kdelibs4 - en to hy translation catalogue (113 entries)

en: License: %1
hy: Լիցենզիա: %1

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
hy: Գրել նամակ մասնակցին

en: Visit contributor's homepage
hy: Ակցելել մասնակցի էջ

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
hy: <html>Ծրագրային ապահովումը միշտ կարելի է բարելավել և  KDE  խումբը պատրաստ է դրանով զբաղվել: Սակայն դրա համար անհրաժեշտ է, որպեսզի դուք` սովորական օգտատերերը, հայտնեք մեզ այն մասին, թե ինչը չի համապատասխանում ձեր սպասելիքներին և ինչ կարելի է բարելավել:<br /><br /> KDE  նախագծի շրջանակներում հիմնվել է սխալների և ցանկությունների հաշվառման համակարգ: Սխալի մասին հայտնելու համար այցելեք կայքը<a href="%1">%1</a> կամ ուղարկեք հաղորդագրություն էլեկտրոնային փոստի միջոցով` օգտվելով «Հայտնել սխալի մասին...» մենյուից։ Հաղորդագրությունը պետք է լինի անգլերեն լեզվով։<br /><br />Ձեր ցանկությունները կարող եք գրանցել նույն մեթոդով. ցանկությունների գրանցման դեպքում չմոռանաք նշել կարևորության աստիճանը «Wishlist» (ցանկություն)։<br /><br /></html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
hy: <html> KDE մշակումների մեջ ընդգրկվելու համար պարտադիր չէ լինել ծրագրավորող։ Դուք կարող եք օգնել թարգմանել  KDE  հարազատ լեզվով, ստեղծել գրաֆիկա, ոճ, ձայն, բարելավել թղթաբանությունը — այսինքն նրանով ինչով դուք ինքներդ ուզում եք զբաղվել։ <br /><br />Նախագծերի ցուցակը, որոնցում դուք կարող եք մասնակցել տրված է կայքում <a href="%1">%1</a>։ Հնարավոր է նրանցից որևէ մեկը ձեզ հետաքրքրի։<br /><br />Ավելի մանրամասն տեղեկություն և թղթաբանությունը կարելի է գտնել կայքում <a href="%2">%2</a>։</html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
hy: <html> KDE միջավայրը տարածվում է անվճար, բայց նրա ստեղծումը պահանջում է ծախսեր։<br /><br />Դրա համար KDE  խումբը հիմնել է  KDE Միությունը, ոչ կոմմերցիալ ընկերություն, որը գրանցված է Գերմանիայում։  KDE միությունը իրենից ներկայացնում է  KDE նախագիծ ֆինանսական և իրավական ասպեկտներում։ Այցելեք <a href="%1">%1</a>  KDE միության մասին ավելի մանրամասն տեղեկություն ստանալու համար։<br /><br />Ֆինանսական աջակցությունը  գնում է  KDE բարելավման համար։ Միջոցների մեծ մասը օգտագործվում է նախագծի մասնակիցների ծախսերի փոխհատուցման համար, որոնք նրանք անում են KDE մշակման ժամանակ։ Մնացած միջոցները օգտագործվում են իրավաբանական աջակցության, հանդիպումների և կոնֆերանսների համար: Դուք կարող եք աջակցել  KDE-ն ֆինանսական աջակցությամբ, որը կարող եք նվիրաբերել էջում ներկայացված եղանակներից մեկով: <a href="%2">%2</a>. <br /><br />Նախորոք հայտնում ենք մեր շնորհակալությունը!</html>

en: Submit Bug Report
hy: Ուղղարկել զեկուցում սխալի մասին

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
hy: Ձեր էլեկտրոնային հասցեն։ Եթե այն ճիշտ չէ, սեղմեք «Էլեկտրոնային փոստի կարգավորումներ» և փոփոխեք այն։

[ctx: Email sender address]
en: From:
hy: ՈՒղարկող:

en: The email address this bug report is sent to.
hy: Սխալների մասին հաղորդագրությունների ուղարկման հասցե։

[ctx: Email receiver address]
en: To:
hy: Ստացող:

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
hy: Ծրագիր, որը պարունակում է նկարագրված սխալը։ Եթե նշված է սխալ ծրագիր, ապա օգտագործեք «Ուղարկել սխալի մասին տեղեկություն» մենյուն, անհրաժեշտ ծրագրի համար

en: Application:
hy: Ծրագիր:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
hy: Ծրագրի վերսիա։ Նախքան սխալի մասին հաղորդագրության ուղարկելը, ստուգեք կա արդյոք ծրագրի ավելի թարմ վերսիա։

en: Version:
hy: Տարբերակ:

en: no version set (programmer error)
hy: չկան տվյալներ վերսիայի մասին (ծրագրավորողի սխալ)

en: OS:
hy: Օպերացիոն համակարգ:

en: S&ubject:
hy: &Առարկա:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
hy: Մուտքագրեք տեքստը (ցանկալի է անգլերենով), որը կբնութագրի սխալը։
    Եթե սեղմեք «Ուղարկել» կոճակը, հաղորդագրությունը կուղարկվի ծրագրի մշակման պատասխանատուին։

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
hy: Նախքան հաշվետվության ուղարկելը անհրաժեշտ է նշել թեման և սխալի նկարագիրը։

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
hy: <p>Ընտրված է սխալի մակարդակը <b>Կրիտիկական</b>։ Այս մակարդակը նշանակում է, որ սխալը:</p><ul><li>կարող է կանգնեցնել համակարգը կամ այլ ծրագրեր</li><li>առաջացնի տվյալների կորուստ</li><li>խախտի համակարգի անվտանգությունը, եթե տեղադրված է տվյալ փաթեթը</li></ul>
    <p>Հանդիսանու՞մ է սխալը այսքան վնասակար։ Եթե ոչ, ապա ընտրեք սխալի ավելի ցածր մակարդակ։</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
hy: <p>Ընտրված է սխալի մակարդակը <b>Վտանգավոր</b>։ Այս մակարդակը նշանակում է, որ սխալը:</p><ul><li>կարող է անսարքություններ առաջացնել փաթեթի աշխատանքի մեջ</li><li>առաջացնի տվյալների կորուստ</li><li>нарушить безопасность системыխախտի համակարգի անվտանգությունը և մուտքի իրավունք տա օգտատերի նիշքերին</li></ul>
    <p>Հանդիսանու՞մ է սխալը այսքան վնասակար։ Եթե ոչ, ապա ընտրեք սխալի ավելի ցածր մակարդակ։</p>

en: Bug report sent, thank you for your input.
hy: Սխալի մասին հաղորդագրությունը ուղարկվել է։ Շնորհակալություն։

en: Close and discard
    edited message?
hy: Փակե՞լ և ջնջե՞լ
    մուտքագրված
    հաղորդագրությունը։

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
hy: Dr. Klash կանչի կոճակների ստուգում

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
hy: Անջատել ավտոմատ ստուգումը

en: <h2>Accelerators changed</h2>
hy: <h2>Արագացուցիչները փոփոխված են</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
hy: <h2>Արագացուցիչները ջնջված են</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
hy: <h2>Արագացուցիչները ավելացված են</h2>

en: Icon te&xt:
hy: &Նշանների տեքստ:

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
hy: Վերականգնե՞լ գործիքների վահանակը ըստ լռելյայն: Փոփոխությունները ուժի մեջ կմտնեն անմիջապես:

en: Reset Toolbars
hy: Վերականգնել գործիքների վահանակը

en: Reset
hy: Վերականգնել

en: &Toolbar:
hy: &Գործիքների վահանակ։

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
hy: &Հասանելի գործողություններ

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Curr&ent actions:
hy: &Ընթացիկ գործողություններ:

en: --- separator ---
hy: --- բաժանիչ ---

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
hy: Տրված էլեմենտը ամբողջությամբ կփոխարինվի ներկառուցված բաղադրիչի էլեմենտներով:

en: <Merge>
hy: <Տեղադրման կետ>

en: <Merge %1>
hy: < Տեղադրման կետ %1>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
hy: Սա գործողությունների ցուցակն է:Դուք կարող եք տեղափոխել այն,սակայն ջնջելու դեպքում վերականգնել հնարավոր չի լինի:

en: ActionList: %1
hy: Գործողությունների ցանկ: %1

en: Change Icon
hy: Փոխել նշանը

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hy: &Օգնություն

en: About %1
hy: %1 ծրագրի մասին

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
hy[0]: Կոճակների համադրության կոնֆլիկտ
hy[1]: Կոճակների համադրության կոնֆլիկտ
hy[2]: Կոճակների համադրության կոնֆլիկտ
hy[3]: Կոճակների համադրության կոնֆլիկտ

en: Shortcut '%1' for action '%2'
hy: Կոճակների համադրություն «%1» գործողություն «%2»

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
hy: <qt>Կոճակների համադրություն %1 արդեն կապված է <b>%2</b>.<br>Ընտրեք այլ կոճակների համադրություն։</qt>

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
hy[0]: Կոճակների համադրություն «%2» չի աշխատում հետևյալ կոճակների համադրություն հետ:
hy[1]: Կոճակների համադրություն «%2» չի աշխատում հետևյալ կոճակների համադրություն հետ:
hy[2]: Կոճակների համադրություն «%2» չի աշխատում հետևյալ կոճակների համադրություն հետ:
hy[3]: Կոճակների համադրություն «%2» չի աշխատում հետևյալ կոճակների համադրություն հետ:

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
hy[0]: Կոնֆլիկտ կոճակների գլոբալ համադրության հետ
hy[1]: Կոնֆլիկտ կոճակների գլոբալ համադրության հետ
hy[2]: Կոնֆլիկտ կոճակների գլոբալ համադրության հետ
hy[3]: Կոնֆլիկտ կոճակների գլոբալ համադրության հետ

en: Reserved Shortcut
hy: Պահեստավորված կոճակների համադրություն

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
hy: Windows  F12 կոճակը պաշտպանված է, այդ պատճառով այն չի կարելի օգտագործել կոճակների գլոբալ կոմբինացիաներում:
    Ընտրեք կոճակների այլ կոմբինացիա:

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
hy:  %1 ստեղների կոմբինացիան արդեն կապված է «%2» ստանդարտ գործողության հետ, որն օգտագործվում է մի շարք ծրագրերում։
    Ուզու՞մ եք օգտագործել այս կոմբինացիան որպես գլոբալ։

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
hy: Հիմա

[ctx: No shortcut defined]
en: None
hy: Ընտրված չէ

en: Add to Toolbar
hy: Ավելացնել գործիքների վահանակի մեջ

en: Current scheme:
hy: Ընթացիկ սխեմա:

[ctx: @action:button]
en: Delete
hy: Ջնջել

en: Name for new scheme:
hy: Նոր սխեմայի անվանում։

en: New Scheme
hy: Նոր սխեմա

en: A scheme with this name already exists.
hy: Այս անունով սխեմա արդեն գոյություն ունի։

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
hy: Ջնջե՞լ «%1» սխեման

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
hy: Տվյալ կապերի սխեման փոփոխվել է։ Պահպանել փոփոխությունները նախքան այլ սխեմայի անցնելը։

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
hy: Որոնում ըստ մուտքագրման

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
hy: Այստեղ ներկայացված է ստեղնաշարի տառերի համադրությունը

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
hy: Գործողություն

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
hy: տառերի համադրություն

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
hy: Լրացուցիչ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
hy: Գլոբալ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
hy: Գլոբալ այլընտրանք

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
hy: Մկնիկի սեղմման կոճակ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
hy: Մկնիկի սեղմման պատկեր

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
hy: Կոճակների համադրություն %1 համար

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
hy: Հիմնական:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
hy: Լրացուցիչ:

en: Global:
hy: Գլոբալ:

en: Action Name
hy: Գործողության անվանում

en: Shortcuts
hy: Կոճակների համադրություն

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Please choose the language which should be used for this application:
hy: Ընտրեք լեզուն, որը կօգտագործվի այս ծրագրում։

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
hy: Ծրագրի լեզուն փոխված է։ Այս փոփոխությունը ուժի մեջ կմտնի ծրագրի հաջորդ թողարկման ժամանակ։

en: Application Language Changed
hy: Փոխել ծրագրի լեզուն

en: Primary language:
hy: Հիմնական լեզու:

en: Fallback language:
hy: Երկրորդային լեզու:

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
hy: Գործիքների վահանակի մենյու

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
hy: Կոճակների անվանումը

[ctx: toolbar position string]
en: Top
hy: Վերևում

[ctx: toolbar position string]
en: Left
hy: Ձախ

[ctx: toolbar position string]
en: Right
hy: Աջ

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
hy: Ներքևում

en: Text Position
hy: Տեքետի դիրքը

en: Icon Size
hy: Նշանի չափ

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
hy: Լռելյայն

en: Small (%1x%2)
hy: Փոքր (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
hy: Միջին (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
hy: Մեծ (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
hy: Շատ մեծ (%1x%2)

en: Lock Toolbar Positions
hy: Գործիքների վահանակի բլոկավորում

en: Toolbars Shown
hy: Երևացող գործիքների վահանակ

en: Redo
hy: Կրկնել

en: Undo
hy: Չեղյալ համարել

en: No text
hy: Չկա տեքստ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hy: &Նիշք

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
hy: &Խաղ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hy: &Տեղեկություն

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
hy: &Քայլ

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hy: &Տեսք

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hy: &Անցնել

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
hy: &Պահոց

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hy: &Ծառայություն

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hy: &Կարգավորում

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hy: Հիմնական գործիքներ
