kdelibs4 - en to mai translation catalogue (94 entries)

en: License: %1
mai: लाइसेंस: %1

en: Qt
mai: क्यूटी

en: Submit Bug Report
mai: बग रिपोट जमा करू

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
mai: अहाँक इमेल पता. जँ गलत अछि. तँ बिन्यस्त करू इमेल बटन क' उपयोग एकरा सही करब क' लेल करू

[ctx: Email sender address]
en: From:
mai: द्वारा:

en: The email address this bug report is sent to.
mai: ई बग रिपोट केँ भेजबा क' लेल इमेल पता.

[ctx: Email receiver address]
en: To:
mai: प्रति:

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
mai: अनुप्रयोग जकरा लेल अहाँ बग रिपोट भेजना चाहैत छी - जँ गलत अछि.  तँ कृप्या उचित अनुप्रयोग क'  रिपोट बग मेनू आइटम इस्तेमाल करू

en: Application:
mai: अनुप्रयोग

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
mai: ई अनुप्रयोग क' संस्करण. बग रिपोट भेजबा सँ पहिने कृप्या सुनिश्चित करू जे कोनो नवीन वर्सन मोजुद तँ नहि अछि

en: Version:
mai: संस्करण:

en: no version set (programmer error)
mai: कोनो संस्करण नियत नहि (प्रोग्रामर त्रुटि!)

en: OS:
mai: ओएस:

en: S&ubject:
mai: विषयः (&u)

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
mai: जे बग रिपोट अहाँ भेजना चाहैत छी, ओकरा एतय भरू (जँ संभव अछि तँ अंग्रेजी मे) .
    जँ अहाँ "भेजू" दबाएब, एहि प्रोग्राम केर मेंटेनर केँ एकटा इमेल संदेश भेज देल जएताह.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
mai: बग रिपोट भेजल जाए सकए एकरा लेल अहाँक पहिने विषय आओर विवरण उल्लेखित कएनाइ हएताह.

en: Bug report sent, thank you for your input.
mai: बग रिपोट भेज देल गेल, अहाँक इनपुट क' लेल अहाँक धन्यवाद.

en: Close and discard
    edited message?
mai: बन्न कए रद करू
     संपादित संदेश?

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
mai: डा. क्लॉश क' त्वरक निदान

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
mai: स्वचलित जाँचि अक्षम करू

en: <h2>Accelerators changed</h2>
mai: <h2>त्वरक बदललक</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
mai: <h2>उत्प्रेरक मेटाएल गेल</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
mai: <h2>त्वरक जोड़ा (केवल अहाँक जानकारी केर लेल)</h2>

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
mai: की अहाँ सचमुच एहि अनुप्रयोग केर सबहि अओजारपट्टीसभ केँ ओकर मूलभूत पर रीसेट कएनाइ चाहैत छी? परिवर्तनसभ केँ तत्काल लागू कएल जएताह.

en: Reset Toolbars
mai: अओजार-पट्टी रीसेट करू

en: Reset
mai: रिसेट करू

en: &Toolbar:
mai: अओजार पट्टी (&T):

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
mai: मोजुद काजसभ: (&v)

en: Filter
mai: फिल्टर

en: Curr&ent actions:
mai: मोजुदा काज: (&e)

en: --- separator ---
mai: --- सेपरेटर ---

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
mai: ई अवयव एकटा एम्बेडेड अवयव केर सबहि अवयव केर सँग बदएल जएताह.

en: <Merge>
mai: <मिलाबू>

en: <Merge %1>
mai: <मिलाबू %1>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
mai: ई काजसभक गतिशील सूची अछि. अहाँ एकरा खिसका सकैत छी, पर जँ अहाँ एकरा मेटाए देल तँ अहाँ एकरा फिनु सँ जोड़ नहि सकत.

en: ActionList: %1
mai: काज सूची: %1

en: Change Icon
mai: प्रतीक बदलू

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
mai: मद्दति (&H)

en: About %1
mai: %1 केर संबंध में

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
mai: <qt>कुंजी कॉम्बीनेशन '%1' पहिने सँ काज <b>%2</b> द्वारा इस्तेमाल मे अछि.<br>कृप्या कोनो नवीन चुनू.</qt>

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
mai: कुंजी '%1' संयोजन पहिने सँ "%2" मानक काज क' लेल सम्बद्ध अछि जे किछु अनुप्रयोगसभ मे इस्तेमाल कएल जाइत अछि.
    की अहाँ एकरा वैश्विक शार्टकट केर रूपेँ  सम्बद्ध कएनाइ चाहैत छी?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
mai: इनपुट

[ctx: No shortcut defined]
en: None
mai: किछु नहि

en: Add to Toolbar
mai: अओजार-पट्टी मे जोड़ू

en: Current scheme:
mai: मोजुदा योजना:

[ctx: @action:button]
en: Delete
mai: मेटाउ

en: Name for new scheme:
mai: नवीन योजनाक लेल नाम:

en: New Scheme
mai: नवीन योजना

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
mai: एतए टाइप कए शार्टकट नामसभ (जहिना जे नकल) अथवा काम्बीनेशन कुंजीसभ (जहिना जे कंट्रोल+C) केर लेल इंटरेक्टिवली ढूँढू

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
mai: एतए अहाँ कुंजी बाइंडिंग देख सकैत छी, यानी काजसभ केर बीच संबद्धता (जहिना  'नकल') बम्माँ स्तम्भ मे देखाएल गेल अछि आओर कुँजी अथवा कुंजीसभ क' संयोजन (जहिना कंट्रोल+V) दहिन्ना स्तम्भ मे देखाओल गेल अछि.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
mai: क्रिया

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
mai: शार्टकट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
mai: एकान्तर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
mai: वैश्विक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
mai: वैश्विक विकल्प

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
mai: माउस बटन मुख-मुद्रा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
mai: माउस आकार मुख-मुद्रा

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
mai: %1 क' लेल शॉर्टकट्स

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
mai: मुख्य:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
mai: वैकल्पिक:

en: Global:
mai: वैश्विक:

en: Action Name
mai: काज नाम

en: Shortcuts
mai: शॉर्टकट्स

en: Description
mai: विवरण

en: Please choose the language which should be used for this application:
mai: कृप्या एहि अनुप्रयोग मे इस्तेमाल कएल जाए बला भाषा केँ चुनू:

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
mai: ई अनुप्रयोग क' लेल भाषा बदएल गेल अछि. परिवर्तनसभ केँ एहि अनुप्रयोग केर अगिला बेर चालू हए पर लागू कएल जएताह.

en: Application Language Changed
mai: अनुप्रयोग भाषा परिवर्तित

en: Primary language:
mai: प्राथमिक भाषा:

en: Fallback language:
mai: फ़ालबैक भाषा

[ctx: toolbar position string]
en: Top
mai: उप्पर

[ctx: toolbar position string]
en: Left
mai: बामाँ

[ctx: toolbar position string]
en: Right
mai: दहिन्ना

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
mai: नीच्चाँ

en: Text Position
mai: पाठ स्थिति

en: Icon Size
mai: आइकन आकार

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
mai: मूलभूत

en: Small (%1x%2)
mai: छोट (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
mai: मध्यम (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
mai: पैघ (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
mai: पैघ (%1x%2)

en: Toolbars Shown
mai: टूलबार दिखाएल

en: Redo
mai: फिनु सँ करू

en: Undo
mai: पहिनुक जहिना

en: No text
mai: कोनो पाठ नहि

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
mai: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
mai: खेल (&G)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
mai: सँपादित करू (&E)

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
mai: घसकाबू (&M)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
mai: दृश्य (&V)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
mai: जाउ (&G)

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
mai: पुस्तचिह्न (&B)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
mai: अओजार (&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
mai: जमावट (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी
