kcmkwincompositing - en to tr translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, glCrashedWarning)
en: OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.
    This was most likely due to a driver bug.
    If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,
    you can reset this protection but be aware that this might result in an immediate crash!
tr: OpenGL bileşikleştirmesi (öntanımlı), daha önce KWin'in çökmesine neden oldu.
    Bu, genelde sürücü sorunlarından dolayı olabilir.
    Daha sonradan kararlı bir sürücüye yükseltme yapmışsanız bu korumayı
     sıfırlayabilirsiniz; ancak bu anında çökmelere neden olabilir!

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, windowThumbnailWarning)
en: Keeping the window thumbnail always interferes with the minimized state of windows. This can result in windows not suspending their work when minimized.
tr: Pencere küçük görselini tutmak, her zaman pencerelerin simge durumuna küçültülmüş durumuna müdahale eder. Bu, pencerelerin simge durumuna küçültüldüğünde çalışmalarını askıya almamasına neden olabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compositingLabel)
en: Compositing:
tr: Bileşikleştirme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Enabled)
en: Enable on startup
tr: Başlangıçta etkinleştir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Applications can set a hint to block compositing when the window is open.
     This brings performance improvements for e.g. games.
     The setting can be overruled by window-specific rules.
tr: Uygulamalar, pencere açıkken bileşikleştirmeyi engellemek için bir ipucu belirleyebilir.
    Bu, örneğin; oyunlar için performans iyileştirmeleri getirebilir.
    Ayar, pencereye özgü kurallar tarafından geçersiz kılınabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Allow applications to block compositing
tr: Uygulamaların, bileşikleştirmeyi engellemesine izin ver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, animationSpeedLabel)
en: Animation speed:
tr: Canlandırma hızı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Very slow
tr: Çok yavaş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instant
tr: Anında

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HiddenPreviews)
en: Keep window thumbnails:
tr: Pencere küçük görsellerini sakla:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Never
tr: Hiçbir zaman

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Only for Shown Windows
tr: Yalnızca gösterilen pencereler için

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Always
tr: Her zaman

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, latencyLabel)
en: Latency:
tr: Gecikme:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Force lowest latency (may cause dropped frames)
tr: En düşük gecikmeyi zorla (çerçeve düşmelerine neden olabilir)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Prefer lower latency
tr: Düşük gecikmeyi yeğle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Balance of latency and smoothness
tr: Gecikme ve pürüzsüzlük dengesi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Prefer smoother animations
tr: Daha pürüzsüz canlandırmaları yeğle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Force smoothest animations
tr: En pürüzsüz canlandırmayı zorla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowTearing)
en: Reduce latency by allowing screen tearing artifacts in fullscreen windows
tr: Tam ekran pencerelerde yırtılma kalıntılarına izin vererek gecikmeyi azalt

en: Re-enable OpenGL detection
tr: OpenGL bulma işlevini yeniden etkinleştir
