kdeedu - en to sq translation catalogue (54 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, column1GroupBox)
en: Column 1
sq: Shtylla 1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, column2GroupBox)
en: Column 2
sq: Shtylla 2

en: Opens an existing vocabulary document
sq: Hap një dokument ekzistues në fjalor

en: &Font...
sq: &Gërma...

en: Mode
sq: Mënyra

[ctx: @item:inlistbox activate vocabulary editor]
en: &Editor
sq: &Editori

en: &Restart
sq: &Rinis

[ctx: @item:inlistbox vocabulary editor]
en: Editor
sq: Editori

en: Opening file...
sq: Duke hapur skedarin...

[ctx: @info:status ready]
en: Ready
sq: Gati

en: Open Vocabulary Document
sq: Hap Një Dokument Fjalori

en: Saving file...
sq: Duke ruajtur skedarin...

en: Closing file...
sq: Duke mbyllur skedarin...

en: Printing...
sq: Duke Printuar...

[ctx: @info:status quitting]
en: Quitting...
sq: Duke u larguar...

en: Inserts the character %1
sq: Ndërfut shkronjën %1

[ctx: @title:group general settings]
en: General
sq: Të Përgjithshme

[ctx: @title:group general settings]
en: General Settings
sq: Parametrat e Përgjithshëm

[ctx: @title:group editor settings]
en: Editor
sq: Editori

[ctx: @title:group special character settings]
en: Special Characters
sq: Shkronja speciale

note: i18n: ectx: Menu (vocabulary)
en: V&ocabulary
sq: F&jalori

note: i18n: ectx: Menu (mode)
en: &Mode
sq: &Mënyra

note: i18n: ectx: ToolBar (characterToolBar)
en: Special Characters
sq: Shkronja speciale

[ctx: @item:inmenu undo clear]
en: Clear
sq: Pastro

[ctx: @item:inmenu undo cut]
en: Cut
sq: Prije

[ctx: @item:inmenu undo paste]
en: Paste
sq: Ngjit

[ctx: @item:inmenu undo sort]
en: Sort
sq: Renditja

[ctx: @item:inmenu undo shuffle]
en: Shuffle
sq: Përzieje

[ctx: @item:inmenu undo insert]
en: Insert
sq: Fut

[ctx: @item:inmenu undo delete]
en: Delete
sq: Fshije

en: Font
sq: Gërma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblScoreCount) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, picCount)
en: Questions
sq: Pyetje

en: Untitled
sq: Pa titull

en: Name:_____________________________ Date:__________
sq: Emri:_____________________________ Data:__________

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpScore)
en: Score
sq: Rezultati

en: File to open
sq: Skedari për tu hapur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCorrectHeader)
en: Correct Answer
sq: Përgjigja e Saktë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblYourAnswerHeader)
en: Your Answer
sq: Përgjigja Juaj

en: Summary
sq: Përmbledhja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblQuestionLanguage) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblQuestion) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblQuestion) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, picQuestion)
en: The question
sq: PYetja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblQuestionLanguage)
en: Language 1
sq: Gjuha 1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, picAnswer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, opt2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, opt1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAnswerLanguage) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, 
en: Your choices
sq: Zgjedhjet tuaja

[ctx: Back of the flashcard]
en: Back
sq: Mbrapsht

en: Answer
sq: Përgjigje

en: Front
sq: Ballor

en: Question
sq: Pyetje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: F&ont:
sq: G&ërma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textColorLabel)
en: &Text color:
sq: &Ngjyra e Tekstit:

en: Action
sq: Veprimi

en: Shortcut
sq: Shkurtore

en: Character
sq: Gërma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optDown)
en: &Down
sq: &Poshtë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optRight)
en: &Right
sq: &Djathtas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optEditor)
en: &Editor
sq: &Editori
