kwin - en to sv translation catalogue (14 entries)

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
sv: Ingen

en: Global animation speed:
sv: Global animeringshastighet:

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications do not support this setting: In particular, GTK applications cannot change animation duration, but will still disable animations when <interface>animation speed</interface> is <interface>Instant</interface>.
sv: Vissa program stöder inte den här inställningen: I synnerhet GTK-program kan inte ändra animeringens längd, men inaktivera ändå animeringar när <interface>animeringshastighet</interface> är inställd på <interface>Omedelbar</interface>.

[ctx: Animation speed]
en: Slow
sv: Långsam

[ctx: Animation speed]
en: Instant
sv: Omedelbar

[ctx: @title:group]
en: Desktop animations
sv: Skrivbordsanimeringar

[ctx: @label:listbox]
en: Window open/close:
sv: Öppna och stäng fönster:

[ctx: @label:listbox]
en: Window maximize:
sv: Maximera fönster:

[ctx: @label:listbox]
en: Window minimize:
sv: Minimera fönster:

[ctx: @label:listbox]
en: Window full screen:
sv: Fullskärm:

[ctx: @label:listbox]
en: Peek at desktop:
sv: Kika på skrivbord:

[ctx: @label:listbox]
en: Virtual desktop switching:
sv: Byte av virtuellt skrivbord:

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
sv: Anpassa…

[ctx: @title:group translate as short as possible]
en: More effects settings:
sv: Fler effektinställningar:
