kwin_effects - en to te translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
te: కనిపించువిధం

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
te: పేజర్

en: Toggle Invert Effect
te: విలోమ ప్రభావమును మార్చుము

en: Toggle Invert Effect on Window
te: విండోనందు విలోమ ప్రభావమును మార్చుము

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
te: అప్రమెయం

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
te: పరిమాణము

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
te: వచనము

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
te: ట్రాన్‍స్‌లుసెన్సీ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
te: ఒపాక్యూ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
te: పారదృశ్యమైన

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
te: ఆధునాతన

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
te: ఎక్కువ
