burner - en to sr translation catalogue (937 entries)

en: Burner is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
sr: Бразеро је програм за резање ЦД/ДВД-а за Гномову радну површ. Осмишљен је да буде што једноставнији и има неке јединствене функције да омогући корисницима да лако и брзо направе своје дискове.

en: Burner can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
sr: Бразеро може да ствара, умножава и нарезује ЦД/ДВД података и звука. У потпуности подржава ЦД-ТЕКСТ, више сесија и жолиет проширења. Можете једноставно да превучете и да убаците датотеке из других месних програма или са удаљених дељених уређаја да бисте их нарезали на диск.

note: gtk_window_set_title (GTK_WINDOW (toplevel), _("Burner — New Audio Disc Project")); gtk_window_set_title (GTK_WINDOW (toplevel), _("Burner — Disc Copy"));
en: Burner
sr: Бразеро

en: Disc Burner and Copier
sr: Програм за резање и умножавање дискова

en: Create and copy CDs and DVDs
sr: Правите и умножавајте ЦД и ДВД дискове

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
sr: диск;цд-ром;двд;нарежи;аудио;звук;видео;снимак;

en: Burner Disc Burner
sr: Бразеро писач дискова

en: Open a New Window
sr: Отворите нови прозор

en: Burn an Image File
sr: Нарежите датотеку одраза

en: Burner project file
sr: Датотека Бразеровог пројекта

en: Should Nautilus extension output debug statements
sr: Да ли проширење Наутилуса да исписује поруке о уклањању грешака

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
sr: Да ли ће проширење Наутилуса да исписује поруке о уклањању грешака? Изаберите ову опцију ако то желите.

en: The type of checksum used for images
sr: Врста суме за проверу одраза

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
sr: Поставите на 0 за „MD5“, на 1 за „SHA1“ или на 2 за „SHA256“

en: The type of checksum used for files
sr: Врста суме за проверу датотека

en: Directory to use for temporary files
sr: Директоријум за привремене датотеке

en: Contains the path to the directory where burner should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
sr: Садржи путању до директоријума за чување привремених датотека. Уколико није постављено користи се подразумевани Глиб директоријум.

en: Favourite burn engine
sr: Омиљени програм за нарезивање

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
sr: Садржи назив омиљеног инсталираног програма за нарезивање дискова. Биће коришћен уколико је могуће.

en: White list of additional plugins to use
sr: Списак осталих прикључака за коришћење

en: Contains the list of additional plugins Burner will use to burn discs. If set to NULL, Burner will load them all.
sr: Садржи списак осталих прикључака које ће Бразеро користити за нарезивање дискова. Уколико ниједан није изабран, Бразеро ће учитати све прикључке.

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
sr: Укључи „-immed“ уз „cdrecord“

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
sr: Да ли ће бити коришћена опција „-immed“ уз „cdrecord“. Користите уз опрез (изаберите је) јер је ово само начин заобилажења проблема са одређеним уређајима или подешавањима.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
sr: Да ли да користи опцију „-use-the-force-luke=dao“ уз „growisofs“

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, burner won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
sr: Да ли ће бити коришћена опција „-use-the-force-luke=dao“ уз „growisofs“. Поништите избор, и бразеро је неће користити; ово може бити начин за заобилажење проблема са одређеним уређајима или подешавањима.

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
sr: Користи се у садејству са опцијом „-immed“ уз „cdrecord“

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
sr: Користи се у садејству са опцијом „-immed“ уз „cdrecord“.

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
sr: Да ли да користи опцију „--driver generic-mmc-raw“ уз „cdrdao“

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, burner will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
sr: Да ли ће бити коришћена опција „--driver generic-mmc-raw“ уз „cdrdao“. Изаберите је, и бразеро ће је користити; ово може бити начин за заобилажење проблема са одређеним уређајима или подешавањима.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
sr: Последња разгледана фасцикла у време претраге за одразима за нарезивање

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
sr: Садржи апсолутну путању фасцикле која је последња разгледана у потрази за одразима за нарезивање

en: Enable file preview
sr: Укључује преглед датотека

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
sr: Да ли ће бити приказан преглед датотека. Изаберите ову опцију да бисте је користили.

en: Should burner filter hidden files
sr: Да ли Бразеро да занемари скривене датотеке

en: Should burner filter hidden files. Set to true, burner will filter hidden files.
sr: Да ли ће Бразеро да занемари скривене датотеке. Изаберите ову опцију, и Бразеро неће узимати у обзир скривене датотеке.

en: Replace symbolic links by their targets
sr: Замењује симболичке везе њиховим метама

en: Should burner replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, burner will replace symbolic links.
sr: Да ли ће Бразеро да замени симболичке везе њиховим циљним датотекама. Изаберите ову опцију, и Бразеро ће заменити симболичке везе.

en: Should burner filter broken symbolic links
sr: Да ли Бразеро да занемари оштећене симболичке везе

en: Should burner filter broken symbolic links. Set to true, burner will filter broken symbolic links.
sr: Да ли ће Бразеро да занемари оштећене симболичке везе. Изаберите ову опцију, и Бразеро неће узимати у обзир оштећене симболичке везе.

en: The priority value for the plugin
sr: Вредност значаја прикључка

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
sr: Када је доступно више прикључака који обављају исти задатак, ова вредност одређује ком прикључку ће бити дата предност. 0 значи да ће бити коришћена задата предност прикључка. Позитивне вредности преписују задату предност прикључка. Негативне вредности искључују коришћење прикључка.

en: Burning flags to be used
sr: Опције нарезивања

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
sr: Ова вредност представља опције које су биле последњи пут коришћене.

en: The speed to be used
sr: Брзина уписа података

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
sr: Ова вредност представља брзину уписа која је била последњи пут коришћена.

en: Menu
sr: Изборник

en: Error while blanking.
sr: Грешка приликом брисања.

en: Blank _Again
sr: Обриши _поново

en: Unknown error.
sr: Непозната грешка.

en: The disc was successfully blanked.
sr: Диск је успешно обрисан.

en: The disc is ready for use.
sr: Диск је спреман за употребу.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
sr: _Обриши

en: _Fast blanking
sr: _Брзо брисање

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
sr: Укључите брзо брисање дискова уместо спорог, потпуног брисања

en: Disc Blanking
sr: Брисање диска

en: Burning CD/DVD
sr: Нарезујем ЦД/ДВД

en: The drive is busy
sr: Уређај је заузет

en: Make sure another application is not using it
sr: Проверите да га не користи неки други програм

en: "%s" cannot be unlocked
sr: Не могу да откључам „%s“

en: No burner specified
sr: Није изабран уређај за нарезивање

en: No source drive specified
sr: Није изабран изворни уређај

en: Ongoing copying process
sr: Текући процес умножавања

en: The drive cannot be locked (%s)
sr: Не могу да закључам уређај (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
sr: Уређај не подржава преписиве дискове

en: Ongoing blanking process
sr: Текући процес брисања

en: The drive cannot burn
sr: Уређај не може да нарезује дискове

en: Ongoing burning process
sr: Текуће процес нарезивања

en: Ongoing checksumming operation
sr: Текући процес провере суме

en: Merging data is impossible with this disc
sr: Не можете да додате податке на овај диск

en: Not enough space available on the disc
sr: Нема довољно слободног простора на диску

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
sr: %s (програм)

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
sr: %s (библиотека)

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
sr: %s (прикључак Гстримера)

en: There is no track to burn
sr: Нема стазе за нарезивање

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
sr: Инсталирајте потребне програме и библиотеке и покушајте поново:

en: Only one track at a time can be checked
sr: Можете проверити само једну нумеру одједном

en: No format for the temporary image could be found
sr: Не постоји формат за привремени одраз диска

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
sr: Дошло је до грешке унутар програма

en: Burner notification
sr: Бразерова обавештења

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
sr: %s (завршено је %i%%)

en: Creating Image
sr: Правим одраз

en: Burning DVD
sr: Нарезујем ДВД

en: Copying DVD
sr: Умножавам ДВД

en: Burning CD
sr: Нарезујем ЦД

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying CD"));
en: Copying CD
sr: Умножавам ЦД

en: Burning Disc
sr: Нарезујем диск

en: Copying Disc
sr: Умножавам диск

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Creating image"));
en: Creating image
sr: Правим одраз

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video DVD burning"));
en: Simulation of video DVD burning
sr: Симулација нарезивања видеа на ДВД

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video DVD"));
en: Burning video DVD
sr: Нарезујем видео ДВД

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD burning"));
en: Simulation of data DVD burning
sr: Симулација нарезивања података на ДВД

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data DVD"));
en: Burning data DVD
sr: Нарезујем податаке на ДВД

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to DVD burning")); header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD copying"));
en: Simulation of data DVD copying
sr: Симулација умножавања података на ДВД-а

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to DVD"));
en: Burning image to DVD
sr: Нарезујем одраз на ДВД

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying data DVD"));
en: Copying data DVD
sr: Умножавам ДВД са подацима

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of (S)VCD burning"));
en: Simulation of (S)VCD burning
sr: Симулација нарезивања (С)ВЦД диска

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning (S)VCD"));
en: Burning (S)VCD
sr: Нарезујем (С)ВЦД

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of audio CD burning"));
en: Simulation of audio CD burning
sr: Симулација нарезивања звучног диска

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning audio CD"));
en: Burning audio CD
sr: Нарезујем звучни диск

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data CD burning"));
en: Simulation of data CD burning
sr: Симулација нарезивања података на ЦД

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data CD"));
en: Burning data CD
sr: Нарезујем податаке на ЦД

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of CD copying"));
en: Simulation of CD copying
sr: Симулација умножавања ЦД-а

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to CD burning"));
en: Simulation of image to CD burning
sr: Симулација нарезивања одраза на ЦД

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to CD"));
en: Burning image to CD
sr: Нарезујем одраз на ЦД

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video disc burning"));
en: Simulation of video disc burning
sr: Симулација нарезивања видеа на диск

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video disc"));
en: Burning video disc
sr: Нарезујем видео на диск

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data disc burning"));
en: Simulation of data disc burning
sr: Симулација нарезивања података на диск

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data disc"));
en: Burning data disc
sr: Нарезујем податке на диск

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of disc copying"));
en: Simulation of disc copying
sr: Симулација умножавања диска

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying disc"));
en: Copying disc
sr: Умножавам диск

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to disc burning"));
en: Simulation of image to disc burning
sr: Симулација нарезивања одраза на диск

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to disc"));
en: Burning image to disc
sr: Нарезујем одраз на диск

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
sr: Замените диск преписивим диском који садржи податке.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
sr: Замените диск оним који већ садржи податке.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
sr: Убаците преписив диск који садржи податке.

en: Please insert a disc holding data.
sr: Убаците диск који садржи податке.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
sr: Замените диск уписивим ЦД диском са најмање %i MiB слободног простора.

en: Please replace the disc with a writable CD.
sr: Замените тренутни диск уписивим ЦД диском.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
sr: Убаците уписив ЦД са најмање %i MiB слободног простора.

en: Please insert a writable CD.
sr: Убаците уписив ЦД.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
sr: Замените диск уписивим ДВД диском са најмање %i MiB слободног простора.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
sr: Замените диск уписивим ДВД диском.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
sr: Убаците уписив ДВД са најмање %i MiB слободног простора.

en: Please insert a writable DVD.
sr: Убаците уписив ДВД.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
sr: Замените диск уписивим ЦД или ДВД диском са најмање %i MiB слободног простора.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
sr: Замените диск уписивим ЦД или ДВД диском.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
sr: Убаците уписив ЦД или ДВД са најмање %i MiB слободног простора.

en: Please insert a writable CD or DVD.
sr: Убаците уписив ЦД или ДВД диск.

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
sr: Направљен је одраз диска на локалном чврстом диску.
    Нарезивање ће започети чим убаците уписив диск.

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
sr: Провера исправности ће започети чим убаците диск.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
sr: Поново убаците диск у ЦД/ДВД уређај.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
sr: „%s“ је заузет.

en: There is no disc in "%s".
sr: Нема диска у „%s“.

en: The disc in "%s" is not supported.
sr: Диск у „%s“ није подржан.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
sr: Диск у „%s“ није преписив.

en: The disc in "%s" is empty.
sr: Диск у „%s“ је празан.

en: The disc in "%s" is not writable.
sr: Диск у „%s“ није уписив.

en: Not enough space available on the disc in "%s".
sr: Нема довољно слободног простора на диску у „%s“.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
sr: Диск у „%s“ мора бити поново учитан.

en: Please eject the disc and reload it.
sr: Избаците диск и поново га учитајте.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
sr: Не могу да направим датотеку на место одређено за привремене датотеке

en: The image could not be created at the specified location
sr: Не могу да направим одраз на изабраном месту

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
sr: Да ли желите да изаберете ново место за ову сесију или да покушам поново овде?

en: You may want to free some space on the disc and retry
sr: Можете ослободити нешто места на диску и покушати поново

en: _Keep Current Location
sr: _Задржи тренутно место

en: _Change Location
sr: _Промени место

en: Location for Image File
sr: Путања до датотеке са одразом

en: Location for Temporary Files
sr: Путања до привремених датотека

en: _Replace Disc
sr: _Замени диск

en: Do you really want to blank the current disc?
sr: Да ли заиста желите да обришете диск?

en: The disc in the drive holds data.
sr: Убачени диск садржи податке.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
sr: _Обриши диск

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
sr: Уколико их увезете, моћи ћете да их видите и користите након што нарежете изабране датотеке на диск.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
sr: У супротном их нећете видети (иако су оне и даље читљиве).

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
sr: Већ постоје датотеке на диску. Желите ли да их увезете?

en: _Import
sr: _Увези

en: Only _Append
sr: Само _додај

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
sr: Преписиви звучни дискови не раде исправно у старијим уређајима, а ЦД-ТЕКСТ неће бити уписан на њима.

en: Do you want to continue anyway?
sr: Да ли ипак желите да наставим?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
sr: Додавање нумера на диск није препоручљиво.

en: _Continue
sr: _Настави

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
sr: Преписив звучни диск можда неће радити у старијим ЦД уређајима.

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
sr: Нарезивање нумера на преписив диск није препоручљиво.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
sr: Молим избаците диск из „%s“.

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
sr: Не могу да избацим диск, иако је то неопходно како бих наставио тренутну радњу.

en: Do you want to replace the disc and continue?
sr: Да ли да заменим диск и наставим упис?

en: The currently inserted disc could not be blanked.
sr: Не могу да обришем диск који сте убацили.

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
sr: Да наставим без потпуне сагласности са Виндоузом?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
sr: Неке датотеке немају одговарајуће називе како би диск био сагласан са Виндоузом.

en: C_ontinue
sr: _Настави

en: The simulation was successful.
sr: Симулација је била успешна.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
sr: Право нарезивање диска ће почети за 10 секунди.

en: Burn _Now
sr: Нарежи _сада

en: Save Current Session
sr: Сачувај тренутну сесију

en: An unknown error occurred.
sr: Дошло је до непознате грешке.

en: Error while burning.
sr: Грешка приликом нарезивања.

en: _Save Log
sr: _Сачувај дневник

en: Video DVD successfully burned
sr: Видео ДВД је успешно нарезан

en: (S)VCD successfully burned
sr: (С)ВЦД је успешно нарезан

en: Audio CD successfully burned
sr: Звучни диск је успешно нарезан

en: Image successfully created
sr: Одраз је успешно направљен

en: DVD successfully copied
sr: ДВД је успешно умножен

en: CD successfully copied
sr: ЦД је успешно умножен

en: Image of DVD successfully created
sr: Одраз ДВД диска је успешно направљен

en: Image of CD successfully created
sr: Одраз ЦД диска је успешно направљен

en: Image successfully burned to DVD
sr: Одраз је успешно нарезан на ДВД

en: Image successfully burned to CD
sr: Одраз је успешно нарезан на ЦД

en: Data DVD successfully burned
sr: ДВД са подацима је успешно нарезан

en: Data CD successfully burned
sr: ЦД са подацима је успешно нарезан

en: Copy #%i has been burned successfully.
sr: Умножак #%i је успешно нарезан.

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
sr: Чим убаците уписив диск започеће нарезивање. Уколико не желите да нарежете још један диск кликните на „Откажи“.

en: Create Co_ver
sr: Направи _омот

en: There are some files left to burn
sr: Неке датотеке су преостале за нарезивање

en: There are some more videos left to burn
sr: Неки видео снимци су преостали за нарезивање

en: There are some more songs left to burn
sr: Неке песме су преостале за нарезивање

en: Do you really want to quit?
sr: Да ли заиста желите да изађете?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
sr: Прекидање овог процеса може учинити диск нечитљивим.

en: C_ontinue Burning
sr: _Настави нарезивање

en: _Cancel Burning
sr: _Откажи нарезивање

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
sr: Убаците уписив ЦД или ДВД уколико не желите да направите одраз диска.

en: Create _Image
sr: _Направи одраз

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
sr: _Умножи

en: Make _Several Copies
sr: Направи _више примерака

note: Translators: This is a verb, an action gtk_dialog_add_button (GTK_DIALOG (dialog), _("Burn _Several Copies"), GTK_RESPONSE_ACCEPT);
en: _Burn
sr: _Нарежи

en: Burn _Several Copies
sr: Нарежи _више примерака

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
sr: Да ли желите да нарежете изабране датотеке на више дискова?

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
sr: Има превише података за један диск чак и уз могућност прекорачења величине.

en: _Burn Several Discs
sr: _Нарежи више дискова

en: Burn the selection of files across several media
sr: Нарежите изабране датотеке на неколико празних дискова

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
sr: Изаберите други ЦД или ДВД или убаците нови.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
sr: Подаци о нумери (извођау, композитору, ...) неће бити нарезани на диск.

en: This is not supported by the current active burning backend.
sr: Ово није подржано тренутно изабраним програмима за нарезивање.

en: Please add files.
sr: Додајте датотеке.

en: There are no files to write to disc
sr: Нема датотека за нарезивање на диск

en: Please add songs.
sr: Додајте песме.

en: There are no songs to write to disc
sr: Нема песама за нарезивање на диск

en: Please add videos.
sr: Додајте видео.

en: There are no videos to write to disc
sr: Нема видеа за нарезивање на диск

en: There is no inserted disc to copy.
sr: Није убачен диск за умножавање.

en: Please select a disc image.
sr: Изаберите одраз диска.

en: There is no selected disc image.
sr: Није изабран одраз диска.

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
sr: Изаберите други одраз диска.

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
sr: Ово не изгледа као исправан одраз диска или „cue“ датотека.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
sr: Убаците диск који није заштићен од умножавања.

en: All required applications and libraries are not installed.
sr: Нису инсталиране све потребне библиотеке и програми.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
sr: Замените диск подржаним ЦД или ДВД диском.

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
sr: Да ли желите да нарежете више од пријављеног капацитета диска?

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
sr: Подаци су превелики за један диск па је потребно да уклоните неке датотеке.
    Можете да користите ову могућност уколико користите ЦД од 90 или 100 минута који није исправно препознат па је потребно прекорачење величине за нарезивање.
    ПРИМЕДБА: Ова опција може изазвати неуспешно нарезивање.

en: _Overburn
sr: _Прекорачи величину

en: Burn beyond the disc's reported capacity
sr: Нарежите више података од пријављеног капацитета диска

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
sr: Уређај са изворним диском се такође користи и за нарезивање новог диска.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
sr: Након умножавања података са тренутног диска потребно је да убаците нови диск за нарезивање.

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Image Burning Setup
sr: Подешавање за резање одраза

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc to write to"));
en: Select a disc to write to
sr: Изаберите диск за нарезивање

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Disc Burning Setup
sr: Поставке за нарезивање диска

en: Video Options
sr: Поставке видеа

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
sr: Да ли желите да направите диск из садржаја одраза или диск који садржи одраз?

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
sr: Изабрана је само једна датотека („%s“). Ово је одраз, који можете нарезати на диск.

en: Burn as _File
sr: Нарежи као _датотеку

en: Burn _Contents…
sr: Нарежи _садржај…

note: pack everything string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc image to write"));
en: Select a disc image to write
sr: Изаберите одраз диска за нарезивање

en: Copy CD/DVD
sr: Умножите ЦД и ДВД дискове

en: Select disc to copy
sr: Изаберите диск за умножавање

en: Please install the following manually and try again:
sr: Инсталирајте следеће алате и покушајте поново:

en: Unknown song
sr: Непозната нумера

note: Reminder: if this string happens to be used * somewhere else in burner we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the name of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the name of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextBuf
en: by %s
sr: од %s

en: "%s" cannot be read
sr: Не могу да прочитам „%s“

en: SVCD image
sr: СВЦД одраз

en: VCD image
sr: ВЦД одраз

en: Video DVD image
sr: Одраз видео ДВД диска

note: NOTE for translators: the first %s is medium_name ("File * Image") and the second the path for the image file
en: %s: "%s"
sr: %s: „%s“

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that burner will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
sr: Изворни диск у истом уређају као и циљни

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
sr: %s: нема довољно слободног простора

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
sr: %s: %s слободног простора

note: Translators: the first %s is the path of the directory where burner * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
sr: %s: %s је слободно

en: Do you really want to choose this location?
sr: Да ли заиста желите да изаберете ово место?

en: You do not have the required permission to write at this location
sr: Немате потребне дозволе за упис на овом месту

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
sr: Систем датотека на овом диску не подржава велике датотеке (преко 2 GiB).
    Ово може да буде проблем при нарезивању на ДВД или стварању великих одраза.

note: Translators %s.1f is the speed used to burn
en: %.1f× (DVD)
sr: %.1f× (ДВД)

note: Translators %s.1f is the speed used to burn
en: %.1f× (CD)
sr: %.1f× (ЦД)

note: Translators %s.1f is the speed used to burn. BD = Blu Ray
en: %.1f× (BD)
sr: %.1f× (БД)

note: Translators %s.1f is the speed used to burn for every medium * type. BD = Blu Ray
en: %.1f× (BD) %.1f× (DVD) %.1f× (CD)
sr: %.1f× (БД) %.1f× (ДВД) %.1f× (ЦД)

en: Impossible to retrieve speeds
sr: Не могу да утврдим брзине

en: Maximum speed
sr: Највећа брзина

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Burning speed")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), burner_utils_pack_properties (string, priv->speed, NULL), FALSE, FALSE, 0);
en: Burning speed
sr: Брзина резања

en: _Simulate before burning
sr: _Симулирај пре нарезивања

en: Burner will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
sr: Бразеро ће симулирати нарезивање и, уколико симулација успе, наставити са стварним нарезивањем након 10 секунди

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
sr: Ко_ристи проверу резања (смањује ризик од неуспеха)

en: Burn the image directly _without saving it to disc
sr: _Нарежи одраз директно без писања на тврди диск

en: Leave the disc _open to add other files later
sr: _Остави отворен диск за касније додавање датотека

en: Allow one to add more data to the disc later
sr: Дозвољава касније додавање података на диск

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options")); title = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options"));
en: Options
sr: Могућности

en: Location for _Temporary Files
sr: Пу_тања до привремених датотека

en: Set the directory where to store temporary files
sr: Подесите директоријум за смештај привремених датотека

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Temporary files"));
en: Temporary files
sr: Привремене датотеке

en: Hidden file
sr: Скривена датотека

en: Unreadable file
sr: Нечитљива датотека

en: Broken symbolic link
sr: Неисправна симболичка веза

en: Recursive symbolic link
sr: Дубинска симболичка везе

en: Disc image type:
sr: Врста одраза диска:

en: Autodetect
sr: Сам препознај

en: ISO9660 image
sr: ISO9660 одраз

en: Readcd/Readom image
sr: Readcd/Readom одраз

en: Cue image
sr: Cue одраз

en: Cdrdao image
sr: Cdrdao одраз

en: Properties of %s
sr: Поставке за %s

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
sr: Да ли заиста желите да задржите тренутни наставак уз назив одраза диска?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
sr: Уколико изаберете да га задржите, програми можда неће исправно препознати врсту датотеке.

en: _Keep Current Extension
sr: _Задржи тренутни наставак

en: Change _Extension
sr: _Промени наставак

en: Configure recording options
sr: Подесите опције за резање

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
sr: Протекло време: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
sr: Просечна брзина резања:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
sr: Преостало време: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
sr: %i MiB од %i MiB

en: Estimated drive speed:
sr: Тренутна брзина резања:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
sr: „%s“: учитавам

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
sr: „%s“: непозната врста одраза диска

note: NOTE to translators, the first %s is the path of the image * file and the second its size.
en: "%s": %s
sr: „%s“: %s

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
sr: Кликните овде да изаберете _одраз диска

en: Select Disc Image
sr: Изаберите одраз диска

en: All files
sr: Све датотеке

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
sr: Датотека одраза

en: Image type:
sr: Врста одраза:

en: Estimated size: %s
sr: Процењена величина: %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
sr: Да ли заиста желите да додате „%s“ у избор?

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Burner can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
sr: Поддиректоријум овог директоријума ће имати 7 родитељска директоријума.
    Бразеро може да направи одраз са оваквом структуром и да га нареже на диск, али можда нећете моћи да прочитате диск на свим оперативним системима.
    Примедба: Оваква структура датотека је подржана на Линуксу.

en: Ne_ver Add Such File
sr: _Никад не додај такву датотеку

en: Al_ways Add Such File
sr: _Увек додај такву датотеку

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
sr: Да ли желите да додате „%s“ у избор користећи треће издање ISO9660 стандарда?

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
sr: Величина датотеке прелази 2 GiB. Ово није подржано првим и другим (најкоришћенијим) издањима ISO9660 стандарда.
    Препоручљиво је да користите треће издање ISO9660 стандарда који је подржан од стране већине оперативних система, укључујући Линукс и сва издања Виндоуза.
    Изузетак је МекОС Икс који не може да чита треће издање овог стандарда.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
sr: Да ли да преименујем датотеке ради сагласности са Виндоузом?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
sr: Ови називи ће бити промењени и скраћени на 64 знака.

en: _Disable Full Windows Compatibility
sr: _Искључи пуну сагласност са Виндоузом

en: _Rename for Full Windows Compatibility
sr: _Преименуј ради сагласности са Виндоузом

en: Size Estimation
sr: Процена величине

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
sr: Сачекајте док не проценим величину података.

en: All files need to be analysed to complete this operation.
sr: Морам да прегледам све додате датотеке како бих извршио ову радњу.

en: Check _Again
sr: Провери _поново

en: The file integrity check could not be performed.
sr: Није могуће извршити проверу исправности датотеке.

en: An unknown error occurred
sr: Дошло је до непознате грешке

en: The file integrity check was performed successfully.
sr: Провера исправности датотеке је успешно обављена.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
sr: Изгледа да нема оштећених датотека на диску

en: The following files appear to be corrupted:
sr: Следеће датотеке изгледају оштећене:

en: Corrupted Files
sr: Оштећене датотеке

en: Downloading MD5 file
sr: Преузимам МД5 датотеку

en: "%s" is not a valid URI
sr: „%s“ није исправна путања

en: No MD5 file was given.
sr: Није одређена МД5 датотека.

en: Use an _MD5 file to check the disc
sr: Користи МД5 _датотеку за проверу диска

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
sr: Користи спољну „.md5“ датотеку која садржи суму за проверу диска

en: Open an MD5 file
sr: Отворите МД5 датотеку

en: _Check
sr: _Провери

en: Disc Checking
sr: Провера диска

en: The operation cannot be performed.
sr: Не могу да извршим ову радњу.

en: The disc is not supported
sr: Диск није подржан

en: The drive is empty
sr: Уређај је празан

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc"));
en: Select a disc
sr: Изаберите диск

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Progress"));
en: Progress
sr: Напредак

en: (loading…)
sr: (учитавам…)

en: Empty
sr: Празно

en: Disc file
sr: Датотека диска

en: %d item | %d items
sr[0]: %d ставка
sr[1]: %d ставке
sr[2]: %d ставки
sr[3]: %d ставка

en: New folder
sr: Нова фасцикла

en: New folder %i
sr: Нова фасцикла %i

en: Analysing files
sr: Анализирам датотеке

en: "%s" is a recursive symbolic link.
sr: „%s“ је дубинска симболичка веза.

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
sr: Не могу да нађем „%s“.

en: Retrieving image format and size
sr: Преузимам величину и формат одраза

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
sr: Не могу да одредим врсту одраза диска

en: Please set it manually
sr: Унесите ово ручно

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
sr: „%s“ је уклоњена са система.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
sr: Не можете да додате директоријуме на видео или звучне дискове

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
sr: Не можете да додате листе на видео или звучне дискове

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
sr: „%s“ не одговара за звучни или видео диск

en: Analysing video files
sr: Анализирам видео датотеке

en: Video format:
sr: Врста видеа:

en: Format used mostly on the North American continent
sr: Формат који се највише користи у Северној Америци

en: Format used mostly in Europe
sr: Формат који се највише користи у Европи

en: Native _format
sr: Изворни _формат

en: Aspect ratio:
sr: Однос размере:

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
sr: ВЦД врста:

en: Create an SVCD
sr: Направи СВЦД

en: Create a VCD
sr: Направи ВЦД

en: Directory could not be created (%s)
sr: Не могу да направим директоријум (%s)

en: Getting size
sr: Прибављам величину

en: Writing
sr: Нарезујем

en: Blanking
sr: Бришем

en: Creating checksum
sr: Правим суму за проверу

en: Copying file
sr: Умножавам датотеку

en: Analysing audio files
sr: Анализирам звучне датотеке

en: Transcoding song
sr: Прекодирам песме

en: Preparing to write
sr: Припремам се за писање

en: Writing leadin
sr: Уписујем улаз

en: Writing CD-Text information
sr: Уписујем ЦД-ТЕКСТ податке

en: Finalizing
sr: Завршавам

en: Writing leadout
sr: Уписујем излаз

en: Starting to record
sr: Започињем нарезивање

en: Success
sr: Успешно

en: Ejecting medium
sr: Избацујем диск

en: Display debug statements on stdout for Burner burn library
sr: Исписује поруке о грешкама у Бразеровим библиотекама за резање на стандардни излаз

en: Burner media burning library
sr: Бразерова библиотека за резање

en: Display options for Burner-burn library
sr: Приказује опције Бразерове библиотеке за резање

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
sr: „%s“ се не понаша како треба

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
sr: Нема довољно простора на диску (%s је доступно за %s)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
sr: Изабрани систем датотека за чување привремених одраза не подржава датотеке веће од 2 GiB

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
sr: Изабрано место за складиште нема довољно слободног простора за смештање одраза (потребно је %ld MiB)

en: The size of the volume could not be retrieved
sr: Не могу да одредим величину диска

en: No path was specified for the image output
sr: Није одређена путања за излазни одраз

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
sr: Дошло је до грешке унутар програма (%s)

en: The file is not stored locally
sr: Датотека није ускладиштена локално

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
sr: „VIDEO_TS“ директоријум не постоји или је неисправан

en: "%s" could not be found in the path
sr: „%s“ не може бити пронађена у путањи

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
sr: Не могу да нађем „%s“ прикључак ГСтримера

en: The version of "%s" is too old
sr: Ово издање „%s“ је застарело

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
sr: „%s“ је симболичка веза која показује на други програм

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
sr: Не могу да нађем „%s“

note: Translators: %s is the name of the burner element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
sr: Процес „%s“ се завршио са грешком (%i)

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
sr: Датотека одраза

en: Unnamed CD/DVD Drive
sr: Безимени ЦД/ДВД уређај

en: Display debug statements on stdout for Burner media library
sr: Приказује поруке о грешкама у Бразеровој медијској збирци на стандардном излазу

en: Burner optical media library
sr: Бразерова збирка оптичких медијума

en: Display options for Burner media library
sr: Приказује опције Бразерове медијске збирке

en: File
sr: Датотека

en: CD-ROM
sr: ЦД-РОМ

en: CD-R
sr: Уписив ЦД

en: CD-RW
sr: Преписив ЦД

en: DVD-ROM
sr: ДВД-РОМ

en: DVD-R
sr: Уписив ДВД-

en: DVD-RW
sr: Преписив ДВД-

en: DVD+R
sr: Уписив ДВД+

en: DVD+RW
sr: Преписив ДВД+

en: DVD+R dual layer
sr: Двослојни уписив ДВД+

en: DVD+RW dual layer
sr: Двослојни преписив ДВД+

en: DVD-R dual layer
sr: Двослојни уписив ДВД-

en: DVD-RAM
sr: ДВД-РАМ

en: Blu-ray disc
sr: Блу реј диск

en: Writable Blu-ray disc
sr: Уписив Блу реј диск

en: Rewritable Blu-ray disc
sr: Преписив Блу реј диск

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
sr: Избриши %s у %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
sr: Звук и подаци %s у %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
sr: Звук %s у %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
sr: Подаци %s у %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
sr: %s у %s

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
sr: %s: празно

en: Searching for available discs
sr: Тражим доступне дискове

en: No disc available
sr: Нема доступних дискова

note: Translators: this is hour minute second like '2 h 14 min 25'
en: %s h %s min %s
sr: %s сат(а) %s минут(а) %s

note: Translators: this is hour minute like '2 h 14'
en: %s h %s
sr: %s сат(а) %s

note: Translators: this is hour like '2 h'
en: %s h
sr: %s сат(а)

note: Translators: %s is a duration expressed in minutes
en: %s min
sr: %s минут(а)

note: Translators: the first %s is the number of minutes * and the second one is the number of seconds. * The whole string expresses a duration
en: %s:%s min
sr: %s:%s минут(а)

en: The disc mount point could not be retrieved
sr: Не могу да пронађем путању за монтирање

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
sr: Празан диск (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
sr: Диск са звуком и подацима (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
sr: Звучни диск (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
sr: Диск (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
sr: Ово не изгледа као исправан ИСО одраз

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Size mismatch
sr: Величина се не поклапа

en: Type mismatch
sr: Врста се не поклапа

en: Bad argument
sr: Лош аргумент

en: Outrange address
sr: Адреса је ван опсега

en: Invalid address
sr: Неисправна адреса

en: Invalid command
sr: Неисправна наредба

en: Invalid parameter in command
sr: Неисправан параметар у наредби

en: Invalid field in command
sr: Погрешно поље у наредби

en: The device timed out
sr: Време уређаја је истекло

en: Key not established
sr: Кључ није успостављен

en: Invalid track mode
sr: Неисправан режим стазе

en: _Hide changes
sr: _Сакриј измене

en: _Show changes
sr: _Прикажи измене

en: The file does not appear to be a playlist
sr: Датотека не изгледа као списак нумера

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
sr: Слике

en: _Color
sr: _Боја

en: Solid color
sr: Једнобојно

en: Horizontal gradient
sr: Водоравни прелив

en: Vertical gradient
sr: Усправни прелив

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
sr: _Слика

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
sr: Путања до слике:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
sr: Изаберите слику

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
sr: Врста слике:

en: Centered
sr: На средини

en: Tiled
sr: Поплочано

en: Scaled
sr: Раширено

en: Background Properties
sr: Особине позадине

en: Print
sr: Штампај

en: Bac_kground Properties
sr: _Особине за позадину

en: Background properties
sr: Особине позадине

en: Align right
sr: Поравнај на десно

en: Center
sr: На средини

en: Align left
sr: Поравнај на лево

en: Underline
sr: Подвучено

en: Italic
sr: Искошено

en: Bold
sr: Подебљано

en: Font family and size
sr: Врста и величина словног лика

en: _Text Color
sr: _Боја текста

en: Text color
sr: Боја текста

en: Cover Editor
sr: Уредник омота

en: Set Bac_kground Properties
sr: Постави _особине за позадину

en: SIDES
sr: Стране

en: BACK COVER
sr: Задњи омот

en: FRONT COVER
sr: Предњи омот

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
sr: Не могу да учитам слику.

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
sr: ГСтример не може да отвори „%s“.

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
sr: Не могу да направим елемент %s

en: Display debug statements on stdout for Burner utilities library
sr: Исписује стање прочишћавања у библиотеци Бразерових алатки на стандардни излаз

en: Burner utilities library
sr: Збирка Бразерових алатки

en: Display options for Burner-utils library
sr: Приказује могућности библиотеке Бразерових алатки

en: Pick a Color
sr: Изаберите боју

en: CD/DVD Creator
sr: ЦД/ДВД Творац

en: Create CDs and DVDs
sr: Направите ЦД и ДВД дискове

en: Medium Icon
sr: Слика за диск

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
sr: Слике

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
sr: Фасцикла за израду дискова

en: Disc Name:
sr: Назив диска:

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
sr: Овде превуците или умножите ставке за резање на диск

en: Write to Disc
sr: Нарежи на диск

en: Write contents to a CD or DVD
sr: Нарежите садржај на ЦД или ДВД диск

en: Copy Disc
sr: Умножи диск

en: _Write to Disc…
sr: _Нарежи на диск…

en: Write disc image to a CD or DVD
sr: Нарежите одраз диска на ЦД или ДВД диск

en: _Copy Disc…
sr: _Умножи диск…

en: Create a copy of this CD or DVD
sr: Нравите умножак убаченог ЦД или ДВД диска

en: _Blank Disc…
sr: _Обриши диск…

en: Blank this CD or DVD
sr: Обришите убачени ЦД или ДВД диск

en: _Check Disc…
sr: _Провери диск…

en: Check the data integrity on this CD or DVD
sr: Проверите исправност података на ЦД или ДВД диску

en: Data could not be read (%s)
sr: Не могу да прочитам податке (%s)

en: Data could not be written (%s)
sr: Не могу да нарежем податке (%s)

en: Generates .cue files from audio
sr: Ствара „.cue“ датотеке из звука

en: cdrdao burning suite
sr: Пакет за резање „cdrdao“

en: Copying audio track
sr: Умножавам нумеру

en: Copying data track
sr: Умножавам нумеру са подацима

en: Analysing track %02i
sr: Анализирам нумеру %02i

en: You do not have the required permissions to use this drive
sr: Немате потребне дозволе за коришћење овог уређаја

en: Converting toc file
sr: Претварам тоц датотеку

en: Copies, burns and blanks CDs
sr: Умножава, нарезује и брише ЦД дискове

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
sr: Укључи опцију „--driver generic-mmc-raw“ (погледајте упутство за „cdrdao“)

en: cdrkit burning suite
sr: Пакет за резање „cdrkit“

en: Last session import failed
sr: Није успео увоз последње сесије

en: An image could not be created
sr: Не могу да направим одраз

en: This version of genisoimage is not supported
sr: Није подржано ово „genisoimage“ издање

en: Some files have invalid filenames
sr: Неке датотеке имају неисправне називе

en: Unknown character encoding
sr: Непознато кодирање знакова

en: There is no space left on the device
sr: Нема више простора на уређају

en: Creates disc images from a file selection
sr: Прави одраза диска од изабраних датотека

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
sr: Изабрано место за складиште нема довољно слободног простора за смештање одраза диска

en: Copies any disc to a disc image
sr: Умножава било који диск у одраз

en: An error occurred while writing to disc
sr: Дошло је до грешке приликом нарезивања на диск

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
sr: Систем је сувише спор за резање диска овом брзином. Пробајте да смањите брзину

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
sr: Нарезујем нумеру %s

en: Formatting disc
sr: Форматирам диск

en: Writing cue sheet
sr: Уписујем „cue“ табелу

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
sr: Морате поново да учитате диск пре нарезивања

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
sr: Нарезује, брише и форматира ЦД и ДВД дискове

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
sr: Укључи опцију „-immed“ (погледајте упутство за „wodim“)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
sr: Најмањи однос пуњења међумеморије уређаја (у %) (погледајте упутство за „wodim“):

en: Copying audio track %02d
sr: Умножавам нумеру %02d

en: Preparing to copy audio disc
sr: Припремам се да умножим звучни диск

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
sr: Умножава песме са звучног диска заједно са њиховим подацима

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
sr: Нарезује, брише и форматира ЦД, ДВД и БД дискове

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
sr: Укључи опцију „-immed“ (погледајте упутство за „cdrecord“)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
sr: Најмањи однос пуњења међумеморије уређаја (у %%) (погледајте упутство за „cdrecord“):

en: cdrtools burning suite
sr: Пакет за резање „cdrtools“

en: This version of mkisofs is not supported
sr: Није подржано ово „mkisofs“ издање

en: File "%s" could not be opened (%s)
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ (%s)

en: Creating checksum for image files
sr: Правим суму за проверу одраза

en: No checksum file could be found on the disc
sr: Не постоји датотека за проверу суме на диску

en: Checking file integrity
sr: Проверавам исправност датотека

en: File "%s" could not be opened
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“

en: Some files may be corrupted on the disc
sr: Неке датотеке на диску су можда оштећене

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
sr: Сума провере датотека

en: Checks file integrities on a disc
sr: Проверава исправност датотека на диску

en: Hashing algorithm to be used:
sr: Алгоритам за шифровање:

en: MD5
sr: МД5

en: SHA1
sr: СХА1

en: SHA256
sr: СХА256

note: Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
sr: Не могу да отворим „%s“ (%s)

en: Creating image checksum
sr: Правим суму за проверу одраза

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
sr: Сума за проверу одраза

en: Checks disc integrity after it is burnt
sr: Проверава исправност података на диску након нарезивања

en: Creating file layout
sr: Правим распоред датотека

en: Creates disc images suitable for video DVDs
sr: Прави одраз диска спреман за видео ДВД

note: Translators: %s is the path to a drive. "regionset %s" * should be left as is just like "DVDCSS_METHOD=title * burner --no-existing-session"
en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title burner --no-existing-session" command
sr: Грешка приликом добављања кључа за шифровање. Можете решити овај проблем тако што ћете у терминалу да поставите исправан ДВД код региона за ваш ЦД/ДВД уређај наредбом „regionset %s“ или тако што ћете да покрените Бразеро наредбом „DVDCSS_METHOD=наслов burner --no-existing-session“

en: Retrieving DVD keys
sr: Прикупљам ДВД кључеве

en: Video DVD could not be opened
sr: Не могу да отворим видео ДВД

en: Error while reading video DVD (%s)
sr: Грешка при читању видео ДВД-а (%s)

en: Copying video DVD
sr: Умножавам видео ДВД

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
sr: Умножава видео ДВД заштићен ЦСС шифровањем у одраз диска

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
sr: Брише и форматира преписиве ДВД и БД дискове

en: Burns and blanks DVDs and BDs
sr: Нарезује и брише ДВД и БД дискове

en: Allow DAO use
sr: Дозволи ДАО

en: growisofs burning suite
sr: Пакет за резање „growisofs“

en: libburn track could not be created
sr: Не могу да направим „libburn“ нумеру

en: libburn library could not be initialized
sr: Не могу да покренем „libburn“ библиотеку

en: The drive address could not be retrieved
sr: Не могу да очитам адресу уређаја

en: Writing track %02i
sr: Нарезујем нумеру %02i

en: libburnia burning suite
sr: Пакет за резање „libburnia“

en: Volume could not be created
sr: Не могу да направим диск

en: libisofs could not be initialized.
sr: Не могу да покренем „libisofs“.

en: Read options could not be created
sr: Не могу да направим опције за читање

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
sr: Није нађен родитељски директоријум у стаблу путање „%s“

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
sr: „libisofs“ је пријавио грешку при прављењу директоријума „%s“

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
sr: „libisofs“ је пријавио грешку при додавању садржаја у директоријум „%s“ (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
sr: „libisofs“ је пријавио грешку при додавању датотеке у путању „%s“

en: Copying checksum file
sr: Умножавам датотеку за проверу

en: Copying files locally
sr: Умножавам датотеке у рачунар

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
sr: Преузимање датотека

en: Allows files not stored locally to be burned
sr: Омогућава резање датотека које нису сачуване локално

en: Impossible to retrieve local file path
sr: Не могу да добавим путању до локалне датотеке

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
sr: Дозвољава нарезивање датотека из „Фасцикла за израду дискова“ у Наутилусу

note: Translators: This message is sent * when burner could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * done through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should be removed?
en: Impossible to link plugin pads
sr: Не могу да повежем подлоге прикључака

en: Normalizing tracks
sr: Нормализујем нумере

en: Normalization
sr: Нормализација

en: Sets consistent sound levels between tracks
sr: Подешава исту јачину звука у свим нумерама

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
sr: Грешка у допуњавању датотеке (%s)

en: Error while getting duration
sr: Грешка при добављању трајања

en: Analysing "%s"
sr: Анализирам „%s“

en: Transcoding "%s"
sr: Прекодирам „%s“

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
sr: Прилагођава звучне датотеке за упис на звучни диск

en: Converting video file to MPEG2
sr: Претварам видео датотеку у МПЕГ2

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
sr: Пребацује видео датотеке у формат спреман за видео ДВД

en: Creates disc images suitable for SVCDs
sr: Прави одраз прилагођен СВЦД дисковима

en: Create a data CD/DVD
sr: Започиње нови ЦД/ДВД са подацима

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
sr: Направите ЦД/ДВД са било каквим подацима који могу бити читљиви једино на рачунару

note: {N_("Audi_o project"), N_("Create a traditional audio CD"), N_("Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos"), "media-optical-audio-new", BURNER_PROJECT_TYPE_AUDIO},
en: D_ata project
sr: Пројекат _са подацима

note: {N_("_Video project"), N_("Create a video DVD or an SVCD"), N_("Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers"), "media-optical-video-new", BURNER_PROJECT_TYPE_VIDEO}, {N_("Disc _copy"), N_("Create 1:1 copy of a CD/DVD"), N_("Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your h
en: Burn _image
sr: Нарезивање _одраза

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
sr: Нарежите постојећи ЦД/ДВД одраз на диск

en: _Project
sr: Про_јекат

en: _View
sr: Пре_глед

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Help
sr: По_моћ

en: P_lugins
sr: При_кључци

en: Choose plugins for Burner
sr: Изаберите прикључке за Бразеро

en: E_ject
sr: И_збаци

en: Eject a disc
sr: Избаците диск

en: _Blank…
sr: _Обриши…

en: Blank a disc
sr: Обришите убачени диск

en: _Check Integrity…
sr: Провери испра_вност…

en: Check data integrity of disc
sr: Проверите исправност података на диску

en: Quit Burner
sr: Изађите из Бразера

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Display help
sr: Прикажите помоћ

en: About
sr: О програму

en: Disc Burner
sr: Резање дискова

en: Error while loading the project
sr: Грешка током учитавања пројекта

en: Please add files to the project.
sr: Додајте датотеке у пројекат.

en: The project is empty
sr: Пројекат је празан

en: Burner is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Бразеро је слободан програм; можете да га прослеђујете и/или мењате под одредбама Гнуове опште јавне лиценце коју је објавила задужбина слободног софтвера; било издања 2 те дозволе, или (према вашем мишљењу) било ког каснијег издања.

en: Burner is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Бразеро се расподељује у нади да ће бити од користи, али БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без подразумеване гаранције КОРИСНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Burner; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
sr: Требало је да примите примерак Гнуове опште јавне лиценце уз Бразеро; ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA“

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
sr: Једноставан програм за резање ЦД и ДВД дискова у Гном окружењу

en: Burner Homepage
sr: Матична страница Бразера

en: The project "%s" does not exist
sr: Не постоји пројекат „%s“

en: _Recent Projects
sr: _Скорашњи пројекти

en: Display the projects recently opened
sr: Прикажите недавно отваране пројекте

en: Open the selected files
sr: Отворите изабране датотеке

en: _Edit Information…
sr: _Уреди податке…

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
sr: Уредите податке о нумери (почетак, крај, аутор, итд.)

en: Remove the selected files from the project
sr: Уклоните изабране датотеке из пројекта

en: Paste files
sr: Убаци датотеке

en: Add the files stored in the clipboard
sr: Додајте датотеке из оставе

en: I_nsert a Pause
sr: У_метни паузу

en: Add a 2 second pause after the track
sr: Додајте 2 секунде паузе после нумере

en: _Split Track…
sr: По_дели нумеру…

en: Split the selected track
sr: Поделите изабрану нумеру

en: Pause
sr: Паузирај

en: Split
sr: Подели

en: Track
sr: Нумера

en: Title
sr: Наслов

en: Artist
sr: Извођач

en: Length
sr: Трајање

en: The track will be padded at its end.
sr: Нумери ће бити уметнут завршетак.

en: The track is shorter than 6 seconds
sr: Нумера је краћа од 6 секунди

en: Make sure the appropriate codec is installed
sr: Уверите се да је инсталиран потребан кодек

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
sr: Да ли желите да додате видео датотеку „%s“?

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
sr: Ово је видео датотека, те ће само њен звучни део бити нарезан на диск.

en: _Discard File
sr: _Одбаци датотеку

en: _Add File
sr: _Додај датотеку

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
sr: Да ли желите да тражите звучне датотеке унутар директоријума?

en: Search _Directory
sr: Претражи _директоријум

en: "%s" could not be opened.
sr: Не могу да отворим „%s“.

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
sr: Да ли желите да направите звучни ЦД са ДТС нумерама?

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
sr: Неке изабране песме је могуће нарезати као ДТС.
    Ова врста звучног диска омогућава висок квалитет снимка, али се може слушати само на одређеним уређајима.
    Напомена: на ДТС песмама неће бити нормализовна јачина звука.

en: Create _Regular Tracks
sr: Направи _обичне нумере

en: Click here to burn all songs as regular tracks
sr: Изаберите ово да нарежете све песме као обичне нумере

en: Create _DTS Tracks
sr: Направи _ДТС нумере

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
sr: Изаберите ово да нарежете све одговарајуће песме као ДТС нумере

en: Select one song only please.
sr: Изаберите само једну нумеру.

en: Impossible to split more than one song at a time
sr: Не могу да поделим више нумера одједном

en: Open the specified project
sr: Отвара наведени пројекат

en: PROJECT
sr: ПРОЈЕКАТ

en: Set the drive to be used for burning
sr: Поставља уређај који ће бити коришћен за нарезивање

en: DEVICE PATH
sr: ПУТАЊА УРЕЂАЈА

en: Create an image file instead of burning
sr: Прави одраз диска уместо нарезивања

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
sr: Отвара пројекат са подацима додајући путање дате у линији наредби

en: Copy a disc
sr: Умножава диск

en: PATH TO DEVICE
sr: ПУТАЊА ДО УРЕЂАЈА

en: Cover to use
sr: Омот за коришћење

en: PATH TO COVER
sr: ПУТАЊА ДО ОМОТА

en: URI of an image file to burn (autodetected)
sr: Путања до одраза (самопрепознато)

en: PATH TO IMAGE
sr: ПУТАЊА ДО ОДРАЗА

en: Force Burner to display the project selection page
sr: Приморава програм да прикаже страницу за избор пројекта

en: Open the blank disc dialog
sr: Отвара прозорче за брисање диска

en: Open the check disc dialog
sr: Отвара прозорче за проверу диска

en: Burn the contents of the burn:// URI
sr: Нарезује садржај путање „burn://“

en: Start burning immediately.
sr: Одмах започиње резање.

en: Don't connect to an already-running instance
sr: Не повезује се са већ покренутим Бразером

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
sr: Нарезује изабрани пројекат и уклања га.
                                               Ова опција се углавном користи за обједињавање са другим програмима.

en: PATH
sr: ПУТАЊА

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * burner will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become burner * parent as if burner was 
en: The XID of the parent window
sr: ИксИБ родитељског прозора за Бразеро

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
sr: Уређај „%s“ не може да нарезује дискове.

en: Wrong command line option.
sr: Неисправна опција линије наредби.

en: Incompatible command line options used.
sr: Употребљене су неподржане опције линије наредби.

en: Only one option can be given at a time
sr: Можете задати само једну наредбу одједном

en: R_ename…
sr: _Преименуј…

en: Rename the selected file
sr: Преименујте изабрану датотеку

note: {"NewFolder", "folder-new", N_("New _Folder"), NULL, N_("Create a new empty folder"),
en: New _Folder
sr: Нова _фасцикла

en: Create a new empty folder
sr: Направите нову празну фасциклу

en: The session could not be imported.
sr: Не могу да увезем сесију.

en: The contents of the project changed since it was saved.
sr: Садржај пројекта је промењен од последњег чувања.

en: Discard the current modified project ?
sr: Да одбацим тренутно измењени пројекат ?

en: _Discard
sr: _Одбаци

en: Discard the current modified project
sr: Одбаци тренутно измењени пројекат

en: Continue with the current modified project
sr: Настави са тренутно измењеним пројектом

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
sr: Изабрана је само једна датотека („%s“). Ово је одраз диска, који можете нарезати

en: Burn as _Data
sr: Нарежи као _податак

en: Burn as _Image
sr: Нарежи као _одраз

en: "%s" cannot be added to the selection.
sr: Не могу да додам „%s“ у избор.

en: It is a recursive symlink
sr: Ово је дубинска симболичка веза

en: It does not exist at the specified location
sr: Не постоји на наведеном месту

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
sr: Да ли желите да замените „%s“?

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
sr: Датотека са овим називом већ постоји у фасцикли.  Уколико је замените преписаћете њен садржај на диску који ће бити нарезан.

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
sr: _Увек задржи

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
sr: За_држи

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
sr: За_мени

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
sr: Увек заме_ни

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
sr: Увези %s

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
sr: _Увези %s

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
sr: _Увези

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
sr: Да ли желите да увезете сесију из „%s“?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
sr: На овај начин ће старе датотеке из претходне сесије бити употребљиве након резања.

en: I_mport Session
sr: У_вези сесију

en: Click here to import its contents
sr: Кликните овде да увезете његов садржај

en: Please wait while the project is loading.
sr: Сачекајте док се пројекат учита.

en: _Cancel Loading
sr: _Откажи учитавање

en: Cancel loading current project
sr: Зауставите учитавање тренутног пројекта

en: File Renaming
sr: Преименовање датотека

en: _Rename
sr: _Преименуј

en: Renaming mode
sr: Режим преименовања

en: Files
sr: Датотеке

en: Size
sr: Величина

en: Description
sr: Опис

en: Space
sr: Место

en: The disc in "%s" cannot be ejected
sr: Не могу да избацим диск из „%s“

en: _Eject
sr: _Избаци

en: Eject Disc
sr: Избаците диск

en: Audio files
sr: Звучне датотеке

en: Movies
sr: Филмови

en: No file filtered
sr: Нема занемарених датотека

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
sr[0]: _Сакриј списак занемарених датотека (%d датотека)
sr[1]: _Сакриј списак занемарених датотека (%d датотеке)
sr[2]: _Сакриј списак занемарених датотека (%d датотека)
sr[3]: _Сакриј списак занемарених датотека (%d датотека)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
sr[0]: _Прикажи списак занемарених датотека (%d датотека)
sr[1]: _Прикажи списак занемарених датотека (%d датотеке)
sr[2]: _Прикажи списак занемарених датотека (%d датотека)
sr[3]: Прика_жи списак занемарених датотека (%d датотека)

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Filter Options
sr: Опције занемаривања

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
sr: Изаберите датотеке које желите да повратите притиском на дугме „Поврати“

en: Type
sr: Врста

en: _Restore
sr: _Поврати

en: Restore the selected files
sr: Вратите изабране датотеке

en: _Options…
sr: _Опције…

en: Set the options for file filtering
sr: Подесите опције за занемаривање датотека

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
sr: Занемари _скривене датотеке

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
sr: Замени симболичке _везе

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
sr: Занемари _оштећене симболичке везе

en: P_review
sr: _Преглед

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
sr: Прикажите преглед видеа, звука и слика

en: _Show Side Panel
sr: _Прикажи бочну површ

en: Show a side pane along the project
sr: Прикажите бочну површ уз пројекат

en: _Horizontal Layout
sr: _Водоравни распоред

en: Set a horizontal layout
sr: Подесите водоравни распоред

en: _Vertical Layout
sr: _Усправни распоред

en: Set a vertical layout
sr: Подесите усправни распоред

en: Click to close the side pane
sr: Кликни за сакривање бочне површи

en: <Keep current values>
sr: <Задржи текуће вредности>

en: Remove silences
sr: Уклони тишине

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
sr: Податак ће бити нарезан на диск као ЦД-Текст. Тако може бити прочитан и приказан на неким ЦД уређајима.

en: Song titles
sr: Наслови нумера

en: Additional song information
sr: Додатни подаци о нумери

en: Artist:
sr: Извођач:

en: Composer:
sr: Композитор:

en: Pause length:
sr: Дужина паузе:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
sr: Одређује трајање паузе након нумере

en: Song Information
sr: Подаци о нумери

en: %i × %i pixels
sr: %i × %i пиксела

note: No Preview view
en: No preview
sr: Нема прегледа

en: Error parsing playlist "%s".
sr: Грешка обраде списка нумера „%s“.

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
sr[0]: %d песма
sr[1]: %d песме
sr[2]: %d песама
sr[3]: %d песма

en: Select Playlist
sr: Изаберите списак нумера

en: Playlists
sr: Спискови нумера

en: Number of Songs
sr: Број нумера

en: Genre
sr: Жанр

en: Plugin
sr: Прикључак

en: Enabled
sr: Укључен

en: Copyright %s
sr: Ауторско право — %s

en: _About
sr: _О програму

en: C_onfigure
sr: По_деси

en: A_ctivate
sr: _Укључи

en: Ac_tivate All
sr: У_кључи све

en: _Deactivate All
sr: И_скључи све

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
sr: Опције прикључка „%s“

en: Burner Plugins
sr: Прикључци Бразера

en: Save current project
sr: Сачувајте текући пројекат

en: Save _As…
sr: Сачувај _као…

en: Save current project to a different location
sr: Сачувајте текући пројекат на друго место

en: _Add Files
sr: _Додај датотеке

en: Add files to the project
sr: Додајте датотеке у пројекат

en: _Remove Files
sr: _Уклони датотеке

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
sr: _Испразни пројекат

en: Remove all files from the project
sr: Уклоните све датотеке из пројекта

en: _Burn…
sr: _Нарежи…

en: Burn the disc
sr: Нарежите диск

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
sr: Да додате датотеке у пројекат кликните на дугме „Додај“ или их превуците овде

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
sr: Да уклоните датотеке из пројекта изаберите их и кликните на дугме „Уклони“ или притисните тастер „Обриши“

en: Estimated project size: %s
sr: Процењена величина: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
sr: Пројекат је превелик за овај диск и уз могућност прекорачења величине.

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
sr: Пројекат је превелик за диск и зато морате да уклоните неке датотеке.
    Можете да користите ову могућност уколико користите ЦД од 90 или 100 минута који није исправно препознат па је потребно укључити прекорачење величине за нарезивање.
    Напомена: Ова опција може изазвати неуспешно нарезивање.

en: Start to burn the contents of the selection
sr: Започните резање изабраног садржаја

en: Please add songs to the project.
sr: Додајте нумере у пројекат.

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
sr: Да ли заиста желите да направите нови пројекат и занемарите тренутни?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
sr: Ако изаберете да направите нови празан пројекат, све измене ће бити изгубљене.

en: _Discard Changes
sr: _Одбаци измене

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
sr: Да ли да занемарим изабране датотеке или да их додам у нови пројекат?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
sr: Ако изаберете да направите нови празан пројекат, изабране датотеке ће бити одбачене.

en: _Discard File Selection
sr: _Одбаци датотеке

en: _Keep File Selection
sr: _Задржи датотеке

en: _Discard Project
sr: _Одбаци пројекат

en: Select Files
sr: Изаберите датотеке

en: Do you really want to empty the current project?
sr: Да ли заиста желите да испразните тренутни пројекат?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
sr: Пражњење пројекта ће уклонити датотеке које су већ додате. Сав посао ће бити изгубљен. Датотеке неће бити уклоњене са њихових путања, само више неће бити приказане овде.

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Add
sr: _Додај

en: _Remove
sr: _Уклони

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Data Disc)
sr: Бразеро — %s (диск са подацима)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Audio Disc)
sr: Бразеро — %s (звучни диск)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Video Disc)
sr: Бразеро — %s (видео диск)

en: Your project has not been saved.
sr: Ваш пројекат није сачуван.

en: Save the changes of current project before closing?
sr: Да сачувам измене текућег пројекта пре затварања?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
sr: Ако не сачувате, измене ће бити трајно изгубљене.

en: Cl_ose Without Saving
sr: Затвори _без чувања

en: Save Current Project
sr: Сачувајте текући пројекат

en: Save project as a Burner audio project
sr: Сачувај као Бразеров звучни пројекат

en: Save project as a plain text list
sr: Сачувај пројекат као списак обичног текста

en: Save project as a PLS playlist
sr: Сачувај пројекат као ПЛС списак нумера

en: Save project as an M3U playlist
sr: Сачувај пројекат као М3У списак нумера

en: Save project as an XSPF playlist
sr: Сачувај пројекат као ИксСПФ списак нумера

en: Save project as an iriver playlist
sr: Сачувај пројекат као Иривер списак нумера

en: _Cover Editor
sr: _Уредник омота

en: Design and print covers for CDs
sr: Направите и штампајте омоте за ЦД

en: _New Project
sr: _Нови пројекат

en: Create a new project
sr: Направите нови пројекат

en: _Empty Project
sr: Испра_зни пројекат

en: Let you choose your new project
sr: Дозвољава да изаберете нови пројекат

en: New _Audio Project
sr: Нови _звучни пројекат

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
sr: Направите традиционални звучни диск који ће бити читљив на музичким стубовима и рачунарима

en: New _Data Project
sr: Нови пројекат са _подацима

en: New _Video Project
sr: Нови _видео пројекат

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
sr: Направите видео ДВД или СВЦД диск који можете прочитати на свим ТВ апаратима

en: Copy _Disc…
sr: _Умножи диск…

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
sr: Направите 1:1 умножак звучног или диска са подацима на други диск или као одраз на самом рачунару

en: _Burn Image…
sr: Нарежи _одраз…

en: _Open…
sr: _Отвори…

en: Open a project
sr: Отворите пројекат

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
sr[0]: %d изабрана датотека (%s)
sr[1]: %d изабране датотекe (%s)
sr[2]: %d изабраних датотека (%s)
sr[3]: %d изабрана датотека (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
sr[0]: %d датотека је подржанa (%s)
sr[1]: %d датотеке су подржане (%s)
sr[2]: %d датотека су подржане (%s)
sr[3]: %d датотека је подржанa (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
sr[0]: %d изабрана датотека може бити додата (%s)
sr[1]: %d изабране датотеке могу бити додате (%s)
sr[2]: %d изабраних датотека могу бити додате (%s)
sr[3]: %d изабрана датотека може бити додата (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
sr[0]: Датотека не може бити додата (%i изабрана датотека)
sr[1]: Датотеке не могу бити додате (%i изабране датотеке)
sr[2]: Датотеке не могу бити додате (%i изабраних датотека)
sr[3]: Датотека не може бити додата (%i изабрана датотека)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
sr[0]: Датотека није подржана (%i изабрана датотека)
sr[1]: Датотеке нису подржане (%i изабране датотеке)
sr[2]: Датотеке нису подржане (%i изабраних датотека)
sr[3]: Датотека није подржана (%i изабрана датотека)

en: No file selected
sr: Датотека није изабрана

en: Open Project
sr: Отворите пројекат

en: _New
sr: _Нови

en: _Open
sr: _Отвори

en: Browse the file system
sr: Разгледајте систем датотека

en: Display playlists and their contents
sr: Прикажите спискове нумера и њихов садржај

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
sr: Изаберите другу слику.

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
sr: Видео диск (%s)

en: Error while loading the project.
sr: Грешка током учитавања пројекта.

en: The project could not be opened
sr: Не могу да отворим пројекат

en: The file is empty
sr: Датотека је празна

en: It does not seem to be a valid Burner project
sr: Ово не изгледа као исправан Бразеров пројекат

en: Last _Unsaved Project
sr: Последњи _несачувани пројекат

en: Load the last project that was not burned and not saved
sr: Учитајте последњи пројекат који није нарезан или сачуван

en: No recently used project
sr: Нема скорашњих пројеката

en: Recent projects:
sr: Скорашњи пројекти:

en: Insert text
sr: Уметни текст

en: Delete text
sr: Обриши текст

en: Substitute text
sr: Замени текст

en: Number files according to a pattern
sr: Нумериши датотеке према шаблону

en: Insert number sequence at beginning
sr: Уметни број секвенце на почетку

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
sr: Уметни

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
sr: на почетак

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
sr: на крај

en: Delete every occurrence of
sr: Обриши свако појављивање

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in burner * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
sr: са

en: Rename to
sr: Преименуј у

en: {number}
sr: {број}

en: No file
sr: Нема датотеке

en: Start and stop playing
sr: Пусти и заустави

en: Title:
sr: Наслов:

en: Song start:
sr: Почетак нумере:

en: Song end:
sr: Крај нумере:

en: Track length:
sr: Трајање нумере:

en: Song information for track %02i
sr: Подаци о нумери %02i

en: Do you really want to split the track?
sr: Да ли стварно желите да поделите нумеру?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
sr: Уколико поделите нумеру, дужина нове нумере ће бити краћа од 6 секунди и биће обложена.

en: _Split
sr: По_дели

en: The track wasn't split.
sr: Нумера није подељена.

en: No silence could be detected
sr: Не могу да нађем тишину

en: An error occurred while detecting silences.
sr: Дошло је до грешке при тражењу тишина.

en: This will remove all previous results.
sr: Ово ће уклонити све претходне резултате.

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
sr: Да ли заиста желите да наставите са самосталном поделом?

en: _Don't split
sr: _Не дели

en: Do you really want to empty the slices preview?
sr: Да ли заиста желите да испразните преглед делова?

en: Re_move All
sr: У_клони све

en: Split Track
sr: Подели нумеру

en: M_ethod:
sr: _Начин:

en: Method to be used to split the track
sr: Начин за поделу стазе

en: Split track manually
sr: Ручно подели нумеру

en: Split track in parts with a fixed length
sr: Подели нумеру на делове исте дужине

en: Split track in a fixed number of parts
sr: Подели нумеру на исти број делова

en: Split track for each silence
sr: Подели нумеру за сваку тишину

en: _Slice
sr: _Део

en: Add a splitting point
sr: Додај тачку поделе

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
sr: Подели ову нумеру сваких

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
sr: секунди

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
sr: Подели ову нумеру на

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
sr: делова

en: Slicing Method
sr: Начин деобе

en: Start
sr: Почетак

en: End
sr: Крај

en: Mer_ge
sr: _Споји

en: Merge a selected slice with the next selected one
sr: Спојите изабрани део са наредним изабраним

en: Remove the selected slices
sr: Уклони изабране делове

en: Clear the slices preview
sr: Очисти преглед делова

en: _List of slices that are to be created:
sr: _Списак делова за прављење:

en: Slices Preview
sr: Преглед делова

en: Hours
sr: Сати

en: Minutes
sr: Минута

en: Seconds
sr: Секунди

en: Frames (1 second = 75 frames)
sr: Кадрова (1 секунда = 75 кадра)

en: Open the selected video
sr: Отвори изабрани видео

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
sr: Уредите податке о видеу (почетак, крај, аутор, итд.)

en: Remove the selected videos from the project
sr: Уклоните изабране видео датотеке из пројекта

en: Do you want to search for video files inside the directory?
sr: Да ли желите да тражите видео датотеке унутар директоријума?

en: _Search Directory
sr: _Претражи директоријум

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
sr: „%s“ нема одговарајућу врсту за видео пројекте.

en: Please only add files with video content
sr: Додајте само датотеке са видео садржајем

en: [URI] [URI] …
sr: [путања] [путања] …

en: Please type "%s --help" to see all available options
sr: Упишите „%s --help“ за списак доступних опција
