Burner 2.28 - en to ku translation catalogue (474 entries)

en: Create and copy CDs and DVDs
ku: CD û DVDyan biafirînin û ji ber bigirin

en: Burner Disc Burner
ku: Burner Nivîskarê Dîskan

en: Burner project file
ku: Pela projeyên Burner

en: Favourite burn engine
ku: Motora hezkirî ya nivîsandinê

en: Enable file preview
ku: Pêşdîtana pelan çalak bike

en: Menu
ku: Menû

en: Cancel ongoing burning
ku: Nivîsandina dimeşe betal bikin

en: Show _Dialog
ku: Dîalogê Nîşande

en: Show dialog
ku: Dîalogê nîşande

en: %s, %d%% done, %s remaining
ku: %s, %d%% qediya, %s maye

en: %s, %d%% done
ku: %s, %d%% qediya

en: Error while blanking.
ku: Di valakirinê de çewtî.

en: Blank _Again
ku: Dîsa Vala Bike

en: Unknown error.
ku: Çewtiya nenas.

en: The disc was successfully blanked.
ku: Dîsk bi serkeftin hat valakirin.

en: The disc is ready for use.
ku: Dîsk ji bo bikartanînê amade ye.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
ku: Vala

en: _Fast blanking
ku: Valakirina lez

en: Burning CD/DVD
ku: CD/DVD tê nivîsandin

en: The drive is busy
ku: Ajoker mijûl e

en: Make sure another application is not using it
ku: Dîsa kontrol bikin ka bernameyeke din wê bi kar tîne an na

en: "%s" cannot be unlocked
ku: Mifteya "%s" nayê rakirin

en: No burner specified
ku: Tu nivîskarê dîskê nehatiye diyarkirin

en: No source drive specified
ku: Tu çavkaniya ajokerê nehatiye diyarkirin

en: Ongoing copying process
ku: Çalakiya jibergirtinê a dimeşe

en: The drive cannot be locked (%s)
ku: Ajoker nayê miftekirin (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
ku: Taybetiya dîs-nivîsandinê ya ajokerê tune

en: Ongoing blanking process
ku: Çalakiya valakirê ya dimeşe

en: Ongoing burning process
ku: Çalakiya nivîsandinê ya dimeşe

en: Merging data is impossible with this disc
ku: Bi vê dîskê ser de qevizandina daneyê ne pêkan e

en: Not enough space available on the disc
ku: Li ser dîskê cihê vala nema

en: Only one track at a time can be checked
ku: Tenê yek hêman dikare di heman demê de were venihêrtin

en: No format for the temporary image could be found
ku: Ji bo îmaja demdemî tu format nehat dîtin

en: Burning DVD
ku: DVD tê nivîsandin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying CD"));
en: Copying CD
ku: CD tê jibergirtin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Creating image"));
en: Creating image
ku: Îmaj tê afirandin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video DVD burning"));
en: Simulation of video DVD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina DVDya vîdyoyê

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video DVD"));
en: Burning video DVD
ku: DVD vîdyoyê tê nivîsandin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD burning"));
en: Simulation of data DVD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina DVDya daneyê

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data DVD"));
en: Burning data DVD
ku: DVDya daneyê tê nivîsandin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to DVD burning")); header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data DVD copying"));
en: Simulation of data DVD copying
ku: Sîmûlasyona jibergirtina DVDya dane

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to DVD"));
en: Burning image to DVD
ku: Îmaj li DVDyê tê nivîsandin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying data DVD"));
en: Copying data DVD
ku: DVDya daneyê tê jibergirtin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of (S)VCD burning"));
en: Simulation of (S)VCD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina (S)VCD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning (S)VCD"));
en: Burning (S)VCD
ku: (S)VCD tê nivîsandin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of audio CD burning"));
en: Simulation of audio CD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina CDya deng

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning audio CD"));
en: Burning audio CD
ku: CDya dengê tê nivîsandin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data CD burning"));
en: Simulation of data CD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina CDya daneyê

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data CD"));
en: Burning data CD
ku: CDya daneyê tê nivîsandin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of CD copying"));
en: Simulation of CD copying
ku: Sîmûlasyona jibergirtina CD

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to CD burning"));
en: Simulation of image to CD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina CDyê a îmajê

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to CD"));
en: Burning image to CD
ku: Îmaj li CDyê tê nivîsandin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of video disc burning"));
en: Simulation of video disc burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina dîska vîdyoyê

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning video disc"));
en: Burning video disc
ku: Dîska vîdyoyê tê nivîsandin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of data disc burning"));
en: Simulation of data disc burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina dîska danayê

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning data disc"));
en: Burning data disc
ku: Dîska daneyê tê nivîsandin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of disc copying"));
en: Simulation of disc copying
ku: Sîmûlasyona jibergirtina dîskê

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Copying disc"));
en: Copying disc
ku: Dîsk tê jibergirtin

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Simulation of image to disc burning"));
en: Simulation of image to disc burning
ku: Sîûlasyona nivîsandina dîskê a îmajê

note: header = g_strdup_printf ("<big><b>%s</b></big>", _("Burning image to disc"));
en: Burning image to disc
ku: Îmaj li dîskê tê nivîsandin

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
ku: Ji kerema xwe re dîskeke ku dane dihewîne û dikare were dîsnivîsandin bi cî bikin.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
ku: Ji kerema xwe re dîskeke ku dane dihewîne bi cî bikin.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
ku: Ji kerema xwe re dîskeke ku dane dihewîne û dikare were dîsnivîsandin, têxin.

en: Please insert a disc holding data.
ku: Ji kerema xwe re dîskeke ku dane dihewîne têxin.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
ku: Ji kerema xwe re dîskê têxin ajokera CD/DVD

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
ku: "%s" mijûl e.

en: There is no disc in "%s".
ku: Di hundirê "%s" de tu dîsk tune.

en: The disc in "%s" is not supported.
ku: Dîska li "%s" nayê piştgirîkirin.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
ku: Dîska li "%s" nayê nivîsandin.

en: The disc in "%s" is empty.
ku: Dîska "%s" vala ye.

en: The disc in "%s" is not writable.
ku: Dîska li "%s" nayê nivîsandin.

en: Not enough space available on the disc in "%s".
ku: Di dîska "%s" de cihê vala ne bes e.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
ku: Divê dîska li "%s" were ji nû ve barkirin.

en: Please eject the disc and reload it.
ku: Ji kerema xwe re dîskê jê derxin û ji nû ve barkin.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
ku: Di peldanka ku ji bo pelên demdemî hatiye diyarkirin de afiradina pelekê ne pêkan bû

en: The image could not be created at the specified location
ku: Di peldanka ku jê re hatiye diyarkirin de afirandina îmajê ne pêkan bû

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
ku: Dixwazî ji bo vê danişînê jê re peldankeke din diyar bikî an jî bi peldanka heyî dîsa biceribînî?

en: You may want to free some space on the disc and retry
ku: Hûn li ser dîskê hinek cihê vala vekin û dîsa biceribînin baştir e

en: _Keep Current Location
ku: Cihê heyî biparêze

en: _Change Location
ku: Cih biguherînr

en: Location for Image File
ku: Cihê pela îmaj

en: Location for Temporary Files
ku: Cihê ji bo Pelên Demdemî

en: _Replace Disc
ku: Dîskê Bi Cî Bike

en: The disc in the drive holds data.
ku: Dîska di ajokerê de dane dihewîne.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
ku: Dîska _Vala

en: Do you want to continue anyway?
ku: Dîsa jî dixwazî berdewam bikî?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
ku: Di ser de  zêdekirina stranan a li CDyekê nayê pêşniyarkirin.

en: _Continue
ku: Berdewam

en: The simulation was successful.
ku: Sîmûlasyon serkeftî bû.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
ku: Nivîsandina dîskê ya rast wê di nava 10 çirkeyan de cî bigire

en: Burn _Now
ku: Niha Binivîse

en: Save Current Session
ku: Danişîna heyî tomarke

en: Error while burning.
ku: Di nivîsandinê de çewtî.

en: _Save Log
ku: Logê Tomarke

en: Image successfully created
ku: Îmaj bi serkeftin hat afirandin

en: DVD successfully copied
ku: DVD bi serkeftin hat jibergirtin

en: CD successfully copied
ku: CD bi serkeftin hat jibergirtin

en: Image of DVD successfully created
ku: Îmaja DVDyê bi serkeftin hat afirandin.

en: Image of CD successfully created
ku: Îmaja CDyê bi serkeftin hat afirandin.

en: There are some files left to burn
ku: Ji bo nivîsandinê çend pel man

en: There are some more videos left to burn
ku: Ji bo nivîsandinê çend vîdyoyên din man

en: There are some more songs left to burn
ku: Ji bo nivîsandinê çend stranên din man

en: Do you really want to quit?
ku: Ji dil dixwazî derkevî?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
ku: Qutkirina çalakiyê heye ku bibe sedem ku dîsk neyê bikaranîn.

en: C_ontinue Burning
ku: Nivîsandinê bidomîne

en: _Cancel Burning
ku: Nivîsandinê betalke

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
ku: Jibergirtin

note: Translators: This is a verb, an action gtk_dialog_add_button (GTK_DIALOG (dialog), _("Burn _Several Copies"), GTK_RESPONSE_ACCEPT);
en: _Burn
ku: Binivîse

en: _Burn Several Discs
ku: Ji yekê zêdetir dîsk binivîse

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
ku: Ji kerema xwe CD an jî DVDyeke din hilbijêrin an jî yeke nû têxinê.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
ku: Tu agahiyên hêmanê tune (stranbêj, sernav...) ku li dîskê were nivîsandin.

en: Please add files.
ku: Pelan lê zêdekin.

en: Please add songs.
ku: Stranan lê zêdekin.

en: Please add videos.
ku: Vîdyoyan lê zêdekin

en: There is no inserted disc to copy.
ku: Tu dîsk nehatiye têxistin ku were jibergirtin

en: Please insert a disc that is not copy protected.
ku: Dîskeke ku hember jibergirtinê nehatiye parastin têxin.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
ku: Dîskeke ku bi piştgiriya CD an jî DVD têxinê.

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Image Burning Setup
ku: Mîhengên Nivîsandina Îmajan

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc to write to"));
en: Select a disc to write to
ku: Dîskek hilbijêrin ku lê werenivîsandin

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Disc Burning Setup
ku: Mîhengên Nivîsandina Dîskê

en: Video Options
ku: Vebijêrkên Vîdyoyê

en: Select disc to copy
ku: Ji bo jibergirtinê dîsk hilbijêrin

en: Unknown song
ku: Strana Nenas

en: "%s" cannot be read
ku: "%s" nikare were xwendin

en: SVCD image
ku: Îmaja SVCD

en: VCD image
ku: Îmaja VCD

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
ku: %s: cihê vla ne bes e

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
ku: %s: %s cihê vala

note: Translators: the first %s is the path of the directory where burner * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
ku: %s: %s vala

en: Do you really want to choose this location?
ku: Ji dil dixwazî vê cihê hilbijêrî?

en: You do not have the required permission to write at this location
ku: Ji bo nivîsandina li vê cihê mafê xwe yê pêwist tune

en: Impossible to retrieve speeds
ku: Ji nû ve standina lezan ne pêkan e

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Burning speed")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), burner_utils_pack_properties (string, priv->speed, NULL), FALSE, FALSE, 0);
en: Burning speed
ku: Leza nivîsandinê

en: _Simulate before burning
ku: Beriya nivîsandinê sîmûlasyonê çêke

en: Leave the disc _open to add other files later
ku: Dîskê vekirî bihêle ku paşê pel bikarin lê werin zêdekrini

en: Allow one to add more data to the disc later
ku: Bihêle ku paşê zêdetir pel li dîskê werin zêdekirin

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options")); title = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Options"));
en: Options
ku: Vebijêrk

en: Location for _Temporary Files
ku: Cihê ji bo Pelên Demdemî

en: Set the directory where to store temporary files
ku: Ciheke diyar bikin ku pelên demdemî lê werin tomarkirin

note: string = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Temporary files"));
en: Temporary files
ku: Pelên Demdemî

en: Hidden file
ku: Pela veşartî

en: Unreadable file
ku: Pela nayê xwendin

en: Broken symbolic link
ku: Girêdana symbolic a şkestî

en: Autodetect
ku: Bixweber

en: ISO9660 image
ku: Îmaja ISO9660

en: Cue image
ku: Îmaja Cue

en: Cdrdao image
ku: Îmaja Cdrdao

en: Properties of %s
ku: Taybetiyên %s

en: _Keep Current Extension
ku: Pêvekên heyî biparêze

en: Change _Extension
ku: Pêvekê biguherîne

en: Configure recording options
ku: Vebijêrkên tomarkirinê mîheng bikin

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
ku: Dema Giştî: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
ku: Leza Navincî ya Ajokerê:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
ku: Dema mayî ya texmînî: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
ku: %i MiB ji %i MiB

en: Estimated drive speed:
ku: Leza ajokerê ya texmînî:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
ku: "%s": bar dike

en: All files
ku: Hemû pel

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
ku: Pelên îmaj

en: Image type:
ku: Cureya Îmajê:

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
ku: Ji dil dixwazî pela "%s" li bijartinê zêde bikî?

en: Ne_ver Add Such File
ku: Pelên wisa qet lê zêde neke

en: Al_ways Add Such File
ku: Pelên wisa herdem lê zêdeke

en: _Disable Full Windows Compatibility
ku: Pêketîbûna Tam a bo Windowsê neçalak bike

en: _Rename for Full Windows Compatibility
ku: Ji bo Pêketîbûna Tam a bo Windowsê ji nû ve bi nav bike

en: Check _Again
ku: Dîsa Venêre

en: Corrupted Files
ku: Pelên Şikestî

en: "%s" is not a valid URI
ku: "%s" ne URIyeke derbasdar e

en: _Check
ku: Venêre

en: Disc Checking
ku: Venihêrtina Dîskê

en: The disc is not supported
ku: Dîsk nayê piştgirîkirin

en: The drive is empty
ku: Ajoker vala ye

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Select a disc"));
en: Select a disc
ku: Dîskek Hilbijêrin

note: title_str = g_strdup_printf ("<b>%s</b>", _("Progress"));
en: Progress
ku: Pêşveçûn

en: Empty
ku: Vala

en: Disc file
ku: Pelê dîskê

en: New folder
ku: Peldanka Nû

en: New folder %i
ku: Peldanka Nû %i

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
ku: "%s" nayê dîtin.

en: Retrieving image format and size
ku: Format û mezinahiya îmajê ji nû ve distîne

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
ku: Formata îmaja dîskê nikare were naskirin

en: Please set it manually
ku: Ji kerema xwe re bi destî mîheng bikin

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
ku: "%s" ji pergala pelan hat rakirin.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
ku: Peldank li dîska deng an jî vîdyoyan nehatin zêdekirin

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
ku: Lîsteya lêdanê li dîska deng an jî vîdyoyan nehatin zêdekirin

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
ku: "%s" ji bo medyayên deng û vîdyoyê ne pêketî ye

en: Analysing video files
ku: Analîzkirina pelên vîdyoyê

en: Video format:
ku: Formata Vîdyoyê:

en: Format used mostly in Europe
ku: Formata ku li Ewropayê zêdetir tê bikaranîn

en: Native _format
ku: Formata Xwezayî

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
ku: Cureya VCD:

en: Create a VCD
ku: VCDyek biafirîne

en: Directory could not be created (%s)
ku: Peldank nehat afirandin (%s)

en: Getting size
ku: Mezinahiyê distîne

en: Writing
ku: Dinivîse

en: Blanking
ku: Betal dike

en: Creating checksum
ku: Checksum tê afirandin

en: Copying file
ku: Pelan ji ber digire

en: Analysing audio files
ku: Pelên deng tên analîzkirin

en: Preparing to write
ku: Ji bo nivîsandinê amade dike

en: Starting to record
ku: Dest bi tomarkirinê dike

en: Success
ku: Serkeftin

en: Burner media burning library
ku: Pirtûkxaneya nivîsandina medyayan a Burner

en: Display options for Burner-burn library
ku: Ji pirtûkxaneya nivîsandinê a Burneryê vebijêrkan nîşande

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
ku: "%s" rast tevnegeriya

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
ku: Di dîskê de cihê vala ne bes e (%s vala ye ji bo %s)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
ku: Peldanka ku we ji bo ku îmajên demdemî lê werin barkirin bijartiye, nikare pelên ji 2 GiB mezintir bihewîne

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
ku: Di peldanka ku we ji bo ku îmajên demdemî lê werin barkirin bijartiye de, ji bo dîska îmajan cihê vala ne bes e (%ld MiB pêwist e)

en: The size of the volume could not be retrieved
ku: Standina mezinahiya volumê nehat standin

en: No path was specified for the image output
ku: Ji bo outputa îmajan tu peldank nehatiye diyarkirin

en: The file is not stored locally
ku: Pel weke heremî nehatiye depokirin

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
ku: Peldanka VIDEO_TS wenda ye an jî ne derbasdar e

en: "%s" could not be found in the path
ku: "%s" di peldankê de nehat dîtin

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
ku: "%s" nayê dîtin

note: Translators: %s is the name of the burner element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
ku: Çalakiya "%s" bi koda çewtiyê a (%i) qediya

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
ku: Pela îmaj

en: Unnamed CD/DVD Drive
ku: Ajokera bênav a CD/DVD

en: Burner optical media library
ku: Pirtûkxaneya medyayên optîk a Burner

en: File
ku: Pel

en: Blu-ray disc
ku: Dîska Blu-ray

en: Writable Blu-ray disc
ku: Dîska Blu-ray a tê nivîsandin

en: Rewritable Blu-ray disc
ku: Dîska Blu-ray a tê dîs-nivîsandin

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
ku: Deng û dane %s di %s de

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
ku: Deng %s de %s de

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
ku: Dane %s de %s de

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
ku: %s di %s de

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
ku: %s: vala

en: Searching for available discs
ku: Li dîskên pêkan digere

note: Translators: this is hour minute second like '2 h 14 min 25'
en: %s h %s min %s
ku: %s s %s xul %s

note: Translators: this is hour minute like '2 h 14'
en: %s h %s
ku: %s s %s

note: Translators: this is hour like '2 h'
en: %s h
ku: %s s

note: Translators: %s is a duration expressed in minutes
en: %s min
ku: %s xul

note: Translators: the first %s is the number of minutes * and the second one is the number of seconds. * The whole string expresses a duration
en: %s:%s min
ku: %s:%s xul

en: The disc mount point could not be retrieved
ku: Nuqteya girêdanê ya dîskê nayê standin

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
ku: Dîska Dengê (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
ku: Dîska Daneyê (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
ku: Xuya ye ku ne peleke derbasdar a ISOyê ye

en: Unknown error
ku: Çewtiya Nenas

en: Size mismatch
ku: Mezinahî lê nayê

en: Type mismatch
ku: Cure lê nayê

en: Bad argument
ku: Argûmana xerab

en: Invalid address
ku: Navnîşana nederbasdar

en: Invalid command
ku: Fermana nederbasdar

en: Invalid parameter in command
ku: Di fermanê de parametreya nederbasdar

en: Invalid field in command
ku: Di fermanê de beşeke nederbasdar

en: Key not established
ku: Mifte nayê pejirandin

en: Invalid track mode
ku: Moda track çewt e

en: _Hide changes
ku: Guhertinan veşêre

en: _Show changes
ku: Guhertinan nîşande

en: The file does not appear to be a playlist
ku: Xuya ye ku pel ne lîsteyeke lêdanê ye

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
ku: Îmaj

en: _Color
ku: Reng

en: Solid color
ku: Rendê Zexm

en: Horizontal gradient
ku: Gradiyenta Berwarî

en: Vertical gradient
ku: Gradiyenta Tîkane

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
ku: Îmaj

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
ku: Peldanka îmajê:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
ku: Îmajek hilbijêrin

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
ku: Stîla îmajê:

en: Centered
ku: Navendî

en: Background Properties
ku: Taybetiyên Rûerdê

en: Bac_kground Properties
ku: Taybetiyên Rûerdê

en: _Text Color
ku: Rengê Nivîsê

en: Cover Editor
ku: Sererastkera Bergê

en: Set Bac_kground Properties
ku: Taybetiyên Rûerdê Mîheng Bike

en: SIDES
ku: Kêlek

en: BACK COVER
ku: BERGA PAŞ

en: FRONT COVER
ku: BERGA PÊŞ

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
ku: Îmaj nehat barkirin.

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
ku: %s element naye afirandin

en: Pick a Color
ku: Rengek bistîne

en: CD/DVD Creator
ku: Afirînerê CD/DVD

en: Create CDs and DVDs
ku: CD û DVDyana biafirînin

en: Medium Icon
ku: Îkona Medyayê

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
ku: Pelên Îmaj

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
ku: Peldanka afirînerê CD/DVD

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
ku: Pelan bişemitînin an jî ji ber bigirin vir ku li dîskê werin nivîsandin

en: Write to Disc
ku: Binivîse dîkê

en: An image could not be created
ku: Afirandina îmajekê pêk nehat

en: Unknown character encoding
ku: Kodkirina tîpên nenas

en: There is no space left on the device
ku: Di amûrê de cihê vala nema

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
ku: Hêman tê nivîsandin %s

en: Formatting disc
ku: Dîskê tê formatkirin

en: Checking file integrity
ku: Kontrola rastbûna pel

en: File "%s" could not be opened
ku: Pela "%s" nayê vekirin

en: Video DVD could not be opened
ku: DVDya vîdyoyê venabe

en: Copying checksum file
ku: Pela checksum tê jibergirtin

en: Copying files locally
ku: Jibergirtina pelan a heremî

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
ku: Daxistinkera Pelan

en: Impossible to retrieve local file path
ku: Cihê pelên herêmî nikare were standin

en: Normalizing tracks
ku: Asayîkirina Stranan

en: Analysing "%s"
ku: Analîz dike "%s"

en: Create a data CD/DVD
ku: CD/DVDyeke daneyê biafirîne

note: {N_("Audi_o project"), N_("Create a traditional audio CD"), N_("Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos"), "media-optical-audio-new", BURNER_PROJECT_TYPE_AUDIO},
en: D_ata project
ku: Projeya daneyê

note: {N_("_Video project"), N_("Create a video DVD or an SVCD"), N_("Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers"), "media-optical-video-new", BURNER_PROJECT_TYPE_VIDEO}, {N_("Disc _copy"), N_("Create 1:1 copy of a CD/DVD"), N_("Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your h
en: Burn _image
ku: Nivîsandina Îmaj

en: _Project
ku: Proje

en: _View
ku: Dîtin

en: _Edit
ku: Biguherîne

en: _Tools
ku: Amûr

en: _Help
ku: Alîkarî

en: P_lugins
ku: Pêvek

en: E_ject
ku: Jê Derxe

en: Eject a disc
ku: Dîskek jê derxe

en: Blank a disc
ku: Dîskek vala bike

en: Check data integrity of disc
ku: Rastbûna daneya dîskê venêre

en: Quit Burner
ku: Ji Burneryê derkeve

en: _Contents
ku: Naverok

en: Display help
ku: Alîkariyê Nîşande

en: About
ku: Derbarê de...

en: Disc Burner
ku: Nivîskera Dîskan

en: Error while loading the project
ku: Di barkirina projeyê de çewtî

en: The project is empty
ku: Proje vala ye

en: Burner is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ku: Burner nivîsbariyeke azad e; hûn dikarin wê belav bikin an jî biguherînin, li gor zagonên GNU lîsansa giştî ya civakê ku ji aliyê Free Software Foundation ve hatiye weşandin: versiyona 2emîn a lîsansê jî yên piştî wê jî.

en: Burner Homepage
ku: Malpera Burner

en: The project "%s" does not exist
ku: Projeya "%s" tune

en: _Recent Projects
ku: Projeyên Dawîn

en: Open the selected files
ku: Pelên bijartî veke

en: Remove the selected files from the project
ku: Pelên bijartî ji projeyê rake

en: Add the files stored in the clipboard
ku: Pelên li clipboardê lê zêdeke

en: Pause
ku: Raweste

en: Title
ku: Sernav

en: Artist
ku: Stranbêj

en: Length
ku: Dirêjahî

en: _Discard File
ku: Pelê jê bavêje

en: _Add File
ku: Pel lê zêdeke

en: Search _Directory
ku: Lêgerîna Peldankê

en: "%s" could not be opened.
ku: "%s" nikare were vekirin.

en: Select one song only please.
ku: Ji kerema xwe re tenê stranek hilbijêrin.

en: Impossible to split more than one song at a time
ku: Di heman demê de nikare ji stranekê zêdetir qet bike

en: Open the specified project
ku: Projeya diyarkirî vekin

en: PROJECT
ku: PROJE

en: Copy a disc
ku: Dîskek ji ber bigire

en: PATH TO DEVICE
ku: RIYA LI AMÛRÊ

en: Cover to use
ku: Ji bo bikaranînê berg

en: PATH TO COVER
ku: RIYA LI BERGÊ

en: Open the blank disc dialog
ku: Diyaloga dîska vala veke

en: Open the check disc dialog
ku: Diyaloga kontrola dîskê veke

en: PATH
ku: RÊ

en: Rename the selected file
ku: Navê pela bijartî biguhere

note: {"NewFolder", "folder-new", N_("New _Folder"), NULL, N_("Create a new empty folder"),
en: New _Folder
ku: Peldanka Nû

en: Create a new empty folder
ku: Peldankeke nû ya vala biafirînin

en: The session could not be imported.
ku: Danişîn nikare were têxistin.

en: _Discard
ku: Betal Bike

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
ku: Herdem Biparêze

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
ku: Biparêze

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
ku: Pevguhertin

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
ku: Herdem Bi Hev Biguhere

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
ku: Têxe %s

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
ku: Têxe %s

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
ku: Têxe

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
ku: Bi bî awayî, piştî nivîsandinê wê pelên ji danişîna berê nekarin werin bikaranîn.

en: I_mport Session
ku: Danişîn têxe

en: Click here to import its contents
ku: Ji bo têzistina naveroka wê li vir bitikin

en: Please wait while the project is loading.
ku: Ji kerema xwe re bisekine, proje bar dibe.

en: _Cancel Loading
ku: Barkirinê Betal Bike

en: Cancel loading current project
ku: Barkirina projeya heyî betal bike

en: File Renaming
ku: Navguhertina Pelan

en: _Rename
ku: Nav Biguhere

en: Renaming mode
ku: Moda Navguhertinê

en: Files
ku: Pel

en: Size
ku: Mezinahî

en: Description
ku: Ravekirin

en: Space
ku: Valahî

en: The disc in "%s" cannot be ejected
ku: Dîska di "%s" de nikare were jê derxistin

en: _Eject
ku: Jê derxe

en: Eject Disc
ku: Dîskê jê derxe

en: Audio files
ku: Pelên Dengê

en: Movies
ku: Fîlm

note: gtk_widget_add_events(priv->mainwin, GDK_BUTTON_PRESS_MASK); g_signal_connect(G_OBJECT(priv->mainwin), "button-press-event", G_CALLBACK (drag_handle), NULL);
en: Filter Options
ku: Vebijêrkên Mevsikê

en: Type
ku: Cure

en: P_review
ku: Pêşdîtin

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
ku: Pêşdîtina vîdyo, deng û wêneyan nîşande

en: _Show Side Panel
ku: Panêla kêlekê nîşande

en: Show a side pane along the project
ku: Di hemû projeyê de panêleke kêlekê nîşande

en: _Horizontal Layout
ku: Bicîbûna Berwarî

en: _Vertical Layout
ku: Bicîbûna Tîkane

en: Set a vertical layout
ku: Bicîbûneke tîkane mîheng bike

en: Click to close the side pane
ku: Ji bo girtina vê panêla kêlekê, bitikin

en: Song titles
ku: Sernavê stranan

en: Artist:
ku: Stranbêj:

en: Composer:
ku: Bestekar:

en: Pause length:
ku: Dirêjahiya Rawestê:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
ku: Dirêjahiya rawestina piştî stranê, diyar dike

en: Song Information
ku: Agahiya Stranê

en: Select Playlist
ku: Lîsteya lêdanê hilbijêrin

en: Playlists
ku: Lîsteya lêdanê

en: Number of Songs
ku: Hejmara stranan

en: Genre
ku: Cure

en: Plugin
ku: Pêvek

en: Enabled
ku: Çalak

en: Copyright %s
ku: Mafê jibergirtinê %s

en: _About
ku: Derbarê de

en: C_onfigure
ku: Mîheng bike

en: A_ctivate
ku: Çalak bike

en: Ac_tivate All
ku: Hemûyan çalak bike

en: _Deactivate All
ku: Hemûyan neçalak bike

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
ku: Vebijêrkên pêveka %s

en: Burner Plugins
ku: Pêvekên Burner

en: Save current project
ku: Projeya heyî tomarke

en: Save current project to a different location
ku: Projeya heyî li ciheke din tomarke

en: _Add Files
ku: Pelan lê zêdeke

en: Add files to the project
ku: Pelan li projeyê zêdeke

en: _Remove Files
ku: Pelan jê bibe

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
ku: Projeyê Vala Bike

en: Remove all files from the project
ku: Hemû pelan ji projeyê rake

en: Burn the disc
ku: Binivîse Dîskê

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
ku: Ji dil dixwazî ku projeyeke nû biafirînî û ya heyî betal bikî?

en: _Discard Changes
ku: Guhertinan Betal Bike

en: _Discard Project
ku: Projeyê Betal Bike

en: Select Files
ku: Pelan Hilbijêre

en: Do you really want to empty the current project?
ku: Ji dil dixwazî vê projeya heyî vala bikî?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
ku: Valakirina projeyê wê hemû pelên berê lê hatine zêdekirin, rake. Wê hemû xebat wenda bibe. Ji bîr neke ku wê ji cihê xwe yên resen neyên jêbirin, tenê wê êdî li vir neyên lîstekirin.

en: _Save
ku: Tomarke

en: _Add
ku: Lê zêdeke

en: _Remove
ku: Rake

en: Your project has not been saved.
ku: Projeya we nehatiye tomarkirin.

en: Save the changes of current project before closing?
ku: Beriya girtinê bila guhertinên projeyê werin tomarkirin?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
ku: Ger hûn tomar nekin, wê guhertin heta hetayê wenda bibin.

en: Cl_ose Without Saving
ku: Bigire lê tomar neke

en: Save Current Project
ku: Projeya heyî tomarke

en: Save project as a plain text list
ku: Projeyê weke lîsteya nivîsê tomar bike

en: _Cover Editor
ku: Sererastkera Bergan

en: _New Project
ku: Projeyeke Nû

en: Create a new project
ku: Projeyeke nû biafirîne

en: _Empty Project
ku: Projeyê Vala Bike

en: New _Audio Project
ku: Projeyeke Nû ya Dengê

en: New _Data Project
ku: Projeyeke Nû ya Daneyê

en: New _Video Project
ku: Projeyeke Nû ya Vîdyoyê

en: Open a project
ku: Projeyek Veke

en: No file selected
ku: Tu pel nehatiye bijartin

en: Open Project
ku: Proje Veke

en: _New
ku: Nû

en: _Open
ku: Veke

en: Browse the file system
ku: Pergala pelan veke

en: Display playlists and their contents
ku: Lîsteyên lêdanê û naverokên wan nîşande

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
ku: Ji kerema xwe re îmajeke din hilbijêrin

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
ku: Dîska Vîdyoyê (%s)

en: Error while loading the project.
ku: Di barkirina projeyê de çewtî.

en: The project could not be opened
ku: Proje nehat vekirin

en: The file is empty
ku: Pel vala ye

en: It does not seem to be a valid Burner project
ku: Xuya ye ku ne projeyeke derbasdar a Burneryê ye

en: Last _Unsaved Project
ku: Projeya dawîn a tomarnekirî

en: No recently used project
ku: Tu projeyên berê bikarhatî tune

en: Recent projects:
ku: Projeyên dawîn:

en: Insert text
ku: Tekst têxe

en: Delete text
ku: Tekst jê bibe

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
ku: Têxe

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
ku: li dawiyê

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in burner * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
ku: bi

en: Rename to
ku: Nav biguhere li

en: {number}
ku: {hejmar}

en: No file
ku: Tu pel tune

en: Start and stop playing
ku: Lêdanê destpêke û rawestîne

en: Title:
ku: Sernav:

en: Song start:
ku: Destpêka Stranê:

en: Song end:
ku: Dawiya Stranê:

en: Track length:
ku: Dirêjahiya Stranê:

en: Song information for track %02i
ku: Agahiya stranê ji bo strana %02i

en: _Split
ku: Parçe Bike

en: _Don't split
ku: Parçe Qet

en: Re_move All
ku: Hemûyan Rake

en: Split Track
ku: Stranê Parçe Bike

en: M_ethod:
ku: Metod:

en: Method to be used to split the track
ku: Metoda parçekirina stranê

en: Split track manually
ku: Stranê bi destî parçebike

en: Split track in parts with a fixed length
ku: Stranê bi dirêjahiyên diyarkirî parçe bike

en: Split track in a fixed number of parts
ku: Stranê bi hejmareke diyarkirî parçe bike

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
ku: parçe

en: Start
ku: Destpêk

en: End
ku: Dawîn

en: Hours
ku: saet

en: Minutes
ku: Xulek

en: Seconds
ku: Çirke

en: _Search Directory
ku: Lêgerîna Ferhengê
