labwc - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Go there...
fa: برو اونجا ...

en: Terminal
fa: پایانه

en: Reconfigure
fa: تنظیم دوباره

en: Exit
fa: خروج

en: Minimize
fa: کوچکنمایی

en: Maximize
fa: بزرگنمایی

en: Fullscreen
fa: تمام‌صفحه

en: Roll Up/Down
fa: غلتاندن به بالا/پایین

en: Decorations
fa: آرایش

en: Always on Top
fa: همیشه رو

en: Move Left
fa: حرکت به چپ

en: Move Right
fa: حرکت به راست

en: Always on Visible Workspace
fa: همیشه در فضای کاری قابل نمایش

en: Workspace
fa: فضای کار

en: Close
fa: بستن
