kdelibs4_as - en to as translation catalogue (77 entries)

en: License: %1
as: প্ৰমাণপত্ৰ: %1

en: Submit Bug Report
as: বাগ প্ৰতিবেদন জমা কৰক

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
as: আপোনাৰ ঈ-মেইল ঠিকনা । ভুল হ'লে 'ঈ-মেইল বিন্যাস কৰক' বুটাম টিপি সেইটো পৰিবৰ্তন কৰক

en: The email address this bug report is sent to.
as: এই বাগ প্ৰতিবেদন যি ঈ-মেইল ঠিকনাত প্ৰেৰিত হৈছে ।

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
as: যি অনুপ্ৰয়োগৰ বাবে বাগ প্ৰতিবেদন কৰা হৈছে - সঠিক নহ'লে, অনুগ্ৰহ কৰি 'বাগ প্ৰতিবেদন কৰক' শীৰ্ষক তালিকাৰ পৰা যথাযত অনুপ্ৰয়োগ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Application:
as: অনুপ্ৰয়োগ:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
as: অনুপ্ৰয়োগৰ সংস্কৰণ সংখ্যা - বাগ প্ৰতিবেদন কৰাৰ আগতে অনুগ্ৰহ কৰি এই অনুপ্ৰয়োগৰ কোনো নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ আছে নে নাই পৰীক্ষা কৰক ।

en: Version:
as: সংস্কৰণ:

en: S&ubject:
as: প্ৰসঙ্গ: (&u)

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
as: প্ৰতিবেদন কৰাৰ বাবে প্ৰসঙ্গ আৰু বিৱৰণ উল্লেখ কৰা আৱশ্যক ।

en: Bug report sent, thank you for your input.
as: বাগ প্ৰতিবেদন পঠিওৱা হৈছে । আপোনাৰ মতামত জনোৱাৰ বাবে ধন্যবাদ ।

en: Close and discard
    edited message?
as: পৰিবৰ্তিত বাৰ্তা বন্ধ
    কৰি বৰ্জন কৰা হ'ব নেকি ?

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
as: স্বয়ংক্ৰিয় পৰীক্ষণ ব্যৱস্থা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: <h2>Accelerators changed</h2>
as: <h2>পৰিবৰ্তিত Accelerators</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
as: <h2>অপসাৰিত Accelerators</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
as: <h2>যোগ কৰা Accelerators (সূচনাৰ উদ্দেশ্যে উল্লেখিত)</h2>

en: Reset Toolbars
as: টুল-বাৰৰ অবিকল্পিত মান ৰি-সেট কৰা হ'ব

en: Reset
as: ৰি-সেট কৰক

en: &Toolbar:
as: টুল-বাৰ: (&T)

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
as: উপলব্ধ কৰক: (&v)

en: Curr&ent actions:
as: বৰ্তমান কাৰ্য্য: (&e)

en: --- separator ---
as: --- বিভাজন ৰেখা ---

en: Change Icon
as: আইকন পৰিবৰ্তন কৰক

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
as: সহায় (&H)

en: About %1
as: %1 ৰ বিষয়ে

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
as: নিবেশ

[ctx: No shortcut defined]
en: None
as: শূণ্য

en: Add to Toolbar
as: টুল-বাৰত যোগ কৰক

en: Current scheme:
as: বৰ্ত্তমানৰ আঁচনি:

en: Name for new scheme:
as: নতুম আঁচনিৰ নাম:

en: New Scheme
as: নতুন আঁচনি

en: A scheme with this name already exists.
as: এই নামৰ এখন আঁচনি ইতিমধ্যে আছ ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
as: ইয়াত লিখি পাৰস্পৰিকভাবে চমু নাম (e.g. Copy) বা একাধিক চাবিৰ combination (e.g. Ctrl+C) বিচাৰক ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
as: এই স্থানত, কি-বাইন্ডিং অৰ্থাৎ বাওঁফালৰ স্তম্ভত উল্লেখিত কাৰ্য্যৰ সৈতে (যেনে 'নকল কৰক') সোঁফালৰ স্তম্ভত চিহ্নিত সুনিৰ্দিষ্ট চাবি বা কি-সংকলনৰ (যেনে, Ctrl+V) যোগাযোগ পৰিদৰ্শন কৰা যাব ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
as: কাৰ্য্য

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
as: চমুপথ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
as: বৈকল্পিক

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
as: বিশ্বব্যাপী

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
as: বিশ্বব্যাপীভাবে বৈকল্পিক

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
as: মাউছ বুটামৰ ভঙ্গিমা

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
as: মাউছ আকাৰৰ ভঙ্গিমা

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
as: %1 ৰ চমু পথ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
as: প্ৰধান:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
as: বৈকল্পিক:

en: Global:
as: সৰ্বব্যাপী:

en: Action Name
as: কাৰ্য্যৰ নাম

en: Shortcuts
as: চমু পথ

en: Description
as: বিৱৰণ

en: Please choose the language which should be used for this application:
as: অনুগ্ৰহ কৰি অনুপ্ৰয়োগে ব্যৱহাৰ কৰাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰযোজ্য ভাষা নিৰ্ব্বাচন কৰক:

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
as: চিহ্নিত অনুপ্ৰয়োগৰ ভাষা পৰিবৰ্তন কৰা হৈছে । অনুপ্ৰয়োগ পুনৰাৰম্ভ কৰা হ'লে এই পৰিবৰ্তন প্ৰয়োগ কৰা হ'ব ।

en: Application Language Changed
as: অনুপ্ৰয়োগত ব্যৱহৃত ভাষা ব্যৱহৃত হৈছে

en: Primary language:
as: প্ৰধান ভাষা:

en: Fallback language:
as: অবিকল্পিত ভাষা:

[ctx: toolbar position string]
en: Top
as: ওপৰত

[ctx: toolbar position string]
en: Left
as: বাওঁফালে

[ctx: toolbar position string]
en: Right
as: সোঁফালে

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
as: তলত

en: Text Position
as: লিপিৰ অৱস্থান

en: Icon Size
as: আইকনৰ মাপ

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
as: অবিকল্পিত মান

en: Small (%1x%2)
as: সৰু (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
as: মধ্যম (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
as: ডাঙৰ (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
as: বৃহৎ (%1x%2)

en: Redo
as: পুনৰাবৃত্তি

en: Undo
as: পূৰ্বাবস্থা

en: No text
as: কোনো লিপি নাই

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
as: নথিপত্ৰ (&F)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
as: ক্ৰীড়া (&G)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
as: সম্পাদন (&E)

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
as: লৰাওক (&M)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
as: চাওক (&V)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
as: যাওক (&G)

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
as: পত্ৰচিহ্ন (&B)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
as: সৰঞ্জাম (&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
as: পছন্দ (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
as: প্ৰধান টুল-বাৰ
