kdelibs4 - en to fy translation catalogue (102 entries)

en: License: %1
fy: Lisinsje: %1

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
fy: <html>Sêftguod kin altyd ferbettere wurde en it KDE-team is ree om dat te dwaan. Jo, as brûker, moat ús dan wol fertelle as der eat net goed wurket of ferbettere kin wurde.<br /><br /> KDE hat in brek-opspoaringssysteem.  Gean nei <a href="%1">%1</a> om in brek te melden, of kies yn it menu  "Help" foar de opsje "Brek rapportearje" om in brek te melden.<br /><br /> As jo suggestjes hawwe foar ferbetteringen, dan noegje wy jo graach út om it bug-opspoaringssysteem te brûken om jo winsk te registrearjen. Kies dan yn it dialoochfinster fan it brek-opspoaringssysteem by "Earnst" foar "Ferlanglist".</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
fy: <html>Om lid te wurden fan it KDE-team hoege jo gjin programmeur te wêzen. Jo kinne jo bygelyks oanslúte by in oersetteam, jo kinne ôfbyldingen tema's, lûden en ferbettere dokumintaasje leverje. Oan jo de kar!<br /><br />Sjoch op <a href="%1">%1</a> foar ynformaasje oer de ferskate projekten dêr't jo oan dielnimme kinne.<br /><br />Sjoch foar mear ynformaasje en dokumintaasje op <a href="%2">%2</a>. </html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
fy: <html>KDE is fergees te krijen, mar it ûntwikkeljen giet perfoarst net sûnder kosten.<br /><br />Dêrom hat it KDE-team de KDE e.V. foarme, in non-profit organisaasje dy't stichte is yn Tuebingen, Dútslân. De KDE e.V fertsjintwurdiget it KDE-projekt yn juridyske en finansjele sitewaasjes. Sjoch foar mear ynformaasje oer de KDE-Association op  <a href="%1">%1</a> <br /><br />It KDE-team hat finansjele stipe nedich. It measte jild wurdt brûkt om de kosten, dy't KDE-leden en oaren meitsje foar harren bydrage oan KDE, te fergoedzjen. Jo stipe yn de foarm fan donaasje wurdt dan ek tige op priis steld! Op <a href="%2">%2</a> fine jo ynformaasje hoe't jo bydrage kinne. Alfêst tige tank foar jo stipe.</html>

en: Submit Bug Report
fy: Brekrapport yntsjinje

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
fy: Jo e-postadres. As dat net goed is, wizigje it dan troch op de knop E-post Ynstelle te drukken.

[ctx: Email sender address]
en: From:
fy: Fan:

en: The email address this bug report is sent to.
fy: It e-postadres dêr't dit brekrapport hinne stjoerd is.

[ctx: Email receiver address]
en: To:
fy: Oan:

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
fy: It programma dêr't jo in brekrapport foar yntsjinje wolle. As dat net goed is, brûk dan de opsje Brek Rapportearje út it menu fan it programma sels.

en: Application:
fy: Applikaasje:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
fy: De ferzje fan dit programma - Graach neigean oft der net in nijere ferzje fan dit programma beskikber is, foar dat jo it brekrapport ynstjoere.

en: Version:
fy: Ferzje:

en: no version set (programmer error)
fy: gjin ferzje ynsteld (programmear flater!)

en: S&ubject:
fy: &Underwerp:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
fy: Fier hjir (it leafst yn it Ingelsk) de melding fan de brek yn.
    As jo op"Ferstjoer" klikke wurdt der in e-berjocht stjoerd nei de ûnderhâlder fan it programma.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
fy: Jo moatte sawol it ûnderwerp as in beskriuwing opjaan foardat jo it rapport ferstjoere kinne.

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
fy: <p>Jo keazen as earnst fan de brek foar de opsje <b>Critical</b>. Hâld der rekken mei dat dy allinne bedoeld is foar programmaflaters dy't:</p><ul><li> sêftguod dat gjin relaasje hat mei it programma (of it hiele systeem) meinimme yn de crash</li><li>earnstig ferlies fan data feroarsaakje</li><li>in befeiligensgat kreëarje op it systeem dêr't it oanbelangjende programma op ynstallearre is</li></ul>
    <p>Komt de earnst fan de brek oerien mei ien fan boppesteande kondysjes? As dat net it gefal is, kies dan in legere earnst foar jo brekrapport. Tankewol!</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
fy: <p>Jo keazen as earnst fan de brek foar de opsje <b>Grave</b>. Hâld der rekken mei dat dy allinne bedoeld is foar programmaflaters dy't:</p> <ul> <li>it oanbelangjende sêftguodpakket (gruttendiels) ûnbrûkber meitsje</li><li>dataferlies feroarsaakje </li> <li>in befeiligingsgat feroarsaakje dy't tagong kreëaret ta de accounts fan de brûkers fan it oanbelangjende sêftguodpakket</li></ul>
    <p>Komt de earnst fan de brek oerien mei ien fan boppesteande kondysjes? As dat net it gefal is, kies dan in legere earnst foar jo bugrapport. Tankewol!</p>

en: Bug report sent, thank you for your input.
fy: It brekrapport is ferstjoerd. Tige tank foar jo bydrage.

en: Close and discard
    edited message?
fy: It bewurke berjocht negeare
    en slúte?

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
fy: 'Dr Klash' Akseleraasjetoetsen Diagnoazes

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
fy: Automatyske &diagnoazes útskeakelje

en: <h2>Accelerators changed</h2>
fy: <h2>Fluchtoetsen wizige</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
fy: <h2>Fluchtoetsen fuortsmiten</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
fy: <h2>Fluchtoetsen taheakke (allinne foar jo ynformaasje)</h2>

en: Icon te&xt:
fy: Te&kst by byldkaike:

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
fy: Wolle jo alle arkbalken fan dizze applikaasje weromsette nei har standertynstelling? De wizigings sille direkt tapast wurde.

en: Reset Toolbars
fy: Arkbalken weromsette

en: Reset
fy: Op 'e nij

en: &Toolbar:
fy: &Arkbalke:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
fy: Bes&kikbere aksjes:

en: Curr&ent actions:
fy: Aktiv&e aksjes:

en: --- separator ---
fy: --- skieding ---

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
fy: Dit elemint sil ferfongen wurde troch alle eleminten fan in ynbêde komponint.

en: <Merge>
fy: <Gearfoegje>

en: <Merge %1>
fy: <%1 gearfoegje>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
fy: Dit is in dynamyske list mei hannelingen. Jo kinne it ferpleatse, mar as jo it fourtsmite, dan kinne jo it net op 'e nij taheakje.

en: ActionList: %1
fy: Aksjelist: %1

en: Change Icon
fy: Feroarje byldkaike

en: About %1
fy: Ynfo oer %1

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
fy[0]: Fluchtoets konflikt
fy[1]: Fluchtoets konflikten

en: Shortcut '%1' for action '%2'
fy: Fluchtoets '%1' foar aksje '%2'

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
fy: <qt> De toetskombinaasje '%1' is al tawiisd oan de globale aksje<b>%2</b>. <br>Graach in oare toetskombinaasje kieze.</qt>

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
fy[0]: Konflikt mei registrearre globale fluchtoets
fy[1]: Konflikt mei registrearre globale fluchtoetsen

en: Reserved Shortcut
fy: Reservearre fluchtoets

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
fy: De toetskombinaasje '%1' wurdt ek brûkt foar de standert aksje "%2" hokker troch guon applikaasje brûkt wurdt.
    Wolle jo it wier ek brûke as in globale fluchtoets?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
fy: Ynfier

[ctx: No shortcut defined]
en: None
fy: Gjint

en: Add to Toolbar
fy: Oan arkbalke taheakje

en: Current scheme:
fy: Aktyf skema:

[ctx: @action:button]
en: Delete
fy: Wiskje

en: Name for new scheme:
fy: Namme foar nij skema:

en: New Scheme
fy: Nij skema

en: A scheme with this name already exists.
fy: In skema mei dizze namme bestiet al.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
fy: Ynteraktyf sykje nei fluchtoetsnammen (bgl. Kopiearje) of kombinaasjetoetsen (bgl. Ctrl+C) troch se hjir yn te fieren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
fy: Hjir sjogge jo in list mei toetsferbiningen, dus it ferbân tusken toetsen, toetskombinaasjes en de aksjes. De aksjes (bgl. kopiearje) wurde yn de lofterkolom werjûn en de toetsen of toetskombinaasjes (bgl. Ctrl+v) fine jo yn de rjochterkolom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
fy: Aksje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
fy: Fluchtoets

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
fy: Ofwikselje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
fy: Globaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
fy: Globaal alternatyf

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
fy: Mûsknop stjoering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
fy: Mûsfiguer stjoering

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
fy: Fluchtoetsen foar %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
fy: Haad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
fy: Altenatyf:

en: Global:
fy: Globaal:

en: Action Name
fy: Aksjenamme

en: Shortcuts
fy: Fluchtoetsen

en: Description
fy: Beskriuwing

en: Please choose the language which should be used for this application:
fy: Kies de taal dy foar dit programma brûkt moat wurde:

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
fy: De taal foar dit porgramma is feroare. De feroaring sil te sjen wêze by de folgjende kear dat dit programma úteinsetten wurdt.

en: Application Language Changed
fy: Applikaasjetaal is feroare

en: Primary language:
fy: Standerttaal:

en: Fallback language:
fy: Tebekfaltaal:

[ctx: toolbar position string]
en: Top
fy: Boppelâns

[ctx: toolbar position string]
en: Left
fy: Lofts

[ctx: toolbar position string]
en: Right
fy: Rjochts

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
fy: Underlâns

en: Text Position
fy: Tekstposysje

en: Icon Size
fy: Byldkaikegrutte

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
fy: Standert

en: Small (%1x%2)
fy: Lyts (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
fy: Middel (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
fy: Grut (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
fy: Grut (%1x%2)

en: Lock Toolbar Positions
fy: Arkbalke posysjes beskoattelje

en: Toolbars Shown
fy: Arkbalken te sjen

en: Redo
fy: Op 'e nij dwaan

en: Undo
fy: Ungedien meitsje

en: No text
fy: Gjin tekst

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fy: &Triem

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
fy: &Spultsje

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fy: Be&wurkje

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
fy: Fer&pleatse

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fy: Byl&d

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
fy: &Gean nei

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
fy: &Blêdwizers

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fy: H&elpmiddels

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fy: &Ynstellings

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fy: Haadarkbalke
