burner master - en to ug translation catalogue (919 entries)

en: Disc Burner and Copier
ug: دىسكا يازغۇ ۋە كۆچۈرگۈ

en: Create and copy CDs and DVDs
ug: CD ياكى DVD نى كۆچۈرگىلى ياكى يېڭىدىن ياسىغىلى بولىدۇ

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
ug: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;دىسكا;يېزىش;ئويۇش;ئۈن;سىن;

en: Burner Disc Burner
ug: Burner دىسكىغا يازغۇ

en: Open a New Window
ug: يېڭى كۆزنەك ئېچىش

en: Burn an Image File
ug: بىر تەسۋىر ھۆججەتنى يېزىش

en: Burner project file
ug: Burner قۇرۇلۇش ھۆججىتى

en: Should Nautilus extension output debug statements
ug: Nautilus كېڭەيتىلمە سازلاش ھالىتىنى چىقىرامدۇ يوق

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
ug: Nautilus كېڭەيتىلمە سازلاش ھالىتىنى چىقىرامدۇ. ئەگەر چىقارسا بۇ قىممەت true (راست) دەپ تەڭشىلىدۇ.

en: The type of checksum used for images
ug: رەسىمگە ئىشلىتىدىغان checksum نىڭ تىپى

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
ug: 0 بولسا MD5،  1 بولسا SHA1،  2 بولسا SHA256 نى كۆرسىتىدۇ

en: The type of checksum used for files
ug: ھۆججەتكە ئىشلىتىدىغان checksum نىڭ تىپى

en: Directory to use for temporary files
ug: ۋاقىت ھۆججەتلەر ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان مۇندەرىجە

en: Contains the path to the directory where burner should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
ug: ۋاقىتلىق سانلىق-مەلۇماتلارنى ساقلايدىغان مۇندەرىجىنى ئوز ئىچىگە ئالىدۇ. قۇرۇق بولۇپ قالسا glib غا بېكىتكەن كۆڭۈلدىكى مۇندەرىجە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Favourite burn engine
ug: ئامراق يېزىش ماتورى

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
ug: ئامراق يازغۇلارنىڭ ئاتىنى كۆرسىتىپ بېرىدۇ. مۇمكىن بولسا ئىشلىتىدۇ.

en: White list of additional plugins to use
ug: ئىشلىتىلىدىغان قوشۇمچە قىستۇرمىلارنىڭ تىزىملىكى

en: Contains the list of additional plugins Burner will use to burn discs. If set to NULL, Burner will load them all.
ug: Burner دىسكىغا يېزىشتا ئىشلىتىلىدىغان قوشۇمچە قىستۇرمىلارنى تىزىملىك شەكلىدە تەمىنلەيدۇ. ھېچ نەرسە بولمىسا Burner ھەممىنى يۈكلەپ ئىشلىتىدۇ.

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
ug: cdrecord بۇيرۇقىنىڭ "-immed" نى ئىشلەتسۇن

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
ug: cdrecord بۇيرۇقىدا "-immed" نى ئىشلەتسۇن. بۇ پەقەت بەزى قوزغاتقۇچلاردىكى مەسىلىلەرنى ھەل قىلىش ئۈچۈنلا ئىشلىتىلىدۇ

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
ug: growisofs da "-use-the-force-luke=dao" ni ئىشلەتسۇن

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, burner won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
ug: growisofs بۇيرۇقىدا  "-use-the-force-luke=dao" نى ئىشلەتسۇن. بۇ پەقەت بەزى قوزغاتقۇچلاردىكى مەسىلىلەرنى ھەل قىلىش ئۈچۈنلا ئىشلىتىلىدۇ

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
ug: cdrecord بۇيرۇقىدا  "-immed" نى ئىشلەتسۇن

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
ug: cdrecord بۇيرۇقىدا  "-immed" نى ئىشلەتسۇن

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
ug: cdrdao دا "--driver generic-mmc-raw" ئىشلەتسۇن

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, burner will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
ug: cdrecord بۇيرۇقىدا "--driver generic-mmc-raw"  نى ئىشلەتسۇن. بۇ پەقەت بەزى قوزغاتقۇچلاردىكى مەسىلىلەرنى ھەل قىلىش ئۈچۈنلا ئىشلىتىلىدۇ

en: The last browsed folder while looking for images to burn
ug: يازىدىغان تەسۋىرنى ئىزدىگەندە، ئەڭ ئاخىرقى قېتىم زىيارەت قىلغان مۇندەرىجە.

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
ug: ئويىدىغان سۈرەت ئاخىرقى قېتىم كۆز يۈگۈرتكەن مۇندەرىجىنىڭ مۇتلەق يولىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

en: Enable file preview
ug: ئالدىن كۆرسە بولىدۇ

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
ug: ئەگەر true قىلىنسا ھۆججەتنى ئالدىن كۆرۈشكە رۇخسەت قىلغان بولىدۇ.

en: Should burner filter hidden files
ug: burner يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى سۈزسۇن

en: Should burner filter hidden files. Set to true, burner will filter hidden files.
ug: burner يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى سۈزسۇن دېگىنى TRUE قىلىنسا، يوشۇرۇن ھۆججەتلەر سۈزۈلىدۇ.

en: Replace symbolic links by their targets
ug: symbolic ئۇلانمىنى ئەسلىدىكى بىلەن ئالماشتۇر

en: Should burner replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, burner will replace symbolic links.
ug: symbolic ئۇلانمىنى ئەسلىدىكى بىلەن ئالماشتۇرسۇن دېگىنى true، قۇرۇلۇشتىكى symbolic ئۇلانمىلار ئەسلى ھۆججەت بىلەن ئالمىشىدۇ.

en: Should burner filter broken symbolic links
ug: burner بۇزۇلغان symbolic ئۇلانمىلارنى سۈزسۇن

en: Should burner filter broken symbolic links. Set to true, burner will filter broken symbolic links.
ug: burner بۇزۇلغان symbolic ئۇلانمىلارنى سۈزسۇن دېگىنى true قىلىنسا بۇزۇلغان symbolic ئۇلانمىلار سۈزۈلىدۇ

en: The priority value for the plugin
ug: قىستۇرمىنىڭ مەرتىۋە قىممىتى

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
ug: بىر قانچە قىستۇرما بار ئەھۋال ئاستىدا، بۇ قىممەت، قايسىغا كۆپرەك ئەھمىيەت بېرىدىغانلىقنى كۆرسىتىدۇ. 0 بولسا قىستۇرمىنىڭ ئۆزىنىڭ مەرتىۋىسى شۇ پېتى ئىشلىتىلىدۇ. مۇسبەت قىممەت، ئەسلىدىكى مەرتىۋىسىنى قاپلىۋېتىدۇ. مەنپىي قىممەت قىستۇرمىنى چەكلەيدۇ

en: Burning flags to be used
ug: ئىشلىتىلىدىغان يېزىش تاللانمىلىرى

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
ug: بۇ قىممەت ئاخىرقى قېتىم ئىشلەتكەن  ئويۇشقا ۋەكىللىك قىلىدۇ.

en: The speed to be used
ug: ئىشلىتىلىدىغان سۈرئەت

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
ug: بۇ قىممەت ئاخىرقى قېتىم ئىشلەتكەن ئويۇش سۈرئىتىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: Cancel ongoing burning
ug: يېزىش مەشغۇلاتىنى توختىتىدۇ

en: Show _Dialog
ug: سۆزلەشكۈ كۆرسەت(_D)

en: Show dialog
ug: سۆزلەشكۈ كۆرسەت

en: %s, %d%% done, %s remaining
ug: %s (%d%% تاماملاندى، قالغىنى %s)

en: %s, %d%% done
ug: %s (%d%% تاماملاندى)

en: Error while blanking.
ug: قۇرۇقداشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Blank _Again
ug: قايتا قۇرۇقدا(_A)

en: Unknown error.
ug: نامەلۇم خاتالىق.

en: The disc was successfully blanked.
ug: دىسكا مۇۋەپپەقىيەتلىك قۇرۇقدالدى

en: The disc is ready for use.
ug: بۇ دىسكىنى ئەمدى ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
ug: قۇرۇقدا(_B)

en: _Fast blanking
ug: تېز قۇرۇقدا(_F)

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
ug: تېز قۇرۇقداشتا، قۇرۇقداشقا ۋاقىت جىق كەتمەيدۇ.

en: Disc Blanking
ug: دىسكىنى قۇرۇقداش

en: Burning CD/DVD
ug: CD/DVD غا يېزىۋاتىدۇ

en: The drive is busy
ug: قوزغاتقۇچ ئالدىراش

en: Make sure another application is not using it
ug: باشقا پروگرامما ئۇنى ئىشلىتىۋاتمىغاندۇ.

en: "%s" cannot be unlocked
ug: «%s» قۇلۇپسىزلىغىلى بولمىدى

en: No burner specified
ug: يېزىش ماتورى بېكىتىلمىگەن

en: No source drive specified
ug: ئەسلى قوزغاتقۇچ بېكىتىلمىگەن

en: Ongoing copying process
ug: كۆچۈرۈش داۋام قىلىۋاتىدۇ

en: The drive cannot be locked (%s)
ug: قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلىغىلى بولمىدى (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
ug: بۇ قوزغاتقۇچقا قايتا-قايتا يازغىلى بولمايدۇ

en: Ongoing blanking process
ug: قۇرۇقداش داۋام قىلىۋاتىدۇ

en: The drive cannot burn
ug: بۇ قوزغاتقۇچ يازالمايدۇ

en: Ongoing burning process
ug: يېزىش داۋام قىلىۋاتىدۇ

en: Ongoing checksumming operation
ug: checksum مەشغۇلاتى داۋام قىلىۋاتىدۇ

en: Merging data is impossible with this disc
ug: بۇ دىسكىنى ئىشلىتىپ بولۇنۇپ كەتكەن سانلىق-مەلۇماتلارنى بىرىكتۈرگىلى بولمايدۇ

en: Not enough space available on the disc
ug: دىسكىدا يېتەرلىك قۇرۇق بوشلۇق يوق

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
ug: %s (پروگرامما)

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
ug: %s (ئامبار)

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
ug: %s (GStreamer قىستۇرمىسى)

en: There is no track to burn
ug: يازىدىغان رېلىس يوق

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
ug: تۆۋەندىكى زۆرۈر بولغان پروگرامما ۋە ئامبارلارنى قولدا ئورنىتىپ قايتا سىناڭ:

en: Only one track at a time can be checked
ug: بىر قېتىمدا پەقەت بىرلا رېلىسنى تەكشۈرگىلى بولىدۇ

en: No format for the temporary image could be found
ug: ۋاقىتلىق تەسۋىرنىڭ فورماتى تېپىلمىدى

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
ug: ئىچكى خاتالىق كۆرۈلدى

en: Burner notification
ug: Burner ئۇقتۇرۇشى

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
ug: %s (%i%% تامام)

en: Creating Image
ug: سۈرەت قۇرۇش

en: Burning DVD
ug: DVD  يېزىش

en: Copying DVD
ug: DVD كۆچۈرۈش

en: Burning CD
ug: CD يېزىش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying CD"));
en: Copying CD
ug: CD كۆچۈرۈش

en: Burning Disc
ug: دىسكا يېزىش

en: Copying Disc
ug: دىسكا كۆچۈرۈش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Creating image"));
en: Creating image
ug: سۈرەت قۇرۇش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video DVD burning"));
en: Simulation of video DVD burning
ug: سىن DVD ياساش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video DVD"));
en: Burning video DVD
ug: سىن DVD يېزىش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD burning"));
en: Simulation of data DVD burning
ug: سانلىق-مەلۇمات DVD ياساش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data DVD"));
en: Burning data DVD
ug: سانلىق-مەلۇمات DVD يېزىش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to DVD burning")); header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD copying"));
en: Simulation of data DVD copying
ug: سانلىق-مەلۇمات  DVD كۆچۈرۈش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to DVD"));
en: Burning image to DVD
ug: DVD غا سۈرەت يېزىش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying data DVD"));
en: Copying data DVD
ug: سانلىق-مەلۇمات  DVD كۆچۈرۈش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of (S)VCD burning"));
en: Simulation of (S)VCD burning
ug: (S)VCD يېزىش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning (S)VCD"));
en: Burning (S)VCD
ug: (S)DVD ياساش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of audio CD burning"));
en: Simulation of audio CD burning
ug: ئۈن CD يېزىش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning audio CD"));
en: Burning audio CD
ug: ئۈن CD ياساش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data CD burning"));
en: Simulation of data CD burning
ug: سانلىق-مەلۇمات CD يېزىش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data CD"));
en: Burning data CD
ug: سانلىق-مەلۇمات CD ياساش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of CD copying"));
en: Simulation of CD copying
ug: CD كۆچۈرۈش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to CD burning"));
en: Simulation of image to CD burning
ug: CD غا سۈرەت يېزىش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to CD"));
en: Burning image to CD
ug: CD غا سۈرەت يېزىش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video disc burning"));
en: Simulation of video disc burning
ug: سىن دىسكا ياساش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video disc"));
en: Burning video disc
ug: سىن دىسكا ياساش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data disc burning"));
en: Simulation of data disc burning
ug: سانلىق-مەلۇمات  دىسكا يېزىش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data disc"));
en: Burning data disc
ug: سانلىق-مەلۇمات دىسكا يېزىش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of disc copying"));
en: Simulation of disc copying
ug: دىسكا كۆچۈرۈش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying disc"));
en: Copying disc
ug: دىسكا كۆچۈرۈش

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to disc burning"));
en: Simulation of image to disc burning
ug: دىسكىغا سۈرەت يېزىش سىنىقى

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to disc"));
en: Burning image to disc
ug: دىسكىغا سۈرەت يېزىش

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
ug: بۇ دىسكىنى سانلىق-مەلۇمات يېزىلغان، يازغىلى بولىدىغان دىسكا بىلەن ئالماشتۇرۇڭ.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
ug: بۇ دىسكىنى سانلىق-مەلۇمات يېزىلغان دىسكا بىلەن ئالماشتۇرۇڭ.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
ug: سانلىق-مەلۇمات يېزىلغان، يازغىلى بولىدىغان دىسكا سېلىڭ

en: Please insert a disc holding data.
ug: سانلىق-مەلۇمات يېزىلغان دىسكا سېلىڭ

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
ug: بۇ دىسكىنى، ئاز دېگەندە %i مېگابايت قۇرۇق بوشلۇق بار بولغان، يازغىلى بولىدىغان CD بىلەن ئالماشتۇرۇڭ.

en: Please replace the disc with a writable CD.
ug: بۇ دىسكىنى يازغىلى بولىدىغان CD بىلەن ئالماشتۇرۇڭ.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
ug: ئاز دېگەندە %i مېگابايت قۇرۇق بوشلۇق بار بولغان، يازغىلى بولىدىغان CD سېلىڭ.

en: Please insert a writable CD.
ug: يازغىلى بولىدىغان CD سېلىڭ

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
ug: بۇ دىسكىنى، ئاز دېگەندە %i مېگابايت قۇرۇق بوشلۇق بار بولغان، يازغىلى بولىدىغان DVD بىلەن ئالماشتۇرۇڭ.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
ug: بۇ دىسكىنى يازغىلى بولىدىغان DVD بىلەن ئالماشتۇرۇڭ.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
ug: ئاز دېگەندە %i مېگابايت قۇرۇق بوشلۇق بار بولغان، يازغىلى بولىدىغان DVD سېلىڭ.

en: Please insert a writable DVD.
ug: يازغىلى بولىدىغان DVD سېلىڭ.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
ug: بۇ دىسكىنى، ئاز دېگەندە %i مېگابايت قۇرۇق بوشلۇق بار بولغان، يازغىلى بولىدىغان CD ياكى DVD بىلەن ئالماشتۇرۇڭ.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
ug: بۇ دىسكىنى، يازغىلى بولىدىغان CD ياكى DVD بىلەن ئالماشتۇرۇڭ.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
ug: ئاز دېگەندە %i مېگابايت قۇرۇق بوشلۇق بار بولغان، يازغىلى بولىدىغان CD ياكى DVD سېلىڭ.

en: Please insert a writable CD or DVD.
ug: يازغىلى بولىدىغان CD ياكى DVD سېلىڭ

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
ug: دىسكا تەسۋىرى قاتتىق دىسكىڭىزغا قۇرۇلۇپ بولدى.
    يازغىلى بولىدىغان دىسكا سېلىنغان ھامان يېزىشقا باشلايدۇ.

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
ug: دىسكا سېلىنغان ھامان سانلىق-مەلۇماتلارنىڭ پۈتۈنلۈك سىنىقى باشلىنىدۇ.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
ug: CD/DVD يازغۇچقا دىسكىنى قايتا سېلىڭ.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
ug: «%s» ئالدىراش.

en: There is no disc in "%s".
ug: «%s» نىڭدا دىسكا يوق.

en: The disc in "%s" is not supported.
ug: «%s» نىڭدىكى دىسكىنى تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
ug: «%s» نىڭدىكى دىسكا قايتا-قايتا يازغىلى بولىدىغان دىسكا ئەمەس ئىكەن.

en: The disc in "%s" is empty.
ug: «%s» نىڭدىكى دىسكا قۇرۇق ئىكەن.

en: The disc in "%s" is not writable.
ug: «%s» نىڭدىكى دىسكا يازغىلى بولىدىغان دىسكا ئەمەس ئىكەن.

en: Not enough space available on the disc in "%s".
ug: «%s» نىڭدىكى دىسكىدا يېتەرلىك قۇرۇق بوشلۇق يوق.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
ug: «%s» نىڭدىكى دىسكىنى قايتا ئوقۇش زۆرۈر.

en: Please eject the disc and reload it.
ug: دىسكىنى چىقىرىپ قايتا سېلىڭ.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
ug: ھۆججەتنى كۆرسىتىلگەن ئورۇنغا قۇرغىلى بولمىدى.

en: The image could not be created at the specified location
ug: تەسۋىرنى كۆرسىتىلگەن ئورۇنغا قۇرغىلى بولمىدى.

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
ug: بۇ ئەڭگىمەدە باشقا ئورۇن كۆرسىتىپ بېرەمسىز ياكى ھازىرقى ئورۇنغا قايتا سىناپ باقامسىز؟

en: You may want to free some space on the disc and retry
ug: دىسكىدا ئازراق قۇرۇق بوشلۇق پەيدا قىلىڭ ياكى قايتا سىناڭ

en: _Keep Current Location
ug: ھازىرقى ئورۇننى ئۆزگەرتمە(_K)

en: _Change Location
ug: ئورۇن ئۆزگەرت(_C)

en: Location for Image File
ug: تەسۋىر ھۆججەتنىڭ ئورنى

en: Location for Temporary Files
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتلەرنىڭ ئورنى

en: _Replace Disc
ug: دىسكا ئالماشتۇر(_R)

en: Do you really want to blank the current disc?
ug: ھازىرقى دىسكىنى راستلا قۇرۇقدامسىز؟

en: The disc in the drive holds data.
ug: قوزغاتقۇچتىكى دىسكىدا سانلىق-مەلۇمات بار ئىكەن.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
ug: دىسكىنى قۇرۇقدا(_B)

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
ug: ئەگەر ئىمپورت قىلىنسا، ھازىرقى تاللانغان ھۆججەت يېزىلىپ بولغان ھامان، ئۇنى كۆرگىلى  ۋە ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
ug: ئۇنداق بولمىسا ئۇلار كۆرۈنمەيدۇ (بىراق يەنىلا ئوقۇغىلى بولىدۇ).

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
ug: دىسكىغا يېزىلغان ھۆججەتلەر بار ئىكەن، بۇلارنى ئىمپورت قىلامسىز؟

en: _Import
ug: ئىمپورت قىل(_I)

en: Only _Append
ug: ئارقىغا قوش(_A)

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
ug: CD-RW ئۈن دىسكىسىنى كونا CD چالغۇدا چالغىلى بولماسلىقى مۇمكىن، شۇنداقلا CD-Text نىمۇ يازغىلى بولمايدۇ.

en: Do you want to continue anyway?
ug: شۇنداقتىمۇ داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
ug: CD غا ئۈن رېلىسى قوشۇش تەۋسىيە قىلىنمايدۇ.

en: _Continue
ug: داۋاملاشتۇر(_C)

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
ug: CD-RW ئۈن دىسكىسىنى كونا CD چالغۇدا چالغىلى بولماسلىقى مۇمكىن

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
ug: قايتا-قايتا يازغىلى بولىدىغان دىسكىغا ئۈن رېلىسى يېزىش تەۋسىيە قىلىنمايدۇ.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
ug: «%s»  دىكى دىسكىنى قولدا چىقىرىڭ

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
ug: دىسكىنى چىقارغىلى بولمىدى. ھازىرقى مەشغۇلاتنى داۋام قىلىش ئۈچۈن چىقىرىش زۆرۈر ئىدى.

en: Do you want to replace the disc and continue?
ug: دىسكىنى ئالماشتۇرۇپ داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: The currently inserted disc could not be blanked.
ug: ھازىرقى سېلىقلىق دىسكىنى قۇرۇقدىغىلى بولمىدى.

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
ug: Windows بىلەن بولغان قوللاشچانلىقنى چەكلەپ داۋاملاشتۇرامسىز

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
ug: بىر قىسىم ھۆججەتلەرنىڭ ئاتى، مەزكۇر دىسكا Windows دا ئىشلىتىلسە ئىشلەتكىلى بولمايدىغان ھالەتتە.

en: C_ontinue
ug: داۋاملاشتۇر(_O)

en: The simulation was successful.
ug: سىناق مۇۋەپپەقىيەتلىك تاماملاندى.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
ug: دىسكىغا رەسمىي يېزىش يەنە 10 سېكۇنتتىن كېيىن ئېلىپ بېرىلىدۇ.

en: Burn _Now
ug: ھازىرلا ياز(_N)

en: Save Current Session
ug: ھازىرقى ئەڭگىمەنى ساقلاش

en: An unknown error occurred.
ug: نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while burning.
ug: يېزىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: _Save Log
ug: خاتىرىلەرنى ساقلا(_S)

en: Video DVD successfully burned
ug: سىن DVD غا يېزىش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

en: (S)VCD successfully burned
ug: (S)VCD غا يېزىش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

en: Audio CD successfully burned
ug: ئۈن CD غا يېزىش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

en: Image successfully created
ug: تەسۋىر مۇۋەپپەقىيەتلىك ياسالدى.

en: DVD successfully copied
ug: DVD مۇۋەپپەقىيەتلىك كۆچۈرۈلدى

en: CD successfully copied
ug: CD مۇۋەپپەقىيەتلىك كۆچۈرۈلدى

en: Image of DVD successfully created
ug: DVD تەسۋىرى مۇۋەپپەقىيەتلىك ياسالدى

en: Image of CD successfully created
ug: CD تەسۋىرى مۇۋەپپەقىيەتلىك ياسالدى

en: Image successfully burned to DVD
ug: تەسۋىر  DVD غا مۇۋەپپەقىيەتلىك يېزىلدى

en: Image successfully burned to CD
ug: تەسۋىر CD غا مۇۋەپپەقىيەتلىك يېزىلدى

en: Data DVD successfully burned
ug: سانلىق-مەلۇمات DVD غا مۇۋەپپەقىيەتلىك يېزىلدى

en: Data CD successfully burned
ug: سانلىق-مەلۇمات CD غا مۇۋەپپەقىيەتلىك يېزىلدى

en: Copy #%i has been burned successfully.
ug: #%i نى كۆچۈرۈش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى.

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
ug: يېڭى يازغىلى بولىدىغان دىسكا سېلىنسىلا يەنە بىرى كۆچۈرۈلىدۇ، ئەگەر كۆچۈرۈشنى خالىمىسىڭىز "ۋاز كەچ" توپچىسىنى چېكىڭ.

en: Create Co_ver
ug: جىلد ياسا(_C)

en: There are some files left to burn
ug: يازىدىغان بىر نەچچە ھۆججەت بار

en: There are some more videos left to burn
ug: يازىدىغان بىر قانچە سىن ھۆججىتى بار

en: There are some more songs left to burn
ug: يازىدىغان بىر قانچە ئۈن ھۆججىتى بار

en: Do you really want to quit?
ug: ئاخىرلاشتۇرامسىز؟

en: Interrupting the process may make disc unusable.
ug: ئىجرا توختىتىلسا دىسكىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: C_ontinue Burning
ug: يېزىشنى داۋاملاشتۇر(_O)

en: _Cancel Burning
ug: يېزىشنى توختات(_C)

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
ug: تەسۋىر ھۆججەتكە يازغۇڭىز بولمىسا، يازغىلى بولىدىغان CD ياكى  DVD  سېلىڭ.

en: Create _Image
ug: تەسۋىر ياساش(_I)

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: Make _Several Copies
ug: يەنە بىرقانچىنى كۆچۈر(_S)

note: Translators: This is a verb, an action gtk_dialog_add_button (GTK_DIALOG (dialog), _("Burn _Several Copies"), GTK_RESPONSE_ACCEPT);
en: _Burn
ug: ياز(_B)

en: Burn _Several Copies
ug: كۆپەيتىپ ياز(_S)

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
ug: تاللانغان ھۆججەتلەرنى بىر قانچە كۆپ ۋاسىتىگە بولۇپ يازامسىز؟

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
ug: ئاشۇرۇپ ئويغان تەقدىردىمۇ بۇ دىسكىغا نىسبەتەن سانلىق-مەلۇمات يەنىلا بەك چوڭ.

en: _Burn Several Discs
ug: بىر قانچە دىسكىغا ياز(_B)

en: Burn the selection of files across several media
ug: تاللانغان ھۆججەتلەرنى بىر قانچە دىسكىغا بولۇپ يازىدۇ

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
ug: باشقا CD ياكى DVD تاللاڭ ياكى يېڭىدىن بىرنى سېلىڭ.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
ug: رېلىس ئۇچۇرى (ئارتىس، ماۋزۇ قاتارلىقلار) دىسكىغا يېزىلمايدۇ.

en: This is not supported by the current active burning backend.
ug: بۇنى  ھازىرقى ئاكتىپ يېزىش ئارقا ئۇچىدا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Please add files.
ug: ھۆججەتلەرنى قوشۇڭ.

en: There are no files to write to disc
ug: دىسكىغا يازىدىغان ھۆججەت يوق

en: Please add songs.
ug: ناخشىلارنى قوشۇڭ.

en: There are no songs to write to disc
ug: دىسكىغا يازىدىغان نەغمە يوق

en: Please add videos.
ug: سىنلارنى قوشۇڭ.

en: There are no videos to write to disc
ug: دىسكىغا يازىدىغان سىن يوق

en: There is no inserted disc to copy.
ug: كۆچۈرىدىغان دىسكا سېلىنماپتۇ.

en: Please select a disc image.
ug: دىسكا تەسۋىرىنى تاللاڭ.

en: There is no selected disc image.
ug: دىسكا تەسۋىرى تاللانمىدى.

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
ug: باشقا رەسىم تاللاڭ.

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
ug: بۇ نورمال دىسكا تەسۋىرى ياكى cue ھۆججىتى ئەمەستەك قىلىدۇ.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
ug: يېزىشتىن ساقلىنىش بەلگىسى يوق دىسكا سېلىڭ.

en: All required applications and libraries are not installed.
ug: زۆرۈر بولغان پروگرامما ۋە ئامبارلار ئورنىتىلمىغان.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
ug: بۇ دىسكىنى بىر تەرەپ قىلغىلى بولىدىغان CD ياكى DVD دىسكىسى بىلەن ئالماشتۇرۇڭ.

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
ug: ئۆلچەملىك سىغىمدىن يۇقىرى بولغان سانلىق-مەلۇماتلارنى دىسكىغا يازامسىز؟

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
ug: سانلىق-مەلۇماتنىڭ چوڭلۇقى دىسكا سىغىمىدىن ئېشىپ كەتتى. تاللانغان ھۆججەتلەر ئىچىدىن بىر قىسمىنى ئۆچۈرۈڭ.
    ئەگەر دىسكا 90 مىنۇت ياكى 100 مىنۇتلۇق بولۇپ، سىستېما دىسكىنى تونۇيالمىغان بولسا overburn تاللانمىسىنى تاللاڭ.
    دىققەت: بۇ تاللانما تاللانسا مەغلۇپ بولۇش ئېھتىماللىقى يۇقىرى.

en: _Overburn
ug: Overburn(_O)

en: Burn beyond the disc's reported capacity
ug: دىسكا سىغىمىدىن چوڭ بولغان سانلىق-مەلۇماتلارنى دىسكىغا يازىدۇ.

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
ug: ئەسلى دىسكا بار بولغان قوزغاتقۇچ يازىدىغان قىلىپمۇ ئىشلىتىلىدۇ.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
ug: ھازىرقى كۆچۈرۈلۈپ بولغان ھامان، يېڭى يازغىلى بولىدىغان دىسكا لازىم بولىدۇ.

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Image Burning Setup
ug: تەسۋىر يېزىش تەڭشىكى

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc to write to"));
en: Select a disc to write to
ug: يازماقچى بولغان دىسكىنى تاللاڭ

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Disc Burning Setup
ug: دىسكا يېزىش تەڭشىكى

en: Video Options
ug: سىن تاللانمىلىرى

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
ug: دىسكا تەسۋىرىنى ئىشلىتىپ دىسكا ياسامسىز؟ ياكى تەسۋىرنىڭ ئىچىدىكى ھۆججەتلەردىن پايدىلىنىپ دىسكا ياسامسىز؟

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
ug: پەقەت  بىرلا ھۆججەت «%s» تاللاندى. بۇ دىسكا تەسۋىرى بولۇپ ئۇنىڭ مەزمۇنلىرى دىسكىغا يېزىلىدۇ.

en: Burn as _File
ug: ھۆججەت سۈپىتىدە ياز(_F)

en: Burn _Contents…
ug: مەزمۇنلارنى ياز(_C)…

note: pack everything string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc image to write"));
en: Select a disc image to write
ug: يازىدىغان دىسكا تەسۋىرىنى تاللا

en: Copy CD/DVD
ug: CD/DVD نى كۆچۈر

en: Select disc to copy
ug: كۆچۈرىدىغان ئەسلى دىسكىنى تاللا

en: Please install the following manually and try again:
ug: تۆۋەندىكىلەرنى ئورنىتىپ قايتا سىناڭ:

en: Unknown song
ug: نامەلۇم نەغمە

note: Reminder: if this string happens to be used * somewhere else in burner we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the name of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the name of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextBuf
en: by %s
ug: %s بويىچە

en: "%s" cannot be read
ug: «%s» نى ئوقۇيالمىدى

en: SVCD image
ug: SVCD تەسۋىرى

en: VCD image
ug: VCD تەسۋىرى

en: Video DVD image
ug: سىن  DVD تەسۋىرى

note: NOTE for translators: the first %s is medium_name ("File * Image") and the second the path for the image file
en: %s: "%s"
ug: %s: «%s»

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that burner will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
ug: يازماقچى بولغان سانلىق-مەلۇماتلارنى ئوز ئىچىگە ئالغان يېڭى دىسكا

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
ug: %s: (يېتەرلىك بوشلۇق يوق)

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
ug: %s (%s بوشلۇق بار)

note: Translators: the first %s is the path of the directory where burner * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
ug: %s: (%s بوشلۇق)

en: Do you really want to choose this location?
ug: مۇشۇ ئورۇننى تاللامسىز؟

en: You do not have the required permission to write at this location
ug: بۇ يەرگە يازىدىغاندا سىزنىڭ ھوقۇقىڭىز يەتمەيدۇ

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
ug: مەزكۇر دىسكىغا 2 گىگابايتتىن چوڭ بولغان ھۆججەتنى يېزىشقا بولمايدۇ
    شۇڭا DVD ياكى چوڭ سىغىمدىكى تەسۋىرنى يازغاندا مەسىلە كېلىپ چىقىشى مۇمكىن

en: Impossible to retrieve speeds
ug: سۈرئەت بىلگىلى بولمىدى

en: Maximum speed
ug: ئەڭ يۇقىرى سۈرئىتى

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Burning speed")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), burner_utils_pack_properties (string, priv->speed, NULL), FALSE, FALSE, 0);
en: Burning speed
ug: يېزىش سۈرئىتى

en: _Simulate before burning
ug: يېزىشتىن بۇرۇن سىناق قىل(_S)

en: Burner will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
ug: ئاۋۋال سىناق قىلىپ يېزىپ باقىدۇ، مەسىلە كۆرۈلمىسە 10 سېكۇنتتىن كېيىن رەسمىي يازىدۇ

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
ug: BurnProof ئىشلەت (مەغلۇپ بولۇش خەتىرى ئازلايدۇ)(_P)

en: Burn the image directly _without saving it to disc
ug: دىسكىغا ساقلىمايلا تەسۋىرنى بىۋاسىتە ياز(_W)

en: Leave the disc _open to add other files later
ug: يېزىپ بولغاندىن كېيىنمۇ يەنە ئوچۇق ھالەتتە قوي(_O)

en: Allow one to add more data to the disc later
ug: كېيىن يەنە باشقا سانلىق-مەلۇماتلارنى يازغىلى بولىدۇ

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options")); title = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options"));
en: Options
ug: تاللانما

en: Location for _Temporary Files
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتلەرنىڭ ئورنى(_T)

en: Set the directory where to store temporary files
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتلەرنى ساقلايدىغان مۇندەرىجىنى بېكىتىدۇ

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Temporary files"));
en: Temporary files
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت

en: Hidden file
ug: يوشۇرۇن ھۆججەت

en: Unreadable file
ug: ئوقۇغىلى بولمايدىغان ھۆججەت

en: Broken symbolic link
ug: بۇزۇلغان سىمۋوللۇق ئۇلانما

en: Recursive symbolic link
ug: Recursive سىمۋوللۇق ئۇلانما

en: Disc image type:
ug: دىسكا تەسۋىرىنىڭ تۇرى:

en: Autodetect
ug: ئۆزلۈكىدىن بايقا

en: ISO9660 image
ug: ISO9660 تەسۋىرى

en: Readcd/Readom image
ug: Readcd/Reeadom تەسۋىرى

en: Cue image
ug: Cue تەسۋىرى

en: Cdrdao image
ug: Cdrdao تەسۋىرى

en: Properties of %s
ug: %s نىڭ خاسلىقى

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
ug: دىسكا تەسۋىرىنىڭ كېڭەيتىلمە ئاتىنى ئۆزگەرتمەي شۇ پېتى ئىشلىتەمسىز؟

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
ug: شۇ پېتى قويۇپ قويۇلسا، پروگراممىلار مەزكۇر ھۆججەتنىڭ تىپىنى بىلەلمەي قېلىشى مۇمكىن

en: _Keep Current Extension
ug: كېڭەيتىلمە ئاتىنى ئۆزگەرتمە(_K)

en: Change _Extension
ug: كېڭەيتىلمە ئاتىنى ئۆزگەرت(_E)

en: Configure recording options
ug: يېزىش تاللانمىلىرىنى بېكىتىدۇ

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
ug: جەمئىي ۋاقىت: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
ug: ئوتتۇرىچە يېزىش سۈرئىتى:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
ug: تەخمىنىي قالغان ۋاقىت: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
ug: %i مېگابايت / %i مېگابايت

en: Estimated drive speed:
ug: تەخمىنىي يېزىش سۈرئىتى:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
ug: «%s»: ئوقۇۋاتىدۇ

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
ug: «%s»: دىسكا تەسۋىرىنىڭ تىپى ئېنىق ئەمەس

note: NOTE to translators, the first %s is the path of the image * file and the second its size.
en: "%s": %s
ug: «%s»: %s

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
ug: بۇ يەرنى چېكىپ دىسكا تەسۋىرى تاللا(_I)

en: Select Disc Image
ug: دىسكا تەسۋىرى تاللاش

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
ug: سۈرەت ھۆججەتلەر

en: Image type:
ug: تەسۋىر تىپى:

en: Estimated size: %s
ug: تەخمىنىي چوڭلۇقى: %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
ug: راستلا «%s» نى قوشامسىز؟

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Burner can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
ug: بالا مۇندەرىجىنىڭ 7 دانە ئاتا مۇندەرىجىسى بولسا بولىدۇ.
    Burner مۇشۇنداق قات مۇندەرىجىنى ياسىيالايدۇ، بىراق بۇ دىسكىنى بارلىق مەشغۇلات سىستېمىسى(OS) دا ئىشلەتكىلى بولماسلىقى مۇمكىن.
    دىققەت: بۇنداق 7 قات مۇندەرىجىنى لىنۇكىستا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Ne_ver Add Such File
ug: بۇنداق ھۆججەتنى ئەمدى زادىلا قوشما(_V)

en: Al_ways Add Such File
ug: بۇنداق ھۆججەتنى ھەمىشە قوش(_W)

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
ug: راستلا «%s» نى تاللاپ، ISO9660 نىڭ 3 نەشرىگە ئالماشتۇرامسىز؟

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
ug: ھۆججەتنىڭ چوڭلۇقى 2 گىگابايتتىن چوڭ. ISO9660 ئۆلچىمىنىڭ بىرىنچى ۋە ئىككىنچى نەشرىدە، 2  گىگابايتتىن چوڭ بولغان ھۆججەتلەرنى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمايدۇ.
    شۇڭا ISO9660 ئۆلچىمىنىڭ ئۈچىنچى نەشرىنى ئىشلىتىش تەۋسىيە قىلىنىدۇ. بۇنى لىنۇكىس ۋە  Windows™ سىستېمىلىرىدا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.
    بىراق Mac OS X دا بولسا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
ug: Windows دىمۇ ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىلىپ ئاتى ئۆزگەرتىلسۇنمۇ؟

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
ug: بۇ ئاتلار 64 ھەرپتىن ئېشىپ كەتمىسۇن.

en: _Disable Full Windows Compatibility
ug: Windows دا ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئىقتىدارىنى تاقا(_D)

en: _Rename for Full Windows Compatibility
ug: Windows دا ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىلىپ ئاتىنى ئۆزگەرت(_R)

en: Size Estimation
ug: چوڭلۇقىغا پەرەز قىلىش

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
ug: چوڭلۇقىغا پەرەز قىلىش تاماملانغۇچە تەخىر قىلىڭ.

en: All files need to be analysed to complete this operation.
ug: بۇ مەشغۇلاتتا بارلىق ھۆججەتلەر ئانالىز قىلىنىدۇ.

en: Check _Again
ug: قايتا تەكشۈر(_A)

en: The file integrity check could not be performed.
ug: ھۆججەتنىڭ توغرا-خاتالىقىنى تەكشۈرۈش مەشغۇلاتى ئېلىپ بېرىلمىدى.

en: An unknown error occurred
ug: نامەلۇم خاتالىق يۈز بەردى

en: The file integrity check was performed successfully.
ug: ھۆججەتنىڭ توغرا-خاتالىقىنى تەكشۈرۈش مەشغۇلاتى مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
ug: دىسكىدا بۇزۇلغان ھۆججەت يوقتەك قىلىدۇ

en: The following files appear to be corrupted:
ug: تۆۋەندىكى ھۆججەتلەر بۇزۇلغاندەك قىلىدۇ:

en: Corrupted Files
ug: بۇزۇلغان ھۆججەتلەر

en: Downloading MD5 file
ug: MD5 ھۆججىتىنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: "%s" is not a valid URI
ug: «%s» توغرا بولغان URI ئەمەس

en: No MD5 file was given.
ug: MD5 ھۆججىتى كۆرسىتىلمىگەن.

en: Use an _MD5 file to check the disc
ug: دىسكا تەكشۈرۈشكە MD5 نى ئىشلەت(_M)

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
ug: دىسكىنىڭ  checksum نى سىرتقى .md5 ھۆججىتىگە ساقلايدۇ

en: Open an MD5 file
ug: MD5 ھۆججىتىنى ئېچىش

en: _Check
ug: تەكشۈر(_C)

en: Disc Checking
ug: دىسكا تەكشۈرۈش

en: The operation cannot be performed.
ug: مەشغۇلات ئېلىپ بارغىلى بولمىدى.

en: The disc is not supported
ug: بۇ دىسكىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: The drive is empty
ug: قوزغاتقۇچ قۇرۇق

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc"));
en: Select a disc
ug: دىسكا تاللاش

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Progress"));
en: Progress
ug: سۈرئەت

en: (loading…)
ug: (يۈكلەۋاتىدۇ…)

en: Empty
ug: بوش

en: Disc file
ug: دىسكا ھۆججىتى

en: %d item | %d items
ug[0]: ‏‏%d تۈر

en: New folder
ug: يېڭى مۇندەرىجە

en: New folder %i
ug: يېڭى مۇندەرىجە %i

en: Analysing files
ug: ھۆججەتلەرنى ئانالىز قىلىۋاتىدۇ

en: "%s" is a recursive symbolic link.
ug: «%s» بولسا recursive سىمۋوللۇق ئۇلانما.

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
ug: «%s» تېپىلمىدى.

en: Retrieving image format and size
ug: سۈرەتنىڭ فورماتى ۋە چوڭلۇقىنى ئىگىلەۋاتىدۇ

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
ug: سۈرەتنىڭ فورماتىنى بىلگىلى بولمىدى

en: Please set it manually
ug: قولدا تەڭشەڭ

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
ug: «%s» ھۆججەت سىستېمىسىدىن ئۆچۈرۈلدى.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
ug: مۇندەرىجىنى سىن ياكى ئۈن دىسكىسىغا قوشقىلى بولمايدۇ

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
ug: قويۇش تىزىمىنى سىن ياكى ئۈن دىسكىسىغا قوشقىلى بولمايدۇ

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
ug: «%s» بولسا سىن ياكى ئۈن دىسكىسىغا مۇۋاپىق كەلمەيدۇ

en: Analysing video files
ug: سىن ھۆججەتلىرىنى ئانالىز قىلىۋاتىدۇ

en: Video format:
ug: سىن فورماتى:

en: _NTSC
ug: NTSC(_N)

en: Format used mostly on the North American continent
ug: بۇ شىمالىي ئامېرىكادا ئاساسلىق ئىشلىتىلىدۇ

en: _PAL/SECAM
ug: PAL/SECAM(_P)

en: Format used mostly in Europe
ug: بۇ ياۋروپادا ئاساسلىق ئىشلىتىلىدۇ

en: Native _format
ug: باشقا(_F)

en: Aspect ratio:
ug: ئۇزۇنلۇق كەڭلىك نىسبىتى:

en: _4:3
ug: 4:3(_4)

en: _16:9
ug: 16:9 (كەڭرى)

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
ug: VCD نىڭ تىپى:

en: Create an SVCD
ug: SVCD ياسا

en: Create a VCD
ug: VCD ياسا

en: Directory could not be created (%s)
ug: مۇندەرىجە ياسىغىلى بولمىدى (%s)

en: Getting size
ug: چوڭلۇقىغا ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Writing
ug: يېزىۋاتىدۇ

en: Blanking
ug: ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Creating checksum
ug: checksum نى ھاسىل قىلىۋاتىدۇ

en: Copying file
ug: ھۆججەت كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Analysing audio files
ug: ئۈن ھۆججىتىنى ئانالىز قىلىۋاتىدۇ

en: Transcoding song
ug: نەغمە ھۆججەتلىرىنى ئايلاندۇرۇۋاتىدۇ

en: Preparing to write
ug: يېزىشقا تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Writing leadin
ug: leadin نى يېزىۋاتىدۇ

en: Writing CD-Text information
ug: CD-Text ئۇچۇرنى يېزىۋاتىدۇ

en: Finalizing
ug: يەكۈنلەۋاتىدۇ

en: Writing leadout
ug: leadout نى يېزىۋاتىدۇ

en: Starting to record
ug: يېزىشقا تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Success
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

en: Ejecting medium
ug: كۆپ ۋاسىتىنى چىقىرىۋاتىدۇ

en: Display debug statements on stdout for Burner burn library
ug: Burner نىڭ يېزىش ئامبىرى چىقارغان ئۇچۇرلارنى ئۆلچەملىك چىقىرىش ئۈسكۈنىسىدە كۆرسەت

en: Burner media burning library
ug: Burner كۆپ ۋاسىتىگە يېزىش ئامبىرى

en: Display options for Burner-burn library
ug: Burner نىڭ يېزىش ئامبىرىنىڭ تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
ug: «%s» ياخشى ھەرىكەت قىلمىدى

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
ug: دىسكىدا يېتەرلىك بوشلۇق يوق (%s / %s بوشلۇق بار)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
ug: مەزكۇر ھۆججەت سىستېمىسىغا 2 گىگابايتتىن چوڭ بولغان ھۆججەتنى ساقلىغىلى بولمايدۇ

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتنى ساقلايدىغان يەردە دىسكا تەسۋىرى(چوڭلۇقى %ld مېگابايت ) نى ساقلىغۇدەك بوشلۇق يوق

en: The size of the volume could not be retrieved
ug: دىسكىنىڭ چوڭلۇقىنى بىلگىلى بولمىدى

en: No path was specified for the image output
ug: تەسۋىرنى چىقىرىدىغان(يازىدىغان) يول كۆرسىتىلمەپتۇ

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
ug: ئىچكى خاتالىق يۈز بەردى (%s)

en: The file is not stored locally
ug: ھۆججەت ساقلانمىدى

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
ug: VIDEO_TS دېگەن مۇندەرىجە يوق ياكى ئىناۋەتسىز

en: "%s" could not be found in the path
ug: «%s» نى كۆرسىتىلگەن يەردىن تاپالمىدى

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
ug: «%s» GStreamer قىستۇرمىسى تېپىلمىدى

en: The version of "%s" is too old
ug: بۇ نەشرىدىكى «%s» بەكلا كونا

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
ug: «%s» بولسا باشقا بىر پروگراممىنىڭ سىمۋوللۇق ئۇلانمىسى

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
ug: «%s» تېپىلمىدى.

note: Translators: %s is the name of the burner element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
ug: ئىجرا «%s» ئاخىرلىشىپ كېتىپ  %i  دېگەن خاتالىق كودى چىقاردى

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
ug: تەسۋىر ھۆججەت

en: Unnamed CD/DVD Drive
ug: نامسىز CD/DVD قوزغاتقۇچ

en: Display debug statements on stdout for Burner media library
ug: Burner كۆپ ۋاسىتە ئامبىرىنىڭ سازلاش ئۇچۇرلىرىنى ئۆلچەملىك چىقىرىش ئۈسكۈنىسىدە كۆرسەت

en: Burner optical media library
ug: Burner ئوپتىكىلىق كۆپ ۋاسىتە ئامبىرى

en: Display options for Burner media library
ug: Burner كۆپ ۋاسىتە ئامبىرىنىڭ تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: File
ug: ھۆججەت

en: DVD+R dual layer
ug: DVD+R قوش قەۋەتلىك

en: DVD+RW dual layer
ug: DVD+RW قوش قەۋەتلىك

en: DVD-R dual layer
ug: DVD-R قوش قەۋەتلىك

en: Blu-ray disc
ug: Blu-ray دىسكا

en: Writable Blu-ray disc
ug: يازغىلى بولىدىغان Blu-ray دىسكا

en: Rewritable Blu-ray disc
ug: قايتا-قايتا يازغىلى بولىدىغان Blu-ray دىسكا

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
ug: %2$s ئىچىدە %1$s قۇرۇق

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
ug: %2$s نىڭ ئىچىدە %1$s  نەغمە ۋە سانلىق-مەلۇماتلار بار

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
ug: %2$s ئىچىدە  %1$s نەغمە بار

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
ug: %2$s نىڭ ئىچىدە %1$s سانلىق-مەلۇماتلار بار

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
ug: %2$s نىڭ ئىچىدە %1$s بار

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
ug: %s: قۇرۇق

en: Searching for available discs
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان دىسكىلارنى ئىزدەۋاتىدۇ

en: No disc available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان دىسكا تېپىلمىدى

note: Translators: this is hour minute second like '2 h 14 min 25'
en: %s h %s min %s
ug: %s سائەت %s مىنۇت %s سېكۇنت

note: Translators: this is hour minute like '2 h 14'
en: %s h %s
ug: %s سائەت %s مىنۇت

note: Translators: this is hour like '2 h'
en: %s h
ug: %s سائەت

note: Translators: %s is a duration expressed in minutes
en: %s min
ug: %s مىنۇت

note: Translators: the first %s is the number of minutes * and the second one is the number of seconds. * The whole string expresses a duration
en: %s:%s min
ug: %s:%s مىنۇت

en: The disc mount point could not be retrieved
ug: دىسكىنىڭ ئېگەرلەش نۇقتىسىنى بىلگىلى بولمىدى

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
ug: قۇرۇق دىسكا (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
ug: ئۈن ۋە سانلىق-مەلۇمات دىسكىسى (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
ug: ئۈن دىسكىسى (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
ug: سانلىق-مەلۇمات دىسكىسى  (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
ug: توغرا بولغان ISO تەسۋىرى ئەمەستەك قىلىدۇ

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: Size mismatch
ug: چوڭلۇقى ماسلاشمىدى

en: Type mismatch
ug: تىپى ماسلاشمىدى

en: Bad argument
ug: پارامېتىرى خاتا

en: Outrange address
ug: دائىرىدىن ئېشىپ كەتكەن ئادرېس

en: Invalid address
ug: ئىناۋەتسىز  ئادرېس

en: Invalid command
ug: خاتا بۇيرۇق

en: Invalid parameter in command
ug: بۇيرۇقنىڭ پارامېتىرى خاتا

en: Invalid field in command
ug: بۇيرۇق تەركىبىدە خاتا بۆلەك بار

en: The device timed out
ug: ۋاقىت ئېشىپ كەتتى

en: Key not established
ug: ئاچقۇچ ياسالمىدى

en: Invalid track mode
ug: رېلىس ھالىتى خاتا

en: _Hide changes
ug: ئۆزگىرىشلەرنى يوشۇر(_H)

en: _Show changes
ug: ئۆزگىرىشلەرنى كۆرسەت(_S)

en: The file does not appear to be a playlist
ug: بۇ ھۆججەت قويۇش تىزىمى ھۆججىتى ئەمەستەك قىلىدۇ

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
ug: سۈرەتلەر

en: _Color
ug: رەڭ(_C)

en: Solid color
ug: ساپ رەڭ

en: Horizontal gradient
ug: توغرىسىغا يانتۇلۇق دەرىجىسى

en: Vertical gradient
ug: بويىغا يانتۇلۇق دەرىجىسى

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
ug: سۈرەت(_I)

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
ug: رەسىم يولى:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
ug: رەسىم تاللا

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
ug: رەسىم ئۇسلۇبى:

en: Centered
ug: ئوتتۇرىدا

en: Tiled
ug: يېيىلغان

en: Scaled
ug: كىچىكلەت چوڭايت

en: Background Properties
ug: تەگ خاسلىقى

en: Print
ug: بېسىپ چىقار

en: Bac_kground Properties
ug: تەگ خاسلىقى(_K)

en: Background properties
ug: تەگ خاسلىقى

en: Align right
ug: ئوڭغا توغرىلا

en: Center
ug: مەركەز

en: Align left
ug: سولغا توغرىلا

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Bold
ug: توم

en: Font family and size
ug: خەت شەكلى ۋە چوڭلۇقى

en: _Text Color
ug: تېكىست رېڭى(_T)

en: Text color
ug: تېكىست رېڭى

en: Cover Editor
ug: جىلد تەھرىرلىگۈ

en: Set Bac_kground Properties
ug: تەگ خاسلىقىنى تەڭشە(_K)

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
ug: رەسىمنى ئوقۇغىلى بولمىدى:

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
ug: «%s» نى  GStreamer بىر تەرەپ قىلالمىدى.

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
ug: %s دېگەن ئېلېمېنتنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Pick a Color
ug: رەڭ ئال

en: CD/DVD Creator
ug: CD/DVD ياسىغۇچ

en: Create CDs and DVDs
ug: CD ۋە DVD  ياساش

en: Medium Icon
ug: كۆپ ۋاسىتە سىنبەلگە

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
ug: سۈرەت ھۆججەتلەر

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
ug: CD/DVD ياسىغۇ مۇندەرىجىسى

en: Disc Name:
ug: دىسكا ئاتى:

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
ug: تۆۋەندىكى ھۆججەتلەرنى سۆرەپ ياكى كۆچۈرۈپ كېلىپ دىسكىغا يازىدۇ

en: Write to Disc
ug: دىسكىغا ياز

en: Write contents to a CD or DVD
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى CD/DVD دىسكىسىغا يازىدۇ

en: Copy Disc
ug: دىسكا كۆچۈرۈش

en: _Write to Disc…
ug: دىسكىغا ياز(_W)…

en: Write disc image to a CD or DVD
ug: دىسكا تەسۋىرىنى CD/DVD دىسكىسىغا يازىدۇ

en: _Copy Disc…
ug: دىسكا كۆچۈر(_C)…

en: Create a copy of this CD or DVD
ug: بۇ CD/DVD نىڭ كۆچۈرۈلمىسىنى ياسايدۇ

en: _Blank Disc…
ug: دىسكىنى قۇرۇقدا(_B)…

en: Blank this CD or DVD
ug: بۇ CD/DVD قۇرۇقدايدۇ

en: _Check Disc…
ug: دىسكىنى تەكشۈر(_C)…

en: Check the data integrity on this CD or DVD
ug: بۇ CD ياكى DVD دىكى سانلىق-مەلۇماتلارنى تەكشۈرىدۇ

en: Data could not be read (%s)
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى ئوقۇغىلى بولمىدى (%s)

en: Data could not be written (%s)
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى يازغىلى بولمىدى (%s)

en: Generates .cue files from audio
ug: ئۈن ھۆججىتىدىن .cue ھۆججىتى ھاسىل قىلىدۇ

en: cdrdao burning suite
ug: cdrdao يېزىش قورالى

en: Copying audio track
ug: ئۈن رېلىسىنى كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Copying data track
ug: سانلىق-مەلۇمات رېلىسىنى كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Analysing track %02i
ug: رېلىس %02i نى ئانالىز قىلىۋاتىدۇ

en: You do not have the required permissions to use this drive
ug: سىزنىڭ بۇ قوزغاتقۇچنى ئىشلەتكۈدەك  ئىمتىيازىڭىز يوق.

en: Converting toc file
ug: toc ھۆججىتىنى ئايلاندۇرۇۋاتىدۇ

en: Copies, burns and blanks CDs
ug: CD لارنى كۆچۈرىدۇ، يازىدۇ ۋە قۇرۇقدايدۇ

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
ug: "--driver generic-mmc-raw" تاللانمىسى ئىشلىتىش (cdrdao نىڭ man بېتىگە قارالسۇن)

en: cdrkit burning suite
ug: cdrkit يېزىش قورالى

en: Last session import failed
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئەڭگىمەنى ئىمپورت قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: An image could not be created
ug: تەسۋىر ھۆججىتى ياسىغىلى بولمىدى

en: This version of genisoimage is not supported
ug: genisoimage نىڭ بۇ نەشرىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Some files have invalid filenames
ug: بەزى ھۆججەتلەرنىڭ ئاتى توغرا ئەمەس

en: Unknown character encoding
ug: كودلاش ئۇسۇلى نامەلۇم

en: There is no space left on the device
ug: دىسكىدا بوشلۇق قالمىدى

en: Creates disc images from a file selection
ug: تاللانغان ھۆججەتلەرنى ئىشلىتىپ دىسكا تەسۋىرى ياسايدۇ

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
ug: دىسكا تەسۋىرىنى ساقلايدىغان ئورۇندا، بۇ تەسۋىرنى ساقلىغۇدەك بوشلۇق يوق ئىكەن.

en: Copies any disc to a disc image
ug: ھەرقانداق دىسكىنى دىسكا تەسۋىرىگە كۆچۈرىدۇ

en: An error occurred while writing to disc
ug: دىسكىغا يېزىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
ug: سىستېمىڭىزنىڭ تېزلىكى، CD يېزىش تېزلىكىگە سېلىشتۇرغان بەكلا ئاستا ئىكەن. ئاستىراق سۈرەتتە يېزىپ بېقىڭ.

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
ug: رېلىس %s غا يېزىۋاتىدۇ

en: Formatting disc
ug: دىسكىنى فورماتلاۋاتىدۇ

en: Writing cue sheet
ug: .cue ۋاراقچىسىغا يېزىۋاتىدۇ

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
ug: يېزىشنى بۇرۇن، دىسكىنى قايتا ئوقۇتۇپ كۆرۈڭ.

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
ug: CD ياكى DVD لارغا يازىدۇ، قۇرۇقدايدۇ ۋە فورماتلايدۇ

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
ug: "-immed" flag نى ئىشلەتسۇن (wodim نىڭ man بېتىگە قارالسۇن)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
ug: قوزغاتقۇچ FIFO سىنىڭ Fill Ratio  نىڭ ئەڭ كىچىك قىممىتىنى پىرسەنتتە كۆرسىتىدۇ(wodim نىڭ man بېتىگە قارالسۇن)

en: Copying audio track %02d
ug: ئۈن  رېلىسى %02d نى كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Preparing to copy audio disc
ug: ئۇن دىسكىسىنى كۆچۈرۈشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
ug: ئۈن CD دىن رېلىس ۋە مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇرلارنىڭ ھەممىسىنى كۆچۈر

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
ug: CD، DVD، BD غا يازىدۇ، قۇرۇقدايدۇ ۋە فورماتلايدۇ

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
ug: "-immed" نى ئىشلەتسۇن (cdrecord نىڭ man بېتىگە قارالسۇن)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
ug: قوزغاتقۇچ يىغلەكىنىڭ ئەڭ كىچىك قىممىتىنى پىرسەنت(%%)تە ئىپادىلە (cdrecord نىڭ man بېتىگە قارالسۇن)

en: cdrtools burning suite
ug: cdrtools يېزىش قورالى

en: This version of mkisofs is not supported
ug: mkisofs نىڭ بۇ نەشرىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: File "%s" could not be opened (%s)
ug: ھۆججەت «%s» نى ئاچقىلى بولمىدى (%s)

en: Creating checksum for image files
ug: رەسىم ھۆججىتىنىڭ checksum نى ياسايدۇ

en: No checksum file could be found on the disc
ug: دىسكىدا  checksum ھۆججىتى يوق ئىكەن

en: Checking file integrity
ug: مۇكەممەللىكنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: File "%s" could not be opened
ug: ھۆججەت «%s» نى ئاچقىلى بولمىدى

en: Some files may be corrupted on the disc
ug: دىسكىدىكى بەزى ھۆججەتلەر بۇزۇلغان بولۇشى مۇمكىن

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
ug: ھۆججەت Checksum ئى

en: Checks file integrities on a disc
ug: دىسكىدىكى ھۆججەتلەرنىڭ مۇكەممەللىكىنى تەكشۈرىدۇ

en: Hashing algorithm to be used:
ug: ئىشلىتىلىدىغان Hashing ئالگورىزىمى:

note: Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
ug: «%s» نى ئاچقىلى بولمىدى: %s

en: Creating image checksum
ug: تەسۋىرنىڭ Checksum نى ياساۋاتىدۇ

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
ug: تەسۋىرنىڭ Checksum ئى

en: Checks disc integrity after it is burnt
ug: يېزىش تاماملانغاندىن كېيىن دىسكىنى تەكشۈرىدۇ

en: Creating file layout
ug: ھۆججەت ئورۇنلاشتۇرۇلمىسىنى ياساۋاتىدۇ

en: Creates disc images suitable for video DVDs
ug: DVDs نىڭ دىسكا تەسۋىرىنى ياسايدۇ

note: Translators: %s is the path to a drive. "regionset %s" * should be left as is just like "DVDCSS_METHOD=title * burner --no-existing-session"
en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title burner --no-existing-session" command
ug: شىفىرلانغان ئاچقۇچقا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى. تۆۋەندىكى ئۇسۇللارنىڭ بىرىنى سىناپ مەسىلىنى ھەل قىلىڭ: تېرمىنالدا "regionset %s" بۇيرۇقىنى ئىشلىتىپ CD/DVD قويغۇچىڭىزغا مۇۋاپىق DVD رايون كودى ئىشلىتىڭ؛ ياكى "DVDCSS_METHOD=title burner --no-existing-session" بۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىڭ

en: Retrieving DVD keys
ug: DVD ئاچقۇچىنى ئېلىۋاتىدۇ

en: Video DVD could not be opened
ug: سىن DVD نى ئاچقىلى بولمىدى

en: Error while reading video DVD (%s)
ug: سىن DVD (%s) نى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Copying video DVD
ug: سىن DVD نى كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
ug: CSS دا شىفىرلانغان سىن DVDs نى دىسكا تەسۋىرىگە كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
ug: قايتا-قايتا يازغىلى بولىدىغان DVD، BD لارنى قۇرۇقدايدۇ ۋە فورماتلايدۇ

en: Burns and blanks DVDs and BDs
ug: DVD، BD غا يازىدۇ ۋە فورماتلايدۇ

en: Allow DAO use
ug: DAO نى ئىشلەتسۇن

en: growisofs burning suite
ug: growisofs يېزىش قورالى

en: libburn track could not be created
ug: libburn رېلىسىنى ياسىغىلى بولمىدى

en: libburn library could not be initialized
ug: libburn ئامبىرىنى دەسلەپلەشتۈرگىلى بولمىدى

en: The drive address could not be retrieved
ug: قوزغاتقۇچ ئادرېسىنى ئالغىلى بولمىدى

en: Writing track %02i
ug: رېلىس %02i غا يېزىلىۋاتىدۇ

en: libburnia burning suite
ug: Libburnia يېزىش قورالى

en: Volume could not be created
ug: دىسكىنى ياسىغىلى بولمىدى

en: libisofs could not be initialized.
ug: libisofs نى دەسلەپلەشتۈرگىلى بولمىدى.

en: Read options could not be created
ug: ئوقۇش تاللانمىلىرىنى ياسىغىلى بولمىدى

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
ug: يول «%s» نىڭ ئاتا مۇندەرىجىسى تېپىلمىدى.

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
ug: «%s» مۇندەرىجە قۇرۇۋاتقاندا، libisofs دا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
ug: «%s» (%x) دېگەن مۇندەرىجىنىڭ مەزمۇنىنى قوشۇۋاتقاندا،  libisofs دا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
ug: «%s» دىكى ھۆججەتنى قوشۇۋاتقاندا، libisofs دا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Copying checksum file
ug: checksum ھۆججىتىنى كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Copying files locally
ug: ھۆججەتنى يەرلىكتە كۆچۈرۈۋاتىدۇ

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
ug: ھۆججەت چۈشۈرگۈ

en: Allows files not stored locally to be burned
ug: باشقا كومپيۇتېرلاردىكى ھۆججەتلەرنىمۇ يازسۇن.

en: Impossible to retrieve local file path
ug: يەرلىك ھۆججەت يولىنى بىلگىلى بولمىدى

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
ug: Nautilus ئارقىلىق «CD/DVD ياسىغۇ مۇندەرىجىسى» نى قوشۇشقا يول قوي

note: Translators: This message is sent * when burner could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * done through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should be removed?
en: Impossible to link plugin pads
ug: قىستۇرمىنىڭ ئۇلانمىسىنى ياساش مۇمكىن ئەمەس.

en: Normalizing tracks
ug: نورماللاشتۇرۇلۇۋاتقان رېلىسلار

en: Normalization
ug: نورماللاشتۇرۇش

en: Sets consistent sound levels between tracks
ug: ئوخشىمىغان رېلىستىكى ئۈن ھۆججەتلىرىنىڭ ئاۋاز چوڭلۇقىنى ئوخشاش قىلىشقا بولىدۇ.

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
ug: ھۆججەتنىڭ بوش يېرىنى يوق قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى. (%s)

en: Error while getting duration
ug: ۋاقتىنى ئېلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Analysing "%s"
ug: «%s» ئانالىز قىلىۋاتىدۇ

en: Transcoding "%s"
ug: «%s» ئايلاندۇرۇۋاتىدۇ

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
ug: ھەر قانداق نەغمە ھۆججىتىنى ئۈن CD غا ماس كېلىدىغان فورماتقا ئايلاندۇرىدۇ.

en: Converting video file to MPEG2
ug: سىن ھۆججىتىنى MPEG2 فورماتىغا ئايلاندۇرۇۋاتىدۇ

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
ug: ھەرقانداق سىن ھۆججىتىنى DVD غا ماس كېلىدىغان فورماتقا ئايلاندۇرىدۇ

en: Creates disc images suitable for SVCDs
ug: SVCD نىڭ دىسكا تەسۋىرىنى ياسايدۇ

en: Create a data CD/DVD
ug: سانلىق-مەلۇمات CD/DVD ياسايدۇ

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
ug: پەقەت كومپيۇتېردىلا ئىشلەتكىلى بولىدىغان ھەر خىل تىپتىكى سانلىق-مەلۇماتلارنى ئوز ئىچىگە ئالغان CD/DVD ياسايدۇ

note: {N_("Audi_o project"), N_("Create a traditional audio CD"), N_("Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos"), "media-optical-audio-new", BURNER_PROJECT_TYPE_AUDIO},
en: D_ata project
ug: سانلىق-مەلۇمات قۇرۇلۇشى(_A)

note: {N_("_Video project"), N_("Create a video DVD or an SVCD"), N_("Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers"), "media-optical-video-new", BURNER_PROJECT_TYPE_VIDEO}, {N_("Disc _copy"), N_("Create 1:1 copy of a CD/DVD"), N_("Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your h
en: Burn _image
ug: تەسۋىر ياز(_I)

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
ug: تەسۋىرنى CD/DVD غا يازىدۇ

en: _Project
ug: قۇرۇلۇش(_P)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Tools
ug: قوراللار(_T)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: P_lugins
ug: قىستۇرما(_L)

en: Choose plugins for Burner
ug: Burner نىڭ قىستۇرمىلىرىنى تاللايدۇ

en: E_ject
ug: چىقار(_J)

en: Eject a disc
ug: دىسكىنى چىقىرىدۇ

en: _Blank…
ug: قۇرۇقدا(_B)

en: Blank a disc
ug: دىسكىنى يۇيىدۇ

en: _Check Integrity…
ug: تەكشۈر(_C)...

en: Check data integrity of disc
ug: دىسكىدىكى سانلىق-مەلۇماتلارنىڭ توغرا خاتالىقىنى تەكشۈرىدۇ

en: Quit Burner
ug: Burner نى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: Display help
ug: ياردەم ئۇچۇرلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: About
ug: ھەققىدە

en: Disc Burner
ug: دىسكىغا يازغۇ

en: Error while loading the project
ug: قۇرۇلۇشنى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Please add files to the project.
ug: قۇرۇلۇشقا ھۆججەتلەرنى قوشۇڭ.

en: The project is empty
ug: قۇرۇلۇش قۇرۇق ئىكەن

en: Burner is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: Burner ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامىسىنىڭ ماددىلىرىغا ئاساسەن ئۇنى ئەركىن تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتسىڭىز بولىدۇ؛  ئىجازەتنامىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى ئۇنىڭدىن كېيىنكى نەشرىنى ئىشلىتىڭ.

en: Burner is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: Burner نى سىزگە ئەسقاتسۇن دەپ تارقاتتۇق، ئەمما ئۇنىڭ ھېچقانداق كاپالىتى يوق؛ ئۇنى ئىشلىتىپ كېلىپ چىققان ھەر قانداق بىۋاسىتە ياكى ۋاسىتىلىك ئاقىۋەتنىڭ مەسئۇلىيىتىنى مەسئۇلىيەتنى ئۈستىگە ئالمايمىز. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىكى تەپسىلاتنى كۆرۈڭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Burner; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
ug: سىز Burner بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز، ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىغا خەت يېزىڭ، مەنزىل: 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
ug: گىنوم غا ماسلاشتۇرۇلغان ئاددىي  CD/DVD ياساش پروگراممىسى

en: Burner Homepage
ug: Burner توربېتى

en: The project "%s" does not exist
ug: قۇرۇلۇش «%s» مەۋجۇت ئەمەس

en: _Recent Projects
ug: يېقىنقى قۇرۇلۇشلار(_R)

en: Display the projects recently opened
ug: يېقىندا ئىشلىتىلگەن قۇرۇلۇشلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Open the selected files
ug: تاللانغان ھۆججەتلەرنى ئاچىدۇ

en: _Edit Information…
ug: ئۇچۇر تەھرىرلە(_E)...

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
ug: رېلىس ئۇچۇرلىرى (باشلانغان، ئاخىرلاشقان ۋاقىت، ئاپتور....)نى تەھرىرلەيدۇ

en: Remove the selected files from the project
ug: قۇرۇلۇشتىن تاللانغان ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Paste files
ug: ھۆججەتلەرنى چاپلايدۇ

en: Add the files stored in the clipboard
ug: clipboard ھۆججەتلەرنى قوشىدۇ

en: I_nsert a Pause
ug: تىنىق قىستۇر(_N)

en: Add a 2 second pause after the track
ug: رېلىسنىڭ ئاخىرىغا 2 سېكۇنتلۇق تىنىق قوش

en: _Split Track…
ug: رېلىسنى پارچىلا(_S)...

en: Split the selected track
ug: تاللانغان رېلىسنى پارچىلايدۇ

en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا

en: Split
ug: پارچىلا

en: Track
ug: نەغمە

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Artist
ug: ئورۇنلىغۇچى

en: Length
ug: ئۇزۇنلۇقى

en: The track will be padded at its end.
ug: بۇ رېلىسنىڭ ئاخىرىغا سانلىق-مەلۇمات قوشىدۇ.

en: The track is shorter than 6 seconds
ug: رېلىسنىڭ ئۇزۇنلۇقى 6 سېكۇنتتىن كىچىك ئىكەن.

en: Make sure the appropriate codec is installed
ug: مۇۋاپىق codec ئورنىتىلغانمۇ قاراڭ.

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
ug: سىن ھۆججىتى «%s» نى قوشامسىز؟

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
ug: بۇ سىن ھۆججىتى ئىكەن. دىسكىغا پەقەتلا ئۈن ھۆججىتىنىلا يازغىلى بولىدۇ.

en: _Discard File
ug: تاشلىۋەت(_D)

en: _Add File
ug: ھۆججەت قوش(_A)

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
ug: مۇندەرىجە ئىچىدە ئۈن ھۆججىتى بارمۇ يوق،  ئىزدىسۇنمۇ؟

en: Search _Directory
ug: ئىزدە(_D)

en: "%s" could not be opened.
ug: «%s» نى ئاچقىلى بولمىدى

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
ug: DTS رېلىسى بار بولغان ئۈن CD سى ياسامسىز؟

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
ug: تاللانغان بىر قىسىم نەغمىلەرنى ئىشلىتىپ DTS رېلىسى ياساشقا بولىدۇ.
    بۇنداق CD رېلىسىنىڭ ئۈن سۈپىتى بەكمۇ يۇقىرى بولىدۇ. بىراق بۇنى پەقەت بىر قىسىم رەقەملىك ئۈنقويغۇدىلا چېلىشقا بولىدۇ.
    دىققەت: ئەگەر قوشۇلسىڭىز، بۇ رېلىسقا نىسبەتەن نورماللاشتۇرۇش مەشغۇلاتى ئېلىپ بېرىلمايدۇ

en: Create _Regular Tracks
ug: ئادەتتىكى رېلىس ياسا(_R)

en: Click here to burn all songs as regular tracks
ug: بۇ يەر چېكىلسە بارلىق نەغمىلەر ئادەتتىكى رېلىس سۈپىتىدە يېزىلىدۇ

en: Create _DTS Tracks
ug: DTS رېلىسى ياسا(_D)

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
ug: بۇ يەر چېكىلسە بارلىق نەغمىلەر DTS رېلىسى سۈپىتىدە يېزىلىدۇ

en: Select one song only please.
ug: بىرلا نەغمە تاللاڭ.

en: Impossible to split more than one song at a time
ug: بىرلا ۋاقىتتا پەقەت بىرلا نەغمىنى پارچىلاشقا بولىدۇ

en: Open the specified project
ug: كۆرسىتىلگەن قۇرۇلۇشنى ئاچ

en: PROJECT
ug: قۇرۇلۇش

en: Set the drive to be used for burning
ug: دىسكىنى يازىدىغان قىلىپ بەلگىلە

en: DEVICE PATH
ug: ئۈسكۈنە يولى

en: Create an image file instead of burning
ug: دىسكىغا يېزىشنىڭ ئورنىغا سۈرەت ھۆججىتى قۇر

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
ug: كۆرسىتىلگەن URI  نى سانلىق-مەلۇمات قۇرۇلۇشىغا قوشۇپ ئاندىن ئاچ

en: Copy a disc
ug: دىسكا كۆچۈر

en: PATH TO DEVICE
ug: ئۈسكۈنىگىچە يول

en: Cover to use
ug: ئىشلىتىدىغان جىلد(قاپ)

en: PATH TO COVER
ug: مۇقاۋىغىچە يول

en: URI of an image file to burn (autodetected)
ug: يازىدىغان سۈرەت ھۆججىتىنىڭ URI سى(ئۆزلۈكىدىن تاپىدۇ)

en: PATH TO IMAGE
ug: سۈرەتكىچە يول

en: Force Burner to display the project selection page
ug: Burner قۇرۇلۇش تاللاش بېتىنى چوقۇم كۆرسەتسۇن

en: Open the blank disc dialog
ug: دىسكىنى قۇرۇقداش سۆزلەشكۈسىنى ئاچ

en: Open the check disc dialog
ug: دىسكىنى تەكشۈرۈش سۆزلەشكۈسىنى ئاچ

en: Burn the contents of the burn:// URI
ug: burn:// URI نىڭ مەزمۇنىنى ياز

en: Start burning immediately.
ug: ھازىرلا دىسكىغا يازىدۇ.

en: Don't connect to an already-running instance
ug: ئىجرا بولۇۋاتقان ئۈلگىگە باغلانما

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
ug: كۆرسىتىلگەن قۇرۇلۇشنى يېزىپ بولغاندىن كېيىن ئۆچۈرىدۇ.
    بۇ تاللانما باشقا پروگرامما بىلەن يۈرۈشلەشتۈرۈلگەندە ئىشلىتىلىدۇ.

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * burner will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become burner * parent as if burner was 
en: The XID of the parent window
ug: ئاتا كۆزنەكنىڭ  XID  نى كۆرسەت

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
ug: «%s» يازغىلى بولمىدى.

en: Wrong command line option.
ug: بۇيرۇق قۇرىدىكى تاللانما توغرا ئەمەس.

en: Incompatible command line options used.
ug: بۇيرۇق قۇرىدىكى تاللانما ماس كەلمىدى.

en: Only one option can be given at a time
ug: بىر قېتىمدا بىرلا تاللانمىنى يېزىشقا بولىدۇ

en: R_ename…
ug: ئات ئۆزگەرت(_E)

en: Rename the selected file
ug: تاللانغان ھۆججەتنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ

note: {"NewFolder", "folder-new", N_("New _Folder"), NULL, N_("Create a new empty folder"),
en: New _Folder
ug: يېڭى مۇندەرىجە(_F)

en: Create a new empty folder
ug: يېڭى مۇندەرىجە ياسايدۇ

en: The session could not be imported.
ug: ئەڭگىمە ئىمپورت قىلىنمايدۇ.

en: The contents of the project changed since it was saved.
ug: قۇرۇلۇش ساقلانغاندىن كېيىن، ئۇنىڭ مەزمۇنى ئۆزگەرتىلىپتۇ.

en: Discard the current modified project ?
ug: ھازىرقى ئۆزگەرتىلگەن قۇرۇلۇشنى تاشلىۋەتسۇنمۇ؟

en: _Discard
ug: تاشلىۋەت(_D)

en: Discard the current modified project
ug: ھازىرقى ئۆزگەرتىلگەن قۇرۇلۇشنى تاشلىۋېتىدۇ

en: Continue with the current modified project
ug: ھازىرقى قۇرۇلۇشنى داۋاملىق تەھرىرلەيدۇ

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
ug: تاللانغان ھۆججەت «%s» پەقەت بىرلا.  بۇ ھۆججەت دىسكا تەسۋىر ھۆججىتى بولۇپ، ئۇنىڭ مەزمۇنىنى دىسكىغا يېزىشقا بولىدۇ.

en: Burn as _Data
ug: سانلىق-مەلۇمات سۈپىتىدە ياز(_D)

en: Burn as _Image
ug: تەسۋىر سۈپىتىدە دىسكىغا ياز(_I)

en: "%s" cannot be added to the selection.
ug: «%s» قوشقىلى بولمىدى

en: It is a recursive symlink
ug: ئايلانما بەلگە ئۇلانمىسى

en: It does not exist at the specified location
ug: كۆرسىتىلگەن ئورۇندا يوق ئىكەن.

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
ug: «%s» ئالماشتۇرامسىز؟

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
ug: مۇشۇنداق ئاتتىكى ھۆججەت مۇندەرىجە ئىچىدە بار ئىكەن. قاپلاپ يېزىلسا، دىسكىغا يېزىلغان مەزمۇنمۇ ئۆزگىرىپ كېتىدۇ.

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
ug: ھەمىشە ئەسلى پېتى تۇرسۇن(_E)

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
ug: تەگمە(_K)

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
ug: ھەمىشە ئالماشتۇر(_W)

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
ug: %s نى ئىمپورت قىلىدۇ

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
ug: %s نى ئىمپورت قىل(_M)

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
ug: ئەكىر(_M)

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
ug: «%s» دىن ئەڭگىمە ئىمپورت قىلامسىز؟

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
ug: مۇشۇنداق قىلىش ئارقىلىق، ئالدىنقى ئەڭگىمەدىكى ھۆججەتلەرنى يازغاندا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: I_mport Session
ug: ئەڭگىمەنى ئىمپورت قىل(_M)

en: Click here to import its contents
ug: بۇ يەر چېكىلسە ئۇنىڭ مەزمۇنى ئىمپورت قىلىنىدۇ

en: Please wait while the project is loading.
ug: قۇرۇلۇشنى ئوقۇپ بولغۇچە سەل ساقلاڭ.

en: _Cancel Loading
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: Cancel loading current project
ug: ئوقۇۋاتقان قۇرۇلۇشتىن ۋاز كېچىدۇ

en: File Renaming
ug: ھۆججەت ئاتى ئۆزگەرتىش

en: _Rename
ug: ئات ئۆزگەرت(_R)

en: Renaming mode
ug: ئات ئۆزگەرتىش

en: Files
ug: ھۆججەتلەر

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Space
ug: بوشلۇق

en: The disc in "%s" cannot be ejected
ug: «%s» نىڭ ئىچىدىكى دىسكىنى چىقارغىلى بولمىدى

en: _Eject
ug: دىسكىنى چىقىرىش(_E)

en: Eject Disc
ug: دىسكىنى چىقىرىدۇ

en: Audio files
ug: ئۈن ھۆججەتلىرى

en: Movies
ug: كىنولار

en: No file filtered
ug: ھۆججەت سۈزۈلمىدى

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
ug[0]: سۈزگەن ھۆججەتلەرنىڭ تىزىمىنى يوشۇر (%d ھۆججەت) (_F)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
ug[0]: سۈزگەن ھۆججەتلەرنىڭ تىزىمىنى كۆرسەت (%d ھۆججەت)(_F)

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Filter Options
ug: سۈزۈش تاللانمىلىرى

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
ug: ئەسلىگە كەلتۈرمەكچى بولغان ھۆججەتنى تاللاپ "ئەسلىگە كەلتۈر" توپچىسىنى چېكىڭ

en: Type
ug: تىپى

en: _Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: Restore the selected files
ug: تاللانغان ھۆججەتلەرنى ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

en: _Options…
ug: تاللانمىلار(_O)…

en: Set the options for file filtering
ug: سۈزىدىغان تاللانمىلارنى بېكىتىدۇ

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى سۈز(_H)

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
ug: symbolic ئۇلانمىلارنى ئالماشتۇر(_P)

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
ug: ئۈزۈلگەن symbolic ئۇلانمىلارنى سۈز(_B)

en: P_review
ug: ئالدىن كور(_R)

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
ug: سىن، ئۈن ۋە رەسىملەرنى ئالدىن كۆرسىتىدۇ

en: _Show Side Panel
ug: يان تاختىنى كۆرسەت(_S)

en: Show a side pane along the project
ug: قۇرۇلۇشنىڭ يېنىدا يان كۆزنەكچىنى كۆرسىتىدۇ.

en: _Horizontal Layout
ug: ئورۇنلاشتۇر(_H)

en: Set a horizontal layout
ug: يېنىچە ئورۇنلاشتۇرىدۇ

en: _Vertical Layout
ug: بويىچە ئورۇنلاشتۇر(_V)

en: Set a vertical layout
ug: بويىچە ئورۇنلاشتۇرىدۇ

en: Click to close the side pane
ug: چېكىلسە يان كۆزنەكچە يېپىلىدۇ

en: <Keep current values>
ug: <ھازىرقى قىممەتنى ساقلاپ قالىدۇ>

en: Remove silences
ug: ئاۋازسىز يەرلەرنى ئۆچۈرىدۇ

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
ug: بۇ ئۇچۇرلار CD-TEXT تېخنىكىسى ئارقىلىق دىسكىغا يېزىلىدۇ. (بەزى CD قويغۇلار بۇنى كۆرسىتەلەيدۇ)

en: Song titles
ug: نەغمە ماۋزۇسى

en: Additional song information
ug: نەغمىنىڭ باشقا ئۇچۇرلىرى

en: Artist:
ug: ئورۇنلىغۇچى:

en: Composer:
ug: كۈي ئىشلىگۈچى:

en: Pause length:
ug: تىنىق ئۇزۇنلۇقى:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
ug: رېلىسنىڭ ئاخىرىغا قوشىدىغان تىنىق نىڭ ئۇزۇنلۇقىنى كىرگۈزۈڭ

en: Song Information
ug: نەغمە ئۇچۇرى

en: %i × %i pixels
ug: %i × %i پىكسېل

note: No Preview view
en: No preview
ug: ئالدىن كۆرۈش يوق

en: Error parsing playlist "%s".
ug: قويۇش تىزىمى «%s» نى يېشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
ug[0]: %d نەغمە

en: Select Playlist
ug: قويۇش تىزىمىنى تاللاش

en: Playlists
ug: قويۇش تىزىمى

en: Number of Songs
ug: نەغمە سانى

en: Genre
ug: ئېقىم

en: Plugin
ug: قىستۇرما

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: C_onfigure
ug: سەپلىمە(_O)

en: A_ctivate
ug: ئاكتىپلا(_C)

en: Ac_tivate All
ug: ھەممىنى ئاكتىپلا(_T)

en: _Deactivate All
ug: ھەممىنى ئاكتىپلىما(_D)

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
ug: قىستۇرما %s نىڭ تاللانمىلىرى

en: Burner Plugins
ug: Burner  قىستۇرمىلىرى

en: Save current project
ug: ھازىرقى قۇرۇلۇشنى ساقلايدۇ

en: Save _As…
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(_A)…

en: Save current project to a different location
ug: ھازىرقى قۇرۇلۇشنى باشقا يەرگە ساقلايدۇ

en: _Add Files
ug: ھۆججەت قوش(_A)

en: Add files to the project
ug: ھازىرقى قۇرۇلۇشقا ھۆججەت قوشىدۇ

en: _Remove Files
ug: ھۆججەت ئۆچۈر(_R)

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
ug: قۇرۇلۇشنى بىكارلا(_M)

en: Remove all files from the project
ug: قۇرۇلۇشتىكى بارلىق ھۆججەتنى ئۆچۈرىدۇ

en: _Burn…
ug: ياز(_B)

en: Burn the disc
ug: دىسكىغا يازىدۇ

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
ug: قۇرۇلۇشقا ھۆججەت قوشماقچى بولغاندا "قوش" توپچىنى چېكىڭ ياكى ھۆججەتنى سۆرەپ كېلىپ بۇ يەرگە تاشلاڭ

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
ug: تاللانغان ھۆججەت ئۆچۈرۈش ئۈچۈن، تاللانغان ھالەتتە "ئۆچۈر" توپچىسىنى چەكسە ياكى "Delete" كۇنۇپكىسىنى باسسا بولىدۇ.

en: Estimated project size: %s
ug: قۇرۇلۇشنىڭ چوڭلۇقى: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
ug: overburn تاللانمىسى ئىشلىتىلگەن ئەھۋالدىمۇ قۇرۇلۇش دىسكىغا سىغمايدۇ

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
ug: قۇرۇلۇش دىسكىغا سىغمايدۇ، شۇڭا بىر قىسىم ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرۈش كېرەك.
    ئەگەر 90 مىنۇتلۇق ياكى 100 مىنۇتلۇق CD-R/RW ئىشلىتىلگەن بولسا، overburn تاللانمىسىنى ئىشلەتسە ياخشىراق.
    دىققەت: بۇ تاللانمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدىغان ئەھۋالمۇ بار.

en: Start to burn the contents of the selection
ug: تاللانغان مەزمۇنلارنى يېزىشقا باشلايدۇ

en: Please add songs to the project.
ug: قۇرۇلۇشقا نەغمە قوشۇڭ

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
ug: ھازىرقى قۇرۇلۇشنى تاشلاپ، باشقا قۇرۇلۇش ياسامسىز؟

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
ug: يېڭى قۇرۇلۇش ياسىسىڭىز، ئۆزگەرتىشلەرنىڭ ھەممىسى يوقايدۇ.

en: _Discard Changes
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى تاشلىۋەت(_D)

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
ug: تاللانغان ھۆججەتلەرنى تاشلىۋېتەمسىز ياكى ئۇنى يېڭى قۇرۇلۇشقا قوشامسىز؟

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
ug: يېڭى قۇرۇلۇش ياساشنى تاللىسىڭىز، تاللانغان ھۆججەتلەرنىڭ ھاممىسى تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: _Discard File Selection
ug: تاشلىۋەت(_D)

en: _Keep File Selection
ug: ساقلاپ قال(_K)

en: _Discard Project
ug: قۇرۇلۇشنى تاشلىۋەت(_D)

en: Select Files
ug: ھۆججەت تاللاش

en: Do you really want to empty the current project?
ug: ھازىرقى قۇرۇلۇشنى راستلا قۇرۇقدامسىز؟

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
ug: قۇرۇلۇشنى قۇرۇقدىسا ئۇنىڭغا قوشۇلغان ھۆججەتلەرنىڭ ھەممىسى ئۆچۈرۈلىدۇ. قىلغان ئىش نۆلگە تەڭ بولىدۇ. بىراق ھۆججەت مۇشۇ يەردىن يوقىلىدۇ، ئەسلىدىكى ئورنىدا يەنىلا مەۋجۇت بولۇپ تۇرىدۇ.

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Data Disc)
ug: Burner - %s (سانلىق-مەلۇمات دىسكىسى)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Audio Disc)
ug: Burner - %s (ئۈن دىسكىسى)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Video Disc)
ug: Burner - %s (سىن دىسكىسى)

en: Your project has not been saved.
ug: ھۆججىتىڭىز ساقلانمىدى

en: Save the changes of current project before closing?
ug: يېپىشتىن بۇرۇن ھازىرقى قۇرۇلۇشنى ساقلامسىز؟

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
ug: ساقلانمىسا، ئۆزگەرتىشلەرنىڭ ھەممىسى مەڭگۈلۈككە يوقىلىدۇ

en: Cl_ose Without Saving
ug: ساقلىمايلا ياپ(_O)

en: Save Current Project
ug: قۇرۇلۇشنى ساقلاش

en: Save project as a Burner audio project
ug: Burner نىڭ سىن قۇرۇلۇشى سۈپىتىدە ساقلاش

en: Save project as a plain text list
ug: ئادەتتىكى ھۆججەت تىزىمى سۈپىتىدە ساقلاش

en: Save project as a PLS playlist
ug: PLS نىڭ قويۇش تىزىمى سۈپىتىدە ساقلاش

en: Save project as an M3U playlist
ug: M3U نىڭ قويۇش تىزىمى سۈپىتىدە ساقلاش

en: Save project as an XSPF playlist
ug: XSPF نىڭ قويۇش تىزىمى سۈپىتىدە ساقلاش

en: Save project as an iriver playlist
ug: iriver نىڭ قويۇش تىزىمى سۈپىتىدە ساقلاش

en: _Cover Editor
ug: جىلد تەھرىرلىگۈ(_C)

en: Design and print covers for CDs
ug: CD نىڭ جىلدىنى لايىھىلەيدۇ ۋە بېسىپ چىقىرىدۇ

en: _New Project
ug: يېڭى قۇرۇلۇش(_N)

en: Create a new project
ug: قۇرۇلۇش قۇرىدۇ

en: _Empty Project
ug: قۇرۇق قۇرۇلۇش(_E)

en: Let you choose your new project
ug: يېڭى قۇرۇلۇشنى تاللىيالايسىز

en: New _Audio Project
ug: يېڭى ئۈن قۇرۇلۇش(_A)

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
ug: كومپيۇتېر ۋە CD دا چالغىلى بولىدىغان ئۈن CD ياسايدۇ

en: New _Data Project
ug: يېڭى سانلىق-مەلۇمات قۇرۇلۇشى(_D)

en: New _Video Project
ug: يېڭى سىن قۇرۇلۇشى(_V)

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
ug: سىن DVD ياكى SVCD ياسايدۇ

en: Copy _Disc…
ug: دىسكا كۆچۈر(_D)...

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
ug: ئۈن CD ياكى سانلىق-مەلۇمات CD/DVD نى قاتتىق دىسكىغا ياكى باشقا بىر CD/DVD غا كۆچۈرىدۇ

en: _Burn Image…
ug: تەسۋىر ياز(_B)...

en: _Open…
ug: ئاچ(_O)…

en: Open a project
ug: قۇرۇلۇش ئاچىدۇ

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
ug[0]: %d ھۆججەت تاللاندى (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
ug[0]: %d ھۆججەتنى بىرتەرەپ قىلالايدۇ(%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
ug[0]: %d ھۆججەتنى قوشقىلى بولىدۇ (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
ug[0]: ھۆججەت قوشقىلى بولمايدۇ (%i ھۆججەت تاللانغان)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
ug[0]: بىرتەرەپ قىلالايدىغان ھۆججەت يوق (%i ھۆججەت تاللانغان)

en: No file selected
ug: ھۆججەت تاللانمىغان

en: Open Project
ug: قۇرۇلۇش ئاچ

en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: Browse the file system
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى كۆرۈش

en: Display playlists and their contents
ug: قويۇش تىزىمى ۋە ئۇلارنىڭ مەزمۇنىنى كۆرسىتىش

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
ug: باشقا رەسىم تاللاڭ.

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
ug: سىن دىسكىسى (%s)

en: Error while loading the project.
ug: قۇرۇلۇشنى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The project could not be opened
ug: قۇرۇلۇشنى ئاچقىلى بولمىدى

en: The file is empty
ug: ھۆججەت قۇرۇق ئىكەن

en: It does not seem to be a valid Burner project
ug: Burner قۇرۇلۇشى ئەمەستەك قىلىدۇ

en: Last _Unsaved Project
ug: ساقلانمىغان قۇرۇلۇش(_U)

en: Load the last project that was not burned and not saved
ug: ساقلانمىغان ۋە تېخى يېزىلمىغان ئەڭ يېقىنقى قۇرۇلۇشنى ئوقۇيدۇ

en: No recently used project
ug: يېقىندا ئىشلىتىلمىگەن قۇرۇلۇش

en: Recent projects:
ug: يېقىنقى قۇرۇلۇشلار:

en: Insert text
ug: تېكىستنى قىستۇرىدۇ

en: Delete text
ug: تېكىستنى ئۆچۈرىدۇ

en: Substitute text
ug: تېكىستنى ئالماشتۇرىدۇ

en: Number files according to a pattern
ug: pattern ئاساسەن ھۆججەتكە نومۇر قويىدۇ

en: Insert number sequence at beginning
ug: ئالدىغا نومۇرىنى قىستۇرىدۇ

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
ug: قىستۇر

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
ug: ئەڭ ئالدىغا قىستۇرىدۇ

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
ug: ئەڭ كەينىگە قىستۇرىدۇ

en: Delete every occurrence of
ug: تۆۋەندىكى ھەرپلەرنىڭ ھەممىسى ئۆچۈر:

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in burner * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
ug: بىللە

en: Rename to
ug: ئات ئۆزگەرت

en: {number}
ug: {نومۇرى}

en: No file
ug: ھۆججەت يوق

en: Start and stop playing
ug: چېلىشنى باشلايدۇ ياكى توختىتىدۇ

en: Title:
ug: ماۋزۇ:

en: Song start:
ug: نەغمە بەشى:

en: Song end:
ug: نەغمە ئاخىرى:

en: Track length:
ug: رېلىس ئۇزۇنلۇقى:

en: Song information for track %02i
ug: رېلىس %02i دىكى نەغمە ئۇچۇرى

en: Do you really want to split the track?
ug: راستلا رېلىسنى پارچىلامسىز؟

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
ug: ئەگەر رېلىس پارچىلانسا، يېڭى رېلىسنىڭ ئۇزۇنلۇقى 6 سېكۇنتتىن قىسقا بولىدۇ، قالغان قىسمى ئۈنسىز بولىدۇ.

en: _Split
ug: پارچىلا(_S)

en: The track wasn't split.
ug: رېلىس پارچىلانمىدى.

en: No silence could be detected
ug: ئۈنسىز بۆلەك بايقالمىدى.

en: An error occurred while detecting silences.
ug: ئۈنسىز قىسىمنى ئۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: This will remove all previous results.
ug: بۇ ئالدىنقى قېتىملىق نەتىجىلەرنىڭ ھەممىسى ئۆچۈرۈۋېتىدۇ.

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
ug: ئۆزلۈكىدىن پارچىلاش مەشغۇلاتىنى داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: _Don't split
ug: پارچىلىما(_D)

en: Do you really want to empty the slices preview?
ug: ھازىرقى قىسقا فىلىم ئالدىن كۆزىتىشنى راستىنىلا قۇرۇقدامسىز؟

en: Re_move All
ug: ھەممىنى ئۆچۈر(_M)

en: Split Track
ug: رېلىسنى پارچىلاش

en: M_ethod:
ug: ئۇسۇل(_E):

en: Method to be used to split the track
ug: رېلىسنى پارچىلاش ئۇسۇللىرى

en: Split track manually
ug: قولدا پارچىلا

en: Split track in parts with a fixed length
ug: بۆلەكنى مۇقىم ئۇزۇنلۇقتا پارچىلا

en: Split track in a fixed number of parts
ug: رېلىسنى مۇقىم سانغا پارچىلا

en: Split track for each silence
ug: رېلىسنى ھەر بىر ئاۋازسىز ئورۇندا پارچىلا

en: _Slice
ug: پارچىلا(_S)

en: Add a splitting point
ug: پارچىلا نۇقتىسىنى قوشىدۇ

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
ug: بۇ بۆلەكنى ھەر:

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
ug: سېكۇنت

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
ug: بۇ بۆلەكنى:

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
ug: بۆلەككە پارچىلا

en: Slicing Method
ug: پارچىلا ئۇسۇلى

en: Start
ug: باشلاش

en: End
ug: تامام

en: Mer_ge
ug: بىرىكتۈر(_G)

en: Merge a selected slice with the next selected one
ug: تاللانغان بۆلەكنى كېيىنكىسى بىلەن بىرىكتۈرىدۇ

en: Remove the selected slices
ug: تاللانغان بۆلەكلەرنى ئۆچۈرىدۇ

en: Clear the slices preview
ug: قىسقا فىلىم ئالدىن كۆزىتىشنى تازىلا

en: _List of slices that are to be created:
ug: قۇرۇلىدىغان پارچىلانغان بۆلەكلەرنىڭ تىزىم(_L):

en: Slices Preview
ug: پارچىلانغان بۆلەكنى ئالدىن كۆرۈش

en: Hours
ug: سائەت

en: Minutes
ug: مىنۇت

en: Seconds
ug: سېكۇنت

en: Frames (1 second = 75 frames)
ug: كاندۇك (1 سېكۇنت = 75 كاندۇك)

en: Open the selected video
ug: تاللانغان سىن ھۆججىتى ئاچىدۇ

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
ug: سىن ئۇچۇرلىرى (باشى، ئاخىرى، ئاپتور قاتارلىقلار) نى تەھرىرلەيدۇ.

en: Remove the selected videos from the project
ug: تاللانغان ھۆججەتنى سىن قۇرۇلۇشىدىن ئۆچۈرۈۋېتىدۇ

en: Do you want to search for video files inside the directory?
ug: مۇندەرىجە ئىچىدىن سىن ھۆججىتى ئىزدەمسىز؟

en: _Search Directory
ug: ئىزدە(_S)

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
ug: «%s» سىن قۇرۇلۇشىغا مۇۋاپىق ئەمەس

en: Please only add files with video content
ug: سىن بار ھۆججەتلەرنىلا قوشۇڭ

en: [URI] [URI] …
ug: [URI] [URI] ...

en: Please type "%s --help" to see all available options
ug: بارلىق تاللانمىلارنى كۆرۈش ئۈچۈن %s --help ئىجرا قىلىڭ
