kcmkwinscreenedges - en to sr@latin translation catalogue (17 entries)

en: No Action
sr@latin: bez radnje

en: Lock Screen
sr@latin: zaključaj ekran

en: Activity Manager
sr@latin: menadžer aktivnosti

en: Application Launcher
sr@latin: pokretač programa

en: %1 - All Desktops
sr@latin: %1 — sve površi

en: %1 - Current Desktop
sr@latin: %1 — tekuća površ

en: %1 - Current Application
sr@latin: %1 — tekući program

en: Toggle window switching
sr@latin: obrni menjanje prozora

en: Toggle alternative window switching
sr@latin: obrni alternativno menjanje prozora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
sr@latin: ekrana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
sr@latin: Promeni površ kada se pokazivač miša gurne uz ivicu ekrana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
sr@latin: &Prebaci površ na ivici:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
sr@latin: isključeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
sr@latin: Koliko dugo pokazivač miša mora da se gura uz ivicu ekrana pre nego što se okine radnja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
sr@latin: &Zastoj aktiviranja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
sr@latin: Najmanje vreme koje mora da prođe između okidanja dve radnje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
sr@latin: Zastoj &ponovnog aktiviranja:
