kcm_kwindesktop - en to tr translation catalogue (18 entries)

[ctx: A numbered name for virtual desktops]
en: Desktop %1 | Desktop %1
tr[0]: %1. Masaüstü
tr[1]: %1. Masaüstü

en: There was an error connecting to the compositor.
tr: Bileşikleştiriciye bağlanırken bir hata oluştu.

en: There was an error saving the settings to the compositor.
tr: Ayarları bileşikleştiriciye kaydederken bir hata oluştu.

en: There was an error requesting information from the compositor.
tr: Bileşikleştiriciden bilgi istenirken bir hata oluştu.

en: This module lets you configure the navigation, number and layout of virtual desktops.
tr: Bu modül, sanal masaüstlerinin dolaşımını, sayısını ve yerleşimini yapılandırmanıza izin verir.

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm new name
tr: Yeni adı onayla

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
tr: Kaldır

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
tr: Sanal masaüstleri, bu ayarlar uygulamasının dışında değiştirildi. Şimdi kaydetmek değişikliklerin üzerine yazacaktır.

en: Row %1
tr: Satır %1

[ctx: @action:button]
en: Add
tr: Ekle

en: 1 Row | %1 Rows
tr[0]: 1 Satır
tr[1]: %1 Satır

en: Options:
tr: Seçenekler:

en: Navigation wraps around
tr: Dolaşım sarmalı

en: Show animation when switching:
tr: Geçerken canlandırma göster:

en: Show on-screen display when switching:
tr: Değiştirirken ekran üzeri görüntü göster:

en: Show desktop layout indicators
tr: Masaüstü yerleşimi göstergelerini göster

en: Virtual Desktops
tr: Sanal Masaüstleri
