labwc - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Go there...
tr: Şuraya git...

en: Terminal
tr: Uçbirim

en: Reconfigure
tr: Yeniden Yapılandır

en: Exit
tr: Çıkış

en: Minimize
tr: Küçült

en: Maximize
tr: Büyüt

en: Fullscreen
tr: Tam Ekran

en: Roll Up/Down
tr: Yukarı/aşağı katla

en: Decorations
tr: Süslemeler

en: Always on Top
tr: Her Zaman Üstte

en: Move Left
tr: Sola taşı

en: Move Right
tr: Sağa taşı

en: Always on Visible Workspace
tr: Her Zaman Görünür Çalışma Alanında

en: Workspace
tr: Çalışma Alanı

en: Close
tr: Kapat
