kcmkwm - en to wa translation catalogue (37 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
wa: Dins cisse roye ci vos ploz apontyî a vosse môde li dujhance do clitchaedje avou l' boton d' hintche so ene dvintrinne essoctêye finiesse («divintrinne» ça vout dire: sins bår di tite ni cåde).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveT
en: Activate
wa: Dispierter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
wa: Dins cisse roye ci vos ploz apontyî a vosse môde li dujhance do clitchaedje avou l' boton do mitan so ene dvintrinne essoctêye finiesse («divintrinne» ça vout dire: sins bår di tite ni cåde).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
wa: Dins cisse roye ci vos ploz apontyî a vosse môde li dujhance do clitchaedje avou l' boton d' droete so ene dvintrinne essoctêye finiesse («divintrinne» ça vout dire: sins bår di tite ni cåde).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
wa: Dins cisse roye ci vos ploz apontyî a vosse môde li dujhance do disrôlaedje so ene dvintrinne essoctêye finiesse («divintrinne» ça vout dire: sins bår di tite ni cåde).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Scroll
wa: Disrôler

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
wa: Dins cisse roye ci vos ploz apontyî a vosse môde li dujhance do clitchaedje avou l' boton d' hintche sol bår di tite ou sol cåde d' ene finiesse.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Move
wa: Displaecî

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Resize
wa: Candjî li grandeu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i
en: Raise
wa: Rimonter

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Lower
wa: Baxhî

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Minimize
wa: Å pus ptit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
wa: Dins cisse roye ci vos ploz apontyî a vosse môde li dujhance do clitchaedje avou l' boton do mitan sol bår di tite ou sol cåde d' ene finiesse.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
wa: Dins cisse roye ci vos ploz apontyî a vosse môde li dujhance do clitchaedje avou l' boton d' droete sol bår di tite ou sol cåde d' ene finiesse.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Random
wa: A l' astcheyance

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Centered
wa: Å mitan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUtilityWindowsForInactive)
en: Hide utility windows for inactive applications
wa: Catchî les fniesses usteyes po les programes essoctés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ActiveMouseScreen)
en: Active screen follows &mouse
wa: Li waitroûle en alaedje shût l' &sori

en: &Focus
wa: &Prumî plan

en: Window Behavior Configuration Module
wa: Module d' apontiaedje del dujhance des fniesses

en: (c) 1997 - 2002 KWin and KControl Authors
wa: © 1997-2002 Les oteurs di KWin eyet KControl

en: Cristian Tibirna
wa: Christian Tibirna

en: <p><h1>Window Behavior</h1> Here you can customize the way windows behave when being moved, resized or clicked on. You can also specify a focus policy as well as a placement policy for new windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
wa: <p><h1>Dujhance des finiesses</h1> Chal vos ploz mete a vosse môde li manire ki les fniesses si cdujhèt cwand on les bodje, candje leu grandeu ou cwand on clitche dizeu. Vos ploz eto diner ene politike pol focusse et pol plaeçmint des novelès fniesses.</p> <p>Notez s' i vs plait ki cist apontiaedje n' årè d' efet ki si vos eployîz KWin come manaedjeu d' finiesses. Si vos eployîz èn ôte manaedjeu d' finiesses, alez s' vey li documintåcion di ci manaedjeu d' finiesses la po saveur comint apontyî l' dujhance des fniesses.</p>

en: &Titlebar Actions
wa: Accions del bår di &tite

en: Window Actio&ns
wa: Accions des &finiesses

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand)
en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
wa: Dujhance cwand on <em>dobe clitche</em> sol bår di tite.

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Shade
wa: Erôler

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Close
wa: Clôre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Active
wa: Ovrant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Inactive
wa: Essocté

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
wa: Dujhance cwand on clitche avou l' boton d' <em>hintche</em> sol bår di tite ou l' cåde d' ene <em>ovrante</em> finiesse.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
wa: Dujhance cwand on clitche avou l' boton d' <em>hintche</em> sol bår di tite ou l' cåde d' ene <em>essoctêye</em> finiesse.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand)
en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
wa: Dujhance cwand on clitche avou l' boton d' <em>hintche</em> sol boton di mete å pus grand.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMiddleClickCommand)
en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
wa: Dujhance cwand on clitche avou l' boton do <em>mitan</em> sol boton di mete å pus grand.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonRightClickCommand)
en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
wa: Dujhance cwand on clitche avou l' boton d' <em>droete</em> sol boton di mete å pus grand.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowSnapLabel)
en: &Window snap zone:
wa: Redjon d' assaetchaedje del &finiesse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, centerSnaplabel)
en: &Center snap zone:
wa: Redjon d' assaetchaedje do &mitan:
