LaTeXila master - en to hu translation catalogue (594 entries)

note: (itstool) path: tool/label
en: View PDF
hu: PDF megtekintése

note: (itstool) path: tool/description
en: View the PDF file
hu: A PDF fájl megtekintése

note: (itstool) path: tool/label
en: View DVI
hu: DVI megtekintése

note: (itstool) path: tool/description
en: View the DVI file
hu: A DVI fájl megtekintése

note: (itstool) path: tool/label
en: View PS
hu: PS megtekintése

note: (itstool) path: tool/description
en: View the PostScript file
hu: A PostScript fájl megtekintése

note: (itstool) path: tool/description
en: Create a PDF file from LaTeX sources with the "pdflatex" command
hu: PDF fájl létrehozása a LaTeX forrásokból a „pdflatex” paranccsal

note: (itstool) path: tool/description
en: Create a DVI file from LaTeX sources with the "latex" command
hu: DVI fájl létrehozása a LaTeX forrásokból a „latex” paranccsal

note: (itstool) path: tool/description
en: Run BibTeX (bibliography)
hu: BibTeX futtatása (irodalomjegyzék)

note: (itstool) path: tool/description
en: Run MakeIndex
hu: MakeIndex futtatása

note: (itstool) path: tool/description
en: Convert the DVI document to the PDF format
hu: A DVI dokumentum átalakítása PDF formátumba

note: (itstool) path: tool/description
en: Convert the DVI document to the PostScript format
hu: A DVI dokumentum átalakítása PostScript formátumba

note: (itstool) path: tool/description
en: Convert the PostScript document to the PDF format
hu: A PostScript dokumentum átalakítása PDF formátumba

en: LaTeXila is an integrated LaTeX environment for the GNOME desktop. The idea of LaTeXila is to always deal directly with the LaTeX code, while simplifying as most as possible the writing of this LaTeX code.
hu: A LaTeXila a GNOME asztal integrált LaTeX környezete. A LaTeXila célja, hogy mindig közvetlenül a LaTeX kódra összpontosítson, miközben a lehető legjobban megkönnyítse a LaTeX kód írását.

en: To help the writing of the LaTeX markup, auto-completion is available as well as menus and toolbars with the principal commands.
hu: A LaTeX jelölő nyelv írásának megsegítéséhez automatikus kiegészítés érhető el, akárcsak a fontosabb parancsokkal ellátott menük és eszköztárak.

en: New documents are created from templates. There are buttons to compile, convert and view a document in one click. And projects containing several .tex files are managed easily.
hu: Az új dokumentumok sablonok alapján készülnek. A dokumentumok fordítása, átalakítása és megtekintése egyetlen gombnyomással lehetséges. A LaTeXila könnyedén kezeli a több .tex fájlt tartalmazó projekteket is.

en: A side panel contains three components: the document structure to easily navigate in it; lists of symbols to insert them in a document; and an integrated file browser.
hu: Az oldalpanel három összetevővel rendelkezik: a dokumentum-szerkezet megjelenítője, amely megkönnyíti a navigációt; a dokumentumba beilleszthető szimbólumok listája; és egy integrált fájlböngésző.

en: LaTeXila has also other features like the spell checking, or the forward and backward search to switch between the .tex and the PDF.
hu: A LaTeXila további funkciói között található a helyesírás-ellenőrzés, vagy a .tex és PDF fájl közötti váltásra használható előre és hátra történő keresés.

en: Completion of LaTeX commands
hu: LaTeX parancsok kiegészítése

en: Generating the PDF file
hu: A PDF fájl előállítása

en: Document structure in the side panel
hu: Dokumentumszerkezet az oldalpanelen

en: Integrated LaTeX Environment
hu: Integrált LaTeX környezet

en: Edit LaTeX documents
hu: LaTeX dokumentumok szerkesztése

en: text;tex;latex;editor;documents;
hu: szöveg;tex;latex;szerkesztő;dokumentumok;

en: Open a New Window
hu: Új ablak megnyitása

en: Open a New Document
hu: Új dokumentum megnyitása

en: Use Default Font
hu: Alapértelmezett betűkészlet használata

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to LaTeXila. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
hu: A rendszer alapértelmezett rögzített szélességű betűkészletének használata szövegszerkesztésre a LaTeXilában beállított betűkészlet helyett. Ha ez a beállítás ki van kapcsolva, a „Szerkesztő betűkészlete” beállítás lesz felhasználva a rendszer betűkészlete helyett.

en: Editor Font
hu: Szerkesztő betűkészlete

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
hu: A szerkesztőterülethez használt egyéni betűkészlet. Ez csak akkor lép érvénybe, ha az „Alapértelmezett betűkészlet használata” ki van kapcsolva.

en: Style Scheme
hu: Stílusséma

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
hu: A szöveg színezésére használt GtkSourceView stílusséma azonosítója.

en: Create Backup Copies
hu: Biztonsági mentések létrehozása

en: Whether LaTeXila should create backup copies for the files it saves.
hu: Készítsen-e a LaTeXila biztonsági mentést az elmentendő fájlokról.

en: Autosave
hu: Automatikus mentés

en: Whether LaTeXila should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
hu: Mentse-e a LaTeXila automatikusan a módosított fájlokat egy megadott időköz után. Az automatikus mentés időközét beállíthatja az „Automatikus mentés időköze” beállítással.

en: Autosave Interval
hu: Automatikus mentés időköze

en: Number of minutes after which LaTeXila will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
hu: Az automatikus mentés időközének megadása (percekben). Csak akkor lép érvénybe, ha az „Automatikus mentés” beállítás be van kapcsolva.

en: Reopen files on startup
hu: Fájlok ismételt megnyitása indításkor

en: Whether LaTeXila should reopen the files that was opened the last time.
hu: Nyissa-e meg a LaTeXila ismét azokat a fájlokat, amelyek legutóbb meg voltak nyitva.

en: Tab Size
hu: Tabulátor mérete

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
hu: Meghatározza a tabulátor karakterek helyett megjelenítendő szóközök számát.

en: Insert spaces
hu: Szóközök beszúrása

en: Whether LaTeXila should insert spaces instead of tabs.
hu: Szúrjon-e be a LaTeXila szóközöket a tabulátorok helyett.

en: Forget lack of tabulations
hu: A tabulátorok hiányának elfelejtése

en: Forget you are not using tabulations.
hu: Felejtse el, hogy nem használ tabulátorokat.

en: Display Line Numbers
hu: Sorok számának megjelenítése

en: Whether LaTeXila should display line numbers in the editing area.
hu: Jelenítse-e meg a LaTeXila a sorszámokat a szerkesztő területen.

en: Highlight Current Line
hu: Jelenlegi sor kiemelése

en: Whether LaTeXila should highlight the current line.
hu: Emelje-e ki a LaTeXila a jelenlegi sort.

en: Highlight Matching Brackets
hu: Zárójelpárok kiemelése

en: Whether LaTeXila should highlight matching brackets.
hu: Emelje-e ki a LaTeXila a zárójelpárokat.

en: Highlight Misspelled Words
hu: Helyesírási hibás szavak kiemelése

en: Whether misspelled words are highlighted by default.
hu: Emelje-e ki a helyesírási hibás szavakat alapértelmezetten.

en: Spell Checking Language
hu: Helyesírás-ellenőrzés nyelve

en: The default language used for the spell checking. Set to the empty string to take the best language available based on the environment.
hu: A helyesírás-ellenőrzéshez használt alapértelmezett nyelv. Állítsa üres szövegre a környezeten alapuló legjobb elérhető nyelv kiválasztásához.

en: Main toolbar is visible
hu: A fő eszköztár látható

en: Whether the main toolbar (file open, close, build, ...) should be visible.
hu: Legyen-e látható a fő eszköztár (fájl megnyitása, bezárás, összeállítás, …).

en: Edit toolbar is visible
hu: A szerkesztő eszköztár látható

en: Whether the edit toolbar (bold, italic, character sizes, ...) should be visible.
hu: Legyen-e látható a szerkesztő eszköztár (félkövér, dőlt, betűméretek, …).

en: Side panel is Visible
hu: Az oldalpanel látható

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
hu: Legyen-e látható a szerkesztőablakok bal oldalán az oldalpanel.

en: Bottom panel is Visible
hu: Az alsó panel látható

en: Whether the bottom panel containing the build view should be visible.
hu: Legyen-e látható a összeállítási nézetet tartalmazó alsó panel.

en: Side panel component
hu: Oldalpanel összetevő

en: Side panel's active component. 0: Symbols. 1: File browser. 2: Structure.
hu: Az oldalpanel aktív összetevője. 0: Szimbólumok. 1: Fájlböngésző. 2: Szerkezet.

en: Show build output warnings
hu: Az összeállítási kimenet figyelmeztetéseinek megjelenítése

en: Show build output badboxes
hu: Az összeállítási kimenet rossz szövegdobozainak megjelenítése

en: Interactive completion
hu: Interaktív kiegészítés

en: Automatically show LaTeX commands proposals
hu: LaTeX-parancs javaslatok automatikus megjelenítése

en: Minimum number of characters for interactive completion
hu: Minimális karakterszám az interaktív kiegészítéshez

en: Minimum number of characters after "\" for the interactive completion of LaTeX commands
hu: A „\” utáni minimális karakterszám a LaTeX parancsok interaktív kiegészítéséhez

en: No confirmation when cleaning-up
hu: Nincs megerősítés tisztításkor

en: Automatic clean-up
hu: Automatikus tisztítás

en: Automatically clean-up files after close. no-confirm-clean must be true.
hu: Fájlok automatikus tisztítása bezáráskor. A „Nincs megerősítés tisztításkor" értékének igaznak kell lennie.

en: File extensions for the clean-up
hu: Fájlkiterjesztések a tisztításhoz

en: The list of file extensions for the clean-up, separated by spaces
hu: Fájlkiterjesztések szóközzel elválasztott listája a tisztításhoz

en: Enabled default build tools
hu: Engedélyezett alapértelmezett összeállítási eszközök

en: The list of the default build tools that are enabled
hu: Az engedélyezett alapértelmezett összeállítási eszközök listája

en: Disabled default build tools
hu: Letiltott alapértelmezett összeállítási eszközök

en: The list of the default build tools that are disabled
hu: A letiltott alapértelmezett összeállítási eszközök listája

en: Current directory
hu: Jelenlegi könyvtár

en: URI of the file browser current directory
hu: A fájlböngésző jelenlegi könyvtárának URI-ja

en: Show build files
hu: Összeállítási fájlok megjelenítése

en: Show files with an extension present in preferences.latex.clean-extensions.
hu: A preferences.latex.clean-extensions értékében szereplő kiterjesztéssel rendelkező fájlok megjelenítése.

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show files beginning with a dot.
hu: A ponttal kezdődő fájlok megjelenítése.

note: (itstool) path: template/babel This must be translated by a usepackage LaTeX command.
en: 
    % babel package or equivalent
hu: 
    % babel csomag vagy azzal egyenértékű

note: (itstool) path: template/translatableChunk
en: 
    \documentclass[a4paper,11pt]{letter}
    \usepackage[T1]{fontenc}
    \usepackage[utf8]{inputenc}
    \usepackage{lmodern}
    
    \address{Your name\\Your address\\Your phone number}
    \signature{Your name}
    
    \begin{document}
    
    \begin{letter}{Destination\\Address of the destination\\Phone number of the destination}
    
    \opening{Dear Sir,}
    
    % corps of the letter
    
    \closing{Yours sincerely,}
    
    %\cc{Other destination}
    %\ps{PS: PostScriptum}
    %\encl{Enclosures}
    
    \end{letter}
    \end{document}
hu: 
    \documentclass[a4paper,11pt]{letter}
    \usepackage[T1]{fontenc}
    \usepackage[utf8]{inputenc}
    \usepackage{lmodern}
    
    \address{Az ön neve\\Az ön címe\\Az ön telefonszáma}
    \signature{Az ön neve}
    
    \begin{document}
    
    \begin{letter}{Cél\\A cél címe\\A cél telefonszáma}
    
    \opening{Tisztelt Uram!}
    
    % a levél törzse
    
    \closing{Tisztelettel:}
    
    %\cc{Egyéb cél}
    %\ps{UI: Utóirat}
    %\encl{Enclosures}
    
    \end{letter}
    \end{document}

en: Hide panel
hu: Panel elrejtése

en: Personal Build Tool
hu: Személyes összeállítási eszköz

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: Default Build Tool (read-only)
hu: Alap összeállítási eszköz (csak olvasható)

note: icon-name label
en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Convert
hu: Átalakítás

note: FIXME don't use Stock
en: View File
hu: Fájl megtekintése

note: In all cases, the text must be selectable, but there is no property for that. So set as editable, but in read-only mode the edited text isn't changed (see below).
en: Commands
hu: Parancsok

en: Post Processor
hu: Utófeldolgozó

en: Add...
hu: Hozzáadás…

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Move up
hu: Mozgatás fel

en: Move down
hu: Mozgatás le

en: Label
hu: Címke

en: You can select this arrow and copy/paste it!
hu: Kijelölheti ezt a nyilat, majd másolja/illessze be!

en: Description
hu: Leírás

en: File extensions for which the build tool can be executed.
hu: Fájlkiterjesztések, amelyekre az összeállítási eszköz végrehajtható.

en: The extensions are separated by spaces.
hu: A kiterjesztések szóközzel vannak elválasztva.

en: If it is empty, all extensions are allowed.
hu: Ha üres, minden kiterjesztés engedélyezett.

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: Icon
hu: Ikon

note: Placeholders
en: Placeholders:
hu: Helykitöltők:

en: The active document's filename.
hu: Az aktív dokumentum fájlneve.

en: If the active document belongs to a project, the main file is chosen.
hu: Ha az aktív dokumentum egy projekthez tartozik, akkor a fő fájl kerül kiválasztásra.

en: The active document's filename without its extension.
hu: Az aktív dokumentum fájlneve kiterjesztés nélkül.

en: Jobs
hu: Feladatok

en: List of files to open after executing the build jobs.
hu: Az összeállítási feladatok elvégzése után megnyitandó fájlok listája.

en: The files are separated by spaces.
hu: A fájlok szóközzel vannak elválasztva.

en: You should use the placeholders to specify the files.
hu: Használja a helykitöltőket a fájlok megadásához.

en: Files to open
hu: Megnyitandó fájlok

en: Build Tools
hu: Összeállítási eszközök

en: Default Build Tools
hu: Alapértelmezett összeállítási eszközök

en: Personal Build Tools
hu: Személyes összeállítási eszközök

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: View the properties (read-only)
hu: A tulajdonságok megjelenítése (csak olvasható)

en: Edit the properties
hu: Tulajdonságok szerkesztése

en: Create a copy
hu: Másolat létrehozása

en: %s [copy]
hu: %s [másolás]

en: Do you really want to delete the build tool "%s"?
hu: Biztosan törölni szeretné a(z) „%s” összeállítási eszközt?

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Do you really want to delete these files?
hu: Biztosan törölni szeretné ezeket a fájlokat?

note: secondary label
en: Select the files you want to delete:
hu: Válassza ki a törölni kívánt fájlokat:

en: No build file to clean up.
hu: Nincs tisztítandó összeállítási fájl.

en: No matching proposal
hu: Nincs egyező javaslat

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible.
en: Ln %d, Col %d
hu: %d. sor, %d. oszlop

en: Close _without Saving
hu: Bezárás mentés _nélkül

en: _Save
hu: _Mentés

en: There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
hu: %d mentetlen dokumentum van. Menti a változásokat, mielőtt bezárja?

en: Select the documents you want to save:
hu: Válassza ki a menteni kívánt dokumentumokat:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
hu: Ha nem menti, akkor minden változtatás véglegesen elvész.

en: The structure item already contains a sub-paragraph.
hu: A szerkezeti elem már tartalmaz egy al-bekezdést.

en: Close document
hu: Dokumentum bezárása

note: main file
en: Main File
hu: Fő fájl

en: Main File:
hu: Fő fájl:

en: Activate '%s'
hu: „%s” aktiválása

en: The file %s changed on disk.
hu: A(z) %s fájl megváltozott a lemezen.

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
hu: El szeretné vetni a módosításait és újratölti a fájlt?

en: Do you want to reload the file?
hu: Újra szeretné tölteni a fájlt?

en: _Reload
hu: Új_ratöltés

en: Impossible to load the file '%s'.
hu: Nem lehet betölteni a(z) „%s” fájlt.

en: The file %s has been modified since reading it.
hu: A(z) %s fájl változott az utolsó beolvasása óta.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
hu: Ha most elmenti, minden külső módosítás elveszhet. Mindenképp menti?

en: _Save Anyway
hu: _Mentés mindenképp

en: _Don't Save
hu: _Ne mentse

en: Impossible to save the file.
hu: Nem lehet elmenteni a fájlt.

en: Error trying to convert the document to UTF-8
hu: Hiba a dokumentum UTF-8 formátumra való átalakításának kísérletekor

en: Untitled Document
hu: Névtelen dokumentum

en: The file has a temporary location. The data can be lost after rebooting your computer.
hu: A fájl ideiglenes helyen van. A számítógép újraindításakor az adatok elveszhetnek.

en: Do you want to save the file in a safer place?
hu: El szeretné menteni a fájlt egy biztonságosabb helyre?

en: Save _As
hu: Men_tés másként

en: Cancel
hu: Mégse

en: No dictionaries available for the spell checking.
hu: Nem érhető el szótár a helyesírás-ellenőrzéshez.

note: Help
en: _Help
hu: _Súgó

en: Go to the home directory
hu: Ugrás a saját könyvtárba

en: Go to the parent directory
hu: Ugrás a szülő könyvtárba

en: Go to the active document directory
hu: Ugrás az aktív dokumentum könyvtárába

en: Open in a file manager
hu: Megnyitás fájlkezelőben

en: Open the current directory in a file manager
hu: A jelenlegi mappa megnyitása fájlkezelőben

en: Open in a terminal
hu: Megnyitás terminálban

en: Open the current directory in a terminal
hu: A jelenlegi mappa megnyitása terminálban

en: File System
hu: Fájlrendszer

note: File browser
en: File Browser
hu: Fájlböngésző

en: Show the application's version
hu: Az alkalmazás verziószámának megjelenítése

en: Create new document
hu: Új dokumentum létrehozása

en: Create a new top-level window in an existing instance of LaTeXila
hu: Új felső szintű ablak létrehozása a LaTeXila egy már futó példányában

en: LaTeXila is an Integrated LaTeX Environment for the GNOME Desktop
hu: A LaTeXila a GNOME asztal integrált LaTeX környezete

en: About LaTeXila
hu: A LaTeXila névjegye

note: LaTeX: Sectioning
en: _Sectioning
hu: _Szakaszolás

en: Part
hu: Rész

en: Chapter
hu: Fejezet

en: Section
hu: Szakasz

en: Sub-section
hu: Alszakasz

en: Sub-sub-section
hu: Al-alszakasz

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Sub-paragraph
hu: Al-bekezdés

note: LaTeX: References
en: _References
hu: _Hivatkozások

en: Reference to a label
hu: Hivatkozás egy címkére

en: Page reference to a label
hu: Oldalhivatkozás egy címkére

en: Add a word to the index
hu: Szó hozzáadása a szószedethez

en: Footnote
hu: Lábjegyzet

en: Reference to a bibliography item
hu: Hivatkozás az irodalomjegyzék egy elemére

en: Center - \begin{center}
hu: Középre - \begin{center}

en: Align Left - \begin{flushleft}
hu: Igazítás balra - \begin{flushleft}

en: Align Right - \begin{flushright}
hu: Igazítás jobbra - \begin{flushright}

en: Figure - \begin{figure}
hu: Ábra - \begin{figure}

en: Table - \begin{table}
hu: Táblázat - \begin{table}

en: Quote - \begin{quote}
hu: Idézés - \begin{quote}

en: Quotation - \begin{quotation}
hu: Idézet - \begin{quotation}

en: Verse - \begin{verse}
hu: Versszak - \begin{verse}

en: Minipage - \begin{minipage}
hu: Minioldal - \begin{minipage}

en: Title page - \begin{titlepage}
hu: Címlap - \begin{titlepage}

note: LaTeX: list environments
en: _List Environments
hu: _Listakörnyezetek

en: Bulleted List - \begin{itemize}
hu: Felsorolás - \begin{itemize}

en: Enumeration - \begin{enumerate}
hu: Számozás - \begin{enumerate}

en: Description - \begin{description}
hu: Leírás - \begin{description}

en: Custom list - \begin{list}
hu: Egyéni lista - \begin{list}

en: List item - \item
hu: Listaelem - \item

note: LaTeX: character sizes
en: _Characters Sizes
hu: Karakter_méretek

note: LaTeX: font styles
en: _Font Styles
hu: Betű_készlet stílusok

en: Bold - \textbf
hu: Félkövér - \textbf

en: Italic - \textit
hu: Dőlt - \textit

en: Typewriter - \texttt
hu: Írógépbetű - \texttt

en: Slanted - \textsl
hu: Döntött - \textsl

en: Small Capitals - \textsc
hu: Kiskapitális - \textsc

en: Sans Serif - \textsf
hu: Talpatlan betűkészlet - \textsf

en: Emphasized - \emph
hu: Hangsúlyozott - \emph

en: Underline - \underline
hu: Aláhúzott - \underline

en: _Font Family
hu: _Betűcsalád

en: Roman - \rmfamily
hu: Római - \rmfamily

en: Sans Serif - \sffamily
hu: Talpatlan betűkészlet - \sffamily

en: Monospace - \ttfamily
hu: Rögzített szélességű - \ttfamily

en: F_ont Series
hu: Betűkés_zlet sorozat

en: Medium - \mdseries
hu: Közepes - \mdseries

en: Bold - \bfseries
hu: Félkövér - \bfseries

en: Fo_nt Shape
hu: Betűké_szlet alakja

en: Upright - \upshape
hu: Függőleges - \upshape

en: Italic - \itshape
hu: Dőlt - \itshape

en: Slanted - \slshape
hu: Döntött - \slshape

en: Small Capitals - \scshape
hu: Kiskapitális - \scshape

note: LaTeX: Tabular
en: _Tabular
hu: _Tabulátor

en: Tabbing - \begin{tabbing}
hu: Tabulátorozás - \begin{tabbing}

en: Tabular - \begin{tabular}
hu: Tabulátor - \begin{tabular}

en: Multicolumn - \multicolumn
hu: Több oszlop - \multicolumn

en: Horizontal line - \hline
hu: Vízszintes vonal - \hline

en: Vertical line - \vline
hu: Függőleges vonal - \vline

en: Horizontal line (columns specified) - \cline
hu: Vízszintes vonal (meghatározott oszlopok) - \cline)

en: Frame - \begin{frame}
hu: Keret - \begin{frame}

en: Block - \begin{block}
hu: Tömb - \begin{block}

en: Two columns - \begin{columns}
hu: Két oszlop - \begin{columns}

note: LaTeX: Spacing
en: _Spacing
hu: _Távolság

en: New _Line
hu: Ú_j sor

en: New Line - \\
hu: Új sor - \\

en: New page - \newpage
hu: Új oldal - \newpage

en: Line break - \linebreak
hu: Sortörés - \linebreak

en: Page break - \pagebreak
hu: Oldaltörés - \pagebreak

en: Big skip - \bigskip
hu: Nagy térköz - \bigskip

en: Medium skip - \medskip
hu: Közepes térköz - \medskip

en: Horizontal space - \hspace
hu: Vízszintes térköz - \hspace

en: Vertical space - \vspace
hu: Függőleges térköz - \vspace

en: No paragraph indentation - \noindent
hu: Nincs bekezdés behúzás - \noindent

note: LaTeX: International accents
en: International _Accents
hu: Nemzetközi é_kezetek

en: Acute accent - \'
hu: Éles ékezet - \'

en: Grave accent - \`
hu: Tompa ékezet - \`

en: Circumflex accent - \^
hu: Kúpos ékezet - \^

en: Tilde - \~
hu: Hullámjel - \~

en: Macron - \=
hu: Felülvonás - \=

en: Dot above - \.
hu: Pont fölötte - \.

en: Double acute accent - \H
hu: Dupla éles ékezet - \H

en: Dot below - \d
hu: Pont alatta - \d

en: Macron below - \b
hu: Alulvonás - \b

en: Ring - \r
hu: Kör - \r

en: Tie - \t
hu: Kötelék - \t

note: LaTeX: Others
en: _Misc
hu: _Egyéb

en: Document class - \documentclass
hu: Dokumentumosztály - \documentclass

en: Use package - \usepackage
hu: Csomag használata - \usepackage

en: _AMS packages
hu: _AMS csomagok

en: AMS packages
hu: AMS csomagok

en: Author - \author
hu: Szerző - \author

en: Title - \title
hu: Cím - \title

en: Content of the document - \begin{document}
hu: A dokumentum tartalma - \begin{document}

en: Make title - \maketitle
hu: Cím készítése - \maketitle

en: Table of contents - \tableofcontents
hu: Tartalomjegyzék - \tableofcontents

en: Abstract - \begin{abstract}
hu: Kivonat - \begin{abstract}

en: Include an image (graphicx package) - \includegraphics
hu: Kép beillesztése (graphicx csomag) - \includegraphics

en: Include a file - \input
hu: Fájl beillesztése - \input

note: Math Environments
en: _Math Environments
hu: _Matematikai környezetek

en: _Mathematical Environment - $...$
hu: _Matematikai környezet - $…$

en: Mathematical Environment - $...$
hu: Matematikai környezet - $…$

en: _Centered Formula - \[...\]
hu: _Középre igazított képlet - \[…\]

en: Centered Formula - \[...\]
hu: Középre igazított képlet - \[…\]

en: _Numbered Equation - \begin{equation}
hu: _Számozott egyenlet - \begin{equation}

en: Numbered Equation - \begin{equation}
hu: Számozott egyenlet - \begin{equation}

en: _Array of Equations - \begin{align*}
hu: Egyenletek tö_mbje - \begin{align*}

en: Array of Equations - \begin{align*}
hu: Egyenletek tömbje - \begin{align*}

en: Numbered Array of _Equations - \begin{align}
hu: Egyenletek _számozott tömbje - \begin{align}

en: Numbered Array of Equations - \begin{align}
hu: Egyenletek számozott tömbje - \begin{align}

en: _Superscript - ^{}
hu: _Felső index - ^{}

en: Superscript - ^{}
hu: Felső index - ^{}

en: Su_bscript - __{}
hu: Al_só index - _{}

en: Subscript - _{}
hu: Alsó index - _{}

en: _Fraction - \frac{}{}
hu: _Tört - \frac{}{}

en: Fraction - \frac{}{}
hu: Tört - \frac{}{}

en: Square _Root - \sqrt{}
hu: Négyzet_gyök - \sqrt{}

en: Square Root - \sqrt{}
hu: Négyzetgyök - \sqrt{}

en: _N-th Root - \sqrt[]{}
hu: _N-edik gyök - \sqrt[]{}

en: N-th Root - \sqrt[]{}
hu: N-edik gyök - \sqrt[]{}

note: Math functions
en: Math _Functions
hu: Matematikai _függvények

note: Math Font Styles
en: Math Font _Styles
hu: Matematikai betűkészlet _stílusok

en: Roman - \mathrm
hu: Római - \mthrm

en: Italic - \mathit
hu: Dőlt - \mathit

en: Bold - \mathbf
hu: Félkövér - \mathbf

en: Sans Serif - \mathsf
hu: Talpatlan betűkészlet - \mathsf

en: Typewriter - \mathtt
hu: Írógépbetű - \mathtt

en: Calligraphic - \mathcal
hu: Művészi toll - \mathcal

en: Blackboard (uppercase only)  - \mathbb (amsfonts package)
hu: Iskolatábla (csak nagybetűk) - \mathbb (amsfonts csomag)

en: Euler Fraktur - \mathfrak (amsfonts package)
hu: Euler Fraktur - \mathfrak (amsfonts csomag)

note: Math Accents
en: Math _Accents
hu: Matematikai é_kezetek

note: Math Spaces
en: Math _Spaces
hu: Matematikai _szóközök

en: _Small
hu: _Kicsi

en: Small - \,
hu: Kicsi - \,

en: _Medium
hu: Kö_zepes

en: Medium - \:
hu: Közepes - \:

en: _Large
hu: _Nagy

en: Large - \;
hu: Nagy - \;

note: Math: Left Delimiters
en: _Left Delimiters
hu: _Bal oldali elválasztók

en: left (
hu: bal (

en: left [
hu: bal [

en: left {
hu: bal {

en: left <
hu: bal <

en: left )
hu: bal )

en: left ]
hu: bal ]

en: left  }
hu: bal }

en: left >
hu: bal >

en: left .
hu: bal .

note: Math: Right Delimiters
en: Right _Delimiters
hu: _Jobb oldali elválasztók

en: right )
hu: jobb )

en: right ]
hu: jobb ]

en: right  }
hu: Jobb }

en: right >
hu: jobb >

en: right (
hu: jobb (

en: right [
hu: jobb [

en: right {
hu: jobb {

en: right <
hu: jobb <

en: right .
hu: jobb .

note: menus under toolitems
en: Sectioning
hu: Szakaszolás

en: Characters Sizes
hu: Karakterméretek

en: References
hu: Hivatkozások

en: Presentation Environments
hu: Bemutató környezetek

en: Math Environments
hu: Matematikai környezetek

en: %s doesn't seem to be installed.
hu: Úgy tűnik, hogy a(z) „%s” nincs telepítve.

en: The file '%s' doesn't exist.
hu: A(z) „%s” fájl nem létezik.

en: Failed to open '%s':
hu: A(z) „%s” megnyitása sikertelen:

en: Open %s
hu: %s megnyitása

en: Impossible to do the forward search.
hu: Lehetetlen folytatni az előre ugró keresést.

en: Can not communicate with evince.
hu: Nem sikerült kommunikálni az evince programmal.

en: The file "%s" doesn't exist.
hu: A(z) „%s” fájl nem létezik.

en: The PDF file doesn't exist.
hu: A PDF fájl nem létezik.

en: The document is not saved.
hu: A dokumentum nincs elmentve.

en: Empty
hu: Üres

en: Article
hu: Cikk

en: Report
hu: Jelentés

en: Book
hu: Könyv

en: Letter
hu: Levél

en: Presentation
hu: Bemutató

en: Default Templates
hu: Alapértelmezett sablonok

en: Personal Templates
hu: Személyes sablonok

en: New File...
hu: Új fájl…

en: _New
hu: Ú_j

en: New Template...
hu: Új sablon…

en: Crea_te
hu: _Létrehozás

en: Name of the new template
hu: Az új sablon neve

en: Choose an icon
hu: Válasszon egy ikont

en: Impossible to create the personal template.
hu: Lehetetlen a személyes sablon létrehozása.

en: Do you really want to delete the template “%s”?
hu: Valóban törölni szeretné ezt a sablont: „%s”?

en: Error when deleting the template “%s”.
hu: Hiba a következő sablon törlése közben: „%s”.

en: Error when moving the template.
hu: Hiba a sablon áthelyezése közben.

en: Delete
hu: Törlés

en: Manage Personal Templates
hu: Személyes sablonok kezelése

en: _Build
hu: Öss_zeállítás

en: Cleanup Build _Files
hu: Összeállítási _fájlok tisztítása

en: Clean-up build files (*.aux, *.log, *.out, *.toc, etc)
hu: Összeállítási fájlok tisztítása (*.aux, *.log, *.out, *.toc, stb.)

en: _Stop Execution
hu: _Végrehajtás leállítása

en: Stop Execution
hu: Végrehajtás leállítása

en: View _Log
hu: Nap_ló megtekintése

en: View Log
hu: Napló megtekintése

en: _Manage Build Tools
hu: Összeállítási eszközök _kezelése

en: Manage Build Tools
hu: Összeállítási eszközök kezelése

en: Show _Details
hu: _Részletek megjelenítése

en: Show Details
hu: Részletek megjelenítése

en: Show _Warnings
hu: _Figyelmeztetések megjelenítése

en: Show Warnings
hu: Figyelmeztetések megjelenítése

en: Show _Bad Boxes
hu: _Rossz szövegdobozok megjelenítése

en: Show Bad Boxes
hu: Rossz szövegdobozok megjelenítése

en: _Documents
hu: _Dokumentumok

en: _Save All
hu: Összes _mentése

en: Save all open files
hu: Minden megnyitott fájl mentése

en: _Close All
hu: Összes _bezárása

en: Close all open files
hu: Minden megnyitott fájl bezárása

en: _Previous Document
hu: _Előző dokumentum

en: Activate previous document
hu: Előző dokumentum aktiválása

en: _Next Document
hu: _Következő dokumentum

en: Activate next document
hu: Következő dokumentum aktiválása

en: _Move to New Window
hu: Át_helyezés új ablakba

en: Move the current document to a new window
hu: A jelenlegi dokumentum áthelyezése egy új ablakba

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: Undo the last action
hu: Az utolsó művelet visszavonása

en: _Redo
hu: Új_ra

en: Redo the last undone action
hu: Az előzőleg visszavont művelet ismételt végrehajtása

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Cut the selection
hu: A kijelölés kivágása

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Copy the selection
hu: A kijelölés másolása

note: No shortcut here because if the shortcut is null, Ctrl+V is used for _all_ the window. In this case Ctrl+V in the search text entry would be broken (the text is pasted in the document instead of the entry). Anyway if we press Ctrl+V when the cursor is in the document, no problem.
en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Paste the clipboard
hu: A vágólap tartalmának beillesztése

en: Delete the selected text
hu: A kijelölt szöveg törlése

en: Select _All
hu: Ö_sszes kijelölése

en: Select the entire document
hu: A teljes dokumentum kijelölése

en: _Indent
hu: Be_húzás

en: Indent the selected lines
hu: A kiválasztott sorok behúzása

en: _Unindent
hu: Behúzás _csökkentése

en: Unindent the selected lines
hu: A kiválasztott sorok behúzásának csökkentése

en: _Comment
hu: _Megjegyzés

en: Comment the selected lines (add the character "%")
hu: A kijelölt sorok megjegyzésbe tétele (a „%” karakter hozzáadása)

en: _Uncomment
hu: Megjegyzés _törlése

en: Uncomment the selected lines (remove the character "%")
hu: A kijelölt sorok megjegyzésének törlése (a „%” karakter eltávolítása)

en: _Completion
hu: _Befejezés

en: Complete the LaTeX command
hu: A LaTeX parancs befejezése

en: _Preferences
hu: B_eállítások

en: Configure the application
hu: Az alkalmazás beállítása

en: _File
hu: _Fájl

en: New file
hu: Új fájl

en: New _Window
hu: Új _ablak

en: Create a new window
hu: Új ablak létrehozása

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Open a file
hu: Fájl megnyitása

en: Save the current file
hu: A jelenlegi fájl mentése

en: Save the current file with a different name
hu: A jelenlegi fájl mentése más néven

en: Create _Template From Document...
hu: _Sablon létrehozása a dokumentumból…

en: Create a new template from the current document
hu: Új sablon létrehozása a jelenlegi dokumentumból

en: _Manage Personal Templates...
hu: _Személyes sablonok kezelése…

en: Manage personal templates
hu: Személyes sablonok kezelése

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Close the current file
hu: A jelenlegi fájl bezárása

note: recent documents
en: Open _Recent
hu: Leg_utóbbi megnyitása

en: Open recently used files
hu: Legutóbb használt fájlok megnyitása

en: Open a recently used file
hu: Egy nemrég használt fájl megnyitása

en: Open Files
hu: Fájlok megnyitása

note: Filter: by default show only .tex and .bib files
en: All LaTeX Files
hu: Minden LaTeX fájl

note: All files filter
en: All Files
hu: Minden fájl

en: S_tructure
hu: S_zerkezet

en: Cut the selected structure item
hu: A kiválasztott szerkezeti elem kivágása

en: Copy the selected structure item
hu: A kiválasztott szerkezeti elem másolása

en: Delete the selected structure item
hu: A kiválasztott szerkezeti elem törlése

en: _Select
hu: _Kijelölés

en: Select the contents of the selected structure item
hu: A kijelölt szerkezeti elem tartalmának kijelölése

en: Comment the selected structure item
hu: A kiválasztott szerkezeti elem megjegyzésbe tétele

en: Shift _Left
hu: Eltolás _balra

en: Shift the selected structure item to the left (e.g. section → chapter)
hu: A kiválasztott szerkezeti elem eltolása balra (pl. szakasz → fejezet)

en: Shift _Right
hu: Eltolás _jobbra

en: Shift the selected structure item to the right (e.g. chapter → section)
hu: A kiválasztott szerkezeti elem eltolása jobbra (pl. fejezet → szakasz)

en: _Open File
hu: Fájl _megnyitása

en: Open the file referenced by the selected structure item
hu: A kijelölt szerkezeti elem által hivatkozott fájl megnyitása

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Check Spelling…
hu: _Helyesírás-ellenőrzés…

en: Check the spelling of the current document
hu: A jelenlegi dokumentum helyesírásának ellenőrzése

en: _Set Language…
hu: Nyelv _beállítása…

en: Set the language used for the spell checking for the current document
hu: A jelenlegi dokumentum helyesírás-ellenőrzési nyelvének beállítása

en: _Highlight Misspelled Words
hu: _Helyesírási hibás szavak kiemelése

en: Highlight misspelled words in the current document
hu: Helyesírási hibás szavak kiemelése a jelenlegi dokumentumban

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Quit the program
hu: Kilépés a programból

note: View
en: _View
hu: _Nézet

en: Zoom _In
hu: _Nagyítás

en: Enlarge the font
hu: Betűméret növelése

en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

en: Shrink the font
hu: Betűméret csökkentése

en: _Reset Zoom
hu: Nagyítás _visszaállítása

en: Reset the size of the font
hu: A betűméret visszaállítása

note: Search
en: _Search
hu: _Keresés

en: _Find
hu: _Keresés

en: Search for text
hu: Szöveg keresése

en: Find and _Replace
hu: Keresés és _csere

en: Search for and replace text
hu: Szöveg keresése és cseréje

en: _Go to Line...
hu: _Ugrás sorra…

en: Go to a specific line
hu: Ugrás egy megadott sorra

en: _Search Forward
hu: _Keresés előre

en: Jump to the associated position in the PDF file
hu: Ugrás a PDF fájlban lévő társított pozícióra

note: Projects
en: _Projects
hu: _Projektek

en: _New Project
hu: Ú_j projekt

en: Create a new project
hu: Új projekt létrehozása

en: _Configure Current Project
hu: Jelenlegi projekt _beállítása

en: Change the main file of the current project
hu: Az aktuális projekt fő fájljának megváltoztatása

en: _Manage Projects
hu: Projektek _kezelése

en: Manage Projects
hu: Projektek kezelése

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Open the LaTeXila documentation
hu: A LaTeXila dokumentáció megnyitása

en: _LaTeX Reference
hu: _LaTeX hivatkozás

en: The Kile LaTeX Reference
hu: A Kile LaTeX hivatkozása

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Main Toolbar
hu: _Fő eszköztár

en: Show or hide the main toolbar
hu: A fő eszköztár megjelenítése vagy elrejtése

note: Translators: "Edit" here is an adjective.
en: _Edit Toolbar
hu: _Szerkesztő eszköztár

en: Show or hide the edit toolbar
hu: A szerkesztő eszköztár megjelenítése vagy rejtése

en: _Side panel
hu: _Oldalpanel

en: Show or hide the side panel
hu: Az oldalpanel megjelenítése vagy elrejtése

en: _Bottom panel
hu: _Alsó sáv

en: Show or hide the bottom panel
hu: Az alsó sáv megjelenítése vagy elrejtése

note: Symbols
en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: Structure
hu: Szerkezet

en: This file (%s) is already opened in another LaTeXila window.
hu: Ez a fájl („%s”) már meg van nyitva egy másik LaTeXila ablakban.

en: LaTeXila opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
hu: A LaTeXila ezt a fájlt nem szerkeszthető módon nyitotta meg. Mindenképp szeretné szerkeszteni?

en: Edit Anyway
hu: Szerkesztés mindenképp

en: Don't Edit
hu: Ne szerkessze

en: Save changes to document "%s" before closing?
hu: Menti a változásokat a(z) „%s” dokumentumba, mielőtt bezárja?

en: Read-Only
hu: Csak olvasható

en: Save File
hu: Fájl mentése

en: Preferences
hu: Beállítások

note: reset all button
en: _Reset All
hu: Összes _visszaállítása

en: Reset all preferences
hu: Összes beállítás visszaállítása

en: Do you really want to reset all preferences?
hu: Valóban vissza kívánja állítani az összes beállítást?

en: minute | minutes
hu[0]: perc
hu[1]: perc

en: character | characters
hu[0]: karakter
hu[1]: karakter

en: Use the system fixed width font (%s)
hu: A rendszer rögzített szélességű betűkészletének használata (%s)

en: New Project
hu: Új projekt

note: directory
en: Directory
hu: Könyvtár

en: There is a conflict with the project "%s".
hu: Ütközés van a(z) „%s” projekttel.

en: Configure Project
hu: Projekt beállítása

en: Location of the project
hu: A projekt helye

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: _Clear All
hu: Ö_sszes törlése

en: Do you really want to delete the project "%s"?
hu: Biztosan törölni szeretné a(z) „%s” projektet?

en: Do you really want to clear all projects?
hu: Biztosan törölni szeretné az összes projektet?

en: Clear _All
hu: Összes _törlése

en: The Main File is not in the directory.
hu: A fő fájl nem található a könyvtárban.

en: Go to Line:
hu: Ugrás sorra:

en: Line you want to move the cursor to
hu: A sor, amelyre a kurzort szeretné vinni

en: Replace with
hu: Csere ezzel

en: Replace
hu: Csere

note: replace all: image + label
en: Replace All
hu: Összes cseréje

en: All
hu: Mind

en: Search for
hu: Keresés erre

en: Case sensitive
hu: Kis- és nagybetűk megkülönböztetése

en: Entire words only
hu: Csak teljes szavak

en: Not found
hu: Nem található

note: Translators: the first %d is the position of the current search occurrence, * and the second %d is the total number of search occurrences.
en: Match %d of %d
hu: %d / %d találat

note: Translators: %d is the total number of search occurrences.
en: %d match | %d matches
hu[0]: %d találat
hu[1]: %d találat

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Collapse All
hu: Összes összecsukása

en: Show labels
hu: Címkék megjelenítése

en: Show included files
hu: Beillesztett fájlok megjelenítése

en: Show tables
hu: Táblázatok megjelenítése

en: Show figures and images
hu: Ábrák és képek megjelenítése

note: Translators: do not translate the words TODO and FIXME. They are special comments that can be inserted in LaTeX documents.
en: Show TODOs and FIXMEs
hu: A TODO és FIXME megjegyzések megjelenítése

en: Structure action error: %s
hu: Szerkezeti művelet hiba: %s

en: The structure data seems outdated. Please refresh the structure.
hu: A szerkezeti adatok nem naprakészek. Frissítse a szerkezetet.

note: Translators: it's a verb
en: cut
hu: kivágás

note: Translators: it's a verb
en: copy
hu: másolás

en: delete
hu: törlés

en: select
hu: kijelölés

note: Translators: it's a verb
en: comment
hu: megjegyzés

note: Translators: it's a verb
en: shift left
hu: eltolás balra

note: Translators: it's a verb
en: shift right
hu: eltolás jobbra

en: open file
hu: fájl megnyitása

en: Table
hu: Táblázat

note: Translators: "Figure" here means a diagram (\begin{figure}...\end{figure})
en: Figure
hu: Ábra

en: Image
hu: Kép

en: File included
hu: Beillesztett fájl

en: Greek
hu: Görög

en: Arrows
hu: Nyilak

en: Relations
hu: Kapcsolatok

en: Operators
hu: Operátorok

en: Delimiters
hu: Elválasztók

en: Misc math
hu: Egyéb matematika

en: Misc text
hu: Egyéb szöveg

en: Most Used
hu: Legtöbbet használt

en: _Clear
hu: _Törlés

en: Clear most used symbols
hu: Legtöbbet használt szimbólumok törlése

en: _New Window
hu: Új _ablak

en: Display line numbers
hu: Sorszámok megjelenítése

en: Tab width:
hu: Tabulátor szélessége:

en: Insert spaces instead of tabs
hu: Szóközök beillesztése tabulátorok helyett

en: Forget you are not using tabulations
hu: Felejtse el, hogy nem használ tabulátorokat

en: Highlight current line
hu: Jelenlegi sor kiemelése

en: Highlight matching brackets
hu: Zárójelpárok kiemelése

en: Create a backup copy of files before saving
hu: Biztonsági másolat létrehozása a fájlok mentése előtt

en: Autosave files every
hu: Fájlok automatikus mentése

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Font
hu: Betűkészlet

en: _Use the system fixed width font (%s)
hu: A _rendszer rögzített szélességű betűkészletének használata (%s)

en: Editor _font:
hu: S_zerkesztő betűkészlete:

en: Pick the editor font
hu: Válassza ki a szerkesztő betűkészletét

en: Color Scheme
hu: Színséma

en: Font & Colors
hu: Betűk és színek

en: Interactive completion after
hu: Interaktív kiegészítés

en: Number of characters after &apos;\&apos;
hu: Karakterek száma a(z) &apos;\&apos; után

en: Number of characters after '\'
hu: Karakterek száma a „\” után

en: File Clean-Up
hu: Fájltisztítás

en: Automatically clean-up files after close
hu: Fájlok automatikus tisztítása bezárás után

en: The spell checking settings can also be changed on a file-by-file basis via the Tools menu.
hu: A helyesírás-ellenőrzési beállítások fájlonkénti alapon is megváltoztathatók az Eszközök menün keresztül.

en: Default Spell Checking Settings
hu: Alapértelmezett helyesírás-ellenőrzési beállítások

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Highlight misspelled words
hu: Helyesírási hibás szavak kiemelése

en: Other
hu: Egyéb
