burner master - en to ast translation catalogue (907 entries)

en: Disc Burner and Copier
ast: Grabador y copiador de discos

en: Create and copy CDs and DVDs
ast: Crear y copiar CD y DVD

en: Burner Disc Burner
ast: Grabador de discos Burner

en: Burner project file
ast: Ficheru de proyeutu Burner

en: Should Nautilus extension output debug statements
ast: Si la estensión de Nautilus tien d'amosar les consultes de depuración

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
ast: Si la estensión de Nautilus tien d'amosar les consultes de depuración. El valor tien de camudase a "braero" p'amosales.

en: The type of checksum used for images
ast: El tipu de suma de verificación qu'usar pa les imáxenes

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
ast: Afitar a 0 pa MD5, a 1 pa SHA1 y a 2 pa SHA256

en: The type of checksum used for files
ast: El tipu de suma de verificación qu'usar pa los ficheros

en: Directory to use for temporary files
ast: Carpeta qu'usar p'atroxar los ficheros temporales

en: Contains the path to the directory where burner should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
ast: Contién el camín a la carpeta au burner tendría d'atroxar los ficheros temporales. Si'l valor ta ermu, va usase la carpeta predeterminada afitada pa glib.

en: Favourite burn engine
ast: Motor de grabáu preferíu

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
ast: Contién el nome de los motores de grabación favoritos instalaos. Usaráse si ye dable.

en: White list of additional plugins to use
ast: Llista blanca de complementos adicionales qu'usar

en: Contains the list of additional plugins Burner will use to burn discs. If set to NULL, Burner will load them all.
ast: Contién la llista de complementos adicionales que Burner usará pa grabar discos. Si ta afitada a NULL, Burner cargarálos toos.

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
ast: Activar la opción «-immed» con cdrecord

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
ast: Indica si va usase la opción «-immed» con cdrecord. Úsalu con precaución (activándolu) darréu que ye namái una igua pa dalgunes unidaes/configuraciones.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
ast: Indica si hai d'usar la opción «-use-the-force-luke=dao» con growisofs

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, burner won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
ast: Indica si va usase la opción «-use-the-force-luke=dao» con growisofs. Desactivándolu Burner nun va usalu; puede ser una solución provisional  pa dalgunes unidaes/configuraciones.

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
ast: Usáu xunto a la opción «-immed» con cdrecord

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
ast: Usáu xunto a la opción «-immed» con cdrecord.

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
ast: Indica si hai d'usar la opción «--driver generic-mmc-raw» con cdrdao

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, burner will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
ast: Indica si va usase la opción «--driver generic-mmc-raw» con cdrdao. Activa esta opción pa que Burner la use; puede ser una solución provisional pa dalgunes unidaes y/o configuraciones.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
ast: La cabera carpeta desaminada au buscar imáxenes pa grabar

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
ast: Contién el camín absolutu a la carpeta que se desaminó por última vez con imáxenes pa grabar

en: Enable file preview
ast: Activar vista previa de ficheru

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
ast: Si s'amosará la vista previa de ficheros. Afítelu activu pa usalu.

en: Should burner filter hidden files
ast: Burner tendría de fieltrar ficheros escondíos

en: Should burner filter hidden files. Set to true, burner will filter hidden files.
ast: Burner tendría de fieltrar ficheros escondíos. Establecíu a activu, burner fieltrará los ficheros ocultos.

en: Replace symbolic links by their targets
ast: Camudar enllaces simbólicos polos sos destinos

en: Should burner replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, burner will replace symbolic links.
ast: Indica si Burner tien de trocar los enllaces simbólicos polos sos ficheros de destín nel proyeutu. Si s'activa, Burner trocará los enllaces simbólicos.

en: Should burner filter broken symbolic links
ast: Indica si Burner tien de peñerar los enllaces simbólicos frañaos

en: Should burner filter broken symbolic links. Set to true, burner will filter broken symbolic links.
ast: Indica si Burner tien de peñerar los enllaces simbólicos frañaos. Si s'activa, Burner peñerará los enllaces simbólicos frañaos.

en: The priority value for the plugin
ast: El valor de prioridá pal complementu

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
ast: Cuando esisten varios complementos disponibles pa la mesma xera, ésti valor va usase pa determinar a qué complementu se debe dar preferencia. «0» significa que va usase la prioridá nativa del complementu. Un valor positivu sobroscribi la prioridá nativa del complementu. Un valor negativu desactiva'l complementu.

en: Burning flags to be used
ast: Grabando les opciones pa usar

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
ast: Esti valor representa les opciones de grabáu que s'usaron nesti contesu la última vez.

en: The speed to be used
ast: La velocidá qu'usar

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
ast: Esti valor representa la velocidá que s'usó nesti contestu la última vez.

en: Menu
ast: Menú

en: Cancel ongoing burning
ast: Desaniciar la grabación en cursu

en: Show _Dialog
ast: Amosar _diálogu

en: Show dialog
ast: Amosar diálogu

en: %s, %d%% done, %s remaining
ast: %s, %d%% termináu, queden %s

en: %s, %d%% done
ast: %s, %d%% termináu

en: Error while blanking.
ast: Fallu al desaniciar.

en: Blank _Again
ast: Des_aniciar otra vegada

en: Unknown error.
ast: Error desconocíu.

en: The disc was successfully blanked.
ast: El discu desanicióse dafechu:

en: The disc is ready for use.
ast: el discu ta llistu pa usase.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
ast: _Desaniciar

en: _Fast blanking
ast: Desaniciu _rápidu

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
ast: Activar l'esborráu rápidu en contraposición a un esborráu llargu, durante l'esborráu

en: Disc Blanking
ast: Esborrar Discu

en: Burning CD/DVD
ast: Grabando CD/DVD

en: The drive is busy
ast: La unidá ta ocupada

en: Make sure another application is not using it
ast: Tea xuru de que nun hai otra aplicación usándolu

en: "%s" cannot be unlocked
ast: Nun puede desbloquiase %s

en: No burner specified
ast: Nun s'especificó la unidá grabadora

en: No source drive specified
ast: Nun s'especificó la unidá d'orixe

en: Ongoing copying process
ast: procesu de copiáu en cursu

en: The drive cannot be locked (%s)
ast: Nun puede bloquiase la unidá (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
ast: la unidá nun tien capacidaes de reescritura

en: Ongoing blanking process
ast: procesu de desaniciáu en cursu

en: The drive cannot burn
ast: El preséu nun puede grabar

en: Ongoing burning process
ast: procesu de grabáu en cursu

en: Ongoing checksumming operation
ast: Ta faciéndose la operación de la suma de verificación

en: Merging data is impossible with this disc
ast: nun se puen entemecer los datos con esti discu

en: Not enough space available on the disc
ast: Nun hai suficiente espaciu disponible nel discu

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
ast: %s (aplicación)

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
ast: %s (llibrería)

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
ast: %s (complementu de GStreamer)

en: There is no track to burn
ast: Nun hai pista que grabar

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
ast: Instala manualmente les siguientes aplicaciones y llibreríes requeríes ya téntalo otra vuelta:

en: Only one track at a time can be checked
ast: namái pue verificase una pista cada vegada

en: No format for the temporary image could be found
ast: Nun pudo alcontrase un formatu pal calcu temporal

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
ast: Asocedió un fallu internu

en: Burner notification
ast: Notificación de Burner

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
ast: %s (%i%% Fecho)

en: Creating Image
ast: Creando imaxe

en: Burning DVD
ast: Grabando DVD

en: Copying DVD
ast: Copiando DVD

en: Burning CD
ast: Grabando CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying CD"));
en: Copying CD
ast: Copiando CD

en: Burning Disc
ast: Grabando discu

en: Copying Disc
ast: Copiando discu

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Creating image"));
en: Creating image
ast: Creando imaxe

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video DVD burning"));
en: Simulation of video DVD burning
ast: Simulación de creación de DVD de vídeu

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video DVD"));
en: Burning video DVD
ast: Grabando DVD de vídeu

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD burning"));
en: Simulation of data DVD burning
ast: Simulación de grabación de DVD de datos

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data DVD"));
en: Burning data DVD
ast: Grabando DVD de datos

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to DVD burning")); header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD copying"));
en: Simulation of data DVD copying
ast: Simulación de copia de DVD de datos

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to DVD"));
en: Burning image to DVD
ast: Grabando calcu a DVD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying data DVD"));
en: Copying data DVD
ast: Copiando DVD de datos

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of (S)VCD burning"));
en: Simulation of (S)VCD burning
ast: Simulación de grabación de (S)VCD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning (S)VCD"));
en: Burning (S)VCD
ast: Grabando (S)VCD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of audio CD burning"));
en: Simulation of audio CD burning
ast: Simulación de grabación de CD de soníu

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning audio CD"));
en: Burning audio CD
ast: Grabando CD de soníu

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data CD burning"));
en: Simulation of data CD burning
ast: Simulación de grabación de CD de datos

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data CD"));
en: Burning data CD
ast: Grabando CD de datos

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of CD copying"));
en: Simulation of CD copying
ast: Simulación de copia de CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to CD burning"));
en: Simulation of image to CD burning
ast: Simulación de grabación de calcu a CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to CD"));
en: Burning image to CD
ast: Grabando calcu a CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video disc burning"));
en: Simulation of video disc burning
ast: Simulación de grabación de discu de vídeu

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video disc"));
en: Burning video disc
ast: Grabando discu de vídeu

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data disc burning"));
en: Simulation of data disc burning
ast: Simulación de grabación de discu de datos

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data disc"));
en: Burning data disc
ast: Grabando discu de datos

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of disc copying"));
en: Simulation of disc copying
ast: Simulación de copia de discu

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying disc"));
en: Copying disc
ast: Copiando discu

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to disc burning"));
en: Simulation of image to disc burning
ast: Simulación de grabación de calcu nel discu

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to disc"));
en: Burning image to disc
ast: Grabando calcu nel discu

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
ast: Troque'l discu por un discu regrabable que contenga datos.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
ast: Troque'l discu por otru que contenga datos.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
ast: Introduza un discu regrabable que contenga datos.

en: Please insert a disc holding data.
ast: Introduza un discu que contenga datos.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
ast: Troque'l discu por un CD grabable con a lo menos %i MiB d'espaciu llibre.

en: Please replace the disc with a writable CD.
ast: Troca'l discu por un CD grabable.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
ast: Introduz un CD grabable con a lo menos %i MiB d'espaciu llibre.

en: Please insert a writable CD.
ast: Introduz un CD grabable.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
ast: Troca'l discu por un DVD grabable con a lo menos %i MiB d'espaciu llibre.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
ast: Troca'l discu por un DVD grabable.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
ast: Introduz un DVD grabable con a lo menos %i MiB d'espaciu llibre.

en: Please insert a writable DVD.
ast: Introduz un DVD grabable.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
ast: Troca'l discu por un CD o DVD grabable con a lo menos %i MiB d'espaciu llibre.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
ast: Troca'l discu por un CD O DVD grabable.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
ast: Introduz un CD o DVD grabable con a lo menos %i MiB d'espaciu llibre.

en: Please insert a writable CD or DVD.
ast: Introduz un CD o DVD grabable.

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
ast: Creóse una imaxe del discu nel to discu duru.
    La grabación empecipiará tan aína como introduzas un discu grabable.

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
ast: Fadráse la comprobación d'integridá de los datos darréu que s'introduza'l discu.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
ast: Reintroduza'l discu nel grabador de CD/DVD.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
ast: «%s» ta ocupáu.

en: There is no disc in "%s".
ast: Nun hai discu en "%s".

en: The disc in "%s" is not supported.
ast: El discu en "%s" nun ta sofitáu.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
ast: El discu en "%s" nun ye regrabable.

en: The disc in "%s" is empty.
ast: El discu en "%s" ta ermu.

en: The disc in "%s" is not writable.
ast: El discu en "%s" nun ye grabable.

en: Not enough space available on the disc in "%s".
ast: Nun hai abondu espaciu nel discu en «%s».

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
ast: El discu en "%s" necesita relleese.

en: Please eject the disc and reload it.
ast: Espulse'l discu y recárguelu.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
ast: Nun pudo facese un ficheru nel allugamientu especificáu pa los ficheros temporales

en: The image could not be created at the specified location
ast: Nun pudo facese'l calcu nel allugamientu especificáu

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
ast: ¿Quier especificar otru allugamientu pa esta sesión o tornar a tentalo col allugamientu actual?

en: You may want to free some space on the disc and retry
ast: Seique quiera lliberar daqué d'espaciu nel discu ya tentalo otra vegada

en: _Keep Current Location
ast: _Mantener llocalización actual

en: _Change Location
ast: _Camudar llocalización

en: Location for Image File
ast: Allugamientu pal ficheru de calcu

en: Location for Temporary Files
ast: Allugamientu pa los ficheros temporales

en: _Replace Disc
ast: _Trocar discu

en: Do you really want to blank the current disc?
ast: ¿De verdá quies esborrar el discu actual?

en: The disc in the drive holds data.
ast: El discu na unidá contién datos.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
ast: Es_borrar discu

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
ast: Si los importes podrás velos y usalos una vegada que la seleición actual de ficheros se tenga grabao.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
ast: Si nun lo faes van ser invisibles (magar que seguirás pudiendo lleelos).

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
ast: Esisten ficheros yá grabaos nel discu. ¿Quies importalos?

en: _Import
ast: _Importar

en: Only _Append
ast: Namái _axuntar

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
ast: Puede que los discos CD-RW de soní­u nun se reproduzan correcho en reproductores de CD antiguos y el CD-TEXT nun s'escribirá.

en: Do you want to continue anyway?
ast: ¿Quier siguir de toes formes?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
ast: Nun s'encamienta amosar pistes d'audiu a un CD:

en: _Continue
ast: _Siguir

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
ast: Puede que los discos CD-RW de soníu nun se reproduzan correcho en reproductores de CD.

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
ast: Nun se recomienda grabar pistes d'audiu en discos reescribibles:

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
ast: Espulsa'l discu de «%s» manualmente.

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
ast: Nun pudo espulsase'l discu darréu que tien de quitase de la operación actual pa poder siguir.

en: Do you want to replace the disc and continue?
ast: ¿Quies trocar el discu y siguir?

en: The currently inserted disc could not be blanked.
ast: Nun puede desaniciase'l discu que s'introduxo.

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
ast: ¿Quier siguir cola compatibilidá pa Windows desactivada?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
ast: Dalgunos ficheros nun tienen un nome afayaízu pa un CD compatible con Windows.

en: C_ontinue
ast: _Continuar

en: The simulation was successful.
ast: La simulación finó satisfactoriamente.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
ast: La grabación real del discu entamará en 10 segundos.

en: Burn _Now
ast: Grabar _agora

en: Save Current Session
ast: Guardar Sesión Actual

en: An unknown error occurred.
ast: Hebo un fallu desconocíu

en: Error while burning.
ast: Error durante la grabación:

en: _Save Log
ast: _Guardar rexistru

en: Video DVD successfully burned
ast: DVD de vídeu grabáu correcho

en: (S)VCD successfully burned
ast: (S)VCD grabáu correcho

en: Audio CD successfully burned
ast: CD de soníu grabáu correcho

en: Image successfully created
ast: Imaxe creada dafechu

en: DVD successfully copied
ast: DVD copiáu dafechu

en: CD successfully copied
ast: CD copiáu dafechu

en: Image of DVD successfully created
ast: Imaxe de DVD creada dafechu

en: Image of CD successfully created
ast: Imaxe de CD creada dafechu

en: Image successfully burned to DVD
ast: Imaxe grabada correcho nel DVD

en: Image successfully burned to CD
ast: Imaxe grabada dafechu nel CD

en: Data DVD successfully burned
ast: DVD de datos grabáu correcho

en: Data CD successfully burned
ast: CD de datos grabáu correcho

en: Copy #%i has been burned successfully.
ast: La copia nº %i grabóse correchamente

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
ast: Va empecipiar otra copia tan aína como introduzas un discu grabable nuevu. Si nun quies grabar otra copia calca «Encaboxar».

en: There are some files left to burn
ast: Entá queden dellos ficheros pa grabar

en: There are some more videos left to burn
ast: Entá queden dellos vídeos más pa grabar

en: There are some more songs left to burn
ast: Entá queden delles canciones más pa grabar

en: Do you really want to quit?
ast: ¿De xuru que quies salir?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
ast: Interrumpir el procesu puede inutilizar el discu.

en: C_ontinue Burning
ast: S_iguir la grabación

en: _Cancel Burning
ast: _Encaboxar grabación

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
ast: Introduz un CD o DVD grabable si nun quies escribir un ficheru imaxe.

en: Create _Image
ast: Crear _imaxe

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
ast: _Copiar

en: Make _Several Copies
ast: Facer delles copies

note: Translators: This is a verb, an action gtk_dialog_add_button (GTK_DIALOG (dialog), _("Burn _Several Copies"), GTK_RESPONSE_ACCEPT);
en: _Burn
ast: _Grabar

en: Burn _Several Copies
ast: Gra_bar delles copies

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
ast: ¿Quies grabar la escoyeta de ficheros en dellos medios?

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
ast: El tamañu de los datos ye enforma grande pal discu, entá cola opción de sobrograbáu activada.

en: _Burn Several Discs
ast: Gra_bar dellos discos

en: Burn the selection of files across several media
ast: Grabar la esbilla de ficheros en varios soportes

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
ast: Escueya otru CD o DVD o introduza unu nuevu.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
ast: Nun s'escribirá denguna información sobro la pista (artista, compositor, …) al discu.

en: This is not supported by the current active burning backend.
ast: L'actual «backend» activu nun lo sofita téunicamente.

en: Please add files.
ast: Amiesta ficheros

en: There are no files to write to disc
ast: Nun hai ficheros pa grabar nel discu

en: Please add songs.
ast: Amiesta canciones

en: There are no songs to write to disc
ast: Nun hai canciones pa grabar nel discu

en: Please add videos.
ast: Amiesta vídeos

en: There are no videos to write to disc
ast: Nun hai vídeos pa grabar nel discu

en: There is no inserted disc to copy.
ast: Nun hai nengún discu inxertáu pa copiar.

en: Please select a disc image.
ast: Escueyi una imaxe de discu.

en: There is no selected disc image.
ast: Nun hai denguna imaxe de discu esbillada.

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
ast: Escueyi otra imaxe.

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
ast: Nun parez ser una imaxe de discu o ficheru cue válidu.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
ast: Introduza un discu que nun tea protexíu escontra copia.

en: All required applications and libraries are not installed.
ast: Toles aplicaciones y biblioteques necesaries nun tán instalaes.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
ast: Troque'l discu por un CD o DVD soportáu.

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
ast: ¿Quies grabar el discu acullá de la capacidá de la qu'informa?

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
ast: El tamañu de los datos ye enforma grande pal discu y hai de quitar ficheros de la seleición.
    Seique quieras usar esta opción si tas usando un CD-R(W)) de 90 o 100 minutos, que nun pueden reconocese correcho, y darréu d'esto necesiten la opción de sobrograbáu.
    NOTA: Esta opción puede causar fallos.

en: _Overburn
ast: S_obrecargar

en: Burn beyond the disc's reported capacity
ast: Grabar el discu acullá de la capacidá de la qu'informa

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
ast: La unidá que tien el discu d'orixe va ser emplegada tamién pa grabalu.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
ast: Vas necesitar un discu grabable una vegada que tengas copiáu el discu cargáu anguaño.

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Image Burning Setup
ast: Configuración Grabáu d'Imaxe

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc to write to"));
en: Select a disc to write to
ast: Escueyi un discu nel que grabar

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Disc Burning Setup
ast: Configurar Grabáu de Discu

en: Video Options
ast: Opciones de videu

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
ast: ¿Quier crear un discu dende los conteníos de la imaxe o col ficheru imaxe dientro?

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
ast: Namái hai un ficheru esbilláu ("%s"). Ye'l calcu d'un discu y el so conteníu puede grabase.

en: Burn as _File
ast: Grabar como _ficheru

en: Burn _Contents…
ast: Grabar co_nteníu…

note: pack everything string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc image to write"));
en: Select a disc image to write
ast: Esbillar una imaxe pa grabar

en: Copy CD/DVD
ast: Copiar CD y DVD

en: Select disc to copy
ast: Seleicione'l discu pa copiar

en: Please install the following manually and try again:
ast: Instala manualmente lo siguiente ya téntalo otra vuelta:

en: Unknown song
ast: Canción desconocida

note: Reminder: if this string happens to be used * somewhere else in burner we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the name of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the name of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextBuf
en: by %s
ast: por %s

en: "%s" cannot be read
ast: "%s" nun pudo lleese

en: SVCD image
ast: Imaxe de SVCD

en: VCD image
ast: Imaxe de VCD

en: Video DVD image
ast: Imaxe de DVD de vídeo

note: NOTE for translators: the first %s is medium_name ("File * Image") and the second the path for the image file
en: %s: "%s"
ast: %s: %s

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that burner will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
ast: El discu nuevu nel grabador que contién el discu d'orixe

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
ast: %s: nun hai abondu espaciu llibre

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
ast: %s: %s d'espaciu llibre

note: Translators: the first %s is the path of the directory where burner * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
ast: %s: %s llibres

en: Do you really want to choose this location?
ast: ¿De xuro que quies escoyer esta llocalización?

en: You do not have the required permission to write at this location
ast: Nun tien los permisos necesarios pa escribir nesta ubicación

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
ast: El sistema de ficheros d'esti volume nun soporta ficheros grandes (tamañu superior a 2 GiB).
    Esto pue ser un problema al escribir DVD o calcos grandes.

en: Impossible to retrieve speeds
ast: Imposible recuperar velocidaes

en: Maximum speed
ast: Velocidá máxima

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Burning speed")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), burner_utils_pack_properties (string, priv->speed, NULL), FALSE, FALSE, 0);
en: Burning speed
ast: Velocidá de grabación

en: _Simulate before burning
ast: _Simular enantes de grabar

en: Burner will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
ast: Burner va simular la grabación y si ye correuta, aniciará'l procesu de grabáu dempués de 10 segundos

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
ast: Usar burn_proof (amenorga'l riesgu de fallos)

en: Burn the image directly _without saving it to disc
ast: Grabar la imaxe directamente en_sin guardala nel discu

en: Leave the disc _open to add other files later
ast: Dexar el discu _abiertu pa amosar otros ficheros dempués

en: Allow one to add more data to the disc later
ast: Permitir amestar más datos al discu más sero

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options")); title = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options"));
en: Options
ast: Opciones

en: Location for _Temporary Files
ast: Allugamientu pa los ficheros _temporales

en: Set the directory where to store temporary files
ast: Afitar el direutoriu au atroxar los ficheros temporales

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Temporary files"));
en: Temporary files
ast: Ficheros temporales

en: Hidden file
ast: ficheru anubríu

en: Unreadable file
ast: Ficheru non lleíble

en: Broken symbolic link
ast: Enllaz simbólicu frañáu

en: Recursive symbolic link
ast: Enllaz simbólicu recursivu

en: Disc image type:
ast: Triba d'imaxe de discu:

en: Autodetect
ast: Deteutar automáticamente

en: ISO9660 image
ast: Imaxe ISO9660

en: Readcd/Readom image
ast: Imaxe Readcd/Readom

en: Cue image
ast: Imaxe Cue

en: Cdrdao image
ast: Imaxe Cdrdao

en: Properties of %s
ast: Propiedaes de %s

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
ast: ¿Quies dexar la estensión autual pal nome de la imaxe del discu?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
ast: Si escueyes caltener, los programes nun van ser a identificar el tipu de ficheru de mou amañosu,

en: _Keep Current Extension
ast: _Caltener la estensión actual

en: Change _Extension
ast: Camudar la _Estensión

en: Configure recording options
ast: Configurar les opciones de grabación

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
ast: Tiempu total: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
ast: Velocidá aproximada de la unidá:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
ast: Tiempu restante estimáu:%02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
ast: %i MiB de %i MiB

en: Estimated drive speed:
ast: Velocidá estimada de la unidá:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
ast: «%s»: cargando

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
ast: «%s»: triba d'imaxe de discu desconocíu

note: NOTE to translators, the first %s is the path of the image * file and the second its size.
en: "%s": %s
ast: %s: %s

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
ast: Calca equí pa escoyer una _imaxe de discu

en: Select Disc Image
ast: Escueyi una imaxe de discu

en: All files
ast: Tolos ficheros

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
ast: Ficheros d'imaxe

en: Image type:
ast: Tipu d'imaxe:

en: Estimated size: %s
ast: Tamañu estimáu: %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
ast: ¿De xuru que quies amestar "%s" a la seleición?

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Burner can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
ast: Los fíos d'esti direutoriu van tener 7 direutorios padre.
    Burner puede crear una imaxe de tal xerarquía de ficheros y grabala, pero'l sofitu nun va poder lleese en tolos sistemes operativos.
    NOTA: sábese que tala xerarquía de ficheros funciona en GNU/Linux.

en: Ne_ver Add Such File
ast: Nun amestar _enxamás tal ficheru

en: Al_ways Add Such File
ast: Amestar _siempres tal ficheru

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
ast: ¿Davers quies amestar «%s» a la seleición y usar la tercera versión del estándar ISO9660 pa soportalu?

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
ast: El tamañu del ficheru ye más grande de 2 GiB. L'estándar ISO9660 nun lu sofita na so primer y segunda versiones (les más estendíes).
    Encamiéntase usar la tercer versión del estándar ISO9660, sofitáu pola mayoría de los sistemes operativos incluyendo GNU/Linux y toles versiones de Windows™. Sicasí MacOS X nun puede lleer imáxenes creaes cola versión 3 del estándar ISO9660.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
ast: ¿Tendríen de renomase los ficheros pa se compatibles dafechu con Windows?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
ast: Esos nomes tendríen de camudase y truncase a 64 caracteres.

en: _Disable Full Windows Compatibility
ast: _Desactivar la compatibilidá completa con Windows

en: _Rename for Full Windows Compatibility
ast: _Renomar pa una compatibilidá completa con Windows

en: Size Estimation
ast: Estimación del tamañu

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
ast: Espere mientres se completa la estimación del tamañu total

en: All files need to be analysed to complete this operation.
ast: Tienen d'analizase tolos ficheros pa completar esta operación.

en: Check _Again
ast: Verificar de _nuevu

en: The file integrity check could not be performed.
ast: Nun pudo executase la verificación d'integridá de ficheros.

en: An unknown error occurred
ast: Hebo un fallu desconocíu

en: The file integrity check was performed successfully.
ast: La verificación d'integridá de ficheros executóse correcho.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
ast: Paez que nun hai ficheros toyíos nel discu

en: The following files appear to be corrupted:
ast: Los siguientes ficheros paecen tar toyíos:

en: Corrupted Files
ast: Ficheros frayaos

en: Downloading MD5 file
ast: Descargando ficheru MD5

en: "%s" is not a valid URI
ast: «%s» nun ye un URI válidu

en: No MD5 file was given.
ast: Nun s'especificó dengún ficheru MD5.

en: Use an _MD5 file to check the disc
ast: Usa un ficheru _MD5 pa verificar el discu

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
ast: Use un ficheru .md5 esterno qu'almacene la suma de verificación d'un discu

en: Open an MD5 file
ast: Abrir un ficheru MD5

en: _Check
ast: _Verificar

en: Disc Checking
ast: Comprobación de discu

en: The operation cannot be performed.
ast: Nun se puede executar la operación:

en: The disc is not supported
ast: El discu nun ta soportáu

en: The drive is empty
ast: La unidá ta erma

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc"));
en: Select a disc
ast: Seleicione un discu

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Progress"));
en: Progress
ast: Progresu

en: (loading…)
ast: (cargando…)

en: Empty
ast: Ermu

en: Disc file
ast: Ficheru de discu

en: %d item | %d items
ast[0]: %d elementos
ast[1]: %i elementos

en: New folder
ast: Carpeta nueva

en: New folder %i
ast: Carpeta nueva %i

en: Analysing files
ast: Analizando ficheros

en: "%s" is a recursive symbolic link.
ast: «%s» ye un enllaz simbólicu recursivu.

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
ast: Nun puede atopase "%s".

en: Retrieving image format and size
ast: Obteniendo formatu y tamañu de la imaxe

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
ast: Nun se pudo identificar el formatu del discu imaxe

en: Please set it manually
ast: Afítalo manualmente

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
ast: Desanicióse «%s» del sistema de ficheros.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
ast: Nun se pueden amestar direutorios a un discu de vídeo o soníu

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
ast: Nun se pueden amestar llistes de reproducción a un discu de vídeo o soníu

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
ast: «%s» nun ye un ficheru multimedia de soníu o vídeo afayadizu

en: Analysing video files
ast: Analizando ficheros de vídeo

en: Video format:
ast: Formatu Videu:

en: Format used mostly on the North American continent
ast: Formatu usáu mayoritariamente nel continente Norteamericanu

en: Format used mostly in Europe
ast: Formatu más usáu n'Europa

en: Native _format
ast: _Formatu nativu

en: Aspect ratio:
ast: Razón aspeutu:

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
ast: Triba VCD:

en: Create an SVCD
ast: Crear un SVCD

en: Create a VCD
ast: Crear un VCD

en: Directory could not be created (%s)
ast: Nun pudo crease un direutoriu (%s)

en: Getting size
ast: Algamando tamañu

en: Writing
ast: Grabando

en: Blanking
ast: Desaniciando

en: Creating checksum
ast: Creando suma de verificación

en: Copying file
ast: Copiando ficheru

en: Analysing audio files
ast: Analizando ficheros de soníu

en: Transcoding song
ast: Convirtiendo canción

en: Preparing to write
ast: Tresnándose pa grabar

en: Writing leadin
ast: Grabando pista d'entrada

en: Writing CD-Text information
ast: Grabando información CD-Text

en: Finalizing
ast: Finando

en: Writing leadout
ast: Grabando pista de salida

en: Starting to record
ast: Entamando a grabar

en: Success
ast: Correuto

en: Ejecting medium
ast: Espulsando'l soporte

en: Display debug statements on stdout for Burner burn library
ast: Amosar les consultes de depuración de la biblioteca de grabación de Burner na salida estándar

en: Burner media burning library
ast: Biblioteca de grabación multimedia de Burner

en: Display options for Burner-burn library
ast: Amosar les opciones pa la biblioteca de grabación de Burner

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
ast: «%s» nun se comportó de mou correutu

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
ast: Nun hai bastante espaciu disponible nel discu (%s disponible pa %s)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
ast: El sistema de ficheros qu'escoyó p'atroxar el calcu temporal nun puede caltener ficheros de tamañu superior a 2 GiB

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
ast: El llugar seleicionáu nun tien suficiente espaciu p'atroxar la imaxe de discu (necesítense %ld MiB)

en: The size of the volume could not be retrieved
ast: Nun puede obtenese'l tamañu del volume

en: No path was specified for the image output
ast: Nun s'especificó dengún camín pa la salida del calcu

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
ast: Asocedió un fallu internu (%s)

en: The file is not stored locally
ast: El ficheru nun ta almacenáu llocalmente

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
ast: Falta o nun ye válidu direutoriu VIDEO_TS

en: "%s" could not be found in the path
ast: %s nun puede atopase nel camín

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
ast: Nun s'alcontró'l complementu de GStreamer "%s"

en: The version of "%s" is too old
ast: La versión de «%s» ye enforma antigua

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
ast: «%s» ye un enllaz simbólicu apuntando a otru programa

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
ast: Nun puede alcontrase «%s»

note: Translators: %s is the name of the burner element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
ast: el procesu %s finó con un error de códigu (%i)

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
ast: Ficheru Imaxe

en: Unnamed CD/DVD Drive
ast: Unidá CD/DVD ensin nome

en: Display debug statements on stdout for Burner media library
ast: Amosar les consultes de depuración de la biblioteca multimedia de Burner na salida estándar

en: Burner optical media library
ast: Biblioteca óptica multimedia de Burner

en: Display options for Burner media library
ast: Amosar les opciones pa la llibrería multimedia de Burner

en: File
ast: FICHERU

en: DVD+R dual layer
ast: DVD+R doble capa

en: DVD+RW dual layer
ast: DVD+RW doble capa

en: DVD-R dual layer
ast: DVD-R doble capa

en: Blu-ray disc
ast: Discu Blu-ray

en: Writable Blu-ray disc
ast: Discu Blu-ray escribible

en: Rewritable Blu-ray disc
ast: Discu Blu-ray reescribible

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
ast: Ermu %s en %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
ast: Audiu y datos %s en %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
ast: Audiu %s en %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
ast: Datos %s en %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
ast: %s en %s

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
ast: %s: ermu

en: Searching for available discs
ast: Guetando discos disponibles

en: No disc available
ast: Nun hai dengún discu disponible

en: The disc mount point could not be retrieved
ast: Nun pudo obtenese'l puntu de montaxe del discu

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
ast: Discu virxe (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
ast: Discu de soníu y datos (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
ast: Discu d'audiu (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
ast: Discu de datos (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
ast: Nun paez ser una imaxe ISO válida

en: Unknown error
ast: Error desconocíu

en: Size mismatch
ast: tamañu incompatible

en: Type mismatch
ast: Tipos non-compatibles

en: Bad argument
ast: argumentu incorreutu

en: Outrange address
ast: direición fuera de rangu

en: Invalid address
ast: direición nun válida

en: Invalid command
ast: comandu non válidu

en: Invalid parameter in command
ast: parámetru non válidu nel comandu

en: Invalid field in command
ast: campu non válidu nel comandu

en: The device timed out
ast: el dispositivu agotó'l so tiempu d'espiración

en: Key not established
ast: clave nun establecida

en: Invalid track mode
ast: Mou pista nun válidu

en: _Hide changes
ast: _Anubrir cambios

en: _Show changes
ast: _Amosar cambios

en: The file does not appear to be a playlist
ast: El ficheru nun parez ser una llista de reproducción

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
ast: Imaxenes

en: Solid color
ast: Color sólidu

en: Horizontal gradient
ast: Dilíu horizontal

en: Vertical gradient
ast: Dilíu vertical

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
ast: _Imaxe

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
ast: Camín imaxe:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
ast: Escueye una imaxe

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
ast: Estilu imaxe:

en: Centered
ast: Centráu

en: Tiled
ast: Mosaicu

en: Scaled
ast: Escaláu

en: Background Properties
ast: Propiedaes Fondu

en: Print
ast: Imprentar

en: Bac_kground Properties
ast: Propiedaes del _fondu

en: Background properties
ast: Propiedaes del fondu

en: Align right
ast: Alliñar a mandrecha

en: Center
ast: Centru

en: Align left
ast: Alliñar a manzorga

en: Underline
ast: Solliñáu

en: Italic
ast: Cursiva

en: Bold
ast: Negrina

en: Font family and size
ast: Familia y tamañu de la fonte

en: _Text Color
ast: Color del _testu

en: Text color
ast: Color del testu

en: Cover Editor
ast: Editor Portada

en: Set Bac_kground Properties
ast: Afitar propiedaes f_ondu

en: SIDES
ast: LLAOS

en: BACK COVER
ast: PORTADA D'ATRÁS

en: FRONT COVER
ast: PORTADA DELANTRE

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
ast: Nun pudo cargase la imaxe

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
ast: Gstreamer nun pudo remanar «%s».

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
ast: Nun pudo crease l'elementu %s

en: Pick a Color
ast: Escueyi un Color

en: CD/DVD Creator
ast: Creador de CD/DVD

en: Create CDs and DVDs
ast: Crear CDs y DVDs

en: Medium Icon
ast: Iconu medianu

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
ast: Ficheros d'imaxe

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
ast: Directoriu del creador de CD/DVD

en: Disc Name:
ast: Nome del discu:

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
ast: Arrastre o copie los ficheros d'abaxo pa grabalos al discu

en: Write to Disc
ast: Grabar nel discu

en: Write contents to a CD or DVD
ast: Graba'l conteníu nún CD o DVD

en: Copy Disc
ast: Copiar discu

en: _Write to Disc…
ast: _Grabar al discu…

en: Write disc image to a CD or DVD
ast: Grabar la imaxe de discu nún CD o DVD

en: _Copy Disc…
ast: _Copiar discu…

en: Create a copy of this CD or DVD
ast: Fai una copia d'esti CD o DVD

en: _Blank Disc…
ast: _Desaniciar discu…

en: Blank this CD or DVD
ast: Desaniciar esti CD o DVD

en: _Check Disc…
ast: _Comprobar discu…

en: Check the data integrity on this CD or DVD
ast: Verificar la integridá de los datos nesti CD o DVD

en: Data could not be read (%s)
ast: Nun pudieron lleese los datos (%s)

en: Data could not be written (%s)
ast: Nun pudieron escribise los datos (%s)

en: Generates .cue files from audio
ast: Xenera ficheros .cue dende soníu

en: cdrdao burning suite
ast: Suite de grabación cdrdao

en: Copying audio track
ast: Copiando pista d'audiu

en: Copying data track
ast: Copiando pista de datos

en: Analysing track %02i
ast: Analizando pista %02i

en: You do not have the required permissions to use this drive
ast: Nun tien los permisos necesarios pa usar esta unidá

en: Converting toc file
ast: Convirtiendo ficheru TOC

en: Copies, burns and blanks CDs
ast: Copia, graba y esborra CD

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
ast: Activar la opción «--driver generic-mmc-raw» (consultar el manual de cdrdao)

en: cdrkit burning suite
ast: Suite de grabación cdrkit

en: Last session import failed
ast: Falló la importación de la cabera sesión

en: An image could not be created
ast: Nun pudo crease'l calcu

en: This version of genisoimage is not supported
ast: Esta versión de genisoimage nun ta sofitada téunicamente

en: Some files have invalid filenames
ast: Dalgunos ficheros tienen nomes non válidos

en: Unknown character encoding
ast: Codificación carauteres desconocía

en: There is no space left on the device
ast: Nun queda espaciu nel dispositivu

en: Creates disc images from a file selection
ast: Crea imáxenes de discos dende una seleición de ficheros

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
ast: L'allugamientu esbilláu qu'escoyisti p'atroxar la imaxe nun tien abondu espaciu llibre pa la imaxe del discu.

en: Copies any disc to a disc image
ast: Copia cualesquier discu a una imaxe de discu

en: An error occurred while writing to disc
ast: Asocedió un fallu al grabar al discu

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
ast: El sistema ye enforma lentu pa grabar el CD a esta velocidá. Prebe con una velocidá inferior.

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
ast: Escribiendo pista %s

en: Formatting disc
ast: Formateando'l discu

en: Writing cue sheet
ast: Grabando fueya cue

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
ast: Necesita recargar el discu enantes de la so grabación

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
ast: Graba, esborra y formatea CD y DVD

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
ast: Activar la opción «-immed» (consultar el manual de wodim)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
ast: Tasa mínima de llenáu del búfer de la unidá (en %) (consulte'l manual de wodim):

en: Copying audio track %02d
ast: Copiando pista d'audiu %02d

en: Preparing to copy audio disc
ast: Tresnando pa copiar el discu de soníu

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
ast: Copiar pistes d'un CD de soníu con tola información asociada

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
ast: Graba, esborra y formatea CD, DVD y BD

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
ast: Activar la opción «-immed» (consultar el manual de cdrecord)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
ast: Tasa mínima de llenáu del búfer de la unidá (en %%) (consulte el manual de cdrecord):

en: cdrtools burning suite
ast: Suite de grabación cdrtools

en: This version of mkisofs is not supported
ast: Esta versión de mkisofs nun ta sofitada téunicamente

en: File "%s" could not be opened (%s)
ast: Nun pudo abrise'l ficheru «%s» (%s)

en: Creating checksum for image files
ast: Creando suma de verificación pa los ficheros imaxe

en: No checksum file could be found on the disc
ast: Nun pudo alcontrase'l ficheru de la suma de verificación nel discu

en: Checking file integrity
ast: Comprobar integridá ficheru

en: File "%s" could not be opened
ast: Nun pudo abrise'l ficheru «%s»h

en: Some files may be corrupted on the disc
ast: Dalgunos ficheros pueden tar corruptos nel discu

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
ast: Suma de verificación del ficheru

en: Checks file integrities on a disc
ast: Comprueba la integridá de los ficheros nún discu

en: Hashing algorithm to be used:
ast: Algoritmu Hash usáu:

note: Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
ast: Nun pudo abrise'l «%s» (%s)

en: Creating image checksum
ast: Creando suma de verificación

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
ast: Suma de verificación de calcu

en: Checks disc integrity after it is burnt
ast: Comprueba la integridad del discu dempués de grabalu

en: Creating file layout
ast: Creando disposición ficheru

en: Creates disc images suitable for video DVDs
ast: Crea imáxenes de discos afayadizos pa DVD de vídeu

note: Translators: %s is the path to a drive. "regionset %s" * should be left as is just like "DVDCSS_METHOD=title * burner --no-existing-session"
en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title burner --no-existing-session" command
ast: Fallu al obtener una clave usada pa cifráu. Tienes d'iguar el problema con ún de los siguientes métodos: nuna terminal, afita'l códigu de rexón DVD afayadizu pal to reproductor de CD/DVD col comandu «regionset %s» o executa'l comandu «DVDCSS_METHOD=title burner --no-existing-session»

en: Retrieving DVD keys
ast: Algamando claves DVD

en: Video DVD could not be opened
ast: Nun pudo abrise'l DVD de vídeu

en: Error while reading video DVD (%s)
ast: Fallu al lleer el DVD de vídeu (%s)

en: Copying video DVD
ast: Copiando DVD de vídeu

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
ast: Copia DVD cifraos con CSS a una imaxe de discu

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
ast: Esborra y formatea DVD y BD regrabables

en: Burns and blanks DVDs and BDs
ast: Graba y esborra DVD y BD

en: Allow DAO use
ast: Permitir l'usu de DAO

en: growisofs burning suite
ast: Suite de grabación growisofs

en: libburn track could not be created
ast: Nun pudo crease la pista libburn

en: libburn library could not be initialized
ast: Nun pudo anicializase la biblioteca libburn

en: The drive address could not be retrieved
ast: Nun pudo obtenese la direición de la unidá

en: Writing track %02i
ast: Escribiendo pista %02i

en: libburnia burning suite
ast: Suite de grabación libburnia

en: Volume could not be created
ast: Nun pudo crease'l volume

en: libisofs could not be initialized.
ast: Nun pudo anicializase libisofs.

en: Read options could not be created
ast: Nun pudieron crease les opciones de llectura.

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
ast: nun puede alcontrase un padre nel árbol pal camín «%s»

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
ast: libisofs informó d'un fallu al crear el direutoriu «%s»

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
ast: libisofs informó d'un fallu al amestar el conteníu al direutoriu «%s» (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
ast: libisofs informó d'un fallu al amestar el ficheru nel camín «%s»

en: Copying checksum file
ast: Copia ficheru checksum

en: Copying files locally
ast: Copiando ficheru llocalmente

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
ast: Descargador de ficheros

en: Allows files not stored locally to be burned
ast: Permite grabar ficheros que nun tán atroxaos llocalmente

en: Impossible to retrieve local file path
ast: Nun se pudo llograr l'allugamientu del ficheru llocal

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
ast: Permite grabar ficheros amestaos a la «Carpeta del creador de CD/DVD» en Nautilus

note: Translators: This message is sent * when burner could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * done through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should be removed?
en: Impossible to link plugin pads
ast: Nun pudieron enllazase les interfaces de los complementos

en: Normalizing tracks
ast: Pistes normalizaes

en: Normalization
ast: Normalización

en: Sets consistent sound levels between tracks
ast: Afita niveles de soníu consistentes ente pistes

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
ast: Fallu al rellenar el ficheru (%s)

en: Error while getting duration
ast: Fallu al obtener la duración

en: Analysing "%s"
ast: Analizando «%s»

en: Transcoding "%s"
ast: Convirtiendo «%s»

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
ast: Convierte cualesquier ficheru de canción a un formatu afayaízu pa CD de soníu

en: Converting video file to MPEG2
ast: Convirtiendo ficheru de videu a MPEG2

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
ast: Convierte cualesquier ficheru de vídeu nun formatu afayadizu pa DVD de vídeu

en: Creates disc images suitable for SVCDs
ast: Crea imáxenes de discu afayaízes pa SVCD

en: Create a data CD/DVD
ast: Crear un CD/DVD de datos

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
ast: Crear un CD/DVD que contenga cualesquier mena de datos que namái puedan lleese nun equipu informáticu.

note: {N_("Audi_o project"), N_("Create a traditional audio CD"), N_("Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos"), "media-optical-audio-new", BURNER_PROJECT_TYPE_AUDIO},
en: D_ata project
ast: Proyeutu de _datos

note: {N_("_Video project"), N_("Create a video DVD or an SVCD"), N_("Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers"), "media-optical-video-new", BURNER_PROJECT_TYPE_VIDEO}, {N_("Disc _copy"), N_("Create 1:1 copy of a CD/DVD"), N_("Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your h
en: Burn _image
ast: Grabar un _calcu

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
ast: Grabar una imaxe de CD/DVD esistente a un discu

en: _Project
ast: _Proyeutu

en: _View
ast: _Ver

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Tools
ast: _Ferramientes

en: _Help
ast: _Ayuda

en: P_lugins
ast: C_omplementos

en: Choose plugins for Burner
ast: Escoyer complementos pa Burner

en: E_ject
ast: E_spulsar

en: Eject a disc
ast: Saca'l discu

en: _Blank…
ast: _Desaniciar…

en: Blank a disc
ast: Esborrar un discu

en: _Check Integrity…
ast: _Comprobar integridá…

en: Check data integrity of disc
ast: Comprobar integridá de los datos del discu

en: Quit Burner
ast: Colar de Burner

en: _Contents
ast: _Índiz

en: Display help
ast: Amosar ayuda

en: About
ast: Tocante a

en: Disc Burner
ast: Grabador de discos

en: Error while loading the project
ast: Fallu al cargar proyeutu

en: Please add files to the project.
ast: Por favor, amesta ficheros al proyeutu.

en: The project is empty
ast: El proyeutu ta ermu

en: Burner is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ast: Burner ye software llibre; pues redistribuilu y/o modificalu baxo los términos de la Llicencia Pública Xeneral GNU tal como la pública Free Software Foundation; ya seya na versión 2 de la Licencia, o (a su opción) cualisquier versión posterior.

en: Burner is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ast: Burner ye distribuyíu col propósitu de que seya útil, pero ENSIN NENGÚNA GARANTÍA; ensín inclusiones de garantía de COMERCIALIDÁ o ADECUACIÓN A UN PROPÓSITU PARTICULAR. Mira la Llicencia Pública Xeneral GNU pa más detalles.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Burner; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
ast: Debieres recibir una copia de la Llicencia Pública Xeneral de GNU xunto con Burner; si nun ye asina, escribe a la Free Software Foundation, Inc, 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, EE. UU.

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
ast: Una aplicación de grabación de CD/DVD cenciella d'usar pa GNOME

en: Burner Homepage
ast: Páxina web de Burner

en: The project "%s" does not exist
ast: El proyeutu «%s» nun esiste

en: _Recent Projects
ast: Proyeutos _recientes

en: Display the projects recently opened
ast: Amosar los proyeutos abiertos recientemente

en: Open the selected files
ast: Abrir los ficheros escoyíos

en: _Edit Information…
ast: _Editar información…

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
ast: Editar la información de la pista (aniciu, final, autor, etc.)

en: Remove the selected files from the project
ast: Desanicia los ficheros escoyíos del proyeutu

en: Paste files
ast: Apegar ficheros

en: Add the files stored in the clipboard
ast: Amestar los ficheros almacenaos nel cartafueyos

en: I_nsert a Pause
ast: I_nsertar una pausa

en: Add a 2 second pause after the track
ast: Amestar pausa de 2 segundos dempués de la pista

en: _Split Track…
ast: _Partir pista…

en: Split the selected track
ast: Dixebrar la pista escoyía

en: Pause
ast: Pausar

en: Split
ast: Dixebrar

en: Track
ast: Pista

en: Title
ast: Títulu

en: Artist
ast: Artista

en: Length
ast: Duración

en: The track will be padded at its end.
ast: La pista rellenárase a lo cabero:

en: The track is shorter than 6 seconds
ast: La pista ye más curtia de 6 segundos.

en: Make sure the appropriate codec is installed
ast: Asegúrese que'l códec apropiáu ta instaláu.

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
ast: ¿Quies amestar «%s» que ye un ficheru de vídeu?

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
ast: Esti ye un ficheru de vídeu y por ello namái se pue escribir la parte de soníu al discu.

en: _Discard File
ast: _Descartar ficheru

en: _Add File
ast: _Amestar ficheru

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
ast: ¿Quies guetar por ficheros d'audiu dientro del direutoriu?

en: Search _Directory
ast: _Direutoriu de gueta

en: "%s" could not be opened.
ast: Nun pudo abrise %s.

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
ast: ¿Quies crear un CD de soníu con pistes DTS?

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
ast: Dalgunes de les canciones escoyíes son afayaízes pa crear pistes DTS.
    Esti tipu de pista de CD de soníu apurri una calidá de soníu más alta pero namái pue reproducise por reproductores dixitales específicos.
    Nota: si tas d'alcuerdu, la normalización nun va aplicase nestes pistes.

en: Create _Regular Tracks
ast: Crear pistes _regulares

en: Click here to burn all songs as regular tracks
ast: Calca equí pa grabar toles canciones como pistes regulares

en: Create _DTS Tracks
ast: Crear pistes _DTS

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
ast: Calca equí pa grabar toles canciones afayaízes como pistes DTS

en: Select one song only please.
ast: Escueye sólo una canción.

en: Impossible to split more than one song at a time
ast: Imposible dixebrar más d'una canción al mesmu tiempu

en: Open the specified project
ast: Abrir el proyeutu especificáu

en: PROJECT
ast: PROYEUTU

en: Set the drive to be used for burning
ast: Afitar la unidá qu'usar pa grabar

en: DEVICE PATH
ast: CAMÍN DEL PRESÉU

en: Create an image file instead of burning
ast: Crear un ficheru Imaxe en llugar de grabar

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
ast: Abre un proyeutu de datos amestando los URI daos na llinia de comandos

en: Copy a disc
ast: Copiar un discu

en: PATH TO DEVICE
ast: CAMÍN AL PRESÉU

en: Cover to use
ast: Carátula qu'usar

en: PATH TO COVER
ast: CAMÍN A LA CARÁTULA

en: URI of an image file to burn (autodetected)
ast: URI del ficheru d'Imaxe pa grabar (autodeteutáu)

en: PATH TO IMAGE
ast: CAMÍN A LA IMAXE

en: Force Burner to display the project selection page
ast: Obligar a Burner a amosar la páxina de seleición de proyeutos

en: Open the blank disc dialog
ast: Abrir el diálogu de desaniciar discu

en: Open the check disc dialog
ast: Abrir el diálogu de comprobar disco

en: Burn the contents of the burn:// URI
ast: Grabar el conteníu del URI burn://

en: Start burning immediately.
ast: Empezar a grabar darréu.

en: Don't connect to an already-running instance
ast: Nun se coneuta a una instancia en progresu

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
ast: Grabar el proyeutu especificáu y desanicialu.
    Esta opción ye útil pa la integración con otres aplicaciones.

en: PATH
ast: Ruta

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * burner will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become burner * parent as if burner was 
en: The XID of the parent window
ast: El XID de la ventana padre

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
ast: Nun puede escribise «%s».

en: Wrong command line option.
ast: Opción de llinia de comandos incorreuta.

en: Incompatible command line options used.
ast: Opciones de llinia de comandos incompatibles:

en: Only one option can be given at a time
ast: Namái se puede especificar una opción por vegada.

en: R_ename…
ast: R_enomar…

en: Rename the selected file
ast: Renomar el ficheru escoyíu

note: {"NewFolder", "folder-new", N_("New _Folder"), NULL, N_("Create a new empty folder"),
en: New _Folder
ast: Nueva _carpeta

en: Create a new empty folder
ast: Crear una carpeta nueva

en: The session could not be imported.
ast: Nun pudo importase la sesión.

en: The contents of the project changed since it was saved.
ast: El conteníu del proyeutu camudó dende que fué grabáu.

en: _Discard
ast: _Descartar

en: Discard the current modified project
ast: Descartar el proyeutu actual modificáu

en: Continue with the current modified project
ast: Continuar col proyeutu actual modificáu

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
ast: Namái hai un ficheru esbilláu («%s»). Ye la imaxe d'un discu y el so conteníu puede grabase.

en: Burn as _Data
ast: Grabar como _datos

en: Burn as _Image
ast: Grabar como _Imaxe

en: "%s" cannot be added to the selection.
ast: Nun puede amestase «%s» a la seleición.

en: It is a recursive symlink
ast: Ye un enllaz simbólicu recursivu

en: It does not exist at the specified location
ast: Nun esiste la llocalización especificada

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
ast: ¿Quier trocar «%s»?

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
ast: Yá esiste un ficheru con esti nome na carpeta. Al trocalu, va sobroscribise'l conteníu nel discu que grabar.

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
ast: Calt_ener siempres

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
ast: _Caltener

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
ast: _Trocar

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
ast: Troc_ar siempre

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
ast: Importar %s

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
ast: I_mportar %s

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
ast: I_mportar

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
ast: ¿Quies importar la sesión de «%s»?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
ast: De esta forma los archivos antiguos de las sesiones anteriores se podrán usar después de la grabación.

en: I_mport Session
ast: I_mportar sesión

en: Click here to import its contents
ast: Calca equí pa importar el so conteníu

en: Please wait while the project is loading.
ast: Espere mentantu se carga'l proyeutu.

en: _Cancel Loading
ast: _Encaboxar Carga

en: Cancel loading current project
ast: Encaboxar la carga actual de proyeutu

en: File Renaming
ast: Renomar Ficheru

en: _Rename
ast: _Renomar

en: Renaming mode
ast: Mou de renomamientu

en: Files
ast: Ficheros

en: Size
ast: Tamañu

en: Description
ast: Descripción

en: Space
ast: Espaciu

en: The disc in "%s" cannot be ejected
ast: Nun puede espulsase el mediu en «%s»

en: _Eject
ast: _Espulsar

en: Eject Disc
ast: Espulsar Discu

en: Audio files
ast: Ficheros d'audio

en: Movies
ast: Películes

en: No file filtered
ast: Nun hai dengún ficheru fieltráu

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
ast[0]: Anubrir la llista de ficheros _fieltrada (%d ficheru)
ast[1]: Anubrir la llista de ficheros _fieltrada (%d ficheros)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
ast[0]: Amosar la llista de ficheros _esbillada (%d ficheru)
ast[1]: Amosar la llista de ficheros _esbillada (%d ficheros)

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Filter Options
ast: Opciones de fieltráu

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
ast: Seleiciona los ficheros que quies restaurar y calca nel botón "Restaurar"

en: Type
ast: Tipu

en: _Restore
ast: _Restaurar

en: Restore the selected files
ast: Restaurar los ficheros seleicionaos

en: _Options…
ast: _Opciones…

en: Set the options for file filtering
ast: Afitar les opciones pal ficheru fieltráu

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
ast: Fieltrar ficheros _anubríos

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
ast: Troc_ar enllaces simbólicos

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
ast: Peñerar enllaces simbólicos frañ_aos

en: P_review
ast: Vista p_revia

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
ast: Vista previa del audiu, vídeu y imáxenes

en: _Show Side Panel
ast: _Amosar el panel llateral

en: Show a side pane along the project
ast: Amosar un panel llateral xunto col proyeutu

en: _Horizontal Layout
ast: Disposición _Horizontal

en: Set a horizontal layout
ast: Afitar una disposición horizontal

en: _Vertical Layout
ast: Disposición _Vertical

en: Set a vertical layout
ast: Afitar una disposición vertical

en: Click to close the side pane
ast: Calca pa zarrar el panel llateral

en: <Keep current values>
ast: <mantener valores actuales>

en: Remove silences
ast: Quitar silencios

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
ast: Esta información va grabase nel discu usando teunoloxía CD-text. Puede lleese y amosase por dalgunos reproductores de CD.

en: Song titles
ast: Títulos de les canciones

en: Additional song information
ast: Información adicional de la canción

en: Artist:
ast: Artista:

en: Composer:
ast: Compositor:

en: Pause length:
ast: Llonxitú de la posa:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
ast: Afita la llonxitú de la pausa que debe seguir a la pista

en: Song Information
ast: Información Canción

en: %i × %i pixels
ast: %i × %i píxeles

note: No Preview view
en: No preview
ast: Ensin vista preliminar

en: Error parsing playlist "%s".
ast: Fallu al analizar llista de reproducción «%s».

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
ast[0]: %d canción
ast[1]: %d canciones

en: Select Playlist
ast: Seleiciona Llista de Reprodución

en: Playlists
ast: Llistes de reproducción

en: Number of Songs
ast: Nº de canciones

en: Genre
ast: Xéneru

en: Plugin
ast: Complementu

en: Enabled
ast: Activáu

en: _About
ast: _Tocante a

en: C_onfigure
ast: C_onfigurar

en: A_ctivate
ast: A_ctivar

en: Ac_tivate All
ast: Ac_tivar toos

en: _Deactivate All
ast: _Desactivar toos

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
ast: Opciones pal complementu %s

en: Burner Plugins
ast: Complementos de Burner

en: Save current project
ast: Guardar el proyeutu autual

en: Save _As…
ast: Guardar _Como...

en: Save current project to a different location
ast: Guarda el proyeutu autual nun llugar distintu

en: _Add Files
ast: _Amestar ficheros

en: Add files to the project
ast: Amestar ficheros al proyeutu

en: _Remove Files
ast: _Desaniciar ficheros

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
ast: _Vaciar proyeutu

en: Remove all files from the project
ast: Esborrar tolos ficheros del proyeutu

en: _Burn…
ast: Gra_bar…

en: Burn the disc
ast: Grabar el discu

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
ast: P'amestar ficheros a esti proyeutu, calca nel «botón d'amestar» ( + ) o arrastra ficheros nesti área

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
ast: Pa quitar ficheros seleiciónalos y calca nel «botón de quitar» ( - ) o calca la tecla «Suprimir»

en: Estimated project size: %s
ast: Tamañu estimáu del proyeutu: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
ast: El proyeutu ye enforma grande pal discu inclusu cola opción de sobrograbáu activada.

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
ast: El tamañu del proyeutu ye enforma grande pal discu y tendrás de desaniciar ficheros.
    Quiciabes quieras usar esta opción si tas usando un CD-R(W) de 90 ó 100 minutos, que nun se pueden reconocer correchamente y poro, precisen la opción de sobrograbáu.
    NOTA: Esta opción pue causar fallos.

en: Start to burn the contents of the selection
ast: Entamar la grabación del conteníu de la seleición

en: Please add songs to the project.
ast: Por favor, amesta canciones al proyeutu.

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
ast: ¿Quies crear un proyeutu nuevu y desaniciar l'actual?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
ast: Si escueyes crear un proyeutu nuevu ermu, van perdese tolos cambeos fechos.

en: _Discard Changes
ast: _Desaniciar los cambeos

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
ast: ¿Quies descartar la seleición de ficheros o amestala al proyeutu nuevu?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
ast: Si escueyes crear un proyeutu nuevu ermu, va descartase la seleición de ficheros.

en: _Discard File Selection
ast: _Descartar la seleición de ficheros

en: _Keep File Selection
ast: _Caltener la seleición de ficheros

en: _Discard Project
ast: _Desaniciar el proyeutu

en: Select Files
ast: Escueye ficheros

en: Do you really want to empty the current project?
ast: ¿De xuru que quies vaciar el proyeutu autual?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
ast: Vaciar un proyeutu desanicia tolos ficheros ya amestaos. Perderáse tol trabayu. Nota que los ficheros nun se desanicien de les ubicaciones, cenciellamente nun se llisten equí.

en: _Save
ast: _Guardar

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Remove
ast: _Desaniciar

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Data Disc)
ast: Burner — %s (discu de datos)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Audio Disc)
ast: Burner — %s (discu de soníu)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Video Disc)
ast: Burner — %s (discu de vídeu)

en: Your project has not been saved.
ast: El so proyeutu nun fue guardáu:

en: Save the changes of current project before closing?
ast: ¿Guardar los cambeos del proyeutu autual anates de zarrar?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
ast: Los cambeos perderánse pa siempre si nun los guardes.

en: Cl_ose Without Saving
ast: _Zarrar ensin guardar

en: Save Current Project
ast: Guardar el proyeutu autual

en: Save project as a Burner audio project
ast: Guardar el proyeutu como un proyeutu de soníu de Burner

en: Save project as a plain text list
ast: Guardar proyeutu cómo llista de testu planu

en: Save project as a PLS playlist
ast: Guardar proyeutu cómo llista de reprodución PLS

en: Save project as an M3U playlist
ast: Guardar proyeutu cómo llista de reprodución M3U

en: Save project as an XSPF playlist
ast: Guardar el proyeutu como una llista de reproducción XSPF

en: Save project as an iriver playlist
ast: Guardar el proyeutu como una llista de reproducción iriver

en: _Cover Editor
ast: Editor _Portada

en: Design and print covers for CDs
ast: Diseñar ya imprentar portaes pa CDs

en: _New Project
ast: Proyeutu _nuevu

en: Create a new project
ast: Crear un proyeutu nuevu

en: _Empty Project
ast: _Vaciar proyeutu

en: Let you choose your new project
ast: Escoyer un nuevu tipu de proyeutu

en: New _Audio Project
ast: Proyeutu d'_audiu nuevu

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
ast: Crear un CD d'audiu tradicional pa reproducir n'equipos informáticos y cadenes musicales

en: New _Data Project
ast: Proyeutu de _datos nuevu

en: New _Video Project
ast: Nuevu Proyeutu de _Videu

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
ast: Crear un DVD de vídeu o un SVCD llexibles en llectores de TV

en: Copy _Disc…
ast: Copiar _discu…

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
ast: Crear una copia 1:1 d'un CD d'audiu o un CD/DVD de datos nel to discu duru o n'otru CD/DVD

en: _Burn Image…
ast: Gra_bar una imaxe…

en: _Open…
ast: _Abrir…

en: Open a project
ast: Abrir un proyeutu

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
ast[0]: %d ficheros seleccionaos (%s)
ast[1]: %d ficheros seleccionaos (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
ast[0]: %d ficheros soportaos (%s)
ast[1]: %d ficheros soportaos (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
ast[0]: puen amestase %d ficheros (%s)
ast[1]: pueden amestase %d ficheros (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
ast[0]: Nun se puede amestar nengún ficheru (%i ficheros escoyíos)
ast[1]: Nun puede amestase nengún ficheru (%i ficheros escoyíos)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
ast[0]: Nengún ficheru ta soportáu (%i ficheros escoyíos)
ast[1]: Nengún ficheru ta soportáu (%i ficheros escoyíos)

en: No file selected
ast: Nun hai nengún ficheru escoyíu

en: Open Project
ast: Proyeutu Abiertu

en: _New
ast: _Nuevu

en: _Open
ast: _Abrir

en: Browse the file system
ast: Restolar pente'l sistema de ficheros

en: Display playlists and their contents
ast: Amosar llistes de reprodución y el so conteníu

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
ast: Escueyi otra imaxe.

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
ast: Discu de videu (%s)

en: Error while loading the project.
ast: Error al cargar proyeutu:

en: The project could not be opened
ast: Nun pudo abrise'l proyeutu

en: The file is empty
ast: El ficheru ta baleru

en: It does not seem to be a valid Burner project
ast: Nun paez ser un proyeutu de Burner válidu

en: Last _Unsaved Project
ast: _Caberu proyeutu ensin guardar

en: Load the last project that was not burned and not saved
ast: Cargar el caberu proyeutu que nun se grabó y nun se guardó

en: No recently used project
ast: Nun hai proyeutos recientes

en: Recent projects:
ast: Proyeutos recientes:

en: Insert text
ast: Inxertar testu

en: Delete text
ast: Esborrar testu

en: Substitute text
ast: Testu a sustituir

en: Number files according to a pattern
ast: Númberu ficheros acordes al patrón

en: Insert number sequence at beginning
ast: Inxertar el númberu de secuencia al entamu

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
ast: Inxertar

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
ast: al entamu

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
ast: al final

en: Delete every occurrence of
ast: Desaniciar toles apariciones de

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in burner * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
ast: por

en: Rename to
ast: Renomar a

en: {number}
ast: {númberu}

en: No file
ast: Ensin ficheru

en: Start and stop playing
ast: Entamar y parar la reprodución

en: Title:
ast: Títulu:

en: Song start:
ast: Entamu de la canción:

en: Song end:
ast: Final de la canción:

en: Track length:
ast: Llonxitú de la pista:

en: Song information for track %02i
ast: Información de la canción pa la pista %02i

en: Do you really want to split the track?
ast: ¿De xuro que quies cortar la pista?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
ast: Si parte la pista, el tamañu de la pista nueva sedrá inferior a 6 segundos y rellenaráse.

en: _Split
ast: _Cortar

en: The track wasn't split.
ast: La pista nun se dixebro.

en: No silence could be detected
ast: Nun pudo deteutase dengún silenciu

en: An error occurred while detecting silences.
ast: Asocedió un fallu al deteutar los silencios.

en: This will remove all previous results.
ast: Esto desaniciará tolos resultaos anteriores.

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
ast: ¿Daveres quier siguir cola partición automática?

en: _Don't split
ast: _Nun cortar

en: Do you really want to empty the slices preview?
ast: ¿Daveres quier vaciar la vista previa de les partes?

en: Re_move All
ast: Desa_niciar Too

en: Split Track
ast: Dixebrar pista

en: M_ethod:
ast: M_étodu:

en: Method to be used to split the track
ast: Métodu pa usar pa dixebrar la pista

en: Split track manually
ast: Dixebrar la pista manualmente

en: Split track in parts with a fixed length
ast: Dixebrar la pista en partes con una llonxitú fixa

en: Split track in a fixed number of parts
ast: Dixebrar la pista nun númberu fixu de partes

en: Split track for each silence
ast: Dixebrar la pista pa cada silencio

en: _Slice
ast: _Trocear

en: Add a splitting point
ast: Amestar un puntu pa dixebrar

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
ast: Dixebrar esta pista cada

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
ast: segundos

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
ast: Dixebrar esta pista en

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
ast: partes

en: Slicing Method
ast: Métodu de trocéu

en: Start
ast: Entamu

en: End
ast: Cabero

en: Mer_ge
ast: Ame_star

en: Merge a selected slice with the next selected one
ast: Amestar un trozu seleicionáu col siguiente selecionáu

en: Remove the selected slices
ast: Desaniciar los trozos selecionaos

en: Clear the slices preview
ast: Llimpiar la vista previa de los trozos

en: _List of slices that are to be created:
ast: _Llista de los trozos que van crease:

en: Slices Preview
ast: Vista previa de los trozos

en: Hours
ast: Hores

en: Minutes
ast: Minutos

en: Seconds
ast: segundos

en: Frames (1 second = 75 frames)
ast: Cuadros (1 segundu = 75 cuadros)

en: Open the selected video
ast: Abrir el seleutor de videu

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
ast: Editar la información del vídeu (aniciu, final, autor, etc.)

en: Remove the selected videos from the project
ast: Quitar los videos seleicionaos del proyeutu

en: Do you want to search for video files inside the directory?
ast: ¿Quies guetar por ficheros de videu dientro del direutoriu?

en: _Search Directory
ast: Direutoriu de _gueta

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
ast: "%s" nun tien triba disponible pa proyeutos de videu.

en: Please only add files with video content
ast: Amiesta namái ficheros con un conteníu de vídeu

en: Please type "%s --help" to see all available options
ast: Escribi «%s --help» pa ver toles opciones disponibles
