kde4libs - en to sq translation catalogue (77 entries)

en: License: %1
sq: Liçensa: %1

en: Submit Bug Report
sq: Bëj Raportim të Gabimeve

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
sq: Adresa e e-mail-it tuaj. Nëse nuk është korrekte, përdorni butonin Konfiguro Email për ta ndryshuar atë

[ctx: Email sender address]
en: From:
sq: Nga:

en: The email address this bug report is sent to.
sq: Adresa e-mail ku do të dërgohet ky raportim i gabimit

[ctx: Email receiver address]
en: To:
sq: Tek:

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
sq: Programi për të cilin dëshironi të dërgoni një raport gabiimi - nëse nuk është i saktë, ju lutemi të përdorni menunë Raporto Gabimet për programin e duhur

en: Application:
sq: Programi:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
sq: Versioni i këtij programi - ju lutemi sigurohuni që nuk ka një version më të ri përpara se të dërgoni raportin e gabimeve

en: Version:
sq: Versioni:

en: S&ubject:
sq: S&ubjekt:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
sq: Vendosni tekstin (në anglisht nëse është e mundur) që ju doni ta dërgoni për të raportuar gabimin.
    Nëse klikoni "Dërgo", një mesazh email do t'i dërgohet mirëmbajtësit të këtij programi.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
sq: Ju duhet të specifikoni si një subjekt edhe një përshkrim para se të mund të dërgohet raporti.

en: Bug report sent, thank you for your input.
sq: Raporti i gabimit u dërgua, faleminderit për sinjalizimin.

en: Close and discard
    edited message?
sq: Ta mbyllim dhe zhdukim
    mesazhin e modifikuar?

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
sq: Dr. Klash' Diagnozë Përshpejtimi

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
sq: Çaktivizo kontrollin automatik

en: <h2>Accelerators changed</h2>
sq: <h2>Përshpejtuesit ndryshuan</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
sq: <h2>Përshpejtuesit u hoqën</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
sq: <h2>Përshpejtuesit u shtuan (thjesht për informacionin tuaj)</h2>

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
sq: Dëshiron me të vërtetë t'i vendosësh të gjithë shiritat e këtij programi në vlerat e tare fillestare? Ndryshimet do të aplikohen menjëherë.

en: Reset Toolbars
sq: Rinis Shiritat e Veglave

en: Reset
sq: Rivendos

en: &Toolbar:
sq: &Shiriti i Veglave:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
sq: V&eprime të disponueshme:

en: Curr&ent actions:
sq: Vepr&imet e tanishme:

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
sq: Ky element do të zëvendësohet me të gjithë elementët e një përbërësi të bashkangjitur.

en: <Merge>
sq: <Shkrije>

en: <Merge %1>
sq: <Shkrije %1>

en: ActionList: %1
sq: Lista e Veprimeve: %1

en: Change Icon
sq: Ndrysho Ikonën

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sq: &Ndihmë

en: About %1
sq: Rreth %1

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
sq: Hyrja

[ctx: No shortcut defined]
en: None
sq: Asnjë

en: Add to Toolbar
sq: Shtoja Shiritit të Mjeteve

[ctx: @action:button]
en: Delete
sq: Fshije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
sq: Kërko në mënyrë interaktive për emra shkurtoresh (p.sh. Kopjo) ose për kombinime butonash (p.sh. Ctrl+C) duke i shtypur ata këtu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
sq: Këtu mund të shihni një listë të kombinimeve të butonave, pra të ndërlidhjes midis veprimeve (p.sh. 'Kopjo') të shfaqur në shtyllën e majtë dhe butonat ose kombinimet e butonave (p.sh. Ctrl+V) të shfaqur në shtyllën e djathtë.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
sq: Veprim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
sq: Shkurtore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
sq: Alterno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
sq: Alternativë Globale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
sq: Sjellja e Butonit të Miut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
sq: Sjella e Përmasës së Miut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
sq: Kryesor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
sq: Alternativ:

en: Action Name
sq: Emri i Veprimit

en: Shortcuts
sq: Shkurtore

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Application Language Changed
sq: Gjuha e Programit Ndryshoi

en: Primary language:
sq: Gjuha parësore:

en: Fallback language:
sq: Gjuha dytësore:

[ctx: toolbar position string]
en: Top
sq: Kreu

[ctx: toolbar position string]
en: Left
sq: Majtas

[ctx: toolbar position string]
en: Right
sq: Djathtas

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
sq: Poshtë

en: Text Position
sq: Pozicioni i Tekstit

en: Icon Size
sq: Madhësia e ikonës

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
sq: I Parazgjedhur

en: Small (%1x%2)
sq: I Vogël (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
sq: Mesatar (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
sq: I Madh (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
sq: I Stërmadh (%1x%2)

en: Redo
sq: Ribëj

en: Undo
sq: Zhbëj

en: No text
sq: Pa tekst

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sq: &Skedari

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sq: &Lojë

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sq: &Modifiko

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
sq: &Zhvendos

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sq: &Shfaq

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sq: &Shko

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
sq: &Faqeruajtës

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sq: &Mjetet

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sq: &Parametrat

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sq: Shiriti Kryesor
