kcmkwinrules - en to ug translation catalogue (149 entries)

en: Copy of %1
ug: %1 نىڭ كۆپەيتىلمىسى

en: Application settings for %1
ug: «%1» نىڭ پىروگرامما تەڭشىكى

en: Window settings for %1
ug: %1 نىڭ كۆزنەك تەڭشىكى

en: Apply initially
ug: دەسلەپلەشتۈرگەندە قوللان

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
ug: كۆزنەك خاسلىقى كۆزنەك قۇرۇلغاندىن كېيىن بېرىلگەن قىممەتكە تەڭشىلىدۇ.

en: Apply now
ug: ھازىر قوللان

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
ug: ئېكران خاسلىقى دەرھال بېرىلگەن قىممەتكە تەڭشىلىدۇ ۋە كېيىن تەسىر كۆرسەتمەيدۇ (بۇ مەشغۇلات شۇنىڭدىن كېيىن ئۆچۈرۈلىدۇ)

en: Remember
ug: ئەستە ساقلا

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
ug: كۆزنەك خاسلىقىنىڭ قىممىتىنى ئەستە تۇتىدۇ ۋە ھەر قېتىم كۆزنەك قۇرۇلغاندا ئالدىنقى قېتىم ئەستە تۇتقان قىممىتىنى قوللىنىدۇ.

en: Do not affect
ug: تەسىر كۆرسەتمەيدۇ

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
ug: كۆزنەك خاسلىقى تەسىرگە ئۇچرىمايدۇ ۋە كۆڭۈلدىكى ئۇسۇلدا بىر تەرەپ قىلىنىدۇ.
    بۇ بەلگىلەنسە تېخىمۇ كۆپ ئادەتتىكى كۆزنەك تەڭشىكىنىڭ كۈچكە ئىگە بولۇشىنى توسىدۇ.

en: Force
ug: مەجبۇرىي

en: The window property will be always forced to the given value.
ug: كۆزنەك خاسلىقى ھەمىشە مەجبۇرىي ھالدا بېرىلگەن قىممەتنى ئالىدۇ.

en: Force temporarily
ug: ۋاقتىنچە مەجبۇرلا

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
ug: كۆزنەك خاسلىقى يوشۇرۇلمىغۇچە مەجبۇرىي ھالدا بېرىلگەن قىممەتنى ئالىدۇ. (بۇ مەشغۇلات كۆزنەك يوشۇرۇلغاندىن كېيىن ئۆچۈرۈلىدۇ)

en: Settings for %1
ug: «%1» نىڭ تەڭشىكى

en: New window settings
ug: يېڭى كۆزنەك تەڭشىكى

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
ug: كۆزنەك تۈرىنى مۇھىم ئەمەس دەپ بەلگىلىدىڭىز.
    بۇ تەڭشەك بارلىق پىروگراممىنىڭ كۆزنىكىگە قوللىنىلىشى مۇمكىنلىكىدىن دېرەك بېرىدۇ. ئەگەر سىز ھەقىقەتەن ئادەتتىكى تەڭشەكتىن بىرنى قۇرماقچى بولسىڭىز، ھېچ بولمىغاندا كۆزنەك تۈرىنى چەكلەپ، ئالاھىدە كۆزنەك تۈرىنىڭ قوللىنىلىشىنىڭ ئالدىنى ئېلىش كېرەك.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
ug: بەزى پىروگرامما قوزغالغاندىن كېيىن كۆزنەك چوڭلۇقى ۋە ئورنىنى ئۆزى تەڭشەيدۇ، بۇ كۆزنەك چوڭلۇقى ۋە ئورنىنىڭ دەسلەپكى قىممىتىنى قاپلايدۇ. بۇ تەڭشەكنى مەجبۇرىي قوللانغاندا، «%1» خاسلىقنى «ھەئە» گە مەجبۇرىي تەڭشەيدۇ.

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
ug: ئەگەر تۇتۇقلۇق قىممىتى ئىنتايىن كىچىك تەڭشەلسە ئېكراننىڭ ئوقۇشچانلىقى تۆۋەنلىشى مۇمكىن. 0% گە تەڭشەلگەندە، كۆزنەك كۆرۈنمەيدۇ.

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Window matching
ug: كۆزنەككە ماسلاشتۇرۇش

en: Window class (application)
ug: كۆزنەك تۈرى (پىروگرامما)

en: Match whole window class
ug: بارلىق كۆزنەك تۈرىگە ماسلىشىدۇ

en: Whole window class
ug: بارلىق كۆزنەك تۈرى

en: Window types
ug: كۆزنەك تۈرى

en: Window role
ug: كۆزنەك رولى

en: Window title
ug: كۆزنەك ماۋزۇسى

en: Machine (hostname)
ug: ماشىنا (مۇلازىمېتىر ئاتى)

en: Window tag
ug: كۆزنەك بەلگىسى

en: Position
ug: ئورنى

en: Size & Position
ug: چوڭلۇقى ۋە ئورنى

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Maximized horizontally
ug: توغرىسىغا چوڭايتىلغان

en: Maximized vertically
ug: بويىغا چوڭايتىلغان

en: Virtual desktop
ug: مەۋھۇم ئۈستەلئۈستى

en: Virtual desktops
ug: مەۋھۇم ئۈستەلئۈستى

en: Activities
ug: پائالىيەت

en: Screen
ug: ئېكران

en: Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران

en: Minimized
ug: كىچىكلىتىلگەن

en: Initial placement
ug: دەسلەپكى ئورنى

en: Ignore requested geometry
ug: ئىلتىماس قىلغان چوڭلۇق ۋە ئورنىغا پەرۋا قىلمايدۇ

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications can set their own geometry, overriding the window manager preferences. Setting this property overrides their placement requests.<nl/><nl/>This affects <interface>Size</interface> and <interface>Position</interface> but not <interface>Maximized</interface> or <interface>Fullscreen</interface> states.<nl/><nl/>Note that the position can also be used to map to a different <interface>Screen</interface>
ug: بەزى پىروگرامما قوزغالغاندىن كېيىن كۆزنەك چوڭلۇقى ۋە ئورنىنى ئۆزى تەڭشەيدۇ، بۇ كۆزنەك باشقۇرغۇچ مايىللىقىدىكى قىممىتىنى قاپلايدۇ. بۇ خاسلىق تەڭشەلسە ئۇلارنىڭ ئورۇن ئىلتىماسىنى قاپلىۋېتىدۇ.<nl/><nl/>بۇ <interface>چوڭلۇقى</interface> ۋە <interface>ئورنى</interface>غا تەسىر كۆرسىتىدۇ ئەمما <interface>چوڭايتىلغان</interface> ياكى <interface>تولۇق ئېكران</interface> ھالىتىگە تەسىر كۆرسەتمەيدۇ.<nl/><nl/>دىققەت، چوڭلۇقى ۋە ئورنىنى ئوخشاش بولمىغان <interface>ئېكران</interface> غا خەرىتىلىگىلى بولىدۇ

en: Minimum Size
ug: ئەڭ كىچىك چوڭلۇقى

en: Maximum Size
ug: ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى

en: Obey geometry restrictions
ug: چوڭلۇق ۋە ئورۇن چەكلىمىسىگە بويسۇنىدۇ

[ctx: @info:tooltip]
en: Some apps like video players or terminals can ask KWin to constrain them to certain aspect ratios or only grow by values larger than the dimensions of one character. Use this property to ignore such restrictions and allow those windows to be resized to arbitrary sizes.<nl/><nl/>This can be helpful for windows that can't quite fit the full screen area when maximized.
ug: سىن ياڭراتقۇچ ياكى تېرمىنالغا ئوخشاش بەزى ئەپلەر KWin دىن ئۇلارنى مەلۇم تەرەپ نىسبىتىدە چەكلەشنى تەلەپ قىلالايدۇ ياكى پەقەت بىر ھەرپنىڭ ئۆلچىمىدىن چوڭ قىممەت بىلەن كۆزنەك چوڭلۇقىنى تەڭشەشكە يول قويىدۇ. مەزكۇر خاسلىقنى ئىشلىتىپ بۇ خىل چەكلىمىلەرگە پەرۋا قىلمىسىمۇ بولىدۇ ۋە بۇ كۆزنەكلەرنى خالىغانچە چوڭلۇقتا چوڭايتقىلى بولىدۇ.<nl/><nl/>بۇ ئىقتىدار كۆزنەك ئەڭ چوڭ قىلىنغاندا پۈتۈن ئېكران دائىرىسىگە تولدۇرالماسلىق مەسىلىسىنى ياخشىلايدۇ.

en: Keep above other windows
ug: باشقا كۆزنەكنىڭ ئۈستىدە تۇتىدۇ

en: Arrangement & Access
ug: ئورۇنلاشتۇرۇش ۋە زىيارەت

en: Keep below other windows
ug: باشقا كۆزنەكنىڭ ئاستىدا تۇتىدۇ

en: Skip taskbar
ug: ۋەزىپە بالداقتىن ئاتلا

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Task Manager.
ug: كۆزنەكنىڭ ۋەزىپە باشقۇرغۇچتا كۆرۈنۈش ياكى كۆرۈنمەسلىكىنى تىزگىنلەيدۇ.

en: Skip pager
ug: بەت بۆلگۈچتىن ئاتلا

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Virtual Desktop manager.
ug: كۆزنەكنىڭ مەۋھۇم ئۈستەلئۈستى باشقۇرغۇچتا كۆرۈنۈش ياكى كۆرۈنمەسلىكىنى تىزگىنلەيدۇ.

en: Skip switcher
ug: ئالماشتۇرغۇچتىن ئاتلا

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the <shortcut>Alt+Tab</shortcut> window list.
ug: كۆزنەكنىڭ <shortcut>Alt+Tab</shortcut> كۆزنەك تىزىمىدا كۆرۈنۈش ياكى كۆرۈنمەسلىكىنى تىزگىنلەيدۇ.

en: Shortcut
ug: تېزلەتمە

en: No titlebar and frame
ug: ماۋزۇ بالداق ۋە كاندۇك يوق

en: Appearance & Fixes
ug: قىياپەت ۋە تۈزىتىش

en: Titlebar color scheme
ug: ماۋزۇ بالداق رەڭ لايىھەسى

en: Active opacity
ug: ئاكتىپ تۇتۇقلۇقى

en: Inactive opacity
ug: پاسسىپ تۇتۇقلۇقى

en: Focus stealing prevention
ug: فوكۇسنى ئوغرىلاشتىن ساقلان

[ctx: @info:tooltip]
en: KWin tries to prevent windows that were opened without direct user action from raising themselves and taking focus while you're currently interacting with another window. This property can be used to change the level of focus stealing prevention applied to individual windows and apps.<nl/><nl/>Here's what will happen to a window opened without your direct action at each level of focus stealing prevention:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None:</emphasis> The window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but  in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> The window will only be raised and focused if it belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> The window will never be raised and focused.</item></list>
ug: سىز باشقا كۆزنەك بىلەن تەسىرلىشىۋاتقاندا، KWin ئىشلەتكۈچى بىۋاسىتە مەشغۇلات قىلىپ ئاچمىغان كۆزنەكنىڭ فوكۇس نۇقتىسىنى ئىگىلەپ ۋە ئەڭ ئۈستىگە ئۆرلىتىشىنىڭ ئالدىنى ئېلىشنى سىنايدۇ. بۇ خاسلىق يەككە كۆزنەك ۋە پىروگراممىنىڭ فوكۇس نۇقتىسىنى ئىگىلەشنى چەكلەش مېخانىزمىنىڭ دەرىجىسىنى تەڭشەشكە ئىشلىتىلىدۇ.<nl/><nl/>كۆزنەك سىز بىۋاسىتە مەشغۇلات قىلمىغان ئەھۋالدا ئېچىلغان بولسا، ئوخشاش بولمىغان فوكۇس نۇقتىسى ئىگىلەشنى چەكلەش دەرىجىسىنىڭ ئۈنۈمى:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>يوق:</emphasis> كۆزنەك ئەڭ ئۈستىگە ئۆرلەيدۇ ۋە فوكۇس نۇقتىسىغا ئېرىشىدۇ.</item><item><emphasis strong='true'>تۆۋەن:</emphasis> فوكۇس نۇقتىسى ئىگىلەشنى چەكلەش مىخانىزمى ئۈنۈمىنى كۆرسىتىدۇ ئەمما KWin نىڭ ھۆكۈم قىلىشى قىيىن بولغان ئەھۋالدا، مەزكۇر كۆزنەك ئەڭ ئۈستىگە ئۆرلىتىلىپ ۋە فوكۇس نۇقتىسىغا ئېرىشىدۇ.</item><item><emphasis strong='true'>ئادەتتىكى:</emphasis> فوكۇس نۇقتىسى ئىگىلەشنى چەكلەش مېخانىزمى ئۈنۈمىنى كۆرسىتىدۇ ئەمما KWin نىڭ ھۆكۈم قىلىشى قىيىن بولغان ئەھۋالدا، مەزكۇر كۆزنەك ئەڭ ئۈستىگە <emphasis>ئۆرلىتىلمەي</emphasis> ۋە فوكۇس نۇقتىسىغا ئېرىشمەيدۇ.</item><item><emphasis strong='true'>يۇقىرى:</emphasis> مەزكۇر كۆزنەك نۆۋەتتىكى فوكۇسلانغان كۆزنەك بىلەن ئوخشاش بىر ئەپكە تەۋە بولسا، ئاندىن ئەڭ ئۈستىگە ئۆرلىتىلىپ فوكۇس نۇقتىسىغا ئېرىشىدۇ.</item><item><emphasis strong='true'>تەلتۆكۈس:</emphasis> كۆزنەك ھەرگىز ئەڭ ئۈستىگە ئۆرلىتىلمەيدۇ ۋە فوكۇس نۇقتىسىغا ئېرىشمەيدۇ.</item></list>

en: Focus protection
ug: فوكۇسنى قوغداش

[ctx: @info:tooltip]
en: This property controls the focus protection level of the currently active window. It is used to override the focus stealing prevention applied to new windows that are opened without your direct action.<nl/><nl/>Here's what happens to new windows that are opened without your direct action at each level of focus protection while the window with this property applied to it has focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: Newly-opened windows always raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> Newly-opened windows will only raise themselves and take focus if they belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> Newly-opened windows never raise themselves and take focus.</item></list>
ug: بۇ خاسلىق نۆۋەتتىكى ئاكتىپ كۆزنەكنىڭ فوكۇس نۇقتىسىنى ئىگىلەشنى چەكلەش مىخانىزمىنىڭ دەرىجىسىنى تەڭشەشكە ئىشلىتىلىدۇ. ئۇ ئىشلەتكۈچى بىۋاسىتە مەشغۇلات قىلىپ ئاچمىغان يېڭى كۆزنەكنىڭ فوكۇس نۇقتىسىنى ئىگىلەشنى چەكلەش مىخانىزمىنى قاپلاشقا ئىشلىتىلىدۇ.<nl/><nl/>ئەگەر بۇ خاسلىققا ئىگە كۆزنەك نۆۋەتتە فوكۇس نۇقتىسىغا ئىگە بولسا، ئەمما يېڭى كۆزنەك ئىشلەتكۈچى بىۋاسىتە مەشغۇلات قىلمىغان ئەھۋالدا ئېچىلغان بولسا، ئوخشاش بولمىغان فوكۇس نۇقتىسى ئىگىلەشنى چەكلەش دەرىجىسىنىڭ ئۈنۈمى:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>يوق:</emphasis> يېڭى كۆزنەك ئەڭ ئۈستىگە ئۆرلەيدۇ ۋە فوكۇس نۇقتىسىغا ئېرىشىدۇ.</item><item><emphasis strong='true'>تۆۋەن:</emphasis> فوكۇس نۇقتىسى ئىگىلەشنى چەكلەش مىخانىزمى يېڭى كۆزنەككە ئۈنۈمىنى كۆرسىتىدۇ ئەمما KWin نىڭ ھۆكۈم قىلىشى قىيىن بولغان ئەھۋالدا، يېڭى كۆزنەك ئەڭ ئۈستىگە ئۆرلىتىلىپ ۋە فوكۇس نۇقتىسىغا ئېرىشىدۇ.</item>
    <item><emphasis strong='true'>ئادەتتىكى:</emphasis> فوكۇس نۇقتىسى ئىگىلەشنى چەكلەش مىخانىزمى يېڭى كۆزنەككە ئۈنۈمىنى كۆرسىتىدۇ ئەمما KWin نىڭ ھۆكۈم قىلىشى قىيىن بولغان ئەھۋالدا، يېڭى كۆزنەك ئەڭ ئۈستىگە <emphasis>ئۆرلىتىلمەي</emphasis> ۋە فوكۇس نۇقتىسىغا ئېرىشمەيدۇ.</item><item><emphasis strong='true'>يۇقىرى:</emphasis> يېڭى كۆزنەك نۆۋەتتىكى فوكۇسلانغان كۆزنەك بىلەن ئوخشاش بىر ئەپكە تەۋە بولسا، ئاندىن ئەڭ ئۈستىگە ئۆرلىتىلىپ فوكۇس نۇقتىسىغا ئېرىشىدۇ.</item><item><emphasis strong='true'>تەلتۆكۈس:</emphasis> يېڭى كۆزنەك ھەرگىز ئەڭ ئۈستىگە ئۆرلىتىلمەيدۇ ۋە فوكۇس نۇقتىسىغا ئېرىشمەيدۇ.</item></list>

en: Accept focus
ug: فوكۇس قوبۇل قىل

en: Controls whether or not the window becomes focused when clicked.
ug: كۆزنەك چېكىلگەندە فوكۇس نۇقتىسىغا ئېرىشىش ياكى ئېرىشمەسلىكىنى تىزگىنلەيدۇ.

en: Ignore global shortcuts
ug: ئومۇمىيەت تېزلەتمىگە پەرۋا قىلما

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this property to prevent global keyboard shortcuts from working while the window is focused. This can be useful for apps like emulators or virtual machines that handle some of the same shortcuts themselves.<nl/><nl/>Note that you won't be able to <shortcut>Alt+Tab</shortcut> out of the window or use any other global shortcuts such as <shortcut>Alt+Space</shortcut> to activate KRunner.
ug: بۇ خاسلىقنى ئىشلىتىپ كۆزنەك فوكۇس نۇقتىسىغا ئېرىشكەندە ئومۇمىيەت تېزلەتمىنىڭ ئىشلىشىنىڭ ئالدىنى ئالىدۇ. بۇ تەقلىدلىگۈچ، مەۋھۇم كومپيۇتېر قاتارلىق كۆزنەكتە ئوخشاش تېزلەتمە كۇنۇپكىسىنى بىر تەرەپ قىلىدىغان پىروگراممىلارغا پايدىلىق.<nl/><nl/>مەزكۇر كۆزنەك ئاكتىپ ھالەتتە بولغاندا، <shortcut>Alt+Tab</shortcut> نى ئىشلىتىپ كۆزنەكنى چىقارغىلى بولمايدۇ ھەمدە ھەر قانداق ئومۇمىيەت تېزلەتمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ، مەسىلەن، <shortcut>Alt+بوشلۇق</shortcut> ئارقىلىق KRunner نى قوزغىتىدۇ.

en: Closeable
ug: يېپىشچان

en: Desktop file name
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججەت ئاتى

en: Block compositing
ug: بىرىكتۈرۈشنى توس

en: Layer
ug: قەۋەت

en: Adaptive sync
ug: ماسلىشىشچان قەدەمداش

en: Allow tearing
ug: يىرتىلىشقا يول قويىدۇ

en: Window class not available
ug: كۆزنەك تۈرىنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
ug: بۇ پىروگرامما كۆزنەك ئۈچۈن خىل تەمىنلىمەيدۇ ، شۇڭا KWin ئۇنى ماسلاشتۇرۇپ ھېچقانداق قائىدىنى ئىشلىتەلمەيدۇ. ئەگەر سىز يەنىلا ئۇنىڭغا بەزى قائىدىلەرنى قوللانماقچى بولسىڭىز، ئۇنىڭ ئورنىغا كۆزنەكنىڭ ماۋزۇسى قاتارلىق باشقا خاسلىقنى ماسلاشتۇرۇپ سىناپ بېقىڭ.<nl/><nl/>بۇ كەمتۈكنى پىروگرامما ئىجادكارىغا مەلۇم قىلىشنى ئويلىشىڭ.

en: All window types
ug: بارلىق كۆزنەك تۈرى

en: Normal window
ug: ئادەتتىكى كۆزنەك

en: Dialog window
ug: سۆزلەشكۈ كۆزنەك

en: Utility window
ug: قورال كۆزنەك

en: Dock (panel)
ug: لەڭگەر (كۆزنەكچە)

en: Toolbar
ug: قورال بالداق

en: Torn-off menu
ug: يىرتىلغان تىزىملىك

en: Splash screen
ug: مەرھابا ئېكرانى

en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone menubar
ug: يەككە تىزىملىك بالداق

en: On-screen display
ug: ئېكراندا كۆرسىتىش

en: All desktops
ug: بارلىق ئۈستەلئۈستى

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
ug: كۆزنەكنى بارلىق ئۈستەلئۈستىدە ئىشلىتىشچان قىلىدۇ

en: All activities
ug: ھەممە پائالىيەت

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
ug: كۆزنەكنى بارلىق پائالىيەتتە ئىشلىتىشچان قىلىدۇ

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: No placement
ug: ئورنى يوق

en: Minimal overlapping
ug: ئەڭ كىچىك دەستىلەش

en: Maximized
ug: چوڭايتىلغان

en: Centered
ug: ئوتتۇرىدا

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: In top-left corner
ug: ئۈستى سول بۇلۇڭ

en: Under mouse
ug: چاشقىنەك ئاستىدا

en: On main window
ug: ئاساسى كۆزنەكتە

en: None
ug: يوق

en: Low
ug: تۆۋەن

en: Normal
ug: ئادەتتىكى

en: High
ug: يۇقىرى

en: Extreme
ug: پەۋقۇلئاددە يۇقىرى

en: Below
ug: ئاستى

en: Above
ug: ئۈستى

en: Notification
ug: ئۇقتۇرۇش

en: Popup
ug: قاڭقىش

en: Critical notification
ug: جىددىي ئۇقتۇرۇش

en: Overlay
ug: دەستىلە

en: Unmanaged window
ug: باشقۇرۇلمىغان كۆزنەك

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
ug: كۆزنەك خاسلىقىنى بايقىيالمىدى. بۇ كۆزنەكنى KWin باشقۇرمايدۇ.

en: Select File
ug: ھۆججەت تاللا

en: KWin Rules (*.kwinrule)
ug: KWin قائىدىسى (*.kwinrule)

en: Add New…
ug: يېڭىدىن قوش…

en: Import…
ug: ئەكىر…

en: Cancel Export
ug: چىقىرىشتىن ۋاز كەچ

en: Export…
ug: چىقار…

en: No rules for specific windows are currently set
ug: نۆۋەتتە مۇئەييەن كۆزنەككە بەلگىلەنگەن قائىدە يوق

[ctx: @info]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add some
ug: بىر قانچىنى قوشۇش ئۈچۈن <interface>يېڭىدىن قوش…</interface> چېكىلىدۇ

en: Select the rules to export
ug: چىقىرىدىغان قائىدە تاللىنىدۇ

en: Unselect All
ug: ھەممىنى تاللىما

en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

en: Save Rules
ug: قائىدە ساقلا

en: Edit
ug: تەھرىر

en: Duplicate
ug: كۆچۈر

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Import Rules
ug: تۈزۈم ئەكىر

en: Export Rules
ug: تۈزۈم چىقار

en: None selected
ug: ھېچنېمە تاللانمىغان

en: All selected
ug: ھەممىسى تاللاندى

en: %1 selected | %1 selected
ug[0]: %1 تاللاندى

en: No window properties changed
ug: ھېچقانداق كۆزنەك خاسلىقى ئۆزگەرمىدى

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
ug: مەزكۇر قائىدىنىڭ تەسىرىگە ئۇچرايدىغان بىر قانچە كۆزنەك خاسلىقىنى قوشۇش ئۈچۈن <interface>يېڭىدىن قوش…</interface> توپچە چېكىلىدۇ

en: Add Property...
ug: خاسلىق قوش…

en: Detect Window Properties
ug: كۆزنەك خاسلىقىنى بايقا

en: Instantly
ug: شۇئان

en: After %1 second | After %1 seconds
ug[0]: %1‎‏ سېكۇنتتىن كېيىن

en: Add property to the rule
ug: قائىدىگە خاسلىق قوش

[ctx: @info:placeholder]
en: No properties left to add
ug: قوشىدىغان ھېچقانداق خاسلىق قالمىدى

[ctx: @info:placeholder %1 is a filter text introduced by the user]
en: No properties match "%1"
ug: «%1» غا ماس كېلىدىغان خاسلىق يوق

en: Yes
ug: ھەئە

en: No
ug: ياق

[ctx: Coordinates (x, y)]
en: (%1, %2)
ug: (%1، %2)

[ctx: Size (width, height)]
en: (%1, %2)
ug: (%1، %2)
