burner master - en to as_IN translation catalogue (915 entries)

en: Burner is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
as_IN: Burner হল GNOME ডেস্কটপৰ বাবে CD/DVD বাৰ্ণ কৰাৰ এটা এপ্লিকেচন। ইয়াক যিমান সম্ভব সহজ কৰিবলৈ ৰূপাঙ্কণ কৰা হৈছে আৰু ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওলোকৰ ডিস্কবোৰ সহজতে আৰু দ্ৰুতভাৱে সৃষ্টি কৰিবলৈ কিছুমান অবিকল্প বৈশিষ্ট্য আছে।

en: Burner can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
as_IN: Burner এ তথ্য আৰু অডিঅ' CD/DVDs সৃষ্টি, কপি আৰু বাৰ্ণ কৰিব পাৰে। ই CD-TEXT, বহুঅধিবেশন আৰু joilet সম্প্ৰসাৰনসমূহ সম্পূৰ্ণভাৱে সমৰ্থন কৰে। আপুনি ফাইলসমূহক সহজতে এটা ডিস্কত বাৰ্ণ কৰিবলৈ অন্য স্থানীয় এপ্লিকেচন অথবা দূৰৱৰ্তী অংশীদাৰী কৰা ড্ৰাইভসমূহৰ পৰা ড্ৰেগ আৰু ড্ৰপ কৰিব পাৰে।

en: Disc Burner and Copier
as_IN: ডিস্ক বাৰ্ণাৰ আৰু কপিয়াৰ

en: Create and copy CDs and DVDs
as_IN: নতুন CD আৰু DVD সৃষ্টি কৰক অথবা কপি কৰক

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
as_IN: ডিস্ক;cdrom;dvd;বাৰ্ণ;অডিঅ';ভিডিঅ';

en: Burner Disc Burner
as_IN: Burner ডিস্ক বাৰ্ণ ব্যৱস্থা

en: Open a New Window
as_IN: এটা নতুন উইন্ডো খোলক

en: Burn an Image File
as_IN: এটা ছবি ফাইল বাৰ্ণ কৰক

en: Burner project file
as_IN: Burner প্ৰকল্প ফাইল

en: Should Nautilus extension output debug statements
as_IN: Nautilus ৰ সম্প্ৰসাৰণে ডিবাগ বিবৃতিসমূহ আউটপুট কৰিব লাগে নে

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
as_IN: Nautilus ৰ সম্প্ৰসাৰণে ডিবাগ বিবৃতিসমূহ আউটপুট কৰিব লাগে নে। মানটো সত্যলে ধাৰ্য্য কৰিব লাগিব যদি ই এনেকুৱা কৰে।

en: The type of checksum used for images
as_IN: ছবিসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত checksum ৰ ধৰণ

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
as_IN: MD5 ৰ বাবে ০, SHA1 ৰ বাবে ১ আৰু SHA256 ৰ বাবে ২ ধাৰ্য্য কৰক

en: The type of checksum used for files
as_IN: ফাইলসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত checksum ৰ ধৰণ

en: Directory to use for temporary files
as_IN: অস্থায়ী ফাইলসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাৰ কাৰণে ডাইৰেকটৰি

en: Contains the path to the directory where burner should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
as_IN: যোনখন ডাইৰেকটৰিলে burner এ অস্থায়ী ফাইলসমূহ সঞ্চয় কৰে তাৰ পথ অন্তৰ্ভুক্ত। যদি সেইটো মান ৰিক্ত, তেনেহলে glib ৰ বাবে সংহিত ডাইৰেকটৰি ব্যৱহাৰ কৰা হব।

en: Favourite burn engine
as_IN: পছন্দৰ বাৰ্ণ  ইঞ্জিন

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
as_IN: ইনস্টল কৰা পছন্দৰ বাৰ্ণ ইঞ্জিন সুইটৰ নাম অন্তৰ্ভুক্ত থাকে। সম্ভৱ হ'লে ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰক।

en: White list of additional plugins to use
as_IN: ব্যৱহাৰযোগ্য অতিৰিক্ত প্লাগিনৰ স্বেত তালিকা

en: Contains the list of additional plugins Burner will use to burn discs. If set to NULL, Burner will load them all.
as_IN: ডিস্ক বাৰ্ণ কৰাৰ বাবে Burner দ্বাৰা ব্যৱহাৰযোগ্য অতিৰিক্ত প্লাগিনৰ তালিকা ইয়াত আছে। মান NULL ধাৰ্য কৰা হ'লে, Burner দ্বাৰা সকলো প্লাগিন ল'ড কৰক।

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
as_IN: cdrecord ৰে "-immed" ফ্ল্যাগ সামৰ্থবান কৰক

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
as_IN: cdrecord ৰ সৈতে "-immed" ফ্ল্যাগ ব্যৱহাৰ কৰা হব নে। এই মান প্ৰয়োগ কৰাৰ সময় (মান True অৰ্থাৎ সত্য) সাবধানতা অবলম্বন কৰা আৱশ্যক কাৰণ কিছু ড্ৰাইভসমূহ/স্থাপনসমূহৰ বাবে অকল বিকল্প ব্যৱস্থা উপলব্ধ কৰাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰয়োগ কৰা যাব।

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
as_IN: growisofs ৰ সৈতে "-use-the-force-luke=dao" ফ্ল্যাগ ব্যৱহাৰ কৰা হব নে

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, burner won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
as_IN: growisofs ৰ সৈতে "-use-the-force-luke=dao" ফ্ল্যাগ ব্যৱহাৰ কৰা হব নে। মান false (সত্য নহয়) নিৰ্ধাৰিত হ'লে, burner দ্বাৰা ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা নহব; কিছু ড্ৰাইভসমূহ/স্থাপনসমূহ বিকল্প ব্যৱস্থা ৰূপে ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা হব পাৰে।

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
as_IN: cdrecord ৰ বাবে "-immed" ফ্ল্যাগৰ সৈতে সম্পূৰ্ণ একসম্পূৰ্ণ ব্যৱহাৰ কৰা হয়

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
as_IN: cdrecord ৰ বাবে "-immed" ফ্ল্যাগৰ সৈতে সম্পূৰ্ণ একসম্পূৰ্ণ ব্যৱহাৰ কৰা হয়

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
as_IN: cdrdao ৰ সৈতে "--driver generic-mmc-raw" ফ্ল্যাগ ব্যৱহাৰ কৰা হব নে

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, burner will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
as_IN: cdrdao ৰ সৈতে "--driver generic-mmc-raw" ফ্ল্যাগ ব্যৱহাৰ কৰা হব নে। মান True নিৰ্ধাৰিত হ'লে, burner এ ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিব; কিছু ড্ৰাইভসমূহ/স্থাপনসমূহ এই মান সহায়ত বিকল্প ব্যৱস্থা প্ৰয়োগ কৰা যাব।

en: The last browsed folder while looking for images to burn
as_IN: বাৰ্ণ কৰিব লগিয়া ছবিসমূহৰ বাবে সৰ্বশেষ ব্ৰাউছ কৰা ফোল্ডাৰ

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
as_IN: ছবিসমূহ বাৰ্ণ কৰাৰ কাৰণে যিখন ডাইৰেকটৰি সৰ্বশেষ ব্ৰাউছ কৰা হৈছিল তাৰ নিৰঙকুশ পথ অন্তৰ্ভুক্ত কৰে

en: Enable file preview
as_IN: ফাইলৰ পূৰ্বদৰ্শন সক্ৰিয় কৰক

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
as_IN: ফাইলৰ পূৰ্বদৰ্শন কৰা হব নে নাই। ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰাৰ বাবে মান true নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Should burner filter hidden files
as_IN: লুকুৱা ফাইল burner দ্বাৰা পৰিস্ৰাৱন কৰা হব নেকি

en: Should burner filter hidden files. Set to true, burner will filter hidden files.
as_IN: লুকুৱা ফাইল burner দ্বাৰা পৰিস্ৰাৱন কৰা হব নেকি। মান true হ'লে, লুকুৱা ফাইল burner দ্বাৰা পৰিস্ৰাৱন কৰা হব।

en: Replace symbolic links by their targets
as_IN: সাংকেতিক লিংকৰ পৰিবৰ্তে মূল অৱস্থান ধাৰ্য্য কৰক

en: Should burner replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, burner will replace symbolic links.
as_IN: প্ৰকল্পত উপস্থিত ফাইল চিহ্নকৰ্তা সাংকেতিক লিংকসমূহৰ পৰিবৰ্তে burner দ্বাৰা মূল ফাইলসমূহ প্ৰয়োগ কৰক। মান true হ'লে, burner দ্বাৰা সাংকেতিক লিংকসমূহ পৰিবৰ্তন কৰা হব।

en: Should burner filter broken symbolic links
as_IN: burner এ ভগ্ন সাংকেতিক লিংকসমূহ পৰিস্ৰাৱন কৰিব নে

en: Should burner filter broken symbolic links. Set to true, burner will filter broken symbolic links.
as_IN: ভগ্ন সাংকেতিক লিংকসমূহ burner দ্বাৰা পৰিস্ৰাৱন কৰা হব নেকি। মান true হ'লে, ভগ্ন সাংকেতিক লিংকসমূহ burner দ্বাৰা পৰিস্ৰাৱন কৰা হব।

en: The priority value for the plugin
as_IN: প্লাগিনৰ বাবে প্ৰাধন্যত মান

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
as_IN: যেতিয়া একেটা কামৰ বাবে কেইবাটাও প্লাগিন উপলব্ধ, তেতিয়া কোনটো প্লাগিনক প্ৰাথমত্য দিয়া হব সেইটো নিৰ্বাচন কৰিবলে এই মান ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ০ এ বুজায় প্লাগিনৰ স্তানিয় প্ৰাথমত্য ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে। এটা ধনিত্মক মানে প্লাগিনৰ স্থানিয় প্ৰাথমত্য ঢাকি দিয়ে। এটা ঋণাত্মক মানে প্লাগিনক অসামৰ্থবান কৰি দিয়ে।

en: Burning flags to be used
as_IN: ব্যৱহাৰ হব লগিয়া বাৰ্ণিং ফ্লেগ

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
as_IN: এইটো মানে এইখন পৰিপ্ৰেক্ষতিত সৰ্বশেষ ব্যৱহাৰ হোৱা বাৰ্ণ হৈ থকা ফ্লেগসমূহ ব্যক্ত কৰে।

en: The speed to be used
as_IN: ব্যৱহাৰ হ'ব লগিয়া গতি

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
as_IN: এইটো মানে এইখন পৰিপ্ৰেক্ষতিত সৰ্বশেষ ব্যৱহাৰ হোৱা গতি ব্যক্ত কৰে।

en: Menu
as_IN: মেনু

en: Cancel ongoing burning
as_IN: চলমান বাৰ্ণ বাতিল কৰক

en: Show _Dialog
as_IN: ডাইলগ খোলক (_D)

en: Show dialog
as_IN: ডাইলগ খোলক

en: %s, %d%% done, %s remaining
as_IN: %s, %d%% সমাপ্ত, %s অৱশিষ্ট

en: Error while blanking.
as_IN: ৰিক্ত কৰাৰ সময় ত্ৰুটি দেখা দিছে।

en: Blank _Again
as_IN: পুনৰ ৰিক্ত (_A)

en: Unknown error.
as_IN: অজ্ঞাত ত্ৰুটি।

en: The disc was successfully blanked.
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ ডিস্ক ৰিক্ত কৰা হৈছে।

en: The disc is ready for use.
as_IN: ডিস্ক ব্যৱহাৰৰ বাবে প্ৰস্তুত।

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
as_IN: ৰিক্ত কৰক (_B)

en: _Fast blanking
as_IN: দ্ৰুতগতিত ৰিক্তকৰণ (_F)

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
as_IN: ৰিক্ত কৰাৰ পুঙ্খানুপুঙ্খ পদ্ধতিৰ পৰিবৰ্তে দ্ৰুত ৰিক্ত কৰাৰ পদ্ধতি সক্ৰিয় কৰক

en: Disc Blanking
as_IN: ডিস্ক ৰিক্তকৰণ

en: Burning CD/DVD
as_IN: CD/DVD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

en: The drive is busy
as_IN: ড্ৰাইভ ব্যস্ত

en: Make sure another application is not using it
as_IN: অন্য কোনো এপ্লিকেচন দ্বাৰা ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে নে নাই সেইটো পৰীক্ষা কৰক

en: "%s" cannot be unlocked
as_IN: "%s" আনলক কৰা সম্ভৱ নহয়

en: No burner specified
as_IN: কোনো বাৰ্ণাৰ উল্লিখিত নহয়

en: No source drive specified
as_IN: কোনো উৎস ড্ৰাইভ উল্লেখ কৰা নহয়

en: Ongoing copying process
as_IN: চলমান কপি প্ৰক্ৰিয়া

en: The drive cannot be locked (%s)
as_IN: ড্ৰাইভ লক কৰা সম্ভৱ নহয় (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
as_IN: এই ড্ৰাইভ দ্বাৰা পুনৰ লিখাৰ বৈশিষ্ট্য উপলব্ধ নাই

en: Ongoing blanking process
as_IN: ৰিক্ত কৰাৰ চলমান প্ৰক্ৰিয়া

en: The drive cannot burn
as_IN: ড্ৰাইভ বাৰ্ণ কৰিব নোৱাৰে

en: Ongoing burning process
as_IN: চলমান বাৰ্ণ কাম

en: Ongoing checksumming operation
as_IN: চলি থকা checksumming কাৰ্য্য

en: Merging data is impossible with this disc
as_IN: এই ডিস্কৰ সম্পূৰ্ণ তথ্য একত্ৰিত কৰা অসম্ভৱ

en: Not enough space available on the disc
as_IN: ডিস্কত পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান উপলব্ধ নাই

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
as_IN: %s (এপ্লিকেচন)

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
as_IN: %s (লাইব্ৰেৰি)

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
as_IN: %s (GStreamer প্লাগিন)

en: There is no track to burn
as_IN: বাৰ্ণ কৰাৰ উদ্দেশ্যে কোনো ট্ৰেক নাই

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি নিম্নলিখিত প্ৰয়োজনীয় এপ্লিকেচন আৰু লাইব্ৰেৰিসমূহ হস্তচালিতভাৱে  ইনস্টল কৰক আৰু পুনৰ চেষ্টা কৰক:

en: Only one track at a time can be checked
as_IN: এক সময়ত অকল এটা ট্ৰেক পৰীক্ষা কৰা সম্ভৱ হ'ব

en: No format for the temporary image could be found
as_IN: অস্থায়ী ছবিৰ কোনো বিন্যাস পোৱা নাযায়

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
as_IN: অভ্যন্তৰীণ ত্ৰুটিয়ে দেখা দিছে

en: Burner notification
as_IN: Burner - অধিসূচনা

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
as_IN: %s (%i%% কৰা হ'ল)

en: Creating Image
as_IN: ছবি সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Burning DVD
as_IN: DVD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

en: Copying DVD
as_IN: CD কপি কৰা হৈছে

en: Burning CD
as_IN: DVD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying CD"));
en: Copying CD
as_IN: CD কপি কৰা হৈছে

en: Burning Disc
as_IN: ডিস্ক বাৰ্ণ কৰা হৈছে

en: Copying Disc
as_IN: ডিস্ক কপি কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Creating image"));
en: Creating image
as_IN: ছবি সৃষ্টি কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video DVD burning"));
en: Simulation of video DVD burning
as_IN: ভিডিঅ' DVD বাৰ্ণ কামৰ অনুকৰণ

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video DVD"));
en: Burning video DVD
as_IN: ভিডিঅ' DVD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD burning"));
en: Simulation of data DVD burning
as_IN: তথ্য DVD বাৰ্ণ কামৰ অনুকৰণ

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data DVD"));
en: Burning data DVD
as_IN: তথ্য DVD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to DVD burning")); header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD copying"));
en: Simulation of data DVD copying
as_IN: তথ্য DVD কপি কামৰ অনুকৰণ

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to DVD"));
en: Burning image to DVD
as_IN: DVD ত ছবি বাৰ্ণ কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying data DVD"));
en: Copying data DVD
as_IN: তথ্য DVD কপি কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of (S)VCD burning"));
en: Simulation of (S)VCD burning
as_IN: (S)VCD বাৰ্ণ কামৰ অনুকৰণ

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning (S)VCD"));
en: Burning (S)VCD
as_IN: (S)VCD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of audio CD burning"));
en: Simulation of audio CD burning
as_IN: অডিঅ' CD বাৰ্ণ কামৰ অনুকৰণ

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning audio CD"));
en: Burning audio CD
as_IN: অডিঅ' CD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data CD burning"));
en: Simulation of data CD burning
as_IN: তথ্য CD বাৰ্ণ কামৰ অনুকৰণ

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data CD"));
en: Burning data CD
as_IN: তথ্য CD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of CD copying"));
en: Simulation of CD copying
as_IN: CD কপি কামৰ অনুকৰণ

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to CD burning"));
en: Simulation of image to CD burning
as_IN: ছবিৰ পৰা CD বাৰ্ণ কামৰ অনুকৰণ

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to CD"));
en: Burning image to CD
as_IN: CD ত ছবি বাৰ্ণ কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video disc burning"));
en: Simulation of video disc burning
as_IN: ভিডিঅ' ডিস্ক বাৰ্ণ কামৰ অনুকৰণ

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video disc"));
en: Burning video disc
as_IN: ভিডিঅ' ডিস্ক বাৰ্ণ কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data disc burning"));
en: Simulation of data disc burning
as_IN: তথ্য ডিস্ক বাৰ্ণ কামৰ অনুকৰণ

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data disc"));
en: Burning data disc
as_IN: তথ্য ডিস্ক বাৰ্ণ কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of disc copying"));
en: Simulation of disc copying
as_IN: ডিস্ক কপি কামৰ অনুকৰণ

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying disc"));
en: Copying disc
as_IN: ডিস্ক কপি কৰা হৈছে

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to disc burning"));
en: Simulation of image to disc burning
as_IN: ছবিৰ পৰা ডিস্ক বাৰ্ণ কামৰ অনুকৰণ

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to disc"));
en: Burning image to disc
as_IN: ডিস্কত ছবি বাৰ্ণ কৰা হৈছে

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে তথ্য এটা পুনৰপুনৰলিখনযোগ্য ডিস্ক সুমুৱাওক।

en: Please replace the disc with a disc holding data.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে তথ্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰা এটা ডিস্ক সুমুৱাওক।

en: Please insert a rewritable disc holding data.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি তথ্য এটা পুনৰলিখনযোগ্য ডিস্ক সুমুৱাওক।

en: Please insert a disc holding data.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি তথ্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰা এটা ডিস্ক সুমুৱাওক।

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এই ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে অন্তত %i MiB ৰিক্ত স্থান বিশিষ্ট লিখনযোগ্য এটা CD স্থাপন কৰক।

en: Please replace the disc with a writable CD.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে এটা লিখনযোগ্য CD সুমুৱাওক।

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি অন্তত %i MiB ৰিক্ত স্থান বিশিষ্ট লিখনযোগ্য এটা CD স্থাপন কৰক।

en: Please insert a writable CD.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা লিখনযোগ্য CD সুমুৱাওক।

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এই ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে অন্তত %i MiB ৰিক্ত স্থান বিশিষ্ট লিখনযোগ্য এটা DVD স্থাপন কৰক।

en: Please replace the disc with a writable DVD.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি ডিস্কৰ পৰিৱৰ্তে এটা লিখনযোগ্য DVD স্থাপন কৰক।

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি অন্তত %i MiB ৰিক্ত স্থান বিশিষ্ট লিখনযোগ্য এটা DVD স্থাপন কৰক।

en: Please insert a writable DVD.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা লিখনযোগ্য DVD সুমুৱাওক।

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এই ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে অন্তত %i MiB ৰিক্ত স্থান বিশিষ্ট লিখনযোগ্য এটা CD অথবা DVD স্থাপন কৰক।

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা লিখনযোগ্য CD অথবা DVD সুমুৱাওক।

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি অন্তত %i MiB ৰিক্ত স্থান বিশিষ্ট লিখনযোগ্য এটা CD অথবা DVD স্থাপন কৰক।

en: Please insert a writable CD or DVD.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি লিখনযোগ্য CD অথবা DVD সুমুৱাওক।

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
as_IN: এই ডিস্কৰ এটা ছবি হাৰ্ড-ড্ৰাইভত সৃষ্টি কৰা হৈছে।
    লিখনযোগ্য ডিস্ক দিয়া হ'লে অবিলম্বে বাৰ্ণ আৰম্ভ কৰা হব।

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
as_IN: ডিস্ক দিয়াৰ পিছত তথ্যৰ অখণ্ডতা পৰীক্ষা আৰম্ভ কৰা হব।

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি CD/DVD বাৰ্ণাৰত ডিস্ক পুনৰ-সুমুৱাওক।

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
as_IN: "%s" বৰ্তমানে ব্যস্ত।

en: There is no disc in "%s".
as_IN: "%s" ত কোনো ডিস্ক উপস্থিত নাই।

en: The disc in "%s" is not supported.
as_IN: "%s" ত উপস্থিত ডিস্ক সমৰ্থিত নহয়।

en: The disc in "%s" is not rewritable.
as_IN: "%s" ত উপস্থিত ডিস্ক পুনৰলিখনযোগ্য নহয়।

en: The disc in "%s" is empty.
as_IN: "%s" ত উপস্থিত ডিস্ক ৰিক্ত।

en: The disc in "%s" is not writable.
as_IN: "%s" ত উপস্থিত ডিস্ক লিখনযোগ্য নহয়।

en: Not enough space available on the disc in "%s".
as_IN: "%s" ত উপস্থিত ডিস্কত পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান নাই।

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
as_IN: "%s" ত উপস্থিত ডিস্ক পুনৰ ল'ড কৰা আৱশ্যক।

en: Please eject the disc and reload it.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি ডিস্ক বাহিৰ কৰি পুনৰ ল'ড কৰক।

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
as_IN: অস্থায়ী ফাইল ধাৰণ কৰাৰ উদ্দেশ্যে নিৰ্দিষ্ট অৱস্থানত এটা ফাইল সৃষ্টি কৰা নাযায়

en: The image could not be created at the specified location
as_IN: নিৰ্ধাৰিত স্থানত কোনো ছবি সৃষ্টি কৰা নাযায়

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
as_IN: এই অধিবেশনৰ বাবে অন্য এটা অৱস্থান নিৰ্ধাৰণ কৰা হব নে বৰ্তমান অৱস্থানৰ সহায়ত পুনৰ প্ৰচেষ্টা কৰিব?

en: You may want to free some space on the disc and retry
as_IN: ডিস্কত কিছু স্থান ৰিক্ত কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰিব পাৰিব

en: _Keep Current Location
as_IN: বৰ্তমান অৱস্থান অপৰিবৰ্তিত ৰাখক (_K)

en: _Change Location
as_IN: অৱস্থান পৰিবৰ্তন কৰক (_C)

en: Location for Image File
as_IN: ছবি ফাইলৰ অৱস্থান

en: Location for Temporary Files
as_IN: অস্থায়ী ফাইলৰ বাবে অৱস্থান

en: _Replace Disc
as_IN: ডিস্ক প্ৰতিস্থাপন কৰক (_R)

en: Do you really want to blank the current disc?
as_IN: আপুনি বৰ্তমান ডিষ্ক সঁচাকৈ ৰিক্ত কৰিব বিচাৰে নেকি ?

en: The disc in the drive holds data.
as_IN: ড্ৰাইভত উপস্থিত ডিস্কত তথ্য উপস্থিত আছে।

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
as_IN: ৰিক্ত ডিস্ক (_B)

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
as_IN: যদি আপুনি ইহতক ইমপোৰ্ট কৰে তেনেহলে আপুনি ইহতক চাব আৰু ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব যেতিয়া বৰ্তমানে  বাচনি কৰা ফাইলসমূহ বাৰ্ণ কৰা হব।

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
as_IN: যদি আপুনি নকৰে, তেনেহলে ইহত অদৃশ্য হৈ যাব (পাঠযোগ্য থাকিব)।

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
as_IN: এই ডিস্কত ইতিমধ্যে কিছুমান ফাইল বাৰ্ণ হৈছে। আপুনি ইহতক ইমপোৰ্ট কৰিব বিচাৰে নে?

en: _Import
as_IN: ইমপোৰ্ট কৰক (_I)

en: Only _Append
as_IN: কেৱল যোগ কৰক (_A)

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
as_IN: পুৰনি CD প্লেয়াৰত CD-RW অডিঅ' ডিস্ক সঠিকৰূপে শোনা সম্ভৱ নহব পাৰে আৰু CD-TEXT লিখা নহব।

en: Do you want to continue anyway?
as_IN: তথাপিও আগবাঢ়িবলৈ ইচ্ছুক নেকি ?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
as_IN: CD ত অডিঅ' ট্ৰেক সংযোজন কৰা উপদেশিত নহয়।

en: _Continue
as_IN: আগবাঢ়ক (_C)

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
as_IN: পুৰনি CD প্লেয়াৰত CD-RW অডিঅ' ডিস্ক সঠিকৰূপে শোনা সম্ভৱ নহব পাৰে।

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
as_IN: লিখনযোগ্য ডিস্কত অডিঅ' ট্ৰেক ৰেকৰ্ড কৰা উপদেশিত নহয়।

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি "%s" ৰ পৰা ডিস্কক হস্তচালিতভাৱে বাহিৰ কৰক।

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
as_IN: ডিস্কটো বাহিৰ কৰিব পৰা নাযায় যদিও বৰ্তমান প্ৰক্ৰিয়া আগবাঢিবলে ইয়াৰ বাহিৰ হোৱা প্ৰয়োজনীয়।

en: Do you want to replace the disc and continue?
as_IN: আপুনি ডিস্কখন সলাই আগবাঢিব বিচাৰে নে?

en: The currently inserted disc could not be blanked.
as_IN: বৰ্তমানে সুমুৱাওক ডিস্কখন খালি কৰিব নোৱাৰি।

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
as_IN: Windows ৰ সংগতি অসামৰ্থবান অৱস্থাত আগবাঢ়ি যাবলৈ ইচ্ছুক নেকি ?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
as_IN: কিছু ফাইলৰ ক্ষেত্ৰত ধাৰ্য নাম Windows ৰ সংগত CD ৰ উদ্দেশ্যে প্ৰযোজ্য নহয়।

en: C_ontinue
as_IN: আগবাঢ়ক (_o)

en: The simulation was successful.
as_IN: অনুকৰণ সফল হৈছে।

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
as_IN: ১০ ছেকেণ্ডত প্ৰকৃত ডিস্ক বাৰ্ণৰ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হ'ব।

en: Burn _Now
as_IN: এতিয়া বাৰ্ণ কৰক (_N)

en: Save Current Session
as_IN: বৰ্তমান অধিবেশন সংৰক্ষণ কৰক

en: An unknown error occurred.
as_IN: অজ্ঞাত ত্ৰুটি দেখা দিছে।

en: Error while burning.
as_IN: বাৰ্ণ কৰাৰ সময় ত্ৰুটি দেখা দিছে।

en: _Save Log
as_IN: লগ সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: Video DVD successfully burned
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ ভিডিঅ' DVD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

en: (S)VCD successfully burned
as_IN: সফলতাৰে (S)VCD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

en: Audio CD successfully burned
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ অডিঅ' CD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

en: Image successfully created
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ ছবি সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: DVD successfully copied
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ DVD কপি কৰা হৈছে

en: CD successfully copied
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ CD কপি কৰা হৈছে

en: Image of DVD successfully created
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ DVD ছবি সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Image of CD successfully created
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ CD ছবি সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Image successfully burned to DVD
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ DVD ত ছবি বাৰ্ণ কৰা হৈছে

en: Image successfully burned to CD
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ CD ত ছবি বাৰ্ণ কৰা হৈছে

en: Data DVD successfully burned
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ তথ্য DVD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

en: Data CD successfully burned
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ তথ্য CD বাৰ্ণ কৰা হৈছে

en: Copy #%i has been burned successfully.
as_IN: কপি #%i সফলভাৱে বাৰ্ণ কৰা হৈছে।

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
as_IN: অন্য এটা কপি আৰম্ভ হ'ব যেতিয়া আপুনি নতুন এটা লিখনযোগ্য ডিস্ক সুমুৱাব। যদি আপুনি অন্য এটা কপি বাৰ্ণ কৰিব নিবিচাৰে, "বাতিল" টিপক।

en: Create Co_ver
as_IN: প্ৰচ্ছদ সৃষ্টি কৰক (_v)

en: There are some files left to burn
as_IN: বাৰ্ণ কৰিবলৈ কিছুমান ফাইল আছে

en: There are some more videos left to burn
as_IN: বাৰ্ণ কৰিবলৈ আৰু কিছুমান ভিডিঅ' আছে

en: There are some more songs left to burn
as_IN: বাৰ্ণ কৰিবলৈ আৰু কিছুমান গান আছে

en: Do you really want to quit?
as_IN: আপুনি নিশ্চিতৰূপে প্ৰস্থান কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
as_IN: এই কামত ব্যাঘাত সৃষ্টি কৰা হ'লে ডিস্ক ব্যৱহাৰৰ অযোগ্য হৈ যাব পাৰে।

en: C_ontinue Burning
as_IN: বাৰ্ণ কৰি থাকক (_o)

en: _Cancel Burning
as_IN: বাৰ্ণৰ কাম বাতিল কৰক (_C)

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
as_IN: কোনো ছবি ফাইললৈ লিখিবলৈ ইচ্ছুক নহলে, অনুগ্ৰহ কৰি লিখনযোগ্য এটা CD অথবা DVD সুমুৱাওক।

en: Create _Image
as_IN: ছবি সৃষ্টি কৰক (_I)

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
as_IN: কপি কৰক (_C)

en: Make _Several Copies
as_IN: কেইবাটাও কপি বনাওক (_S)

note: Translators: This is a verb, an action gtk_dialog_add_button (GTK_DIALOG (dialog), _("Burn _Several Copies"), GTK_RESPONSE_ACCEPT);
en: _Burn
as_IN: বাৰ্ণ কৰক (_B)

en: Burn _Several Copies
as_IN: বহুতো কপি বাৰ্ণ কৰক (_S)

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
as_IN: নিৰ্বাচিত ফাইলসমূহ একাধিক মাধ্যমত বাৰ্ণ কৰা হব নেকি ?

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
as_IN: ওভাৰ-বাৰ্ণ বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰা সত্ত্বেও ডিষ্কৰ বাবে এই তথ্যৰ আকাৰ অত্যাধিক বৃহৎ।

en: _Burn Several Discs
as_IN: বহুতো ডিষ্ক বাৰ্ণ কৰক (_B)

en: Burn the selection of files across several media
as_IN: নিৰ্বাচিত ফাইলসমূহ একাধিক মাধ্যমত বাৰ্ণ কৰক

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা ভিন্ন CD অথবা DVD নিৰ্বাচন কৰক অথবা এটা নতুন সুমুৱাওক।

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
as_IN: ট্ৰেক তথ্য (শিল্পী, শীৰ্ষক, ...) ডিস্কত লিখা নহব।

en: This is not supported by the current active burning backend.
as_IN: বাৰ্ণ কৰাৰ বাবে বৰ্তমানে ব্যৱহৃত বেক-এন্ড দ্বাৰা ই সমৰ্থিত নহয়।

en: Please add files.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি ফাইল যোগ কৰক।

en: There are no files to write to disc
as_IN: ডিষ্কত লিখিবলৈ কোনো ফাইল নাই

en: Please add songs.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি গান যোগ কৰক।

en: There are no songs to write to disc
as_IN: ডিস্কত লিখাৰ উদ্দেশ্যে কোনো গান নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: Please add videos.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি ভিডিঅ' যোগ কৰক।

en: There are no videos to write to disc
as_IN: ডিস্কত লিখাৰ উদ্দেশ্যে কোনো ভিডিঅ' নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: There is no inserted disc to copy.
as_IN: কপি কৰাৰ উদ্দেশ্যে কোনো সুমুৱা ডিস্ক নাই।

en: Please select a disc image.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা ডিস্ক ছবি নিৰ্বাচন কৰক।

en: There is no selected disc image.
as_IN: কোনো ডিস্ক ছবি নিৰ্বাচন কৰা নহয়।

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা ভিন্ন ছবি নিৰ্বাচন কৰক।

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
as_IN: সম্ভৱতঃ এইটো বৈধ ছবি অথবা কিউ (cue) ফাইল নহয়।

en: Please insert a disc that is not copy protected.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি কপি কৰাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰতিবন্ধিত নকৰা এটা ডিস্ক সুমুৱাওক।

en: All required applications and libraries are not installed.
as_IN: সকলো প্ৰয়োজনীয় এপ্লিকেচনসমুহ আৰু লাইব্ৰেৰিসমুহ ইনস্টল নাই।

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এই ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে এটা সমৰ্থিত CD অথবা DVD সুমুৱাওক।

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
as_IN: ডিস্কৰ উল্লিখিত ধাৰণক্ষমতাৰ ওপৰত বাৰ্ণ কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
as_IN: ডিস্কত সম্পূৰ্ণৰূপে ধাৰণ কৰাৰ কাৰণে তথ্যৰ মাপ অত্যাধিক ডাঙৰ আৰু এই কাৰণে কিছু ফাইল আতৰুৱা আৱশ্যক।
    ৯০ অথবা ১০০ মিনিটৰ CD-R(W) সাধাৰণত সঠিকৰূপে চিনাক্ত নোহোৱাৰ ফলস্বৰূপ এই বিকল্পটো প্ৰয়োগ কৰা উপদেশিত আৰু ইয়াৰ ফলস্বৰূপ overburn বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰা আৱশ্যক।
    উল্লেখ্য: এই বিকল্পৰ ফলস্বৰূপ কাম বিফল হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

en: _Overburn
as_IN: ওভাৰ-বাৰ্ণ (_O)

en: Burn beyond the disc's reported capacity
as_IN: ডিস্কৰ উল্লিখিত ক্ষমতাৰ ওপৰত বাৰ্ণ কৰক

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
as_IN: মূল ডিস্ক অন্তৰ্ভুক্ত কৰা ড্ৰাইভত ৰেকৰ্ড কৰাৰ সময় ব্যৱহাৰ কৰক।

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
as_IN: বৰ্তমানে ল'ড কৰাৰ ডিস্কৰ তথ্য কপি কৰা হ'লে লিখনযোগ্য এটা নতুন ডিস্কৰ প্ৰয়োজনহ'ব।

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Image Burning Setup
as_IN: ছবি বাৰ্ণ কৰাৰ ব্যৱস্থা

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc to write to"));
en: Select a disc to write to
as_IN: লিখাৰ বাবে এটা ডিস্ক নিৰ্বাচন কৰক

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Disc Burning Setup
as_IN: ডিস্ক বাৰ্ণ কৰাৰ ব্যৱস্থা

en: Video Options
as_IN: ভিডিঅ' বিকল্প

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
as_IN: আপুনি ছবিৰ সমলৰ পৰা এটা ডিস্ক সৃষ্টি কৰিব বিচাৰে নে অন্তৰ্ভুক্ত ছবিৰ পৰা?

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
as_IN: অকল এটা ফাইল নিৰ্বাচন কৰা হৈছে ("%s")। এইটো এটা ডিস্কৰ ছবি আৰু ইয়াৰ সমলসমূহ বাৰ্ণ কৰিব পাৰে।

en: Burn as _File
as_IN: ফাইল হিচাপে বাৰ্ণ কৰক (_F)

en: Burn _Contents…
as_IN: সমল বাৰ্ণ কৰক...(_C)

note: pack everything string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc image to write"));
en: Select a disc image to write
as_IN: লিখাৰ বাবে এটা ডিস্ক নিৰ্বাচন কৰক

en: Copy CD/DVD
as_IN: CD/DVD কপি কৰক

en: Select disc to copy
as_IN: কপি কৰাৰ উদ্দেশ্যে ডিস্ক নিৰ্বাচন কৰক

en: Please install the following manually and try again:
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি নিম্নলিখিতসমূহ হস্তচালিতভাৱে ইনস্টল কৰক আৰু পুনৰ চেষ্টা কৰক:

en: Unknown song
as_IN: অজ্ঞাত গান

note: Reminder: if this string happens to be used * somewhere else in burner we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the name of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the name of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextBuf
en: by %s
as_IN: %s ৰে

en: "%s" cannot be read
as_IN: "%s" পঢ়া নাযায়

en: SVCD image
as_IN: SVCD ছবি

en: VCD image
as_IN: VCD ছবি

en: Video DVD image
as_IN: ভিডিঅ' DVD ছবি

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that burner will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
as_IN: মূল ডিস্ক অন্তৰ্ভুক্ত কৰা বাৰ্ণাৰত নতুন ডিস্ক

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
as_IN: %s: পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান নাই

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
as_IN: %s: অৱশিষ্ট স্থান %s

note: Translators: the first %s is the path of the directory where burner * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
as_IN: %s: %s ৰিক্ত

en: Do you really want to choose this location?
as_IN: আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই অৱস্থান নিৰ্বাচন কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: You do not have the required permission to write at this location
as_IN: এই অৱস্থানত লিখাৰ বাবে আপোনাৰ পৰ্যাপ্ত অনুমতি নাই

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
as_IN: এই আয়তনত উপস্থিত ফাইলচিস্টেম দ্বাৰা বৃহৎ মাপৰ ফাইল সমৰ্থিত নহয় (২ GiBৰ অধিক)।
    
    ইয়াৰ ফলস্বৰূপ DVD অথবা বৃহৎ মাপৰ ফাইল লিখাৰ সময় সমস্যা দেখা দিব পাৰে।

note: Translators %s.1f is the speed used to burn
en: %.1f× (DVD)
as_IN: %.1fx (DVD)

note: Translators %s.1f is the speed used to burn
en: %.1f× (CD)
as_IN: %.1fx (CD)

en: Impossible to retrieve speeds
as_IN: গতি প্ৰাপ্ত কৰা অসম্ভৱ

en: Maximum speed
as_IN: সৰ্বাধিক গতি

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Burning speed")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), burner_utils_pack_properties (string, priv->speed, NULL), FALSE, FALSE, 0);
en: Burning speed
as_IN: বাৰ্ণ কৰাৰ গতি

en: _Simulate before burning
as_IN: বাৰ্ণ কৰাৰ পূৰ্বে অনুকৰণ কৰক (_S)

en: Burner will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
as_IN: Burner দ্বাৰা বাৰ্ণ কামৰ অনুকৰণ কৰা হব আৰু, সফল হ'লে, ১০ ছেকেণ্ডৰ পিছত প্ৰকৃতবাৰ্ণ কৰা হ'ব

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
as_IN: burnproof ব্যৱহাৰ কৰক (_p) (বিফলতাৰ আশঙ্কা হ্ৰাস কৰক)

en: Burn the image directly _without saving it to disc
as_IN: ডিস্কত সংৰক্ষণ নকৰি প্ৰত্যক্ষভাৱে ছবি বাৰ্ণ কৰক (_w)

en: Leave the disc _open to add other files later
as_IN: পিছত কোনো সময় অন্যান্য ফাইল যোগ কৰাৰ উদ্দেশ্যে ডিস্ক মুক্ত ৰাখক (_o)

en: Allow one to add more data to the disc later
as_IN: ডিস্কত পিছত কোনো সময় তথ্য পূৰণ কৰাৰ সুবিধা উপস্থিত ৰাখক

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options")); title = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options"));
en: Options
as_IN: বিকল্পসমূহ

en: Location for _Temporary Files
as_IN: অস্থায়ী ফাইল স্থাপনৰ বাবে অৱস্থান (_T)

en: Set the directory where to store temporary files
as_IN: অস্থায়ী ফাইল ধাৰণ কৰাৰ ডাইৰেকটৰি নিৰ্ধাৰণ কৰক

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Temporary files"));
en: Temporary files
as_IN: অস্থায়ী ফাইল

en: Hidden file
as_IN: লুকুৱা ফাইল

en: Unreadable file
as_IN: ফাইল পাঠযোগ্য নহয়

en: Broken symbolic link
as_IN: ক্ষতিগ্ৰস্ত সাঙ্কেতিক সংযোগ

en: Recursive symbolic link
as_IN: ৰিকাৰ্ছিভ সাঙ্কেতিক সংযোগ

en: Disc image type:
as_IN: ডিষ্ক ছবিৰ ধৰণ:

en: Autodetect
as_IN: স্বচিনাক্তকৰণ

en: ISO9660 image
as_IN: ISO9660 ছবি

en: Readcd/Readom image
as_IN: Readcd/Readom ছবি

en: Cue image
as_IN: Cue ছবি

en: Cdrdao image
as_IN: Cdrdao ছবি

en: Properties of %s
as_IN: %s ৰ বৈশিষ্ট্য

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
as_IN: আপুনি নিশ্চিতৰূপে, ডিস্ক ছবিৰ নামে ব্যৱহৃত সম্প্ৰসাৰণটো প্ৰয়োগ কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
as_IN: এই সম্প্ৰসাৰণ ব্যৱহাৰ কৰা হ'লে, বিভিন্ন প্ৰগ্ৰাম দ্বাৰা এই ধৰণৰ ফাইল সঠিকৰূপে চিনাক্ত কৰা সম্ভৱ নহব।

en: _Keep Current Extension
as_IN: বৰ্তমান সম্প্ৰসাৰণ অপৰিবৰ্তিত ৰাখক (_K)

en: Change _Extension
as_IN: সম্প্ৰসাৰণ পৰিবৰ্তন কৰক (_E)

en: Configure recording options
as_IN: ৰেকৰ্ড বিকল্প সংৰূপণ কৰক

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
as_IN: সৰ্বমোট সময়: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
as_IN: ড্ৰাইভৰ গড় গতি:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
as_IN: আনুমানিক অৱশিষ্ট সময়: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
as_IN: %i MiB, %i MiB ৰ

en: Estimated drive speed:
as_IN: ড্ৰাইভৰ আনুমানিক গতি:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
as_IN: "%s": ল'ড কৰা হৈছে

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
as_IN: "%s": অজ্ঞাত ডিস্ক ছবিৰ ধৰণ

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
as_IN: এটা ডিস্ক ছবি নিৰ্বাচন কৰাৰ বাবে ইয়াত ক্লিক কৰক (_i)

en: Select Disc Image
as_IN: ডিস্ক ছবি নিৰ্বাচন কৰক

en: All files
as_IN: সৰ্বধৰণৰ ফাইল

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
as_IN: ছবি ফাইলসমূহ

en: Image type:
as_IN: ছবিৰ ধৰণ:

en: Estimated size: %s
as_IN: আনুমানিক মাপ: %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
as_IN: এই নিৰ্বাচনলে নিশ্চিৰূপে "%s" যোগ কৰিব নে?

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Burner can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
as_IN: এই ডাইৰেকটৰিৰ নিম্নবৰ্তী ডাইৰেকটৰিৰ ক্ষেত্ৰত ৭ ঊৰ্ধ্বতন ডাইৰেকটৰি উপস্থিত থাকিব।
    Burner দ্বাৰা এই ধৰণৰ ফাইলৰ অনুক্ৰমৰ ছবি সৃষ্টি কৰি বাৰ্ণ কৰা সম্ভৱ হ'লেও ডিস্কসৰ্বধৰণৰ অপাৰেটিং প্ৰণালী দ্বাৰা পাঠযোগ্য নহব পাৰে।
    উল্লেখ্য: অকল linux-এ এই ধৰণৰ অনুক্ৰমৰ সঠিক ব্যৱহাৰ প্ৰমাণিত হৈছে।

en: Ne_ver Add Such File
as_IN: এই ধৰণৰ ফাইল কেতিয়াও যোগ কৰা নহব (_v)

en: Al_ways Add Such File
as_IN: এই ধৰণৰ ফাইল সদায়ে যোগ কৰক (_w)

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
as_IN: আপুনি নিশ্চিতৰূপে "%s" ক নিৰ্বাচনত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব ইচ্ছুক আৰু ইয়াক সমৰ্থনৰ বাবে ISO9660 মানৰ তৃতীয় সংস্কৰণ প্ৰয়োগ কৰিব ইচ্ছুক নেকি?

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
as_IN: ফাইলটো ২ GiBৰৰ পৰা অধিক। ২ GiBৰৰ পৰা অধিক মাপৰ ফাইলসমূহ ISO9660 মানৰ প্ৰথম আৰু দ্বিতীয় সংস্কৰণে (সৰ্বাধিক ব্যৱহৃত) দ্বাৰা সমৰ্থিত নহয়।
    অধিকাংশ অপাৰেটিং প্ৰণালী যেমন Linux আৰু Windows © ৰ সকলো সংস্কৰণ দ্বাৰা সমৰ্থিত ISO9660 ৰ তৃতীয় সংস্কৰণ ব্যৱহাৰ কৰা বিশেষভাবে উপদেশিত।
    উল্লেখ্য, ISO9660 ৰ তৃতীয় সংস্কৰণ সহায়ত সৃষ্টি কৰা ছবিসমূহ MacOS X দ্বাৰা পাঠযোগ্য নহয়।

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
as_IN: Windows ৰ সংগত কৰাৰ উদ্দেশ্যে ফাইলসমূহৰ পুনৰনামকৰণ কৰা হব নেকি ?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
as_IN: এই নামসমূহ পৰিবৰ্তন কৰি ৬৪ অক্ষৰত চুটি কৰা আৱশ্যক।

en: _Disable Full Windows Compatibility
as_IN: Windows ৰ সংগতি অসামৰ্থবান কৰক (_D)

en: _Rename for Full Windows Compatibility
as_IN: Windows ৰ সংগতিৰ বাবে পুনৰনামকৰণ কৰক (_R)

en: Size Estimation
as_IN: আনুমানিক মাপ

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
as_IN: অনুমানিক মাপ গণনা হোৱা অবধি অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক।

en: All files need to be analysed to complete this operation.
as_IN: এই কৰ্ম সম্পন্ন কৰাৰ বাবে সকলো ফাইল বিশ্লেষণ কৰা আৱশ্যক।

en: Check _Again
as_IN: পুনৰ পৰীক্ষা কৰক (_A)

en: The file integrity check could not be performed.
as_IN: ফাইলৰ অখণ্ডতা পৰীক্ষা কৰা নাযায়।

en: An unknown error occurred
as_IN: অজ্ঞাত ত্ৰুটি দেখা দিছে

en: The file integrity check was performed successfully.
as_IN: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ ফাইলৰ অখণ্ডতা পৰীক্ষা কৰা হৈছে।

en: There seem to be no corrupted files on the disc
as_IN: ডিস্কত কোনো ক্ষতিগ্ৰস্ত ফাইল পোৱা নাযায়

en: The following files appear to be corrupted:
as_IN: নিম্নলিখিত ফাইলসমূহ সম্ভৱতঃ ক্ষতিগ্ৰস্ত:

en: Corrupted Files
as_IN: ক্ষতিগ্ৰস্ত ফাইল

en: Downloading MD5 file
as_IN: MD5 ফাইল ডাউনল'ড কৰা হৈছে

en: "%s" is not a valid URI
as_IN: "%s" বৈধ URI নহয়

en: No MD5 file was given.
as_IN: কোনো MD5 ফাইল দিয়া হোৱা নাই।

en: Use an _MD5 file to check the disc
as_IN: ডিস্ক পৰীক্ষা কৰাৰ বাবে এটা md5 ফাইল ব্যৱহাৰ কৰক (_M)

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
as_IN: ডিস্কৰ checksum অন্তৰ্ভুক্ত কৰা এটা বহিস্থিত .md5 ফাইল প্ৰয়োগ কৰক

en: Open an MD5 file
as_IN: এটা MD5 ফাইল খোলক

en: _Check
as_IN: পৰীক্ষা কৰক (_C)

en: Disc Checking
as_IN: ডিস্ক পৰীক্ষণ

en: The operation cannot be performed.
as_IN: এই কাম সঞ্চালন কৰা সম্ভৱ নহয়।

en: The disc is not supported
as_IN: ডিস্ক সমৰ্থিত নহয়

en: The drive is empty
as_IN: ড্ৰাইভটো ৰিক্ত

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc"));
en: Select a disc
as_IN: এটা ডিস্ক নিৰ্বাচন কৰক

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Progress"));
en: Progress
as_IN: প্ৰগতি সূচক

en: (loading…)
as_IN: (ল'ড কৰা হৈছে…)

en: Empty
as_IN: ৰিক্ত

en: Disc file
as_IN: ডিস্ক ফাইল

en: %d item | %d items
as_IN[0]: %d বস্তু
as_IN[1]: %d বস্তু

en: New folder
as_IN: নতুন ফোল্ডাৰ

en: New folder %i
as_IN: নতুন ফোল্ডাৰ %i

en: Analysing files
as_IN: ফাইল বিশ্লেষণ কৰা হৈছে

en: "%s" is a recursive symbolic link.
as_IN: "%s" এটা ৰিকাৰ্ছিভ সাঙ্কেতিক সংযোগ।

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
as_IN: "%s" পোৱা নাযায়।

en: Retrieving image format and size
as_IN: ছবিৰ বিন্যাস আৰু আকাৰ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
as_IN: ডিষ্ক ছবিৰ বিন্যাস চিনিব পৰা নগল

en: Please set it manually
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি নিজেই নিৰ্ধাৰিত কৰক

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
as_IN: ফাইল চিস্টেমৰ পৰা "%s" আতৰাওক হৈছে।

en: Directories cannot be added to video or audio discs
as_IN: ভিডিঅ' বা অডিঅ' ডিস্কত ডাইৰেকটৰি যোগ কৰা সম্ভৱ নহয়।

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
as_IN: ভিডিঅ' বা অডিঅ' ডিস্কত প্লেলিস্ট যোগ কৰা সম্ভৱ নহয়।

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
as_IN: ভিডিঅ' বা অডিঅ' মাধ্যমৰ বাবে "%s" উপযুক্ত নহয়

en: Analysing video files
as_IN: ভিডিঅ' ফাইল বিশ্লেষণ কৰা হৈছে

en: Video format:
as_IN: ভিডিঅ' বিন্যাস:

en: _NTSC
as_IN: NTSC (_N)

en: Format used mostly on the North American continent
as_IN: সাধাৰণত উত্তৰ আমৰিকা মহাভূমিত ব্যৱহৃত বিন্যাস

en: _PAL/SECAM
as_IN: PAL/SECAM (_P)

en: Format used mostly in Europe
as_IN: সাধাৰণত ইউৰোপত ব্যৱহৃত বিন্যাস

en: Native _format
as_IN: স্থানীয় বিন্যাস (_f)

en: Aspect ratio:
as_IN: এছপেক্টৰ অনুপাত:

en: _4:3
as_IN: 4:3 (_4)

en: _16:9
as_IN: 16:9 (_1)

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
as_IN: VCD ৰ ধৰণ:

en: Create an SVCD
as_IN: এটা SVCD সৃষ্টি কৰক

en: Create a VCD
as_IN: এটা VCD সৃষ্টি কৰক

en: Directory could not be created (%s)
as_IN: ডাইৰেকটৰি সৃষ্টি কৰা নাযায় (%s)

en: Getting size
as_IN: মাপ প্ৰাপ্ত কৰা হৈছে

en: Writing
as_IN: লিখা হৈছে

en: Blanking
as_IN: ৰিক্ত কৰা হৈছে

en: Creating checksum
as_IN: checksum সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Copying file
as_IN: ফাইল কপি কৰা হৈছে

en: Analysing audio files
as_IN: অডিঅ' ফাইলৰ বিশ্লেষণ

en: Transcoding song
as_IN: গান ট্ৰান্সক'ড কৰা হৈছে

en: Preparing to write
as_IN: লিখাৰ প্ৰস্তুতি চলিছে

en: Writing leadin
as_IN: leadin লিখা হৈছে

en: Writing CD-Text information
as_IN: CD-TEXT ৰ তথ্য লিখা হৈছে

en: Finalizing
as_IN: অন্তিম প্ৰস্তুতি চলিছে

en: Writing leadout
as_IN: leadout লিখা হৈছে

en: Starting to record
as_IN: ৰেকৰ্ড আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Success
as_IN: সফল

en: Ejecting medium
as_IN: মাধ্যম বাহিৰ কৰা হৈছে

en: Display debug statements on stdout for Burner burn library
as_IN: Burner বাৰ্ণ লাইব্ৰেৰিৰ ক্ষেত্ৰত stdout কামৰ সময়ত ডিবাগ তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Burner media burning library
as_IN: Burner মাধ্যম বাৰ্ণ কৰাৰ লাইব্ৰেৰি

en: Display options for Burner-burn library
as_IN: Burner-বাৰ্ণ লাইব্ৰেৰি বিকল্প প্ৰদৰ্শন কৰক

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
as_IN: "%s" এ সঠিক আচৰণ নকৰিলে

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
as_IN: ডিস্কত পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান উপলব্ধ নাই (%s উপলব্ধ আছে %s ৰ বাবে)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
as_IN: অস্থায়ী ছবি সংৰক্ষণৰ বাবে নিৰ্বাচিত ফাইলচিস্টেমত ২ GiBৰৰ পৰা অধিক মাপৰ ফাইল সংৰক্ষণ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
as_IN: অস্থায়ী ছবি সংৰক্ষণৰ বাবে নিৰ্বাচিত অৱস্থানত ডিস্ক ছবি ধাৰণ কৰাৰ বাবে পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান উপস্থিত নাই (%ld MiB প্ৰয়োজন)

en: The size of the volume could not be retrieved
as_IN: আয়তনৰ মাপ প্ৰাপ্ত কৰা নাযায়

en: No path was specified for the image output
as_IN: ছবিৰ আউটপুটৰ কোনো পথ পোৱা নাযায়

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
as_IN: এটা অভ্যন্তৰীণ ত্ৰুটি উৎপন্ন হৈছে (%s)

en: The file is not stored locally
as_IN: ফাইলটো স্থানীয় অৱস্থানত উপস্থিত নহয়

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
as_IN: VIDEO_TS ডাইৰেকটৰি অনুপস্থিত অথবা বৈধ নহয়

en: "%s" could not be found in the path
as_IN: পথত "%s" পোৱা নাযায়

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
as_IN: "%s" GStreamer প্লাগিন পোৱা নগল

en: The version of "%s" is too old
as_IN:  "%s" ৰ সংস্কৰণ বহু পুৰনি

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
as_IN: "%s" এটা ভিন্ন প্ৰগ্ৰামৰ নিৰ্দেশকৰ্তা সাংকেতিক লিংক।

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
as_IN: "%s" পোৱা নাযায়

note: Translators: %s is the name of the burner element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
as_IN: "%s" প্ৰক্ৰিয়া এটা ত্ৰুটি ক'ড উৎপন্ন কৰি সমাপ্ত হৈছে (%i)

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
as_IN: ছবি ফাইল

en: Unnamed CD/DVD Drive
as_IN: নামবিহীন CD/DVD ড্ৰাইভ

en: Display debug statements on stdout for Burner media library
as_IN: Burner মাধ্যম লাইব্ৰেৰিৰ ক্ষেত্ৰত, stdout কামৰ সময় ডিবাগ তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Burner optical media library
as_IN: Burner অপটিকেল মাধ্যম লাইব্ৰেৰি

en: Display options for Burner media library
as_IN: Burner-মাধ্যম লাইব্ৰেৰি বাবে বিকল্পসমুহ প্ৰদৰ্শন কৰক

en: File
as_IN: ফাইল

en: DVD+R dual layer
as_IN: DVD+R দ্বৈত স্তৰ

en: DVD+RW dual layer
as_IN: DVD+RW দ্বৈত স্তৰ

en: DVD-R dual layer
as_IN: DVD-R দ্বৈত স্তৰ

en: Blu-ray disc
as_IN: Blu-ray ডিস্ক

en: Writable Blu-ray disc
as_IN: লিখনযোগ্য Blu-ray ডিস্ক

en: Rewritable Blu-ray disc
as_IN: পুনৰলিখনযোগ্য Blu-ray ডিস্ক

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
as_IN: ৰিক্ত %s ডিস্ক, %s ত উপস্থিত

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
as_IN: অডিঅ' আৰু তথ্য %s ডিস্ক, %s ত

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
as_IN: %s ত অডিঅ' %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
as_IN: %s ত তথ্য %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
as_IN: %s ত %s

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
as_IN: %s: ৰিক্ত

en: Searching for available discs
as_IN: উপলব্ধ ডিস্ক সন্ধান কৰা হৈছে

en: No disc available
as_IN: কোনো ডিস্ক উপলব্ধ নাই

note: Translators: this is 'hour:minute' or 'minute:second'
en: %s:%s
as_IN: %s (%s)

note: Translators: the first %s is the number of minutes * and the second one is the number of seconds. * The whole string expresses a duration
en: %s:%s min
as_IN: %s:%s মিনিট

en: The disc mount point could not be retrieved
as_IN: ডিস্কৰ মাউন্ট বিন্দু প্ৰাপ্ত কৰা নাযায়

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
as_IN: ৰিক্ত ডিস্ক (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
as_IN: অডিঅ' আৰু তথ্যৰ ডিস্ক (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
as_IN: অডিঅ' ডিস্ক (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
as_IN: তথ্যৰ ডিস্ক (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
as_IN: ই সম্ভৱতঃ বৈধ ISO ছবি নহয়

en: Unknown error
as_IN: অজ্ঞাত ত্ৰুটি

en: Size mismatch
as_IN: মাপত অমিল

en: Type mismatch
as_IN: ধৰণে অমিল

en: Bad argument
as_IN: বেয়া তৰ্ক

en: Outrange address
as_IN: সীমাবহিৰ্ভুত ঠিকনা

en: Invalid address
as_IN: অবৈধ ঠিকনা

en: Invalid command
as_IN: অবৈধ কমান্ড

en: Invalid parameter in command
as_IN: কমান্ডত অবৈধ প্ৰাচল

en: Invalid field in command
as_IN: কমান্ডত অবৈধ ক্ষেত্ৰ

en: The device timed out
as_IN: ডিভাইচৰ সময়সীমা উত্তীৰ্ণ হৈছে

en: Key not established
as_IN: কি স্থাপন কৰা হোৱা নাই

en: Invalid track mode
as_IN: অবৈধ ট্ৰেক অৱস্থা

en: _Hide changes
as_IN: পৰিবৰ্তন লুকুৱাওক (_H)

en: _Show changes
as_IN: পৰিবৰ্তন প্ৰদৰ্শন কৰক (_S)

en: The file does not appear to be a playlist
as_IN: এই ফাইল সম্ভৱতঃ এটা প্লে-লিস্ট নহয়

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
as_IN: ছবিসমূহ

en: _Color
as_IN: ৰঙ (_C)

en: Solid color
as_IN: সুষম ৰঙ

en: Horizontal gradient
as_IN: আনুভূমিক গ্ৰেডিয়েণ্ট

en: Vertical gradient
as_IN: উলম্ব গ্ৰেডিয়েণ্ট

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
as_IN: ছবি (_I)

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
as_IN: ছবিৰ পথ:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
as_IN: এটা ছবি নিৰ্বাচন কৰক

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
as_IN: ছবিৰ বিন্যাস:

en: Centered
as_IN: কেন্দ্ৰস্থিত

en: Tiled
as_IN: টাইল্ড

en: Scaled
as_IN: স্কেইল্ড

en: Background Properties
as_IN: পটভূমিৰ বৈশিষ্ট্য

en: Print
as_IN: প্ৰিন্ট

en: Bac_kground Properties
as_IN: পটভূমিৰ বৈশিষ্ট্য (_k)

en: Background properties
as_IN: পটভূমিৰ বৈশিষ্ট্য

en: Align right
as_IN: সোফালে হালক

en: Center
as_IN: কেন্দ্ৰ

en: Align left
as_IN: বাওফালে হালক

en: Underline
as_IN: নিম্নলিখিত

en: Italic
as_IN: ইটালীয়

en: Bold
as_IN: ডাঠ

en: Font family and size
as_IN: ফন্ট পৰিয়াল আৰু আকাৰ

en: _Text Color
as_IN: লিখনীৰ ৰঙ (_T)

en: Text color
as_IN: লিখনীৰ ৰঙ

en: Cover Editor
as_IN: প্ৰচ্ছদ সম্পাদক

en: Set Bac_kground Properties
as_IN: পটভূমিৰ বৈশিষ্ট্য নিৰ্ধাৰণ কৰক (_k)

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
as_IN: ছবি ল'ড কৰা সম্ভৱ নহয়।

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
as_IN: Gstreamer দ্বাৰা "%s" পৰিচালন কৰা সম্ভৱ নহয়।

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
as_IN: %s উপাদান সৃষ্টি কৰা নাযায়

en: Display debug statements on stdout for Burner utilities library
as_IN: Burner সঁজুলিসমূহ লাইব্ৰেৰিৰ বাবে stdout ত ডিবাগ তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Burner utilities library
as_IN: Burner সঁজুলিসমূহ লাইব্ৰেৰি

en: Display options for Burner-utils library
as_IN: Burner-utils লাইব্ৰেৰিৰ বাবে বিকল্পসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Pick a Color
as_IN: এটা ৰঙ নিৰ্বাচন কৰক

en: CD/DVD Creator
as_IN: CD/DVD সৃষ্টি ব্যৱস্থা

en: Create CDs and DVDs
as_IN: CD আৰু DVD সৃষ্টি কৰক

en: Medium Icon
as_IN: মাধ্যম আইকন

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
as_IN: ছবি ফাইলসমূহ

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
as_IN: CD/DVD সৃষ্টিৰ ফোল্ডাৰ

en: Disc Name:
as_IN: ডিস্কৰ নাম:

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
as_IN: ডিস্কত ফাইল লিখাৰ বাবে সেইসমূহ টানি আনক অথবা কপি কৰক

en: Write to Disc
as_IN: ডিস্কত লিখক

en: Write contents to a CD or DVD
as_IN: CD অথবা DVD ডিস্কত সমলসমূহ লিখক

en: Copy Disc
as_IN: ডিস্ক কপি কৰক

en: _Write to Disc…
as_IN: ডিস্কলে লিখক...(_W)

en: Write disc image to a CD or DVD
as_IN: CD অথবা DVD ডিস্কত ডিস্ক ছবি লিখক

en: _Copy Disc…
as_IN: ডিস্ক কপি কৰক... (_C)

en: Create a copy of this CD or DVD
as_IN: এইখন CD অথবা DVD ৰ কপি সৃষ্টি কৰক

en: _Blank Disc…
as_IN: ৰিক্ত ডিস্ক... (_B)

en: Blank this CD or DVD
as_IN: এই CD অথবা DVD ডিস্ক ৰিক্ত কৰক

en: _Check Disc…
as_IN: ডিস্ক পৰীক্ষা কৰক... (_C)

en: Check the data integrity on this CD or DVD
as_IN: এই CD অথবা DVD ডিস্কত উপস্থিত তথ্যৰ অখণ্ডতা নীৰিক্ষণ কৰক

en: Data could not be read (%s)
as_IN: তথ্য পঢ়া সম্ভৱ নহয় (%s)

en: Data could not be written (%s)
as_IN: তথ্য লিখা নাযায় (%s)

en: Generates .cue files from audio
as_IN: অডিঅ'ৰ পৰা .cue ফাইলসমূহ সৃজন কৰে

en: cdrdao burning suite
as_IN: cdrdao বাৰ্ণিং চ্যুইট

en: Copying audio track
as_IN: অডিঅ' ট্ৰেক কপি কৰক

en: Copying data track
as_IN: তথ্যৰ ট্ৰেক কপি কৰা হৈছে

en: Analysing track %02i
as_IN: ট্ৰেক %02i বিশ্লেষণ কৰা হৈছে

en: You do not have the required permissions to use this drive
as_IN: এই ড্ৰাইভ ব্যৱহাৰৰ বাবে আপোনাৰ পৰ্যাপ্ত অনুমতি নাই

en: Converting toc file
as_IN: toc ফাইলত ৰূপান্তৰ কৰা হৈছে

en: Copies, burns and blanks CDs
as_IN: CDসমূহক কপি, বাৰ্ণ আৰু ৰিক্ত কৰে

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
as_IN: "--driver generic-mmc-raw" ফ্ল্যাগ সক্ৰিয় কৰক (cdrdao ৰ সহায়িকা চাওক)

en: cdrkit burning suite
as_IN: cdrkit বাৰ্ণিং চ্যুইট

en: Last session import failed
as_IN: সৰ্বশেষ অধিবেশন ইমপোৰ্ট কৰিব ব্যৰ্থ

en: An image could not be created
as_IN: ছবি সৃষ্টি কৰা নাযায়

en: This version of genisoimage is not supported
as_IN: genisoimage ৰ এই সংস্কৰণ সমৰ্থিত নহয়

en: Some files have invalid filenames
as_IN: কয়েকটি ফাইলৰ নাম বৈধ নহয়

en: Unknown character encoding
as_IN: আখৰ এনকোডিং অজ্ঞাত

en: There is no space left on the device
as_IN: ডিভাইচত কোনো স্থান অৱশিষ্ট নাই

en: Creates disc images from a file selection
as_IN: এটা নিৰ্বাচিত ফাইলৰ পৰা ডিস্ক ছবি সৃষ্টি কৰে

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
as_IN: ছবি সংৰক্ষণৰ বাবে নিৰ্বাচিত অৱস্থানত ডিস্ক ছবি ধাৰণ কৰাৰ বাবে পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান উপস্থিত নাই

en: Copies any disc to a disc image
as_IN: যিকোনো ডিস্কক এটা ডিস্ক ছবিলৈ কপি কৰে

en: An error occurred while writing to disc
as_IN: ডিস্কৰ লিখাৰ সময়ত এটা ত্ৰুটি দেখা দিছে

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
as_IN: প্ৰণালীৰ ধীৰ ক্ষমতাৰ কাৰণে এই গতিতে ডিস্ক লিখা নাযাব। কম গতিতে লিখাৰ প্ৰচেষ্টা কৰক

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
as_IN: %s ট্ৰেক লিখা হৈছে

en: Formatting disc
as_IN: ডিস্ক ফৰমেট কৰা হৈছে

en: Writing cue sheet
as_IN: কিউ শিট লিখা হৈছে

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
as_IN: ৰেকৰ্ড কৰাৰ পূৰ্বে ডিস্ক পুনৰ ল'ড কৰা আৱশ্যক

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
as_IN: CD আৰু DVDসমূহ বাৰ্ণ, ৰিক্ত আৰু ফৰমেট কৰে

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
as_IN: "-immed" ফ্ল্যাগ সক্ৰিয় কৰক (wodim সহায়িকা চাওক)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
as_IN: ড্ৰাইভ বাফাৰ পূৰণ কৰাৰ সৰ্বনিম্ন অনুপাত (% অনুসাৰে ধাৰ্য) (wodim ৰ সহায়িকা চাওক):

en: Copying audio track %02d
as_IN: অডিঅ' ট্ৰেক %02d কপি কৰা হৈছে

en: Preparing to copy audio disc
as_IN: অডিও ডিস্ক কপিৰ বাবে প্ৰস্তুত হৈছে

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
as_IN: এখন অডিও CD ৰ পৰা সকলো সংযুক্ত তথ্যৰ সৈতে ট্ৰেকসমুহ কপি কৰক

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
as_IN: CD, DVD, আৰু BDসমূহ বাৰ্ণ, ৰিক্ত আৰু ফৰমেট কৰে

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
as_IN: "-immed" ফ্ল্যাগ সক্ৰিয় কৰক (cdrecord ৰ সহায়িকা চাওক)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
as_IN: ড্ৰাইভ বাফাৰ পূৰণ কৰাৰ সৰ্বনিম্ন অনুপাত (%% অনুসাৰে ধাৰ্য্য) (cdrecord ৰ সহায়িকা চাওক):

en: cdrtools burning suite
as_IN: cdrtools বাৰ্ণিং চ্যুইট

en: This version of mkisofs is not supported
as_IN: mkisofs ৰ বৰ্তমান সংস্কৰণ সমৰ্থিত নহয়

en: File "%s" could not be opened (%s)
as_IN: "%s" ফাইল খোলা নাযায় (%s)

en: Creating checksum for image files
as_IN: ছবিৰ ফাইলৰ বাবে checksum সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: No checksum file could be found on the disc
as_IN: ডিস্কত checksum ফাইল পোৱা নাযায়

en: Checking file integrity
as_IN: ফাইলৰ অখণ্ডতা পৰীক্ষা কৰা হৈছে

en: File "%s" could not be opened
as_IN: "%s" ফাইল খোলা সম্ভৱ নহয়

en: Some files may be corrupted on the disc
as_IN: ডিস্কত কিছু ফাইল ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
as_IN: ফাইলৰ Checksum

en: Checks file integrities on a disc
as_IN: ডিস্কত ফাইলৰ অখণ্ডতা পৰীক্ষা কৰে

en: Hashing algorithm to be used:
as_IN: ব্যৱহাৰযোগ্য হ্যাশিং এলগৰিথম:

note: Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
as_IN: "%s" খোলা নাযায় (%s)

en: Creating image checksum
as_IN: ছবিৰ checksum সৃষ্টি কৰা হৈছে

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
as_IN: ছবিৰ Checksum

en: Checks disc integrity after it is burnt
as_IN: ডিস্ক বাৰ্ণ কৰাৰ পিছত ডিস্কত উপস্থিত তথ্যৰ অখণ্ডতা পৰীক্ষা কৰে

en: Creating file layout
as_IN: ফাইলৰ বিন্যাস সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Creates disc images suitable for video DVDs
as_IN: DVDসমূহৰ কাৰণে উপযুক্ত ডিস্ক ছবিসমূহ সৃষ্টি কৰে

note: Translators: %s is the path to a drive. "regionset %s" * should be left as is just like "DVDCSS_METHOD=title * burner --no-existing-session"
en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title burner --no-existing-session" command
as_IN: এনক্ৰিপষণৰ কাৰণে ব্যৱহাৰ হোৱা চাবি এটাক পূনৰ উদ্ধাৰ কৰোতে ত্ৰুটি। এনে ধৰণৰ সমস্যাক নিম্নলিখিত যিকোনো এটা পদ্ধতিৰে সমাধান কৰিব পাৰিব: এটা টাৰমিনেলত হয় আপোনাৰ CD/DVD প্লেয়াৰৰ বাবে DVD স্থান ক'ড "regionset %s" কমান্ডৰ সৈতে সংহতি কৰক অথবা "DVDCSS_METHOD=title burner --no-existing-session" কমান্ড চলাওক

en: Retrieving DVD keys
as_IN: DVD কি প্ৰাপ্ত কৰা নাযায়

en: Video DVD could not be opened
as_IN: ভিডিঅ' DVD খোলা সম্ভৱ নহয়

en: Error while reading video DVD (%s)
as_IN: ভিডিঅ' DVD পঢ়োতে সমস্যা (%s)

en: Copying video DVD
as_IN: ভিডিঅ' DVD কপি কৰা হৈছে

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
as_IN: CSS ভিডিও এনক্ৰিপটেড DVDসমূহক এটা ডিস্ক ছবিত কপি কৰক

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
as_IN: পুনৰ লিখিব পৰা DVD আৰু BDসমূহক ৰিক্ত আৰু ফৰমেট কৰে

en: Burns and blanks DVDs and BDs
as_IN: DVD আৰু BDসমূহক বাৰ্ণ আৰু ৰিক্ত কৰে

en: Allow DAO use
as_IN: DAO ৰ ব্যৱহাৰ অনুমোদন কৰক

en: growisofs burning suite
as_IN: growisofs বাৰ্ণিং চ্যুইট

en: libburn track could not be created
as_IN: libburn ট্ৰেক সৃষ্টি কৰা নাযায়

en: libburn library could not be initialized
as_IN: libburn লাইব্ৰেৰি আৰম্ভ কৰা নাযায়

en: The drive address could not be retrieved
as_IN: ড্ৰাইভৰ ঠিকনা প্ৰাপ্ত কৰা নাযায়

en: Writing track %02i
as_IN: %02i ট্ৰেক লিখা হৈছে

en: libburnia burning suite
as_IN: libburnia বাৰ্ণিং চ্যুইট

en: Volume could not be created
as_IN: আয়তন সৃষ্টি কৰা নাযায়

en: libisofs could not be initialized.
as_IN: libisofs আৰম্ভ কৰিব ব্যৰ্থ।

en: Read options could not be created
as_IN: পঢ়াৰ বিকল্পসমূহ সৃষ্টি কৰা নাযায়

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
as_IN: "%s" পথৰ ট্ৰিৰ কোনো ঊৰ্ধ্বতন অৱস্থান চিনাক্ত কৰা নাযায়

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
as_IN: "%s" ডাইৰেকটৰি সৃষ্টি কৰাৰ সময় libisofs দ্বাৰা ত্ৰুটিৰ সূচনা প্ৰদান কৰা হৈছে

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
as_IN: "%s" ডাইৰেকটৰিত বস্তু সংযোজন কৰাৰ সময় libisofs দ্বাৰা এটা ত্ৰুটিৰ সূচনা দিয়া হৈছে (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
as_IN: "%s" পথত ফাইল সংযোজন কৰাৰ সময়ত libisofs দ্বাৰা এটা ত্ৰুটিৰ সূচনা দিয়া হৈছে

en: Copying checksum file
as_IN: checksum ফাইল কপি কৰা হৈছে

en: Copying files locally
as_IN: স্থানীয় অৱস্থানত ফাইল কপি কৰা হৈছে

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
as_IN: ফাইল ডাউনল'ডাৰ

en: Allows files not stored locally to be burned
as_IN: স্থানীয় অৱস্থানত সংৰক্ষণ নকৰা ফাইল বাৰ্ণ কৰাৰ অনুমতি দিয়ে

en: Impossible to retrieve local file path
as_IN: স্থানীয় ফাইলৰ পথ প্ৰাপ্ত কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
as_IN: Nautilus ৰ "CD/DVD সৃষ্টিৰ ফোল্ডাৰ" ত যোগ কৰা ফাইলসমূহ বাৰ্ণ কৰাৰ অনুমতি দিয়ে

note: Translators: This message is sent * when burner could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * done through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should be removed?
en: Impossible to link plugin pads
as_IN: প্লাগিন প্যাড সংযুক্ত কৰা অসম্ভৱ

en: Normalizing tracks
as_IN: ট্ৰেক স্বাভাৱিক কৰা হৈছে

en: Normalization
as_IN: স্বাভাৱিকৰণ

en: Sets consistent sound levels between tracks
as_IN: ট্ৰেকসমূহুৰ মাজত সুসংগত শব্দৰ স্তৰ সংহতি কৰে

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
as_IN: ফাইলত প্যাডিং কৰিব সমস্যা (%s)

en: Error while getting duration
as_IN: অবকাল প্ৰাপ্ত কৰিব সমস্যা

en: Analysing "%s"
as_IN: "%s" বিশ্লেষণ কৰা হৈছে

en: Transcoding "%s"
as_IN: "%s" ট্ৰান্সক'ড কৰা হৈছে

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
as_IN: যিকোনো গানৰ ফাইলক অডিঅ' CDসমূহৰ বাবে প্ৰযোজ্য বিন্যাসত ৰূপান্তৰ কৰে

en: Converting video file to MPEG2
as_IN: ভিডিঅ' ফাইলক MPEG2 বিন্যাসে ৰূপান্তৰ কৰা হৈছে

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
as_IN: যিকোনো ভিডিঅ' ফাইলক ভিডিঅ' DVD ৰ বাবে প্ৰযোজ্য বিন্যাসত ৰূপান্তৰ কৰে

en: Creates disc images suitable for SVCDs
as_IN: SVCDসমূহৰ কাৰণে উপযুক্ত ডিস্ক ছবিসমূহ সৃষ্টি কৰে

en: Create a data CD/DVD
as_IN: তথ্য CD/DVD সৃষ্টি কৰক

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
as_IN: অকল কমপিউটাৰত পাঠযোগ্য তথ্য এটা CD/DVD সৃষ্টি কৰক

note: {N_("Audi_o project"), N_("Create a traditional audio CD"), N_("Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos"), "media-optical-audio-new", BURNER_PROJECT_TYPE_AUDIO},
en: D_ata project
as_IN: তথ্য প্ৰকল্প (_a)

note: {N_("_Video project"), N_("Create a video DVD or an SVCD"), N_("Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers"), "media-optical-video-new", BURNER_PROJECT_TYPE_VIDEO}, {N_("Disc _copy"), N_("Create 1:1 copy of a CD/DVD"), N_("Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your h
en: Burn _image
as_IN: ছবি বাৰ্ণ কৰক (_i)

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
as_IN: এটা উপস্থিত CD/DVD ছবিকে ডিস্কত বাৰ্ণ কৰক

en: _Project
as_IN: প্ৰকল্প (_P)

en: _View
as_IN: দৰ্শন (_V)

en: _Edit
as_IN: সম্পাদনা (_E)

en: _Tools
as_IN: সঁজুলিসমূহ (_T)

en: _Help
as_IN: সহায় (_H)

en: P_lugins
as_IN: প্লাগিনসমূহ (_l)

en: Choose plugins for Burner
as_IN: burner ৰ বাবে প্লাগিন নিৰ্বাচন কৰক

en: E_ject
as_IN: বাহিৰ কৰক (_j)

en: Eject a disc
as_IN: ডিস্ক বাহিৰ কৰক

en: _Blank…
as_IN: ৰিক্ত... (_B)

en: Blank a disc
as_IN: ডিস্ক ৰিক্ত কৰক

en: _Check Integrity…
as_IN: অখণ্ডতা নীৰিক্ষণ কৰক... (_C)

en: Check data integrity of disc
as_IN: ডিস্কৰ অখণ্ডতা নীৰিক্ষণ কৰক

en: Quit Burner
as_IN: Burner ৰ পৰা প্ৰস্থান

en: _Contents
as_IN: সমলসমূহ (_C)

en: Display help
as_IN: সহায় প্ৰদৰ্শন কৰক

en: About
as_IN: বিষয়ে

en: Disc Burner
as_IN: ডিস্ক বাৰ্ণ ব্যৱস্থা

en: Error while loading the project
as_IN: প্ৰকল্প ল'ড কৰিবলৈ সমস্যা

en: Please add files to the project.
as_IN: প্ৰকল্পত অনুগ্ৰহ কৰি ফাইল সুমুৱাওক।

en: The project is empty
as_IN: প্ৰকল্পটো ৰিক্ত

en: Burner is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
as_IN: Burner এটা বিনামুলিয়া চফ্টৱেৰ; আপুনি Free Software Foundation ৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত GNU General Public License ৰ চুক্তিসমূহৰ অন্তৰ্গত ইয়াক পুনৰ বিলাব পাৰিব অথবা সলনি  কৰিব পাৰিব; হৈতো অনুজ্ঞাৰ সংস্কৰণ ২, অথবা (আপুনাৰ বিকল্পত) যিকোনো পৰৱৰ্তী সংস্কৰণ।

en: Burner is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
as_IN: Burner এইটো আশাত বিলোৱা হৈছে যে ই ব্যৱহাৰযোগ্য হ'ব, কিন্তু কোনো ৱাৰেন্টি নথকাকৈ; ব্যৱসায়ীক  অথবা কোনো এটা বিশেষ কাৰণৰ যোগ্যতাৰ বাবে বুজুৱা ৱাৰেন্টি  নথকাকৈ। অধিক জানিবলৈ  GNU General Public License চাওক।

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Burner; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
as_IN: আপুনি হৈতো ইতিমধ্যে এই প্ৰগ্ৰামৰ সৈতে GNU General Public License ৰ কপি এটা পাইছে। যদি নাই , Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA লে লিখক

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
as_IN: GNOME ৰ সম্পূৰ্ণ ব্যৱহাৰযোগ্য এটা সহজ CD/DVD বাৰ্ণ কৰাৰ এপ্লিকেচন।

en: Burner Homepage
as_IN: Burner ৰ ঘৰপৃষ্ঠা

en: The project "%s" does not exist
as_IN: "%s" নামৰ কোনো প্ৰকল্প উপস্থিত নাই

en: _Recent Projects
as_IN: শেহতীয়া প্ৰকল্পসমূহ (_R)

en: Display the projects recently opened
as_IN: শেহতীয়া প্ৰকল্পসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Open the selected files
as_IN: নিৰ্বাচিত ফাইলসমূহ খোলক

en: _Edit Information…
as_IN: তথ্য সম্পাদন কৰক...(_E)

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
as_IN: ট্ৰেক তথ্য সম্পাদন কৰক (আৰম্ভ, সমাপ্তি, নিৰ্মাতা, ইত্যাদি)

en: Remove the selected files from the project
as_IN: নিৰ্বাচিত ফাইলসমূহ প্ৰকল্পৰ পৰা আতৰুৱা হ'ব

en: Paste files
as_IN: ফাইলসমূহ পেইস্ট কৰক

en: Add the files stored in the clipboard
as_IN: ক্লিপ-বোৰ্ডত উপস্থিত ফাইলসমূহ যোগ কৰক

en: I_nsert a Pause
as_IN: বিৰতি সুমুৱাওক (_n)

en: Add a 2 second pause after the track
as_IN: ট্ৰেকৰ পিছত ২ ছেকেণ্ডৰ বিৰতি যোগ কৰক

en: _Split Track…
as_IN: ট্ৰেক বিভাজন কৰক... (_S)

en: Split the selected track
as_IN: নিৰ্বাচিত ট্ৰেক বিভাজন কৰক

en: Pause
as_IN: বিৰতি

en: Split
as_IN: বিভাজন

en: Track
as_IN: ট্ৰেক

en: Title
as_IN: শীৰ্ষক

en: Artist
as_IN: শিল্পী

en: Length
as_IN: অবকাল

en: The track will be padded at its end.
as_IN: ট্ৰেকৰ শেষ প্যাড কৰা হব।

en: The track is shorter than 6 seconds
as_IN: ট্ৰেকটো ৬ ছেকেণ্ডৰ কম

en: Make sure the appropriate codec is installed
as_IN: সঠিক codec ইনস্টল কৰা হৈছে নে নাই সেইটো নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
as_IN: আপুনি ভিডিঅ' ফাইল "%s" যোগ কৰিব ইচ্ছুক নেকি?

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
as_IN: এই ফাইলটো এটা ভিডিঅ' ফাইল আৰু সেইবাবে কেৱল অডিঅ' অংশ ডিস্কত লিখা সম্ভৱ হ'ব।

en: _Discard File
as_IN: ফাইল বৰ্জন কৰক (_D)

en: _Add File
as_IN: ফাইল যোগ কৰক (_A)

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
as_IN: ডাইৰেকটৰিত অডিঅ' ফাইল সন্ধান কৰা হব নেকি ?

en: Search _Directory
as_IN: ডাইৰেকটৰিত সন্ধান কৰক (_D)

en: "%s" could not be opened.
as_IN: "%s" খোলা সম্ভৱ নহয়।

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
as_IN: DTS ট্ৰেক থকা এখন অডিও CD সৃষ্টি কৰিব বিচাৰে নেকি?

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
as_IN: বাচনি কৰা কিছুমান গান DTS ট্ৰেক সৃষ্টি কৰিবলে উপযুক্ত।
    এইধৰণৰ অডিও CD -য়ে উচ্চ মানৰ শব্দৰ যোগান দিয়ে কিন্তু কেৱল কিছুমান ধাৰ্য্যত ডিজিটেল প্লেয়াৰসমূহে ইহতক চলাব পাৰে।
    টোকা: যদি আপুনি সন্মত, তেনেহলে এই ট্ৰেকসমূহৰ উপৰত স্বাভাৱিকৰণ প্ৰয়োগ কৰা নহয়।

en: Create _Regular Tracks
as_IN: নিয়মিত ট্ৰেক সৃষ্টি কৰক (_R)

en: Click here to burn all songs as regular tracks
as_IN: সকলো গানক নিয়মিত ট্ৰেক হিচাপে বাৰ্ণ কৰিবলে ইয়াত ক্লিক কৰক

en: Create _DTS Tracks
as_IN: DTS ট্ৰেকসমূহ সৃষ্টি কৰক (_D)

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
as_IN: সকলো উপযুক্ত গানক DTS ট্ৰেক হিচাপে বাৰ্ণ কৰিবলে ইয়াত ক্লিক কৰক

en: Select one song only please.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি অকল এটা গান নিৰ্বাচন কৰক।

en: Impossible to split more than one song at a time
as_IN: এক সময়ে একাধিক গান বিভাজন কৰা অসম্ভৱ

en: Open the specified project
as_IN: নিৰ্ধাৰিত প্ৰকল্প খোলা হ'ব

en: Set the drive to be used for burning
as_IN: বাৰ্ণ কৰাৰ কাৰণে ড্ৰাইভ নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: DEVICE PATH
as_IN: ডিভাইচ পথ

en: Create an image file instead of burning
as_IN: বাৰ্ণ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে এটা ছবি ফাইল সৃষ্টি কৰক

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
as_IN: উল্লিখিত URI-সমূহ কমান্ড-শাৰীত সংযোজন কৰি এটা তথ্য প্ৰকল্প খোলক

en: Copy a disc
as_IN: ডিস্ক কপি কৰক

en: Cover to use
as_IN: ব্যৱহাৰযোগ্য প্ৰচ্ছদ

en: URI of an image file to burn (autodetected)
as_IN: বাৰ্ণ কৰাৰ উদ্দেশ্যে এটা ছবি ফাইলৰ URL (স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে চিনাক্ত)

en: Force Burner to display the project selection page
as_IN: Burner ক বাধ্য কৰক প্ৰকল্প নিৰ্বাচনৰ পৃষ্ঠা প্ৰদৰ্শন কৰিবলে

en: Open the blank disc dialog
as_IN: ৰিক্ত ডিস্কৰ ডাইলগ খোলক

en: Open the check disc dialog
as_IN: ডিস্ক পৰীক্ষণৰ ডাইলগ খোলক

en: Burn the contents of the burn:// URI
as_IN: burn:// URI ৰ সামগ্ৰী বাৰ্ণ কৰক

en: Start burning immediately.
as_IN: বাৰ্ণিং তৎক্ষনাত আৰম্ভ কৰক।

en: Don't connect to an already-running instance
as_IN: ইতিমধ্য চলি থকা উদাহৰণৰ লগত সংযোগ নকৰিব

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
as_IN: নিৰ্ধাৰিত প্ৰকল্প বাৰ্ণ কৰি আঁতৰাওক।
    এই বিকল্পটো মূখ্যভাৱে অন্যান্য এপ্লিকেচনৰ সৈতে অনুকলনৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * burner will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become burner * parent as if burner was 
en: The XID of the parent window
as_IN: ঊৰ্ধ্বতন উইন্ডোৰ XID

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
as_IN: "%s" লিখিব নোৱাৰি।

en: Wrong command line option.
as_IN: ভুল কমান্ড শাৰী বিকল্প।

en: Incompatible command line options used.
as_IN: অসংগত কমান্ড শাৰী বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে।

en: Only one option can be given at a time
as_IN: এবাৰত অকল এটা বিকল্প উল্লেখ কৰা যাব

en: R_ename…
as_IN: পুনৰনামকৰণ কৰক... (_R)

en: Rename the selected file
as_IN: নিৰ্বাচিত ফাইলৰ পুনৰনামকৰণ কৰক

note: {"NewFolder", "folder-new", N_("New _Folder"), NULL, N_("Create a new empty folder"),
en: New _Folder
as_IN: নতুন ফোল্ডাৰ (_F)

en: Create a new empty folder
as_IN: এটা নতুন ৰিক্ত ফোল্ডাৰ সৃষ্টি কৰক

en: The session could not be imported.
as_IN: অধিবেশনটো ইমপোৰ্ট কৰা নাযায়।

en: The contents of the project changed since it was saved.
as_IN: সংৰক্ষণৰ পিছত প্ৰকল্পত কিছু পৰিবৰ্তন কৰা হৈছে।

en: Discard the current modified project ?
as_IN: বৰ্তমানে পৰিবৰ্তিত প্ৰকল্প বৰ্জন কৰিব নে?

en: _Discard
as_IN: বৰ্জন কৰক (_D)

en: Discard the current modified project
as_IN: বৰ্তমানে পৰিবৰ্তিত প্ৰকল্প বৰ্জন কৰক

en: Continue with the current modified project
as_IN: বৰ্তমানে পৰিবৰ্তিত প্ৰকল্পত আগবাঢ়ক

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
as_IN: অকল এটা ফাইল নিৰ্বাচন কৰা হৈছে ("%s")। এইটো এটা ডিস্কৰ ছবি আৰু ইয়াত সমল বাৰ্ণ কৰক

en: Burn as _Data
as_IN: তথ্য হিচাপে বাৰ্ণ কৰক (_D)

en: Burn as _Image
as_IN: ছবি হিচাপে বাৰ্ণ কৰক (_I)

en: "%s" cannot be added to the selection.
as_IN: নিৰ্বাচনত "%s" যোগ কৰা সম্ভৱ নহয়।

en: It is a recursive symlink
as_IN: ই এটা ৰিকাৰ্ছিভ চিমলিংক

en: It does not exist at the specified location
as_IN: নিৰ্দিষ্ট অৱস্থানত ই উপস্থিত নাই

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
as_IN: আপুনি "%s" প্ৰতিস্থাপন কৰিবলৈ ইচ্ছুক নেকি ?

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
as_IN: এই নামৰ এটা ফাইল বৰ্তমানে ফোল্ডাৰত উপস্থিত আছে। ইয়াক সলালে ইয়াত উপস্থিত তথ্য, বাৰ্ণ হব লগিয়া ডিস্কত প্ৰতিষ্ঠিত হই যাব।

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
as_IN: সদায়ে ৰাখক (_e)

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
as_IN: ৰাখক (_K)

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
as_IN: প্ৰতিস্থাপন কৰক (_R)

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
as_IN: সদায়ে প্ৰতিস্থাপন কৰক (_w)

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
as_IN: %s ইমপোৰ্ট কৰক

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
as_IN: %s ইমপোৰ্ট কৰক (_m)

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
as_IN: ইমপোৰ্ট কৰক (_m)

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
as_IN: আপুনি নিশ্চিতৰূপে '%s'ৰ পৰা অধিবেশন ইমপোৰ্ট কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
as_IN: ইয়াৰ ফলস্বৰূপ, বাৰ্ণ কৰাৰ পিছত পূৰ্ববৰ্তী অধিবেশনৰ পুৰনি ফাইলসমূহ ব্যৱহাৰযোগ্য থাকিব।

en: I_mport Session
as_IN: অধিবেশন ইমপোৰ্ট কৰক (_m)

en: Click here to import its contents
as_IN: অন্তৰ্ভুক্ত তথ্য ইমপোৰ্ট কৰাৰ বাবে ইয়াত ক্লিক কৰক

en: Please wait while the project is loading.
as_IN: প্ৰকল্প ল'ড কৰা হৈছে, অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক।

en: _Cancel Loading
as_IN: ল'ড কৰা বাতিল কৰক (_C)

en: Cancel loading current project
as_IN: বৰ্তমান প্ৰকল্প ল'ড কৰা বাতিল কৰক

en: File Renaming
as_IN: ফাইলৰ পুনৰনামকৰণ

en: _Rename
as_IN: পুনৰনামকৰণ (_R)

en: Renaming mode
as_IN: পুনৰনামকৰণৰ অৱস্থা

en: Files
as_IN: ফাইল

en: Size
as_IN: আকাৰ

en: Description
as_IN: বিবৰণ

en: Space
as_IN: স্থান

en: The disc in "%s" cannot be ejected
as_IN: "%s" ত উপস্থিত ডিস্ক বাহিৰ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: _Eject
as_IN: বাহিৰ কৰক (_E)

en: Eject Disc
as_IN: ডিস্ক বাহিৰ কৰক

en: Audio files
as_IN: অডিঅ' ফাইলসমূহ

en: Movies
as_IN: চলচ্চিত্ৰ

en: No file filtered
as_IN: কোনো ফাইল পৰিস্ৰাৱন কৰা হোৱা নাই

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
as_IN[0]: পৰিস্ৰাৱন কৰা ফাইলৰ তালিকা লুকুৱাওক (%d ফাইল) (_f)
as_IN[1]: পৰিস্ৰাৱন কৰা ফাইলৰ তালিকা লুকুৱাওক (%d ফাইল) (_f)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
as_IN[0]: পৰিস্ৰাৱন কৰা ফাইলৰ তালিকা প্ৰদৰ্শন কৰক (%d ফাইল) (_f)
as_IN[1]: পৰিস্ৰাৱন কৰা ফাইলৰ তালিকা প্ৰদৰ্শন কৰক (%d ফাইল) (_f)

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Filter Options
as_IN: পৰিস্ৰাৱন ব্যৱস্থা বিকল্প

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
as_IN: পুনৰুদ্ধাৰৰ বাবে ফাইল নিৰ্বাচন কৰি "পুনৰুদ্ধাৰ কৰক" নামৰ বুটামটো ক্লিক কৰক

en: Type
as_IN: ধৰণ

en: _Restore
as_IN: পুনৰুদ্ধাৰ কৰক (_R)

en: Restore the selected files
as_IN: নিৰ্বাচিত ফাইলসমূহ পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: _Options…
as_IN: বিকল্পসমূহ...(_O)

en: Set the options for file filtering
as_IN: ফাইল পৰিস্ৰাৱন বিকল্প নিৰ্ধাৰণ কৰক

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
as_IN: লুকুৱা ফাইল পৰিস্ৰাৱন কৰক (_h)

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
as_IN: সাংকেতিক লিংক প্ৰতিস্থাপন কৰক (_p)

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
as_IN: ক্ষতিগ্ৰস্ত সাংকেতিক লিংক পৰিস্ৰাৱন কৰক (_b)

en: P_review
as_IN: পূৰ্বদৰ্শন (_r)

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
as_IN: ভিডিঅ', অডিঅ' আৰু ছবিৰ পূৰ্বদৰ্শন প্ৰদৰ্শন কৰক

en: _Show Side Panel
as_IN: কাষৰ প্যানেল প্ৰদৰ্শন কৰক (_S)

en: Show a side pane along the project
as_IN: প্ৰকল্পৰ পাশে কাষৰ প্যানেল প্ৰদৰ্শন কৰক

en: _Horizontal Layout
as_IN: আনুভূমিক বিন্যাস (_H)

en: Set a horizontal layout
as_IN: আনুভূমিক বিন্যাস নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: _Vertical Layout
as_IN: উলম্ব বিন্যাস (_V)

en: Set a vertical layout
as_IN: উলম্ব বিন্যাস নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Click to close the side pane
as_IN: কাষৰ পেইন বন্ধ কৰাৰ বাবে ক্লিক কৰক

en: Remove silences
as_IN: নিঃশব্দ অংশ আতৰুৱা হ'ব

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
as_IN: CD-TEXT প্ৰযুক্ত সহায়ত এই তথ্যসমূহ ডিস্কত লিখা হ'ব। কেইটিমান CD প্লেয়াৰ দ্বাৰা এইসমূহ পঢ়া আৰু প্ৰদৰ্শন কৰা সম্ভৱ।

en: Song titles
as_IN: গানৰ নাম

en: Additional song information
as_IN: গান অতিৰিক্ত তথ্য

en: Artist:
as_IN: শিল্পী:

en: Composer:
as_IN: সংগীতকাৰ:

en: Pause length:
as_IN: বিৰতিকাল:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
as_IN: ট্ৰেকৰ শেষত বিলম্বাহিৰ পৰিমাণ উল্লেখ কৰা হয়

en: Song Information
as_IN: গান সম্বন্ধীয় তথ্য

note: No Preview view
en: No preview
as_IN: পূৰ্বদৰ্শন নাই

en: Error parsing playlist "%s".
as_IN: প্লে-লিস্ট "%s" বিশ্লেষণ কৰিব সমস্যা।

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
as_IN[0]: %d গান
as_IN[1]: %d গানসমূহ

en: Select Playlist
as_IN: প্লে-লিস্ট নিৰ্বাচন কৰক

en: Playlists
as_IN: প্লে-লিস্টসমূহ

en: Number of Songs
as_IN: গানৰ সংখ্যা

en: Genre
as_IN: ধৰণ

en: Plugin
as_IN: প্লাগিন

en: Enabled
as_IN: সামৰ্থবান

en: Copyright %s
as_IN: স্বত্বাধিকাৰ %s

en: _About
as_IN: বিষয়ে (_A)

en: C_onfigure
as_IN: সংৰূপণ কৰক (_o)

en: A_ctivate
as_IN: সক্ৰিয় কৰক (_c)

en: Ac_tivate All
as_IN: সকলো সক্ৰিয় কৰক (_t)

en: _Deactivate All
as_IN: সকলো নিষ্ক্ৰিয় কৰক (_D)

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
as_IN: %s প্লাগিন বিকল্প

en: Burner Plugins
as_IN: Burner প্লাগিন

en: Save current project
as_IN: বৰ্তমান প্ৰকল্প সংৰক্ষণ কৰক

en: Save _As…
as_IN: নতুন ৰূপে সংৰক্ষণ...(_A)

en: Save current project to a different location
as_IN: বৰ্তমান প্ৰকল্পটো এটা ভিন্ন অৱস্থানত সংৰক্ষণ কৰক

en: _Add Files
as_IN: ফাইল যোগ কৰক (_A)

en: Add files to the project
as_IN: প্ৰকল্পত ফাইল যোগ কৰক

en: _Remove Files
as_IN: ফাইল আতৰাওক (_R)

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
as_IN: ৰিক্ত প্ৰকল্প (_m)

en: Remove all files from the project
as_IN: প্ৰকল্পৰ পৰা সকলো ফাইল আতৰুৱা হ'ব

en: _Burn…
as_IN: বাৰ্ণ কৰক... (_B)

en: Burn the disc
as_IN: ডিস্ক বাৰ্ণ কৰক

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
as_IN: এইখন প্ৰকল্পত ফাইল যোগ কৰিবলে "যোগ কৰক" বুটাম ক্লিক কৰক অথবা ফাইলসমূহক এইখন ঠাইলে টানি আনক

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
as_IN: ফাইলসমূহ আতৰুৱাবলে, তেওলোকক বাচক আৰু "আতৰুৱাওক" বুটাম ক্লিক কৰক অথবা "Delete" কি টিপক

en: Estimated project size: %s
as_IN: আনুমানিক প্ৰকল্পৰ আকাৰ: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
as_IN: এই প্ৰকল্পটো অত্যাধিক বৃহৎ আৰু ওভাৰ-বাৰ্ণ বিকল্পটো ব্যৱহাৰ কৰা সত্ত্বেও এই ডিস্কত ইয়াক লিখা সম্ভৱ নহব।

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
as_IN: প্ৰকল্পৰ মাপ অত্যাধিক ডাঙৰ আৰু ডিস্কত ইয়াক সম্পূৰ্ণৰূপে ধাৰণ কৰা সম্ভৱ নহয়। এই কাৰণে প্ৰকল্পৰ পৰা কিছু ফাইল আতৰুৱা আৱশ্যক।
    ৯০ অথবা ১০০ মিনিটৰ CD-R(W) সাধাৰণত সঠিকৰূপে চিনাক্ত নোহোৱাৰ ফলস্বৰূপ এই বিকল্পটো প্ৰয়োগ কৰা উপদেশিত আৰু ইয়াৰ ফলস্বৰূপ 'overburn' বিকল্পটো ব্যৱহাৰ কৰা আৱশ্যক।
    উল্লেখ্য: এই বিকল্পৰ ফলস্বৰূপ কাম বিফল হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

en: Start to burn the contents of the selection
as_IN: নিৰ্বাচিত বস্তুসমূহৰ বাৰ্ণ আৰম্ভ কৰক

en: Please add songs to the project.
as_IN: প্ৰকল্পত অনুগ্ৰহ কৰি গান যোগ কৰক।

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
as_IN: আপুনি নিশ্চিতৰূপে নতুন প্ৰকল্প সৃষ্টি কৰি বৰ্তমান প্ৰকল্পটো বৰ্জন কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
as_IN: নতুন প্ৰকল্প সৃষ্টি কৰা হ'লে, পৰিবৰ্তনসমূহ বৰ্জন কৰা হব।

en: _Discard Changes
as_IN: পৰিবৰ্তন বৰ্জন কৰক (_D)

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
as_IN: আপুনি ফাইল বাচনি বাতিল কৰিব বিচাৰে নে ইয়াক নতুন প্ৰকল্পত যোগ কৰিব বিচাৰে?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
as_IN: আপুনি যদি নতুন ৰিক্ত প্ৰকল্প সৃষ্টি কৰিব বিচাৰে, তেনেহলে ফাইল বাচনি বাতিল কৰা হব।

en: _Discard File Selection
as_IN: ফাইল বাচনি বাতিল কৰক (_D)

en: _Keep File Selection
as_IN: ফাইল বাচনি ৰাখক (_K)

en: _Discard Project
as_IN: প্ৰকল্প বৰ্জন কৰক (_D)

en: Select Files
as_IN: ফাইল নিৰ্বাচন কৰক

en: Do you really want to empty the current project?
as_IN: বৰ্তমান প্ৰকল্পটো নিশ্চিতৰূপে ৰিক্ত কৰা হব নেকি ?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
as_IN: প্ৰকল্প ৰিক্ত কৰা হ'লে, ইয়াত অন্তৰ্ভুক্ত সকলো ফাইল আতৰুৱা হ'ব আৰু এতিয়া অবধি কৰা সকলো কাজ হেৰাই যাব। উল্লেখ্য, ফাইলসমূহ মূল অৱস্থানৰ পৰা আতৰুৱা নহব, অকল এই তালিকাৰ পৰা আতৰুৱা হ'ব।

en: _Save
as_IN: সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: _Add
as_IN: যোগ কৰক (_A)

en: _Remove
as_IN: আঁতৰাওক (_R)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Data Disc)
as_IN: Burner — %s (তথ্য ডিস্ক)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Audio Disc)
as_IN: Burner — %s (অডিঅ' ডিস্ক)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Video Disc)
as_IN: Burner — %s (ভিডিঅ' ডিস্ক)

en: Your project has not been saved.
as_IN: আপোনাৰ প্ৰকল্প সংৰক্ষণ কৰা নহল।

en: Save the changes of current project before closing?
as_IN: বন্ধ কৰাৰ পূৰ্বে বৰ্তমান প্ৰকল্পত কৰা পৰিবৰ্তনসমূহ সংৰক্ষণ কৰা হব নেকি ?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
as_IN: সংৰক্ষণ নকৰা হ'লে, পৰিবৰ্তনসমূহ স্থায়ীৰূপে হেৰাই যাব।

en: Cl_ose Without Saving
as_IN: সংৰক্ষণ নকৰি বন্ধ কৰক (_o)

en: Save Current Project
as_IN: বৰ্তমান প্ৰকল্প সংৰক্ষণ কৰক

en: Save project as a Burner audio project
as_IN: Burner অডিঅ' প্ৰকল্প ৰূপে প্ৰকল্পটো সংৰক্ষণ কৰক

en: Save project as a plain text list
as_IN: প্লেইন-টেক্সট তালিকা ৰূপে প্ৰকল্পটো সংৰক্ষণ কৰক

en: Save project as a PLS playlist
as_IN: PLS প্লে-লিস্ট ৰূপে প্ৰকল্পটো সংৰক্ষণ কৰক

en: Save project as an M3U playlist
as_IN: M3U প্লে-লিস্ট ৰূপে প্ৰকল্পটো সংৰক্ষণ কৰক

en: Save project as an XSPF playlist
as_IN: XSPF প্লে-লিস্ট ৰূপে প্ৰকল্পটো সংৰক্ষণ কৰক

en: Save project as an iriver playlist
as_IN: iriver প্লে-লিস্ট ৰূপে প্ৰকল্পটো সংৰক্ষণ কৰক

en: _Cover Editor
as_IN: প্ৰচ্ছদ সম্পাদক (_C)

en: Design and print covers for CDs
as_IN: CD ৰ প্ৰচ্ছদ ৰূপাঙ্কণ কৰক আৰু প্ৰিন্ট কৰক

en: _New Project
as_IN: নতুন প্ৰকল্প (_N)

en: Create a new project
as_IN: এটা নতুন প্ৰকল্প সৃষ্টি কৰক

en: _Empty Project
as_IN: ৰিক্ত প্ৰকল্প (_E)

en: Let you choose your new project
as_IN: আপোনাৰ নতুন প্ৰকল্প নিৰ্বাচন কৰাৰ সুবিধা উপলব্ধ কৰি

en: New _Audio Project
as_IN: নতুন অডিঅ' প্ৰকল্প (_A)

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
as_IN: কমপিউটাৰ আৰু স্টিৰিওত বজোৱাৰ বাবে এটা পাৰম্পৰিক অডিঅ' CD সৃষ্টি কৰক

en: New _Data Project
as_IN: নতুন তথ্য প্ৰকল্প (_D)

en: New _Video Project
as_IN: নতুন ভিডিঅ' প্ৰকল্প (_V)

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
as_IN: TV ৰিডাৰ দ্বাৰা পাঠযোগ্য বাবে এটা ভিডিঅ' DVD অথবা SVCD সৃষ্টি কৰক

en: Copy _Disc…
as_IN: ডিস্ক কপি কৰক...(_D)

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
as_IN: আপোনাৰ হাৰ্ড-ডিস্ক অথবা অন্য এটা CD/DVD ত অডিঅ' CD অথবা তথ্য এটা CD/DVD ৰ 1:1 প্ৰতিলিপি সৃষ্টি কৰক

en: _Burn Image…
as_IN: ছবি বাৰ্ণ কৰক...(_B)

en: _Open…
as_IN: খোলক... (_O)

en: Open a project
as_IN: এটা প্ৰকল্প খোলক

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
as_IN[0]: %d ফাইল নিৰ্বাচিত হৈছে (%s)
as_IN[1]: %d ফাইলসমূহ নিৰ্বাচিত হৈছে (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
as_IN[0]: %d ফাইল সমৰ্থিত (%s)
as_IN[1]: %d ফাইলসমূহ সমৰ্থিত (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
as_IN[0]: %d নিৰ্বাচিত ফাইল যোগ কৰা যাব (%s)
as_IN[1]: %d নিৰ্বাচিত ফাইলসমূহ যোগ কৰা যাব (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
as_IN[0]: কোনো ফাইল যোগ কৰা নাযাব (%i নিৰ্বাচিত ফাইল)
as_IN[1]: কোনো ফাইল যোগ কৰা নাযাব (%i নিৰ্বাচিত ফাইলসমূহ)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
as_IN[0]: কোনো ফাইল সমৰ্থিত নহয় (%i নিৰ্বাচিত ফাইল)
as_IN[1]: কোনো ফাইল সমৰ্থিত নহয় (%i নিৰ্বাচিত ফাইলসমূহ)

en: No file selected
as_IN: কোনো ফাইল নিৰ্বাচিত নহয়

en: Open Project
as_IN: প্ৰকল্প খোলক

en: _New
as_IN: নতুন (_N)

en: _Open
as_IN: খোলক (_O)

en: Browse the file system
as_IN: ফাইলচিস্টেম ব্ৰাউজ কৰক

en: Display playlists and their contents
as_IN: প্লে-লিস্ট আৰু সেইসমূহত উপস্থিত সামগ্ৰী প্ৰদৰ্শন কৰক

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা ভিন্ন ছবি নিৰ্বাচন কৰক।

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
as_IN: ভিডিঅ' ডিস্ক (%s)

en: Error while loading the project.
as_IN: প্ৰকল্প ল'ড কৰিব ব্যৰ্থ।

en: The project could not be opened
as_IN: প্ৰকল্প খোলা সম্ভৱ নহয়

en: The file is empty
as_IN: ফাইল ৰিক্ত

en: It does not seem to be a valid Burner project
as_IN: এইটো সম্ভৱতঃ বৈধ Burner প্ৰকল্প নহয়

en: Last _Unsaved Project
as_IN: সংৰক্ষণ নকৰা সৰ্বশেষ প্ৰকল্প (_U)

en: Load the last project that was not burned and not saved
as_IN: বাৰ্ণ নকৰা আৰু সংৰক্ষণ নকৰা সৰ্বশেষ প্ৰকল্প ল'ড কৰক

en: No recently used project
as_IN: শেহতীয়া কোনো প্ৰকল্প উপস্থিত নাই

en: Recent projects:
as_IN: শেহতীয়া প্ৰকল্পসমূহ:

en: Insert text
as_IN: পংক্তি সুমুৱাওক

en: Delete text
as_IN: পংক্তি আতৰাওক

en: Substitute text
as_IN: পংক্তি পৰিবৰ্তন কৰক

en: Number files according to a pattern
as_IN: বিন্যাস অনুযায়ী ফাইলৰ ক্ৰমাঙ্ক নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Insert number sequence at beginning
as_IN: আৰম্ভণীত নম্বৰৰ অনুক্ৰম সুমুৱাওক

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
as_IN: চিহ্নিগ বস্তু সংযোজন কৰক

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
as_IN: আৰম্ভণীত

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
as_IN: শেষত

en: Delete every occurrence of
as_IN: চিহ্নিত বস্তুৰ প্ৰতিটো উপস্থিতি মচি পেলাওক

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in burner * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰক

en: Rename to
as_IN: চিহ্নিত নামে পৰিবৰ্তন কৰক

en: {number}
as_IN: {সংখ্যা}

en: No file
as_IN: কোনো ফাইল নাই

en: Start and stop playing
as_IN: বজোৱা আৰম্ভ আৰু বন্ধ কৰক

en: Title:
as_IN: শীৰ্ষক:

en: Song start:
as_IN: গানৰ আৰম্ভ:

en: Song end:
as_IN: গানৰ সমাপ্তি:

en: Track length:
as_IN: ট্ৰেকৰ অবকাল:

en: Song information for track %02i
as_IN: ট্ৰেক %02i ৰ গান তথ্য

en: Do you really want to split the track?
as_IN: আপুনি নিশ্চিতৰূপে ট্ৰেকটো বিভাজন কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
as_IN: ট্ৰেকটো বিভাজন কৰা হ'লে, নতুন ট্ৰেকটো ৬ ছেকেণ্ডৰ কম মাপৰ হ'ব আৰু সেইটোক প্যাড কৰা হ'ব।

en: _Split
as_IN: বিভাজন কৰক (_S)

en: The track wasn't split.
as_IN: ট্ৰেক বিভাজন কৰা নহয়।

en: No silence could be detected
as_IN: নিঃশব্দ অংশ চিনাক্ত কৰা নাযায়

en: An error occurred while detecting silences.
as_IN: নিঃশব্দ অংশ চিনাক্ত কৰিব যাওতে ত্ৰুটি দেখা দিছে।

en: This will remove all previous results.
as_IN: ইয়াৰ ফলস্বৰূপ পূৰ্ববৰ্তী ফলাফল আতৰাওক যাব।

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় বিভাজনৰ প্ৰক্ৰিয়াৰ প্ৰয়োগ নিশ্চিতৰূপে চালিয়ে যাওয়া হ'ব নেকি ?

en: _Don't split
as_IN: বিভাজন কৰা নহব (_D)

en: Do you really want to empty the slices preview?
as_IN: অংশতৰ পূৰ্বদৰ্শন নিশ্চিতৰূপে ৰিক্ত কৰা হব নেকি ?

en: Re_move All
as_IN: সমগ্ৰ আতৰাওক (_m)

en: Split Track
as_IN: ট্ৰেক বিভাজন

en: M_ethod:
as_IN: পদ্ধতি: (_e)

en: Method to be used to split the track
as_IN: ট্ৰেক বিভাজনৰ বাবে ব্যৱহৃত পদ্ধতি

en: Split track manually
as_IN: হস্তচালিতভাৱে ট্ৰেক বিভাজন কৰক

en: Split track in parts with a fixed length
as_IN: সুনিৰ্দিষ্ট দৈৰ্ঘ্যৰ অংশত ট্ৰেক বিভাজন কৰক

en: Split track in a fixed number of parts
as_IN: সুনিৰ্দিষ্ট সংখ্যক অংশত ট্ৰেক বিভাজন কৰক

en: Split track for each silence
as_IN: প্ৰতিটো নিঃশব্দ অংশত ট্ৰেক বিভাজন কৰক

en: _Slice
as_IN: অংশ (_S)

en: Add a splitting point
as_IN: বিভাজনৰ স্থান যোগ কৰক

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
as_IN: এই ট্ৰেকটো বিভাজন কৰক প্ৰতি

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
as_IN: ছেকেণ্ড

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
as_IN: এই ট্ৰেকটো বিভাজন কৰক

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
as_IN: অংশত

en: Slicing Method
as_IN: বিভাজনৰ পদ্ধতি

en: Start
as_IN: আৰম্ভ

en: End
as_IN: সমাপ্তি

en: Mer_ge
as_IN: একত্ৰিত কৰক (_g)

en: Merge a selected slice with the next selected one
as_IN: নিৰ্বাচিত অংশটো পৰিবৰ্তি অংশতৰ সম্পূৰ্ণ একত্ৰিত কৰক

en: Remove the selected slices
as_IN: নিৰ্বাচিত অংশসমূহ আতৰাওক

en: Clear the slices preview
as_IN: অংশসমূহৰ পূৰ্বদৰ্শন আতৰাওক

en: _List of slices that are to be created:
as_IN: সৃষ্টিৰ বাবে চিহ্নিত অংশসমূহৰ তালিকা: (_L)

en: Slices Preview
as_IN: অংশতৰ পূৰ্বদৰ্শন

en: Hours
as_IN: ঘন্টা

en: Minutes
as_IN: মিনিট

en: Seconds
as_IN: ছেকেণ্ড

en: Frames (1 second = 75 frames)
as_IN: ফ্ৰেম (১ ছেকেণ্ড = ৭৫ ফ্ৰেম)

en: Open the selected video
as_IN: নিৰ্বাচিত ভিডিঅ' খোলক

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
as_IN: ভিডিঅ' তথ্য সম্পাদন কৰক (আৰম্ভ, সমাপ্তি, নিৰ্মাতা, ইত্যাদি)

en: Remove the selected videos from the project
as_IN: নিৰ্বাচিত ভিডিঅ'সমূহ প্ৰকল্পৰ পৰা আতৰুৱা হ'ব

en: Do you want to search for video files inside the directory?
as_IN: ডাইৰেকটৰিত ভিডিঅ' ফাইল সন্ধান কৰা হব নেকি ?

en: _Search Directory
as_IN: সন্ধান ডাইৰেকটৰি (_S)

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
as_IN: ভিডিঅ' প্ৰকল্পৰ বাবে "%s" ত কোনো প্ৰযোজ্য ধৰণ উপস্থিত নাই।

en: Please only add files with video content
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি অকল ভিডিঅ' ফাইল যোগ কৰক

en: [URI] [URI] …
as_IN: [URI] [URI] ...

en: Please type "%s --help" to see all available options
as_IN: উপলব্ধ সকলো বিকল্পসমূহ জানিবলে "%s --help" টাইপ কৰক
