kwin - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
tr: Masaüstü Efektleri

en: Author: %1
    License: %2
tr: Yazar: %1
    Lisans: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
tr: Videoyu Göster/Gizle

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
tr: Yapılandır...

en: This module lets you configure desktop effects.
tr: Bu modül, masaüstü efektlerini yapılandırmanıza izin verir.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
tr: İpucu: Bir efekti etkinleştirmeyi yapılandırmak isterseniz efektin ayarlarına bakın.

en: Configure Filter
tr: Süzgeci Yapılandır

en: Exclude unsupported effects
tr: Desteklenmeyen Efektleri Dışarıda Tut

en: Exclude internal effects
tr: İç Efektleri Dışarıda Tut

en: Get New Desktop Effects...
tr: Yeni Masaüstü Efektleri Al...
