrebite bilo koju drugu globalnu prečicu (npr. Alt+F2 za dozivanje K‑izvođača).</p>

en: Block compositing
sr@latin: Blokiraj slaganje

en: Normal Window
sr@latin: normalan prozor

en: Dialog Window
sr@latin: dijalog-prozor

en: Utility Window
sr@latin: priručni prozor

en: Dock (panel)
sr@latin: sidrište (panel)

en: Toolbar
sr@latin: traka alatki

en: Torn-Off Menu
sr@latin: otcepljen meni

en: Splash Screen
sr@latin: uvodni ekran

en: Desktop
sr@latin: površ

note: i18n("Unmanaged Window")   },  deprecated
en: Standalone Menubar
sr@latin: samostalna traka menija

en: All Desktops
sr@latin: Sve površi

en: All Activities
sr@latin: Sve aktivnosti

en: Default
sr@latin: podrazumevano

en: No Placement
sr@latin: bez postavljanja

en: Centered
sr@latin: centrirano

en: Random
sr@latin: nasumično

en: Under Mouse
sr@latin: ispod miša

en: On Main Window
sr@latin: na glavnom prozoru

en: Low
sr@latin: nisko

en: Normal
sr@latin: normalno

en: High
sr@latin: visoko

en: Extreme
sr@latin: ekstremno
