kdelibs4 - en to crh translation catalogue (89 entries)

en: License: %1
crh: Lisans: %1

en: Submit Bug Report
crh: Arıza Maruzasını Teslim Et

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
crh: E-poçta adresiñiz. Yañlış ise, onı deñiştirmek içün E-poçtanı Ayarla dögmesini qullanıñiz

[ctx: Email sender address]
en: From:
crh: Kimden:

en: The email address this bug report is sent to.
crh: Bu arıza maruzasınıñ yiberilecegi e-poçta adresi.

[ctx: Email receiver address]
en: To:
crh: Kimge:

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
crh: Arıza bildirmege istegeniñiz uyğulama - yañlış ise, lütfen doğru uyğulamanıñ Arızanı Bildir menü unsurını qullanıñız

en: Application:
crh: Uyğulama:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
crh: Bu uyğulamanıñ sürümi - lütfen arıza maruzasını yibermezden evel daa yañı sürümniñ mevcut olmağanından emin oluñız

en: Version:
crh: Sürüm:

en: OS:
crh: İşletim Sistemi:

en: S&ubject:
crh: &Mevzu:

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
crh: Maruza yiberilmezden evel em mevzunı em de tasvirni belirtmelisiñiz.

en: Bug report sent, thank you for your input.
crh: Arıza maruzası yiberildi, kirdiñiz içün teşekkürler.

en: Close and discard
    edited message?
crh: Tarir etilgen risale qapatılıp taşlansınmı?

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
crh: Dr. Klash'nıñ Tezleştirici Teşhisi

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
crh: Avtomatik teşkerüvni ğayrı qabilleştir

en: <h2>Accelerators changed</h2>
crh: <h2>Tezleştiriciler deñişti</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
crh: <h2>Tezleştiriciler çetleştirildi</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
crh: <h2>Tezleştiriciler eklendi (faqat malümatıñız içün)</h2>

en: Reset Toolbars
crh: Alet Çubuqlarını Sıfırla

en: Reset
crh: Sıfırla

en: &Toolbar:
crh: &Alet Çubuğı:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
crh: &Mevcut ameller:

en: Curr&ent actions:
crh: Ağı&mdaki ameller:

en: --- separator ---
crh: --- ayırğıç ---

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
crh: Bu unsur yerine içeri yatqızılğan komponentniñ bütün unsurları keçecek.

en: <Merge>
crh: <Mezc et>

en: <Merge %1>
crh: <Mezc et: %1>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
crh: Bu amellerniñ dinamik bir cedvelidir. Onı taşıy bilesiñiz, ama onı çetleştirseñiz keri ekley bilmeyceksiñiz.

en: ActionList: %1
crh: Amel Cedveli: %1

en: Change Icon
crh: İşaretçikni Deñiştir

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
crh: &Yardım

en: About %1
crh: %1 aqqında

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
crh: <qt>'%1' tuş kombinatsiyası artıq <b>%2</b> ameli içün qullanılmaqta.<br>Lütfen deñişik birini saylañız.</qt>

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
crh: '%1' tuş kombinatsiyası bazı uyğulamalarnıñ qullanğanı standart "%2" ameli içün de qullanılır.
    Onı kerçekten de umumiy qısqa-yol olaraq ta qullanmağa isteysiñizmi?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
crh: Kirdi

[ctx: No shortcut defined]
en: None
crh: İç biri

en: Add to Toolbar
crh: Alet Çubuğına Ekle

en: Current scheme:
crh: Ağı&mdaki taslaq:

en: Name for new scheme:
crh: Yañı taslaq içün isim:

en: New Scheme
crh: Yañı Taslaq

en: A scheme with this name already exists.
crh: Bu isim altında bir taslaq bar endi.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
crh: Ağımdaki qısqa-yol taslağı deñiştirildi. Yañısına almaştırmadan evel saqlansınmı?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
crh: Tesirleşimli olaraq qısqa-yol (meselâ, Kopiya) yaki tuş kombinatsiyası (meselâ, Ctrl+C) içün qıdırıñız.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
crh: Mında tuş bağlamları cedvellerini, yani sol sutunda kösterilgen amellernen (meselâ, Kopiya) sağ sutunda kösterilgen tuşlar yaki tuş kombinatsiyaları arasindaki alâqalaşmalarnı köre bilesiñiz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
crh: Amel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
crh: Qısqa-yol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
crh: Alternativ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
crh: Umumiy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
crh: Umumiy Alternativ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
crh: Sıçan Dögmesi İması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
crh: Sıçan Biçimi İması

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
crh: %1 içün qısqa-yollar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
crh: Ana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
crh: Alternativ:

en: Global:
crh: Umumiy:

en: Action Name
crh: Amel İsmi

en: Shortcuts
crh: Qısqa-yollar

en: Description
crh: Tasvir

en: Please choose the language which should be used for this application:
crh: Bu uyğulama içün qullanılacaq tilni saylañız:

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
crh: Bu uyğulamanıñ tili deñiştirildi. Deñişiklik uyğulama yañıdan başlatılğandan soñ amelge kirer.

en: Application Language Changed
crh: Uyğulama Tili Deñişti

en: Primary language:
crh: Birlemci til:

en: Fallback language:
crh: Keri-tüşme tili:

[ctx: toolbar position string]
en: Top
crh: Tepe

[ctx: toolbar position string]
en: Left
crh: Sol

[ctx: toolbar position string]
en: Right
crh: Sağ

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
crh: Tüp

en: Text Position
crh: Metin Mevamı

en: Icon Size
crh: İşaretçik Ölçüsi

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
crh: Ög-belgilengen

en: Small (%1x%2)
crh: Kiçik (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
crh: Orta (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
crh: Büyük (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
crh: Qocaman (%1x%2)

en: Redo
crh: Kene yap

en: Undo
crh: Keri yap

en: No text
crh: Metin yoq

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
crh: &Dosye

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
crh: &Oyun

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
crh: &Tarir

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
crh: &Avuştır

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
crh: &Körüniş

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
crh: &Bar

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
crh: &Saife-imleri

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
crh: &Aletler

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
crh: &Tesbitler

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
crh: Ana Alet Çubuğı
