burner - en to sk translation catalogue (922 entries)

en: Burner is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
sk: Burner je aplikácia na napaľovanie CD a DVD nosičov, určená pre prostredie GNOME. Táto aplikácia sa jednoducho používa a poskytuje zopár jedinečných funkcií, ktoré vám umožnia  jednoducho a rýchlo vytvárať disky.

en: Burner can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
sk: Burner dokáže vytvárať, kopírovať a napaľovať dátové a Audio CD a DVD nosiče. Plne podporuje rozšírenia CD-TEXT, multisession a joliet. Súbory môžeme jednoducho potiahnuť z iných miestnych aplikácií alebo pripojených vzdialených jednotiek a napáliť ich na disk.

en: Disc Burner and Copier
sk: Nástroj na napaľovanie a kopírovanie diskov

en: Create and copy CDs and DVDs
sk: Vytvára a kopíruje disky CD a DVD

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
sk: disc;disk;cdrom;dvd;audio;video;napaľovanie;napáliť;

en: Burner Disc Burner
sk: Burner - napaľovanie diskov

en: Open a New Window
sk: Otvoriť nové okno

en: Burn an Image File
sk: Napáliť ako obraz disku

en: Burner project file
sk: Súbor projektu Burner

en: Should Nautilus extension output debug statements
sk: Či má rozšírenie pre Nautilus zobrazovať ladiace výpisy

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
sk: Či má rozšírenie pre Nautilus zobrazovať ladiace výpisy. Ak je hodnota nastavená na true, tak by malo.

en: The type of checksum used for images
sk: Typ kontrolných súčtov používaný pre obrazy

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
sk: Nastavte 0 pre MD5, 1 pre SHA a 2 pre SHA256

en: The type of checksum used for files
sk: Typ kontrolných súčtov používaný pre súbory

en: Directory to use for temporary files
sk: Adresár na ukladanie dočasných súborov

en: Contains the path to the directory where burner should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
sk: Obsahuje cestu k adresáru, kde má burner uchovávať dočasné súbory. Ak je táto hodnota prázdna, použije sa predvolený adresár nastavený pre glib.

en: Favourite burn engine
sk: Obľúbený napaľovací nástroj

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
sk: Obsahuje názov nainštalovaného nástroja na napaľovanie, ktorý máte v obľube. Bude použitý, ak to bude možné.

en: White list of additional plugins to use
sk: Zoznam dodatočne povolených zásuvných modulov

en: Contains the list of additional plugins Burner will use to burn discs. If set to NULL, Burner will load them all.
sk: Obsahuje zoznam doplnkových zásuvných modulov, ktoré Burner použije pri napaľovaní diskov. Ak je nastavené na NULL, Burner načíta všetky.

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
sk: Povoliť prepínač „-immed“ pri použití cdrecord

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
sk: Použiť cdrdao s prepínačom „-immed“. Zapínajte s rozvahou (nastavte na true), beztak slúži iba ako dočasné riešenie problému s určitou jednotkou alebo nastavením.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
sk: Použiť growisofs s prepínačom „-use-the-force-luke=dao“

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, burner won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
sk: Použiť growisofs s prepínačom „-use-the-force-luke=dao“. Keď je nastavené na false, Burner nepoužije prepínač, čo môže poslúžiť ako dočasné riešenie problému s určitou jednotkou alebo nastavením.

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
sk: Vzťahuje sa na použitie cdrecord s prepínačom „-immed“

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
sk: Vzťahuje sa na použitie cdrecord s prepínačom „-immed“

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
sk: Použiť cdrdao s prepínačom „--driver generic-mmc-raw“

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, burner will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
sk: Použiť cdrdao s prepínačom „--driver generic-mmc-raw“. Ak je nastavené na true, burner môže dočasne vyriešiť problém s určitou jednotkou alebo nastavením.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
sk: Priečinok, ktorý bol naposledy prechádzaný kvôli obrazom na napálenie

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
sk: Obsahuje absolútnú cestu adresára, ktorý bol naposledy prechádzaný kvôli obrazom na napálenie

en: Enable file preview
sk: Povoliť náhľad súboru

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
sk: Či sa má zobrazovať náhľad súboru. Ak áno, nastavte na true.

en: Should burner filter hidden files
sk: Či má Burner filtrovať skryté súbory

en: Should burner filter hidden files. Set to true, burner will filter hidden files.
sk: Či má Burner vylúčiť skryté súbory. Nastavte na true, ak chcete aby program Burner vylúčil skryté súbory.

en: Replace symbolic links by their targets
sk: Nahradiť symbolické odkazy cieľovými súbormi

en: Should burner replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, burner will replace symbolic links.
sk: Či má Burner nahradiť v projekte symbolické odkazy cieľovými súbormi. Pri zapnutej voľbe Burner nahradí symbolické odkazy.

en: Should burner filter broken symbolic links
sk: Či má Burner filtrovať neplatné symbolické odkazy

en: Should burner filter broken symbolic links. Set to true, burner will filter broken symbolic links.
sk: Či má Burner filtrovať neplatné symbolické odkazy. Pri zapnutej voľbe Burner filtruje neplatné odkazy.

en: The priority value for the plugin
sk: Prioritná hodnota pre zásuvný modul

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
sk: Ak je dostupných viacero zásuvných modulov pre tú istú úlohu, táto hodnota sa použije na určenie, ktorý doplnok by mal mať prioritný. 0 znamená, že prioritný bude predvolený doplnok. Kladná hodnota preváži predvolenú prioritu doplnku. Záporná hodnota zakáže doplnok.

en: Burning flags to be used
sk: Príznaky napaľovania, ktoré sa použijú

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
sk: Táto hodnota predstavuje príznaky napaľovania, ktoré boli naposledy použité v tom istom kontexte.

en: The speed to be used
sk: Rýchlosť, ktorá sa má použiť

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
sk: Táto hodnota predstavuje rýchlosť, ktorá bola naposledy použitá v tom istom kontexte.

en: Menu
sk: Ponuka

en: Error while blanking.
sk: Chyba počas vymazávania.

en: Blank _Again
sk: Znova zm_azať

en: Unknown error.
sk: Neznáma chyba.

en: The disc was successfully blanked.
sk: Disk bol úspešne vymazaný.

en: The disc is ready for use.
sk: Disk je pripravený na použitie.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
sk: _Vymazať

en: _Fast blanking
sk: _Rýchle vymazanie

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
sk: Zapne rýchle vymazanie namiesto dôkladného mazania, ktoré trvá dlhšie

en: Disc Blanking
sk: Vymazanie disku

en: Burning CD/DVD
sk: Napaľovanie CD/DVD

en: The drive is busy
sk: Jednotka je zaneprázdnená

en: Make sure another application is not using it
sk: Uistite sa, že jednotku nepoužíva iný program

en: "%s" cannot be unlocked
sk: Jednotku „%s“ nemožno odomknúť

en: No burner specified
sk: Nebola zvolená žiadna napaľovačka

en: No source drive specified
sk: Nebola zvolená jednotka so zdrojovým diskom

en: Ongoing copying process
sk: Prebieha kopírovanie

en: The drive cannot be locked (%s)
sk: Jednotku nemožno zamknúť (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
sk: Jednotka neumožňuje prepisovanie

en: Ongoing blanking process
sk: Prebieha mazanie

en: The drive cannot burn
sk: Jednotka nedokáže napaľovať

en: Ongoing burning process
sk: Prebieha napaľovanie

en: Ongoing checksumming operation
sk: Overujú sa kontrolné súčty

en: Merging data is impossible with this disc
sk: Zlučovanie dát nie je s týmto diskom možné

en: Not enough space available on the disc
sk: Na disku nie je dosť voľného miesta

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
sk: %s (aplikácia)

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
sk: %s (knižnica)

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
sk: %s (zásuvný modul pre GStreamer)

en: There is no track to burn
sk: Nenachádza sa tu žiadna stopa na napálenie

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
sk: Prosím, nainštalujte nasledujúce potrebné aplikácie a knižnice ručne a skúste to znovu:

en: Only one track at a time can be checked
sk: Naraz je možné kontrolovať iba jednu stopu

en: No format for the temporary image could be found
sk: Nepodarilo sa nájsť žiaden formát pre dočasný obraz disku

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
sk: Vyskytla sa interná chyba

en: Burner notification
sk: Upozornenia programu Burner

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
sk: %s (%02i %% hotovo)

en: Creating Image
sk: Tvorba obrazu disku

en: Burning DVD
sk: Napaľovanie DVD

en: Copying DVD
sk: Kopírovanie DVD

en: Burning CD
sk: Napaľovanie CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying CD"));
en: Copying CD
sk: Kopírovanie CD

en: Burning Disc
sk: Napaľuje sa disk

en: Copying Disc
sk: Kopíruje sa disk

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Creating image"));
en: Creating image
sk: Vytvára sa obraz disku

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video DVD burning"));
en: Simulation of video DVD burning
sk: Simuluje sa napaľovanie video DVD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video DVD"));
en: Burning video DVD
sk: Napaľuje sa video DVD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD burning"));
en: Simulation of data DVD burning
sk: Simuluje sa napaľovanie dátového DVD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data DVD"));
en: Burning data DVD
sk: Napaľuje sa dátové DVD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to DVD burning")); header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD copying"));
en: Simulation of data DVD copying
sk: Simuluje sa kopírovanie dátového DVD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to DVD"));
en: Burning image to DVD
sk: Napaľuje sa obraz disku na DVD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying data DVD"));
en: Copying data DVD
sk: Kopíruje sa dátové DVD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of (S)VCD burning"));
en: Simulation of (S)VCD burning
sk: Simuluje sa napaľovanie (S)VCD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning (S)VCD"));
en: Burning (S)VCD
sk: Napaľuje sa (S)VCD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of audio CD burning"));
en: Simulation of audio CD burning
sk: Simuluje sa napaľovanie audio CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning audio CD"));
en: Burning audio CD
sk: Napaľuje sa audio CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data CD burning"));
en: Simulation of data CD burning
sk: Simuluje sa napaľovanie dátového CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data CD"));
en: Burning data CD
sk: Napaľuje sa dátové CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of CD copying"));
en: Simulation of CD copying
sk: Simuluje sa kopírovanie CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to CD burning"));
en: Simulation of image to CD burning
sk: Simuluje sa napaľovanie obrazu na CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to CD"));
en: Burning image to CD
sk: Napaľuje sa obraz disku na CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video disc burning"));
en: Simulation of video disc burning
sk: Simuluje sa napaľovanie video disku

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video disc"));
en: Burning video disc
sk: Napaľuje sa video disk

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data disc burning"));
en: Simulation of data disc burning
sk: Simuluje sa napaľovanie dátového disku

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data disc"));
en: Burning data disc
sk: Napaľuje sa dátový disk

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of disc copying"));
en: Simulation of disc copying
sk: Simuluje sa kopírovanie disku

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying disc"));
en: Copying disc
sk: Kopíruje sa disk

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to disc burning"));
en: Simulation of image to disc burning
sk: Simuluje sa napaľovanie obrazu na disk

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to disc"));
en: Burning image to disc
sk: Napaľuje sa obraz disku

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
sk: Prosím, vymeňte disk za prepisovateľný disk s dátami.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
sk: Prosím, vymeňte disk za disk s dátami.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
sk: Prosím, vložte prepisovateľný disk s dátami.

en: Please insert a disc holding data.
sk: Prosím, vložte disk s dátami.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
sk: Prosím, vymeňte disk za zapisovateľné CD s najmenej %i MiB voľného miesta.

en: Please replace the disc with a writable CD.
sk: Prosím, vymeňte disk za zapisovateľné CD.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
sk: Prosím, vložte zapisovateľné CD s najmenej %i MiB voľného miesta.

en: Please insert a writable CD.
sk: Prosím, vložte zapisovateľné CD.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
sk: Prosím, vymeňte disk za zapisovateľné DVD s najmenej %i MiB voľného miesta.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
sk: Prosím, vymeňte disk za zapisovateľné DVD.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
sk: Prosím, vložte zapisovateľné DVD s najmenej %i MiB voľného miesta.

en: Please insert a writable DVD.
sk: Prosím, vložte zapisovateľné DVD.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
sk: Prosím, vymeňte disk za zapisovateľné CD alebo DVD s najmenej %i MiB voľného miesta.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
sk: Prosím, vymeňte disk za zapisovateľné CD alebo DVD.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
sk: Prosím, vložte zapisovateľné CD alebo DVD s najmenej %i MiB voľného miesta.

en: Please insert a writable CD or DVD.
sk: Prosím, vložte zapisovateľné CD alebo DVD.

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
sk: Obraz disku bol vytvorený na vašom pevnom disku.
    Napaľovanie sa spustí po vložení zapisovateľného disku.

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
sk: Test na overenie integrity dát sa spustí po vložení disku.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
sk: Prosím, znova vložte disk do CD/DVD napaľovačky.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
sk: Jednotka „%s“ je zaneprázdnená.

en: There is no disc in "%s".
sk: V jednotke „%s“ nie je disk.

en: The disc in "%s" is not supported.
sk: Disk v jednotke „%s“ nie je podporovaný.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
sk: Disk v jednotke „%s“ nie je prepisovateľný.

en: The disc in "%s" is empty.
sk: Disk v jednotke „%s“ je prázdny.

en: The disc in "%s" is not writable.
sk: Disk v jednotke „%s“ nie je zapisovateľný.

en: Not enough space available on the disc in "%s".
sk: Na disku v jednotke „%s“ nie je dostatok voľného miesta.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
sk: Disk v jednotke „%s“ je potrebné znovu načítať.

en: Please eject the disc and reload it.
sk: Prosím, vysuňte a vložte disk späť, aby sa znovu načítal.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
sk: Nedá vytvoriť súbor v umiestnení určenom pre dočasné súbory

en: The image could not be created at the specified location
sk: Obraz disku sa nedá vytvoriť v zadanom umiestnení

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
sk: Chcete pre túto reláciu určiť iné umiestnenie, alebo zopakujete pokus so súčasným umiestnením?

en: You may want to free some space on the disc and retry
sk: Môžete uvoľniť miesto na disku a skúsiť to znova

en: _Keep Current Location
sk: Po_nechať súčasné umiestnenie

en: _Change Location
sk: _Zmeniť umiestnenie

en: Location for Image File
sk: Umiestnenie súboru s obrazom disku

en: Location for Temporary Files
sk: Umiestnenie dočasných súborov

en: _Replace Disc
sk: Nah_radiť disk

en: Do you really want to blank the current disc?
sk: Naozaj chcete vymazať aktuálny disk?

en: The disc in the drive holds data.
sk: Disk v jednotke obsahuje údaje.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
sk: _Vymazať disk

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
sk: Ak ich importujete, môžete ich vidieť a použiť hneď, ako sa napáli aktuálny výber súborov.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
sk: Ak nie, súbory ostanú neviditeľné (aj keď stále čitateľné).

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
sk: Na tomto disku sú už napálené súbory. Chcete ich importovať?

en: _Import
sk: I_mportovať

en: Only _Append
sk: _Len pridať

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
sk: CD-RW audio disky sa možno nebudú dať správne prehrávať v starších CD prehrávačoch a CD-Text nebude môcť byť napálený.

en: Do you want to continue anyway?
sk: Chcete napriek tomu pokračovať?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
sk: Pridávanie audio stôp na CD sa neodporúča.

en: _Continue
sk: _Pokračovať

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
sk: CD-RW audio disky sa možno nebudú dať správne prehrávať v starších CD prehrávačoch.

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
sk: Napaľovanie audio stôp na prepisovateľný disk sa neodporúča.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
sk: Prosím, vysuňte disk z jednotky „%s“ ručne.

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
sk: Nepodarilo sa vysunúť disk, hoci musí byť odstránený, aby aktuálna operácia mohla pokračovať.

en: Do you want to replace the disc and continue?
sk: Naozaj chcete nahradiť disk a pokračovať?

en: The currently inserted disc could not be blanked.
sk: Nepodarilo sa vymazať práve vložený disk.

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
sk: Chcete pokračovať bez úplnej kompatibility s Windows?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
sk: Niektoré súbory nemajú vyhovujúci názov pre úplne Windows kompatibilné CD.

en: C_ontinue
sk: _Pokračovať

en: The simulation was successful.
sk: Simulácia bola úspešná.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
sk: Skutočné napaľovanie na disk začne za 10 sekúnd.

en: Burn _Now
sk: _Napáliť teraz

en: Save Current Session
sk: Ukloženie aktuálnej relácie

en: An unknown error occurred.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba.

en: Error while burning.
sk: Chyba pri napaľovaní.

en: _Save Log
sk: _Uložiť záznam

en: Video DVD successfully burned
sk: Video DVD bolo úspešne napálené

en: (S)VCD successfully burned
sk: (S)VCD bolo úspešne napálené

en: Audio CD successfully burned
sk: Audio CD bolo úspešne napálené

en: Image successfully created
sk: Obraz disku bol úspešne vytvorený

en: DVD successfully copied
sk: DVD bolo úspešne skopírované

en: CD successfully copied
sk: CD bolo úspešne skopírované

en: Image of DVD successfully created
sk: Obraz DVD bol úspešne vytvorený

en: Image of CD successfully created
sk: Obraz CD bol úspešne vytvorený

en: Image successfully burned to DVD
sk: Obraz bol úspešne napálený na DVD

en: Image successfully burned to CD
sk: Obraz bol úspešne napálený na CD

en: Data DVD successfully burned
sk: Dátové DVD bolo úspešne napálené

en: Data CD successfully burned
sk: Dátové CD bolo úspešne napálené

en: Copy #%i has been burned successfully.
sk: Kópia č. %i sa úspešne napálila.

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
sk: Ďalšia kópia sa začne napaľovať hneď, ako vložíte ďalší zapisovateľný disk. Ak nechcete napaľovať ďalšiu kópiu, kliknite na tlačidlo „Zrušiť“.

en: Create Co_ver
sk: _Vytvoriť obal

en: There are some files left to burn
sk: Zostáva napáliť ešte niekoľko súborov

en: There are some more videos left to burn
sk: Zostáva napáliť ešte niekoľko videí

en: There are some more songs left to burn
sk: Zostáva napáliť ešte niekoľko skladieb

en: Do you really want to quit?
sk: Naozaj chcete skončiť?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
sk: Prerušenie činnosti môže zapríčiniť nepoužiteľnosť disku.

en: C_ontinue Burning
sk: P_okračovať v napaľovaní

en: _Cancel Burning
sk: _Zrušiť napaľovanie

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
sk: Prosím, vložte zapisovateľné CD alebo DVD, ak si neželáte zapisovať do obrazu disku.

en: Create _Image
sk: Vytvoriť _obraz disku

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Make _Several Copies
sk: Vy_tvoriť viacero kópií

note: Translators: This is a verb, an action gtk_dialog_add_button (GTK_DIALOG (dialog), _("Burn _Several Copies"), GTK_RESPONSE_ACCEPT);
en: _Burn
sk: Na_páliť

en: Burn _Several Copies
sk: _Napáliť viacero kópií

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
sk: Chcete, aby sa vybrané súbory napálili na viaceré nosiče?

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
sk: Veľkosť projektu presahuje dokonca i veľkosť disku s voľbou „overburn“.

en: _Burn Several Discs
sk: _Napáliť na viacero diskov

en: Burn the selection of files across several media
sk: Napáli vybrané súbory na viaceré nosiče

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
sk: Prosím, zvoľte iné CD alebo DVD, prípadne vložte nový disk.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
sk: Na disk nebudú zapísané žiadne informácie o stope (umelec, názov, atď.).

en: This is not supported by the current active burning backend.
sk: Aktívny nástroj na napaľovanie nepodporuje túto akciu.

en: Please add files.
sk: Prosím, pridajte súbory.

en: There are no files to write to disc
sk: Nenachádzajú sa tu žiadne súbory na zápis na disk

en: Please add songs.
sk: Prosím, pridajte skladby.

en: There are no songs to write to disc
sk: Nenachádzajú sa tu žiadne skladby na napálenie

en: Please add videos.
sk: Prosím, pridajte videá.

en: There are no videos to write to disc
sk: Nenachádzajú sa tu žiadne videá na napálenie

en: There is no inserted disc to copy.
sk: Nie je vložený žiaden disk na kopírovanie.

en: Please select a disc image.
sk: Prosím, vyberte súbor obrazu disku.

en: There is no selected disc image.
sk: Nie je zvolený žiaden obraz disku.

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
sk: Prosím, vyberte iný obraz disku.

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
sk: Tento nevyzerá ako platný obraz disku ani ako súbor .cue.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
sk: Prosím, vložte disk bez ochrany proti kopírovaniu.

en: All required applications and libraries are not installed.
sk: Nie sú nainštalované všetky potrebné aplikácie alebo knižnice.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
sk: Prosím, vymeňte disk za podporované CD alebo DVD.

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
sk: Chcete prekročiť uvádzanú kapacitu disku?

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
sk: Keď veľkosť projektu ako tento prekračuje kapacitu disku, treba z projektu odstrániť niektoré súbory.
    Avšak v prípade, keď je vložené 90 alebo 100 minútové CD-R(W), ktoré nemôže byť správne rozoznané, voľba overburn predstavuje jediný spôsob, ako využiť jeho plnú kapacitu.
    POZNÁMKA: Táto voľba môže viesť k zlyhaniu.

en: _Overburn
sk: _Napáliť za hranicu veľkosti

en: Burn beyond the disc's reported capacity
sk: Napaľuje za hranice uvádzanej veľkosti disku

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
sk: Napaľovať sa bude v jednotke, kde je teraz vložený zdrojový disk.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
sk: Nový zapisovateľný disk bude potrebné vložiť hneď, ako sa súčasne vložený skopíruje.

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Image Burning Setup
sk: Nastavenie napálenia obrazu

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc to write to"));
en: Select a disc to write to
sk: Vyberte cieľový disk

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Disc Burning Setup
sk: Nastavenie napálenia disku

en: Video Options
sk: Možnosti videa

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
sk: Chcete vytvoriť disk z obsahu obrazu disku alebo disk obsahujúci súbor s obrazom disku?

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
sk: Bol vybraný len jeden súbor („%s“). Je to obraz disku a jeho obsah môže byť napálený.

en: Burn as _File
sk: Napál_iť ako súbor

en: Burn _Contents…
sk: Napáliť _obsah…

note: pack everything string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc image to write"));
en: Select a disc image to write
sk: Vyberte obraz disku na zapísanie

en: Copy CD/DVD
sk: Kopírovať CD a DVD

en: Select disc to copy
sk: Vyberte disk na kopírovanie

en: Please install the following manually and try again:
sk: Nainštalujte, prosím, nasledujúce súčasti ručne a skúste znovu:

en: Unknown song
sk: Neznáma skladba

note: Reminder: if this string happens to be used * somewhere else in burner we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the name of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the name of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextBuf
en: by %s
sk: od %s

en: "%s" cannot be read
sk: „%s“ sa nedá prečítať

en: SVCD image
sk: Obraz SVCD

en: VCD image
sk: Obraz VCD

en: Video DVD image
sk: Obraz video DVD

note: NOTE for translators: the first %s is medium_name ("File * Image") and the second the path for the image file
en: %s: "%s"
sk: %s: „%s“

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that burner will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
sk: Nový disk v napaľovačke, v ktorej je zdrojový disk

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
sk: %s: nedostatok voľného miesta

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
sk: %s: %s dostupného miesta

note: Translators: the first %s is the path of the directory where burner * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
sk: %s: %s dostupných

en: Do you really want to choose this location?
sk: Naozaj chcete zvoliť toto umiestnenie?

en: You do not have the required permission to write at this location
sk: Na zápis do tohto umiestnenia nemáte požadované oprávnenia

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
sk: Súborový systém na tomto zväzku nepodporuje veľké súbory (väčšie než 2GiB).
    Pri zápise DVD alebo veľkých obrazov disku to môže znamenať problém.

note: Translators %s.1f is the speed used to burn
en: %.1f× (DVD)
sk: %.1fx (DVD)

note: Translators %s.1f is the speed used to burn
en: %.1f× (CD)
sk: %.1fx (CD)

note: Translators %s.1f is the speed used to burn. BD = Blu Ray
en: %.1f× (BD)
sk: %.1fx (BD)

note: Translators %s.1f is the speed used to burn for every medium * type. BD = Blu Ray
en: %.1f× (BD) %.1f× (DVD) %.1f× (CD)
sk: %.1f x(BD) %.1f x(DVD) %.1f x(CD)

en: Impossible to retrieve speeds
sk: Nedajú sa zistiť rýchlosti

en: Maximum speed
sk: Najvyššia rýchlosť

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Burning speed")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), burner_utils_pack_properties (string, priv->speed, NULL), FALSE, FALSE, 0);
en: Burning speed
sk: Rýchlosť napaľovania

en: _Simulate before burning
sk: _Simulovať pred napálením

en: Burner will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
sk: Burner spustí najprv simuláciu napaľovania. V prípade úspechu sa po desiatich sekundách spustí samotné napaľovanie

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
sk: Použiť burn_proof (znižuje riziko zlyhania)

en: Burn the image directly _without saving it to disc
sk: Napáliť obraz priamo, _vynechať uloženie na pevný disk

en: Leave the disc _open to add other files later
sk: Neuzatvárať disk, aby sa neskôr dali pridať ďalšie súb_ory

en: Allow one to add more data to the disc later
sk: Umožní pridanie ďalších dát na disk v budúcnosti

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options")); title = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options"));
en: Options
sk: Možnosti

en: Location for _Temporary Files
sk: Umies_tnenie dočasných súborov

en: Set the directory where to store temporary files
sk: Nastavte adresár, do ktorého sa budú ukladať dočasné súbory

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Temporary files"));
en: Temporary files
sk: Dočasné súbory

en: Hidden file
sk: Skrytý súbor

en: Unreadable file
sk: Nečitateľný súbor

en: Broken symbolic link
sk: Neplatný symbolický odkaz

en: Recursive symbolic link
sk: Rekurzívny symbolický odkaz

en: Disc image type:
sk: Typ obrazu disku:

en: Autodetect
sk: Zistiť automaticky

en: ISO9660 image
sk: Obraz ISO9660

en: Readcd/Readom image
sk: Obraz Readcd/Readom

en: Cue image
sk: Obraz cue

en: Cdrdao image
sk: Obraz cdrdao

en: Properties of %s
sk: Vlastnosti %s

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
sk: Naozaj chcete zachovať súčasnú príponu v názve obrazu disku?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
sk: Ak sa ju rozhodnete zachovať, programy nemusia správne rozoznať typ súboru.

en: _Keep Current Extension
sk: _Zachovať súčasnú príponu

en: Change _Extension
sk: Z_meniť príponu

en: Configure recording options
sk: Upraví možnosti zápisu

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
sk: Celkový čas: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
sk: Priemerná rýchlosť jednotky:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
sk: Odhad zostávajúceho času: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
sk: %i MiB z %i MiB

en: Estimated drive speed:
sk: Odhadovaná rýchlosť jednotky:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
sk: „%s“: načítava sa

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
sk: „%s“: neznámy typ obrazu disku

note: NOTE to translators, the first %s is the path of the image * file and the second its size.
en: "%s": %s
sk: „%s“: %s

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
sk: _Kliknutím na toto miesto vyberiete obraz disku

en: Select Disc Image
sk: Vyber obrazu disku

en: All files
sk: Všetky súbory

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
sk: Súbory obrazu disku

en: Image type:
sk: Typ obrazu:

en: Estimated size: %s
sk: Odhadovaná veľkosť: %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
sk: Naozaj chcete do výberu pridať „%s“?

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Burner can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
sk: Položky tohto adresára budú mať až 7 nadradených adresárov.
    Burner dokáže vytvoriť a napáliť obraz disku s takouto hierarchiou súborov, ale daný disk nemusí byť čitateľný v každom operačnom systéme.
    POZNÁMKA: Napr. v Linuxe je takáto hierarchia súborov funkčná.

en: Ne_ver Add Such File
sk: _Nikdy nepridať takýto súbor

en: Al_ways Add Such File
sk: _Vždy pridať takýto súbor

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
sk: Naozaj chcete pridať do výberu „%s“ a použiť tretiu verziu štandardu ISO9660 na jeho podporu?

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
sk: Veľkosť súboru presahuje 2GiB. Súbory väčšie než 2GiB nepodporuje ani prvá ani druhá verzia štandardu ISO9660 (obe najrozšírenejšie).
    Odporúča sa použiť tretiu verziu štandardu ISO9660, ktorá je podporovaná vo väčšine operačných systémov, vrátane Linuxu a všetkých verzií Windows™.
    Na druhej strane, napríklad MacOS X nedokáže prečítať obrazy vytvorené podľa tretej verzie štandardu ISO9660.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
sk: Majú sa súbory premenovať, aby boli úplne kompatibilné s Windows?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
sk: Tieto názvy by mali byť zmenené a skrátené na 64 znakov.

en: _Disable Full Windows Compatibility
sk: _Vypnúť úplnú kompatibilitu s Windows

en: _Rename for Full Windows Compatibility
sk: _Premenovať kvôli úplnej kompatibilite s Windows

en: Size Estimation
sk: Odhad veľkosti

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
sk: Prosím, počkajte, kým sa nedokončí odhadovanie veľkosti.

en: All files need to be analysed to complete this operation.
sk: Na dokončenie operácie je potrebné analyzovať všetky súbory projektu.

en: Check _Again
sk: Znova s_kontrolovať

en: The file integrity check could not be performed.
sk: Nepodarilo sa uskutočniť kontrolu integrity súborov.

en: An unknown error occurred
sk: Vyskytla sa neznáma chyba

en: The file integrity check was performed successfully.
sk: Kontrola integrity súborov bola úspešne vykonaná.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
sk: Na disku pravdepodobne nie sú poškodené súbory

en: The following files appear to be corrupted:
sk: Nasledujúce súbory sú zrejme poškodené:

en: Corrupted Files
sk: Poškodené súbory

en: Downloading MD5 file
sk: Sťahuje sa súbor MD5

en: "%s" is not a valid URI
sk: „%s“ nie je platný URI

en: No MD5 file was given.
sk: Nebol určený žiaden súbor MD5.

en: Use an _MD5 file to check the disc
sk: Použiť súbor _MD5 na kontrolu disku

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
sk: Použije sa externý súbor .md5, ktorý obsahuje kontrolný súčet disku

en: Open an MD5 file
sk: Otvorenie súboru MD5

en: _Check
sk: _Skontrolovať

en: Disc Checking
sk: Kontrola disku

en: The operation cannot be performed.
sk: Operáciu nemožno vykonať.

en: The disc is not supported
sk: Disk nie je podporovaný

en: The drive is empty
sk: Jednotka je prázdna

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc"));
en: Select a disc
sk: Vyberte disk

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Progress"));
en: Progress
sk: Postup

en: (loading…)
sk: (načítava sa…)

en: Empty
sk: Prázdny

en: Disc file
sk: Súbor disku

en: %d item | %d items
sk[0]: %d položiek
sk[1]: %d položka
sk[2]: %d položky

en: New folder
sk: Nový priečinok

en: New folder %i
sk: Nový priečinok č. %i

en: Analysing files
sk: Analyzujú sa súbory

en: "%s" is a recursive symbolic link.
sk: „%s“ je rekurzívny symbolický odkaz.

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
sk: „%s“ sa nepodarilo nájsť.

en: Retrieving image format and size
sk: Získava sa formát a veľkosť obrazu

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
sk: Nedá sa určiť formát diskového obrazu

en: Please set it manually
sk: Prosím, nastavte ho ručne

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
sk: „%s“ bol odstránený zo súborového systému.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
sk: Adresáre nemôžu byť pridané na video alebo audio disky

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
sk: Zoznamy skladieb nemôžu byť pridané na video alebo audio disky

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
sk: „%s“ je nevhodný pre audio alebo video nosič

en: Analysing video files
sk: Analyzujú sa video súbory

en: Video format:
sk: Formát videa:

en: Format used mostly on the North American continent
sk: Formát používaný predovšetkým v Severnej Amerike

en: Format used mostly in Europe
sk: Formát používaný predovšetkým v Európe

en: Native _format
sk: Pôvodný _formát

en: Aspect ratio:
sk: Pomer strán:

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
sk: Typ VCD:

en: Create an SVCD
sk: Vytvoriť SVCD

en: Create a VCD
sk: Vytvoriť VCD

en: Directory could not be created (%s)
sk: Nedá sa vytvoriť adresár (%s)

en: Getting size
sk: Zisťuje sa veľkosť

en: Writing
sk: Zapisuje sa

en: Blanking
sk: Vymazáva sa

en: Creating checksum
sk: Vytvára sa kontrolný súčet

en: Copying file
sk: Kopíruje sa súbor

en: Analysing audio files
sk: Analyzujú sa audio súbory

en: Transcoding song
sk: Konvertuje sa skladba

en: Preparing to write
sk: Pripravuje sa zápis

en: Writing leadin
sk: Zapisuje sa zavádzacia stopa

en: Writing CD-Text information
sk: Zapisuje sa CD-Text informácia

en: Finalizing
sk: Finalizuje sa

en: Writing leadout
sk: Zapisuje sa ukončovacia stopa

en: Starting to record
sk: Začína sa napaľovať

en: Success
sk: Hotovo

en: Ejecting medium
sk: Vysúva sa nosič

en: Display debug statements on stdout for Burner burn library
sk: Zobrazí ladiaci výpis na štandardnom výstupe napaľovacej knižnice programu Burner

en: Burner media burning library
sk: Knižnica programu na napaľovanie nosičov programu Burner

en: Display options for Burner-burn library
sk: Zobrazí voľby napaľovacej knižnice programu Burner

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
sk: Zásuvný modul „%s“ nefungoval správne

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
sk: Na disku nie je dosť voľného miesta (%s dostupné oproti %s)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
sk: Súborový systém zvolený na dočasné uloženie diskového obrazu nedokáže uchovať súbory väčšie než 2 GiB

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
sk: V umiestnení zvolenom na dočasné uloženie obrazu nie je dosť miesta pre obraz disku (chýba %ld MiB)

en: The size of the volume could not be retrieved
sk: Nedá sa zistiť veľkosť zväzku

en: No path was specified for the image output
sk: Nebolo určené umiestnenie pre vytvorený obraz

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
sk: Vyskytla sa vnútorná chyba (%s)

en: The file is not stored locally
sk: Súbor nie je uložený lokálne

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
sk: Adresár VIDEO_TS chýba alebo je neplatný

en: "%s" could not be found in the path
sk: „%s“ sa nepodarilo nájsť v zadanej ceste

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
sk: Zásuvný modul „%s“ pre GStreamer sa mepodarilo nájsť

en: The version of "%s" is too old
sk: Verzia „%s“ je príliš stará

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
sk: „%s“ je symbolický odkaz ukazujúci na iný program

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
sk: „%s“ sa nepodarilo nájsť

note: Translators: %s is the name of the burner element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
sk: Proces „%s“ skončil s chybovým kódom (%i)

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
sk: Napáliť do súboru

en: Unnamed CD/DVD Drive
sk: Nepomenovaná jednotka CD/DVD

en: Display debug statements on stdout for Burner media library
sk: Zobrazí ladiaci výpis na štandardnom výstupe knižnice nosičov programu Burner

en: Burner optical media library
sk: Knižnica optických nosičov Burner

en: Display options for Burner media library
sk: Zobrazí voľby knižnice nosičov programu Burner

en: File
sk: Súbor

en: DVD+R dual layer
sk: DVD+R (dvojvrstvový)

en: DVD+RW dual layer
sk: DVD+RW (dvojvrstvový)

en: DVD-R dual layer
sk: DVD-R (dvojvrstvový)

en: Blu-ray disc
sk: Blu-ray

en: Writable Blu-ray disc
sk: Blu-ray (zapisovateľný)

en: Rewritable Blu-ray disc
sk: Blu-ray (prepisovateľný)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
sk: Prázdny disk %s v mechanike %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
sk: Audio a dátový disk %s v mechanike %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
sk: Audio disk %s v mechanike %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
sk: Dátový disk %s v mechanike %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
sk: Disk %s v mechanike %s

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
sk: Disk %s: prázdny

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the * second %s is the space (kio, gio) used by data on the disc. * second %s is the space (time) used by data on the disc. * I really don't know if I should set this string as * translatable.
en: %s: %s
sk: Disk %s: %s

en: Searching for available discs
sk: Zisťujú sa dostupné disky

en: No disc available
sk: Nie je dostupný žiaden disk

note: Translators: this is hour minute second like '2 h 14 min 25'
en: %s h %s min %s
sk: %s h %s min %s s

note: Translators: this is hour minute like '2 h 14'
en: %s h %s
sk: %s h %s min

note: Translators: the first %s is the number of minutes * and the second one is the number of seconds. * The whole string expresses a duration
en: %s:%s min
sk: %s min %s s

en: The disc mount point could not be retrieved
sk: Nepodarilo sa zistiť prípojný bod disku

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
sk: Prázdny disk (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
sk: Audio a dátový disk (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
sk: Audio disk (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
sk: Dátový disk (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
sk: Nezdá sa, že ide o platný obraz ISO

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Size mismatch
sk: Nesúhlasí veľkosť

en: Type mismatch
sk: Nesúhlasí typ

en: Bad argument
sk: Nesprávny parameter

en: Outrange address
sk: Adresa mimo rozsah

en: Invalid address
sk: Neplatná adresa

en: Invalid command
sk: Neplatný príkaz

en: Invalid parameter in command
sk: Neplatný parameter príkazu

en: Invalid field in command
sk: Neplatné pole v príkaze

en: The device timed out
sk: Vypršal čas odozvy zariadenia

en: Key not established
sk: Kľúč nebol stanovený

en: Invalid track mode
sk: Neplatný režim stopy

en: _Hide changes
sk: _Skryť zmeny

en: _Show changes
sk: _Zobraziť zmeny

en: The file does not appear to be a playlist
sk: Súbor nevyzerá ako zoznam skladieb

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
sk: Obrázky

en: _Color
sk: _Farba

en: Solid color
sk: Jednoliata farba

en: Horizontal gradient
sk: Vodorovný prechod

en: Vertical gradient
sk: Zvislý prechod

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
sk: _Obrázok

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
sk: Adresa obrázka:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
sk: Voľba obrázka

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
sk: Štýl obrázka:

en: Centered
sk: Na stred

en: Tiled
sk: Dlaždice

en: Scaled
sk: Prispôsobený

en: Background Properties
sk: Vlastnosti pozadia

en: Print
sk: Vytlačí

en: Bac_kground Properties
sk: Vlastnosti _pozadia

en: Background properties
sk: Vlastnosti pozadia

en: Align right
sk: Zarovná vpravo

en: Center
sk: Na stred

en: Align left
sk: Zarovná vľavo

en: Underline
sk: Podčiarkne

en: Italic
sk: Kurzíva

en: Bold
sk: Tučné

en: Font family and size
sk: Veľkosť a typ písma

en: _Text Color
sk: Farba _textu

en: Text color
sk: Farba textu

en: Cover Editor
sk: Editor obalov

en: Set Bac_kground Properties
sk: _Nastaviť vlastnosti pozadia

en: SIDES
sk: BOČNÉ STRANY

en: BACK COVER
sk: ZADNÁ STRANA

en: FRONT COVER
sk: PREDNÁ STRANA

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
sk: Nepodarilo sa načítať obrázok.

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
sk: „%s“ sa nedá spracovať pomocou systému GStreamer.

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
sk: Nedá sa vytvoriť prvok %s

en: Display debug statements on stdout for Burner utilities library
sk: Zobrazí ladiaci výpis knižnice s nástrojmi programu Burner na štandadnom výstupe

en: Burner utilities library
sk: Knižnica s nástrojmi programu Burner

en: Display options for Burner-utils library
sk: Zobrazí voľby knižnice s nástrojmi programu Burner

en: Pick a Color
sk: Voľba farby

en: CD/DVD Creator
sk: Tvorca CD/DVD

en: Create CDs and DVDs
sk: Vytvára CD a DVD

en: Medium Icon
sk: Ikona nosiča

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
sk: Súbory obrázkov

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
sk: Priečinok Tvorca CD/DVD

en: Disc Name:
sk: Názov disku:

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
sk: Pretiahnite alebo nakopírujte do okna súbory na napálenie

en: Write to Disc
sk: Zapísať na disk

en: Write contents to a CD or DVD
sk: Zapíše obsah na CD alebo DVD

en: Copy Disc
sk: Kopírovať disk

en: _Write to Disc…
sk: _Zapísať na disk…

en: Write disc image to a CD or DVD
sk: Zapíše obraz disku na CD alebo DVD disk

en: _Copy Disc…
sk: _Kopírovať disk…

en: Create a copy of this CD or DVD
sk: Vytvorí kópiu tohto CD alebo DVD

en: _Blank Disc…
sk: Vy_mazať disk…

en: Blank this CD or DVD
sk: Vymaže tento CD alebo DVD disk

en: _Check Disc…
sk: S_kontrolovať disk…

en: Check the data integrity on this CD or DVD
sk: Overí integritu dát na aktuálnom CD alebo DVD

en: Data could not be read (%s)
sk: Dáta nebolo možné prečítať (%s)

en: Data could not be written (%s)
sk: Dáta nebolo možné zapísať (%s)

en: Generates .cue files from audio
sk: Vytvára súbory .cue z audia

en: cdrdao burning suite
sk: Sada nástrojov na napaľovanie „cdrdao“

en: Copying audio track
sk: Kopíruje sa audio stopa

en: Copying data track
sk: Kopíruje sa dátová stopa

en: Analysing track %02i
sk: Analyzuje sa stopa %02i

en: You do not have the required permissions to use this drive
sk: Na použitie tejto jednotky nemáte dostatočné oprávnenia

en: Converting toc file
sk: Konvertuje sa súbor toc

en: Copies, burns and blanks CDs
sk: Kopíruje, napaľuje a maže CD

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
sk: Povoliť voľbu „--driver generic-mmc-raw“ (pozrite návod pre cdrdao)

en: cdrkit burning suite
sk: Sada nástrojov na napaľovanie „cdrkit“

en: Last session import failed
sk: Import poslednej relácie zlyhal

en: An image could not be created
sk: Nebolo možné vytvoriť obraz disku

en: This version of genisoimage is not supported
sk: Táto verzia genisoimage nie je podporovaná

en: Some files have invalid filenames
sk: Niektoré súbory majú neplatné názvy

en: Unknown character encoding
sk: Neznáma znaková sada

en: There is no space left on the device
sk: Na zariadení už nie je voľné miesto

en: Creates disc images from a file selection
sk: Vytvára obrazy diskov z výberu súborov

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
sk: V umiestnení, ktoré ste vybrali na uloženie obrazu, nie je dosť voľného miesta pre obraz disku

en: Copies any disc to a disc image
sk: Kopíruje akýkoľvek disk ako obraz disku

en: An error occurred while writing to disc
sk: Pri zápise na disk nastala chyba

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
sk: Systém je príliš pomalý na zápis na disk touto rýchlosťou. Vyskúšajte nižšiu rýchlosť

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
sk: Zapisuje sa stopa %s

en: Formatting disc
sk: Formátuje sa disk

en: Writing cue sheet
sk: Zapisuje sa cue sheet

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
sk: Disk treba pred zápisom znovu načítať

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
sk: Napaľuje, maže a formátuje CD a DVD

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
sk: Povoliť voľbu „-immed“ (pozrite návod pre wodim)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
sk: Minimálne zaplnenie vyrovnávacej pamäte (v %) (pozri mnávod pre wodim):

en: Copying audio track %02d
sk: Kopíruje sa audio stopa %02d

en: Preparing to copy audio disc
sk: Pripravuje sa kopírovanie audio disku

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
sk: Kopírovať všetky stopy z audio CD so všetkými pridruženými informáciami

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
sk: Napaľuje, maže a formátuje CD, DVD a BD

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
sk: Povoliť voľbu "-immed" (pozrite návod pre cdrecord)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
sk: Minimálne zaplnenie vyrovnávacej pamäte (v %%) (pozrite návod pre cdrecord):

en: cdrtools burning suite
sk: Sada nástrojov na napaľovanie „cdrtools“

en: This version of mkisofs is not supported
sk: Táto verzia mkisofs nie je podporovaná

en: File "%s" could not be opened (%s)
sk: Súbor „%s“ sa nedá otvoriť (%s)

en: Creating checksum for image files
sk: Vytvára sa kontrolný súčet pre súbory obrazov

en: No checksum file could be found on the disc
sk: Nepodarilo sa nájsť na disku žiaden súbor s kontrolným súčtom

en: Checking file integrity
sk: Overuje sa integrita súboru

en: File "%s" could not be opened
sk: Súbor „%s“ sa nedá otvoriť

en: Some files may be corrupted on the disc
sk: Niektoré súbory na disku môžu byť poškodené

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
sk: Kontrolný súčet súboru

en: Checks file integrities on a disc
sk: Overuje integritu súborov na disku

en: Hashing algorithm to be used:
sk: Algoritmus pre kontrolný súčet (hash):

note: Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
sk: „%s“ nepodarilo sa otvoriť (%s)

en: Creating image checksum
sk: Vytvára sa kontrolný súčet obrazu disku

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
sk: Kontrolný súčet obrazu

en: Checks disc integrity after it is burnt
sk: Overuje integritu disku po napálení

en: Creating file layout
sk: Vytvára sa usporiadanie súborov

en: Creates disc images suitable for video DVDs
sk: Vytvára obrazy diskov vhodných pre video DVD

note: Translators: %s is the path to a drive. "regionset %s" * should be left as is just like "DVDCSS_METHOD=title * burner --no-existing-session"
en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title burner --no-existing-session" command
sk: Nastala chyba pri získavaní šifrovacieho kľúča. Tento problém by ste mohli vyriešiť nasledujúcimi spôsobmi: v termináli buď nastavte správny kód regiónu pre váš CD/DVD prehrávač príkazom „regionset %s“ alebo spustite príkaz „DVDCSS_METHOD=title burner --no-existing-session“

en: Retrieving DVD keys
sk: Získavajú sa DVD kľúče

en: Video DVD could not be opened
sk: Nepodarilo sa otvoriť video DVD

en: Error while reading video DVD (%s)
sk: Chyba pri čítaní video DVD (%s)

en: Copying video DVD
sk: Kopírovanie video DVD

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
sk: Kopíruje video DVD chránené pomocou technológie CSS ako obraz disku

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
sk: Maže a formátuje prepisovateľné DVD a BD

en: Burns and blanks DVDs and BDs
sk: Napaľuje a maže DVD a BD

en: Allow DAO use
sk: Povoliť zápis metódou DAO (Disc at Once)

en: growisofs burning suite
sk: Sada nástrojov na napaľovanie „growisofs“

en: libburn track could not be created
sk: nepodarilo sa vytvoriť stopu typu libburn

en: libburn library could not be initialized
sk: Nepodarilo sa inicializovať knižnicu libburn

en: The drive address could not be retrieved
sk: Nepodarilo sa zistiť adresu jednotky

en: Writing track %02i
sk: Zapisuje sa stopa %02i

en: libburnia burning suite
sk: Sada nástrojov na napaľovanie „libburnia“

en: Volume could not be created
sk: Nepodarilo sa vytvoriť zväzok

en: libisofs could not be initialized.
sk: Nepodarilo sa inicializovať knižnicu libisofs.

en: Read options could not be created
sk: Nepodarilo sa vytvoriť voľby čítania

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
sk: V adresárovom strome sa nedá nájsť nadradený adresár pre cestu „%s“

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
sk: Knižnica libisofs oznámila chybu pri vytváraní adresára „%s“

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
sk: Knižnica libisofs oznámila chybu pri pridávaní obsahu do adresára „%s“ (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
sk: Knižnica libisofs oznámila chybu pri pridávaní súboru na ceste „%s“

en: Copying checksum file
sk: Kopíruje sa súbor s kontrolným súčtom

en: Copying files locally
sk: Kopírujú sa súbory do lokálneho umiestnenia

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
sk: Preberanie súborov

en: Allows files not stored locally to be burned
sk: Umožňuje napáliť súbory, ktoré nie sú uložené lokálne

en: Impossible to retrieve local file path
sk: Nedá sa zistiť cesta k lokálnemu súboru

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
sk: Umožňuje napáliť súbory pridané do priečinka „Tvorca CD/DVD“ v správcovi súborov Nautilus.

note: Translators: This message is sent * when burner could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * done through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should be removed?
en: Impossible to link plugin pads
sk: Nedá sa vytvoriť prepojenie zásuvných modulov

en: Normalizing tracks
sk: Normalizujú sa stopy

en: Normalization
sk: Normalizácia

en: Sets consistent sound levels between tracks
sk: Nastavuje rovnaké úrovne hlasitosti medzi skladbami

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
sk: Chyba pri zarovnávaní súboru (%s)

en: Error while getting duration
sk: Chyba pri zisťovaní doby trvania

en: Analysing "%s"
sk: Analyzuje sa „%s“

en: Transcoding "%s"
sk: Konvertuje sa „%s“

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
sk: Prevádza akýkoľvek súbor so skladbou do formátu vhodného pre audio CD

en: Converting video file to MPEG2
sk: Súbor videa sa prevádza na MPEG2

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
sk: Prevádza akýkoľvek video súbor do formátu vhodného pre video DVD

en: Creates disc images suitable for SVCDs
sk: Vytvára obrazy diskov, ktoré sú vhodné pre SVCD

en: Create a data CD/DVD
sk: Vytvorí dátové CD/DVD

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
sk: Vytvorí CD alebo DVD obsahujúce akýkoľvek typ údajov, ale čitateľné len na počítači

note: {N_("Audi_o project"), N_("Create a traditional audio CD"), N_("Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos"), "media-optical-audio-new", BURNER_PROJECT_TYPE_AUDIO},
en: D_ata project
sk: _Dátový projekt

note: {N_("_Video project"), N_("Create a video DVD or an SVCD"), N_("Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers"), "media-optical-video-new", BURNER_PROJECT_TYPE_VIDEO}, {N_("Disc _copy"), N_("Create 1:1 copy of a CD/DVD"), N_("Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your h
en: Burn _image
sk: Napáliť _obraz disku

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
sk: Napáli existujúci obraz disku na CD/DVD

en: _Project
sk: P_rojekt

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: _Help
sk: _Pomocník

en: P_lugins
sk: Zásuvné _moduly

en: Choose plugins for Burner
sk: Vyberte zásuvné moduly pre Burner

en: E_ject
sk: _Vysunúť

en: Eject a disc
sk: Vysunúť disk

en: _Blank…
sk: Vy_mazať…

en: Blank a disc
sk: Vymazať disk

en: _Check Integrity…
sk: _Overiť integritu…

en: Check data integrity of disc
sk: Skontroluje integritu dát na disku

en: Quit Burner
sk: Ukončiť Burner

en: _Contents
sk: Ob_sah

en: Display help
sk: Zobrazí pomocníka

en: About
sk: O programe

en: Disc Burner
sk: Napaľovanie diskov

en: Error while loading the project
sk: Chyba pri načítaní projektu

en: Please add files to the project.
sk: Prosím, pridajte do projektu súbory.

en: The project is empty
sk: Projekt je prázdny

en: Burner is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Burner je slobodný softvér. môžete ho ďalej šíriť a upravovať podľa ustanovení licencie GNU General Public Licence (Všeobecná zverejňovacia licencia GNU), vydávanej nadáciou Free Software Foundation a to buď podľa 2. verzie tejto licencie, alebo (podľa vášho uváženia) ktorejkoľvek neskoršej verzie.

en: Burner is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sk: Burner je šírený v nádeji, že bude užitočný, avšak BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Neposkytujú sa ani odvodené záruky PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI PRE URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti hľadajte v licencii GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Burner; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
sk: Kópiu licencie GNU General Public License by ste mali dostať spolu s týmto programom. Ak sa tak nestalo, napíšte na adresu Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
sk: Napaľovací program pre GNOME s jednoduchým ovládaním

en: Burner Homepage
sk: Domovská stránka programu Burner

en: The project "%s" does not exist
sk: Projekt „%s“ neexistuje

en: _Recent Projects
sk: Nedávné p_rojekty

en: Display the projects recently opened
sk: Zobrazí naposledy otvorené projekty

en: Open the selected files
sk: Otvorí vybrané súbory

en: _Edit Information…
sk: _Upraviť informácie…

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
sk: Upraví informácie o stope (začiatok, koniec, autor, atď.)

en: Remove the selected files from the project
sk: Odstráni vybrané súbory z projektu

en: Paste files
sk: Prilepiť súbory

en: Add the files stored in the clipboard
sk: Pridá súbory zo schránky

en: I_nsert a Pause
sk: _Vložiť pauzu

en: Add a 2 second pause after the track
sk: Pridá za stopu pauzu 2 sekundy

en: _Split Track…
sk: _Rozdeliť stopu…

en: Split the selected track
sk: Rozdelí vybranú stopu

en: Pause
sk: Pauza

en: Split
sk: Rozdeliť

en: Track
sk: Stopa

en: Title
sk: Názov

en: Artist
sk: Umelec

en: Length
sk: Dĺžka

en: The track will be padded at its end.
sk: Stopa bude na konci zarovnaná.

en: The track is shorter than 6 seconds
sk: Stopa trvá menej než 6 sekúnd

en: Make sure the appropriate codec is installed
sk: Uistite sa, že máte nainštalovaný potrebný kodek

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
sk: Chcete pridať „%s“, teda videosúbor?

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
sk: Toto je videosúbor, čiže len jeho audio časť možno zapísať na disk.

en: _Discard File
sk: _Zahodiť súbor

en: _Add File
sk: _Pridať súbor

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
sk: Prajete si vyhľadať audio súbory vo vnútri adresára?

en: Search _Directory
sk: Prehľadať _adresár

en: "%s" could not be opened.
sk: „%s“ sa nepodarilo otvoriť.

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
sk: Chcete vytvoriť audio CD s DTS stopami?

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
sk: Niektoré z vybraných skladieb sú vhodné na vytvorenie DTS stôp.
    Tento typ audio CD poskytuje väčšiu kvalitu zvuku, ale prehrať ho môžu len niektoré digitálne prehrávače.
    Poznámka: Ak súhlasíte, tieto skladby sa nebudú normalizovať.

en: Create _Regular Tracks
sk: Vytvoriť _obyčajné stopy

en: Click here to burn all songs as regular tracks
sk: Kliknite sem, ak chcete napáliť všetky skladby ako obyčajné stopy

en: Create _DTS Tracks
sk: Vytvoriť _DTS stopy

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
sk: Kliknite sem, ak chcete napáliť všetky skladby ako DTS stopy

en: Select one song only please.
sk: Prosím, vyberte len jednu skladbu.

en: Impossible to split more than one song at a time
sk: Nie je možné naraz rozdeliť viac skladieb

en: Open the specified project
sk: Otvorí určený projekt

en: PROJECT
sk: PROJEKT

en: Set the drive to be used for burning
sk: Nastaví jednotku určenú pre napaľovanie

en: DEVICE PATH
sk: CESTA ZARIADENIA

en: Create an image file instead of burning
sk: Vytvorí obraz disku namiesto napaľovania

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
sk: Otvorí dátový projekt pridaním URI zadaných v príkazovom riadku

en: Copy a disc
sk: Skopíruje disk

en: PATH TO DEVICE
sk: CESTA K ZARIADENIU

en: Cover to use
sk: Použije obal

en: PATH TO COVER
sk: CESTA K OBALU

en: URI of an image file to burn (autodetected)
sk: URI súboru s obrazom disku na napálenie (automaticky rozpoznané)

en: PATH TO IMAGE
sk: CESTA K OBRAZU DISKU

en: Force Burner to display the project selection page
sk: Prinúti Burner zobraziť ponuku na výber projektu

en: Open the blank disc dialog
sk: Otvorí dialógové okno na vymazanie disku

en: Open the check disc dialog
sk: Otvorí dialógové okno na kontrolu disku

en: Burn the contents of the burn:// URI
sk: Napáli obsah určený pomocou URI burn://

en: Start burning immediately.
sk: Začne okamžite napaľovať.

en: Don't connect to an already-running instance
sk: Nepripojí sa k už spustenej inštancii

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
sk: Napáli zadaný projekt a odstráni ho.
    Táto voľba je užitočná najmä pri integrácii s inými aplikáciami.

en: PATH
sk: CESTA

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * burner will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become burner * parent as if burner was 
en: The XID of the parent window
sk: XID nadradeného okna

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
sk: „%s“ nedokáže zapisovať.

en: Wrong command line option.
sk: Nesprávna voľba príkazového riadka.

en: Incompatible command line options used.
sk: Nekompatibilné voľby príkazového riadka.

en: Only one option can be given at a time
sk: Naraz je možné uviesť len jednu voľbu

en: R_ename…
sk: P_remenovať…

en: Rename the selected file
sk: Premenuje vybraný súbor

note: {"NewFolder", "folder-new", N_("New _Folder"), NULL, N_("Create a new empty folder"),
en: New _Folder
sk: Nový _priečinok

en: Create a new empty folder
sk: Vytvorí nový prázdny priečinok

en: The session could not be imported.
sk: Nepodarilo sa importovať reláciu.

en: The contents of the project changed since it was saved.
sk: Obsah projektu sa od posledného uloženia zmenil.

en: Discard the current modified project ?
sk: Zahodiť práve upravovaný projekt?

en: _Discard
sk: Zaho_diť

en: Discard the current modified project
sk: Zahodí práve upravovaný projekt

en: Continue with the current modified project
sk: Bude pokračovať v rozpracovanom projekte

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
sk: Nachádza sa tu len jeden vybraný súbor („%s“). Je to obraz disku a jeho obsah môže byť napálený.

en: Burn as _Data
sk: Napáliť ako _dáta

en: Burn as _Image
sk: Napál_iť ako obraz disku

en: "%s" cannot be added to the selection.
sk: „%s“ nie je možné pridať do výberu.

en: It is a recursive symlink
sk: Je to rekurzívny symbolický odkaz

en: It does not exist at the specified location
sk: Neexistuje v zadanom umiestnení

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
sk: Naozaj chcete nahradiť „%s“?

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
sk: Súbor s týmto názvom už v danom priečinku existuje. Nahradenie bude znamenať prepísanie jeho obsahu na disku, ktorý má byť napálený.

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
sk: _Vždy ponechať

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
sk: _Ponechať

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
sk: _Nahradiť

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
sk: Vž_dy nahradiť

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
sk: Importuje %s

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
sk: I_mportovať %s

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
sk: I_mportovať

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
sk: Chcete importovať reláciu z „%s“?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
sk: Týmto dosiahnete, že po napálení bude možné používať staré súbory z predchádzajúcich relácií.

en: I_mport Session
sk: I_mportovať reláciu

en: Click here to import its contents
sk: Kliknite sem, ak chcete importovať jej obsah

en: Please wait while the project is loading.
sk: Prosím, počkajte, kým sa projekt načíta.

en: _Cancel Loading
sk: _Zrušiť načítavanie

en: Cancel loading current project
sk: Zruší načítavanie aktuálneho projektu

en: File Renaming
sk: Premenovanie súborov

en: _Rename
sk: P_remenovať

en: Renaming mode
sk: Režim premenovania

en: Files
sk: Súbory

en: Size
sk: Veľkosť

en: Description
sk: Popis

en: Space
sk: Miesto na disku

en: The disc in "%s" cannot be ejected
sk: Disk v „%s“ sa nedá vysunúť

en: _Eject
sk: _Vysunúť

en: Eject Disc
sk: Vysunutie disku

en: Audio files
sk: Audio súbory

en: Movies
sk: Filmy

en: No file filtered
sk: Žiaden súbor nebol filtrovaný

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
sk[0]: Skryť zoznam _filtrovaných súborov (%d súborov)
sk[1]: Skryť zoznam _filtrovaných súborov (%d súbor)
sk[2]: Skryť zoznam _filtrovaných súborov (%d súbory)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
sk[0]: Zobraziť zoznam _filtrovaných súborov (%d súborov)
sk[1]: Zobraziť zoznam _filtrovaných súborov (%d súbor)
sk[2]: Zobraziť zoznam _filtrovaných súborov (%d súbory)

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Filter Options
sk: Možnosti filtrovania

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
sk: Vyberte súbory, ktoré chcete obnoviť a kliknite na tlačidlo „Obnoviť“

en: Type
sk: Typ

en: _Restore
sk: _Obnoviť

en: Restore the selected files
sk: Obnoví vybrané súbory

en: _Options…
sk: _Možnosti…

en: Set the options for file filtering
sk: Umožňuje nastaviť voľby filtrovania súborov

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
sk: Filtrovať _skryté súbory

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
sk: _Nahradiť symbolické odkazy

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
sk: Filtrovať neplatné sym_bolické odkazy

en: P_review
sk: _Náhľad

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
sk: Zobrazí ukážku videa, audia a obrázku

en: _Show Side Panel
sk: _Zobraziť bočný panel

en: Show a side pane along the project
sk: Zobrazí spolu s projektom bočný panel

en: _Horizontal Layout
sk: V_odorovné rozloženie

en: Set a horizontal layout
sk: Nastaví vodorovné rozloženie

en: _Vertical Layout
sk: Z_vislé rozloženie

en: Set a vertical layout
sk: Nastaví zvislé rozloženie

en: Click to close the side pane
sk: Kliknutím zavriete bočný panel

en: <Keep current values>
sk: <Ponechať súčasné hodnoty>

en: Remove silences
sk: Odstrániť tiché miesta

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
sk: Tieto informácie budú zapísané na disk pomocou technológie CD-Text. Len niektoré CD prehrávače ich dokážu prečítať a zobraziť.

en: Song titles
sk: Názvy skladieb

en: Additional song information
sk: Ďalšie údaje o skladbách

en: Artist:
sk: Umelec:

en: Composer:
sk: Skladateľ:

en: Pause length:
sk: Trvanie pauzy:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
sk: Nastaví pauzu, ktorá by mala nasledovať po skončení stopy

en: Song Information
sk: Informácia o skladbe

en: %i × %i pixels
sk: %i × %i pixelov

note: No Preview view
en: No preview
sk: Žiaden náhľad

en: Error parsing playlist "%s".
sk: Chyba pri spracovaní zoznamu skladieb „%s“.

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
sk[0]: %d skladieb
sk[1]: %d skladba
sk[2]: %d skladby

en: Select Playlist
sk: Výber zoznamu skladieb

en: Playlists
sk: Zoznamy skladieb

en: Number of Songs
sk: Počet skladieb

en: Genre
sk: Žáner

en: Plugin
sk: Zásuvný modul

en: Enabled
sk: Povolený

en: Copyright %s
sk: Autorské práva %s

en: _About
sk: _O module

en: C_onfigure
sk: _Nastaviť

en: A_ctivate
sk: _Zapnúť

en: Ac_tivate All
sk: Zapnúť vše_tky

en: _Deactivate All
sk: _Vypnúť všetky

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
sk: Nastavenia zásuvného modulu %s

en: Burner Plugins
sk: Zásuvné moduly pre Burner

en: Save current project
sk: Uloží aktuálny projekt

en: Save _As…
sk: Uložiť _ako…

en: Save current project to a different location
sk: Uloží aktuálny projekt do iného umiestnenia

en: _Add Files
sk: Prid_ať súbory

en: Add files to the project
sk: Pridá súbory do projektu

en: _Remove Files
sk: Odst_rániť súbory

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
sk: Vyprázd_niť projekt

en: Remove all files from the project
sk: Odstráni všetky súbory z projektu

en: _Burn…
sk: Na_páliť…

en: Burn the disc
sk: Napáli disk

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
sk: Ak chcete pridať súbory do projektu, kliknite na tlačidlo „Pridať“ alebo pretiahnite súbory do tejto oblasti

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
sk: Ak chcete odstrániť súbory z projektu, kliknite na tlačidlo „Odstrániť“ alebo stlačte kláves „Delete“

en: Estimated project size: %s
sk: Odhadovaná veľkosť projektu: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
sk: Veľkosť projektu presahuje dokonca i veľkosť disku s nastavením „overburn“.

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
sk: Keď veľkosť projektu ako tento prekračuje kapacitu disku, treba z projektu odstrániť niektoré súbory.
    Avšak v prípade, keď je nesprávne rozpoznané vložené 90 alebo 100 minútové CD-R(W), voľba overburn predstavuje jediný spôsob, ako využiť jeho plnú kapacitu. 
    UPOZORNENIE: Táto voľba môže viesť k zlyhaniu.

en: Start to burn the contents of the selection
sk: Spustí napaľovanie vybraného obsahu

en: Please add songs to the project.
sk: Prosím, pridajte do projektu skladby.

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
sk: Naozaj chcete vytvoriť nový projekt a zahodiť aktuálny?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
sk: Ak sa rozhodnete pre vytvorenie nového projektu, všetky zmeny budú stratené.

en: _Discard Changes
sk: Zaho_diť zmeny

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
sk: Chcete zahodiť výber súborov, alebo ich chcete pridať do nového projektu?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
sk: Ak sa rozhodnete pre vytvorenie nového projektu, výber súborov sa stratí.

en: _Discard File Selection
sk: Zaho_diť výber súborov

en: _Keep File Selection
sk: Po_nechať výber súborov

en: _Discard Project
sk: Zaho_diť projekt

en: Select Files
sk: Vyber súborov

en: Do you really want to empty the current project?
sk: Naozaj chcete vyprázdniť aktuálny projekt?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
sk: Vyprázdniť projekt znamená odstránenie všetkých doteraz pridaných súborov. Stratí sa celá vaša práca. Súbory v skutočnosti nebudú vymazané z ich pôvodného umiestnenia, len tu nebudú ďalej uvedené.

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Add
sk: Prid_ať

en: _Remove
sk: Odst_rániť

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Data Disc)
sk: Burner - %s (dátový disk)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Audio Disc)
sk: Burner - %s (audio disk)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Video Disc)
sk: Burner - %s (video disk)

en: Your project has not been saved.
sk: Váš projekt nebol uložený.

en: Save the changes of current project before closing?
sk: Uložiť zmeny aktuálneho projektu pred zatvorením?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
sk: Bez uloženia sa vaše úpravy nenávratne stratia.

en: Cl_ose Without Saving
sk: Zatv_oriť bez uloženia

en: Save Current Project
sk: Uloženie aktuálneho projektu

en: Save project as a Burner audio project
sk: Uložiť projekt ako audio projekt Burner

en: Save project as a plain text list
sk: Uložiť projekt ako jednoduchý textový zoznam

en: Save project as a PLS playlist
sk: Uložiť projekt ako zoznam skladieb PLS

en: Save project as an M3U playlist
sk: Uložiť projekt ako zoznam skladieb M3U

en: Save project as an XSPF playlist
sk: Uložiť projekt ako zoznam skladieb XSPF

en: Save project as an iriver playlist
sk: Uložiť projekt ako zoznam skladieb iriver

en: _Cover Editor
sk: Editor _obalov

en: Design and print covers for CDs
sk: Navrhne a vytlačí obaly pre CD disky

en: _New Project
sk: _Nový projekt

en: Create a new project
sk: Vytvorí nový projekt

en: _Empty Project
sk: Vyprázdniť _projekt

en: Let you choose your new project
sk: Umožní vám zvoliť si nový projekt

en: New _Audio Project
sk: Nový _audio projekt

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
sk: Vytvorí tradičné audio CD prehrateľné na počítačoch a v CD prehrávačoch

en: New _Data Project
sk: Nový _dátový projekt

en: New _Video Project
sk: Nový _video projekt

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
sk: Vytvorí video DVD alebo SVCD, ktoré je čitateľné pre televízie

en: Copy _Disc…
sk: Kopírovať _disk…

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
sk: Vytvorí z audio CD či dátového CD/DVD presnú kópiu na vašom pevnom disku alebo na CD/DVD

en: _Burn Image…
sk: Napáliť o_braz…

en: _Open…
sk: _Otvoriť…

en: Open a project
sk: Otvorí projekt

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
sk[0]: %d vybraných súborov (%s)
sk[1]: %d vybraný súbor (%s)
sk[2]: %d vybrané súbory (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
sk[0]: %d súborov je podporovaných (%s)
sk[1]: %d súbor je podporovaný (%s)
sk[2]: %d súbory sú podporované (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
sk[0]: možno pridať %d vybraných súborov (%s)
sk[1]: možno pridať %d vybraný súbor (%s)
sk[2]: možno pridať %d vybrané súbory (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
sk[0]: Nie je možné pridať žiaden súbor (%i vybraných súborov)
sk[1]: Nie je možné pridať žiaden súbor (%i vybraný súbor)
sk[2]: Nie je možné pridať žiaden súbor (%i vybrané súbory)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
sk[0]: Ani jeden súbor nie je podporovaný (%i vybraných súborov)
sk[1]: Ani jeden súbor nie je podporovaný (%i vybraný súbor)
sk[2]: Ani jeden súbor nie je podporovaný (%i vybrané súbory)

en: No file selected
sk: Nie je vybraný žiaden súbor

en: Open Project
sk: Otvorenie projektu

en: _New
sk: _Nový

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Browse the file system
sk: Prehliadať súborový systém

en: Display playlists and their contents
sk: Zobraziť zoznamy skladieb a ich obsah

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
sk: Prosím, vyberte iný obrázok.

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
sk: Video disk (%s)

en: Error while loading the project.
sk: Chyba pri načítaní projektu.

en: The project could not be opened
sk: Projekt sa nepodarilo otvoriť

en: The file is empty
sk: Súbor je prázdny

en: It does not seem to be a valid Burner project
sk: Nezdá sa, že ide o platný projekt programu Burner

en: Last _Unsaved Project
sk: Posledný ne_uložený projekt

en: Load the last project that was not burned and not saved
sk: Načíta posledný nenapálený a neuložený projekt

en: No recently used project
sk: Žiaden nedávny projekt

en: Recent projects:
sk: Nedávne projekty:

en: Insert text
sk: Vložiť text

en: Delete text
sk: Vymazať text

en: Substitute text
sk: Nahradiť text

en: Number files according to a pattern
sk: Očíslovať súbory podľa vzoru

en: Insert number sequence at beginning
sk: Vložiť na začiatok sekvenciu čísel

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
sk: Vložiť

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
sk: na začiatok

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
sk: na koniec

en: Delete every occurrence of
sk: Odstrániť každý výskyt

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in burner * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
sk: nasledujúcim:

en: Rename to
sk: Premenovať na

en: {number}
sk: {číslo}

en: No file
sk: Žiaden súbor

en: Start and stop playing
sk: Spustí a zastaví prehrávanie

en: Title:
sk: Názov:

en: Song start:
sk: Začiatok skladby:

en: Song end:
sk: Koniec skladby:

en: Track length:
sk: Trvanie stopy:

en: Song information for track %02i
sk: Informácia o skladbe pre stopu %02i

en: Do you really want to split the track?
sk: Naozaj chcete rozdeliť stopu?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
sk: Ak rozdelíte stopu, nová stopa bude kratšia než 6 sekúnd a bude doplnená.

en: _Split
sk: _Rozdeliť

en: The track wasn't split.
sk: Stopa nebola rozdelená.

en: No silence could be detected
sk: Nebolo zistené žiadne tiché miesto

en: An error occurred while detecting silences.
sk: Vyskytla sa chyba pri zisťovaní tichých miest.

en: This will remove all previous results.
sk: Toto vymaže všetky predchádzajúce výsledky.

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
sk: Naozaj chcete pokračovať s automatickým rozdeľovaním?

en: _Don't split
sk: _Nerozdeľovať

en: Do you really want to empty the slices preview?
sk: Naozaj chcete vyprázdniť prehľad častí?

en: Re_move All
sk: Odstrániť _všetky

en: Split Track
sk: Rozdelenie stopy

en: M_ethod:
sk: M_etóda:

en: Method to be used to split the track
sk: Metóda použitá na rozdelenie stopy

en: Split track manually
sk: Rozdeliť stopu ručne

en: Split track in parts with a fixed length
sk: Rozdeliť stopu na časti s rovnakou dĺžkou

en: Split track in a fixed number of parts
sk: Rozdeliť stopu na stanovený počet častí

en: Split track for each silence
sk: Rozdeliť stopu v každom tichom mieste

en: _Slice
sk: Ro_zrezať

en: Add a splitting point
sk: Pridá deliaci bod

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
sk: Rozdeliť skladbu po každej

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
sk: sekunde

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
sk: Rozdeliť skladbu na

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
sk: časti/í

en: Slicing Method
sk: Metóda delenia

en: Start
sk: Začiatok

en: End
sk: Koniec

en: Mer_ge
sk: _Zlúčiť

en: Merge a selected slice with the next selected one
sk: Zlúči vybranú časť s nasledujúcou časťou

en: Remove the selected slices
sk: Odstráni vybrané časti

en: Clear the slices preview
sk: Vyčistí prehľad častí

en: _List of slices that are to be created:
sk: _Zoznam častí, ktoré sa vytvoria:

en: Slices Preview
sk: Prehľad častí

en: Hours
sk: Hodiny

en: Minutes
sk: Počet minút

en: Seconds
sk: Počet sekúnd

en: Frames (1 second = 75 frames)
sk: Počet snímkov (1 sekunda = 75 snímkov)

en: Open the selected video
sk: Otvorí vybrané video

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
sk: Upraví informácie o videu (začiatok, koniec, autor, atď.)

en: Remove the selected videos from the project
sk: Odstráni vybrané videá z projektu

en: Do you want to search for video files inside the directory?
sk: Chcete vyhľadať video súbory vo vnútri adresára?

en: _Search Directory
sk: Prehľadať adre_sár

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
sk: „%s“ nie je vhodného typu pre video projekty.

en: Please only add files with video content
sk: Prosím, pridávajte len súbory obsahujúce video

en: Please type "%s --help" to see all available options
sk: Zoznam všetkých dostupných volieb získate zadaním „%s --help“
