kwin_effects - en to ug translation catalogue (93 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
ug: ئاق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
ug: كۈچلۈك

en: Show Desktop Grid
ug: ئۈستەلئۈستى سېتكىسىنى كۆرسەت

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
ug: ئۈستى

en: Top-Right
ug: ئوڭ ئۇستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
ug: ئوڭ

en: Bottom-Right
ug: تۆۋەن ئوڭ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
ug: ئاستى

en: Bottom-Left
ug: تۆۋەن سول

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
ug: سول

en: Top-Left
ug: سول ئۇستى

en: Center
ug: مەركەز

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
ug: چاقىرغۇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
ug: ئىختىيارى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
ug: ئۈستەلئۈستى ئاتىنىڭ توغرىلىنىشى(&N):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
ug: تەبىئىي

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
ug: ئاكتىپلاش

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en:  milliseconds
ug:  مىللىي سېكۇنت

en: Toggle Invert Effect
ug: تەتۈر قىلىش ئۈنۈمىنى ئالماشتۇر

en: Toggle Invert Effect on Window
ug: كۆزنەك تەتۈر قىلىش ئۈنۈمىنى ئالماشتۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
ug: جانلاندۇرۇم ۋاقتى:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: milliseconds
ug: مىللىي سېكۇنت

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
ug: چوڭلۇقى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
ug: كەڭلىك(&W):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
ug: ئېگىزلىك(&H):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
ug: ئاساسىي تەڭشەكلەر

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
ug: ئالىي تەڭشەك

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
ug:  مىللىسېكۇنت

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
ug: تېكىست

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
ug: خەت نۇسخا:

en: Clear All Mouse Marks
ug: بارلىق چاشقىنەك بەلگىلىرىنى تازىلا

en: Clear Last Mouse Mark
ug: ئەڭ ئاخىرقى چاشقىنەك بەلگىسىنى تازىلا

en: Clear Mouse Marks
ug: چاشقىنەك بەلگىسىنى تازىلا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
ug: رەڭ(&C):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
ug: Shift+Meta نى بېسىپ تۇرۇپ چاشقىنەكنى يۆتكەش ئارقىلىق سىزىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode)
en: Layout mode:
ug: جايلاشتۇرۇش ئۇسۇلى:

en: Toggle Thumbnail for Current Window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكنىڭ Thumbnail نى ئالماشتۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
ug: ئەڭ چوڭ كەڭلىكى(&W):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
ug: بوشلۇق(&S):

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
ug:  چېكىت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
ug: غۇۋالىقى(&O):

en: Track mouse
ug: چاشقىنەكنى ئىزلا

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
ug: يېرىم سۈزۈكلۈك

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
ug: ئادەتتىكى يېرىم سۈزۈكلۈك تەڭشىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
ug: بىرىكمە قاڭقىش كۆزنىكى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
ug: گۇڭگا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
ug: سۆزلەشكۈلەر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
ug: سۈزۈك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
ug: تىزىملىكلەر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
ug: يۆتكىلىۋاتقان كۆزنەكلەر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
ug: پاسسىپ كۆزنەكلەر:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
ug: تىزىملىك يېرىم سۈزۈكلۈكىنى ئايرىم بەلگىلە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
ug: Dropdown تىزىملىكلىرى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
ug: سەكرىمە تىزىملىكلەر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
ug: قاتلانغان تىزىملىك:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
ug: بار كۆزنەكلەرنى ئالماشتۇر(نۆۋەتتىكى ئۈستەلئۈستى)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
ug: بار كۆزنەكلەرنى ئالماشتۇر(بارلىق ئۈستەلئۈستى)

en: Toggle Present Windows (Window class)
ug: بار كۆزنەكلەرنى ئالماشتۇر(كۆزنەك تىپى(class))

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
ug: ئەڭ كىچىك ھالەتتىكى كۆزنەكلەرگە پىسەنت قىلما(&M)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
ug: ئالىي

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
ug: قاتتىقلىق(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
ug: سۆرەش(&G):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
ug: يۆتكەش ئامىلى(&M):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
ug: يۆتكىگەندە تىترەت(&B)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكەندە تىترەت(&R)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
ug: ئالىي ھالەتنى ئىناۋەتلىك قىل(&A)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
ug: تىترىشى(&W)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
ug: كىچىك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Move Mouse to Focus
ug: چاشقىنەكنى فوكۇسقا يۆتكە

en: Move Mouse to Center
ug: چاشقىنەكنى مەركەزگە يۆتكە

en: Move Left
ug: سولغا يۆتكە

en: Move Right
ug: ئوڭغا يۆتكە

en: Move Up
ug: ئۈستىگە

en: Move Down
ug: پەسكە

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
ug: چوڭايتىش ۋە كىچىكلىتىش ئېلىپ بارغاندا بەلگىلەنگەن چوڭايتىش ۋە كىچىكلىتىش نىسبىتى بويىچە چوڭ-كىچىكلىكىنى ئۆزگەرتىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
ug: چوڭايتىش ۋە كىچىكلىتىش نىسبىتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
ug: فوكۇسنى ئىزلاشنى ئىناۋەتلىك قىل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
ug: چاشقىنەك كۆرسەتكۈچى:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
ug: چاشقىنەك كۆرسەتكۈچىنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقى.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
ug: نىسبىتى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
ug: تەگمە

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
ug: يوشۇر

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
ug: چاشقىنەك يۆتكىلىشىنى ئىزلايدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
ug: ئوڭ تاناسىپ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
ug: ئوتتۇرىدا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
ug: قويۇش

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
ug: چاشقىنەكنى ئىزلاش:
