kwin_clients - en to th translation catalogue (10 entries)

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
th: ใหญ่

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
th: กล่องปรับแต่ง

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
th: การจัดตำแหน่งหัวเ&รื่อง

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
th: ด้านซ้าย

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
th: จัดกึ่งกลาง

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
th: ด้านขวา

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
th: เปิดใช้ตัวเลือกนี้ หากต้องการให้วาดกรอบหน้าต่าง
    โดยใช้สีเดียวกันกับสีของแถบหัวเรื่องหน้าต่าง

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
th: เติมสีให้กรอบหน้าต่างด้วย

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
th: เปิดใช้ตัวเลือกนี้ หากต้องการให้ปุ่มมีการปรับความเลือน/ชัด
    เมื่อมีการเลื่อนตัวชี้ของเมาส์มาอยู่เหนือปุ่มเหล่านั้น

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
th: แสดงปุ่มแบบเคลื่อนไหว
