kwin - en to ug translation catalogue (688 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
ug: ئوڭ Ctrl بېسىلسا نىشانلىغۇچنى قويۇپ بېرىدۇ

en: Press right control key to grab pointer
ug: ئوڭ Ctrl بېسىلسا نىشانلىغۇچقا ئېرىشىدۇ

[ctx: Title of nested KWin Wayland with Wayland socket identifier as argument]
en: KDE Wayland Compositor %1
ug: KDE Wayland بىرىكتۈرگۈچ %1

en: - Output disabled
ug: - چىقىرىش چەكلەنگەن

en: - Output dimmed
ug: - چىقىرىش غۇۋالاشتى

en: Press right control to ungrab input
ug: ئوڭ Ctrl بېسىلسا كىرگۈزۈشنى قويۇپ بېرىدۇ

en: Press right control key to grab input
ug: ئوڭ Ctrl بېسىلسا كىرگۈزۈشكە ئېرىشىدۇ

en: KDE Wayland Compositor
ug: KDE Wayland بىرىكتۈرگۈچ

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
ug: كۆرسىتىش كارتىسى ئەسلىگە قايتۇرۇلغانلىقتىن ئۈستەلئۈستى ئۈنۈمى قايتا قوزغىتىلدى

en: Failed to open ICC profile "%1"
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» نى ئاچالمىدى

en: ICC profile "%1" doesn't exist
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» مەۋجۇت ئەمەس

en: ICC profile "%1" is not usable for displays
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» نى كۆرسەتكۈچكە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: ICC profile "%1" has unsupported connection space, only XYZ is supported
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» دا قوللىمايدىغان باغلىنىش بوشلۇقى بار، پەقەت XYZ نىلا قوللايدۇ

en: ICC profile "%1" is broken, input/output color space isn't RGB
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» بۇزۇلغان، كىرگۈزۈش/چىقىرىش رەڭ بوشلۇقى RGB ئەمەس

en: ICC profile "%1" is broken, it has no whitepoint
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» بۇزۇلغان، ئۇنىڭ ئاق نۇقتا ئۇچۇرى يوق

en: ICC profile "%1" is broken, its whitepoint is invalid
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» بۇزۇلغان، ئۇنىڭ ئاق نۇقتا ئۇچۇرى ئىناۋەتسىز

en: ICC profile "%1" is broken, parsing chromatic adaptation matrix failed
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» بۇزۇلغان، رەڭ ماسلىقى ماترىسساسىنى يېشەلمىدى

en: ICC profile "%1" is broken, inverting chromatic adaptation matrix failed
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» بۇزۇلغان، رەڭ ماسلىقى ماترىسساسىنى تەتۈرىگە ئايلاندۇرالمىدى

en: ICC profile "%1" is broken, it has no primaries
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» بۇزۇلغان، ئۇنىڭ ئاساسىي رەڭ ئۇچۇرى يوق

en: ICC profile "%1" is broken, couldn't calculate its primaries
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» بۇزۇلغان، ئۇنىڭ ئاساسىي رەڭ ئۇچۇرىنى ھېسابلىيالمىدى

en: ICC profile "%1" is broken, its primaries are invalid
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» بۇزۇلغان، ئۇنىڭ ئاساسىي رەڭ ئۇچۇرى ئىناۋەتسىز

en: ICC profile "%1" with only BToD tags isn't supported
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەت «%1» پەقەت BToD بەلگىسىنىلا ئۆز ئىچىگە ئالغان، سىستېما قوللىمايدۇ

en: Color profile is missing TRC tags
ug: رەڭ سەپلىمە ھۆججەتنىڭ TRC بەلگىسى كەم

en: Timestamp
ug: ۋاقىت تامغا

en: Timestamp (µsec)
ug: ۋاقىت تامغا (µsec)

[ctx: A mouse button]
en: Left
ug: سول

[ctx: A mouse button]
en: Right
ug: ئوڭ

[ctx: A mouse button]
en: Middle
ug: ئوتتۇرا

[ctx: A mouse button]
en: Back
ug: قايت

[ctx: A mouse button]
en: Forward
ug: ئالدىغا

[ctx: A mouse button]
en: Task
ug: ۋەزىپە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
ug: 4-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
ug: 5-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
ug: 6-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
ug: 7-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
ug: 8-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
ug: 9-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
ug: 10-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
ug: 11-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
ug: 12-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
ug: 13-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
ug: 14-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
ug: 15-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
ug: 16-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
ug: 17-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
ug: 18-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
ug: 19-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
ug: 20-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
ug: 21-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
ug: 22-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
ug: 23-قوشۇمچە توپچە

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
ug: 24-قوشۇمچە توپچە

en: Input Device
ug: كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
ug: يوچۇن

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
ug: نىشانلىغۇچ يۆتكىلىشى

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta
ug: دېلتا

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
ug: دېلتا (تېزلىتىلمىگەن)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
ug: ئومۇمىيەت ئورنى

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
ug: ئورۇن توپچە بېسىلسا

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
ug: توپچە

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
ug: ئەسلى توپچە كودى

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
ug: بېسىلغان توپچە

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
ug: بېسىلغان توپچە قويۇپ بېرىش

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
ug: نىشانلىغۇچ ئوقى

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
ug: يۆنىلىش

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
ug: توغرىسىغا

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
ug: بويىغا

[ctx: The angle delta of a pointer axis event]
en: Delta
ug: دېلتا

[ctx: The normalized V120 angle delta of a pointer axis event. V120 is a technical term and shouldn't be changed.]
en: Delta (V120)
ug: دېلتا (V120)

[ctx: A key press event]
en: Key Press
ug: كۇنۇپكىنىڭ بېسىلىشى

[ctx: A key release event]
en: Key Release
ug: كۇنۇپكىنىڭ قويۇپ بېرىلىشى

[ctx: A keyboard modifier]
en: Control
ug: Ctrl

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
ug: كىچىك ھەرپتاختا

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
ug: گۇرۇپپا ئالماشتۇرۇش

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
ug: قايتىلا

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
ug: ئاچقۇچ كودى

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
ug: Qt::كۇنۇپكا كودى

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
ug: Xkb بەلگىسى

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
ug: بىرىكمە كۇنۇپكا

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
ug: تەگكۈزۈپ بېسىش

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
ug: نۇقتا پەرقلەندۈرگۈچ

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
ug: ئومۇمىيەت ئورنى

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
ug: تەگكۈزۈپ يۆتكىلىشى

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
ug: تەگكۈزۈپ ئۈستىگە

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
ug: چىمدىشنى باشلا

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
ug: بارماق سانى

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
ug: چىمدىش يېڭىلاش

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
ug: نىسبىتى

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
ug: بۇلۇڭ پەرقى

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta x
ug: x ئوقى پەرقى

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta y
ug: y ئوقى پەرقى

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
ug: چىمدىش ئاخىرلىشىش

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
ug: چىمدىشتىن ۋاز كەچتى

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
ug: سىيرىش باشلاش

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
ug: بارماق سانى

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
ug: سىيرىش يېڭىلاش

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta x
ug: x ئوقى پەرقى

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta y
ug: y ئوقى پەرقى

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
ug: سىيرىش ئاخىرلىشىش

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
ug: سىيرىشتىن ۋاز كەچتى

[ctx: A hold gesture is started]
en: Hold start
ug: باشلاشنى بېسىپ تۇرۇپ

[ctx: Number of fingers in this hold gesture]
en: Finger count
ug: بارماق سانى

[ctx: A hold gesture ended]
en: Hold end
ug: ئاخىرلاشتۇرۇشنى بېسىپ تۇرۇپ

[ctx: A hold gesture got cancelled]
en: Hold cancelled
ug: ۋاز كەچنى بېسىپ تۇرۇپ

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
ug: ئۈزچات ئالماشتۇرۇلدى

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
ug: خاتىرە كومپيۇتېر قاپقىقى

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
ug: سەزگۈر تاختا ھالىتى

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
ug: ئۈزچات

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
ug: تاقاق

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
ug: ئوچۇق

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
ug: ھالەت

en: Tablet Tool Proximity
ug: سەزگۈر تاختا قورال ئارىلىقى

en: Proximity
ug: ئارىلىقى

en: In
ug: ئىچى

en: Out
ug: سىرتى

en: Position
ug: ئورنى

en: Tilt
ug: قىيسايت

en: Rotation
ug: ئايلاندۇر

en: Distance
ug: ئارىلىق

en: Tablet Tool Axis
ug: سەزگۈر تاختا قورال ئوقى

en: Pressure
ug: بېسىم

en: Tablet Tool Tip
ug: سەزگۈر تاختا قورال ئۇچى

en: Tip
ug: ئۇچى

en: Down
ug: ئاستى

en: Up
ug: ئۈستى

en: Slider Position
ug: سىيرىغۇچ ئورنى

en: Tablet Tool Button
ug: سەزگۈر تاختا قورال توپچە

en: Button
ug: توپچە

en: Pressed
ug: بېسىلغان

en: Tablet
ug: سەزگۈر تاختا

en: Tablet Pad Button
ug: سەزگۈر تاختا توپچە

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: Mode
ug: ھالىتى

en: Is Mode Switch
ug: ھالەت ئالماشتۇرامدۇ

en: Tablet Pad Strip
ug: سەزگۈر تاختا تاسمىسى

en: Number
ug: نومۇرى

en: isFinger
ug: بارماقمۇ

en: Tablet Pad Ring
ug: سەزگۈر تاختا ھالقىسى

en: Tablet Pad Dial
ug: سەزگۈر تاختا نومۇر بۇرىغۇچ

en: Delta
ug: دېلتا

[ctx: @label]
en: Effects
ug: ئۈنۈم

en: No Mouse Buttons
ug: چاشقىنەك توپچىسى يوق

[ctx: Mouse Button]
en: left
ug: سول

[ctx: Mouse Button]
en: right
ug: ئوڭ

[ctx: Mouse Button]
en: middle
ug: ئوتتۇرا

[ctx: Mouse Button]
en: back
ug: قايت

[ctx: Mouse Button]
en: forward
ug: ئالدىغا

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
ug: 1-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
ug: 2-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
ug: 3-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
ug: 4-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
ug: 5-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
ug: 6-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
ug: 7-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
ug: 8-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
ug: 9-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
ug: 10-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
ug: 11-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
ug: 12-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
ug: 13-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
ug: 14-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
ug: 15-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
ug: 16-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
ug: 17-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
ug: 18-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
ug: 19-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
ug: 20-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
ug: 21-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
ug: 22-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
ug: 23-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
ug: 24-قوشۇمچە

[ctx: Mouse Button]
en: task
ug: ۋەزىپە

en: X11 Windows
ug: X11 كۆزنەك

en: X11 Unmanaged Windows
ug: X11 باشقۇرۇلمىغان كۆزنەك

en: Wayland Windows
ug: Wayland كۆزنەك

en: Internal Windows
ug: ئىچكى كۆزنەك

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
ug: يۈك چۈشۈر

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
ug: يۈكلە

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DebugConsole)
en: Debug Console
ug: سازلاش تىزگىن سۇپىسى

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
ug: كۆزنەك

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
ug: كىرگۈزۈش پائالىيىتى

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
ug: كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقان OpenGL كۆرسىتىش ئۈنۈمى بىرىكتۈرگۈچ يوق

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
ug: OpenGL (ES) قوزغاتقۇ ئۇچۇرى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
ug: تەمىنلىگۈچى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
ug: شەكىللەندۈرگۈچ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
ug: نەشرى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
ug: رەڭلىگۈچ تىل نەشرى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
ug: قوزغاتقۇ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
ug: GPU تۈرى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
ug: OpenGL نەشرى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
ug: GLSL نەشرى:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
ug: سۇپا كېڭەيتىلمىسى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
ug: OpenGL (ES) كېڭەيتىلمىسى

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
ug: ھەرپتاختا

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
ug: ھەرپتاختا خەرىتە جايلاشتۇرۇلۇشى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
ug: نۆۋەتتىكى جايلاشتۇرۇش:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
ug: بىرىكمە كۇنۇپكا

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
ug: ئاكتىپ بىرىكمە كۇنۇپكا

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
ug: LED

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
ug: ئاكتىپ LED

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
ug: چاپلاش تاختىسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
ug: ئاساسىي تاللاش

en: Window Manager
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇچ

en: ID of resource belonging to the application
ug: مەزكۇر پىروگراممىغا تەۋە بولغان مەنبەنىڭ كىملىكى(ID)

en: id
ug: كىملىك

en: Time of user action causing termination
ug: جەريان  ئۈزۈش سىگنالىنىڭ ئىشلەتكۈچى مەشغۇلات ۋاقتى

en: time
ug: ۋاقىت

en: KWin helper utility
ug: KWin ياردەمچى قورالى

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
ug: ياردەمچى قورالىنى بىۋاسىتە چاقىرىشقا بولمايتتى.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
ug: سىز پۈتۈن ئېكران ھالەتتە كۆزنەك كۆرسىتىشنى تاللىدىڭىز.
    ئەگەر پىروگرامما ئۆزى پۈتۈن ئېكراندىن چېكىنىش ھالەت تاللانمىسىنى تەمىنلىمىگەن بولسا سىز چاشقىنەكنى ئىشلىتىپ پۈتۈن ئېكران ھالىتىدىن چېكىنەلمەيسىز: ھەرپتاختا تېزلەتمە %1 نى ئىشلىتىپ، كۆزنەك تىزىملىكىنى ئاكتىپلاپ پۈتۈن ئېكراندىن چېكىنىڭ.

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
ug: سىز گىرۋەكسىز كۆزنەك كۆرسىتىشنى تاللىدىڭىز.
    ئەگەر گىرۋەك بولمىسا چاشقىنەكنى ئىشلىتىپ گىرۋەكنى قايتا قوزغىتالمايسىز: ھەرپتاختا تېزلەتمە %1 نى ئىشلىتىپ كۆزنەك تىزىملىكى ئارقىلىق بۇ مەسىلىنى ھەل قىلىڭ.

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para><para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
ug: <para><application>%1</application> دا ئىنكاس يوق. بۇ پىروگراممىنى ئاخىرلاشتۇرامدۇ؟</para> <para><emphasis strong='true'>بۇ پىروگرامما ئاخىرلاشتۇرۇلسا ئۇنىڭ بارلىق كۆزنىكى تاقىلىدۇ. ساقلانمىغان ھەر قانداق سانلىق مەلۇمات يوقىلىدۇ.</emphasis></para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para><para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
ug: <para>‏«%1»‎‎‏ / <application>%2</application> دا ئىنكاس يوق. بۇ پىروگراممىنى ئاخىرلاشتۇرامدۇ؟</para> <para><emphasis strong='true'>بۇ پىروگرامما ئاخىرلاشتۇرۇلسا ئۇنىڭ بارلىق كۆزنىكى تاقىلىدۇ. ساقلانمىغان ھەر قانداق سانلىق مەلۇمات يوقىلىدۇ.</emphasis></para>

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
ug: %1 نى ئاخىرلاشتۇر(&T)

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
ug: ئۇزۇنراق كۈت(&W)

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
ug: جەريان كىملىكى: %1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
ug: مۇلازىمېتىر ئاتى: %1

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KillDialog)
en: Not Responding
ug: ئىنكاس يوق

en: PID of the application to terminate
ug: توختاتماقچى بولغان پىروگراممىنىڭ كىملىك نومۇرى(PID)

en: pid
ug: PID

en: Hostname on which the application is running
ug: پىروگرامما ئىجرا بولۇۋاتقان كومپيۇتېر ئاتى

en: hostname
ug: مۇلازىمېتىر ئاتى

en: Caption of the window to be terminated
ug: توختىتىدىغان پىروگراممىنىڭ ماۋزۇسى

en: caption
ug: ماۋزۇ

en: Name of the application to be terminated
ug: توختىتىدىغان قوللىنىشچان پىروگرامما ئاتى

en: name
ug: ئاتى

en: Keyboard Layout Switcher
ug: ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇشنى ئالماشتۇرغۇچ

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
ug: چاشقىنەك سول توپچىسى چېكىلىپ ياكى enter بېسىلىپ، مەجبۇرىي يېپىلىدىغان كۆزنەك تاللىنىدۇ.
    چاشقىنەك ئوڭ توپچىسى چېكىلسە ياكى Escape بېسىلسا ۋاز كېچىدۇ.

en: KDE window manager
ug: KDE كۆزنەك باشقۇرغۇچ

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
ug: (c) 1999-2019، KDE ئىجادىيەتچىلىرى

en: Disable configuration options
ug: سەپلىمە تاللانمىسىنى چەكلەيدۇ

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
ug: ئەھۋالدىن مەلۇم بولۇشىچە KWin يېقىندا كۆپ قېتىم يىمىرىلدى

en: Start a rootless Xwayland server.
ug: root ئىجازىتى يوق Xwayland مۇلازىمىتىنى قوزغىتىدۇ.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
ug: ئاڭلايدىغان Wayland ئۇلاق ئىسمى. ئەگەر تەڭشەلمىگەن بولسا «wayland-0» نى ئىشلىتىدۇ.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
ug: X11 سۇپىسىدىكى كۆزنەك ھالىتى ئىشلىتىدىغان X11 كۆرسەتكۈچ.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
ug: Wayland سۇپىسىدىكى كۆزنەك ھالىتى ئىشلىتىدىغان Wayland كۆرسەتكۈچ.

en: Render to a virtual framebuffer.
ug: مەۋھۇم كاندۇك يىغلەكنى شەكىللەندۈرىدۇ.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
ug: كۆزنەك ھالىتىنىڭ كەڭلىكى. كۆڭۈلدىكى كەڭلىكى 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
ug: كۆزنەك ھالىتىنىڭ ئېگىزلىكى. كۆڭۈلدىكى ئېگىزلىكى 768.

en: Whether or not to make windowed mode fullscreen
ug: كۆزنەك ھالىتىنى تولۇق ئېكران كۆرسىتەمدۇ يوق

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
ug: كۆزنەك ھالىتىنىڭ نىسبىتى. كۆڭۈلدىكى قىممىتى 1.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
ug: كۆزنەك ھالىتىدە چىقىرىش سۈپىتىدە ئاچىدىغان كۆزنەك سانى. كۆڭۈلدىكى قىممىتى 1

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
ug: كىرگەن باغلىنىشقا ئىشلىتىدىغان Wayland ئۇلاق. بۇ ئۇلاق «--socket » بىلەن بىللە ئۇلاق ئىسمىغا بىرلەشتۈرۈلىدۇ

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
ug: Xwayland كىرگەن باغلىنىشقا ئىشلىتىدىغان Xwayland ئۇلاق. بۇ ئۇلاقنى كۆپ قېتىم تەڭشىگىلى بولىدۇ

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
ug: ئالدىن تەڭشەلگەن Xwayland كۆرسەتكۈچنىڭ ئىسمى

en: Name of the xauthority file
ug: xauthority ھۆججەتنىڭ ئىسمى

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
ug: بۇ ئەمەلىي مىسالدىن چېكىنىدۇ شۇڭا kwin_wayland_wrapper ئۇنى قايتا قوزغىتالايدۇ.

en: Render through drm node.
ug: drm نۇقتا ئارقىلىق شەكىللەندۈرىدۇ.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
ug: ئىشلەتكۈچى سەپلىمىسىدىن ئەمەس بەلكى locale1 دىن يەرلىك ئۇچۇرنى ئاجرىتىدۇ

en: Input method that KWin starts.
ug: KWin قوزغىتىدىغان كىرگۈزگۈچ.

en: Starts the session in locked mode.
ug: قۇلۇپلاش ھالىتىدە جەريانچاقنى قوزغىتىدۇ.

en: Starts the session without lock screen support.
ug: قۇلۇپ ئېكرانىنىڭ قوللىشى بولمىغان ھالەتتە جەريانچاقنى قوزغىتىدۇ.

en: Starts the session without global shortcuts support.
ug: ئومۇمىيەت تېزلەتمىنىڭ قوللىشى بولمىغان ھالەتتە جەريانچاقنى قوزغىتىدۇ.

en: Disable KActivities integration.
ug: KActivities توپلاشتۇرۇشنى چەكلەيدۇ.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
ug: KWin قوزغاتقان جەريانچاق پىروگرامما  يېپىلغاندىن كېيىن چېكىنىدۇ.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
ug: Wayland ۋە Xwayland مۇلازىمېتىر قوزغىتىلغاندىن كېيىن دەرھال قوزغىلىدىغان پىروگرامما

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
ug: غۇۋالىق كۈچى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
ug: يورۇق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSaturationNone)
en: Strong
ug: كۈچلۈك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
ug: شاۋقۇن كۈچى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSaturation)
en: Saturation:
ug: تويۇنۇش دەرىجىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSaturationStrong)
en: None
ug: يوق

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
ug: چاشقىنەك سول توپچىسى چېكىلىپ ياكى enter بېسىلىپ، رەڭ تاللايدىغان ئورۇن تاللىنىدۇ.
    چاشقىنەك ئوڭ توپچىسى چېكىلسە ياكى Escape بېسىلسا ۋاز كېچىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
ug: كۈچى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
ug: غۇۋا:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
ug: لەڭگەر ۋە تاختا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
ug: كۆزنەك ئۈستىدە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
ug: كۆزنەك گۇرۇپپىسى بويىچە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
ug: تولۇق ئېكران كۆزنىكى

[ctx: @action shortcut]
en: Disable Active Input Capture
ug: ئاكتىپ كىرگۈزۈشنى تۇتۇشنى چەكلەيدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation duration:
ug: جانلاندۇرۇم ۋاقتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
ug: مۇددىتى:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
ug:  مىللىسېكۇنت

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
ug: كۆزنەك ئېچىش جانلاندۇرۇمى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
ug: ئايلاندۇرۇش گىرۋىكى:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
ug: ئۈستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
ug: ئوڭ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
ug: ئاستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
ug: سول

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
ug: ئايلاندۇرۇش بۇلۇڭى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
ug: ئارىلىق:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
ug: كۆزنەك تاقاش جانلاندۇرۇمى

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
ug: ھەرگىز

en: %1 second | %1 seconds
ug[0]: %1 سېكۇنت

en: Toggle Invert Effect
ug: تەتۈر قىلىش ئۈنۈمىنى ئالماشتۇر

en: Toggle Invert Effect on Window
ug: كۆزنەك تەتۈر قىلىش ئۈنۈمىنى ئالماشتۇر

en: Invert Screen Colors
ug: ئەكسى ئېكران رەڭگى

en: The Caps Lock key has been activated
ug: Caps Lock كۇنۇپكىسى ئاكتىپلانغان

en: The Caps Lock key is now inactive
ug: ھازىر Caps Lock كۇنۇپكىسى پاسسىپ

en: The Num Lock key has been activated
ug: Num Lock كۇنۇپكىسى ئاكتىپلانغان

en: The Num Lock key is now inactive
ug: ھازىر Num Lock كۇنۇپكىسى پاسسىپ

en: The Scroll Lock key has been activated
ug: Scroll Lock كۇنۇپكىسى ئاكتىپلانغان

en: The Scroll Lock key is now inactive
ug: ھازىر Scroll Lock كۇنۇپكىسى پاسسىپ

en: The Shift key is now active.
ug: ھازىر Shift كۇنۇپكىسى ئاكتىپ.

en: The Shift key is now inactive.
ug: ھازىر Shift كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Control key is now active.
ug: ھازىر Control كۇنۇپكىسى ئاكتىپ.

en: The Control key is now inactive.
ug: ھازىر Control كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Alt key is now active.
ug: ھازىر Alt كۇنۇپكىسى ئاكتىپ.

en: The Alt key is now inactive.
ug: ھازىر Alt كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Meta key is now active.
ug: ھازىر Meta كۇنۇپكىسى ئاكتىپ.

en: The Meta key is now inactive.
ug: ھازىر Meta كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
ug: ئاكتىپلا

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
ug: ياپ

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: min
ug: مىنۇت

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
ug: كىچىكلەت

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: max
ug: ئەڭ چوڭ

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
ug: چوڭايت

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكران

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
ug: يىغ

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
ug: ئۈستىدە تۇت

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
ug: ئاستىدا تۇت

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
ug: كۆزنەك

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
ug: ئاتى

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
ug: پىروگرامما ئاتى

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Switch to desktop %1
ug: %1-ئۈستەلئۈستىگە ئالماشتۇر

en: Close running window on %1
ug: %1 دا ئىجرا قىلىنىۋاتقان كۆزنەكنى ياپ

en: (Un)minimize running window on %1
ug: %1 دا ئىجرا قىلىنىۋاتقان كۆزنەكنى چوڭايت/كىچىكلەت

en: Maximize/restore running window on %1
ug: %1 دا ئىجرا قىلىنىۋاتقان كۆزنەكنى چوڭايت/ئەسلىگە كەلتۈر

en: Toggle fullscreen for running window on %1
ug: %1 دا ئىجرا قىلىنىۋاتقان كۆزنەكنى پۈتۈن ئېكرانغا ئالماشتۇر

en: (Un)shade running window on %1
ug: %1 دا ئىجرا قىلىنىۋاتقان كۆزنەكنى يىغ/ياي

en: Toggle keep above for running window on %1
ug: %1 دا ئىجرا قىلىنىۋاتقان كۆزنەكنى ئەڭ ئۈستىدە تۇت

en: Toggle keep below running window on %1
ug: %1 دا ئىجرا قىلىنىۋاتقان كۆزنەكنى ئاستىدا تۇت

en: Activate running window on %1
ug: «%1» دىكى ئىجرا قىلىنىۋاتقان كۆزنەكنى ئاكتىپلا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
ug: قارىغا سۇسلاشتۇر (پەقەت تولۇق ئېكرانلىق مەرھابا ئېكرانى بىلەنلا چەكلىنىدۇ)

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Toggle Mouse Click Animation
ug: چاشقىنەك چېكىلىش جانلاندۇرۇمىنى ئالماشتۇرىدۇ

[ctx: Left mouse button]
en: Left
ug: سول

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
ug: ئوتتۇرا

[ctx: Right mouse button]
en: Right
ug: ئوڭ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
ug: ئاساسىي تەڭشەك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
ug: چاشقىنەك سول توپچە رەڭگى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
ug: چاشقىنەك ئوتتۇرا توپچە رەڭگى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
ug: چاشقىنەك ئوڭ توپچە رەڭگى:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
ug: ئالىي تەڭشەك

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
ug: ھالقا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
ug: قۇر كەڭلىكى:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
ug:  پىكسېل

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
ug:  مىللىسېكۇنت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
ug: ھالقا مۇددىتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
ug: ھالقا رادىئۇسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
ug: ھالقا سانى:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
ug: تېكىست

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
ug: خەت نۇسخا:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
ug: تېكىست كۆرسەت:

en: Clear All Mouse Marks
ug: بارلىق چاشقىنەك بەلگىلىرىنى تازىلا

en: Clear Last Mouse Mark
ug: ئەڭ ئاخىرقى چاشقىنەك بەلگىسىنى تازىلا

en: Clear Mouse Marks
ug: چاشقىنەك بەلگىسىنى تازىلا

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
ug[0]:  پىكسېل

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
ug: قىياپەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
ug: كەڭلىك(&T):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
ug: رەڭ(&C):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
ug: بىرىكمە كۇنۇپكىنى بېسىپ تۇرۇپ چاشقىنەكنى يۆتكەش ئارقىلىق سىزىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
ug: ئەركىن سىزىشنىڭ بىرىكمە كۇنۇپكىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
ug: يا ئوقتا سىزىشنىڭ بىرىكمە كۇنۇپكىسى:

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
ug: كېچە چىرىغى ۋاقىتلىق توختىتىلدى

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
ug: كېچە چىرىغى ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
ug: كېچە چىرىغىنى ۋاقىتلىق توختات/ئەسلىگە كەلتۈر

en: Color Temperature Preview
ug: رەڭ تېمپېراتۇرىسىنى ئالدىن كۆزىتىش

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
ug: ئىخچام كۆرۈنۈش ۋە شادا كۆرۈنۈشنى دەۋرىي ئالماشتۇر

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
ug: شادا كۆرۈنۈش بىلەن ئىخچام كۆرۈنۈشنى دەۋرىي ئالماشتۇر

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
ug: ئىخچام كۆرۈنۈشنى ئالماشتۇر

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
ug: شادا كۆرۈنۈشنى ئالماشتۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
ug: كىچىكلىتىلگەن كۆزنەككە پەرۋا قىلمايدۇ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OrganizedGrid)
en: Organize windows in the Grid View:
ug: شادا كۆرۈنۈشتىكى كۆزنەكنى تەشكىللەيدۇ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
ug: ئىزدەش نەتىجىسىدە سۈزۈلگەن كۆزنەك بار:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
ug: ئىخچام كۆرۈنۈش ۋە شادا كۆرۈنۈشنى دەۋرىي ئالماشتۇر

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
ug: ئىخچام كۆرۈنۈشنى ئالماشتۇر

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
ug: شادا كۆرۈنۈشنى ئالماشتۇر

en: Delete Virtual Desktop
ug: مەۋھۇم ئۈستەلئۈستىنى ئۆچۈر

en: Add Virtual Desktop
ug: مەۋھۇم ئۈستەلئۈستى قوش

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
ug: كۆرسىتىدىغان باشقا مەۋھۇم ئۈستەلئۈستى يوق

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
ug: مەۋھۇم ئۈستەلئۈستى قوش

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
ug: مەۋھۇم ئۈستەلئۈستى سەپلىمىسى…

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
ug: ماس كەلگەن كۆزنەك يوق

en: Drag Down To Close
ug: تاقاشتا ئاستىغا سۆرىلىدۇ

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
ug: كۆزنەك ياپ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
ug: كۆزنەك ئېچىش نىسبىتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
ug: كۆزنەك تاقاش نىسبىتى:

en: Failed to start main PipeWire loop
ug: ئاساسىي PipeWire دەۋرىيلىكنى قوزغىتالمىدى

en: Failed to create PipeWire context
ug: PipeWire مەزمۇنىنى قۇرالمىدى

en: Failed to connect PipeWire context
ug: PipeWire مەزمۇنىغا باغلىنالمىدى

en: Unsupported compositing type
ug: قوللىمايدىغان كىرىشتۈرۈش تۈرى

en: Could not find window id %1
ug: كۆزنەك كىملىكى %1 نى تاپالمىدى

en: Could not find output
ug: چىقىرىشنى تاپالمىدى

en: Invalid region
ug: ئىناۋەتسىز رايون

en: OpenGL compositing is required for screencasting
ug: ئېكراندىن سىن تۇتۇشتا OpenGL بىرىكتۈرۈش زۆرۈر

en: Failed to create PipeWire stream
ug: PipeWire ئېقىمىنى قۇرالمىدى

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
ug: چاشقىنەك سول توپچىسى چېكىلىپ ياكى enter بېسىلىپ، ئېكران تۇتىدىغان كۆزنەك تاللىنىدۇ.
    چاشقىنەك ئوڭ توپچىسى چېكىلسە ياكى Escape بېسىلسا ۋاز كېچىدۇ.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
ug: چاشقىنەك سول توپچىسى چېكىلىپ ياكى enter بېسىلىپ، ئېكران تۇتىلىدۇ.
    چاشقىنەك ئوڭ توپچىسى چېكىلسە ياكى Escape بېسىلسا ۋاز كېچىدۇ.

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
ug: بۇ ئۈنۈم ئاساسىي ئۆلچەم تەكشۈرۈش ئەمەس

[ctx: @label]
en: Paint Duration
ug: سىزىش مۇددىتى

[ctx: @label]
en: Paint Amount
ug: سىزىش سانى

[ctx: @label]
en: Current FPS
ug: نۆۋەتتىكى FPS

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
ug: ئەڭ چوڭ FPS

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
ug: ئۈستەلئۈستى ئارىسىدىكى ئارىلىق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
ug: توغرىسىغا:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
ug: بويىغا:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
ug: ئۈستەلئۈستى تەگلىكىنى سىيرىيدۇ

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: Shift كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: كونترول(Ctrl) كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: Alt كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: Meta كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: AltGr كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكنىڭ كىچىك سۈرىتىنى ئالماشتۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
ug: ئەڭ ئۇزۇن كەڭلىكى(&W):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
ug: بوشلۇق(&S):

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
ug:  پىكسېل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
ug: غۇۋالىقى(&O):

en: Toggle Tiles Editor
ug: بۆلەك تەھرىرلىگۈچ ئالماشتۇر

en: Padding:
ug: يان ئارىلىقى:

en: Load Layout…
ug: جايلاشتۇرۇشنى يۈكلە…

en: Close
ug: ياپ

en: Split Left/Right
ug: ئوڭ/سولغا بۆل

en: Split Top/Bottom
ug: ئۈستى/ئاستىغا بۆل

en: Add Floating Tile
ug: لەيلىمە بۆلەك قوش

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Track mouse
ug: چاشقىنەكنى ئىزلا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
ug: ئۈنۈم قوزغىتىش ئۇسۇلى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
ug: بىرىكمە كۇنۇپكا:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
ug: يېرىم سۈزۈكلۈك

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
ug: ئادەتتىكى يېرىم سۈزۈكلۈك تەڭشىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
ug: بىرىكمە قاڭقىش كۆزنىكى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
ug: تۇتۇق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
ug: سۆزلەشكۈ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
ug: سۈزۈك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
ug: تىزىملىك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
ug: يۆتكىلىۋاتقان كۆزنەك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
ug: پاسسىپ كۆزنەك:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
ug: تىزىملىك يېرىم سۈزۈكلۈكىنى ئايرىم بەلگىلە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
ug: تارتما تىزىملىك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
ug: قاڭقىش تىزىملىك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
ug: يىرتىلغان تىزىملىك:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
ug: سىن تام

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
ug: قوللان

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
ug: پەش بىلەن ئايرىلغان كۆزنەك تۈرى تىزىمى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
ug: ھەممىسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
ug: بار كۆزنەكلەرنى ئالماشتۇر(نۆۋەتتىكى ئۈستەلئۈستى)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
ug: بار كۆزنەكلەرنى ئالماشتۇر(بارلىق ئۈستەلئۈستى)

en: Toggle Present Windows (Window class)
ug: بار كۆزنەكلەرنى ئالماشتۇر(كۆزنەك تۈرى)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
ug: بار كۆزنەكلەرنى ئالماشتۇر(نۆۋەتتىكى ئۈستەلئۈستىدىكى كۆزنەك تۈرى)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
ug: كىچىكلىتىلگەن كۆزنەككە پەرۋا قىلما(&M)

en: No Matches
ug: ماس كېلىدىغىنى يوق

en: No Windows
ug: كۆزنەك يوق

en: Filter windows…
ug: كۆزنەك سۈزۈش…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
ug: ئالىي

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
ug: قاتتىقلىق(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
ug: سۆرەش(&G):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
ug: يۆتكەش ئامىلى(&M):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
ug: يۆتكىگەندە تىترەت(&B)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكەندە تىترەت(&R)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
ug: ئالىي ھالەتنى ئىناۋەتلىك قىل(&A)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
ug: تىترىشى(&W)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
ug: كىچىك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Move Zoomed Area to Left
ug: نۆۋەتتىكى نىسبەتلەشتۈرۈلگەن دائىرىنى سولغا يۆتكەيدۇ

en: Move Zoomed Area to Right
ug: نۆۋەتتىكى نىسبەتلەشتۈرۈلگەن دائىرىنى ئوڭغا يۆتكەيدۇ

en: Move Zoomed Area Upwards
ug: نۆۋەتتىكى نىسبەتلەشتۈرۈلگەن دائىرىنى ئۈستىگە يۆتكەيدۇ

en: Move Zoomed Area Downwards
ug: نۆۋەتتىكى نىسبەتلەشتۈرۈلگەن دائىرىنى ئاستىغا يۆتكەيدۇ

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
ug: جەمئىي قائىدە سانى (كونا)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
ug: قائىدە گۇرۇپپىسىنىڭ تەرتىپ تىزىمى

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
ug: قائىدە چۈشەندۈرۈشى

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
ug: قائىدە چۈشەندۈرۈشى (كونا)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
ug: بۇ قائىدىنى ئۆچۈر (ئەكىرىشكە ئىشلىتىلىدۇ)

note: i18n: ectx: label, entry (enabled), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: This rule is enabled
ug: بۇ قائىدە قوزغىتىلدى

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
ug: كۆزنەك تۈرى (پىروگرامما)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
ug: كۆزنەك تۈرى ھەرپ تىزىقى ماس تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
ug: بارلىق كۆزنەك تۈرىگە ماسلىشىدۇ

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
ug: كۆزنەك رولى

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
ug: كۆزنەك رولى تىزىقى ماس تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
ug: كۆزنەك ماۋزۇسى

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
ug: كۆزنەك ماۋزۇسى تىزىقى ماس تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
ug: ماشىنا (مۇلازىمېتىر ئاتى)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
ug: ماشىنا تىزىقى ماس تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (tag), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window tag
ug: كۆزنەك بەلگىسى

note: i18n: ectx: label, entry (tagmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window tag string match type
ug: كۆزنەك بەلگە تىزىقى ماس تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
ug: ماس كېلىدىغان كۆزنەك تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
ug: دەسلەپكى ئورنى

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
ug: دەسلەپكى ئورۇن قائىدە تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
ug: كۆزنەك ئورنى

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
ug: كۆزنەك ئورنى قائىدە تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
ug: كۆزنەك چوڭلۇقى

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
ug: كۆزنەك چوڭلۇقى قائىدە تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
ug: كۆزنەكنىڭ ئەڭ كىچىك چوڭلۇقى

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
ug: كۆزنەكنىڭ ئەڭ كىچىك چوڭلۇقى قائىدە تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
ug: كۆزنەكنىڭ ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
ug: كۆزنەكنىڭ ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى قائىدە تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
ug: ئاكتىپ تۇتۇقلۇقى

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
ug: ئاكتىپ تۇتۇقلۇق قائىدە تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
ug: پاسسىپ تۇتۇقلۇقى

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
ug: پاسسىپ تۇتۇقلۇق قائىدە تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
ug: ئىلتىماس قىلغان چوڭلۇق ۋە ئورنىغا پەرۋا قىلمايدۇ

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
ug: ئىلتىماس قىلىنغان چوڭلۇق ۋە ئورۇن قائىدە تۈرىگە پەرۋا قىلمايدۇ

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
ug: ئۈستەلئۈستى كىملىك تىزىمى

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
ug: ئۈستەلئۈستى كىملىك قائىدىسى تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
ug: ئېكران نومۇرى

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
ug: ئېكران نومۇرى قائىدىسى تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
ug: پائالىيەت

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
ug: پائالىيەت قائىدىسى تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
ug: بويىغا چوڭايتىلغان

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
ug: بويىغا چوڭايتىش قائىدىسى تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
ug: توغرىسىغا چوڭايتىلغان

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
ug: توغرىسىغا چوڭايتىش قائىدىسى تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
ug: كىچىكلىتىلگەن

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
ug: كىچىكلىتىش قائىدىسى تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
ug: ۋەزىپە بالداقتىن ئاتلا

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
ug: ۋەزىپە بالداقتىن ئاتلاش قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
ug: بەت بۆلگۈچتىن ئاتلا

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
ug: بەت بۆلگۈچتىن ئاتلاش قائىدىسى تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
ug: ئالماشتۇرغۇچتىن ئاتلا

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
ug: ئالماشتۇرغۇچتىن ئاتلاش قائىدىسى تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
ug: ئۈستىدە تۇت

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
ug: ئۈستىدە تۇتۇش قائىدىسى تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
ug: ئاستىدا تۇت

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
ug: ئاستىدا تۇتۇش قائىدىسى تۈر

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
ug: تولۇق ئېكران قائىدىسى تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
ug: ماۋزۇ بالداق ۋە كاندۇك يوق

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
ug: ماۋزۇ بالداق يوق قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
ug: ماۋزۇ بالداق رەڭگى ۋە لايىھەسى

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
ug: ماۋزۇ بالداق رەڭ قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
ug: بىرىكتۈرۈشنى توس

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
ug: بىرىكتۈرۈشنى توشۇش قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
ug: فوكۇسنى ئوغرىلاشتىن ساقلان

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
ug: فوكۇسنى ئوغرىلاشتىن ساقلىنىش قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
ug: فوكۇسنى قوغداش

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
ug: فوكۇسنى قوغداش قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
ug: فوكۇس قوبۇل قىل

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
ug: فوكۇس قوبۇل قىلىش قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
ug: يېپىشچان

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
ug: يېپىشچانلىق قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
ug: ئوخشاشلىقى بويىچە ئۆزلۈكىدىن گۇرۇپپىلا

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
ug: ئوخشاشلىقى بويىچە ئۆزلۈكىدىن گۇرۇپپىلاش قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
ug: ئالدى سۇپىدا ئۆزلۈكىدىن گۇرۇپپىلاش

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
ug: ئالدى سۇپىدا ئۆزلۈكىدىن گۇرۇپپىلاش قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
ug: كىملىكى بويىچە ئۆزلۈكىدىن گۇرۇپپىلاش

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
ug: كىملىكى بويىچە ئۆزلۈكىدىن گۇرۇپپىلاش قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
ug: چوڭلۇق ۋە ئورۇن چەكلىمىسىگە بويسۇنىدۇ

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
ug: چوڭلۇق ۋە ئورۇن چەكلىمىسىگە بويسۇنۇش قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
ug: تېزلەتمە

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
ug: تېزلەتمە قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
ug: ئومۇمىيەت تېزلەتمىگە پەرۋا قىلما

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
ug: ئومۇمىيەت تېزلەتمىگە پەرۋا قىلماسلىق قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججەت ئاتى

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججەت ئاتى قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
ug: قەۋەت

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
ug: قەۋەت قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesync), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync
ug: ئۆزلۈكىدىن ماسلىشىشنى قەدەمداشلاش

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
ug: ئۆزلۈكىدىن ماسلىشىشنى قەدەمداشلاش قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
ug: يىرتىلىشقا يول قويىدۇ

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
ug: يىرتىلىش قائىدىسىنىڭ تۈرى

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
ug: سۆزلەشكۈ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, clearButton)
en: ...
ug: …

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
ug: تىزىمدىن چىقىشتىن ۋاز كەچ

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
ug: تىزىمدىن چىقىۋەر

en: The following applications did not close:
    %1
    Logging out anyway in 2 minutes.
ug: تۆۋەندىكى ئەپ يېپىلمىدى:
    %1
    2 مىنۇت ئىچىدە تىزىمدىن چىقىۋېرىدۇ.

[ctx: Special entry in alt+tab list for temporarily hiding all windows]
en: Peek at Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى كۆرسەت

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
ug: ئوچۇق كۆزنەك يوق

en: Walk Through Windows
ug: كۆزنەك ئارىلايدۇ

en: Walk Through Windows (Reverse)
ug: كۆزنەك ئارىلايدۇ(تەتۈر)

en: Walk Through Windows Alternative
ug: باشقىچە كۆزنەكنى ئارىلايدۇ

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
ug: باشقىچە كۆزنەكنى ئارىلايدۇ(تەتۈر)

en: Walk Through Windows of Current Application
ug: نۆۋەتتىكى پىروگراممىنىڭ كۆزنىكىنى ئارىلايدۇ

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
ug: نۆۋەتتىكى پىروگراممىنىڭ كۆزنىكىنى ئارىلايدۇ(تەتۈر)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
ug: نۆۋەتتىكى پىروگراممىنىڭ باشقىچە كۆزنىكىنى ئارىلايدۇ

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
ug: نۆۋەتتىكى پىروگراممىنىڭ باشقىچە كۆزنىكىنى ئارىلايدۇ(تەتۈر)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
ug: كۆزنەك ئالماشتۇرغۇچنىڭ ئورنىتىلىشى بۇزۇلغان، مەنبەسى كەم.
    مەزكۇر سىستېمىنى تارقاتقۇچى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Move the tablet to the next output
ug: سەزگۈر تاختىنى كېيىنكى چىقىرىش ئۈسكۈنىسىگە يۆتكەيدۇ

en: Tablet moved to %1
ug: سەزگۈر تاختا %1 غا يۆتكەلدى

en: Tablets switched outputs
ug: سەزگۈر تاختا چىقىرىش ئۈسكۈنىسىنى ئالماشتۇردى

en: &Move
ug: يۆتكە(&M)

en: &Resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت(&R)

en: Keep &Below Others
ug: ئەڭ ئاستىدا(&B)

en: &Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكران(&F)

en: &No Titlebar and Frame
ug: ماۋزۇ بالداق ۋە كاندۇك يوق(&N)

en: Set Window Short&cut…
ug: كۆزنەك تېزلەتمە تەڭشىكى(&C)…

en: Configure Special &Window Settings…
ug: ئالاھىدە كۆزنەك تەڭشىكى سەپلىمىسى(&W)…

en: Configure S&pecial Application Settings…
ug: ئالاھىدە پىروگرامما تەڭشىكى سەپلىمىسى(&P)…

en: Ma&ximize
ug: چوڭايت(&X)

en: Mi&nimize
ug: كىچىكلەت(&N)

en: Keep &Above Others
ug: ئەڭ ئۈستىدە(&A)

en: &More Actions
ug: تېخىمۇ كۆپ مەشغۇلات(&M)

en: &Close
ug: ياپ(&C)

en: &Extensions
ug: كېڭەيتىلمە(&E)

en: &Desktops
ug: ئۈستەلئۈستى(&D)

en: Move to &Screen
ug: ئېكرانغا يۆتكە(&S)

en: Show in &Activities
ug: پائالىيەتتە كۆرسەت(&A)

en: &All Desktops
ug: بارلىق ئۈستەلئۈستى(&A)

en: Move to %1
ug: %1 غا يۆتكە

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
ug: يېڭى ئۈستەلئۈستىگە قوش(&N)

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
ug: يېڭى ئۈستەلئۈستىگە يۆتكە

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
ug: ئېكران &%1 (%2)

en: &All Activities
ug: بارلىق مەشغۇلات(&A)

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
ug: <b>%1</b> ئاللىقاچان ئىشلىتىلىۋاتىدۇ

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
ug: %3 دىكى %2 تەرىپىدىن <b>%1</b> ئىشلىتىلىۋاتىدۇ

en: Window Menu
ug: كۆزنەك تىزىملىكى

en: Close Window
ug: كۆزنەك ياپ

en: Maximize Window
ug: كۆزنەكنى چوڭايت

en: Maximize Window Vertically
ug: كۆزنەكنى بويىغا چوڭايت

en: Maximize Window Horizontally
ug: كۆزنەكنى توغرىسىغا چوڭايت

en: Minimize Window
ug: كۆزنەكنى كىچىكلەت

en: Move Window
ug: كۆزنەكنى يۆتكە

en: Resize Window
ug: كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت

en: Raise Window
ug: كۆزنەكنى ئۆرلەت

en: Lower Window
ug: كۆزنەكنى تۆۋەنلەت

en: Toggle Window Raise/Lower
ug: كۆزنەكنى ئۆرلەت/تۆۋەنلەتنى ئالماشتۇر

en: Make Window Fullscreen
ug: كۆزنەكنى تولۇق ئېكرانغا تولدۇر

en: Toggle Window Titlebar and Frame
ug: كۆزنەك ماۋزۇ بالداق ۋە كاندۇكنى ئالماشتۇرىدۇ

en: Keep Window Above Others
ug: كۆزنەكنى باشقا كۆزنەكنىڭ ئۈستىدە تۇتىدۇ

en: Keep Window Below Others
ug: كۆزنەكنى باشقا كۆزنەكنىڭ ئاستىدا تۇتىدۇ

en: Activate Window Demanding Attention
ug: كۆزنەككە دىققەت قىلىشنى ئاكتىپلايدۇ

en: Setup Window Shortcut
ug: كۆزنەك تېزلەتمىسىنى تەڭشە

en: Move Window to the Center
ug: كۆزنەكنى ئېكراننىڭ مەركىزىگە يۆتكە

en: Move Window Right
ug: كۆزنەكنى ئونغا يۆتكە

en: Move Window Left
ug: كۆزنەكنى سولغا يۆتكە

en: Move Window Up
ug: كۆزنەكنى سۈتىگە يۆتكە

en: Move Window Down
ug: كۆزنەكنى ئاستىغا يۆتكە

en: Expand Window Horizontally
ug: كۆزنەكنى توغرىسىغا ياي

en: Expand Window Vertically
ug: كۆزنەكنى بويىغا ياي

en: Shrink Window Horizontally
ug: كۆزنەكنى توغرىسىغا يىغ

en: Shrink Window Vertically
ug: كۆزنەكنى بويىغا يىغ

en: Quick Tile Window to the Left
ug: كۆزنەكنى سولغا تېز ئۈستىلەپ قوي

en: Quick Tile Window to the Right
ug: كۆزنەكنى ئوڭغا تېز ئۈستىلەپ قوي

en: Quick Tile Window to the Top
ug: كۆزنەكنى ئۈستىگە تېز ئۈستىلەپ قوي

en: Quick Tile Window to the Bottom
ug: كۆزنەكنى ئاستىغا تېز ئۈستىلەپ قوي

en: Quick Tile Window to the Top Left
ug: كۆزنەكنى ئۇستى سول تەرەپكە تېز ئۈستىلەپ قوي

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
ug: كۆزنەكنى ئاستى سول تەرەپكە تېز ئۈستىلەپ قوي

en: Quick Tile Window to the Top Right
ug: كۆزنەكنى ئۇستى ئوڭ تەرەپكە تېز ئۈستىلەپ قوي

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
ug: كۆزنەكنى ئاستى ئوڭ تەرەپكە تېز ئۈستىلەپ قوي

en: Switch to Window Above
ug: ئۇستىدىكى كۆزنەككە ئالماش

en: Switch to Window Below
ug: ئاستىدىكى كۆزنەككە ئالماش

en: Switch to Window to the Right
ug: ئوڭ تەرەپتىكى كۆزنەككە ئالماش

en: Switch to Window to the Left
ug: سول تەرەپتىكى كۆزنەككە ئالماش

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
ug: ئاكتىپ كۆزنەكنىڭ تۇتۇقلۇقىنى 5% غا ئۆستۈر

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
ug: ئاكتىپ كۆزنەكنىڭ تۇتۇقلۇقىنى 5% غا تۆۋەنلەت

en: Keep Window on All Desktops
ug: كۆزنەكنى بارلىق ئۈستەلئۈستىدە تۇت

en: Custom Quick Tile Window to the Left
ug: كۆزنەكنى سولغا ئىختىيارى تېز ئۈستىلەپ قوي

en: Custom Quick Tile Window to the Right
ug: كۆزنەكنى ئوڭغا ئىختىيارى تېز ئۈستىلەپ قوي

en: Custom Quick Tile Window to the Top
ug: كۆزنەكنى ئۈستىگە ئىختىيارى تېز ئۈستىلەپ قوي

en: Custom Quick Tile Window to the Bottom
ug: كۆزنەكنى ئاستىغا ئىختىيارى تېز ئۈستىلەپ قوي

en: Window to Desktop %1
ug: كۆزنەكتىن %1 ئۈستەلئۈستىگە

en: Window to Next Desktop
ug: كۆزنەكتىن كېيىنكى ئۈستەلئۈستىگە

en: Window to Previous Desktop
ug: كۆزنەكتىن ئالدىنقى ئۈستەلئۈستىگە

en: Window One Desktop to the Right
ug: كۆزنەكنى بىر ئۈستەلئۈستى ئوڭغا

en: Window One Desktop to the Left
ug: كۆزنەكنى بىر ئۈستەلئۈستى سولغا

en: Window One Desktop Up
ug: كۆزنەكنى بىر ئۈستەلئۈستى ئۈستىگە

en: Window One Desktop Down
ug: كۆزنەكنى بىر ئۈستەلئۈستى ئاستىغا

en: Move Window to Screen %1
ug: كۆزنەكنى %1-ئېكرانغا يۆتكە

en: Move Window to Next Screen
ug: كۆزنەكنى كېيىنكى ئېكرانغا يۆتكە

en: Move Window to Previous Screen
ug: كۆزنەكنى ئالدىنقى ئېكرانغا يۆتكە

en: Move Window One Screen to the Right
ug: كۆزنەكنى ئوڭغا بىر ئېكران يۆتكە

en: Move Window One Screen to the Left
ug: كۆزنەكنى سولغا بىر ئېكران يۆتكە

en: Move Window One Screen Up
ug: كۆزنەكنى ئۈستىگە بىر ئېكران يۆتكە

en: Move Window One Screen Down
ug: كۆزنەكنى ئاستىغا بىر ئېكران يۆتكە

en: Switch to Screen %1
ug: %1-ئېكرانغا ئالماشتۇر

en: Switch to Next Screen
ug: كېيىنكى ئېكرانغا ئالماشتۇر

en: Switch to Previous Screen
ug: ئالدىنقى ئېكرانغا ئالماشتۇر

en: Switch to Screen to the Right
ug: ئوڭدىكى ئېكرانغا ئالماشتۇر

en: Switch to Screen to the Left
ug: سولدىكى ئېكرانغا ئالماشتۇر

en: Switch to Screen Above
ug: ئۇستىدىكى ئېكرانغا ئالماشتۇر

en: Switch to Screen Below
ug: ئاستىدىكى ئېكرانغا ئالماشتۇر

en: Peek at Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى كۆرسەت

en: Kill Window
ug: كۆزنەكنى يوقات

en: Move Mouse to Focus
ug: چاشقىنەكنى فوكۇسقا يۆتكە

en: Move Mouse to Center
ug: چاشقىنەكنى مەركەزگە يۆتكە

en: Activate Window (%1)
ug: كۆزنەك (%1) نى ئاكتىپلا

en: unknown
ug: يوچۇن

en: Desktop %1
ug: %1-ئۈستەلئۈستى‎‏

en: Switch to Next Desktop
ug: كېيىنكى ئۈستەلئۈستىگە ئالماشتۇر

en: Switch to Previous Desktop
ug: ئالدىنقى ئۈستەلئۈستىگە ئالماشتۇر

en: Switch One Desktop to the Right
ug: ئوڭ تەرەپتىكى ئۈستەلئۈستىگە ئالماشتۇر

en: Switch One Desktop to the Left
ug: سول تەرەپتىكى ئۈستەلئۈستىگە ئالماشتۇر

en: Switch One Desktop Up
ug: ئۈستىدىكى ئۈستەلئۈستىگە ئالماشتۇر

en: Switch One Desktop Down
ug: ئاستىدىكى ئۈستەلئۈستىگە ئالماشتۇر

en: Switch to Desktop %1
ug: ئۈستەلئۈستى %1 غا ئالماشتۇر

en: One of the relevant outputs is no longer available
ug: مۇناسىۋەتلىك بىر چىقىرىشنى ئەمدى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Disabling all outputs through configuration changes is not allowed
ug: سەپلىمىنى ئۆزگەرتىپ ھەممە چىقىرىشنى چەكلەشكە يول قويمايدۇ

en: Cannot add a custom mode with an empty size
ug: بوش چوڭلۇقتىكى ئىختىيارى ھالەتنى قوشالمايدۇ

en: Cannot add a custom mode with a refresh rate of zero Hz
ug: يېڭىلاش نىسبىتى نۆل Hz بولغان ئىختىيارى ھالەتنى قوشالمايدۇ

en: The driver rejected the output configuration
ug: قوزغاتقۇ چىقىرىش سەپلىمىسىنى رەت قىلدى

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
ug: [ئىنكاس يوق]

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
ug: KWin قوللاش ئۇچۇرى:
    تېخنىكىلىق قوللاش تەلەپ قىلغاندا (مەسىلەن، https://discuss.kde.org) تۆۋەندىكى ئۇچۇر تەمىنلىنىشى كېرەك.
    بۇ ئۇچۇرلار نۆۋەتتە ئىجرا قىلىنىۋاتقان Kwin ئەمەلىي مىسالىغا مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇر، ئىشلىتىۋاتقان 
    تاللانما، OpenGL قوزغاتقۇ، ئىجرا قىلىنىۋاتقان ئۈنۈم قاتارلىقلارنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.
    مەزكۇر ئابزاس تېكىسنىڭ ئاستىدىكى ئۇچۇرنى بىۋاسىتە تېخنىكىلىق قوللاش مۇنبىرىگە چاپلىماي، ئۇنىڭ ئورنىغا توردىكى چاپلاش تاختىسى تور بېكىتى https://paste.kde.org غا چاپلاڭ.

en: Xwayland has crashed
ug: Xwayland يىمىرىلدى
