burner - en to br translation catalogue (878 entries)

en: Create and copy CDs and DVDs
br: Krouiñ hag eilañ CDoù ha DVDoù

en: Burner Disc Burner
br: Engraverez kantennoù Burner

en: Burner project file
br: Restr raktres Burner

en: Should Nautilus extension output debug statements
br: Menegiñ a ra mar bez diskouezet stlennoù an diveugañ gant Nautilus

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
br: Menegiñ a ra mar bez diskouezet stlennoù an diveugañ gant Nautilus. Lakaat ar werzh da wir mar bez diskouezet.

en: Favourite burn engine
br: Ijinenn da engravañ gwell ganeoc'h

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
br: Enni emañ anv hoc'h ijinenn da engravañ gwell ganeoc'h staliet. Arveret e vo mar bez tro.

en: White list of additional plugins to use
br: Roll gwenn an enlugelladoù ouzhpenn da arverañ

en: Contains the list of additional plugins Burner will use to burn discs. If set to NULL, Burner will load them all.
br: Enni ez eus ur roll enlugelladoù ouzhpenn hag a vo arveret gant Burner da engravañ kantennoù. Mar bez kefluniet da NULL e vo karget an holl anezho.

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
br: Gweredekaat ar banniell \"-immed\" gant cdrecord

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
br: Mar bez arveret banniel \"-immed\" gant cdrecord. Da arverañ gant evezh (mar gwir) rak un doare da vont tro dro dezhi eo evit trobarzhelloù/arventennoù zo hepken.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
br: Mar bez arveret banniel \"-use-the-force-luke=dao\" gant growisofs

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, burner won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
br: Mar bez arveret banniel \"-use-the-force-luke=dao\" gant growisofs. Mar diwir ne vo ket arveret gant Burner ; un doare da vont tro dro dezhi a c'hell bezañ evit trobarzhelloù/arventennoù zo.

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
br: Arveret a-gevred gant banniel \"-immed\" gant cdrecord

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
br: Arveret a-gevred gant banniel \"-immed\" gant cdrecord

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
br: Mar bez arveret banniel \"--driver generic-mmc-raw\" gant cdrdao

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, burner will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
br: Mar bez arveret banniel \"--driver generic-mmc-raw\" gant cdrdao. Lakaet da wir e vo arveret gant Burner ; un doare da vont tro dro dezhi a c'hell bezañ evit trobarzhelloù/arventennoù zo.

en: Enable file preview
br: Gweredekaat alberz ar restroù

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
br: Mar bez skrammet alberz ur restr. Lakaat da wir a-benn e arverañ.

en: Should burner filter hidden files
br: Burner a ranko silañ ar restroù kuzh

en: Should burner filter hidden files. Set to true, burner will filter hidden files.
br: Burner a ranko silañ ar restroù kuzh. Mar gwir e silo Burner ar restroù kuzh.

en: Replace symbolic links by their targets
br: Amsaviñ restroù an ereoù arouezel gant o bukennoù

en: Should burner replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, burner will replace symbolic links.
br: Burner a ranko amsaviñ an ereoù arouezel torret gant o restroù bukenn er raktres. Mar gwir ez amsavo Burner an ereoù arouezel.

en: Should burner filter broken symbolic links
br: Burner a ranko silañ ereoù arouezel torret

en: Should burner filter broken symbolic links. Set to true, burner will filter broken symbolic links.
br: Burner a ranko silañ an ereoù arouezel torret. Mar gwir e silo Burner an ereoù arouezel torret.

en: Menu
br: Lañser

en: Cancel ongoing burning
br: Dilezel an engravañ war ober

en: Show _Dialog
br: Diskouez ar voestad _emziviz

en: Show dialog
br: Diskouez ar voestad emziviz

en: %s, %d%% done, %s remaining
br: %s, %d%% graet, %s a chom

en: %s, %d%% done
br: %s, %d%% graet

en: Error while blanking.
br: Fazi e-pad ma oa o c'houllonderiñ.

en: Blank _Again
br: Goull_onderiñ en-dro

en: Unknown error.
br: Fazi dianav.

en: The disc was successfully blanked.
br: Goullonderet eo bet ar gantennad gant berzh.

en: The disc is ready for use.
br: Prest eo ar gantenn da vezañ arveret.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
br: _Goullonderiñ

en: _Fast blanking
br: Goullonderiñ _herrek

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
br: Gweredekaat an diverkañ herrek a-gevenep d'an diverkañ spis ha hiroc'h

en: Disc Blanking
br: Goullonderiñ ar gantennad

en: Burning CD/DVD
br: Engravadur CD/DVD

en: The drive is busy
br: Ac'hubet eo an drobarzhell

en: Make sure another application is not using it
br: Bezit sur n'emañ ket un arload all oc'h ober ganti

en: "%s" cannot be unlocked
br: N'hall ket "%s" bezañ dibrennet

en: No burner specified
br: Engraverez bet erspizet ebet

en: No source drive specified
br: Trobarzhell darzh erspizet ebet

en: Ongoing copying process
br: Argerzh eilañ war erounit

en: The drive cannot be locked (%s)
br: An drobarzhell n'hall ket bezañ prennet (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
br: An drobarzhell n'eo ket barrek da adskrivañ

en: Ongoing blanking process
br: Argerzh goullonderiñ war erounit

en: The drive cannot burn
br: An drobarzhell n'hall ket engravañ

en: Ongoing burning process
br: Argerzh engravañ war erounit

en: Merging data is impossible with this disc
br: N'eus ket tro da doueziañ ar roadennoù gant ar gantenn-mañ

en: Not enough space available on the disc
br: N'eus ket plas a-walc'h war ar gantenn

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
br: %s (arload)

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
br: %s (levraoueg)

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
br: %s (enlugellad GStreamer)

en: There is no track to burn
br: N'eus loabr ebet da engravañ

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
br: Mar plij, staliit an arloadoù ha levraouegoù azgoulennet dre zorn ha klaskit en-dro :

en: Only one track at a time can be checked
br: Ur restr hepken a vez gwiriet diouzh an dro

en: No format for the temporary image could be found
br: N'haller ket kavout ur mentrezh evit al lunienn badennek

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi diabarzh

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
br: %s  (%i%% graet)

en: Creating Image
br: Krouadur al lunienn

en: Burning DVD
br: Engravadur un DVD

en: Copying DVD
br: Oc'h eilañ an DVD

en: Burning CD
br: Engravadur ur CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying CD"));
en: Copying CD
br: Oc'h eilañ ar CD

en: Burning Disc
br: Engravadur ur gantenn

en: Copying Disc
br: Oc'h eilañ ar gantenn

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Creating image"));
en: Creating image
br: Krouadur al lunienn

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video DVD burning"));
en: Simulation of video DVD burning
br: Darvanadur eus engravadur un DVD mod video

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video DVD"));
en: Burning video DVD
br: Engravadur un DVD mod video

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD burning"));
en: Simulation of data DVD burning
br: Darvanadur eus engravadur un DVDad roadennoù

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data DVD"));
en: Burning data DVD
br: Engravadur un DVDad roadennoù

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to DVD burning")); header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD copying"));
en: Simulation of data DVD copying
br: Darvanadur eiladur un DVDad roadennoù

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to DVD"));
en: Burning image to DVD
br: Engravadur al lunienn war un DVD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying data DVD"));
en: Copying data DVD
br: Eiladur un DVDad roadennoù

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of (S)VCD burning"));
en: Simulation of (S)VCD burning
br: Darvanadur engravadur ur (S)VCD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning (S)VCD"));
en: Burning (S)VCD
br: Engravadur (S)VCD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of audio CD burning"));
en: Simulation of audio CD burning
br: Darvanadur engravadur ur CDad audio

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning audio CD"));
en: Burning audio CD
br: Engravadur ur CDad sonioù

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data CD burning"));
en: Simulation of data CD burning
br: Darvanadur engravadur ur CDad roadennoù

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data CD"));
en: Burning data CD
br: Engravadur ur CDad roadennoù

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of CD copying"));
en: Simulation of CD copying
br: Darvanadur eiladur ur CDad

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to CD burning"));
en: Simulation of image to CD burning
br: Darvanadur engravadur lunienn ur CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to CD"));
en: Burning image to CD
br: Engravadur ul lunienn war ar CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video disc burning"));
en: Simulation of video disc burning
br: Darvanadur engravadur ur gantennad video

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video disc"));
en: Burning video disc
br: Engravadur ur gantennad video

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data disc burning"));
en: Simulation of data disc burning
br: Darvanadur engravadur ur gantennad roadennoù

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data disc"));
en: Burning data disc
br: Engravadur ur gantennad roadennoù

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of disc copying"));
en: Simulation of disc copying
br: Darvanadur eiladur ur CDad

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying disc"));
en: Copying disc
br: Oc'h eilañ ar gantenn

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to disc burning"));
en: Simulation of image to disc burning
br: Darvanadur engravadur ul lunienn war ur CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to disc"));
en: Burning image to disc
br: Engravadur al lunienn war ur gantenn

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
br: Mar plij, amsavit ar gantenn gant ur gantenn adskrivus gant roadennoù.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
br: Mar plij, amsavit ar gantenn gant ur gantenn gant roadennoù.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
br: Mar plij, enlakait ur gantenn adskrivus gant roadennoù.

en: Please insert a disc holding data.
br: Enlakait ur gantenn o tegemer roadennoù enni, mar plij.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
br: Mar plij, amsavit ar gantenn gant ur CD skrivus gant %i Me a egor dieub da vihanañ.

en: Please replace the disc with a writable CD.
br: Mar plij, amsavit ar gantenn gant ur CD skrivus.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
br: Mar plij, enlakait ur CD skrivus gant %i Me a egor dieub da vihanañ.

en: Please insert a writable CD.
br: Mar plij, enlakait ur CD skrivus.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
br: Mar plij, amsavit ar gantenn gant un DVD skrivus gant %i Me a egor dieub da vihanañ.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
br: Mar plij, amsavit ar gantenn gant un DVD skrivus.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
br: Mar plij, enlakait un DVD skrivus gant %i Me a egor dieub da vihanañ.

en: Please insert a writable DVD.
br: Mar plij, enlakait un DVD skrivus.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
br: Mar plij, amsavit ar gantenn gant ur CD pe un DVD skrivus gant %i Me a egor dieub da vihanañ.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
br: Mar plij, amsavit ar gantenn gant ur CD pe un DVD skrivus.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
br: Mar plij, enlakait ur CD pe un DVD skrivus gant %i Me a egor dieub da vihanañ.

en: Please insert a writable CD or DVD.
br: Mar plij, enlakait ur CD pe un DVD skrivus.

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
br: Ul lunienn eus ho kantennad zo bet krouet war ho kantenn galet.
    Kregiñ a ray an engrañ pa vo enlakaet ur gantenn engravadus.

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
br: Diouzhtu ma vo lakaet ur gantenn skrivus e krogo amprouadur anterinder ar roadennoù.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
br: Mar plij, adlakait ar gantenn en engravezrez CD/DVD.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
br: Ac'hubet eo "%s".

en: There is no disc in "%s".
br: N'eus ket ur gantenn e "%s".

en: The disc in "%s" is not supported.
br: N'eo ket skoret ar gantenn e "%s".

en: The disc in "%s" is not rewritable.
br: N'haller ket adskrivañ war ar gantenn e "%s".

en: The disc in "%s" is empty.
br: Goullo eo ar gantenn e "%s".

en: The disc in "%s" is not writable.
br: N'haller ket skrivañ war ar gantenn e "%s".

en: Not enough space available on the disc in "%s".
br: N'eus ket plas a-walc'h hergerz war ar gantenn e "%s".

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
br: Ar gantenn e "%s" a rank bezañ karget en-dro.

en: Please eject the disc and reload it.
br: Mar plij, distaolit ar gantenn ha kargit hi en-dro.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
br: N'haller ket krouiñ ur restr el lec'h erspizet evit ar restroù padennek

en: The image could not be created at the specified location
br: N'haller ket krouiñ ul lunienn el lec'h erspizet evit ar restroù padennek

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
br: Ha fellout a ra deoc'h erspizañ ul lec'h all evit an estez-mañ pe klask en-dro gant al lec'h bremanel ?

en: You may want to free some space on the disc and retry
br: Marteze e fell deoc'h dieubiñ un tamm egor war ar gantenn galet ha klask en-dro

en: _Keep Current Location
br: _Mirout al lec'hiadur bremanel

en: _Change Location
br: _Kemmañ al lec'hiadur

en: Location for Image File
br: Lec'hiadur evit restr ul lunienn

en: Location for Temporary Files
br: Lec'hiadur evit ar restroù padennek

en: _Replace Disc
br: _Amsaviñ ar gantenn

en: Do you really want to blank the current disc?
br: Ha fellout a ra deoc'h goullonderiñ ar gantennad vremanel ?

en: The disc in the drive holds data.
br: Roadennoù ez eus war ar gantenn emañ en drobarzhell.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
br: _Goullonderiñ ar gantenn

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
br: Mar enporzhot anezho e viot gouest d'ober ganto ur wech ma vo engravet an diuzad restroù diuzet.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
br: Ma ne reot ket e vint diwelus (lennadus e vint avat)

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
br: Restroù bet engravet endeo ez eus war ar gantenn. Ha fellout a ra deoc'h o enporzhiañ ?

en: _Import
br: Enporzh_iañ

en: Only _Append
br: Ouzhpennañ _hepken

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
br: Marteze ne vo ket lennet mat ur CD-RW aodio gant lennerioù koshoc'h ha ne vo ket engravet ur CD-Testenn.

en: Do you want to continue anyway?
br: Ha fellout a ra deoc'h kenderc'hel memes tra ?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
br: N'eo ket kuzuliet ouzhpennañ loabroù audio war ur CD.

en: _Continue
br: _Kenderc'hel

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
br: Marteze ne vo ket lennet mat ur CD-RW aodio gant lennerioù koshoc'h.

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
br: N'eo ket kuzuliet ouzhpennañ loabroù audio war ur gantenn adskrivus.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
br: Mar plij, diskasit ar gantenn diouzh "%s" gant an dorn.

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
br: Ar gantenn n'hall ket bezañ diskaset daoust ma 'z eo ret bezañ tennet kuit a-benn ma kendalc'ho ar gwezhiadur bremanel.

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
br: Ha fellout a ra deoc'h kenderc'hel gant ar geverlec'hded gant Windows diweredekaet ?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
br: Restroù zo n'o deus ket un anv dereat evit ur CD keverlec'h klok gant Windows.

en: The simulation was successful.
br: Un taol berzh eo bet an darvanadur.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
br: Engravadur gwir ar gantenn a grogo a-benn 10 eilenn.

en: Burn _Now
br: Engravañ _bremañ

en: Save Current Session
br: Enrollañ an estez bremanel

en: An unknown error occurred.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi dianav.

en: Error while burning.
br: Fazi e-pad an engravañ.

en: _Save Log
br: Enrollañ ar _c'herzhlevr

en: Video DVD successfully burned
br: DVD video engravet gant berzh

en: (S)VCD successfully burned
br: (S)VCD engravet gant berzh

en: Audio CD successfully burned
br: CD audio engravet gant berzh

en: Image successfully created
br: Lunienn krouet gant berzh

en: DVD successfully copied
br: DVD eilet gant berzh

en: CD successfully copied
br: CD eilet gant berzh

en: Image of DVD successfully created
br: Lunienn an DVD krouet gant berzh

en: Image of CD successfully created
br: Lunienn ar CD krouet gant berzh

en: Image successfully burned to DVD
br: Lunienn engravet gant berzh war an DVD

en: Image successfully burned to CD
br: Lunienn engravet gant berzh war ar CD

en: Data DVD successfully burned
br: Roadennoù an DVD engravet gant berzh

en: Data CD successfully burned
br: Roadennoù ar CD engravet gant berzh

en: Copy #%i has been burned successfully.
br: Eilad #%i zo bet engravet gant berzh.

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
br: Un eilad a vo savet diouzhtu ma vo enlakaet ur gantenn engravadus nevez. Ma ne fell ket deoc'h engravañ un eilad all, pouezit war "Dilezel".

en: There are some files left to burn
br: Chom a ra restroù da engravañ c'hoazh

en: There are some more videos left to burn
br: Chom a ra videoioù da engravañ c'hoazh

en: There are some more songs left to burn
br: Chom a ra muioc'h a ganaouennoù da engravañ c'hoazh

en: Do you really want to quit?
br: Ha fellout a ra deoc'h kuitaat ?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
br: Mar bez paouezet an argerzh ne vo ket tro da arverañ ar gantenn.

en: C_ontinue Burning
br: _Kenderc'hel an engravadur

en: _Cancel Burning
br: _Dilezel an engravadur

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
br: Mar plij, enlakait un DVD pe ur CD skrivus ma ne fell ket deoc'h skrivañ en ur restr lunienn.

en: Create _Image
br: Krouadur al lunienn

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
br: _Eilañ

en: Make _Several Copies
br: Sevel un eilad _all

note: Translators: This is a verb, an action gtk_dialog_add_button (GTK_DIALOG (dialog), _("Burn _Several Copies"), GTK_RESPONSE_ACCEPT);
en: _Burn
br: E_ngravañ

en: Burn _Several Copies
br: Engravañ _meur a eilad

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
br: Re vras eo ment ar roadennoù evit ur gantenn gant an dibarzh 'overburn' zoken.

en: _Burn Several Discs
br: _Engravañ meur a gantenn

en: Burn the selection of files across several media
br: Engravañ an diuzad restroù dre meur a vediom

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
br: Mar plij, dibabit ur CD pe un DVD all pe enlakait unan nevez.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
br: Ne vo ket skrivet titouroù loabr (arzour, titl,...) war ar gantenn.

en: This is not supported by the current active burning backend.
br: N'eo ket skoret gant an dermenell engravañ bremanel oberiant.

en: Please add files.
br: Mar plij, ouzhpennit restroù.

en: There are no files to write to disc
br: N'eus restr ebet da skrivañ war ar gantenn

en: Please add songs.
br: Mar plij, ouzhpennit kanaouennoù.

en: There are no songs to write to disc
br: N'eus kanaouenn ebet da engravañ war ar gantenn

en: Please add videos.
br: Mar plij, ouzhpennit videoioù.

en: There are no videos to write to disc
br: N'eus video ebet da engravañ war ar gantenn

en: There is no inserted disc to copy.
br: Ur gantenn enlakaet da eilañ a vank.

en: Please select a disc image.
br: Diuzit ul lunienn mar plij.

en: There is no selected disc image.
br: N'hoc'h eus ket diuzet ul lunienn.

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
br: Diuzit ul lunienn all, mar plij.

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
br: N'hañval ket bezañ ul lunienn dalvoudek pe ur restr enlakaat talvoudek.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
br: Mar plij, enlakait ur gantenn nad eo ket gwarezet a-enep an eilañ.

en: All required applications and libraries are not installed.
br: N'eo ket bet staliet an holl arloadoù ha levraouegoù.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
br: Mar plij, amsavit ar gantenn gant ur CD pe un DVD skoret.

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
br: Ha fellout a rafe deoc'h engravañ dreist barregezhioù kadaviñ ar gantenn ?

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
br: Re vras eo ment ar roadennoù evit ar gantenn ha ret eo deoc'h dilemel restroù diouzh ar raktres neuze.
    Marteze e fello deoc'h ober gant an dibarzh-mañ mard emaoc'h oc'h arverañ ur CD-R(W) 90 pe 100 mun nad int ket anavezet mat hag ezhomm o deus dibarzh an engravañ dreisti (overburn).
    NOTENN : Gant an dibarzh-mañ e tegouezh c'hwitadennoù.

en: Burn beyond the disc's reported capacity
br: Engravañ dreist barregezhioù anavezet ar gantenn

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
br: An drobarzhell emañ ar gantenn darzh enni a vo ivez an hini arveret da enrollañ.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
br: Ur gantenn skrivus nevez a vo azgoulennet ur wech ma vo eilet an hini karget bremañ.

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Image Burning Setup
br: Kefluniañ engravadur ar skeudennoù

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc to write to"));
en: Select a disc to write to
br: Diuzañ ur gantenn ma vo skrivet warni

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Disc Burning Setup
br: Kefluniadur an engravañ war ar gantenn

en: Video Options
br: Dibarzhioù video

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
br: Ha fellout a ra deoc'h krouiñ ur gantennad diwar endalc'hadoù al lunienn pe ur gantennad gant restroù al lunienn enni ?

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
br: Ur restr nemtken zo bet diuzet ("%s"). Lunienn ur gantennad eo hag engravet e c'hell bezañ hec'h endalc'had.

en: Burn as _File
br: Engravañ evel ur _restr

en: Burn _Contents…
br: Engravañ an endal_c'hadoù...

note: pack everything string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc image to write"));
en: Select a disc image to write
br: Diuzañ ul lunienn da skrivañ

en: Copy CD/DVD
br: Eilañ CD/DVD

en: Select disc to copy
br: Diuzañ ar gantennad da eilañ

en: Please install the following manually and try again:
br: Mar plij, staliit ar re-se dre zorn ha klaskit en-dro :

en: Unknown song
br: Kanaouenn dianav

en: "%s" cannot be read
br: "%s" n'hall ket bezañ lennet

en: SVCD image
br: Lunienn SVCD

en: VCD image
br: Lunienn VCD

en: Video DVD image
br: Lunienn DVD video

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that burner will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
br: Ur gantenn nevez e-barzh an engraver emañ roadennoù ar gantenn darzh gantañ

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
br: %s : n'eus ket egor diac'hub a-walc'h

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
br: %s : %s a egor dieub

note: Translators: the first %s is the path of the directory where burner * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
br: %s : %s dieub

en: Do you really want to choose this location?
br: Hag al lec'h-mañ a fell deoc'h dibab ?

en: You do not have the required permission to write at this location
br: N'hoc'h eus ket an aotre ret evit skrivañ war al lec'h-mañ

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
br: Ar reizhiad restroù war ar bezhienn-mañ ne skor ket restroù bras (ment dreist 2 Ge).\n
    Marteze e tegouezho kudennoù pa vo skrivet DVDoù pe luniennoù bras.

note: Translators %s.1f is the speed used to burn
en: %.1f× (DVD)
br: × %.1f (DVD)

note: Translators %s.1f is the speed used to burn
en: %.1f× (CD)
br: × %.1f (CD)

note: Translators %s.1f is the speed used to burn. BD = Blu Ray
en: %.1f× (BD)
br: × %.1f (BD)

note: Translators %s.1f is the speed used to burn for every medium * type. BD = Blu Ray
en: %.1f× (BD) %.1f× (DVD) %.1f× (CD)
br: × %.1f (BD) × %.1f (DVD) × %.1f  (CD)

en: Impossible to retrieve speeds
br: N'haller ket adkavout an tizhioù

en: Maximum speed
br: Tizh uc'hek

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Burning speed")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), burner_utils_pack_properties (string, priv->speed, NULL), FALSE, FALSE, 0);
en: Burning speed
br: Tizh engravañ

en: _Simulate before burning
br: _Darvanañ kent engravañ

en: Burner will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
br: Burner a zarvano an engravañ ha, mard eo graet gant berzh, gant an engravadur bremanel e kendalc'ho goude 10 eilenn

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
br: Arverañ am_prouadur an engravañ (burnproof) evit bihanaat ar riskloù c'hwitadennoù

en: Burn the image directly _without saving it to disc
br: Engravañ al lunienn end-eeun hep hec'h enrollañ war ar gantenn

en: Leave the disc _open to add other files later
br: Leuskel ar gantenn _digor a-benn ouzhpennañ restroù all diwezhatoc'h

en: Allow one to add more data to the disc later
br: Aotren da ouzhpennañ roadennoù all diwezhatoc'h war ar gantenn

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options")); title = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options"));
en: Options
br: Dibarzhioù

en: Location for _Temporary Files
br: Lec'hiadur evit ar restroù pa_dennek

en: Set the directory where to store temporary files
br: Arventennañ ar c'havlec'hiad ma vo kadavet ar restroù padennek ennañ

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Temporary files"));
en: Temporary files
br: Restroù padennek

en: Hidden file
br: Restr kuzh

en: Unreadable file
br: N'eus ket tro da lenn ar restr

en: Broken symbolic link
br: Ere arouezel torret

en: Recursive symbolic link
br: Ere arouezel askizat

en: Disc image type:
br: Rizh lunienn :

en: Autodetect
br: Emzinoiñ

en: ISO9660 image
br: Lunienn ISO9660

en: Readcd/Readom image
br: Lunienn Readcd/Readom

en: Cue image
br: Lunienn Cue

en: Cdrdao image
br: Lunienn Cdrdao

en: Properties of %s
br: Perzhioù eus %s

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
br: Ha fellout a ra deoc'h mirout an askouezh bremanel evit anv lunienn ar gantennad ?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
br: Mar bez miret ganeoc'h ne vo ket anavezet rizh ar restr gant un doare dereat gant an arloadoù.

en: _Keep Current Extension
br: _Mirout an askouezh bremanel

en: Change _Extension
br: _Kemmañ an askouezh

en: Configure recording options
br: Kefluniañ an dibarzhioù enrollañ

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
br: Pad a-bezh : %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
br: Tizh keitat an drobarzhell :

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
br: Amzer priziet a chom : %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
br: %i MiB eus %i MiB

en: Estimated drive speed:
br: Tizh prizhiet an drobarzhell :

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
br: "%s": o kargañ

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
br: "%s": dianav eo rizh al lunienn

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
br: Klikañ amañ da ziuzañ ul _lunienn

en: Select Disc Image
br: Diuzañ ul lunienn

en: All files
br: An holl restroù

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
br: Restroù lunienn

en: Image type:
br: Rizh lunienn :

en: Estimated size: %s
br: Ment priziet : %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
br: Ha fellout a ra deoc'h ouzhpennañ "%s"  en diuzad ?

en: Ne_ver Add Such File
br: _Morse ouzhpennañ restroù a seurt-se

en: Al_ways Add Such File
br: Be_pred ouzhpennañ restroù a seurt-se

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
br: Ha fellout a ra deoc'h ouzhpennañ "%s"  en diuzad hag arverañ an trede handelv eus ar skouerieg ISO9660 a-benn he skorañ ?

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
br: Hag adanvet e vo ar restroù a-benn ma vint keverlec'h gant Windows penn da benn ?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
br: Kemmet e tlefe bezañ an anvioù-se ha troc'het betek 64 arouezenn.

en: _Disable Full Windows Compatibility
br: _Diweredekaat ar geverlec'hded gant Windows

en: _Rename for Full Windows Compatibility
br: Adenvel a-benn ma vint keverlec'h gant Windows penn da benn

en: Size Estimation
br: Priziadur ar vent

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
br: Gortozit mar plij betek ma vo peurechuet priziadur ar vent.

en: All files need to be analysed to complete this operation.
br: Ret eo d'an holl restroù bezañ dezrannet da beurechuiñ ar gwezhiadur.

en: Check _Again
br: Gwiriañ _en-dro

en: The file integrity check could not be performed.
br: Gwiriadur anterinder ar restr n'hall ket bezañ erounezet.

en: An unknown error occurred
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi dianav

en: There seem to be no corrupted files on the disc
br: N'eus restr kontronet ebet war ar gantenn diouzh hañval

en: The following files appear to be corrupted:
br: Ar restroù da heul a hañval bezañ kontronet :

en: Corrupted Files
br: Restroù kontronet

en: Downloading MD5 file
br: Pellgargadur restroù mod md5

en: "%s" is not a valid URI
br: "%s"n'eo ket un URI talvoudek

en: No MD5 file was given.
br: N'eo ket bet kavet ar restr mod md5.

en: Use an _MD5 file to check the disc
br: Arverañ ur restr mod _md5 a-benn gwiriañ ar gantennad

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
br: Arverañ ur restr mod .md5 diavaez a gadavo ere arouezel ur gantenn

en: Open an MD5 file
br: Digeriñ ur restr mod md5

en: _Check
br: _Gwiriañ

en: Disc Checking
br: Gwiriadur ar gantennad

en: The operation cannot be performed.
br: Ar gwezhiadur n'hall ket bezañ erounezet.

en: The disc is not supported
br: N'eo ket skoret ar gantenn

en: The drive is empty
br: Goullo eo an drobarzhell

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc"));
en: Select a disc
br: Diuzañ ur gantenn

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Progress"));
en: Progress
br: Araokadur

en: (loading…)
br: (o kargañ...)

en: Empty
br: Goullo

en: Disc file
br: Restr ar gantenn

en: %d item | %d items
br[0]: %d elfenn
br[1]: %d elfenn

en: New folder
br: Teuliad nevez

en: New folder %i
br: Teuliad nevez %i

en: Analysing files
br: Dielfennadur ar restroù

en: "%s" is a recursive symbolic link.
br: Un ere arouezel askizat eo %s

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
br: "%s" n'hall ket bezañ kavet.

en: Retrieving image format and size
br: Oc'h adkavout ment ha mentrezh al lunienn

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
br: N'hall ket hennadet mentrezh lunienn ar gantenn

en: Please set it manually
br: Mar plij, arventennit gant an dorn

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
br: Dilamet eo bet "%s" diouzh ar reizhiad restroù.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
br: N'haller ket ouzhpennañ kavlec'hiadoù da gantennadoù video pe audio.

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
br: N'haller ket ouzhpennañ rolloù tonioù da gantennadoù video pe audio.

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
br: "%s" n'eo ket dereat evit ar media aodio pe video

en: Analysing video files
br: Dielfennañ ar restroù video

en: Video format:
br: Mentrezh video :

en: Format used mostly on the North American continent
br: Mentrezh arveret dreist-holl war kevandir Amerika an Norzh

en: Format used mostly in Europe
br: Mentrezh arveret dreist-holl e Europa

en: Native _format
br: Mentrezh _genidik

en: Aspect ratio:
br: Parenn an neuz :

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
br: Rizh VCD :

en: Create an SVCD
br: Krouiñ un SVCD

en: Create a VCD
br: Krouiñ ur VCD

en: Directory could not be created (%s)
br: N'haller ket krouiñ ar c'havlec'hiad (%s)

en: Getting size
br: O kaout ar vent

en: Writing
br: O skrivañ

en: Blanking
br: O c'houllonderiñ

en: Creating checksum
br: Krouadur ur sammad gwiriañ

en: Copying file
br: Eiladur ar restr

en: Analysing audio files
br: Dielfennadur ar restroù audio

en: Transcoding song
br: Treuzvonegañ ar ganaouenn

en: Preparing to write
br: Prientiñ ar skrivañ

en: Writing leadin
br: Skrivadur ar rakskrid

en: Writing CD-Text information
br: Skrivadur titouroù CD-TEXT

en: Finalizing
br: O peurechuiñ

en: Writing leadout
br: Skrivadur ar goudeskrid

en: Starting to record
br: Deraouiñ an enrollañ

en: Success
br: Berzh

en: Ejecting medium
br: O tiskas ar mediom

en: Display debug statements on stdout for Burner burn library
br: Skrammañ stadoù an deveugañ war stdout evit levraoueg engravañ Burner

en: Burner media burning library
br: Levraoueg mediaoù engravañ Burner

en: Display options for Burner-burn library
br: Dibarzhioù skrammañ evit levraoueg engravañ Burner

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
br: \"%s\" n'en deus ket un emzalc'h dereat

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
br: N'eus ket egor a-walc'h hegerz war ar gantenn (%s hegerz evit %s)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
br: Ar reizhiad restroù hoc'h eus dibabet evit kadaviñ al luniennoù padennek n'eo ket barrek da dapout restroù o ment dreist 2 Ge

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
br: Al lec'h hoc'h eus dibabet evit kadaviñ al luniennoù padennek n'en deus ket plas dieub a-walc'h evit lunienn ar gantennad (%ld Me ret)

en: The size of the volume could not be retrieved
br: N'haller ket adkavout ment ar bezhienn

en: No path was specified for the image output
br: N'eo ket bet erspizet un treug davit ec'hankad al lunienn

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi diabarzh (%s)

en: The file is not stored locally
br: N'eo ket kadavet ar restr ent lec'hel

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
br: Mankout a ra ar c'havlec'hiad VIDEO_TS pe didalvoudek eo

en: "%s" could not be found in the path
br: "%s" n'eo ket bet kavet en treug

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
br: An enlugellad GStreamer "%s" n'hall ket bezañ kavet

en: The version of "%s" is too old
br: Re gozh eo an handelv eus "%s"

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
br: "%s" zo un ere arouezek o poentañ davit un arload all

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
br: "%s" n'hall ket bezañ kavet

note: Translators: %s is the name of the burner element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
br: Echuet en deus argerzh "%s" gant ur fazi boneg (%i)

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
br: Restr lunienn

en: Unnamed CD/DVD Drive
br: Trobarzhell CD/DVD disanv

en: Display debug statements on stdout for Burner media library
br: Skrammañ stadoù an deveugañ war stdout evit levraoueg mediaoù Burner

en: Burner optical media library
br: Levraoueg mediaoù-gweled Burner

en: Display options for Burner media library
br: Dibarzhioù skrammañ evit levraoueg mediaoù Burner

en: File
br: Restr

en: CD-ROM
br: CDROM

en: DVD+R dual layer
br: DVD+R daouwiskad

en: DVD+RW dual layer
br: DVD+RW daouwiskad

en: DVD-R dual layer
br: DVD-R daouwiskad

en: Blu-ray disc
br: Kantenn Blu-ray

en: Writable Blu-ray disc
br: Kantenn Blu-ray skrivus

en: Rewritable Blu-ray disc
br: Kantenn mod Blu-ray adskrivus

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
br: Goullonderiñ %s e %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
br: %s evit roadennoù ha sonioù e %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
br: %s evit ar sonioù e %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
br: %s evit roadennoù e %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
br: %s en %s

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
br: %s: goullo

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the * second %s is the space (kio, gio) used by data on the disc. * second %s is the space (time) used by data on the disc. * I really don't know if I should set this string as * translatable.
en: %s: %s
br: %s : %s

en: Searching for available discs
br: O klask kantennoù dieub

en: No disc available
br: Kantenn hegerz ebet

note: Translators: this is hour like '2 h'
en: %s h
br: %s eur

note: Translators: this is 'hour:minute' or 'minute:second'
en: %s:%s
br: %s : %s

note: Translators: %s is a duration expressed in minutes
en: %s min
br: %s a vunutennoù

note: Translators: the first %s is the number of minutes * and the second one is the number of seconds. * The whole string expresses a duration
en: %s:%s min
br: %s : %s mn

en: The disc mount point could not be retrieved
br: Poent sevel ar gantenn n'hall ket bezañ adkavet

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
br: Goullonderiñ ar gantenn (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
br: Kantenn evit sonioù ha roadennoù (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
br: Kantenn sonerezh (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
br: Kantennad roadennoù (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
br: N'hañval ket bezañ ul lunienn ISO talvoudek

en: Unknown error
br: Fazi dianav

en: Size mismatch
br: Ne glot ket ar vent ganti

en: Type mismatch
br: Ne glot ket ar rizh ganti

en: Bad argument
br: Arguzenn fall

en: Outrange address
br: Chomlec'h er-maez eus al ledad

en: Invalid address
br: Chomlec'h didalvoudek

en: Invalid command
br: Arc'had didalvoudek

en: Invalid parameter in command
br: Arventenn didalvoudek gant an arc'had

en: Invalid field in command
br: Maezienn didalvoudek gant an arc'had

en: The device timed out
br: Diamzeret eo an drobarzhell

en: Key not established
br: N'eo ket krouet an alc'hwez

en: Invalid track mode
br: Mod al loabr didalvoudek

en: _Hide changes
br: _Kuzhat ar c'hemmoù

en: _Show changes
br: _Diskouez ar c'hemmoù

en: The file does not appear to be a playlist
br: Ar restr-mañ n'hañval ket bezañ ur roll tnioù

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
br: Skeudennoù

en: _Color
br: _Liv

en: Solid color
br: Liv unvan

en: Horizontal gradient
br: Ilrezenn a-zremm

en: Vertical gradient
br: Ilrezenn a-serzh

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
br: _Skeudenn

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
br: Treug ar skeudenn :

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
br: Dibab ur skeudenn

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
br: Stil ar skeudenn :

en: Centered
br: Kreizet

en: Tiled
br: Teolet

en: Scaled
br: Dereziet

en: Background Properties
br: Perzhioù an drekva

en: Print
br: Moullañ

en: Bac_kground Properties
br: Perzhioù an _drekva

en: Background properties
br: Perzhioù an drekva

en: Align right
br: Desteudañ a-zehou

en: Center
br: Kreizañ

en: Align left
br: Desteudañ a-gleiz

en: Underline
br: Islinennañ

en: Italic
br: Stouet

en: Bold
br: Tev

en: Font family and size
br: Familh nodrezhoù ha ment

en: _Text Color
br: Liv an des_tenn

en: Text color
br: Liv an destenn

en: Cover Editor
br: Embanner an goloioù

en: Set Bac_kground Properties
br: Kefluniañ perzhioù an _drekva

en: SIDES
br: TUIOÙ

en: BACK COVER
br: KILGOLO

en: FRONT COVER
br: DREKGOLO

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
br: N'haller ket kargañ ar skeudenn.

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
br: "%s" n'hall ket bezañ dornataet gant Gstreamer.

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
br: Elfenn %s n'hall ket bezañ krouet

en: Pick a Color
br: Dibabit ul liv

en: CD/DVD Creator
br: Krouerez CD/DVD

en: Create CDs and DVDs
br: Krouiñ CDoù ha DVDoù

en: Medium Icon
br: Arlun ar mediom

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
br: Restroù skeudenn

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
br: Teuliad ar c'hrouer CD pe DVDoù

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
br: Riklañ pe eilañ restroù amañ dindan a-benn o skrivañ war ar gantenn

en: Write to Disc
br: Skrivañ war ur gantenn

en: Write contents to a CD or DVD
br: Skrivañ an endalc'hadoù war ur CD pe un DVD

en: Copy Disc
br: Eilañ ar gantenn

en: _Write to Disc…
br: _Skrivañ war ar gantenn...

en: Write disc image to a CD or DVD
br: Skrivañ lunienn ar gantennad war ur CD pe un DVD

en: _Copy Disc…
br: _Eilañ ar gantenn...

en: Create a copy of this CD or DVD
br: Krouiñ un eilskouerenn eus ar CD-mañ pe an DVD-mañ

en: _Blank Disc…
br: _Goullonderiñ ar gantenn...

en: Blank this CD or DVD
br: Goullonderiñ ar gantenn CD pe DVD-mañ

en: _Check Disc…
br: _ Gwiriañ ar gantenn...

en: Check the data integrity on this CD or DVD
br: Gwiriañ anterinder ar roadennoù war ar CD pe DVD-mañ

en: Data could not be read (%s)
br: N'haller ket lenn ar roadennoù (%s)

en: Data could not be written (%s)
br: N'haller ket skrivañ ar roadennoù (%s)

en: Generates .cue files from audio
br: Genel a ra restroù mod .cue diouzh un tarzh aodio

en: cdrdao burning suite
br: Heuliad da engravañ Cdrdao

en: Copying audio track
br: Eiladur al loabr audio

en: Copying data track
br: Eiladur roadennoù al loabr

en: Analysing track %02i
br: Dielfennadur al loabr %02i

en: You do not have the required permissions to use this drive
br: N'hoc'h eus ket an aotreoù da arverañ an drobarzhell-mañ

en: Converting toc file
br: Emdroadur restroù mod toc

en: Copies, burns and blanks CDs
br: Eilañ a ra, engravañ ha diverkañ kantennadoù

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
br: Gweredekaat an dibarzh "--driver generic-mmc-raw" (gwelout dornlevr cdrdao)

en: cdrkit burning suite
br: Heuliad da engravañ Cdrkit

en: Last session import failed
br: C'hwitadenn war enporzhiadur an estez diwezhañ

en: An image could not be created
br: N'haller ket krouiñ ul lunienn

en: This version of genisoimage is not supported
br: N'eo ket skoret an handelv-mañ eus genisoimage

en: Some files have invalid filenames
br: Anvioù restroù didalvoudek ez eus gant restroù zo

en: Unknown character encoding
br: Bonegadur un arouezenn dianav

en: There is no space left on the device
br: N'eus tamm plas ebet war an drobarzhell

en: Creates disc images from a file selection
br: Krouiñ a ra luniennoù ur gantennad diouzh un diuzad restroù

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
br: Al lec'h hoc'h eus dibabet evit kadaviñ al luniennoù n'en deus ket plas dieub a-walc'h evit lunienn ar gantennad

en: Copies any disc to a disc image
br: Eilañ a ra ne vern pe gantenn e lunienn ur gantennad

en: An error occurred while writing to disc
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o skrivañ war ar gantenn

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
br: Re c'horrek eo ar reizhiad a-benn skrivañ war ar gantenn gant an tizh-mañ. Klaskit gant un tizh gorrekoc'h

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
br: Skrivadur al loabr %s

en: Formatting disc
br: Mentrezhadur ar gantenn

en: Writing cue sheet
br: Skrivadur ur follennad kinnig

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
br: Ret eo d'ar gantennad bezañ adkarget kent bezañ enrollet

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
br: Engravañ a ra, diverkañ ha mentrezhañ CDoù ha DVDoù

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
br: Gweredekaat banniel \"-immed\" (gwelout dornlevr wodim)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
br: Feur leuniañ uc'hek evit skurzher an drobarzhell (e %) (gwelout dornlevr wodim) :

en: Copying audio track %02d
br: Eiladur al loabr audio %02d

en: Preparing to copy audio disc
br: O prientiñ an eiladur eus ur gantennad aodio

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
br: Eilañ tonioù diouzh ur CD aodio gant an holl ditouroù kevredet

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
br: Engravañ a ra, diverkañ ha mentrezhañ CDoù ha DVDoù ha BDoù

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
br: Gweredekaat banniel \"-immed\" (gwelout dornlevr cdrecord)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
br: Keñver leuniañ izek skurzher al lenner (e %%) (gwelout dornlevr cdrecord) :

en: cdrtools burning suite
br: Heuliad da engravañ Cdrtools

en: This version of mkisofs is not supported
br: N'eo ket skoret an handelv-mañ eus mkisofs

en: File "%s" could not be opened (%s)
br: Ar restr "%s" n'hall ket bezañ digoret (%s)

en: Creating checksum for image files
br: Krouadur ur sammad gwiriañ evit restroù al lunienn

en: No checksum file could be found on the disc
br: N'eus ket bet kavet ur restr eus ur sammad gwiriañ war ar gantenn

en: Checking file integrity
br: Gwiriadur anterinder ar restroù

en: File "%s" could not be opened
br: Ar restr "%s" n'hall ket bezañ digoret

en: Some files may be corrupted on the disc
br: Marteze ez eus restroù kontronet war ar gantenn

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
br: Restr ur sammad gwiriañ

en: Checks file integrities on a disc
br: Aotren a ra da wiriañ anterinder ar restroù war ur gantenn

en: Hashing algorithm to be used:
br: Algoritm Hashing da arverañ :

note: Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
br: \"%s\" n'hall ket bezañ digoret (%s)

en: Creating image checksum
br: Krouadur sammad gwiriañ ul lunienn

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
br: Sammad gwiriañ ul lunienn

en: Checks disc integrity after it is burnt
br: Aotren a ra gwiriadur anterinder ar roadennoù war ar gantenn goude bezañ bet engravet

en: Creating file layout
br: Krouadur un aozadur restroù

en: Retrieving DVD keys
br: Adkavadur alc'hwezioù an DVD

en: Video DVD could not be opened
br: N'haller ket digeriñ ar video

en: Error while reading video DVD (%s)
br: Fazi e-pad ma oa o lenn an DVD video (%s)

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
br: Diverkañ a ra ha mentrezhañ DVDoù ha BDoù adskrivadus

en: Burns and blanks DVDs and BDs
br: Engravañ a ra ha diverkañ DVDoù ha BDoù

en: Allow DAO use
br: Aotren arver DAO

en: growisofs burning suite
br: Heuliad da engravañ Growisofs

en: libburn track could not be created
br: N'haller ket krouet al lobr mod Libburn

en: libburn library could not be initialized
br: N'haller ket deraouekaat levraoueg Libburn

en: The drive address could not be retrieved
br: Chomlec'h an drobarzhell n'hall ket bezañ adkavet

en: Writing track %02i
br: Skrivadur al loabr %02i

en: libburnia burning suite
br: Heuliad da engravañ Libburnia

en: Volume could not be created
br: N'haller ket krouiñ ar bezhienn

en: libisofs could not be initialized.
br: N'haller ket deraouekaat Libisofs.

en: Read options could not be created
br: N'haller ket krouiñ an dibarzhioù lenn

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
br: N'eus ket tro da gavout ur c'har er gwezennad evit an treug "%s"

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
br: Meneget ez eus bet ur fazi gant Libisofs e-pad ma oa o krouiñ ar c'havlec'hiad "%s"

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
br: Meneget ez eus bet ur fazi gant Libisofs e-pad ma oa oc'h ouzhpennañ endalc'hadoù er c'havlec'hiad "%s" (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
br: Meneget ez eus bet ur fazi gant Libisofs e-pad ma oa oc'h ouzhpennañ ur restr en treug "%s"

en: Copying checksum file
br: Eiladur restr ur sammad gwiriañ

en: Copying files locally
br: Eiladur lec'hel ar restroù

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
br: Pellgargerez restroù

en: Allows files not stored locally to be burned
br: Aotren a ra engravadur restroù n'int ket kadavet war al lec'h

en: Impossible to retrieve local file path
br: N'haller ket adkavout treug ar restr lec'hel

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
br: Reiñ a ra tro da engravañ ar restroù ouzhpennet e "Teuliad ar c'hrouer CD/DVD" e Nautilus

note: Translators: This message is sent * when burner could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * done through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should be removed?
en: Impossible to link plugin pads
br: N'eus ket tro da eren bloc'hadoù an enlugelladoù

en: Normalizing tracks
br: Skoueriekaat al loabroù

en: Sets consistent sound levels between tracks
br: Skoueriakaat a aotre da gefluniañ liveoù son ingal etre al loabroù

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
br: Fazi e-pad ma oa o bloc'haat ar restroù (%s)

en: Error while getting duration
br: Fazi e-pad ma oa o kaout ar padvezh

en: Analysing "%s"
br: Dezrannadur "%s"

en: Transcoding "%s"
br: Treuzvonegadur "%s"

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
br: Amdreiñ a ra ne vern pe donioù d'ur mentrezh dereat evit ar CDoù aodio

en: Converting video file to MPEG2
br: Emdroadur restroù mod video  da MPEG2

en: Creates disc images suitable for SVCDs
br: Skrivañ lunienn ar gantennad war ur CD pe un DVD

en: Create a data CD/DVD
br: Krouiñ ur CD/DVD gant roadennoù

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
br: Krouiñ ur CD/DVD gant ne vern peseurt rizh roadennoù warnañ hag a vo lennet gant un urzhiataer hepken

note: {N_("Audi_o project"), N_("Create a traditional audio CD"), N_("Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos"), "media-optical-audio-new", BURNER_PROJECT_TYPE_AUDIO},
en: D_ata project
br: Raktres r_oadennoù

note: {N_("_Video project"), N_("Create a video DVD or an SVCD"), N_("Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers"), "media-optical-video-new", BURNER_PROJECT_TYPE_VIDEO}, {N_("Disc _copy"), N_("Create 1:1 copy of a CD/DVD"), N_("Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your h
en: Burn _image
br: Engravañ al l_unienn

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
br: Engravañ lunienn ur CD/DVD ez eus anezhi war ur gantenn

en: _Project
br: _Raktres

en: _View
br: G_welout

en: _Edit
br: _Embann

en: _Tools
br: _Binvioù

en: _Help
br: S_koazell

en: P_lugins
br: En_lugelladoù

en: Choose plugins for Burner
br: Dibab enlugelladoù evit Burner

en: E_ject
br: Kas er-mae_z

en: Eject a disc
br: Disteurel ur gantenn

en: _Blank…
br: _Goullonderiñ...

en: Blank a disc
br: Goullonderiñ ur gantenn

en: _Check Integrity…
br: _Gwiriañ an anterinder...

en: Check data integrity of disc
br: Gwiriañ anterinder roadennoù ar gantennad

en: Quit Burner
br: Kuitaat Burner

en: _Contents
br: Endal_c'hadoù

en: Display help
br: Skrammañ ar skoazell

en: About
br: Diwar-benn

en: Disc Burner
br: Engraverez kantennoù

en: Error while loading the project
br: Fazi e-pad ma oa o kargañ ar raktres

en: Please add files to the project.
br: Mar plij, ouzhpennit restroù er raktres.

en: The project is empty
br: Goullo eo ar raktres

en: Burner is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
br: Ur meziant digor eo Burner ; dasparzhet pe/ha daskemmet e vez dindan termenoù al Lañvaz Foran Hollek GNU evel ma'z eo bet embannet gant Diazezadenn ar Meziantoù Digor ; da lâret eo handelv 2 eus al lañvaz pe (evel ma plij deoc'h) ne vern pe handelv nevesoc'h.

en: Burner is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
br: Dasparzhet eo Burner gant ar spi e vo talvoudus met GANT GWARANT EBET ; hep ar gwarant enpleg a-fet TALVOUDEGEZH KENWERZHEL pe VARREGEZH EVIT UR PAL PERSONEL. Taolit ur sell war Lañvaz Foran Hollek GNU evit gouzout hiroc'h.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Burner; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
br: Moarvat hoc'h eus bet un eilad eus al Lañvaz Foran Hollek GNU gant Burner ; ma n'hoc'h eus ket bet,skrivit da : Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
br: Un arload da engravañ CD/DVD eeun evit GNOME

en: Burner Homepage
br: Pennbajennad Burner

en: The project "%s" does not exist
br: Ar raktres "%s" n'eus ket anezhañ

en: _Recent Projects
br: _Raktresoù nevesañ

en: Display the projects recently opened
br: Skrammañ ar raktresoù digoret nevez zo

en: Open the selected files
br: Digeriñ ar restroù diuzet

en: _Edit Information…
br: _Embann an titouroù...

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
br: Kempenn titouroù al loabr (derou, dibenn, aozer, ...)

en: Remove the selected files from the project
br: Dilemel ar restroù diuzet diouzh ar raktres

en: Paste files
br: Pegañ ar restroù

en: Add the files stored in the clipboard
br: Ouzhpennañ ar restroù a zo er golver

en: I_nsert a Pause
br: E_nlakaat un ehan

en: Add a 2 second pause after the track
br: Ouzhpennañ un ehanvezh 2 eilenn goude al loabr

en: _Split Track…
br: Troc'hañ al loabr

en: Split the selected track
br: Troc'hañ al loabr diuzet

en: Pause
br: Ehan

en: Split
br: Kefarz

en: Track
br: Loabr

en: Title
br: Titl

en: Artist
br: Arzour

en: Length
br: Pad

en: The track will be padded at its end.
br: Lakaet e vo al loabr hiroc'h gant he dibenn.

en: The track is shorter than 6 seconds
br: Berroc'h eget 6 eilenn eo al loabr

en: Make sure the appropriate codec is installed
br: Bezit sur emañ staliet ar c'hodec dereat

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
br: Ha fellout a ra deoc'h ouzhpennañ "%s" a zo ur restr mod video ?

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
br: Ur restr mod video eo homañ ha neuze ne vo nemet al lod audio da vezañ skrivet war ar gantenn.

en: _Discard File
br: _Dilezel ar restr

en: _Add File
br: Ouzhpenn_añ ur restr

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
br: Ha fellout a ra deoc'h klask restroù video e-barzh ar c'havlec'hiad ?

en: Search _Directory
br: Klask ur _c'havlec'hiad

en: "%s" could not be opened.
br: "%s" n'hall ket bezañ digoret.

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
br: Ha fellout a ra deoc'h krouiñ ur gantenn aodio gant loabroù DTS ?

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
br: Ul lod eus an tonioù diuzet zo dereat evit krouiñ loabroù mod DTS.
    Gant al loabroù DTS e teu un son kalz gwelloc'h met lennet e vez gant lennerioù niverel arbennik hepken.
    Notenn : ne vez ket sevenet ar skoueriekadur d'al loabroù mod DTS.

en: Create _Regular Tracks
br: Krouiñ loabroù _reol

en: Click here to burn all songs as regular tracks
br: Klikañ amañ a-benn engravañ an holl donioù evel loabroù reol

en: Create _DTS Tracks
br: Krouiñ loabroù _DTS

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
br: Klikañ amañ a-benn engravañ an holl donioù a vez evel loabroù mod DTS

en: Select one song only please.
br: Diuzit ur ganaouenn hepken, mar plij.

en: Impossible to split more than one song at a time
br: N'eus ket tro da droc'hañ mioc'h eget ur ganaouenn diouzh un dro

en: Open the specified project
br: Digeriñ ar raktres erspizet

en: PROJECT
br: RAKTRES

en: Set the drive to be used for burning
br: Arventennañ al lenner a vo arveret evit engravañ

en: DEVICE PATH
br: TREUG AN DROBARZHELL

en: Create an image file instead of burning
br: Krouiñ ul lunienn kentoc'h eget engravañ

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
br: Digeriñ ur raktres gant roadennoù en ur ouzhpennañ an URIoù roet war arroudenn an arc'had

en: Copy a disc
br: Eilañ ur gantennad

en: PATH TO DEVICE
br: TREUG DAVIT AN DROBARZHELL

en: Cover to use
br: Golo da arverañ

en: PATH TO COVER
br: TREUG DAVIT AR GOLO

en: URI of an image file to burn (autodetected)
br: URI ur restr lunienn da engravañ (emzinoet)

en: PATH TO IMAGE
br: TREUG DAVIT AL LUNIENN

en: Open the blank disc dialog
br: Digor ar voestad emziviz evit ar gantenn werc'h

en: Open the check disc dialog
br: Digor ar voestad emziviz evit gwiriañ ar gantenn

en: Start burning immediately.
br: Erounit an engravadur diouzhtu.

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
br: Engravañ ar raktres erspizet ha dilamit eñ.
    Talvoudus eo an dibarzh-mañ evit an enkorfadur gant arloadoù dreist-holl.

en: PATH
br: TREUG

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * burner will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become burner * parent as if burner was 
en: The XID of the parent window
br: XID ar prenestr kar

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
br: "%s" n'hall ket engravañ.

en: Wrong command line option.
br: Dibarzhioù un arroudenn arc'had digeverlec'h bet arveret

en: Incompatible command line options used.
br: Dibarzhioù un arroudenn arc'had digeverlec'h bet arveret

en: Only one option can be given at a time
br: Un dibarzh a vez roet diouzh un dro hepken

en: R_ename…
br: _Adenvel

en: Rename the selected file
br: Adenvel ar restr diuzet

note: {"NewFolder", "folder-new", N_("New _Folder"), NULL, N_("Create a new empty folder"),
en: New _Folder
br: _Teuliad nevez

en: Create a new empty folder
br: Krouiñ un teuliad goullo nevez

en: The session could not be imported.
br: N'haller ket enporzhiañ an estez-mañ.

en: The contents of the project changed since it was saved.
br: Kemmet eo bet endalc'had ar raktres abaoe ma'z eo bet enrollet.

en: _Discard
br: _Dilezel

en: Discard the current modified project
br: Dilezel ar raktres daskemmet bremanel

en: Continue with the current modified project
br: Kenderc'hel gant ar raktres bremanel daskemmet

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
br: Ur restr nemtken zo bet diuzet ("%s"). Lunienn ur gantennad eo hag engravet e c'hell bezañ hec'h endalc'had.

en: Burn as _Data
br: Engravañ evel _Roadennoù

en: Burn as _Image
br: Engravañ evel ul l_unienn

en: "%s" cannot be added to the selection.
br: "%s" n'hall ket bezañ ouzphennet en diuzad.

en: It is a recursive symlink
br: Un ere arouezel eo hennezh

en: It does not exist at the specified location
br: N'eus ket anezhi el lec'h erspizet

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
br: Ha fellout a ra deoc'h amsaviñ "%s" ?

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
br: M_irout atav

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
br: _Mirout

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
br: Am_saviñ

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
br: Amsaviñ _bepred

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
br: Enporzhiañ %s

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
br: E_nporzhiañ %s

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
br: Enporzhiañ

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
br: Ha fellout a ra deoc'h enporzhiañ an estez diouzh '%s' ?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
br: Evel se, e vezer barrek da arverañ ar restroù kozh eus estezioù kent goude an engravañ.

en: I_mport Session
br: E_nporzhiañ an estez

en: Click here to import its contents
br: Klikañ amañ a-benn enporzhiañ e endalc'hadoù

en: Please wait while the project is loading.
br: Gortozit mar plij e-pad m'emañ o kargañ ar raktres

en: _Cancel Loading
br: _Dilezel ar c'hargañ

en: Cancel loading current project
br: Dilezel kargadur ar raktres bremanel

en: File Renaming
br: Adenvel ar restr

en: _Rename
br: _Adenvel

en: Renaming mode
br: Mod adenvel

en: Files
br: Restroù

en: Size
br: Ment

en: Description
br: Deskrivadur

en: Space
br: Esaouioù

en: The disc in "%s" cannot be ejected
br: N'haller ket disteurel ar gantenn e "%s"

en: _Eject
br: _Kas er maez

en: Eject Disc
br: Disteurel ar gantenn

en: Audio files
br: Restroù audio

en: Movies
br: Filmoù

en: No file filtered
br: Restr silet ebet

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
br[0]: Kuzhat roll ar restroù silet (%d restr)
br[1]: Kuzhat roll ar restroù silet (%d restr)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
br[0]: Diskouez roll ar restroù silet (%d restr)
br[1]: Diskouez roll ar restroù silet (%d restr)

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Filter Options
br: Dibarzhioù ar sil

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
br: Diuzañ ar restroù da assav ha klikañ war an afell "Assav"

en: Type
br: Rizh

en: _Restore
br: _Adsevel

en: Restore the selected files
br: Assav ar restroù diuzet

en: _Options…
br: Dibarzhi_où

en: Set the options for file filtering
br: Kefluniañ an dibarzhioù evit silañ ar restroù

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
br: Silañ ar restroù _kuzh

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
br: Amsaviñ an ereoù arouezel

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
br: Silañ an ereoù arouezel _torret

en: P_review
br: _Alberz

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
br: Skrammañ arlberzioù video, audio pe skeudennoù

en: _Show Side Panel
br: _Diskouez ar banell du

en: Show a side pane along the project
br: Diskouez ar banell du a-hed ar raktres

en: _Horizontal Layout
br: Pajennaozañ a-_zremm

en: Set a horizontal layout
br: Kefluniañ ur pajennaozañ a-zremm

en: _Vertical Layout
br: Pajennaozañ a-_serzh

en: Set a vertical layout
br: Kefluniañ ur pajennaozañ a-_serzh

en: Click to close the side pane
br: Klikañ da serriñ ar banell du_mañ

en: <Keep current values>
br: <Mirout ar werzhioù vremanel>

en: Remove silences
br: Dilemel an didrouzioù

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
br: Skrivet e vo an stlenn-mañ war ar gantenn dre galvezoniezh CD-TEXT. Lennet ha skrammet e vez gant al lennerezed CD audio all.

en: Song titles
br: Titloù ar c'hanaouennoù

en: Additional song information
br: Titouroù a-fet kanaouennoù ouzhpenn

en: Artist:
br: Arzour :

en: Composer:
br: Sonsavour :

en: Pause length:
br: Ehanvezh :

en: Gives the length of the pause that should follow the track
br: Reiñ a ra pad an ehan a ranko heuliañ al loabr

en: Song Information
br: Titouroù ar ganaouenn

en: Error parsing playlist "%s".
br: Fazi dezrannadur ar roll tonioù \"%s\".

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
br[0]: %d ganaouenn
br[1]: %d a ganaouennoù

en: Select Playlist
br: Dibabit ur roll tonioù

en: Playlists
br: Rolloù tonioù

en: Number of Songs
br: Niver a ganaouennoù

en: Genre
br: Doare

en: Plugin
br: Enlugellad

en: Enabled
br: Gweredekaet

en: _About
br: Diw_ar-benn

en: C_onfigure
br: _Kefluniañ

en: A_ctivate
br: _Gweredekaat

en: Ac_tivate All
br: Gweredekaat an _holl

en: _Deactivate All
br: _Diweredekaat an holl

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
br: Dibarzhioù evit an enlugellad %s

en: Burner Plugins
br: Enlugelladoù Burner

en: Save current project
br: Enrollañ ar raktres bremanel

en: Save _As…
br: Enrollañ dind_an...

en: Save current project to a different location
br: Enrollañ ar raktres bremanel en ul lec'h all

en: _Add Files
br: Ouzhpenn_añ restroù

en: Add files to the project
br: Ouzhpennañ restroù d'ar raktres

en: _Remove Files
br: _Dilemel ar restroù

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
br: _Goullonderiñ ar raktres

en: Remove all files from the project
br: Dilemel an holl restroù diouzh ar raktres

en: _Burn…
br: E_ngravañ...

en: Burn the disc
br: Engravañ war ar gantenn

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
br: A-benn ouzhpennañ restroù d'ar raktres-mañ, klikañ war "Ouzhpennañ" pe riklañ ar restroù betek ar maez-mañ

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
br: A-benn dilemel restroù, diuzit i ha klikit war "Dilemel" pe bouezit war ar stokell "Diverkañ"

en: Estimated project size: %s
br: Ment priziet ar raktres : %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
br: Re vras eo ment ar raktres evit ur gantenn gant an dibarzh 'overburn' zoken.

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
br: Re vras eo ment ar raktres-mañ evit ar gantenn ha ret eo deoc'h dilemel restroù diouzh ar raktres neuze.
    Marteze e fello deoc'h ober gant an dibarzh-mañ mard emaoc'h oc'h arverañ ur CD-R(W) 90 pe 100 mun nad int ket anavezet mat hag ezhomm o deus dibarzh an engravañ dreisti (overburn).
    NOTENN : Gant an dibarzh-mañ e tegouezh c'hwitadennoù.

en: Start to burn the contents of the selection
br: Kregiñ gant engravañ an diuzad

en: Please add songs to the project.
br: Mar plij, ouzhpennit kanaouennoù er raktres.

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
br: Ha fellout a ra deoc'h krouiñ ur raktres nevez ha dilezel an hini bremanel ?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
br: Mar bez krouet ur raktres nevez ganeoc'h e vo kollet an holl gemmoù graet.

en: _Discard Changes
br: _Dilezel ar c'hemmoù

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
br: Ha fellout a ra deoc'h tennañ kuit an diuzad restroù pe e ouzhpennañ d'ar raktres nevez ?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
br: Mar bez divizet ganeoc'h krouiñ ur raktres goullo nevez e vo tennet kuit an diuzad restroù.

en: _Discard File Selection
br: _Tennañ kuit an diuzad restroù

en: _Keep File Selection
br: _Mirout an diuzad restroù

en: _Discard Project
br: _Dilezel ar raktres

en: Select Files
br: Diuzañ restroù

en: Do you really want to empty the current project?
br: Ha fellout a ra deoc'h goullonderiñ ar raktres bremanel ?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
br: Mar bez goullonderet ur raktres ganeoc'h e vo dilamet an holl restroù bet ouzhpennet a-raok. Notennit ne vo ket diverket ar restroù diwar ho lec'h, ne vint ket war ar roll hepken.

en: _Save
br: _Enrollañ

en: _Add
br: Ouzhpenn_añ

en: _Remove
br: _Dilemel

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Data Disc)
br: Burner - %s (Kantennad roadennoù)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Audio Disc)
br: Burner - %s (Kantennad audio)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Burner — %s (Video Disc)
br: Burner - %s (Kantennad video)

en: Your project has not been saved.
br: N'eo ket bet enrollet ho raktres.

en: Save the changes of current project before closing?
br: Enrollañ ar c'hemmoù war ar raktres bremanel kent serriñ ?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
br: Ma ne enrollot ket e vo kollet ar c'hemmoù da vat.

en: Cl_ose Without Saving
br: Serriñ hep enr_ollañ

en: Save Current Project
br: Enrollañ ar raktres bremanel

en: Save project as a Burner audio project
br: Enrollañ ar raktres evel ur raktres audio eus Burner

en: Save project as a plain text list
br: Enrollañ ar raktres evel ur roll testenn eeun

en: Save project as a PLS playlist
br: Enrollañ ar raktres evel ur roll tonioù mod PLS

en: Save project as an M3U playlist
br: Enrollañ ar raktres evel ur roll tonioù mod M3U

en: Save project as an XSPF playlist
br: Enrollañ ar raktres evel ur roll tonioù mod XSPF

en: Save project as an iriver playlist
br: Enrollañ ar raktres evel ur roll tonioù mod M3U

en: _Cover Editor
br: Embanner ar goloioù

en: Design and print covers for CDs
br: Ergrafañ ha moullañ goloioù evit CDoù

en: _New Project
br: Raktres _nevez

en: Create a new project
br: Krouiñ ur raktres nevez

en: _Empty Project
br: Raktres _goullo

en: Let you choose your new project
br: Dibabit ho raktres deoc'h-c'whi

en: New _Audio Project
br: Raktres _son nevez

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
br: Krouiñ ur CD audio hengounel a vo lennet gant an urzhiataerioù hag an ijinennoù stereo

en: New _Data Project
br: Raktres _roadennoù nevez

en: New _Video Project
br: Raktres _video nevez

en: Copy _Disc…
br: Eilañ ar gantenna_d...

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
br: Krouiñ un eilad 1:1 eus ur CDad audio pe ur CDad/DVDad roadennoù war ho kantenn galet pe war ur CD/DVD all

en: _Burn Image…
br: _Engravañ al lunienn...

en: _Open…
br: _Digeriñ...

en: Open a project
br: Digeriñ ur raktres

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
br[0]: %d restr diuzet (%s)
br[1]: %d restr diuzet (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
br[0]: Skoret eo %d restr (%s)
br[1]: Skoret eo %d restr (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
br[0]: Ouzhpennet e vez %d restr (%s)
br[1]: Ouzhpennet e vez %d restr (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
br[0]: N'haller ket ouzhpennañ restr ebet (%i restr diuzet)
br[1]: N'haller ket ouzhpennañ restr ebet (%i restr diuzet)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
br[0]: N'eus restr ebet skoret (%i restr diuzet)
br[1]: N'eus restr ebet skoret (%i restr diuzet)

en: No file selected
br: Restr ebet diuzet

en: Open Project
br: Digeriñ ar raktres

en: _New
br: _Nevez

en: _Open
br: _Digeriñ

en: Browse the file system
br: Kantreal dre ar reizhiad restroù

en: Display playlists and their contents
br: Skrammañ rolloù tonioù hag o endalc'hadoù

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
br: Diuzañ ur skeudenn all, mar plij.

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
br: Kantennad video (%s)

en: Error while loading the project.
br: Fazi e-pad ma oa o kargañ ar raktres.

en: The project could not be opened
br: N'haller ket digeriñ ar raktres

en: The file is empty
br: Goullo eo ar restr

en: It does not seem to be a valid Burner project
br: N'hañval ket bezañ ur raktres mod Burner talvoudek

en: Last _Unsaved Project
br: Raktres _dienrollañ diwezhañ

en: Load the last project that was not burned and not saved
br: Kargañ ar raktres diwezhañ na oa ket bet engravet ha ket enrollet

en: No recently used project
br: Raktres ebet arveret nevez zo

en: Recent projects:
br: Raktresoù nevesañ :

en: Insert text
br: Enlakaat an destenn

en: Delete text
br: Diverkañ an destenn

en: Substitute text
br: Erlec'hiañ an destenn

en: Number files according to a pattern
br: Niver a restroù hervez ur goustur

en: Insert number sequence at beginning
br: Ensoc'hañ un niverennadur en derou

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
br: Enlakaat

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
br: en derou

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
br: en dibenn

en: Delete every occurrence of
br: Diverkañ pep reveziadenn eus

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in burner * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
br: gant

en: Rename to
br: Adenvel e

en: {number}
br: {niver}

en: No file
br: Restr ebet

en: Start and stop playing
br: Kregiñ ha paouezañ al lenn

en: Title:
br: Titl :

en: Song start:
br: Derou ar ganaouenn :

en: Song end:
br: Dibenn ar ganaouenn :

en: Track length:
br: Pad al loabr :

en: Song information for track %02i
br: Titouroù ar ganaouenn evit al loabr %02i

en: Do you really want to split the track?
br: Ha fellout a ra deoc'h troc'hañ al loabr ?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
br: Mar bez troc'het al loabr e vo ment al loabr nevez berroc'h eget 6 eilenn ha bloc'haet e vo.

en: _Split
br: _Kefarz

en: The track wasn't split.
br: Ne oa ket troc'het al loabr.

en: No silence could be detected
br: N'haller ket dinoiñ an didrouzioù

en: An error occurred while detecting silences.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o tinoiñ an didrouzioù.

en: This will remove all previous results.
br: Dilamet e vo an holl zisoc'hoù kent ganti.

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
br: Ha fellout a ra deoc'h kenderc'hel gant an troc'hañ emgefreek ?

en: _Don't split
br: Arabat troc'hañ

en: Do you really want to empty the slices preview?
br: Ha fellout a ra deoc'h goullonderiñ alberz an troc'hadennoù ?

en: Re_move All
br: Dile_c'hiañ an holl

en: Split Track
br: Troc'hañ al loabr

en: M_ethod:
br: H_entenn :

en: Method to be used to split the track
br: Hentenn da arverañ a-benn troc'hañ al loabr

en: Split track manually
br: Troc'hañ al loabr dre zorn

en: Split track in parts with a fixed length
br: Troc'hañ al loabr e lodoù gant un hirder meneget

en: Split track in a fixed number of parts
br: Troc'hañ al loabr en un niver a lodoù meneget

en: Split track for each silence
br: Troc'hañ al loabr e-pad pep didrouz

en: _Slice
br: _Lodenn

en: Add a splitting point
br: Ouzhpennañ ur poent troc'hañ

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
br: Troc'hañ al loabr-mañ bep

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
br: eilenn

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
br: Troc'hañ al laobr-mañ e

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
br: lod

en: Slicing Method
br: Hentenn droc'hañ

en: Start
br: Loc'hañ

en: End
br: Dibenn

en: Mer_ge
br: Tou_eziañ

en: Merge a selected slice with the next selected one
br: Toueziañ ul lod diuzet gant an hini diuzet war-lec'h

en: Remove the selected slices
br: Dilemel al lodoù diuzet

en: Clear the slices preview
br: Skarzhañ alberz al lodoù

en: _List of slices that are to be created:
br: _Roll al lodoù a zo da vezañ krouet :

en: Slices Preview
br: Alberz al lodenn

en: Hours
br: Eur

en: Minutes
br: a vunutennoù

en: Seconds
br: eilenn

en: Frames (1 second = 75 frames)
br: Frammad (1 eilenn = 75 frammad)

en: Open the selected video
br: Digeriñ ar video diuzet

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
br: Kempenn titouroù ar video (derou, dibenn, aozer, ...)

en: Remove the selected videos from the project
br: Dilemel ar videoioù diuzet diouzh ar raktres

en: Do you want to search for video files inside the directory?
br: Fellout a ra deoc'h klask restroù video e-barzh ar c'havlec'hiad ?

en: _Search Directory
br: _Klask ur c'havlec'hiad

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
br: N'eus rizh dereat ebet evit ar raktresoù video gant "%s"

en: Please only add files with video content
br: Mar plij, ouzhpennit restroù gant endalc'hadoù video hepken

en: [URI] [URI] …
br: [URI] [URI] ...

en: Please type "%s --help" to see all available options
br: Mar plij, biziatait "%s --help" evit gwelout an holl zibarzhioù hegerz
