kdelibs4 - en to hsb translation catalogue (87 entries)

en: License: %1
hsb: Licensa: %1

en: Submit Bug Report
hsb: Wo zmylku rozprawić

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
hsb: Twoja emailowa adresa. Jeli njetrjechi, wužiwaj knefl "email konfigurować", zo by ju změnił.

en: The email address this bug report is sent to.
hsb: Emailowa adresa, na kotruž ma so tuta rozprawa wo zmylku pósłać.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
hsb: Program, wo kotrymž chceće rozprawić.

en: Application:
hsb: Program:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
hsb: Wersija programa - prošu přepruwujće,hač njeje nowšeje wersije, prjedy hač wo zmylku rozprawiš.

en: Version:
hsb: Wersija:

en: S&ubject:
hsb: &Tema:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
hsb: Zapodajće tekst (po móžnosći jendźelsce), kiž chceće z rozprawu wo zmylku pósłać.
    Hdyž stłóčiće "Pósłać" pósćele so emailka zastaraćelej programa a
    KDE-lisćinje wo zmylkach.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
hsb: Dyrbiće temu a wopisanje specifikować, prjedy hač móže so rozprawa wotpósłać.

en: Bug report sent, thank you for your input.
hsb: Rozprawa pósłana, dźakuju so za informaciju.

en: Close and discard
    edited message?
hsb: Začinić a editowanu powěsć
    zničić?

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
hsb: Dr. Klashowa diagnoza skrótšenkow

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
hsb: Bjez awtomatiskeho přepruwowanja

en: <h2>Accelerators changed</h2>
hsb: <h2>Skrótki změnjene.</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
hsb: <h2>Skrótki zničene</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
hsb: <h2>Skrótki dodate (jenož za Wašu informaciju)</h2>

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
hsb: Chceće woprawdźe wšitke nastrojowe pasy tutoho programa na standard wróćo sadźić? Změna so hnydom přewjedźe.

en: Reset Toolbars
hsb: Nastrojowe pasy na standard wróćo stajić

en: Reset
hsb: Stary staw

en: &Toolbar:
hsb: &Nastrojowy pask:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
hsb: &Móžne akcije

en: Curr&ent actions:
hsb: &Tuchwilne akcije:

en: --- separator ---
hsb: --- dźělak ---

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
hsb: Tutón element so naruna z elementami zakašćikowaneje komponenty.

en: <Merge>
hsb: <zjednoćić>

en: <Merge %1>
hsb: <%1 zjednoćić>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
hsb: To je dynamiska lisćina akcijow. Móžeć ju suwać, ale jeli ju zničiće, njemóžeće ju hižo dodać.

en: ActionList: %1
hsb: Lisćina akcijow: %1

en: Change Icon
hsb: Piktogram změnić

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hsb: Po&moc

en: About %1
hsb: Wo %1

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
hsb: <qt>Kombinacija '%1' so hižo wot akcije <b>%2</b> wužiwa.<br>Prošu wubjerće hinašu kombinaciju.</qt>

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
hsb: Kombinacija '%1' je so tež za standardnu akciju '%2' wužiwa, kiž je w někotrych aplikacijach definowana.
     Chceće ju woprawdźe tež jako globalnu skrótšenku wužiwać?

[ctx: No shortcut defined]
en: None
hsb: Žane

en: Add to Toolbar
hsb: K nastrojowemu paskej dodać

en: Current scheme:
hsb: Tuchwilna šema:

en: Name for new scheme:
hsb: Mjeno za nowu šemu:

en: New Scheme
hsb: Nowa šema

en: A scheme with this name already exists.
hsb: Šema z tutym mjenom hižo eksistuje.

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
hsb: Chceće woprawdźe šemu z mjenom %1 zničić?
    Šemy za cyły system so njewotstronja.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
hsb: System skrótšenkow je modifikowany. Ma so wón zawěsćić, prjedy hač so nowy wozmje?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
hsb: Interaktiwnje za krótkimi pomjenowanjemi pytać (na př. kopěrować) abo za kombinaciju tastow (na př. Strg+C), kiž móžeće tu zapodać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
hsb: Tu widźiće lisćinu tastowych definicijow, t.r. asociacije mjez akciju (na př. 'Kopěrować') w lěwej špalće a tastu abo kombinaciju tastow (na př. Ctrl+V) w prawej špalće.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
hsb: Akcija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
hsb: Skrótšenka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
hsb: Globalnje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
hsb: Globalnje Alternate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
hsb: Knefl za pohib myški

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
hsb: Forma pohiba myki

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
hsb: Skrótšenki za %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
hsb: Hłowna dataja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
hsb: Alternatiwna:

en: Global:
hsb: Globalnje:

en: Action Name
hsb: Mjeno akcije

en: Shortcuts
hsb: Skrótšenki

en: Description
hsb: Wopisanje

en: Please choose the language which should be used for this application:
hsb: Prošu wubjerće rěč, kiž ma so za tutón program wužiwać:

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
hsb: Rěč za tutón program bu změnjena. Změna so wuskutkuje, hdyž so program přichodny raz startuje.

en: Application Language Changed
hsb: Rěč za program změnjena

en: Primary language:
hsb: Hłowna rěč:

en: Fallback language:
hsb: Standardowa rěč:

[ctx: toolbar position string]
en: Top
hsb: Horjeka

[ctx: toolbar position string]
en: Left
hsb: Nalěwo

[ctx: toolbar position string]
en: Right
hsb: Naprawo

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
hsb: Deleka

en: Text Position
hsb: Pozicija teksta

en: Icon Size
hsb: Wulkosć piktogramow

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
hsb: Standard

en: Small (%1x%2)
hsb: Małe (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
hsb: Srěnje (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
hsb: Wulke (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
hsb: Hoberske (%1x%2)

en: Redo
hsb: Znowa činić

en: Undo
hsb: Wróćo

en: No text
hsb: Žadyn tekst

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hsb: &Dataja

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
hsb: &Hra

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hsb: &Wobdźěłać

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
hsb: &Sunyć

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hsb: &Napohlad

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hsb: &Dźi

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
hsb: &Lubuški

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hsb: &Nastroje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hsb: &Nastajenja

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hsb: Hłowny nastrojowy pas
