kdelibs4 - en to hne translation catalogue (89 entries)

en: License: %1
hne: लाइसेंस: %1

en: Qt
hne: क्यूटी

en: Submit Bug Report
hne: बग रपट जमा करव

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
hne: आप मन के ईमेल पता. यदि गलत होही , तहां कान्फिगर ईमेल बटन के उपयोग एला सही करे बर करव

en: The email address this bug report is sent to.
hne: ये बग रिपोट ल भेजे बर ईमेल पता.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
hne: अनुपरयोग जेखर बर आप मन बग रिपोट भेजना चाहथो - यदि गलत होही,  तहां किरपा करके, उचित अनुपरयोग के रिपोट बग मेन्यू आइटम उपयोग करव

en: Application:
hne: अनुपरयोग:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
hne: ये अनुपरयोग के संस्करन. बग रिपोट भेजे से पहिली किरपा करके, देख लेव कि  कोनो नवा वर्सन नइ मिलत हे

en: Version:
hne: संस्करनः

en: OS:
hne: ओएस:

en: S&ubject:
hne: विसयः (&u)

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
hne: जो बग रिपोट आप मन भेजना चाहथो , ओला इहां भरव (बन सके त अंगरेजी मं) .
    यदि आप मन "भेजव" दबाहू, एखर प्रोग्राम के मेंटेनर ल एक ईमेल संदेस भेज दे जाही.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
hne: बग रिपोट भेजे जा सके एखर बर आप मन ल पहिली विसय अउ विवरन निरधारित करना होही.

en: Bug report sent, thank you for your input.
hne: बग रिपोट भेज दे गिस, आप मन के इनपुट बर आप मन ल धन्यवाद.

en: Close and discard
    edited message?
hne: बन्द कर खारिज करव
    संदेस ल संपादित करव?

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
hne: डा. क्लास के त्वरक निदान

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
hne: अपने अपन जांच अक्छम करव

en: <h2>Accelerators changed</h2>
hne: <h2>त्वरक बदलिस</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
hne: <h2>उत्प्रेरक मिटा दे गिस</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
hne: <h2>त्वरक जोड़िस (सिरिफ आप मन के जानकारी बर)</h2>

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
hne: का आप मन सचमुच ए अनुपरयोग के सब्बो औजारपट्टी मन ल ऊंखर डीफाल्ट मं रीसेट करना चाहथो ? बदलाव मन ल तुरंत लागू करे जाही.

en: Reset Toolbars
hne: औजार-पट्टी रीसेट करव

en: Reset
hne: रीसेट

en: &Toolbar:
hne: औजार पट्टी (&T):

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
hne: मिलत काम: (&v)

en: Curr&ent actions:
hne: अभी हाल के कामः (&e)

en: --- separator ---
hne: --- अलगइया ---

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
hne: ये अवयव एक एम्बेडेड अवयव के सब्बो अवयव के साथ बदल जाही.

en: <Merge>
hne: <मिलाव>

en: <Merge %1>
hne: <मिलाव %1>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
hne: ये काम मन के गतिसील सूची हे. आप मन एला खिसका सकथो , फेर यदि आप मन एला मिटा देहू तहां आप मन एला फिर से जोड़ नइ सकहू.

en: ActionList: %1
hne: काम सूची: %1

en: Change Icon
hne: चिनहा बदलव

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hne: मदद (&H)

en: About %1
hne: %1 के बारे में

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
hne: <qt>कुंजी काम्बीनेसन '%1' पहिली से ही काम <b>%2</b> से उपयोग मं हे.<br>किरपा करके, कोनो नवा चुनव.</qt>

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
hne: कुंजी '%1' संयोजन पहिली से ही "%2" मानक काम बर सम्बद्ध हे जऊन कुछ अनुपरयोग मन मं उपयोग होथे.
    का आप मन एला वैस्विक सार्टकट के रूप मं घलोक सम्बद्ध करना चाहथो ?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
hne: इनपुट

[ctx: No shortcut defined]
en: None
hne: कुछ नइ

en: Add to Toolbar
hne: औजार-पट्टी मं जोड़व

en: Current scheme:
hne: अभी हाल के काम योजना:

en: Name for new scheme:
hne: नवा योजना बर नाम:

en: New Scheme
hne: नवा योजना

en: A scheme with this name already exists.
hne: ये नाम के योजना पहिली से ही मौजूद हावे.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
hne: इहां टाइप कर सार्टकट नांव मन (जइसन कि नकल) या काम्बीनेसन कुंजी मन (जइसन कि. कंट्रोल+C) के लिए इंटरेक्टिवली खोजव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
hne: इहां आप मन कुंजी बाइंडिंग देख सकथो , यानी काम मन के बीच संबद्धता (जइसन  'नकल') डेरी खंभा मं देखाय गे हे अउ कुंजी या कुंजी मन के संयोजन (जइसन कंट्रोल+V) जेवनी खंभा मं देखाय गे हे.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
hne: काम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
hne: सार्टकट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
hne: वैकल्पिक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
hne: वैस्विक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
hne: वैस्विक विकल्प

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
hne: मुसुवा बटन मुख-मुद्राव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
hne: मुसुवा आकार मुख-मुद्रा

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
hne: %1 बर सार्टकट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
hne: मुख्य:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
hne: वैकल्पिक:

en: Global:
hne: वैस्विक:

en: Action Name
hne: काम नाम

en: Shortcuts
hne: सार्टकट

en: Description
hne: वर्नन

en: Please choose the language which should be used for this application:
hne: किरपा करके, ए अनुपरयोग मं उपयोग होय वाले भाखा ल चुनव:

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
hne: ये अनुपरयोग बर भाखा बदले गे हे. बदलाव मन ल ए अनुपरयोग के अगले बार चालू होय मं लागू करे जाही.

en: Application Language Changed
hne: अनुपरयोग भाखा बदल दे गिस

en: Primary language:
hne: प्राथमिक भाखा:

en: Fallback language:
hne: फालबैक भाखा

[ctx: toolbar position string]
en: Top
hne: ऊपर

[ctx: toolbar position string]
en: Left
hne: डेरी

[ctx: toolbar position string]
en: Right
hne: जेवनी

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
hne: नीचे

en: Text Position
hne: पाठ स्थिति

en: Icon Size
hne: चिनहा आकार

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
hne: डिफाल्ट

en: Small (%1x%2)
hne: छोटा (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
hne: मध्यम (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
hne: बड़ा (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
hne: बड़ा (%1x%2)

en: Redo
hne: दुहराव

en: Undo
hne: पहिली जइसन

en: No text
hne: कोई पाठ नइ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
hne: खेल (&G)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
hne: खिसकाव (&M)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hne: जाव (&G)

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
hne:  निसानी  (&B)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hne: औजार (&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी
