kdelibs4 stable - en to af translation catalogue (50 entries)

en: Submit Bug Report
af: Stuur in Fout Raporteer

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
af: Jou e-pos adres. As verkeerd, gebruik die Konfigureer e-pos knoppie na verander dit

en: The email address this bug report is sent to.
af: Die e-pos adres hierdie fout raporteer is gestuur na.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
af: Die aansoek vir wat jy wens na stuur in 'n fout raporteer - as verkeerd, asseblief gebruik Die raporteer fout kieslys item van Die korrek aansoek

en: Application:
af: Aansoek:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
af: Die weergawe van hierdie aansoek - asseblief maak seker wat nee nuwer weergawe is beskikbaar voor stuur 'n fout raporteer

en: Version:
af: Weergawe:

en: OS:
af: Os:

en: S&ubject:
af: Onderwerp:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
af: Voer die teks (in Engels indien moontlik) in wat jy vir die fout raport wil instuur.
    As jy op "Stuur" kliek sal 'n e-pos boodskap na die onderhouer van hierdie program gestuur word.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
af: Jy moet spesifiseer beide 'n onderwerp en 'n beskrywing voor die raporteer kan wees gestuur.

en: Bug report sent, thank you for your input.
af: Fout raporteer gestuur, dank jy vir jou invoer.

en: Close and discard
    edited message?
af: Maak toe en gooi weg
    geredigeerde boodskap?

en: <h2>Accelerators changed</h2>
af: <h2>Versnellers het verander</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
af: <h2>Versnellers is verwyder</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
af: <h2>Versnellers is bygevoeg</h2>

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
af: Wil jy werklik herstel alle taakbalk van die program na hulle verstek? Die veranderinge sal onmiddelik aangewend word.

en: Reset
af: Herstel

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
af: Beskikbaar aksies:

en: Curr&ent actions:
af: Huidige aksies:

en: --- separator ---
af: --- skeier ---

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
af: Hierdie element sal wees vervang met alle die elemente van 'n ingebedde komponent.

en: ActionList: %1
af: Aksie lys: %1

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
af: Hulp

en: About %1
af: Aangaande %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
af: Soek interaktief vir kortpad name (bv. Kopiëer) of 'n kombinasie van sleutes (bv. Ctrl+c) deur dit hier in te tik.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
af: Hier kan jy 'n lys van sleutel bindinge sien, bv. assosiasies tussen aksies (bv. 'Kopiëer') vertoon in die linker kolom en kombinasies van sleutels (bv. Ctrl+C) vertoon in die regter kolom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
af: Aksie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
af: Kortpad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
af: Alternatief

en: Shortcuts
af: Kortpaaie

[ctx: toolbar position string]
en: Top
af: Bo

[ctx: toolbar position string]
en: Left
af: Links

[ctx: toolbar position string]
en: Right
af: Regterkant

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
af: Bodem

en: Text Position
af: Teks Posisie

en: Icon Size
af: Ikoon Grootte

en: Small (%1x%2)
af: Klein (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
af: Groot (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
af: Groot (%1x%2)

en: Undo
af: Herstel

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
af: Lêer

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
af: Speletjie

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
af: Redigeer

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
af: Besigtig

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
af: Gaan

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
af: Boekmerke

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
af: Nutsprogramme

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
af: Instellings

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
af: Hoof Nutsbalk
