kwin_effects - en to tr translation catalogue (185 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
tr: Bulanıklaştırma sertliği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
tr: Hafif

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
tr: Güçlü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
tr: Gürültü sertliği:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
tr: Sol tıklama ile renk toplama için bir konum seçin veya Giriş düğmesine basın.
    İptal etmek için VAzgeç düğmesine basın veya sağ tıklayın.

en: Show Desktop Grid
tr: Masaüstü Izgarasını Göster

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
tr: Devre dışı

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
tr: Üst

en: Top-Right
tr: Sağ Üst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
tr: Sağ

en: Bottom-Right
tr: Sağ Alt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
tr: Alt

en: Bottom-Left
tr: Sol Alt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
tr: Sol

en: Top-Left
tr: Sol Üst

en: Center
tr: Orta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
tr: Görünüş

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
tr: Sayfalayıcı

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
tr: Otomatik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
tr: Özel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutRowsLabel)
en: N&umber of rows:
tr: S&atır sayısı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
tr: Masaüstü &adı konumu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAddRemove)
en: Show buttons to alter count of virtual desktops
tr: Sanal masaüstlerinin sayısını değiştirmek için düğmeleri göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Grid layout mode:
tr: I&zgara yerleşim kipi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Closest
tr: En yakın

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
tr: Doğal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: None
tr: Hiçbiri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Windows layout:
tr: Pencereler yerleşimi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
tr: Etkinleştirme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
tr: Sertlik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
tr: Karart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
tr: Rıhtımlar ve paneller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
tr: Masaüstü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
tr: Pencerelerin üzerinde tut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
tr: Pencere grubuna göre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
tr: Tam ekran pencereler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
tr: Süre:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
tr: Öntanımlı

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en:  milliseconds
tr:  milisaniye

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
tr: Pencere Açma Canlandırması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
tr: Döndürme kenarı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
tr: Döndürme açısı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
tr: Uzaklık:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
tr: Pencere Kapatma Canlandırması

en: Toggle Invert Effect
tr: Tersine Çevirme Efektini Aç / Kapat

en: Toggle Invert Effect on Window
tr: Pencerenin Tersine Çevirme Efektini Aç / Kapat

en: Invert Screen Colors
tr: Ekran Renklerini Ters Çevir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
tr: Siyaha geçiş (yalnızca tam ekran başlangıç ekranları için)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
tr: Canlandırma süresi:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
tr: Öntanımlı

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: milliseconds
tr: milisaniye

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
tr: Boyut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
tr: &Genişlik:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
tr:  pks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
tr: &Yükseklik:

en: Toggle Mouse Click Effect
tr: Fare Tıklama Efektini Değiştir

[ctx: Left mouse button]
en: Left
tr: Sol

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
tr: Orta

[ctx: Right mouse button]
en: Right
tr: Sağ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
tr: Temel Ayarlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
tr: Sol Fare Düğme Rengi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
tr: Orta Fare Düğme Rengi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
tr: Sağ Fare Düğme Rengi:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
tr: Çemberler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
tr: Çizgi Genişliği:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
tr:  piksel

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
tr:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
tr: Çember Süresi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
tr: Çember Yarıçapı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
tr: Çember Sayısı:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
tr: Metin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
tr: Yazıtipi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
tr: Metni Göster:

en: Clear All Mouse Marks
tr: Tüm Fare İşaretlemelerini Temizle

en: Clear Last Mouse Mark
tr: Son Fare İşaretlemelerini Temizle

en: Clear Mouse Marks
tr: Fare İşaretlemelerini Temizle

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
tr[0]:  piksel
tr[1]:  piksel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
tr: &Genişlik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
tr: &Renk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
tr: Üst Karakter+Meta düğmesine basarak ve fareyi hareket ettirerek çizin.

[ctx: @label]
en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Toggle Overview
tr: Genel Görünümü Aç/Kapat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode)
en: Layout mode:
tr: Yerleşim kipi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_BlurBackground)
en: Blur background:
tr: Arka planı bulanıklaştır:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
tr: Küçültülmüş pencereleri yok say:

en: Delete Virtual Desktop
tr: Sanal Masaüstünü Sil

en: Add Virtual Desktop
tr: Sanal Masaüstü Ekle

en: No matching windows
tr: Eşleşen pencere yok

en: Drag Down To Close
tr: Kapatmak için Aşağı Sürükle

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
tr: Pencereyi kapat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
tr: Pencere açma ölçeği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
tr: Pencere kapatma ölçeği:

[ctx: Notification caption that a screenshot got saved to file]
en: Screenshot
tr: Ekran görüntüsü

[ctx: Notification with path to screenshot file]
en: Screenshot saved to %1
tr: Ekran görüntüsü %1 konumuna kaydedildi

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
tr: Sol tıklama ile ekran görüntüsü alınacak pencereyi seçin veya Giriş düğmesine basın.
    İptal etmek için Vazgeç düğmesine basın veya sağ tıklayın.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
tr: Sol tıklama ile ekran görüntüsü oluşturun veya Giriş düğmesine basın.
    İptal etmek için Vazgeç düğmesine basın veya sağ tıklayın.

[ctx: @label]
en: Paint Duration
tr: Boyama Süresi:

[ctx: @label]
en: Paint Amount
tr: Boyama Miktarı

[ctx: @label]
en: Current FPS
tr: Geçerli FPS

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
tr: En Büyük FPS

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
tr: Bu efekt bir karşılaştırma değildir

en: Toggle Show Paint
tr: Boyayı Göster Aç/Kapat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
tr: Masaüstleri arasındaki boşluk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
tr: Yatay:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
tr: Dikey:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
tr: Masaüstü arka planını kaydır

en: Toggle Thumbnail for Current Window
tr: Geçerli Pencere için Küçük Resmi Aç / Kapat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
tr: En büyük &genişlik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
tr: &Boşluk:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
tr:  piksel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
tr: &Matlık:

en: Toggle Tiles Editor
tr: Döşeme Düzenleyiciyi Aç/Kapat

en: Padding:
tr: Dolgu:

en: Load Layout...
tr: Yerleşim Yükle...

en: Close
tr: Kapat

en: Split Horizontally
tr: Yatay Olarak Böl

en: Split Vertically
tr: Dikey Olarak Böl

en: Add Floating Tile
tr: Yüzen Döşeme Ekle

en: Delete
tr: Sil

en: Track mouse
tr: Fareyi izle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
tr: Efekti şununla tetikle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
tr: Klavye kısayolu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
tr: Değiştiren düğmeler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Alt)
en: Alt
tr: Seçenek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Control)
en: Ctrl
tr: Kontrol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Shift)
en: Shift
tr: Üst Karakter

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
tr: Yarısaydamlık

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
tr: Genel Yarısaydamlık Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
tr: Açılır çoklu kutular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
tr: Mat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
tr: Pencereler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
tr: Saydam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
tr: Menüler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
tr: Taşınan pencereler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
tr: Etkin olmayan pencereler:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
tr: Menü yarısaydamlığını bağımsız olarak ayarla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
tr: Açılabilir menüler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
tr: Açılır menüler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
tr: Kopan menüler:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
tr: Açık Pencereleri Göster (Geçerli Masaüstü)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
tr: Açık Pencereleri Göster (Tüm Masaüstleri)

en: Toggle Present Windows (Window class)
tr: Açık Pencereleri Göster (Pencere sınıfı)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
tr: Açık Pencereleri Göster (Geçerli masaüstündeki pencere sınıfı)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
tr: &Küçültülmüş pencereleri yok say

en: No Matches
tr: Eşleşme Yok

en: No Windows
tr: Pencereler Yok

en: Filter windows…
tr: Pencereleri süz...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
tr: Gelişmiş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
tr: &Sertlik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
tr: S&ürükle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
tr: &Taşıma faktörü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
tr: &Taşırken salla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
tr: &Yeniden boyutlandırırken salla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
tr: Gelişmiş kipi &etkinleştir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
tr: &Sallanma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
tr: Daha az

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
tr: Daha fazla

en: Move Zoomed Area to Left
tr: Yakınlaşan Alanı Sola Taşı

en: Move Zoomed Area to Right
tr: Yakınlaşan Alanı Sağa Taşı

en: Move Zoomed Area Upwards
tr: Yakınlaşan Alanı Yukarı Taşı

en: Move Zoomed Area Downwards
tr: Yakınlaşan Alanı Aşağı Taşı

en: Move Mouse to Focus
tr: İmleci Odağa Taşı

en: Move Mouse to Center
tr: İmleci Merkeze Taşı

en: Move Left
tr: Sola Taşı

en: Move Right
tr: Sağa Taşı

en: Move Up
tr: Yukarı Taşı

en: Move Down
tr: Aşağı Taşı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
tr: Yakınlaştırma ve uzaklaştırma sırasında, yakınlaştırmayı tanımlı orana göre değiştir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
tr: Yakınlaştırma Oranı:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
tr: Odaklanmış konumun izlenmesini etkinleştir. Bu her uygulama için QAccessible'ın etkin olmasını gerektirir ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
tr: Odak İzlemeyi Etkinleştir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
tr: Metin imlecinin izlenmesini etkinleştir. Bu her uygulama için QAccessible'ın etkin olmasını gerektirir ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
tr: Metin İmleci İzlemesini Etkinleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
tr: Fare İşaretçisi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
tr: Fare işaretçisinin görünürlüğü.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
tr: Ölçekle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
tr: Koru

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
tr: Gizle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
tr: Fare hareketlerini izle.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
tr: Orantılı

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
tr: Ortalanmış

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
tr: İt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
tr: Devre dışı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
tr: Fare İzleme:
