kdelibs4 - en to csb translation catalogue (91 entries)

en: License: %1
csb: Licencëjô: %1

en: Submit Bug Report
csb: Wëslë rapòrt ò felë

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
csb: Twòjô e-mailowô adresa. Eżle nie je bezzmiłkòwô, brëkùjë knąpë kònfigùracëji e-maila do ji zmianë

[ctx: Email sender address]
en: From:
csb: Òd:

en: The email address this bug report is sent to.
csb: E-mailowô adresa na chtërną wësłóny je nen rapòrt ò felë.

[ctx: Email receiver address]
en: To:
csb: Do:

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
csb: Programa do jaczi chcesz wësłac rapòrt ò felë - eżlë zmiłkòwô, brëkùjë òptacëji wësłaniô rapòrtu ò felë w menu pasowny programë

en: Application:
csb: Programa:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
csb: Wersëjô programë - ùgwësni sã przed wësłaniém, że nie je ju przistãpnô nowszô wersëjô

en: Version:
csb: Wersëjô:

en: no version set (programmer error)
csb: felëje numer wersëji (fela programistë)

en: OS:
csb: Systema:

en: S&ubject:
csb: &Téma:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
csb: Proszã wpisac (eżle mòżlëwé pò anielskù) òpisënk zgłôszëwóny fëlë.
    Pò wcëniãcô "Wëslë", rapòrt òstônie wësłóny do òpiekùna programë.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
csb: Mùszisz pòdac témã ë òpisënk przed wësłaniém rapòrtu.

en: Bug report sent, thank you for your input.
csb: Rapòrt ò felë wësłóny, baro dzãkùjemë.

en: Close and discard
    edited message?
csb: Zamknąc ë pòcësnąc
    editowóné wiadło?

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
csb: Kòntrola klawiszowëch skrodzënów

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
csb: Wëłączë aùtomatné sprôwdzanié

en: <h2>Accelerators changed</h2>
csb: <h2>Skrodzënë zmienioné</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
csb: <h2>Skrodzënë rëmniãté</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
csb: <h2>Skrodzënë dodóné</h2>

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
csb: Na gwës doprowadzëc nazôd nastôw wszëtczich listwów nôrzãdzów? Zjinaczi bãdze zarô widzec.

en: Reset Toolbars
csb: Doprowôdzë listew nôrzãdzów nazôd

en: Reset
csb: Doprowôdzë nazôd

en: &Toolbar:
csb: Listëw &nôrzãdzów:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
csb: &Przistãpné dzejania:

en: Curr&ent actions:
csb: &Biéżné dzejania:

en: --- separator ---
csb: --- òddzelający element ---

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
csb: Nen element òstónié zastãpiony przez elementë òsôdzonegò kòmpònentu.

en: <Merge>
csb: <Parłączë>

en: <Merge %1>
csb: <Parłączë %1>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
csb: To je dinamicznô lësta dzejaniów. Mòże jã przeniesc, blós jeżle òstónié rëmniãtô to nie mòże ji znowa dodac.

en: ActionList: %1
csb: Lësta dzejaniów: %1

en: Change Icon
csb: Zmieni ikònã

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
csb: Pòmò&c

en: About %1
csb: Ò %1

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
csb: <qt>Kòmbinacëjô klawiszów %1 òsta przëpisónô do dzejaniô "%2".
    Proszã wëbrac niebrëkòwóną kòmbinacëjã klawiszów.</qt>

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
csb: Zestawienié klawiszów '%1' òstałó przëpisóné sztandardowemù dzejaniu "%2", jaczégò brëkùje jinszô aplikacëjô.
    Chcesz je pò prôwdze przëpisac do globalnëch skrodzrnów?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
csb: Nowô skrodzënô

[ctx: No shortcut defined]
en: None
csb: Felëjë

en: Add to Toolbar
csb: Dodôj do listwë nôrzãdzów

en: Current scheme:
csb: &Biéżné schemë:

en: Name for new scheme:
csb: Miono nowi schemë:

en: New Scheme
csb: Nowô schema

en: A scheme with this name already exists.
csb: Schema z tim mionã ju je.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
csb: Mòżesz nalezc miono skrodzënë (n.p. Kòpérëjë) abò samą skrodzënã (n.p. Ctrl+C) wpisëjąc je tuwò.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
csb: Tuwò je lësta przënôleżnoscë klawiszów z dzejaniama (jakno Kòpérëjë), jaczé stoja w lewi szpalce, z zëstôwã klawiszów (jakno Ctl V), jaczé je widzëc w prawi szpalce.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
csb: Dzejanié

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
csb: Skrodzëna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
csb: Alternatiwny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
csb: Òglowi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
csb: Òglowi alternetiwny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
csb: Gest knąpą mëszë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
csb: Gest z rësznotą mëszë

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
csb: Skrodzëna dlô %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
csb: Przédny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
csb: Alternatiwno:

en: Global:
csb: Globalno:

en: Action Name
csb: Miono dzejaniô

en: Shortcuts
csb: Skrodzënë

en: Description
csb: Òpisënk

en: Please choose the language which should be used for this application:
csb: Proszã wëbrac jãzëk jaczi miôł bë bëc brëkòwóny dlô ti programë:

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
csb: Jãzëk ti programë òstôł ju zjinaczony. Zjinaczi bãdą widzałé przë nôslédnym zrëszëniu programë.

en: Application Language Changed
csb: Zmieniony jãzëk aplikacëji

en: Primary language:
csb: Przédny jãzëk:

en: Fallback language:
csb: Domëszlny jãzëk:

[ctx: toolbar position string]
en: Top
csb: Góra

[ctx: toolbar position string]
en: Left
csb: Lewò

[ctx: toolbar position string]
en: Right
csb: Prawò

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
csb: Dół

en: Text Position
csb: Pòłożenié tekstu

en: Icon Size
csb: Miara ikonë

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
csb: Domëszlné

en: Small (%1x%2)
csb: Môłé (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
csb: Strzédné (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
csb: Wiôldżé (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
csb: Stolemné (%1x%2)

en: Redo
csb: Doprowôdzë nazôd

en: Undo
csb: Copni

en: No text
csb: Felënk tekstu

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
csb: &Lopk

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
csb: &Gra

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
csb: &Edicëjô

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
csb: &Przeniesë

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
csb: &Wëzdrzatk

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
csb: &Biéj

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
csb: &Załóżczi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
csb: &Nôrzãdza

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
csb: Nas&tôwë

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
csb: Przédnô listew nôrzãdzów
